HELOERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. M 68. 1867. EN BINNENLAND. ZONDAG <2ïi AUGUSTUS. VIJF-EN-TWINTIGSTE Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatiirdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER C'z. aan het Bureau, Molenplein No. 103. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post.1.50. Enkele noinmersi. 0.10. Men abonneert zieli bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. JAARGANG. Advertentikn worden aangenomen tot Zaturdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkst raat tegenover de Laan, 11422,aan denUelder, totl 1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is/0.C0. Voor iedcren regel meer 0.15. Zcgelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. HULDE AAN DE ItlilDËilS VA\ 'T MKTALBX luillS. Yroolijk moog' de driekleur wappren, Waal-e ze uit van ieder huis! 't. Zij ter eer van zooveel dappren, Bidders van 't Metalen Kruis. Sierc 't dundoek mast en stengen, Plooi' de vlag keur banen fier! Tal van dappre Bidders brengen Samen een bezoek alhier. 't Geldt bet schip, dat in de walren Aan bet Japannescbe strand, Kortlings nog de faam deed schatren Luid, ter eer van Nederland 't Is ter eer van die //Metalen." Die, waar ook ooit de opstand buist, Gaan om eer en roem tcjialen, Tuchtigend met ijzren vuist. Welkom, Bidders! in deez' wallen!! Hoort alom liet feestgedruiscb Blij van ieders lippen schallen U ter eer, Metalen Kruis! Zwaait uw vaandels en banieren! - 't Feestmuziek, bet galmt ter eer Van U, mannen! van fleren Telkens' sehooner, telkens weer. Lang nog blijve Uw Kruis in wezen! Iiecbt als 't is, van hard metaal, Hebt gij, Biddersniet te vreezen Dat bet in onze achting daal' Neen, 't zal rijzen bij 't versterven Van liet tal, er mee versierd. Nog meer roem zal bij verwerven Die meê 't laatst Zijn feesten viert. Eens, belaas! 't zal echter deelen ln het lot van 't algemeen, Reist de laatste van zoo velen Naar bet Onbekende heen Maar, bij onze late neven, Zoo lang men d' historie spelt, Zal bet feit des Yeldtoclits leven, Dat Uw' eer en roem vermeldt. Helder, Augustus 1867. D. Dekker. Du Rotluie der in ons vaderland gevestigde afdeclingcn van hut Metalen Kruis op Maandag den 20 Augustus aanslaande deze gemeente zullende bezoeken, om zich in oplogt te begeven naar Zr. Ms. stoomschip het metalen kruis, hetwelk in Japan zoo roemrijk de eer der Ncdcrlandsche vlag heeft op gehouden, worden du ingezetenen dezer gemeente, voornamelijk zij, die wonen Kanaalwcg van af Postbrug, Molenplein, Hoofdgracht en Havenplein, langs welken de optogt zich begeven zal, uitgenoodigd, ter eere der Oud-strijders van de jaren 1S30 cn 1831, vlaggen dit tc steken. Helder, De Burgemeester, Jen 20 Augustus 1867. STAK MAN BOSSE. HELDER en NIEUYVEDIEP,. 24 Augustus. De scbeepsdivisie bestaande uit de oorlogsbodems Adolf Hertog van Nassau, Zoutman, het Metalen Kruis en Curacao, onder bevel van den kapt. tor zee J. E. de Man, is van den oefeningstogt op do Noordzee beden alhier aangekomen. Z. Exe. de minister van Marine wordt eerstdaags alhier verwacht. Bij de directie der Marine alhier is heden voormiddag aan besteed: het vergrootcn van eene bestaande, en bet maken van eene nieuwe bergplaats op het roaritirae etablissement te Willemsoord. Ingekomen 10 inscbrijvingsbilletten, als van de beeren: P. Verheij voor 5200, 11. J. Bippens 5180, Gebr. Moorman 5100, W. v. d. Wooning 5049, A. Bas 4998, Gebr. Korff/ 4930, Gebr. Janzen 4868, E. J. Knoppert 4749, P. Spruit 4623 en B. Vos 4298. Hel feest der Metalen-Kruis-Vereeniging vangt op morgen (Zondag) te Alkmaar aan. Het zal daarbij zeker niet aan tal van vreemdelingen ontbreken, die, uitgelokt door hel fraaiste zomerweder der laatste dagen, ecu bezoek komen brengen aan die feestvierende gemeente. Op officiële wijze zijn de ingezetenen aldaar uitgenoodigd door vlaggen, ver sieringen, enz. enz. dc feestvreugde te verhoogen en de gemeente van wie iu de geschiedenis staat aaugeteekend dat van haar de victorie begon, zal zeker niet achterlijk zijn om van Imre belangstelling blijk tc geven. Het vuurwerk, dat op Maandag a. s. iu den stads-hont zal worden afgestoken, zal, zoo wij vernemen, zeer luisterrijk zijn. De optogt, Maandag middag 12 ure, in deze gemeente, zal zeker aller aan dacht wekken: zulk een pleglighcid hebben wij hier nog nimmer gezien. Stelt u voor: een óOÜtal oude strijders, allen op gevorderden leeftijd, begeleid door lal van autoriteiten, door detachementen der troepen en door een gedeelte van het Artillerie-Vrijkorps alhier. Bovendien zullen onderscheidene muziekkorpsen zieli gedurende den optogt doen hooren. Bij gunstig weder belooft deze echt nationale feestviering ook den ingezetenen dezer gemeente een waar genoegen. Morgen (Zondag) namiddag tcu huif 2 ure begeeft zieli de Heldersche nfdee- ling der Metalen-Kruis-Vcrecniging, in zooverre die aan de feestelijkheden te Alkmaar deelneemt, in optogt en begeleid door liet burger-muziekkorps alhier, naar liet stations- gebouw, ten einde zieli naar Alkmaar te begeven. Zr. Ms. schroefstoomschip de Dommeleommandant kapt.-luit. ter zee A. A. A. Gaymans, is jl. Donderdag van Suriname te Helle- voetsluis aangekomen. Zr. Ms. fregat Sambre, den 21 dezer te Vlissingen in veiling gebragt, is opgehouden, omdat er slechts 20,000 op geboden was. Z M. beeft benoemd: met 1 Sept. a. s. tot scbcepskl. bij de zeemagt, II. 11. Poel, V. W. van Gogh, W. Pronk, J. A. M. Korpershoek van der Kooy, W. K. M. Hazen, J. C. van Beyn, B. Paehlig, P. A. Molenaar, M. J. Vitringa en J. C. Vos; tot 1 sten luit.-kwarticrin,, naar ouderdom van rang, bij het 7de reg. laf., den 2den luit.-kwartierm. J. A. Stuffken, van het korps; bevorderd: met 1 Oct. a. s. tot kapt.-luit., den luit. ter zee 1ste kl. II. Schokkermet den laatstcn dezer, op zijn verzoekeervol uil de zeedienst ontslagen, den adclb. 3de kl. bij bet Kon. Inst. voor de Marine alhier W. 0. Gobius. De 1ste luit. bij bet korps Mari niers J. J. Korndörffer, kommanderende bet detach. Mariniers op bet wachtschip alhier, wordt met den 31 dezer gesteld ter beschik king van den komnr. en inspeel, van dat korps, en in genoemd bevel vervangen door den 2deti luit. bij dat korps A. lt. de Wendt. Bij beschikking van den 13 dezer is aan IJ. Rodenhuis Pz., G. Valckcuier en J. Fontein Tuinhout, te Harlingen, tot weder opzegging, vergunning verleend voor eene stoorabooldienst tot vervoer van reizigers, goederen cn vcc tussclicn Harlingen en het Nieuwediep. De Times berigt, dat de admiraal Harris, thans Brilsch gezant te Bern, tot gezant te 's Gravcnhago benoemd is en te Bern door den heer Luralcy vervangen zal worden. In dc week van 1117 Aug. hebben zich twee gevallen van vcetyphus in liet Bijk voorgedaan. Beide gevallen kwamen voor iiyf dc gemeente Loosduincn. Vijftien stuks vee zijn, als ziek of verdachlf ter voorkoming van uitbreiding der ziekte, onteigend en afgemaakte 4 Door het prov. bestuur van Noordholland is op den 22 deflfr,$ o. a. aanbesteed: Het maken van een paalregel op de Krib, langfl^ het vaarwater het 1" bbersgat, bij Enkhuizen. Minste inschrijver dévs. heer B. Beukenkamp," te Wieringen, voor 3798.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 1