DAMES- EN HINDERHOEDEN; ADVERTENTIËN. BUITENLA NDT" Weerkundige Waarnemingen te Helder, Effecten-Beurs te Amsterdam. ff 23 Oct. 25 Oct Nederland, Werkel. Schuld 53i 62| 62& 4 86* Spanje, Obligatiën 26£ Portugal, Obligatiën 1853 8 Rusland, Obligatiën 1798/1816. 5 94 75f 91 ïk 91ft 8 li 81 65ff 5 83 221* 226 227 221* Oostenrijk, Obligatiën Metalliek 8 46^ 46Ü 2 2 II 22* 5 52 H 52Ü 8 5 5 Mexico, Obligatiën 1851 5 6 Turkije, Obligatiën 40tt 40f Amerika, Obligatiën 8 6 87i 871 ff 87 8 ii 25 69 68£ Nandorff. FLUWEEL, SATIJN, VEDEREN, BLOEMEN, ENZ. E. J. TRIP. Zaal MIISIS SACRIJM. BUITENGEWONE EN DEBUUT-VOORSTELLING JEUGDIGE TOONEELSPELERS VAN AMSTERDAM, Nog niet lang geleden sloeg het weerlicht in een schoorsteen van een huis te X, en baande zich een weg door de huiskamer, waar hij een schotel met peen verbrij zelde, naar de keuken. Daar verzengde hij den koffijpot van de meid benevens een turf kist, trof een zeker nacht ameublement en kwam eindelijk te regt in een mand met jutteperen. Nu spreekt men wel eens van //een rare bliksem," maar als dat er nu niet een is, dan weten we het niet meer. Een wapensmid van New-York heeft aan de weduwe H. S. 8000 dollars betaald om op het graf van haren man, die zich van kant gemaakt heeft, een steen met dit opschrift te'mogen plaatsen: //Hier ligt H. S. (die zich zonder pijn doodgeschoten heeft met een Colt-revolver, oud systeem, uit de fabriek van G. C.) het meest geschikte wapen voor zoo iets." Voor eene regtbank in België diende dezer dagen eene zaak, waarin de eischer eene echtscheiding van zijne teedere wederhelft vorderde, op grond van een gebrek in den vorm bij zijn huwelijk. //Wat is het gebrek in den vorm bij uw huwelijk vroeg hem de president. //Ziehier, mijnheer," was het antwoord, //het photografisch portret mijner gade. Oordeel zelf." Onlangs wenkte eene dame den conducteur van een lste kl. wagen op den Samarangschen Tramway, om op te houden; en een inspecteur van het vervoer der maat schappij, die zich op den wagen bevond, verzocht een der heeren beleefd een weinig te willen opschuiven om nog voor die dame plaats te maken. //Mijnheer," was het antwoord, //ik zit onder een aan geplakt nommer: ik heb dus regt op die plaats, en sta niet op." Toen stond een matroos van een der oorlogschepen op, en zeide: //Juffertje! kom jij maar op mijn plaats zitten, en jij mijnheer, moest maar voor je dubbeltje nog permissie vragen om voortaan een luijerstoel meê te brengen. Om onwillige paarden in den noodstal tot bedaren en tot staan te brengen, behoeft de smid te Enumatil noch een emmer met water, noch een spiegel of muziek, maar hij bindt het koppigste paard met het eene oor aan een touw, hetwelk hij met een knoop van mastwerk vastmaakt. Het ondeugendste en onwilligste paard begint dan doodstil te staan en is zoo mak in den noodstal als een lam. België. Volgens de bladen is te Brussel een individu gearres teerd, op wien zware verdenking rust, met betrekking tot den in de Rue de Brabant gepleegden moord. Omtrent den moord zijn reeds enkele bijzonderheden ontdekt. Het is duidelijk gebleken, dat de moordenaar de vrouwen met een hamer heeft geslagen en geworgd. Een der slagtoffere is blijkbaar in den gang aangevallen en eerst later in de eetzaal gesleept. Tusschen de tanden van mejufvr. van der Poel heeft men grijsachtig mannenhaar gevondenzij schijnt in den strijd den moordenaar te hebben gebeten. Volgens de opgave van den notaris Milcamps hadden de dames pas 11000 frs. in bankpapier ontvangen; de wisselagent Michaux had last, daarvoor papieren te koopen; toen hij deze zou brengen, was het huis gesloten. Deze 11000 frs. zijn niet gevonden. De wed. Wijnoust, die tot 1 Oct. in hetzelfde huis woonde, heeft verklaard, dat de dames gierig en bang waren, en dat ze 's avonds nimmer de deur openden dan met voorzorgen. Nog verneemt men, dat eene onlangs weggezonden dienstmeid zich gruwelijke bedreigingen tegen de dames van der Poel heeft laten ontvallen. Het wordt ook tegengesproken, dat er in de keuken voor drie per sonen aangerigt was. Op weinig afstand van Brussel, te Hornu, nabij Mons, is mede een misdaad gepleegd. Jacques Dessous-le-Moustier, 29 jaar oud, aldaar wonende, heeft èn zijne vrouw èn drie mannen vermoord, wier lijken gevonden zijn in kuilen of putten. Zijne vrouw, 28 jaar oud, is voor eenige dagen door hem vergiftigd geworden; de drie mannen waren broeders, Thirion: Pierre 62, Nicolaas 58 en Gustave 43 jaar oud, door den misdadiger vermoord en bestolen in Maart, April en Mei 1868. Deze drie mannen, waarvan de tweede en derde zich op weg hadden begeven om den eersten en den tweeden, die vermist waren, op te zoeken, waren spoorloos verdwenen en eerst nu zijn hunne lijken gevonden. In de kolenmijn du Gouffre, te Cliatelineau, in het Charleroische kolendistrict, is Dingsdag-avond een nood lottig onheil voorgevallen. Bij het aanleggen van een nieuwen mijnweg is namelijk eensklaps eene doorbraak ontstaan van water, afkomstig uit eene verlaten en gestopte mijn, waarvan de ligging op de bestaande kaarten gebrekkig was aangewezen. Volgens een der bladen van Charleroi, 1' Union, zijn tengevolge van dit onheil acht-en-twintig mijnarbeiders verdronken. Frankrijk. Het Journal Officiël meldt de benoeming van veertien prefecten en een groot aantal onderprefecten. In hetzelfde blad leest men de volgende waarschuwing van den prefect van policie//In aanmerking nemende, dat gedurende meer dan een maand het volk wordt opgeruid en aangehitst, met het doel den 26 October zamenscholingen te doen ontstaan op den openbaren weg, acht de overheid het haar plïgt ter kennis van de bevolking van Parijs te brengen, dat maatregelen genomen zijn, om den eerbied voor de wet te verzekeren en orde en rust krachtdadig te handhaven. De goede burgers worden mitsdien uitge- noodigd zich te onthouden aan een onvoorzigtige nieuws gierigheid, ten einde niet blootgesteld te worden aan de gevolgen die kunnen voortvloeijen uit de toepassing, zoo noodig, van de wet van 7 Junij 1848 op de zamenscholingen." (Volgt de tekst der aangehaalde wet). Te St. André-de-Cruzière (dep. Ardèche) heeft zich dezer dagen eene geheele familie, bestaande uit tien per sonen, door giftige paddestoelen van het leven beroofd. De werking van het gif was zoo hevig, dat de geneeskunde geen enkelen der ongelukkigen in het leven heeft kunnen behouden. Graaf Robert de Beaumont, ridmeester bij het rege- ment dragonders der Keizerin, bekend door zijn twee duels, waarvan een met den Prins von Metternich, heeft in de vorige week voor de derde maal, in een kort tijdsbestek, geduelleerd. Zijne tegenpartij was dezen keer de Hertog van Fitz-James, die, naar men zegt, doodelijk gekwetst moet zijn. Door den maire van Mirival, in het departement Hérrault, is een besluit genomen, waarbij alle muziek op openbare plaatsen bij feestelijke gelegenheden wordt ver boden, uit overweging, dat //de instrumentale muziek een bestendige aanhitsing is tot wanorde en tot haat der burgers onder elkander, en dat het in het belang der openbare veiligheid betaamt er de uitwerking van tegen te gaan!" Te Menton, in Savoije, is bij het kerkhof een lokaal ingerigt, waar de lijken gedurende eenigen tijd neergezet en in verbinding gebragt worden met electrische schellen, die bij de minste beweging geluid geven. Dit is de eerste inrigting van dien aard in Frankrijk. In Amerika en Duitschland heeft men daardoor reeds enkele schijndooden voor levend begraven worden bewaard. Engeland. Het Duitsche blad Hermann, dat te Londen het licht ziet, wijst er met groote ergenis op, hoezeer de ge woonte toeneemt om kinderen in de dagbladen te koop aan te bieden of te koop te vragen. De handel in negers is onderdrukt, maar blanke kinderen kan men in het be schaafde Engeland koopen, zooals men een pond suiker koopt. Het schijnt, dat de moeders er weinig profijt van trekken, maar dat de winst in den regel in de zakken der makelaarsters vloeit. Gemiddeld worden er in de ochtendbladen ruim een 40tal kinderen per week aange boden, en natuurlijk van alle genres. Zwarte krulbollen, blaairwoogige, lieve blonde meisjes, schoone knapen, allen in den leeftijd van drie tot zes maanden. Niet zelden wordt er voor een kind 100 pd. st. betaald. Zwitserland. Aan de hoogescliool te Zurich studeren 14 dames in de medicijnen; de meeste zijn Russinnen. De Gotthard conferentie heeft haar slot-protocol onderteekend. De Gotthard-spoorweg zal ongeveer eene lengte hebben van 263 kilometers, de baan mag niet hooger dan 1132 i meter boven de oppervlakte der zee stijgen, geene bogten boven eene straal van 300 meters maken, en geene helling boven 25°/0 hebben. Voor den aanleg is eene tijdsruimte van 2| tot 9 jaren, den aanleg van den tunnel //het groote gat der toekomst," daaronder begrepen. De maatschappij welke den aanleg onderneemt ontvangt van Italië 45, van Zwitserland 20 en van de Duitsche Staten mede 20 millioen francs subsidie, en keert aan die mogendheden de helft uit van hetgeen de opbrengst meer dan 7 percent bedraagt. De vergadering der Zwitsersche onderwijzers heeft besloten: 1. dat de goed georganiseerde volksschool ook de grondbeginselen der weerbaarheid moet onderwijzen en 2. dat om dien pligt te vervullen, en zelve den weerpligt te volbrengen, de onderwijzers in het bezit der noodige bekwaamheid in het krijgsvak moeten zijn. Kerkelijke Staat. De hoofden van de orde der Barrevoetgangers hebben, in eene algemeene vergadering te Rome, besloten pater Hyacinthe vervallen te verklaren van alle verpligtingen en voorregten aan de orde verbonden. Raslanil. Het aantal afschuwelijke moorden, dezer dagen bekend geworden en, waaraan België zijn deel geleverd heeft, is vermeerderd door een misdaad van gelijken aard, te Odessa gepleegd. Vijf menschen, een man en eene vrouw, twee kinderen en hunne 72jarige grootmoeder, zijn van het leven beroofd, vermoedelijk met geen ander doel dan diefstal. De lijken zijn gevonden op elkander liggende in de woning der vermoordden, op een afgelegen weg nabij een put, welks water door het hoofd van het gezin voor den eigenaar verkocht werd. De vermoedelijke moordenaar, iemand die bij den man in dienst was, is in hechtenis genomen. Amerika. In Mississippi vereenigde een vrederegter in 1853 een paar in den echt, scheidde hen op eene wettige wijze in 1860; voltrok de huwelijksplegtigheid van den man met eene andere vrouw in 1861, van de vrouw met een anderen man in 1862, en verbond voor eenige dagen het originele paar op nieuw in den echt. door den Heer T. C. VAN DER STERR. October. j Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 24 12 nwtn. 8k. 763.57 f 4.27 11.0 -1.0 0.70 Golvend. 25 12 nnw. 2.6/, 765.75 f 6.50 9.5 -2.2 0.78 Slechtw. •26 8 nw. 30 751.52 - 7.67 8.8 -0.6 0.73 Holwater 26 12 wnw. 24„ 751.14 - 8.05 8.4 -3.0 0.70 Weersgesteldheid: 24 Oct. 12 u. Losbewolkt, helder, winder., goedw. 25 Oct. 12 u. Losbewolkt, helder, goedweer. 26 Oct. 8 u. Zwaar- en losbewolkt, wind, onst. 26 Oct. 12 u. Zwaar-enlosbew.,wind.,onst.,koudw. n% 53ft dito 3 dito Hu 26i 33i 33A 94ÏV dito bij Stieglitz 6 76i dito 1864 5 dito 1860 4"3ff dito 1867 4 65i dito Poti Tiflis 83i dito Spoorw. aand. ii 220i dito Loten 1864 dito 1866 220i dito dito 22i dito Nationale dito rente Amst. 5 60£ dito 1864. 57 i dito 1865. dito 1866. 3 u Ui dito 1864 3 5jV 3 ii dito 1882 dito 1885 87A Debentures Ohio Gecons. Atlantics 7 St. Paul en Pacific, le sectie 7 ii n II 2e 7 Lijst der Brieven, geadresseerd aan onbekenden, gedurende de maand Junij 1869. Lomigio Lucro, te Genova; C. Bulte, te Batavia; J. Fokke, te Padang. De Directeur van het Postkantoor, D E K E T H. Getrouwd J. R. VISSER, van Amsterdam, e n H. S. M. L U T Z. Nieuwediep, 23 October 1869. Heden overleed tot onze bittere droefheid ten mijnen huize, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, de Weduwe F. J. GUIKEN, geboren VAN OMMEREN. Zij ontsliep zacht en kalm, in den ouderdom van 75 jaren en ruim 6 maanden. Helder, 23 October 1869. C. A. KAAN. J. C. KAAN, geb. Guiken. Mede uit naam van Zusters en Broeder. Op den 23sten October overleed te Delft onze waardigen Broeder en Behuwdbroeder, de Heer J. W. KOOIJ, in den ouderdom van 51 jaren. Nieuwediep, 26 October 1869. W. P. KOOIJ. C. C. KOOIJ, De Heer en Mevrouw MAC LEOD—VAN VOSS betuigen bij dezen hunnen dank voor de beleefdheden, hun bij de geboorte hunner Dochter bewezen. Nieuwediep, 25 October 1869. De BEB6EB8 van de LADING en INVENTARIS van het gestrande Schip JUD1TH, Kapt. S. NIELSEN, worden OPGEROEPEN ter zake van bergloon, ten kantore van den ondergeteekende op Donderdag den 28sten October a. s., des voormiddags ten elf ure. C. W. K. VAN STRIJEN. De ondergeteekende heeft de eer te berigten de ontvangst der NIEWSTE modellen van verder door het personeel op DINGSDAG den 9 NOVEMBER 1869. De Directie beveelt deze Voorstelling in de gunst van het kunstminnend publiek minzaam aan. Namens de Directie, H. C. VERWOERT, Regisseur. Prijzen der Plaatsen 75 Cents. Kinderen50 Cents. aanvang 7 ure. Plaatsen kunnen besproken worden van af Maandag 8 November a. s.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1869 | | pagina 3