ADVERTENTIËN. 275ste STAATS LOTERIJ. Marine-Haven Nieuwecliep. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Burgerlijke Stand. Gemeente Callantsoog. Burgerlijke Stand. Gemeente Wieringen. ALKMA ARSCHE MARKT VAN GISTEREN. ALKMAARSCHE MARKT YAN HEDEN. Rondom dat praalbed waren rijf andere katafalken gerangschikt, waarop de lijken van mgr. Surat, van den pastoor der Madeleine en van de drie paters jezuïten rustten. Na afloop van de plegtigheid werd het stoffelijk hulsel van den aartsbisschop in de kelders nedergelaten en bijgezet, die voor de begrafenis van de Parijsche aartsbisschoppen bestemd zijn. Het stoffelijk overschot van de overige geestelijke vaders zal naar elders gevoerd worden; dat van den heer Deguerry naar de Madeleine en dat der overigen naar de kerkhoven van Montmartre en Père Lachaise. De Nationale Vergadering was door een zeer talrijke deputatie vertegenwoordigd. De meeste geconstitueerde ligchamen, met name de geheele regterlijke magt, hadden vertegenwoordigers gezonden. Aan het slot van een leading-artikel, aan de Internationale gewijd, zegt de Figaro: Dank zij het leger van Mac Mahon, zijn de clubs door de kogels tot puin geschotenmaar de maatschappij (die van de Internationale) blijft overeind, of, liever gezegd, onder den grond. Zij heeft hand langers en veel handlangers verloren in den onderdrukten opstand van Parijs, maar niet dén harer raderen bekwam eenig letsel. Terwijl zij te Parijs verpletterd werd onder de puinhoopen van den door de misdadige hand harer cosmopolitische commis-voyageurs aangestoken brand, heeft zij toch de zekerheid behouden, het hoofd weêr op te heffen te Londen, Dublin, Brussel, Madrid, Lissabon, Gencve, Frankfort, Weenen, Berlijn, St. Petersburg. Voor een verloren hoofdstad, vindt zij er tien anderen terug! En met de hoofdsteden, de steden, en met de steden, de dorpen. Stel u een monsterachtige spin voor, die, verscholen in een der donkerste holen van Londen, een ometelijke web spant over het geheele beschaafde Europa. De prooi, weike zij beloert, is in de eerste plaats het kapitaal, vervolgens alles wat zich door het geloof', het genie en den onbegrensden geest naar de lichtende sferen verheft, naar een God, naar een wet, naar een ideaal. Parijs wemelt reeds van vreemdelingen, die de ruïnen in oogen- schouw komen nemen. Alexandre Dumas verzamelt reeds de bouwstoffen voor een werk, getiteldEen bezoek aan de wereldtentoonstelling der menschelijke zotheid. Van de 120 door de Commune gearresteerde priesters, werden 22 door de monsters vermoord. De ConstitiAionnel verzekert, dat het gouvernement besloten heeft de opstandelingen, welke thans in het legerkamp van Satorv, nabij Versailles, opgesloten gehouden worden, ten getale van omstreeks 16000 mannen en 4000 vrouwen, te doen overbrengen naar Nieuw- Caledonië, eene Fransche kolonie in de Stille Zuidzee, bestemd voor de huisvesting en opsluiting van misdadigers. In de Gazette de Tribunaux vindt men alleraardigste bijzonder heden omtrent de wijze waarop Rochefort aan het station te Meaux wer d gevat „De trein houdt stil.... Een ambtenaar verschynt aan het portier van den waggon en vraagt aan de reizigers hun papieren. „Papieren? vraagt Rochefort, met onverstoorbare kalmte, hé, moeten wij papieren laten zien? Dat wist ik niet; och, wilt u mij even schrijfgereedschap geven, dan zal ik dadelijk te Parijs de noodige stukken opvragen." „Best, mijnheer, wilt u mij maar volgen?" En onze reiziger volgt den ambtenaar, die hem aan een tafel doet plaats nemen, waarop hij het volgende billet schrijft„Waarde „Colombelaan het station Meaux vraagt men mijn papierenwees „zoo goed dadelijk stukken te zenden, die mijn indenciteit kunnen „bewijzen. Henei Max." Hij wilde zijn brief cacheteren, maar dat giug niet. De ambtenaar wenschte ook wel eens te weten wat er geschreven werd. „O, gaarne mijnheer, lees maar als gij wilt." De ambtenaar leest het briefje. „Zeer wel, mijnheer, maar eene kleine, dood eenvoudige vraag: „waarom teekent u Henry Max en niet u waren naam Henri Rochefort?" De hoofdredacteur van den Mot d'Ordre verbleekte; de slimme vogel was in de knip en werd onmiddelijk geboeid naar Versailles overgebragt." De zwanenzang dïr Commune. De laatst verschenen organen der Commune behelzen een uiterst curieus stuk, een officiëel document, karakteristieke proeve van hare talenten op het gebied van wetgeving, en dat aan het bulletin des lois wordt ontleend. Het luidt als volgt De Commune, Overwegende dat de mensch, hoe meer hij het dier nadert, des te meer in overeenstemming komt met de heilige wetten der natuur, de verheven moeder aller dingente meer voortschrijdt op den weg van den vooruitgang en van de ware beschaving en zijn stoffelijk geluk, zijn eenige bestemming en het einddoel zijner regtmatigste begeerten te meer verzekert; Overwegende, dat alle aandrift der natuur in zich zelf rein en goed is dat de wetgever, die zijne roeping begrijpt, alleen heeft te zorgen, dat zij eene wettelijke wijding ontvange, zonder acht te slaan op de reclamatiën en protestatiën der rede, moeder van dwalingen en voedster van vooroordeelen Overwegende, dat de vrije vermenging (promiscuité) de algemeenc wet van alle levende diersoorten is; dat men de apen, onweder- legbaar onze voorouders, nimmer bij het bewijzen hunner teeder- heid aan hunne gezellinnen, bewijzen heeft zien geven, dat zij aan het belagchelijke exclusivisme dachten, van ééne uit de kiezen, en zich bij die ééne uitverkorene aan te sluiten, gelijk de klimop aan den jongen olm; maar dat bij die diersoort, waaraan zooveel navolgenswaardige voorbeelden te ontleenen zijn, de fantaisie heersckt, en de parenden eene uitgebreide en wederkeerige vrijheid genieten, die gnnstigen invloed heeft op den aanwas hunner republiek; Overwegende, dat deze vrijheid, welke in de bedoeling ligt onzer heiliger moeder de Natuur, bijdraagt tot de uitbreiding der familiën en bij gevolg tot de algeineene welvaart; Overwegende bovendien, dat het een waarlijk onverdragelijke zelfzucht is en ten eeneumale anti-democratisch, dat een man eene vrouw uitsluitend voor zich alleen begeert te bezitten; Overwegende eindelijk, dat het onderscheiden van kinderen in bastaarden en wettige, en evenzoo het onderscheiden van vrouwen in wettige vrouwen en bijzitten, ijdele onderscheidingen zijn, wille keurig, conventioneel, zoowel een vrij, sterk volk als een maat schappij onwaardig, die voortaan geen anderen gids, geen anderen regel willen volgen dan de natuur alleen, geen andere voorbeelden dan die der dieren, onze eerstgeboren broeders; decreteert Ieder ongehuwd burger, die den ouderdom van 18 jaren en iedere ongehuwde burgeres, die den ouderdom van 16 jaren bereikt heeft, kan huwen wie of wien zij willen, zoodat er geen mogelijk heid meer besta een onderscheid te maken tusschen wettige en onwettige kinderen, en zich de familiën tot in het oneindige kunnen vermenigvuldigen, tot groot nut en voordeel der commune en van de republiek. Wat de niet-erkende kinderen betreft, daar zij in allen geval de kinderen van iemand moeten zijn, worden zij door de commune erkend en gewettigd. Zij verklaart zich hun vader en moeder. Zij belooft voor heii een wakker vader en een zorgende moeder te zijn. Zij hoopt, dat de titel van zoon of dochter der commune een benijde titel zal zijn en dat haar boezem niet te dor zal blijken voor de zonen en dochters, die zij er aan voedsteren zal II Engeland. Gedreven door de zucht om het publiek de beschieting van Straatsburg zoo duidelijk mogelijk voor te stellen, had de directeur dezer vertooning in Cremorne Gardens eenige extra ontploffingen van kruid en van bommen gereed gemaakt. Een en ander sprong vódr den tijd en op het oogenblik dat de strijd op de brug in gang was, met dat gevolg dat een paar man en de directeur een goed eind weggeworpen werden. Het publiek, in den waan zijnde dat dit een verbeterde vertooning beteekende, klapte in de handen, doch werd ernstig bekommerd toen men de ware aanleiding dier luchtsprongen vernam. Gelukkigerwijze waren er voorzorgen genomen ter voorkoming van onge lukken in geval van het springen van kruiddcozen, enz., en zijn de gewonden slechts ligt bezeerd, maar denkelijk niet weinig geschrikt. Daily News zegt, dat het gevaarlijk is in de Fran sche geldleening van honderd millioen pond sterling, de grootste leening welke in de financiëele geschiedenis der Staten bekend is, in te schrijven, zoo lang er nog maar een voorlooplg bestuur in Frankrijk bestaat. Het blad geeft aan de kapitalisten den raad om met het beleggen van geld in Fransche fondsen te wachten totdat er een definitive regering in Frankrijk bestaat, en wel eene rege ring, die ronduit eene vreedzame staatkunde belijdt en toont zich niet te laten wegslepen door het denkbeeld om wraak aan Duitschland te nemen, en om de ondergane nederlagen uit te wisschen. Duitschland. Keizer Alexander en Grootvorst Alexis van Rusland zijn jl. Donderdag voormiddag te Berlijn aangekomen. Keizer Wilhelm bevond zich aan de spoorwegstation, om hen te ontvangen. Volgens particuliere geloofwaardige berigten, beloopt het getal der door het leger van Versailles zonder vorm van proces gefusilleerde communalisten ongeveer 15,000. Volgens een telegram van den Duitschen generaal Fabrice, zou dit getal eer te min genomen dan overdreven zijn. Aan de Ecliternachter Spring-processie, ook wel procession dansante genoemd, is deelgenomen door 8262 personen, waaronder 27 geestelijken. Het publiek wordt bijzonder opmerkzaam gem aakt op de in de courant van heden geplaatste advertentie der firma S. SACKS Co., te Hamburg, welke door bare prompte en reëele bediening tegen over hare geïnteresseerden bet volste vertrouwen in alle opzigten verdient. Ingezonden V IJ F D E KLASSE. Prijzen van f 100 en daarboven. elfde lijst: No. 11691 ƒ1000; No. 872, 6908,7508, 8024, 12263, 16258 en 17591 ieder ƒ400; No. 2736, 2811, 3932, 5001, 11792, 12653, 13311, 16862 en 17139 ieder 200; No. 2482, 4239, 6473, 13903, 14847,15641,16323, 18344, 18689, 18725, 19684 en 19968 ieder 100. twaalfde lijst: No. 17570 1500; No. 1937, 3473, 3488, 9413 en 13967 ieder 1000; No. 3712, 7347 en 10424 ieder ƒ400; No. 2479, 7774 en 12839 ieder f 200; No. 416,1122, 5160, 5469, 6739, 9072,10965,12064,12160, 12419,12555,13208,13479,16434,19348 enl9680iede^ 100. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Grooto Vaart Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 8 Junij. lOJunij. Soerabaija Packet. D.O.Rolff qq. Soerabaija. 8 Gijsb. Hermanus. T.J.Nieufeld. Batavia. Per Soerabaija Packet: de hh. A. Huijdekoper en echtgenoot, II. Stffuers, II. Möllinger, mejufvr. S. M. Stuffers en F. P. J. M. Mölliuger. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor Herkomst. 9 Junij. Casper de Robles. F.H.v.Slooten. P. Haagsma. Suriname. 9 Onderneming. C. L.v. d. Veen.ZnrMiihlen&Co. Paramaribo Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Vivid. W. Bedingfield. Sunderland. Steenk. Duinker&Goedk Sceptre. J. Saunders. Seaham, Thirtcen. W. Leslie. Norval. W. A. Saxby. Unanimity. W. Stotliard. Sunderland. van Vliet Co. Johannes. F. Nannings. Soderhavn. Hout. Blikman Co. Elizabeth. T. Visser. Dantzig. Amons Co. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrigting en Kracht. Stand. Afw ono. 0.5k. no. 0.5„ z. 0.1 Barometer mm. 758.56 760.41 760.78 Thermometer C. Stand. Afw. 2.74 0.92 0.55 14.0 13.6 13.5 - 3.4 - 2.2 - 4.2 bc e a us e> P- 0.80 0.92 0.93 Toestand van de zee. Vlak. Weersgesteldheid: 9 Junijl2 u. Helder, ligtbewolkt, mooiweer. 10 Junij 8 u. Digtbewolkt, mooiweer, vochtig. 10 Junijl2 u. Betrokken, regenbuijig, mooiweer. Van 2 tot 9 Junij 1871. ONDERTROUWDM. Marmelstein, zeeman, 27 jaren en J. C. Kamper, 28 jaren. A. J. L. Hellegers, winkelier, 25 jaren en M. J. van Elburg, 24 jaren. H. C. van Elburg, broodbakker, 27 jaren en S. Boon, 26 jaren. J. P. Lubsen, zeeman, 30 jaren en J. E. Tiets, 26 jaren. R. Fluiter, mandenmaker, 21 jaren, wonende te Enkhuizen en C. L. Kok, 29 jaren, wonende thans alhier, onlangs te Enkhuizen. GEHUWDW. Romkes en W. Bakker. N. Snoek en R. Dupont. P. van der Hoeven en C. M. G. Raat. BEVALLENL. Eolmer, geb. Wessel, (D.). A. Drijver, geb. de Wijn, (D.). A. Swart, geb. Bakker, (Z.). G. M. Schutter, geb. Spigt, (D.). R. Jacques, geb. Donsen, (Z.). J. E. Faber, geb. Bakker, (Z.). A. Spruit, geb. Krijuen, (Z.). F. W. C. Krijmaat, geb. Kohier, (D.). J. 'B. Aarsen, geb. Bienhoff, (D.). G. J. van Wilsum, geb. Jongsma, (Z.). E. W. Kroonstuiver, geb. Goudswaard, (D.). OVERLEDEN: L. C. de Schot, 13 jaren. H. Schipper, 26 jaren en 10 maanden. A. J. Koomen, geb. Smit, 41 jaren. C. E. van Oostrum, geb. Veldt, 58 jaren. C. Bommels, geb. Antonize, circa 54 jaren. J. Breet, geb. de Wijn, 65 jaren. A. Edelenbos, 6 maanden. Levenloos aangegeven 2. Van 1 tot 31 Mei 1871. ONDERTROUWDJan Hendrik van IJzendoorn, te Anna Paulowna en Jannetje van Pelt. Pieter de Boer, te Barsingerhorn en Jacoba Maria Jemmink. GETROUWDKlaas Zuidscharwoude en Dieuwertje Glas. Jan Mosk en Trijntje Marees. Cornelis Stam en Antje Thomasz. Dirk Stompedissel en Wilhelmina Johannis. Jacob Kapitein en Trijntje Groot. Hendrik Jemmink en Maartje Stam. Wijbrand van der Oord en Trijntje Gootjes. GEBORENPieter Christiaan, zoon van P. Bakker en A. A. Marsman. Abram, zoon van C. Kwant eu A. Peetoom. Adrianus, zoon van P. Klaver en G. Geel. Guurtje, dochter van M. de Vries en T. Buis. Pieter, zoon van J. Borst en G. Koster. Barend, zoon van C. Strooker en L. Asjes. Geertje, dochter van H. Esse- nius en G. Groen. Daniël, zoon van W. Jemmink en A. Smit. Arie, zoon van P. Slijkerman en A. Baart. Jannetje, dochter van J. Hagen en J. Breed. Cornelis, zoon van K. Jongert en A. Kessel. Nicolaas Jacobus, zoon van S. Stikkel en H. Noot. Jan, zoon van J. Ploeger en J. Moerbeek. Wilhelmus Everardus, zoon van C. Zomerdijk en A. M. Ricke. OVERLEDENWillem Christiaan, 1 maand, zoon van W. C. Slijboom en H. Heerden. Trijntje de Jong, 77 jaren, weduwe van P. Vries. Neeltje, 4 maanden, dochter van C. Kuiper en E. Itooden. Neeltje, 81 jaren, dochter van W. Raap en N. Kater. Cornelia Klomp, 69 jaren, gehuwd met J. Muntjewerf. Dirkje van Twuijver, 38 jaren, gehuwd met R. Rezelman. Guurtje, 17 dagen, dochter van M. de Vries en T. Buis. Gerbrand, 1 maand, zoon van J. Prins Stuij en J. Nieuwland. Van 1 tot 31 Mei 1871. ONDERTROUWD: Geene. GEHIjWD: Dirk Kruit en Antonia Beukenkamp. GEBORENHens, zoon van Jan Veeter en Rensie Bras. Leendert, zoon van Dirk de Leeuw en Vrouwtje de Groot. OVERLEDEN: Elisnbeth Bruijn, jongedochter, 21 jaren. Van 1 tot 31 Mei 1871. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Simon Zomerdijk en Geertje Kaleveld. GEBOREN: Jan, zoon van G. Mooij en G. Bakker. Catharina Elisabeth, dochter van G. Munte en A. Vonk. Jacob Pieter, zoon van J. P. Huchshorn en W. J. Zaadnoordijk. Maartje, dochter van C. Duijnker en A. D. Wigbout. OVERLEDENGeertje de Wit, 8 jaren, dochter van P. de Wit en R. Kooiman. Cornelis Lont, 1 jaar, zoon van J. Lont en G. Vet. Sm. Jansz. Jongkind, 8 jaren, zoon van J. Jongkind en T. de Haan. Jan van Savoijen, 8 jaren, zoon van S. van Savoijen en D. Keijzer. Aangevoerd 342 stapels Kaas, wegende 69267 kilogrammen. PrijzenKleine f 30, Commissie f 31,75. Middelbare f 33,50. Laagste prijs f 23, Ter Graanmarkt is de aanvoer te onbeduidend om betreffende de loop der prijzen berigt te kunnen doen. 9 Paarden bov.'tj aar f 30a 80 Veulens - a 12 Koeijen -120al60 Vette Kalveren - a 24 Nuchtere dito - 7a 14 252 Schapen - 19a 31 300 Lammeren - 4}a 12 VetteVarkens.pK.G.f a 80 Magere dito - 10a 25 221 Biggen ben. 10 w.- 4a 8 8 Bokken en Geiten - 6a 9 12 Kleine dito 60all0 Ezel f a Boter, per 0.630 K.G. e 75a 85 LIJST VAIV BRIEVEÏ, geadresseerd aai onbekenden, verzonden door bet Poat- knntoor Alhier, gedurende de late helft der inaand Mei 1871. J. Frank, mcj. v. d. Lee, Kalkhoven, mej. Baset, mej. Jijon, J. A. H. Romgarte, Sientje Alta, mej. A. Boumeester, J. C. Cramer, Neuman, J. Seegers, G. E. van Heun en Zegers, allen te Amsterdam; L. F. Vreidag en mej. M. Dekker, beiden te RotterdamJ. v. Duflen, te Nieuwediep; C. Herders, (niet vermeld). Van Anna Paulowna-Polder Auke Annema, te ICimswerd; M. Barendreeht, te Rotterdam. De Directeur van het Poitkanteor, H E R W E IJ E R. Ondertrouwd H. C. VAN ELBURG, Broodbakker, en S. BOON. Helder, 8 Junij 1871. Ondertrouwd MARTINUS MARMELSTEIN en JOHANNA CATRINA KAMPER. Helder, 8 Junij 1871. RECEPTIE Zondag 18 Junij, Spoorstraat, Q, 9. Na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, over leed heden mijne geliefde Echtgenoot ANNAATJE DALMEIJER, in den ouderdom van circa 55 jaren, na eene gelukkige Echtvereeniging van 33 jaren. Helder, 10 Junij 1871. S. GOOLEN.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1871 | | pagina 3