HELDERSCHE NIEUWEDIEPRR COURANT. M OS. DONDERDAG 22 NOVEMBER. EN VIER-EN-TWINTIGSTE t.' JAARGANG. GEMEENTERAAD. BINNENLAND. 1800. h/ Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatuedag «vond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in don boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.! d frauco per post1.50, Enkele noramersn 0.10, Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adveetentien worden aangenomen tot Zaturdag cn Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. MOOY, Dijkstraat tegenover de Laan, 11422, aan denHelder, totl 1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelrcgt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Zitting van Dingsdag den 20sten November 1866. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden afwezig de heeren Haremaker, Slebe, Papineau en Zur Mühlen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Het eerst wordt aan de orde gesteld de benoeming van leden van het bestuur van het Algemeen Weesbuis. Op de aanbevelings lijst, door gemeld bestuur ingezonden, waren geplaatst, voor het op 1 Jan. a. s. aftredend lid P. C. van der Meulen, 1ste kandidaat de heer van der Meulen, 2de kand. de heer J. Arcnstervoor het aftredend lid Mej. Papineau, geb. Ruardi: 1ste kand. Mej. Papi neau, 2de kand. Mevr. van Herwerden, geb. de Eing. Bij de hierop gehoudene stemming werden de beide aftredenden herkozen, Op den heer Venster werd 1 stem, op Mevr. van Her werden werden 2 stemmen uitgebragt. Vau wege het Burgerlijk Armbestuur was eene missive ingezon den, houdende kennisgeving, dat met 1 Jan. a. s. aan de beurt der aftreding zijn de volgende leden van dat bestuur: de heeren II. Grijm, G. Moorman en A. Metzelaar, terwijl tevens moet worden voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. E. Janzen. De volgende dubbeltallen werden hiertoe aanbevolen: lste kand. de heer H. Grijm, 2de kand. de heer M. Vroon. G. Moorman, M. N. de Vries. A. Metzelaar, A. Bas. J.Hoogenbosch, W.v.d.Wooning. Bij de hierop gehoudene stemming werden de drie aftredende leden herkozen en in de plaats van wijlen den heer J. E. Janzen werd gekozen de heer J. Hoogenbosch. Op den heer W. v. d. Woning waren 5, op den heer M. Vroon 2 stemmen uitgebragt. Vervolgens werd gelezen eene missive van de heeren L. M. van Gelder en M. L. van Gelder, vader en zoon, houdende verzoek dat, bij het verstrijken van den tijd, waarvoor aan den lsten onderge- teekende concessie is verleend voor het houden der Bank van Leening, die concessie aan den zoon worde bestendigd voor den tijd van 3 jaren. De Voorzitter brengt hulde aan de uitmuntende wijze, waarop de eerste oudergeteekende als concessionaris zijne verpligtingen heeft vervuld en doet opmerken, dat de zoon, die zich gedurende de laatste jaren uitsluitend met de werkzaamheden heeft belast, allezins vertrouwen verdient. Hij brengt in omvraag of het verzoek zal worden toegestaan. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Er wordt gelezen eene missive van het bestuur der afdeeling Helder van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waarbij, onder opgave van redenen, de medewerking van bet Gemeentebestuur wordt gevraagd voor de oprigting eener markt in deze gemeente. Gemeld bestuur drukte den wensch uit: 1. tot oprigting eener dagelijksche markt van levensbehoeften; 2. tot eene weekmarkt op Woensdag; 3. tot gebruik voor gemelde doeleinden vau het Molen plein, en 4. tot vergunning van het kosteloos gebruik vau het terrein en van vrijdom van waagregten. De Voorzitter doet opmerken, dat het tot stand komen der zaak, die in het belang der gemeente door de Afdeeling zoozeer wordt gewenscht, niet eerder mogelijk is dan met April of Mei a. s.; dat het noodig is de zaak vooraf behoorlijk te onderzoeken, ten einde in eene volgende vergadering, in December of Januarij eene beslis sing te nemen. De vergadering vereenigt zich met het voorstel des Voorzitters, dat het doen van voorstellen ter dezer zake zal zijn opgedragen aan eene Commissie, bestaande uit B. en W. met nog vier leden van den Eaad. Tot leden dier Commissie worden door den Voorzitter benoemd de heerende Lange, de Breuk, Maalsteed en Jelgcrsma. De benoemden laten zich die keuze welgevallen. In afwachting van eene nadere beschikking, wordt aan den Voorzitter magtiging verleend om een deel van het Molenplein te doen gelijk- en hardmaken, hetgeen, volgens de inlichtingen van deu Gemeente-Bouwmeester, met weinig kosten geschieden kan. Voor kennisgeving worden daarop aangenomen de volgende mede- deelingen des Voorzitters: a. dat de hulponderwijzer J. Bakker, tijdelijk benoemd ter waar neming dier betrekking in de school aan de Hoofdgracht, wegens vertrek naar elders, ontslag heeft aangevraagd; b. dat door Gedep. Staten de goedkeuring is medegedeeld, ten deel gevallen aan het besluit tot verhooging van het tractement van den Commissaris van Policie, en c. dat door Gedep. Staten is goedgekeurd de rekening en verant woording voor het dienstjaar 1865. Twee schuldbrieven ten laste der gemeente, de Nos. 46 en 76, uitgeloot en bij genoemde rekening en verantwoording behoorende, worden met de coupons, staande de vergadering, door verbran ding vernietigd. Door den Voorzitter wordt gelezen eene missive, geleekend door de heeren Dr. J. Haremaker en J. Strootman, waarbij zij hun ont slag nemen als leden van den Gemeenteraad. De lieer Strootman vraagt daarop het woord en zegt, dat deze raadszitting de laatste is, die hij kan bijwonen, uithoofde van zijn op banden zijnde vertrek. Hij brengt dank aan den Voorzitter, aan den Secretaris en de leden van den Eaad voor de welwillende bejegening, die hem steeds ten deel mogt vallen, voor het vertrouwen in hem gesteld bij de benoeming in onderscheidene commissiën. Hij verzekert de beste wenschen te koesteren voor de leden van den Eaad en voor het welzijn der Gemeente. De Voorzitter beantwoordt het gesprokene van den heer Strootman. Hij brengt hulde aan de onvermoeide pogingen van dien heer in liet belang der Gemeente, inzonderheid in zijne betrekking als lid der Commissie van Onderhoudswerken, aangewend. Hij zegt, wij hebben in de gemeente slechts om ons lieen te zien, om ons te herinneren de goede diensten door den hecer Strootman bewezen, daarvan getuigen de vele belangrijke openbare werken in de laatste jaren tot stand gebragt. Wederkeerig uit de Voorzitter de beste wenschen voor de welvaart vau den lieer Strootman cn zijne familie. De leden van den Eaad betooncn hunnen bijval met het door den Voorzitter gesprokene. Eindelijk heeft de benoeming plaats van leden van de commissie voor de onderhoudswerken, waarvan de leden voor slechts één jaar I benoemd worden. De Voorzitter herinnert, dat, behalve de heer Strootman, ook de heer Graat, thans wethouder, niet meer benoembaar is. Tot leden der commissie worden met volstrekte meerderheid van stemmen benoemd de heerende Lange, Janzen, de Breuk en Braaksiua. Verder waren uitgebragt op de heeren Maalsteed 5, Jclgersma 3, Boomsma en Slebe ieder 2 stemmen en van Kelckhoven j en Zur Mühlen ieder 1 stem. De gekozenen laten zich hunne benoeming welgevallen. Hierop wordt door den Voorzitter de vergadering gesloten. HELDER en NIEUWEDIEP, 21 November. Naar wij vernemen zullen de volksvoorlezingen in het gebouw in den Nieuwstad aanstaande Vrijdag 23 dezer 's avonds zeven uur beginnen; als spreker zal optreden den beer D. Bakker Bz. met de voordragt van „Arme familie" door ds. Koetsveld, en „Johannar, r door Eobidé van der Aa. - Op loffelijke wijze kweet zich jl. Zondag de Zangvereeni&nj#*. Cecilia weder van hare taak. De uitvoering der verschillede

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 1