ADVERTESMTIËfy. S Nov. zal de entree-prijs op 50 centimes zijn en van 9 tot 17 zal men haar gratis kunnen bezoeken. Het is thans bijna zeker, dat de Parijsche tentoonstelling hare kosten zal goedmaken. De ontvangsten van den 1 April tot den 10 Sept. waren 7w millioen francs. Tot den dag der sluiting moesten er dus nog 1,500,000 francs ontvangen worden om tot de 9 millioen te komen, die er zijn uitgegeven. Men acht algemeen die ontvangst als zeker. De commissaris van policie te Lectoure, zond ccuige dagen geleden aan het blad dier plaats (Ze lectovroishet volgend deftig communiqué. „In zijn nommer van 29 September jl. heeft de Icctourok medegedeeld, dat een doode kip, Zondags te voren in de rue Impériale neergeworpen, daar is blijven liggen tot Maandag en bijna de geheele week. Dit is onjuist. Krachtens art. 19 van het decreet van 17 Febrnarij 1862, verzoek ik u, in het eerstvolgend nommer van uw blad te vermelden, dat gezegde doode kip, Zondag 22 September op straat geworpen niet gcdurcude de geheele week is blijven liggen, maar Maandag ochtend vroeg is opgeraapt en begraven door den agent, belast met de dienst (was get.). De commissaris van policie J. Negrier." In de steenkolenmijn bij Saiut-Etienne zijn reeds zcvcn-cn- dertig lijken opgehaald. De reeds vermelde ramp is veroorzaakt door ceue gasontploffing, die, gelijk meestal, eenc instorting van een gedeelte der mijn ten gevolge heeft gehad. Twee kinderen te Satte - verhaalt het dagblad van Iloey, - waren voor eenige dagen aan het spelen. Het jongste, een knaapje van vier jaren, Paul Jaspar genaamd, viel in het water, zijn spcclraaker, Léon Namur, vijf jaren oud, sprong hem na, hielp hem boven water en riep: „Paul, Meuse, Paul, Mcuse!" Op zijn geschreeuw kwamen eenige werklieden toeloopen, die de beide kinderen uit het water en van een anders wissen dood redden. In de met 12 Oct. jl. geëindigde week ziju in Groot-Brittannie gecne gevallen van runderpest ter kennis der regering gekomen, evenmin als in de vier voorafgegane weken. De rijzing der broodprijzen begint in Engeland opzien te baren, terwijl de klagten over de duurte van het slagtvleesch er aanhouden. „De prijs der tarwe", zegt de Times, „is sedert 16 Sept. op de Loudensehe graanmarkt tien shilling het quarter gerezen; hij is thans gemiddeld 74- shilling, dat is hoogcr dan hij nog sedert den zomer van 1856 was geweest, de helft hooger dan teu vorigen jarc en bijna twee malen zoo hoog als in 1S64." Den 26 Sept. is een detachement Britsche troepen uil Borabay te Aden aangekomen, om aan de andere zijde der Itoode Zee ver kenningen voor de BriLsche expeditie naar Abyssinië te doen. Dezer dagen werd de doodstraf op twee verschillende plaatsen in Londen toegepast. Die te Newgate ging vergezeld van een geweldigen tegenstand des veroordeelden, die gedurende zijne gevan genis en op het schavot steeds zijn onschuld betuigde, eu met de woorden: „ik ben onschuldig" op de lippen, stierf. Het tooneel was afgrijselijk. De Londensche dagbladen verklaren, op verzoek van den Japanschen gezant, dat het gerucht van de abdicatie des Taïkoens onwaar is. Jl. Donderdag heeft te Manchester een feestmaal plaats gehad ter ecre van de Ministers. Bij die gelegenheid hebben de leden der regering verklaard: „Men kan niet zeggen dat de heerschcnde bezorgdheid over den toestand op liet vastelaud ongegrond is. De Engclschc regering hoopt noglans dat het gezond verstand der gouvernementen en der natiën het ontbranden van den oorlog zal beletten. Wat Engeland betreft, het doet al het mogelijke om den vrede te handhaven." Aartshertog Ileinrich van Oostenrijk, is dezer dagen met inejufvroinv Iloflïnan, zangeres aan den schouwburg te Griiz, in het huwelijk getreden. De Keizer heeft die dame verheven tot Gravin von Bozen. Het bevestigt zich, dat Garibaldi den 2 dezer nogmaals getracht heeft Caprera te verlaten, en dat door den bevelhebber van het met zijne bewaking belaste vaartuig met scherp op zijne boot is geschoten, toen deze weigerde te gehoorzamen aan het bevel om stil te houden. Op de vraag van Garibaldi, of hij arrestant was, antwoordde do bedoelde bevelhebber, dat hij den generaal niet arresteerde, maar in last had, hem het verlaten van Caprera te beletten. Uit Tunis is officieel berigt ontvangen van de volgende gru weldaad: De Boy heeft drie generaals laten inhechtcnis nomen, van wie hij vermoedde, dat zij in vriendschappelijke betrekking stonden tot zijn broeder, die in opstand tegen hem is gekomen. Twee dier generaals, Ismaël Emmi, zijn eigen zwager en Jonnes Djeziri werden, op bevel van den Bcy, onder diens oogen vermoord. De derde, generaal Beschid, die vroeger het bevel voerde over de Tuncsche troepen in de Krim, beriep zich op zijn Algerijnsche afkomst. Dit redde hem het leven, maar hij werd tot eeuwige ballingschap ver wezen. Aller goederen zijn natuurlijk verbeurd verklaard. Met de stoomboot Allienian ziju berigten ontvangen van Oud- Calabar, volgens welke aldaar den 12 Sept. de zes vrouwen, bene vens het geheele huisgezin van het opperhoofd Effimi Adam waren veroordeeld de vergiftige kalabarboon, „esere" genaamd, in te zwelgen, daar men veronderstelde dat het opperhoofd door vergif om het leven was gebragl, omdat hij plotseling stierf. Hot bewijs hunner onschuld zou daarin bestaan dat zij gezond bleven, doch toen de Athenian vertrok warcu reeds acht persouen bezweken en verwachtte men den dood der overigen. In den staat Nebraska (Vereenigde Staten) zijn het Duitschc element en de Duitschc taal zoo dominerend, dat Araerikaansche handelrcizigers er zich van een tolk bedienen, om zaken tc kunnen doen. Volgens een Amerikaansch blad heeft mevrouw Lincoln (weduwe van President Abraham Lincoln), een inkomen van 1700 dollars (ongeveer 4000) 's jaars, en vindt zij zich verpligt hare juweelen ter waarde van 45,000 dollars te verkoopen, ten einde hare anders te kort schietende middelen te vermeerderen. Een inkomou van -1000 is zeker niet veel voor de weduwe eens mans, die het hoofd van den Staat was en die zich zeiven zoo weinig bevoordeelde, dat hij zijne weduwe slechts genoemd jaarlijksch inkomen achterliet, want de Itepubliek schijnt niets bij te dragen. Een Amerikaansch blad blijft echter niet altijd de waarheid getrouw. De staat New-York is, wat het onderwijs aangaat, lang niet op de hoogte van Massachusctts; toch betaalt de stad Nevv-York alleen jaarlijks meer dan 3 millioen gulden voor het openbaar onderwijs. Stelt meu bij voorbeeld dat Frankrijk op die wijze zijne uitgaven voor onderwijs zou kunnen en willen regelen, dan zou daartoe, naar evenredigheid der bevolking, 300 millioen francs jaarlijks bcnoodigd zijn. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE HELDER, van 11 tot 18 Octobcr 1807. ONDERTROUWD; C Alandemakcrs, matroos bij de Marine; 20 jaren eu P. Lislelle, 25 jaren. A. Griep, Rijks sloeprocijer, 20 jaren en AI. D. van Hert, 20 jaren. A. P. II. de Wilde, koperslager, 27 jarin, wonende tc Rotter dam cu AI. Weijeus, 24 jaren. P. de (.'ock, banketbakker, 31 jaren en AI. Breet, 31 jaren. J. C. G. Flenthur, zeeman, 38 jaren en II. B. Brandt, 30 jaren. P. J. de Ridder, zeilmaker bij de Alurine, 40 jaren cu J. C. Stellens, 30 jaren, wonende tc Alkmaar. GEHUWD: B. .T. II. Reekers cn A. de Vries. Al. Kuiper eu N. Oom. BEVALLEN: J. van Ameringcn, geb. Zijfer, (I).). N. van Gelder, gcb. Kcijzcr, (D.). J. Klik, geb. Qu»k, (Z.). X. van Twisk, gcb. Stoffels, (D.). G. Geus, geb. Ekhart, (D.). S. Deïst, geb. Backcrs, (D.). A. I'. Joukcr, geb. Braacx, (1).). A. Eibers, geb. Gorter, (I).). C. Konijn, geb. Kroon, (D.). AL Adriaauseu, gcb. Tompot, (D.). A. 1). Speelman, geb. dc Wit, (D.). OVERLEDEN: A. W. van Leeuwen, 17 dagen. G. Willemsc, 0 jaren. II. C. Afeijcr, 3 jaren eu 6 maanden. 11. II. Punkc, 5 maanden. N. van Rijn, 22 maanden. J. AI. Bot, 18 maanden. C. llain, 03 jaren. C. Willemseu, 4 maanden. G. Andricssen, 5 jaren. G. G. Spil, 19 maanden. W. Alors, 47 jaren. J. K. Flacs, 11 dagen, N. Noot, geb. Best, 33 jaren. Levenloos aangegeven 2. BURGERLIJKE STAND VAN 0E GEMEENTE TEXEL. van 11 tot IS Oetober 1SG7. ONDERTROUWD: Antonic Dnlineijer en Xceltje Dekker. Gerrit Kooiman, broodbakker en Necltje Bakker. GETROUWD; Jacob Dijker eu Erlena Huisman. Picter Visman en Engel tje Kok. GEBOREN: Trijntje, doeliter van Johannes Daalder en Alarretje Plaatsman. Simon, zoon van Alarcus van der Klooster cn Ariaautjc Liefhebber. Cornelia, doebtcr van Jacob Bruin 3z. cn Alnnrtjc Visbeen. Adriaan, zoou van Jacob Kuiper cn Pictertjc Kuiper. Alcindert, zoon van Pnulus Kikkert eu Necltje Luijtze. OVERLEDEN: Antjc dc Bruin, 00 jaren, gehuwd met Arïs Bakker. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE ZIJPE, van 1 tot 15 Oetober 1S07. ONDERTROUWD; Gcene. GETROUWD: Jan Zon eu Adrijanc Leenders. GEBOREN: Alaria, dochter van H. Knijnsberg cn A. H. Zipp. Gerrit, zoon van G. Bos en G. Griu. Aaltje, dochter van K. de Vos eu M. Jongejan. Antjc, dochter van J. Tessolaar cu Af. Qnax. Gerrit, zoou van F. Abbenes cn 13. Groot. Hendrik, zoon van A. Volder en AI. S. Aalbers. Dirkje, dochter van A. van Zandwijk en V. Lnngedijk. Wilhclinina Dorothea, dochter van H. IIngen en T. Bakker. Sijtjc, dochter van W. Watertor eu H. Delver. Cornelis, zoon van Cs. Wuis en E. Iiurtog, Jannetje, dochter van T. Kleell" en G. de Boer. Lou- rens, zoon van .T. Bas en G. Kwantes. Willem, zoon van T Rampen cu A. Bakker. OVERLEDENGijsberla, 4 jaren, dochter vau P. Klok en B. Timmerman. Jacoba Isuhclla, 20 maanden, dochter van P. Heiligenberg cn J. van Dijkc. Pietertje Troneln, 10 weken, dochter vau F. Wcstmeijer cn Ar. van Baar. Antjc Lindeman, 37 jaren, geli. met W. de Graaf. Cornelia, 4 jaren, dochter van P. Klok en B. Timmerman. MARKTBERIGTEN. SCHAGEN, 17 Oetober. Aangevoerd: G Paarden f 40 a 100. 1 Stier f 00. 40 vette gelde Koeijcn f 180 n 250. 35 Knlfkoeijen f 100 a 1S0. 15 Vaarzen f 00 a 00. 10 Gras- Kalveren f 20 n 35. 400 magere Schapen f 0 a 12. 550 vette dito f 10 a 24. 80 Lammeren f a 12. Bokken en Geilen f 1,50 a 3. 28 Engelsche Rammen f 30 a 50. 20 magere Varkens f S a 20. 0G Biggen f 2 a 4. Konijnen 15 a 50 c. Kippen 30 a 05 c. Eenden 35 a 50 c. Duiven 10 a 30 c. Kaas 25 a 45 e., Boter f 1,10 per N. p. Kip-Eijcren f 3 a 3,50 per 100. HOORN, 17 Oetober. Aangevoerd: 173 stapels of 4232G N. p. Kaas. Hoogste prijs f32,50 peröON.p. DELFT, 17 Octobcr. Boter f 00 a 78 nanr kwaliteit. Door den aanhoudenden regen, waardoor reeds verscheidene beesten op stal zijn, blijft de prijs steeds monterenke. LONDEN, 17 Oetober. Heden waren ter Vun-markt aangevoerd: 1070 Runderen, 4220 Schapen. 202 Kalveren en 220 Varkens. De prijs der Rundeven was 4 slr. 0 d„ van Schapen 4 slr. 10 d., van Kalveren 4 sh. 8 d. en van Varkeus 4 slr. 0 d. MIDDELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. Van AI IDDKLBURG21 Oct. 's raorg. 0 u. 30 m. 22 Oct. 's morg. 7 u. 30 m. 24 Oct. 's morg. 9 u, 25 Oet. 'smorg. 10 u. 20 Oct, 's morg. 11 u. 27 Oct. 'smorg. 11 u. 30 m. Van ROTTERDAM: 21 en 22 Oet. 's midd. 12 n. 23 Oct. 'smorg. 6 u. 25 en 20 Oet. 's morg. 7 u. 27 Out, 's morg. 8 u. 30 m. Telegrafisch herïgt. Heden, Zaturdag 19 Oetober 1867. Beurs van AMSTERDAM Metalliek42®,Itl.Nat.48|,Amerika(1882)73|,Id.(l 885)711, Mcxico(nieuwe)7£, Griek. Ï0|a^,Handelm.l35|li|,Sporenl82. ^sCXDOG'QOOOQgCOGG'OOOOOCOGOQ/jQöGOGOQGQOQOë^ VEERTIGJARIGE ECHTVEREENIGING o i! J. HOEK O EN j j G. KIEFT. 1; Schagerbrug, 18 Oetober 1867. iiunne dankbare kinderen. j .^-.cococc'ogcocooodoccoco.cccocccogocococo^. Ontijdig bevallen van een welgeschapen Zoon Vrouwe E. PHILBERT—OVERTOOM. Amsterdam, 17 Oetober 1867. Heden middag ten 5 ure overleed na een langdurig doch geduldig lijden, zeer zacht en kalm, mijne geliefde Echt- genoote N EELT JE BEST, in den ouderdom van ruim 33 jaren. Wat ik en mijne Kinderen in haar verliezen, kunnen alleen zij beseffen, die dc overledene gekend hebben. Koegras17 Oetober 1867. H. NOOT Hz. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 3