CX BENOEMINGEN EN VERPLAATSINGEN BIJ MARINE EN LEGER. De scheepsklerk W. v. d. Meer, wordt met den 21 dezer geplaatst op Zr. Ms. raderstooraschip de Valk. De 1ste luit. der mariniers H. J. Romer,y wordt met 1 Julij a. s. overgeplaatst naar het gedeelte van het korps mariniers te Helle- voetsluis, ter vervanging van den 2den luit. E. Hansen, die eerst daags naar Indië vertrekt. BUITENLAND. F r a n lt r ij k. Eens, dat Dickens te Parijs zich naar den schouwburg benaf, bespeurde hij, dat men hem zijn borlogie ontstolen had, waaraan hij zeer gehecht was, omdat het een geschenk van Engeland's Koningin was. Te huis komende, vond hij het op zijne tafel met den volgenden brief: //Mijnheer! Vergeef mij, ik dacht een Franschman en geen landgenoot voor mij te hebben, maar zoodra ik mijn dwaling bespeurde, heb ik mij gehaast haar zoo veel in mijn vermogen is te herstellen, door u hier bijgaande het horloge terug te zenden, dat ik u ontfutseld heb. Ontvang, mijnheer en waarde land genoot, de betuiging van mijne hoogachting. Een zakken roller." In Parijs dreigen de waschvrouwen haar werk te staken. Dit is bij de heerschende warmte zeer onrustbarend. De zwem- en badinrigtingen zullen overbevolkt worden, daar ieder zoo zuinig mogelijk op zijn schoone goed zal willen zijn. Engeland, Charles Dickens heeft naar men zegt 80,000 pd. st. nagelaten. De helft van zijn laatsten roman //Edwin Drood" is voltooidhet slot is door den overledene zoodanig in schets ontworpen, dat Wilkie Collins er geen bezwaar in ziet liet werk te voltooijen. Hoe aanzienlijk het personenvervoer langs den onder- aardschen spoorweg in Londen is (Metropolitan Railway), blijkt o. a. uit de opgave der directie, dat in de Pinkster- week niet minder dan 1,034,986 personen langs dien weg werden vervoerd. Duitschland. De dagbladen deelen mede, dat zich in een krank zinnigen-gesticht te Berlijn twee mannen bevinden, die zich verbeelden gestorven te zijn. Met onbegrijpelijke onver zettelijkheid blijven zij in dien waan verkeeren, liggen even als lijken stijf en plat met gesloten oogen te bed, verroeren zich volstrekt niet, en worden alleen door geweld gedwongen spijs tot zich te nemen. Die spijs wordt hun in vloeibaren toestand in de keel gegoten, zoodat zij dien dan wel onwillekeurig moeten doorslikken. De een dezer beide ongelnkkigen heeft zijn stem nog niet doen hooren, de ander echter antwoordt op al wat men tegen hem zegt//Ga weg van mijn graf!" - In het dorp Dohndorf was men den 31sten der vorige maand van het zeldzame, maar vreeselijke voorbeeld getuige, hoe een paard op een mensch wraak nam. Een hengst, welke zich van zijn geleider losrukte, rende een straat door, waar een daar werkend stukadoor het beest in zijn loop trachtte te stuiten door liet met een kwast voor den kop te slaan. Dit mislukte en de man was aan zijn arbeid teruggekeerd, toen hij zich eensklaps van achteren voelde aangegrepen. De hengst had zich plotseling omgekeerd, den man bij de schouders gegrepen, zich met de voorpooten op hem geworpen en beet den ongelukkige zoolang, totdat hij den laatsten adem had uitgeblazen. Toen wierp het woedende dier zich op een man, die gepoogd had het slagtoffer te ontzetten, doch deze dankte zijn behoud aan het overspringen van een muur. Zwitserland, De patroons te Genève, de gedurig toenemende eischen der werklieden moede, hebben gezamenlijk de werkplaatsen gesloten. Meer dan 5000 werklieden zijn aldaar om deze reden zonder werk. Spanje. Het Spaausclie bewind gaat voort de overblijfsels der struikrooverij in het zuiden des lands te vervolgen. Dat de struikrooverij met kracht en beleid en zonder oogluiking door de Spaansche overheden wordt tegengegaan, en dat Spanje zich in dit opzigt voordeelig van Griekenland onderscheidt, wordt door buitenlandsche dagbladen, als de Londensche Times, volmondig erkend. Volgens de berigten van den Parijschen Constitutionnel is de acte van abdicatie door koningin Isabella werkelijk onderteekend, maar is de openbaarmaking van dat stuk uitgesteld. T u r k ij e. Uit Pera komen voortdurend berigten over den grooten brand, die het vroeger medegedeelde bevestigen. Onder de vermisten behooren o. a. 200 spuitgasten met 46 spuiten, die in plaats van den brand te blusschen, mede verbrand zijn en wel door de onweerstaanbare begeerte der Turken om uit de reeds brandende huizen te stelen. Het aantal dooden wordt van 1200 tot 1700 opgegeven. Amerika. Ofschoon de Senaat te Washington de wet afgekondigd had, waarbij de polygamie werd afgeschaft in de Vereen. Staten van Noord-Amerika, en waarbij dus ook den Mor monen werd opgelegd, afstand te doen van een ergerlijk misbruik in naam der godsdienst bij hen in zwang gehouden, heeft men dit aan het meer Sale, waar de kolonie der Mormonen gevestigd is, anders begrepen. Op den dag, dat de nieuw benoemde gouverneur van Utah, bij zijne aan komst aldaar, in een openbare vergadering verklaarde, dat hij de wetten der Unie zou doen eerbiedigen en dat die wetten de polygamie verboden, kondigde de eerwaardige Brigham Young, die reeds een aanzienlijk getal vrouwen heeft, zijn huwelijk af met 5 vrouwen, 2 weduwen en 3 jonge meisjes, allen uit het graafschap Berks, in Engeland, en allen op één dag verheven tot den rang van echtgenooten van den opperpriester der Mormonen, De Amerikn.msche nieuwsbladen bevatten het verhaal van een brand, die te Cliicago heeft plaats gehad en waarbij 3000 levens (schrik niet, het waren geen inenschenlevens zijn verloren gegaan. Het gebouw, dat voor 15,000 dollars was geassureerd, is geheel vernield. Ik geef het u in duizend keer te raden, wat dat voor een gebouw was? Geeft ge het op Het was een varkenskooiHet geschreeuw der varkens, zegt de verslaggever, was tot op mijlen afstand? hoorbaar. De varkens waren slechts tot een beding van 50,000 dl. verzekerd. Te Golesbourg, in den staat Illinois, stond onlangs een paartje voor het altaar, waarvan de bruidegom 83 jaar was, terwijl de bruid reeds 81 zomers telde. Zoo iets gebeurt nu wel meer, al blijft het steeds eene zeldzaamheid het interessante van de zaak is echter, dat liet paartje reeds met elkaêr in liefdesbetrekking stond toen beide nog geen 20 jaar oud waren. Zij had toen de trouw gebroken en sedert twee levensgezellen naar het graf zien gaan. Ook hij troostte zich spoedig over het verlies van zijn schoone, was intusschen even ongelukkig als deze en verloor even eens twee vrouwen. Beider ongeluk belette hun echter niet op hun ouden dag elkander nog de hand te reiken. In den avond van den 3 Mei jl. viel in de nabij heid van Montpellier in Blackford Courty, Indiana, een briefje neder van een hoog in de lucht in zuidelijke rig- ting zwevenden luchtbol. Het was vastgemaakt aan een met ijzer beslagen stuk hout, dat anderhalf pond zwaar was en hield de volgende woorden in//Den 28 April in Toron- (Canada) opgestegen om te New-York neder te dalen, had den wij tegen wind, en tengevolge van eene plotselinge beweging van den ballon, werd de Heer Lafarga uit het schuitje geslingerd. Ik geloof, zooals ik meen te durven bepalen, dat dit geschiede in het zuiden van Michigan. Daar ik niet weet hoe het schuitje te moeten sturen, is de ballon, sedert den Heer Lavarga mij is ontvallen, naar alle rigtingen heen en weder geslingerd. Ik ben alleen geen aardsche hulp kan mij redden. Ik werp deze regelen naar beneden, in de hoop dat zij ergens door een menschelijk wezen gevonden en aan mijne familie mededeeling van mijn ongeluk zal gedaan worden. Men gelieve dit briefje te zenden aan Ralph Lawrence in Boven Canada. Bertha Lawrence.". Ondernemingen van elke soort zijn van omstandigheden afhan kelijk. Dikwijls in het gewone leven waagt men groote sommen, zonder dat daarvoor naar evenredigheid kansen worden geboden. Een gelukkig resultaat is iedereen welkom! Inzonderheid mag voor allen, die gaarne aan soliede ondernemingen deelnemen, die adver tentie van het gunstig bekende Huis S. Steindeeker Cornp. te Hamburg, in dit blad van heden, van bijzonder belang zijn, want hier wordt gewezen op een door den staat geguarandeerde en op de grootste en vaste grondslagen aangelegde geiden-verloting, die door hare voordeelige inrigting eener naar verhouding zeer geringe inzet groote prijzen-kansen aanbiedt. Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Van 1 tot 15 Junij 1870. ONDERTROUWD: Jan Bakker en Grietje Limmen. GETROUWD: Jacob Schrieken en Maartje Lodder. Hendrik van Breederoode en Dina Klein. Cornelis Slikker en Aagtje Krijger. Pieter Kuiper en Geertruida van Schaik. Jan van Schaik en Willemijntje Bakker. GEBORENAaltje, dochter van S. Kossen en A. Doorn. Geertje, dochter van J. Del ver en M. H. Oijevaar. Adrianus, zoon van J. Mors en E. van Dijk. Cornelis, zoon van D. Kuiper en T. Breed. Margaretha, dochter van P. Jupijn en G. Kinsier. Albertus, zoon van P. Raven en S. Wiegman. Maartje, dochter van C. Swarthof en G. de Boer. Pieter, zoon van J. van Stipriaan en N. Bregman. Jannetje, dochter van E. de Boer en N. Otto. OVERLEDEN: Joost Johannes, 7 weken, zoon van A. Kaan en N. Lanser. Michiel Kok, 47 jaren, weduwnaar van A. Daalder. Gerrit, 6 jaren, jzoon van P. Dissel en A. de Graaf. Willem, li jaren, zoon van J. Schrijver en H. P. Bakker. Trijntje, 1 maand, dochter van P. de Waard en N. Middelie. Neeltje, 9 jaren, dochter van G. Blaauboer en T. Trappel. Jacob, 1 maand, zoon van L. Schotvanger en A. Tates. Burgerlijke Stand. Gemeente Wieringen. Van 1 tot 31 Mei 1870. ONDERTROUWD: J. Wigbout en T. de Wit. GEHUWD: S. Heijblok en G. ten Bokkel. S. Lont en A. Kooij. i M. Muars en N. Mostert. M. i'oppen en G. Mosk. GEBOREN: Elisabeth, dochter van C. Boerseu en A. Bommel'. Wiihelmina, dochter van J. Bruul en T. ten Bokkel. Simon, zoon van J. Bakker en A. Dekker. Pietertje, dochter van N. HailV.eeg en G. Tijsen. Trijntje, dochter van S. Dovis en H. de Boer. Simon, zoon van J. Baijs en G. ten Bokkel. Johannes, zoon van N. Rotgans en N. Strand. OVERLEDEN: Dieuwertje ten Bokkel, dochter van D. ten Bokkel en N. Dovis. Cornelis Baijs, zoon van P. Baijs en G. Scheltus. Neeltje Bakker, 57 jaren, echtgenoot van J. Hoogerwerf. Effecten-Beurs te Amsterdam. Nederland, Werkei. Schuld dito Spanje, Obligatiën dito dito dito dito dito dito 3 pCt. 1851. Buitenl. 1870 dito 1867 dito 1869 Binnenl. a f 6550 dito a f 1250-2500. Rusland, Obligatiën 1798/1816. dito bij Stieglitz dito 1864 dito 1860 dito 1867 dito Poti Tiflis dito Loten 1864 dito 1866 dito Gr. Russ. Spoorw. Maats, dito Russ. Spoorw. Jelez. Zuid-Ital. Spoorw.-Maats. 3 pCt. Oblig. Theis. Sporen OosienkjJK, Oblig. Metalliek Mei-Nov. dito dito Eebr -Ang dito dito zilver Jan.-Julij dito dito April-Oct. dito 1854. dito 1860. dito 1864. Griekenland, Obligatiën5 Turkije, Obligatiën dito 1882 dito 1885 Dehentures Ohio St. Paul en Pacific, le sectie 2e 1869 18 Junij. 20 Junij. H 55} 55} 3 67} 67} 4 86 ft 86J H„ s 29R 29 R 3 30f 301 3 30} 301 3 26j 26j 3 28 3 33A 331 5 H 94}} 94f 5 78 79 5 92 i 921 4}„ m 821 4 68} 68# 5 86} 86 227 228} 222 223 II 223} 2241 II 207| 2071 1/ 82} 831 II 245 2461 5 49 A 491 6 49} 49 5 55R 56 3 561 561 222 221 1/ 475 472 II 113 112f 3 91 9} 3 50} 49R 5 92J 92# 6 95& 95H 6 941 94}# 8 n 34} 341 7 II 7 7 671 67} 7 69 691 Weerkundige Waarnemingen te f leider, (Landskeet). Windrigting en 1-9 LJ Kracht. 19 12 wzw. 0.2k. 20 12 w. 5.8,/ 20 8 wmv. 1.4„ 21 12 nwtw. 3.6„ Stand. Afw Barometer mm. Thermometer C. .tge '*2 n> rC O o o Toestand van de Stand. Afw. zee. 16.5 - 1.5 0.79 Vlak. 16.4 - 1.6 0.81 Golvend. 15 6 - 0.6 0.75 Vlak. 15.6 - 2.5 0.81 SI echt w. 767.82 f 6.70 766.86 f 5.80 763.55 f 8.55 770.26 f 9.26 Weersgesteldheid: 19 Junij 12 u. Helder, ligtbewolkt, schoonweer. 20 Junij 12 u. Digtbewolkt, winderig. 21 Junij 8 u. Helder, mooi weer. 18 Junij 12 u. Helder, raooiweer. MARINEHAVEN NIETJWEDIEP. Staat der voor de Groote Taart zeilklaar liggende en vertrokken Koopvaardijschepen. l)atum van aankomst. Datum van vertrek. NAAM van het Schip. NAAM van den Gezagvoerder. Bestemming. Namen derPas- sagiers. 18 Junij. 19 19 19 19 20 20 20 Junij. Heemse. Maria Adolfina. Cornelis. Josephina Bernhardina. Ondine. George E. Tacher. Gruno. W. W. Visser. W. Bakker Wz. B. H. Boer. C. Willms. J. A. Takes. G. E. Tacher. Y. I). de Jonge. Quebec. Batavia. Samaraug. Suriname. Bordeaux. Boston. Messina. i) 1) De heer W. C. Brandsde heer R. Schmidt en drie baboes. Staat der binnengekomen Koopvaardijschepen (Groote Vnart). Datum van binnenkomst NAAM van het Schip. NAAM van den Gezagvoerder. lNAAM van den Cargadoor. Van waar gekomen. 3S.Ï cc i-, hr fc"8 19 Junij. 19 20 20 20 21 Abergeldie. IJmuiden. Wildeman. Anna Digna. Aleyone. Batavia. R. Monro. A. J. de Jong. A. J. Driest. A. II. Zwaneveld. J. Kruisinga. J. J. Lackrooy. Zur Mfihlen Co. H. J. Tweehuijs. Zur Mühlen Co. H. J. Tweehuijs. Duinker Goedkoop. Rangoon. Banjoewangie. Philadelphia. Banjoewangie. Batavia. Maeasser. 1) 2) 1) De heer J. G. Boekhold, kapitein der artillerie en 2 kinderen; jongeheer Janssen en jongejufvrouwen S. en 1). Bruijns. 2) Mevrouw de wed. van Eijbergen en 4 kinderende heer Schreuders. Staat der Schepen hestemd hunne lading in de Binnenhaven te lossen. NAAM van het Schip. NAAM van den Gezagvoerder. Van waar gekomen. Geladen met NAAM van den Cargadoor. Pélion. Carbon. Cato. West-Eriesland. J. Wake. G. Reston. E. Turlong. M. Thomasz. Seaham. Newcastle. Sunderland. Helsingfors. Steenkolen. ii ii Hout. Zur Mühlen Co. ii Duinker Goedkoop. Blikman Co.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1870 | | pagina 3