HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. M 50. DONDERDAG 12 APRIL. 1866. x^\ÜÖcn het BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. GEMEENTERAAD. VIER-EN-TWINTIGSTE MS JAARGANG. Advkktentif.n worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover de Laan. H422, aan den Helder, totl 1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is O.CO. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zaterdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per postH 1.50. Enkele nommers «0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Den 13 dezrr vertrekt dcWEST-lKDlSCHE mail. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan Quarantaine, van den 16 dezer tot en met den 15 October aanstaande, op de reede van Texel in de bogt van den Zuidvval zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit de Quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, herinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personeu, dal het aan geene sloepen of andere vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van Quarantaine-schepen Ier adsistentie of om andere redenen te begeven, alvorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandant van Zr. Ms. Wachtschip of wel, zoo noodig, een Quarantaine-wachter van het genoemde Wachtschip tot opzigt te hebben bekomen; en waarschuwen dientengevolge elk en een iegelijk om zich bij voorkomende gelegenheden dienovereenkomstig te ge dragen, ten einde zich voor de nadeelige cn onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zoudeu voort - vloeijen, te vrijwaren. Helderden 7 April 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAK MAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER verwittigen bij deze de daarbij belanghebbenden, dat de KERMIS of JAARMARKT in deze gemeente dit jaar zal aanvangen op Maandag den 2den Julij aanstaande, en dat de loting voor de Kramers des Zalurdags avonds te voren aan het Raadhuis gehouden zal worden. Helder, den 11 April 1866. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERIIEY, Secretaris. Zitting van Dingsdag den 10 den April 1866. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden; afwezig de heeren: Papineau, Slebe, Haremaker, Strootman en van Kclckhoven. De aanteekeniugen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Er wordt overgegaan tot de keuze van leden van het stembureau voor de in dit jaar te huuden verkiezingen. Tot leden worden be noemd de heerende Breuk en van Kelckhoven en tot plaatsver vangers de heeren: Braaksma en de Lauge. Er wordt gelezen eene missive van het bestuur vau het algemeen Weeshuis, inhoudende eene aanbevelingslijst voor de keuze van een Regent in de plaats van den heer de Winter, die voor zijne betrek king heeft bedaukt. Er worden aanbevolen de heeren D. Bakker Bz. en P. C. van der Meulen. Bij de daarop gehouden stemmiug verkreeg de heer Bakker 6, de heer van der Meulen 5 stemmen, terwijl er een stem op den heer J. T. Zur Muhlen was uitgebragt. Bij de tweede stemming staakten de stemmen tusschen de beide eerstge noemde heeren, die ieder 6 stemmen bekwamen. Bij de derde stemming hield zich de heer C. Bakker Bz. buiten stemming; de heer van der Meulen werd gekozen met 7 stemmen, terwijl de heer D. Bakker Bz. 4 stemmen op zich vereenigde. Er worden gelezen twee missives, de eerste van den heer L. M. van Gelder, de tweede van zijn zoon, de heer M. L. van Gelder, beide inhoudende het verzoek om het contract tusschen het gemeente bestuur en den eerstgenoemden heer van Gelder, als houder van de Bank van Leening, te doen overgaan op den zoon. Na eenige opheldering van de zijde des Voorzitters wordt de gevraagde toestemming verleend. De Voorzitter doet mededeeliug van een door de Gedep. Staten dezer provincie genomen en door den Koning goedgekeurd besluit tot regeling der jaarwedden van eenige Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers van sommige gemeenten dezer provincie, waaronder die van den Secretaris dezer gemeente. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat in de laatste verga dering van B. en W. twee obligatien der geidleening ten laste der gemeente zijn uitgeloot, en wel No. 6 en No. 18. De Voorzitter deelt mede, dat het jaarverslag door B. en W. opgemaakt, gereed is en dat, overeenkomstig den meermalen door de leden uitgedrukten wensch, dit stuk bij hen ter lezing zal worden rondgezonden. Tot leden der Commissie voor de in dit jaar te houden herziening der strafverordeningen worden benoemd de heeren de Breuk en Graat. De Voorzitter deelt mede: a. dat door de Bouw-Commissie een ontwerp-verordening op 't bouwen in deze gemeente is in gereed heid gebragt en dat dit stuk ter iuzage voor de leden op de Secre tarie is nedergelegd; en b dat bij de op gisteren gehouden verificatie van de boeken cn de kas des gemeente-ontvangers een en ander is in orde bevonden, terwijl zich in kas bevond de som van 33068.50£. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter brengt ter kennissc van de leden, dat van wege het bestuur der Registratie is ingekomen een concept-contract voor de overdragt van gronden voor den te maken mond van het Helder- sche kanaal; dat door de Bouw-Commissie een plan voor de aldaar te maken brug is ontworpen en dat een en ander voor de leden ter lezing en ter inzage is nedergelegd, om later daarop te besluiten. De Voorzitter doet opmerken, dat, hoezeer deze gemeente gelukkig tot nog toe is bevrijd gebleven van de elders in ons vaderland heerschende veeziekte, er echter de noodige voorzorgen genomen zijn, die veelvuldige buitengewone bcmoeijingen der keurmeesters van vee en vleesch hebben noodig gemaakt. Namens het Dag. Best. stelt hij voor aan genoemde keurmeesters voor die buitengewone bemoeijingen gratificatiën toe te leggen, en wel aan de hh. J. Noot, Schilder en H. Grijm ieder 50 cn aan den ambtenaar der plaat selijke belastingen M. Boll ƒ25. De Voorzitter herinnert aan de bepaling, dat bij brand aan de manschappen van twee brandspuiten die het eerst water hebben gegeven, ieder eene -gratificatie van 25.wordt verleend, doch stelt namens B. en W. voor, om aan de manschappen van al de spuiten die bij den braud aan de Binneuhaven, welke in den nacht van jl. Zaturdag op Zondag heeft plaats gehad, hebben gewerkt, een som van 300 uittekeeren. Hiertoe wordt met eenparige stemmen beslo ten. De Voorzitter deelt nog mede, dat B. en W. aan de kommandanten der Zeemagt en van het korps Mariniers dankbetuigingen hebben gezonden voor de zoo loffelijke medewerking ter blussehing van dien brand. De Voorzitter brengt ter tafel het Primitief Kohier voor den Hoofdelijken Omslag en vraagt het gevoelen der leden omtreut de wijze van behandeling dezer aangelegenheid.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 1