HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. V M 74. ZONDAG 15 SEPTEMBEll. 186^ EH VIJF-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. PROVINCIALE WATERSTAAT VAN NOORDHOLLAND. AANBESTEDING. "BINNENLAND. A-*'- h?t AnVKRTKNTliÓN orden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Meer T. MOOY, Dijkst raat tegenover de Laan, H422, aan den Helder, totll ure. De prijs van 1 tot 4 regels is/0.C0. Yoor iederen regel meer ƒ0.15. Zcgclregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukkeu franco aan den Uitgever. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zaturdag avond na aelit ure, door A. A. B A K K 10 11 Cz. aan liet Bureau, Molenplein No. 103. Abonnementsprijs por kwartaal1.30. frauco per post1.50. Enkele nominers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Op Dingsdag den 2-lsten September 1807, des namiddags ten lialf drie ure, zal aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noordholland te Haarlem, bij enkele inschrijving worden aanbesteed: Het maken van STEEN GLOOIJINGEN enz. tot verstei'king van de Pettemer Zeewering. De bestekken zijn met de daarbij behoorende situatie teekeuing, tegen betaling van 25 cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het provinciaal bestuur voornoemd en aan het bureau voor buitenlandsche paspoorten op den Dam te Amsterdam. Aanwijzing in loco zal worden gedaan op Zaturdag vóór de beste ding, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Haarlem-, bij den Ingenieur J. F. W. CONRAD en bij den opzigter F. J. KRIEGER, beiden te Allernaar. Den flö dezer vertrekt de G. I. IBumSmjiil via SOL'TlIAiWPTOA. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 September Gisteren mogtcn wij de vreugde smaken met het bezoek van 's konings oudsten zoon, Z. K. H. de prins van Oranje vereerd te worden. Ten 11 ure 45 min. des morgens arriveerde Z. K. H. vergezeld van HDs. adjudant, alhier en werd aan het stations-gebouw ver welkomd door den schout-bij-nacht O. A. Uhlenbeck, directeur en koramandant der Marine. ïn het netbespannen rijtuig van den stal houder Thijssen begaf Z. K. H. zich naar de haven, ten einde met het ramtorenschip Prins Hendrik een togt ter reede te maken. Bij het naderen van de in de haven liggende oorlogschepen word het vorstelijk salut van die bodems gelost en paradeerden de bemanningen in het tuig, terwijl zij met een driewerf hoera den hoogen bezoeker begroetten. Het eerst werd het in de sluis liggende fregat Adolf Hertog van Nassau met een bezoek vereerd en vandaar begaf Z. K. H. zich naar de woning van den schout-bij-nacht Uhlenbeck, alwaar het dejeuner werd gebruikt. Na afloop daarvan begaf Z. K. II. zich aan boord van het ramtorenschip, dat tot stoomen gereed lag, en eenige oogenblikkcn later, onder het donderen van het geschut der oorlogschepen, de haven statig verliet. Na een kleinen togt in het Marsdiep gemaakt te hebben, keerde het ramtoren schip in de haveu terug en werd Z. K. II. andermaal door de oorlogschepen gesalueerd. Na met belangstelling de leerzalen van het Kon. Instituut voor de Marine in oogcnschouw Ic hebben gc- nomeu, vertrok Z. K. II. ten 6 ure 25 min. weder naar de residentie. Bij het vertrek werd Z. K. H. wederom door den schout-bij-nacht uitgeleide gedaan eu werdeu van dc oorlogschepen dc vorstelijke cerbewij- zingen gegeven. Behalve den schout-bij-uacht waren bij aankomst en vertrek van Z. K. H. mede aan het station tegenwoordig de heer burgemeester, benevens de hoofdofficieren der landmagt, alhier in garnizoen. Men verzoekt ons meê te deelen, dat de predikant der Luthersche gemeente alhier, W. J. Maussen, morgen voormiddag ecu predikbeurt vervullen zal voor ds. Jobs. Dyserinck, in de Doops gezinde kerk. Wij verheugen ons, dat de beide adressen aan Z. M. den koning, die in deze gemeente hebben gecirculeerd ten gunste der intrekking van het besluit tot verplaatsing des hccrcn Kraijenhoff naar Maastricht, door tal van handteekeningen zijn verrijkt. Die uitslag hadden wij ook verwacht ,met het oog op de bekende sympathie, die de heer Kraijenhoff bij de burgers in het algemeen en inzonderheid bij de talrijke leden van het Artillerie-Vrijkorps p.ich verworven heeft. Hartelijk wenschen wij, dat de aangewende pogingen met. een gunstigen uitslag mogen bekroond worden. Gisteren namiddag heeft voor de manschappen van het Artillerie-Vrijkorps, die aanvankelijk voor de oefeningen met het geschut op de wierbatterij waren aangewezen, de laatste exercitie plaats gehad. Tc dier gelegenheid werden door die manschappen blijken gegeven van dc noodigc bedrevenheid in de exercitie met het kanon. Dc oefeningen in het schieten naar de schijf zullen voor een gedeelte der manschappen van het Artillerie-Vrijkorps alhier op morgen ochtend aanvangen. De spoed, waarmede het bestuur handelt om met die practische oefeningen te beginnen, duidt genoegzaam aan van hoeveel belang ze worden geacht; en wij vertrouwen dan ook dat zulks de belangstelling in het korps nog aanmerkelijk zal verhoogen. Het kader van het korps is dezer dagen nog aangevuld door de benoeming van de heeren H. A. Jacobs en P. Parras, de eerste tot sergeant eti de tweede tot korporaal. Eindelijk kunnen wij nog mededeelen, dat de vrouw vau J. Yeeger zich bij het bestuur heeft aangemeld voor de vervulling der betrekking van marketentster bij de 3de compagnie. Het programma van het Concertgezelschap Apollo, uit te voeren Zondag a. s. des avonds ten zeven ure, in het lokaal Tivoli, luidt als volgt Eerste gedeelte: 1. Ouverture Dichter itnd Bauer van Souppó 2. Air de 1'op. Tm Traviata de Yerdi, transcr. par Weckesser 3. Te postillon amourenx, polka (trompette solo) van Stasny-; 4. Grande fantaisie sur Top. Raymond ou le secret de la reine vau Ambr. Thomas. Tweede gedeelte: 6. Kriegsmarsch der Priester aus der rausik zu Atalia van Mendelssohn Bartholdy; G Air (eujus animam) du Stahat Mater van Rossini; 7. Grand air final (3me acte) de 1'op. Le Trouvèrc de Yerdi, transcr. par Weckesser; 5. Grande fantaisie sur 1'op. Les Pnrilains de Bellini van Dunkier. Dc opbrengst van den Noordhollandschen staatsspoorweg, lijn HelderUitgeest is geweest in Mei 1867 aan reizigers/ 13,715.02, goederen c» vee ƒ2081.14, diverse 24.90; totaal 15,824.06. In Junij 1867: aan reizigers 17,155.58, goederen en vee 1877.22-1; totaal 19,023.SOA. Yoor dc algemccue vergadering der Onderwijzers-Gezelschappen in het 7de schooldistrict, op Maandag den 16 dezer te Schagen le houden, is o. a. een wedstrijd uitgeschreven, waaraan alleen hulp onderwijzers kannen deelnemen. Er zijn een tweetal prijzen uit geloofd voor hen, die het best voldoen in het schetsen van een landkaart. Die kaart moet iu potlood geschetst worden op de vergadering zelve, zonder cenig voorbeeld te gebruiken. Z. M. heeft benoemd aan de Rijks- hoogerc burgerschool le Alkmaar de heeren W. Verbeet te 's Hertogenbosch en G. Fogteloo te Enkhuizen. Aan den luit. ter zee der 1ste kl. W. Sluytcrraan van Loo is de betrekking opgedragen van adjudant bij den benoemden commandant van Zr. Als. zeemagt en chef van het Departement van Marine in Nederl. ludie. Z. M. heeft de off. van gez. Gori en van Duijl, die in liet kamp van Zeist zijn achtergebleven en dezer dagen bij den onge- lukkigen korporaal v. d. B. het been hebben geamputeerd, per tele gram doen verzoeken, Z. M. den toestand van den lijder mede te deelen en hem tevens het berigt van Z. M. belangstelling in zijn lot over te brengen. Dc patiënt neemt in beterschap toe. TJ.D. II. M. de koningin heeft jl. Donderdag haar jaarlijksch bezoek aan den koniuklijken grafkelder te Delft gebragt. Do minister van Binnenlanclsche Zaken hoeft, op de voordragt van den commissaris des koning in de provincie Noordholland, goedgevonden het verbod tot het houden van markten en openbare verkoopingen van rundvee, met ingang van 1G Sept. 1SG7 op te heffen voor de provincie Noordholland, voor zoo ver die opheffing nog niet is bepaald bij de beschikking van 6 Julij 1867, opge nomen in de Staatscourant van 7 en 8 daaraanvolgende. Beroepen te Oostzaan, (ls. Af. Corsfius Lz. pred. te Ouwerkerk.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 1