Splinternieuwe keizers (zoo als Maximiliaan) zijn steeds in voor raad, en worden binnen den koitst mogelijken tijd, aan de gegadigden afgeleverd. Beschadigde of halfversletene kroonen worden te zijuent gerepa reerd, als nieuw, ruilt oude landkaarten tegen nieuwe, op billijke voorwaarden. Handige agenten zijner onderneming, zoo als prins Napoleon, staan steeds gereed, om op de eerste aanvraag, diplomatieke zen dingen te vervullen, terwijl ecne speciale telegraaf, zijne inrigting met alle hoofdsteden van Europa in verbinding houdt, en een toe reikend aantal klerken dag en nacht voor de tinna werkzaam is. Men gelieve zich te adresseren aan Louis Napoleon, commissionair en scheidsregter te Parijs. NB. WaarnchmchujTer voorkoming van misleiding wordt het geëerd publiek attent gemaakt, dat zijn etablissement in geene verbinding staat met eene zekere firma „Naaldgeweer, Bismarck Comp." In de gehouden zitting van het Engelsche Lagerhuis is mede gedeeld, dat de regering, bij het voortdurend afuemen van de runderpest in Engeland, hoopte den veehandel en het vervoer van vee binnen kort te zullen kunnen ontheffen van een deel der beper kingen waaraan zij thans onderworpen zijn, maar dat zij zulks voor het tegenwoordige nog niet raadzaam achtte. Het monument dat de koningin van Engeland ter eere van wijlen koning Leopold I van België in de St. George-kapel te Windsor zal doen oprigteu, stelt, blijkens liet vervaardigde model, den vorst voor liggende op zijn sterfbed, waarnaast in gekromde houding maar met opgeheven kop. de Belgische leeuw rust op wiens breedc manen de stervende koning zijne regterhand heeft gelegd. Aan de andere zijde der stervenssponde staan twee bescherm- engels, die schilden dragen met de wapen-blazoenen van Engeland en Belgic. De Mondng Post maakt bij de vermelding van het tot stand komen der trans-atlantische tck-graaf-gcmeenschap de opmerking, dat er zich een omstandigheid voordoet, waarop vroeger wel reeds de aandacht is gevestigd, maar waaromtrent men nog altoos nader onderzoek doet. Die omstandigheid bestaat hierin, dat de kabel eiken middag, tusschen 12 en 2 ure, zwakker werkt dan op andere tijden. Reeds bij den vorigen kabel werd opgemerkt, dat naar evenredigheid der rijzing van den barometer ook de tegenstand van den electrisclien stroom toenam, en zoo omgekeerdmet andere woordenhoe lager de barometerstand zooveel te beter werking in den kabel, en hoe hooger barometerstand zooveel te slechter werking. Den 1 dezer heeft te Londen ten huize van den lord-mayor de janrlijksche maaltijd plaats gehad der leden van liet kabinet en der voornaamste leden van het parlement. Graaf Derby lieeft bij die gelegenheid zijne vreugde over het herstel van den vrede te kennen gegeven. Hij voegde daarbij, dat Engeland in den oorlog niet tussclienbeide gekomen was, omdat de regering meende, zich niet te moeten mengen in zaken, welke noch de belangen, noch de waardigheid van Engeland raakten. De cholera is te Londen eensklaps verergerd; er zijn daaraan in de met 28 Julij jl. geëindigde Aveek 904 personen gestorven. In de vier laatst vooraf gegane Aveken was er de sterfte aan cholera gCAveest: 6, 1-1, 32 en 346. Volgens liet officiëel verslag, waaraan deze cijfers ontleend zijn, teisterde de cholera in de vorige Aveek te Londen meestal het oostelijke deel der stad, hetwelk aan de haven ligt, vooral door de zeevarende bevolking der hoofdstad bewoond Avordt, en niet behoor lijk van zuiver water voorzien is. In de vorige week hebben te Londen plaats gehad 2600 sterf gevallen en 1989 geboorten. De heer von Bismarck zal door den koning van Pruisseu met den titel van prins Avorden begiftigd. Men bcAveert te Berlijn, dat de Pruissische officieren aan den koning den bijnaam willen toekennen van Willem den Veroveraar. De Eiber/. Zeit. berigt uit Reinerz het volgende voorbeeld van zeldzame ruAvheid. In het lazareth aldaar lag een zwaar gekwetste Oostenrijker, die door zijnen haat tegen de Pruissen de opmerkzaam heid der gencesheeren tot ziclx had getrokken. Toen de avond viel werd den ziekenoppassers aanbevolen dezen gekAvetste zeer naauw- lettend te bewaken, en hem alles te geven Avat hij mogt verlangen. De inspanning gedurende den dag en vele slapelooze nachten deden de oppassers hunnen pligt vergetenAveldra waren zij ingeslapen, doch een kreet van hulp deed hen spoedig ontAvaken. De Oosten rijker, van zijn krib opgestaan, had zich met moeite tot den digst bij hem gelegen Pruis begeven, en beproefde dezen met een zakmes van het leven te bcrooven. De. vuisten der oppassers slingerden hem naar zijne krib terug, en daar blies hij eenige oogenbükken later, ten gevolge van het opengaan zijner Avonden, den laatsten adem uit. Volgens een ministerieel dagblad van Wcenen, de Debattc, heeft het Oosten rij ksche gouvernement met eenige vaderlandslievende bankiers eene schikking getroffen, waardoor liet in staat zal zijn terstond bij het herstel des vredes de door Pruissen als vergoeding voor oorlogskosten bedongen geldsom (40 millioen thalcrs) in eens te betalen. De eerste luitenant Karl Kropp, van het Oostcnrijksch regi ment Crenneville No. 75, bezit een reliqui van zeldzame merk waardigheid; t. av. zijnen mantel dien hij in den slag bij Custozza gedragen heeft en waarin niet minder dan zestien gaten door even zooveel vijandelijke kogels gemaakt zijn. De militairen onder bevel van dezen officier, getuigen van diens heldendaad Avaarbij de mantel zoo doorzigtig Averd gemaakt en verhalen het gebeurde als volgt: „In den slag bij Custozza had het regement Crenneville den Monte- Pasqnale te verdedigen, een zeer gCAvigtïg strategisch punt, dat het tegen negen kompagniëu Italianen moest handhaven. Het kartets en kleingeweervuur der Italianen woedde verschrikkelijk en de manschap begon te wankelen. Toen greep de eerste luitenant Kropp het bataillonsvaandel, verzamelde het hoopje nog overgebleven weerbare mannen, maande hen aan tot hardnekkigen strijd en het gelukte hem den Monte-Pasquale te behouden, ofschoon hij het mikpunt der vijandelijke kogels Avas, waarvan zestien zijnen mantel doorboorden zonder dat hij zelf eene krvetsuur krepg. Luitenant Kropp werd voor dit aa-apenfeit met het Militaire Kruis van Ver diensten (oorlogsdecorutie) beloond. Uit de ofiicieële stukken, geteekend door von Bismarck blijkt dat deze werkelijk de stad Francfort had bedreigd met afsluiting en prijsgeving aan den hongerdood, ingeval de oorlogsbelasting niet Averd betaald. Men verzekert, dat de aan Francfort opgelegde oorlogsbelasting tot 15 millioen fl. is verminderd, zoodat er, behalve de 6 millioen die dadelijk Avaren gestort, nog 9 millioen moeten Avorden betaald. Naar men beweert, zal het in te stellen onderzoek naar het gebeurde in den zeeslag bij Lissa voornamelijk loopen over de volgende vragen: Hoe is het mogelijk, dat de vloot, na dc ontzet tende uitgaven voor hare Avapcnlng, gebrek had aan het noodige geschut, enz.? Waarom heeft admiraal Persano Lissa en niet Pola aangevallen, daar het toch om het bezetten van Istrie te doen was? Waarom heeft hij het admiraalschip verlaten en is bij op de Affoudatore overgegaan, Avaardoor bij de vloot gemis aan eenheid van bevelen ontstond Waarom heeft hij, Avetende, dat een aanval van de Oostcnrijksehe vloot verwacht kon Avorden, zjjne krachten verdeeld, door het fort San-Giorgio te beschieten? Uit Florence Avordt berigt dd. 2 Aug., dat bij koninklijk besluit is bepaald, dat eene nationale leeniug zal geopend worden van 350 millioen. Dezer dagen is te Rome overleden de voornaamste geleerde van de Dominikaner-orde, pater Modena, prefekt der Bibliotbeca Casauatense, broeder van den secretaris der Index-kongregatie. Het dagblad van Odessa geeft een bijzonder, maar zeer gemak kelijk raiddel aan de hand, om uit de boomen dc musschen en andere roofvogels te verwijderen. Dit middel bestaat in rivierkreeften aan de takken te hangen. Dc redacteur van dat dagblad zegt, in een tuin, aan een vemuftigen liefhebber toebehoorende, gezien te hebben kerseboomen met bijna rijpe vrucht beladen, en die zoo goed en beter beschermd waren tegen dc musschen door middel van zes of zeven doode kreeften, die aan de takken hingen, dan dat een jager met het geweer gCAvapend op den duur in den boomgaard daartegen gewaakt zoude hebben. Het is zeer waarschijnlijk dat de lucht van die skeletten de vogels uit dc boomen lioudt. Men weet reeds, dat de lucht van kreeften, doodclijk is voor den koren worm, dien gevaarlijken vijand van de granen. In brieveu uit Algerië Avorden schier ongelooflijke bijzonder heden a-erhaalt omtrent dc sprinkhanenplaag daar te lande. Naar gemeld wordt, zijn al de Fransehen troepen bezig om al die vijanden te vervolgen en te verdelgen. De gedoode sprinkhanen zouden op sommige dagen Avel een gewigt van drie duizend quintalen uitmaken, zoo zelfs dat hunne verrotting de pest onder de bevolking der kolonie zou kunnen doen ontstaan. Sinds lang lijdt de koning van Dahomey aan een oogziekte, en hij heeft thans er in bewilligd, zich aan een bijzondere kuur te onderwerpen, die een Engelsch oogheelkundige zal leiden. Zijn eerste minister heeft hem den raad gegeven twee honderd gevangenen op te offeren, ten einde den grooten geest gunstig voor hem te stemmen. De koning gaf aan dien raad gehoor, en het vermoorden dier ongelukkigen geschiedde voor het geheele hof, in tegenwoordigheid van de grootwaardigheids-bekleeders des rijks. Geneest de koning niet, dan vreest men nog meer menschenoflers, waaronder misschien de eerste minister de eerste zal zijn, want deze heeft zeer veel vijanden. Een in den Franschen Moniteur medegedeeld schrijven uit Jokohama van 27 Mei jl. zegt: „Waarschijnlijk zal de taikoen in de noodzakelijkheid zijn a\apengeAveld te baat te nemen om den vorst van Nagato tot gehoorzaamheid te brengen. "Voor de buiten landers blijft de Japansche regering gunstig gestemd. Er is eene aanschrijving aan al de daimios gerigt, om ben tot deelneming aan de Parijsche wereldtentoonstelling uit te noodigen, eu om hun mede te deelen, dat de regering bereidvaardig reispassen zou geven aan alle Japanners, zonder onderscheid van rang of stand, die Europa zouden willen bezoeken. „Tevens is bij een edict der regeriDg aan de landbouwers vrijheid gegeven om liunne zijde regtstreeks naar Jokohama ter markt te brengen zonder door Jcddo te komen of doorvoerregten te betalen." Yolgens de Echo d'llaliavan St. Francisco, zouden de Chinezen het eerst Amerika en bijzonderlijk Mexico, meer dan duizend jaren voor Christophorus Columbus ontdekt hebben. Zij bezitten in hunne taal reisbeschrijvingen, die te' dien aanzien geen twijfel overlaten. De president der Ycreeuigde Staten heeft op het hem toe gezonden telegram van koningin "Victoria het a-olgende geantwoord „Van AndrcAV Johnson te Washington aan II. M. de koningin van het Yereenigde Koningrijk van Groot-Brittanuië en Ierland. 30 Julij, 11 u. 30 tn. des middags. De president der Vereenigde Staten heeft met diep gevoelde vreugde de depêche van Uwe Majesteit ontvangen en hij drukt met Haar de vriendschappelijke hoop uit dat de kabel, die thans de beide halfrouden der wereld vereenigt, er toe zal bijdragen om den arrede en de vriendschap te doen toe nemen en te vereeuAvigeu tusschen het gouvernement van Engeland en de republiek der Yereenigde Staten." Yolgens bcrigten uit New-York, dd. 1 Aug., wordt gemeld, dat generaal Grant benoemd is tot opperbevelhebber van het leger. Eene dépêche uit New-York van 31 Julij gewaagt van politieke beroerten in NeAv-Orleans, tengevolge waarvan die stad in staat van beleg is verklaard. MIDDELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. Tan MIDDELBURG: G Aug. 's morg. 7 ure. 7 Aug. 's raorg. 9 ure. S Aug. 's morg. 10 ure. 9 Aug. 's morg. 10 ure 30 min. 10 Aug. 's morg. 11 ure. 11 Aug. 'smorg. 11 ure 30 min. 12 Aug. 's namidd. 12 ure 30 min. Vau ROTTERDAM: 6, 7 en 8 Aug. 'snamidd. 2 ure 15 min. 9, 10, 11 en 12 Aug. 's morg. 8 ure,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 3