HELOERSCHE NIEDWEBIEFEB COURANT. JV& «1 L O !K\G 50 «I li L IJ I80o DRIE-EN-T WINTIGSTE JAARGANG. VACCINATI ËN. BINNENLAND. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag eu zatukdag avond ua acht nvo, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nominers0.10. Men abonneert zich bij alle Bockhandelaars en Post directeuren. Advertentien worden aangenomen tot Zaturdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY Dijkstraat tegenover dcLaan, H 422,aan denIlclder,totl 1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is/0.C0. Voor iedere regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan Jen Uitgever. Belanghebbenden worden verwittigd, dat door den Plaatselijken Heelmeester op Woensdag den 2den Augustus aanstaande, des namiddags van 4 tot 6 ure, in de Werkinrigting, op dc Kerlrgrac/it, eene zitting zal worden gehouden tot het KOSTELOOS VACCI NEREN van behoeftigen, en dat daarmede gedurende cenige weken, op den bij elke zitting te bepalen dag, zal worden voortgegaan. Hélderden 25 Julij IS65. De Burgemeester der gemeente, STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP, 29 Julij. De herstemming ter verkiezing van twee leden voor den Gemeente raad zal plaats hebben op Dingsdag den 1 Aug. a. s. De keuze moet gedaan worden tusseheu de heeren J. T. ZUR MUHLEN, A. J. VAN KELCK1IOYEN, L. JELGERSMA cn L. M. VAN GELDER. Naar wij vernemen, heeft gisteren avond in het locaal van den heer J. Zits weder eene vergadering plaats gehad van de onlangs alhier opgerigte sectie van Het Metalen Kruis". Deze bijeenkomst gaf de aangenaamste blijken, dat er een vriendschappelijke geest onder de leden heerscht. Het bleek, dat het getal leden reeds tot 50 is ge klommen, terwijl het zich laat aanzien, dat dit aantal nog belangrijk vermeerderen zal. De leden, die bet voorloopig bestuur uitmaakten, zijn allen weder tot de verdere vervulling hunner betrekkingen herkozen. Spaarbank te Helder: Saldo op 1 April 1S65 17,282.41 ïngebragt, en renten gedurende het 2dekwartaal 1865 - 1,357.021- 18,639.43-1 Gedurende het 2de kwartaal 1S65 uitbetaald - 1,263.97 Saldo op 1 Julij 1865 17,375.461 Aantal deelhebbers op 1 April 1865 146. 1 July 1SG5 147. Heden wordt alhier uit Harderwijk verwacht een detachement suppletie-troepen, sterk 125 militairen, om, onder bevel van den kapt. der Infanterie J. B. Overvcst, met het schip Anna Digna naar Oost-Indië te vertrekken. Als een waarschuwend voorbeeld tegen het onvoorzigtig te werk gaan bij het baden, vermelden wij het verdrinken van K. Oom, een knaap van 15 jaren, die Woensdag jl. in de gracht aan den Overdekten weg is verdronken. Men heeft zijn lijk den dag daaraan volgende opgehaald. Het programma van het concertgezelschap Apollo, Zondag a. s., des avonds ten 7 ure, uit te voeren door het stafmuziekkorps der Marine, luidt als volgt: Eerste gedeelte 1. Ouverture dc 1'opéra Der Bömiscle Carnaval, van Verdi; 2. Air (de Gabrielle) de 1'opéra Das Nachtlager in Granada, van Kreutzer3. Mazurka sur des ïuotifs de 1'opéra Le Caid d'Ambr. Thomas, van Stranss4. Grande fantaisie sur 1'opéra Les pccheurs de Catanede Maillard, van van Buggenhout. Tweede gedeelte: 5. Ouverture de 1'opéra Le domino noirvan Auber; 6. Grand air de 1'opéra Meonore de Guienna, van Donizetti 7. Grande fantaisie sur des motifs de Nicolaï, van. v. Bender; 8. Uue mat de Carnavalquodlibcth van Streek. Zr. Ms. stoomschip Cycloop is lieden morgen alhier van Hellevoetsluis aangekomen, ter afhaling van een detachement schepelingen. Met 1 Sept. a. s. zullen, naar men zegt, te Hellevoetsluis in dienst worden gesteld Zr. Ms. sehroefstoomschepen Bali, den Briel en Aart van Nes. Het Noord-Amerikaansch escadcr, bestaande uit de gepant serde fregatten Niagara en Colorado en de stoomboot Frolic, een prachtig jagt, van de Engelschcn bij het forceren cener blokkade genomen, liggende ter reede van Ylissingen, is jl. Woensdag ver meerderd met het gepantserd fregat Kearsage, kapt. Stanell, komende van Brestlaatstgenoemde bodem heeft zich beroemd gemaakt door de bcmagtiging van het kaperschip Alalama voor Cherbourg. De vicc-admiraal Goldbourough blijft te Brussel tot dat bepaalde orders zullen zijn ontvangen, betreffende de bestemming van het cscader. (Amst. Crt). Bij besluit van Z. M. is de luit. ter zee 1ste kl. jhr. C. J. P. von Mühlen, op zijn verzoek, met den laatsten dezer maand, eervol uit 's Rijks zeedienst ontslagen. De miliciens der ligting van 1S64, die voor den tijd van 15 maanden bij de verschillende infanterie-corpsen waren ingedeeld, zijn in het genot van onbepaald verlof gesteld. De jagt op waterwild wordt op Texel op 15 Aug. e. k. en in het overige gedeelte van Noordholland op 1 Aug. e. k. geopend. Dc kooilieden zullen hunne kooieenden opgesloten of gehokt moeten houden van 1 Aug. tot 1 Sept. Te Hoorn bestaat liet voornemen, om in liet volgende jaar het 550ste jaar van het bestaan dier stad te vieren. Te Hoorn is uit het opgemaakte drietal predikanteu, André de la Porte, te Boxtel, ten Hove, te Maartensdijk en Laraping, tc Helder, beroepen ds. ten Hove. Aangenomen het beroep naar Assendelft door ds. II. A. Gillot, pred. tc Eijerland op Texel; naar de Doopsgezinde gemeente le Broek op Langondijk door ds. Lodeesen, vroeger leeraar te Knollendam. Den 6 Aug. a. s. zal te Wieringerwaard eene harddraverij gehouden worden met paard en kar of cliais. Gisteren werd in de vergaderzaal van Dijkgraaf en Heemraden der Hondsbossche te Petten, die daartoe bereidwillig was afgestaan, onder voorzitterschap van den schoolopziener, den lieer P. J. Ileijning, de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de onderwijzers in liet 7de district van Noordholland. Deze vergadering, die door 54 leden werd bijgewoond, werd tevens vereerd door dc tegenwoordigheid der heeren mr. K. J. C. Stakman Bosse, C. J. Bolléc en J. van Doorn, burgemeesters der gemeenten Helder, Petten en £ijpe. Nadat de vergadering met een gepaste toespraak door den voor zitter was geopend, werden eenigc aangelegenheden, de belangen der onderwijzers in dit. district betreffende, behandeld. Vervolgens werd door den heer W. E. L. van Ewijk, onderwijzer te Hypolitushoef op Wieringen, eene voorlezing gehouden over de regeringsdaden van Filips II, koning- van Spanje, inzonderheid de staatkundige geschiedenis van dien vorst gedurende de eerste jaren zijner regering tot aan het jaar 1581. Daarna deden de leden der vergadering een rijtoertje met den spoortrein, die tot vervoer van zandgrond is bestemd' ten dienste van dezeewering daar ter plaatse; zij beklommen den Kamperduin en bczigtigd onder geleide van den heer burgemeester, die tevens met het opzigt over deze belangrijke werken is belast, de sterke verdedigingswerken tegen liet steeds voortdringende element op deze voor Noordhollaiid zoo belangrijke plek. Na den afloop van dit aangenaam togtje, vereenigden zich dc aanwezigen aan een vriend- schappelijkeu discli, waar gulle vrolijkheid lieerschtc en waar feestdroulccn werden ingesteld op den bloei van het onderwijs en op liet welzijn van allen, die daarop invloed kunnen uitoefenen. Het genoegen van deze vergadering werd mede verhoogd door de uitvoering van vierstemmige liederen, onder de leiding van den heer C. V. Morra, onderwijzer aan 't Zand, in de Zijpe. In de algemeene vergadering van het 'Fonds tot aanmoe-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1