HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. ,Vi 35. ZONDAG JULIJ. 1806. VIER-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. he/ Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zaturdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post1-50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij allo Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentiën worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 unr, en bij den Heer T. MOOY Dijkst raat tegenover de Laan, H 422, aan den Helder, tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grooto letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan tien Uitgever. Op Vrijdag; den 13den Julïj 1866, des middags ten één ure, zal aan het Raadhuis der Gemeente, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed liet VERWEN van eenige Gebouwen der Gemeente, met bijlcvering; der daartoe noodig; zijnde Materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Aanwijzing in loco wordt door den Gemeente-Bouwmeester gedaan op Woensdag den 11 Juli'j a. s., des voormiddags ten 10 ure, te beginnen aan het Raadhuis. Helderden 7den Julij 1866. Burgemeester en Wethouders dier Gemeente STAKMAN BOSSE, Burgemeester L. YERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 7 Julij. Jl. Donderdag werd alhier de 25ste verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina Frederika Anna Elizabeth Maria, tweede dochter van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, op de gebruikelijke wijze gevierd. Jl. Donderdag avond kwam alhier ter reede ten anker Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, komra. O. A. Uhlenbeck, laatstelijk komende van Lissabon. Heden heeft bij de directie der Marine alhier de aanbesteding plaats gehad van het doen van eenige werkzaamheden in cn bij de stoom werkplaats op 's Eijks werf te Willemsoord. Ingekomen 6 inschrijvingsbilletten, als van de heeren: S. Gooien 2750.A. Bas 2151.H. W. Sehneider 1994.50, P. Dekker 1954, P. Spruit 1892.en W. van der Wooning 1889. Tijdens de Tentoonstelling van Nijverheid in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam, bestaat er nog eene gelegenheid voor ingezetenen van deze gemeente om, des morgens van hier vertrek kende, die tentoonstelling te bezigtigen en des avonds weder alhier terug te zijn. Daartoe maken wij opmerkzaam op de hierachter voorkomende advertentie van Gebr. Zur Mühlcn, die, in corres pondentie met de spoortrein, die des morgens 6 uur van hier naar Alkmaar vertrekt, de passagiers naar Amsterdam overbrengt, van waar zij 's avonds ten zes ure kunnen terugkceren, om met den lantsten trein ten 11 ure alhier aan te komen. De vrachtprijzen zijn zeer laag. Voor heen en terug wordt alzoo betaald ƒ4 (spoor 2de klasse 2 en boot eerste kajuit 2) en 2.30 (spoor 3de klasse ƒ1.30 en boot 2de kajuit ƒ1). Aan het station tc Alkmaar staat een omnibus gereed, om de passagiers kosteloos naar de boot te vervoeren. Het programma van het Concertgezelschap Apollo, uittevoeren Zondag a. s. des middags van 1 tot 3 ure, iu het lokaal Tivoli, luidt als volgt: 1. Ouverture van Grisar; 2. Air de 1'opéra Martha van Fr. von Flottow3. Vive la Joie, polka van Stasny; 4. Grand fin al de 1'opéra Lucie de Lammermoor van Donizetti: 5Mille fleur s, walzer van Lanner6. Grande fantaisie van Bender7. Marche van VVeckesser. Heden morgen is alhier uit Amsterdam het berigt oiitvangen, dat de vice-admiraal James May, directeur en kommandant der Marine aldaar, is overleden. De Staatscourant meldt betreffende de cholera het volgende Sedert het begin der Den 5 Julij zijn: epidemie zijn: aangetast overleden aangetast overleden Leiden 7 8 1200 796 's Gravenhage 34 18 664 384 Delft 0 1 589 358 Schiedam. 5 4 278 176 Botterdam 17 10 1103 678 Dordrecht 2 6 462 272 Gouda 4 2 198 103 Utrecht 59 41 1537 947 Te Groningen zijn den 4 Julij door de cholera aangetast 103 personen, overleden 46den 5 Julij 86 personen, overleden 44. In het geheel zijn sedert het begin der epidemie aangetast 828 en over leden 347 personen. H. K. H. prinses Marianne der Nederlanden, die thans op haar slot Camenz in Silezië verblijf houdt, heeft, blijkens een brief uit Berlijn aan de Köln. Zeit., dit tot een lazareth doen inrigten en wijdt hare zorgen aan de daar ter verpleging opgenomen gekwetsten. De minister van Marine heeft de verschillende directeuren en kommandanten der Marine uitgenoodigd, om, ingeval zich aan boord van binnenvallende schepen besmettelijke ziekten hebben voorgedaan, daarvan onraiddelijk kennis te geven aan de betrokken plaatselijke besturen, ten einde van die zijde vervolgens aan den inspecteur van het geneeskundig staatstoezigt kan worden gerap porteerd. Sedert de invoering der wet van den 13 Augustus 1857, zijn 3 inspecteurs en 51 schoolopzieners op verzoek eervol ontslagen, en 380 onderwijzers gepensioneerd. Met 9 Oct. e. k. is eervol emeritaat verleend aan den heer J. Saffrie, pred. in de Rijp. In de zitting van den gemeenteraad van Amsterdam, jl. Woensdag gehouden, is besloten, dat de kermis aldaar wegens de ongunstige omstandigheden dit jaar geen plaats zal hebben. De bewoners en bezoekers der Kromme Wraal, te Amsterdam, waren dezer dagen getuigen van eene zeker zeldzame begrafenispleg- tigheid. Namelijk in een zwarte kist met beslag werd per rijtuig ten grave gevoerd het stoffelijk overschot van een hond; voorzeker het bewijs van innige gehechtheid aan een geliefd en welligt verdienstelijk huisgenoot. In den gemeenteraad van Bussum, in Noordholland, is onlangs een eigenaardig conflict ontstaan, dat als curiositeit vermelding ver dient. De leden van den raad waren het met den burgemeester niet eens, in een hoogst belangrijk punt, namelijk: of het al of niet geoorloofd is in de raadsvergadering te rooken. De burgemeester achtte zulks met de waardigheid der openbare vergadering onbe staanbaar; de leden, daarentegen, baseerden zich op het overoud gebruik der echt vaderlandsche pijp en besloten in dien zin. De burgemeester wendde zich tot Gedep. Staten eu deze tot den vorigen minister van Binneul. Zaken, die Gedep. Staten magtigden om den burgemeester te kennen te geven, dat het raadsbesluit, hetwelk den leden veroorlooft in de vergadering te rooken, noch met het alge meen belang, noch met de wet strijdig te achten is. In het gehucht Gemonde, bij 's Bosch, speelden twee boeren knapen, een oud 12 en de andere 10 jaren, in het veld, toen zij een vogelnestje met eijeren vonden; zij kwamen overeen de vondst te deelenmaar het getal was oneven en nu kregen zij twist wie het overschietende eitje zou hebben. Die twist liep zoo hoog, dat de oudste den jongste, na een oogenblik met hem geworsteld en hem geslagen te hebben, met zijn klomp zulk een geweldigen slag op het hoofd toebragt, dat de ongelukkige knaap viel om niet meer op te staan; de jonge moordenaar sleepte het lijkje in een drooge

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 1