Publieke Verkooping Elt WORDEN DEELNEMERS GEVRAAGD OPENLIJKE DANKBETUIGING. m HUIS J V EliVE, UIT DE HAND TE KOOP. ADVERTENTIE N. TE 11UUR met primo December a. s.: te TEXEL. Een HUIS en ERVE, waarin sedert vele jaren Grofsmederij, staande gelegen te Oude Schild, op Texel, kadaster Sectie D, N°. 860, groot 2 Roe 10 El. 1°. Een HUIS en ERVE, staande en gelegen aan den Burg, hoek W armoes- en Weverstraat, kadastraal bekend Sectie K, N°. 1089, groot 2 Roe 4 El. 2°. 68 Roeden 20 Ellen WEILAND, gelegen in den polder Oude Schild alhier, achter de Kooi, kadastraal bekend Sectie D, N°. 1678. toegekend, moet een melodist wezen. Mevrouw ïtossini is universele erfgenaam. De Italiaansehe regering heeft bepaald, dat de staat de kosten zal betalen van de begrafenis van Rossini, en tevens, dat eene inschrijving zal geopend worden om ter zijner eer een monument op te rigten. Het onderzoek in de zaak der „giftmengsters van Marseillc," waarvan eenige maanden geleden melding is gemaakt, is dezer dage» afgeloopen en de daarin betrokken personen zijn naar de assises van het departement der Monden van de Rhöne, hoofdplaats Aix, ver wezen, voor welke de openbare behandeling van dit geding den 3 December een aanvang zal nemen. De beschuldigden zijn zeven in getal, te wetende drie hoofddaderessen (die hare mannen ver giftigd hebben); de kruidkundige Joye, die het vergif verschaft heeft; eene kaartlegster die tot de misdaden heeft aangespoord en nog twee andere vrouwelijke medepligtigen. Dit proces wekt eene diepe verontwaardiging bij het publiek op en bij de overbrenging der beschuldigden van Marseille naar de gevangenis te Aix, heeft de overheid voorzorgsmaatregelen tegen een al te grooten toevloed van nieuwsgierigen moeten nemen. Tc Gencve is insgelijks een gifmengsters-proces aanhangig, hetwelk de aandacht in een hooge mate tot zich trekt. De beschuldigde, zekere jufvrouw Jeanneret, 35 jaren oud, heeft in een tijdsverloop van een half jaar, een negental vergiftigingen gepleegd, niet uit wraakzucht, nog met het doel om zich op eenigerlei wijze te ver rijken, maar, naar het schijnt, uit een even onverklaarbaren als onweorstaanbaren moordlust. Al hare slagtoffers waren personen, die aan hare zorgen als ziekenverpleegster waren toevertrouwd. Even als Joye, heeft zij zich van plantaardig vergif l/elladonabediend. De openbare behandeling dezer zaak zal den 23 dezer te Genève een aanvang nemen. De Kroonprins van Engeland en zijne gemalin worden eerst daags te Compiègne verwacht; zij zullen er eene wijle aan het Eransche hof vertoeven. In Engeland is berigt ontvangen dat de opperste Koning van Siam den I Oct. jl. overleden is. Hij was een merkwaardig man, zegt de Morning Heralden had in do letterkunde en de weten schappen vorderingen gemaakt, die hem aanspraak op zeer hoogeu rang onder de Oostersche monarchen hebben gegeven. Omkoopingen is een groot kwaad bij verkiezingen en de straffeu er op behooren daarnaar geëvenredigd te zijn. Dat heeft men in Engeland goed begrepen, en de strafwet op deze verkeerd heid heeft men daarom zeer streng gemaakt. Ieder die afwijkt van de zuivere paden der verkiezing, hangt men wel niet op, pour encourager les autres, maar toch is zijn straf een Spartaansche, ja een Draconische. Bovendien hebben dc kandidaten het niet ruim gekregen. Als een regter vindt, dat de overtreding begaan is met medeweten en toestemming van den kandidaat, dan moet deze zich onderwerpen aan het volgende vonuis: Hij mag niet zitten in the House of Commons, voor zeven jaren. Hij verliest zijne kwaliteit als kiezer. Hij mag geen burgerlijke posten meer bekleeden. Hij mag regter nog vrederegter meer zijn. In de Londensche Daily News vindt men de volgende advertentie „Ben heer, die alle verschijnselen van spookachtigen aard wil onder zoeken, vraagt verlof, om een paar dagen in een huis te wonen, alwaar het spookt. Het moet in Londen gelegen of gemakkelijk met den spoortrein te bereiken zijn. Adres met de noodige gegevens, ten bewijze dat het in het huis inderdaad spookt, aan L. Rocicrucian, 15, Piccadelly." Een der Britsch-Indische dagbladen, de Public Opiniou, deelt twee brieven mede, de eene van eene jonge dame in Engeland en de andere van een Wesleyaanschen geestelijke aldaar, beide brieven geadresseerd aan een inlandsohen Prins in Indië. De dame heeft geschreven, dat zij hare ouders door den dood verloren heeft; dat zij 21 jaar oud is; dat zij wel gaarne een vorstelijk huwelyk zou willen aangaan; dat zij na veel goeds en schoons van den Indische» Prins te hebben gelezen, van bewondering jegens hem is opgetogen en zich aan hem ten huwelijk aanbiedt, zoodat zij wel gaarne zou vernemen of hij denkt met haar gelukkig te kunnen zijn, in welk geval zij dadelijk naar Indië over zal komen. De hierbij gevoegde missive van den geestelijke is eigenlijk een aanbevelingsbrief. Hij schrjjft, dat de jonge dame schoon, beminnelijk, van een zacht humeur is en verder alle eigenschappen bezit, om eene uitmuntende gemalin van een Prins te worden. Maar tevens schrijft hij er by, dat zij bij een uiterst vroom gemoed, met hart en ziel aan de Wesleyaansche kerk gehecht is en dat zij daartoe wil blyven be hooren. Hoe de geestelijke nu op het denkbeeld is gekomen, dat eene echt Wesleyaansche dame zich in den harem van een Oosterschen Prins te huis zou gevoelen, dit begrijpt niemand. Daar nu de redactie van het genoemde blad meent, wel voor de echtheid der hrieven te kunnen instaan, maar geen namen te moeten noemen, hebben eenige Engelschc dames onmiddelijk naar Indië geschreven, om dienaangaande iet3 nader te vernemen, ten einde alle pogingen nan te wenden, om te verhoeden, dat eene harer jeugdige land- genooten de slavin van een barbaar zou worden. Daar het uit den eenen brief blijkt, dat de schrijfster in Cornwallis moet wonen, worden tevens aldaar door de belangstellende dames alle pogingen aangewend, om er achter te komen wie toch wel die dame is, natuurlijk met geen ander oogmerk dan om haar van haar voornemen af te brengen. Professor Philips berigt, dat op 14 November jl. te Oxford, tusschen 3 u. 45 min. en 5 u. 45 min., in den ochtendstond, de eerste sterrenregen waargenomen werd. Een politie-dienaar zag dien ten 2 ure na middernacht, tusschen 13 en 14 November. Tot op dat uur was de lucht bewolkt geweest. Van 2 u. tot 3 u. 45 m. waren er slechts weinig sterren zigtbaar, doch na laatstgenoemd tijdstip vermeerderden zij zeer in getal en helderheid. Kwartier vóór zes ure werd de lucht betrokken, doch vertoonden zich de asteroïden hier en daar tusschen de wolken. De verkiezingen hebben den 17 dezer tot ernstige ongeregeld heden aanleiding gegeven te Dolton, Bristol, Belfast en Cork. Aan beide zijden telt men vele gewonden. Te Bristol heeft het gepeupel verscheidene huizen bestormd en verwoest; de waarde van den ver woesten eigendom wordt op 15,000 p. st. geschat. De Keizerin van Rusland is te Berlijn aangekomen. Men werkt nog altijd aan de verloving van den Koning van Beijeren met eene Russische vorstin. Als dat plan doorgaat, dan is de Koningin vnn Beijeren dochter, de Koningin van Wurtemberg zuster en de Groothertog van Hessen zwager van den Czaar. Hoe weinig men aan de verbindtenissen van Souvcreincn hechten moge, zóo'n familie-relatie zal toch zeker het overgaan der main-linie nog meer belemmeret) dan de Eransche chassepots. Pruissen heeft er te veel belang bij Rusland te vriend te houden. Jl. Dingsdag namiddag ten 3} ure is op verscheidene punten van Keulen eene aardbeving gevoeld. De Kölnische Zeituny bevnt de volgende beschouwing over den toestand in Mexico, tijdens Maximiliaan daar Keizer was: „Dc personen in de naaste omgeving des Keizers waren veracht; niemand vertrouwde hen, en zij vertrouwden elkander niet. Het was aan dat hof een waar zigeuner-leven, niet een romantisch, als in „Preciosa," neen, het was eene innig gemeene bende, in wier middenpunt de goedhartige, talentvolle, schrijflustige, droomcrige Max stond, niet alleen als een verongelukt poëtisch, maar tevens als een halfbakken politisch talent; een Keizer, die geen held was, geen staatsman, geen menschenkenner, doch slechts een goed, of in de Vischsloep VISSCHERIJ N°. 1, met completen ISTVISHTTABIS, liggende in het Binnen-Kanaal te Nieuwediep. Is inmiddels ook Aanvragen liefst vóór den 5 December a. s. Adres onder letter I, aan den Kruisweg, N°. 178. Bij C. F. STEMLER, Boekhandelaar, Amsterdam, is verschenen: N°. 11 van het Tijdschrift Inhoud: Victor Hugo door zijne vrouw geschetst. De goud- en zilvermijnen in de westelijke staten der Ameri- kaansche Unie. Het uitroeien der meikevers in Frankrijk. Het maatschappelijk kansspel. (Beursspeculatiën), enz. enz. Per Jaargang 12 Nummers of 2 Boekdeelen met pl. ƒ6. Ik voel mij verpligt de uiterst heilzame uitwerking die de Borst-BonbonS van den hofleverancier FiianzStoll.werck te Keulen op mij uitgeoefend hebben, openlijk dankbaar te erkennen. Een langdurige hoest, met smartelijke uitwerping gepaard, die mij bijna alle nachtrust ontroofde en voor geene der aangewende middelen wilde wijken, verliet mij, nadat ik eenige dagen de Sroi.LWERCKV.che Borst-Bonbons gebruikte; reeds in twee dagen was de pijn van het uitwerpen verdwenen. Dit tor eere der waarheid, in het belang mijner mede burgers. Hamburg. JOHANN FORRENZ. Men vindt de Stollwercksche Borst-Bonbons het pakje met. gebruikaanwijzing a 30 Cts. te Helder bij de Apothekers J. VAN BERK en L. JELGERSMA; te Alkmaar bij den ApothekerS. BLOOMte Burg op Texel bij A. E.PETERSEN; te Enkhuizen bij C. P. DE JONG en te Sehagen bij den Apotheker W. A. IIAZEU. thans bewoond door den Wel-Ed. Gestr. Heer von Lesciien. Te bevragen bij W. F. KISSING. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz. Nieuwediep. liever goedig mensch; een loszinnig YVeener kind van de beste soort, doch tevens een voor elke misleiding vatbare, ijdele, verkwis tende cavalier. Max had eenige van Napoleons goede en slechte eigenschappen, maar bezat daarbij zekere weekheid, die hem voor allerlei indrukken gevoelig maakte als oud lood." De Koning van Zweden heeft dezer dagen geweigerd een tegen eene giftmengster uitgesproken doodvonnis te bekrachtigen, en moet te gelijker tijd verklaard hebben, dat, ofschoon de doodstraf in zijn rijk regtens nog bestond, zij als feitelijk afgeschaft moest beschouwd worden. Een dépêche uit St. Eetersburg van den 27 dezer meldt, dat de Newa is digtgevroren. Sedert den 16 dezer is te Kronstadl de gemeenschap met de zee gestremd. Vele zeil- en stomschepen zijn in de haven vast gevroren. De katholieke dagbladen van Madrid verzamelen onderteeke- ningen op petitiën tegen dc vergunning tot het bouwen eener 1'rotestantsche kerk te Madrid, die dezer dagen bij een besluit van den minister van justitie is verleend; een van hen, de Lilertad Cristiana, plaatste het berigt van dat besluit van eenen „goddeloozen woesteling" in eenen breeden rouwrand. Volgens berigten uit Madrid bestaat het vermogen, waarvan de ex-Koningin Isabella zich in het buitenland het bezit verzekerd heeft, uit 128,000,000 in goud, behalve nog 40,000,000 in juweelen. De Spaansche minister van eeredienst heeft eene reorganisatie der katholieke kerk in Spanje ontworpen, waardoor het aantal bisschopszetels, thans 53, verminderd zou worden tot 20. De jongste berigten uit China melden dat de stad Tschoo-schi, een sterk verschanst nest van zeeroovers, door de Engelsche kanon neerboot Buslard, na vier dagen strijdens, met bijstand van de zijde der Chinesche regering, vermeesterd is. De Engelschen hebben die stad, waaruit een aanval tegen de hunnen ondernomen was, ontman teld en vervolgens aan de Chinesche regering overgeleverd. In een Amerikaansch tijdschrift komt over de maatschappe lijke positie der wouw het volgende voor: „Men moet er zich niet over verwonderen, dat vrouwen over staatkundige en maat schappelijke kwestiën, die van hare eigene plaatsing in de maat schappij ingesloten, spreken en schrijven, met eene in de oude wereld onbekende vrijheid en stoutheid. Het gevolg daarvan is geweest de vorming eener „vrouwen-partij", met een eigen orgaan The Reeolution, door mejufvrouw Anthony uitgegeven. Die partij is zelfs reeds sterk genoeg, om met de twee groote staatkundige partijen der Unie (mannenpartijen namelijk) in ^onderhandeling te treden. Het programma der dames is het aigemeene stemregt, d. i. stemregt zonder onderscheid van kleur en sekse. De eerste uit- noodiging der dames, om ten opzigte der tegenwoordige presidents keuze zamen te werken, was tot de republekeinen gerigt, die er weinig acht op sloegen. Hierop keerden zich de dames tot de demokraten, en bewezen hun zóó groote diensten, dat de republie- keinsche woordvoerders, ten minste sommige hunner, van toon ver anderden om haar weder voor zich te winnen." Bij het lezen van dit artikel en bij de bewustheid dat ook in ons land tegenover elkander staande partijen bestaan, dan komt men op de gedachte, dat het middel tot beteugeling der partijen waarschijnlijk wel in de vorming eener vrouwen-partij zou zijn te vinden. Er zijn meer vrouwelijke dan mannelijke Nederlanders; nu zou zich eene partij kunnen vormen, sterker niet alleen dan eenige mannen-partij, maar dan allen te zamen. Met het algemeen stemregt komt dan onze geheele maatschappij, komen kerk, staat en school onder den zoeten wekladigen vrouwelijken invloed, die onze eerste levensdagen beschermd heeft en veraangenaamd. De Notaris W. H. B R U N O BOK, presenteert o| Dingsdag; 39 December a. s., 's avonds 7 ure, in lie Logement DE ZEVEN PROVINCIËN, te Oude Schili, publiek te verkoopen Aanvaarding; 1 Mei 1869 of eerder. Nadere informatiën te bekomen, op franco aanvrage, bij voormelden Notaris W. II. BRUNO BOK. De Notaris W. H. BRUNO BOK, presenteert op Woensdag; 30 December n. s.. 's avonds 7 ure, in het Logement DE VERGULDE KIKKERT, aan den Burg, publiek te verkoopen: Aanvaarding 1 Mei 1869. Aanvaarding dadelijk. Beide Perceelen behooren tot den benijiciairen boedel van wijlen Pr. Jb. BRUIN. Nadere informatiën te bekomen, op franco aanvrage, bij voormelden Notaris W. H. BRUNO BOK. prijscourant der effecten. AMSTERDAM, pCt. Nederland, Werk. Schuld, 2 dito ito dito dito Handelmaatschappij Spanje, Obligatiën. dito Binnenlandsche. Portugal, Obligatiën 1853 3 dito dito 1856/60 3 Rusland, bij Iiope, oude dito 6de serie. dito 1864 te Arast. dito dito te Londen, dito 1866 te Amst. dito dito te Londen., dito bij Hope 1860. Aand. Gr. M. spoorw. dito Loten 1864 dito dito 1866 Oostenrijk, Metalliek 5 dito dito dito Rente Amst.5 dito Zilverl. 1864. 5 3 4 4*. 2*. 3 5 5 5 5 5 5 H- 18 November 1868. Slotkoersen. pCt. 554 Oostenrijk, Zilverl. 1865 5 64$ dito Nationale 1854 5 86 dito dito 1866 O. W. 5 1261; Griekenland, Oblig. 1825 5 334 Turkije, Oblig. Alg. Sch. 5 31* V. Staten, Oblig. 1874 5 38}} dito dito 1S81 6 38t7^ dito dito 1882 6 94} Certific. Illin. Amst. 74} Obl. dit. Const. Bonds. 7 88$ Aand. Ohio-spoorweg. 7 88$ dito Debent. (enkele)8 884 dito dito (onbep.)8 Gec. Atl. 1865 7 - 79f Oblig. St. Paul-Pacif. 7 198 Brazilië, 1865 5 227 Mexico, Oblig. 1851 3 218} dito dito 1864 3 48-i- Greuada, Obl. Gest. W. 24t's dito dito Uitgestelde 60} Venezuela, Obligatiën 3 56 |-j) dito dito 1} 59} 51t'< 39£ 80f 104} 59 39 «8ff 76| MARKTBERTGTEN. AMSTERDAM, 17 November. Rogge op levering genoegzaam onveranderd; Maart f 203. 18 November. Tarwe onveranderd; per 2400N.p.nieuwe bonte Poolsche f380; Mecklenb. f335. Rogge stil; per 2100 N. p.Galatz f 223; dito f 218 c. z. k.; Berdiansky f 220; Archangcl f 213 c. z. k.; Petersb. f 218; dito f 213 c. z. k. Op le vering iets hooger met weinig handel; Nov. f 208; Maart f 204, 205. Vee. Vette Kalveren 1ste kwal. f 60 a 80, 2de kwal. f 50 a 70, 3de kwal. f 40 a 60. Schapen f 16 a 23. Varkens 52 a 56 c. per N. p. PURMERENDE, 17 November. Vee. 196 Runderen; vette Koeijen de beste soorten tot verhoogde prijzen verkocht, Melk-Koeijeu iets vlugger. 28 vette Kalveren 75 a 95 c. per N. p. en 45 nuchtere Kalveren f 10 a 22; handel vlug. 1385 Schapen en Lammeren; Overhouders in een doen, magere Schapen weinig handel, vette Schapen vlug, met vaste prijzen. 108 vette Varkens 48 a 56 c. per N.p.; 9 magere Varkens f 13 a 18 en 396 Biggen f 3 a 5; handel vlug. -330 Zwanen f 9 a 10,50. 504 Ganzen f 3 a 3,25. 123 stapels Kaas; Kleine f 34,25 en Middelbare f 38 per 50 N. p. Boter f 1,40 per N. p. Kip-Eijeren f 5,50 en Eend- Eijeren f 6,25 per 100. 60 mud Peren f 3,50 en 142 mud Appelen f 3 per mud. HAARLEM, 18 November. 98 stapels Kaas, wegende 18660 N. p. Hoogste prijs f 33,50 per 50 N. p. ROTTERDAM, 16 November. De handel in vette Wei-Varkens liet zich in den beginne flaanw aanzien, doch daar er later vele vreemde koopers kwamen, ruimde alles spoedig op. De prijzen liepen van 46 tot 62 c. per N. p. 17 November. Tarwe. 133, 134 p. Nensser f 314. Vee. Rundereu 1ste kw. 70 c., 2de kwal 55 c.; Kalveren 1ste kwal. 90 c., 2de kwal. 70 c.; Schapen 55 c.; alles per N. p. De prijzen van het magere Vee bleven onveranderd. Boter. 1ste kwal. f 68, 2de kwal. f 65, 3de kwal. f 62. SCHIEDAM, IS November. Jenever f22.25; Amst. Proef f 23,50; Moutwijn f 16.75 per Ned. vat. AVXGNON, 12 November. Meekrap. Er is besteed voor Alizzari rosé fr. 55,50 a 57, Paluds fr. 57 a 58, Paluds 11/m. fr. 58 a 60, alles per 50 kilo. Napels 18/m. fr. 127, 30/m. 129 per 100 kilo. De inlandscbe soorten zijn zeer gewild. BURGERLIJKE-STAND VAN DE GEMEENTE ZIJPE, van l tot 15 November 1868. ONDERTROUWD: C. Keijzer, weduwnaar en A. Kuijt. L. Liefhebber en G. Rampen. GETROUWD: G. F. Vastbinder en D. Kuijlraan. GEBOREN; Johaunes, zoon van J. Schouten en J. van Twnijver. Helena Marie Cornelia, dochter van A. W. Schrieken en R. Koster. Geertruida Anna, dochter van J. vnn Buisekom en J. M. Stuijt. Trijntje, dochter van J. Kleijer eu N. Bruin. Dirk, zoon van H. Delver en T. Peper. Jan, zoon van J. Man en W. Waker. Cornelis, zoon van C. Vader en T. Kos. Aaltje, dochter van A. Schouten cn G. Polder. Cornelis, zoon van J. Jonker en K. Praat. OVERLEDENCornelia, 3 maanden, dochter van W. van der Vliet en C. Veen Marijtje, 5 jaren, dochter van L. Strijder cu T. Knul, Cornelia,4 weken,dochter van D. de Graaf en G. Smit. Jan, 5 maanden, zoon van H. Oostermau en N.'Pri'nS. Grietje van Buuren, 71 jaren, cchtgenoote van C. Scheltis. Jan, 10 maaadeu, zoon van K. Hopman eu T. de Jong. Lourens Jongebloed, 64jaaen, echtgenoot vau A. Noorden. Arie, 6 maanden, zoon van A. de Waard en J. de Jojigi WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER, door den Jlecr C. VAN DER STEUR. Windrigting en Kracht. Barometer Thermomet. mm. C. Stand, i Afw. Stand. Afw. 18]j2"n. 9 I 0.1 p. 19 8 notn. G„ 1912W 0.3„ 770.40|tll.54 771.08[f 12.20 77J.85tl2.97l -g 8 5 fe —0.3 -^0.2 0 .9 I Weêrs- gesteldheid. 0.85 Held. ben.mooiw 3 S 1 o 2 A'lak. OTt'Ikwbeld.wimTer.'gQlVeni] 0.70.Bew. held.mooiw. Vlok. 1 i'

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1868 | | pagina 2