ADVERTENTIËN. Duitschland en Oostenrijk. Zwitserland. Portugal. Amerika. Burg-erlijke Stand. Gemeente Helder. Marine-Haven JNieuwediep. ALKMA ARSCHE MARKT VAN GISTEREN. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, <rebruik hadden gemaakt van de verwarring om vier horo- Wes te ronselen. Het crimineel geregtshof heeft jl. Dingsdag de 75jarige Henry Seymour wegens bigamie, door hem meer dan een halve eeuw gepleegd, tot 7 jaren dwangarbeid veroordeeld. Men meldt uit Londen, dd. 11 dezer: „Nadat de roeiwedstrijd van gisteren tusschen de vier Amerikaansche en de vier Londensche roeijers eerst verschoven was om het ruwe weder, waardoor de wind de rivier te onstuimig maakte voor de ligte Amerikaansche boot, begon het roeijen te 6.28 van Mortlake naar Putney, in plaats van Putney naar Mortlake, dewijl het getij gekeerd was. De Engelschen berennen met 41 slagen per minuut en waren onmiddelijk een bootslengte voor. Zij wonnen steeds op hunne mede dingers en bereikten het einde der roeibaan na de riem slagen tot op 37 en 36 minuten verminderd te hebben, 250 ellen voor de Amerikanen, die hunne slagen op 40 per minuut volhielden, en toch eerst 45 seconden later aankwamen, ofschoon het tij en het vlakke water veel voordeel gaven aan hun ligt vaartuig. De afstand van een uur werd in 21 minuten 23 seconden afgeroeid. De uitslag was algemeen voorzien en de weddingschappen stonden 3 en 4 tegen 1 ten gunste der Londensche roeijers. De Amerikaansche beweging van het ligchaam schijnt niet plooibaar genoeg te zijn, en de wijze waarop de Amerikanen de riemen uit het water heffen is zeer gebrekkig. Op het einde der volgende week zullen zij een nieuwen roeiwedstrijd aangaan, met andere Londensche roeijers. Ofschoon het gisteren gedurende den roeiwedstrijd wemelde van booten op de rivier tusschen Mortlake en Putney, heeft men geene ongelukken te betreuren. Alleen stiet een der booten met toeschouwers op de Amerikanen die te veel waren afgeweken, en dit veroorzaakte hun een verlies van 12 slagen. De politie te Londen heeft in een oud huis in Highbury, cene fabriek vangebrekkigen ontdekt. De bijzonderheden, dienaangaande aan het licht gekomen, doen de haren ten berge rijzen. Daar werden jonge kinderen de voeten verdraaid, het gelaat mismaakt, en op allerlei wijze misvormd, om tot bedel-machines te dienen. Het is gebleken, al weigert het gevoel dergelijke gruwelen voor waar aan te nemen, dat ouders hunne kinderen, om er voordeel van te trekken, in dat instituut lieten verminken. Met een mensch- onteerend cynisme ging alles te werk. Er bestond zelfs een tarief voor deze gruwelijke operatiën. Het verwringen van oen been aan een kind beneden het jaar oud, kostte 30 shilling, boven het jaar 2 p. st., buiten de kosten van voeding gedurende den tijd, dat het om tot het beoogde loei te geraken, in de inrigting verblijven moest. Wij zwijgen de rest. Ook werd er les gegeven in het voorwenden van bepaalde ligchaamsgebreken. Jaar aan jaar kwamen uit dat helsche hol in Highbury gewaande blindengewaande kreupelen, gewaande borstlijders, enz. Daar alles, echt Engelsch, geheel als handelszaak was ingerigt, had „het huis* zelfs een firma: Willis, Batnau and Co. Eerstdaags zullen de chefs der firma en twaalf hunner geëmployeerden teregtstaan. Als het grootste uurwerk ter wereld wordt dat van let parlementsgebouw te Londen genoemd. Zijne vier platen hebben een middellijn van 22 voet. Elke halve minuut beweegt zich de spits van den minuutwijzer bijna 7 duim. Het uurwerk loopt 81, het slagwerk 7| dag, zoodat, wanneer het niet meer slaat, dit een bewijs is, dat men verzuimd heeft het op te winden. Het opwinden van het slagwerk vordert twee uren; de slinger heeft een lengte van 15 voet. De raderen zijn van gegoten ijzer; de klok voor het aan geven der uren is 8 voet hoog en 9 breed. De klepel alleen weegt 400 pond. Margaretha Dixblanc, de Fransche dienstbode, is schuldig bevonden aan manslag, gepleegd op haar meesteres, maar zonder voorbedachten rade. De jury heeft haar aan de bijzondere clementie des regters aanbevolen. Dezer dagen bragt de Tichborne claimant een bezoek aan Southainpton, waar onder de toegestroomde menigte zulk een geestdrift heersclite, dat hij ter naauwernood zijn hotel kon bereiken; een groot aantal vlaggen en banieren versierden de straten waar hij doortrok. Te Brentford heeft zekere George Hyde zijn vrouw bij de politie aangeklaagd van, terwijl hij sliep, weggeloopen te zijn en zijn houten been medegenomen te hebben, waar door hij nu op krukken moest loopen. Volgens een eenigen tijd geleden medegedeeld tele grafisch berigt zou de Newfoundlandsche voorjaarsvloot van walvischvaarders door een storm beloopen zijn, tengevolge waarvan ruim 40 schepen vergaan en 3800 koppen der 1000 man sterke bemanning omgekomen zouden zijn. In de New-York Times van 29 Mei jl. is dit berigt verklaard in hooge mate overdreven geweest te zijn, daar de verliezen zich schijnen bepaald te hebben bij twee der 17 stoombooten, twee brikken en een paar kustvarende schoeners. Van de 00 man sterke bemanning van een dezer vaartuigen waren 15 man omgekomende bemanningen der overige vaartuigen waren allen gered. De directeuren van den Erie-Spoorweg hebben een eiscli van schadeloosstelling van zes millioen dollars tegen Gould bij de regtbank ingebragt. Dezer dagen kwam te Herbersthal, een grensstation Mn den spoorweg in de nabijheid van Aken, een goederen trein aan; al de wagens van dien trein waren te Parijs heiaden met meel, dat naar Duitschland was bestemd. Bij het onderzoeken van den trein door de ambtenaren van wkomende en uitgaande regten vonden deze in een der waggons drie verbazend groote ratten, bij de staarten stevig aan elkander gebonden en voorzien van het volgende adres: «Door de Parijzenaars aan de heeren Pruissen ten geschenke aangeboden." -Terstond nadat de zaak ruchtbaar was geworden, werd het volgende plan vastgesteld. Uithoofde het toegezonden «uiswild, naar de ervaring, nog kort geleden opgedaan, heter te huis behoort in de Fransche dan in de Duitsche keuken, zal het geschenk, met nog eenige smakelijke exem plaren vermeerderd, onverwijld aan de Parijzenaars worden teruggezonden. Men zal daarbij het beleefd verzoek voegen, om die lekkernijen, indien ze niet versch worden gebruikt, in te zouten. Bij een latere insluiting van de stad zouden ze uitmuntend te pas kunnen komen. In Zurich wordt de hoogeschool door ruim 400 studenten bezocht, waaronder 80 daines-studenten, meest Russinnen, waarvan er 50 in de medicijnen studeeren. Dat de professoren met deze nieuwigheid weinig ingenomen zijn, bleek dezer dagen bij het verleenen der doctorale waardigheid aan mejufvrouw Atkins, toen professor Hermann o. a. het volgende zeide„De schitterende uitkomst van een examen is niet de hoofdzaak; een bepaalde mate van kennis kan op mechanischen weg worden verkregen. De hoofdzaak in de geneeskunde is hare practische toepassing. De dames- geneesvrouwen hebben het bewijs nog te leveren, dat haar wetenschap aan de maatschappij iets baat." Prof. Hermann zeide verder, dat hij en vele zijner collega's, door den invloed van zoovele vrouwelijke studenten in de genees kunde met bezorgdheid vervuld werden, te meer daar de regering, terwijl zij de deur zoo wijd mogelijk openzet, den leeraars geene middelen verleent tot de controle en tot de verwijdering van zekere elementen. De mannelijke studenten begroetten die woorden met levendigen bijval. Eergisteren heeft te Lissabon een verschrikkelijke brand gewoed, die verscheidene gebouwen op den hoek van de Pai'9a do Commercio in den omtrek der beurs en van het tolkantoor heeft in den asch gelegd. Bij eene boodschap van 14 Mei heeft de president aan de beide Huizen alle opgaven medegedeeld welke aangaande de behandeling der landverhuizers uit officiële bronnen bij de regering ontvangen zijn, en tevens de uitvaardiging van wetten aanbevolen, in de eerste plaats om aan de landver huizers aan boord der schepen die ruimte en gemakken welke voor hunne gezondheid en gerief noodig zijn te verzekeren, en hun zoodanige afgezonderde huisvesting op de schepen te bezorgen, dat zij niet genoodzaakt zijn om onvrijwillige getuigen van veel ellende en onzedelijkheid te wezen; en in de tweede plaats om de landverhuizers bij hunne aan komst in de Amerikaansche havens te beschermen tegen de bedriegers, die altijd gereed staan oin hen te berooven van het weinige hetwelk zij hebben kunnen medebrengen. Van 7 tot 14 Junij 1872. ONDERTROUWDGeen e. GEHUWD: D. Oorthuis en G. de Groot. C. Pieterse en C. Boon. J. Kooijman en R. Hagenaar. BEVALLEN: M. Kurnkelenberg, geb. van Vaalen, (D.). M. C. Duijvelshoff, geb. Pot, (Z.). A. Noot, geb. Kossen, (Z.). A. Schendelaar, geb. Nieuwenhuizen, (Z.). G. Abbo, geb. Kuijper, (Z.). A. C. Stevenson, geb. Koevoet, (Z.). S. M. C. van Hoppe, geb. Winkel, (D.). M. C. Brandt, geb. Rijkers, (Z.). G. de Gast, geb. Kramer, (D.). OVERLEDENH. T. Hagenaar, geb. de Boer, 35 jaren. M. de Vries, 35 jaren. J. C. C. Butter, 3 jaren en 6 maanden. M. C. Hoeksel, geb. Homberg, 48 jaren. T. Voorvoorn, 34 jaren. 1 aangespoelde drenkeling. I levenloos aangegeven kind. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrigting en Kracht. Barometer Stand. I Afw. nto. ozo. otz. O.lk. 0.6, 0.5„ 764.51 f 3.14 766.56 f 5.23 767.48 f 6.15 Thermometer C. Stand. Afw. 16.8 16.5 18.4 - 1.1 f 0.5 f 0.6 Toestand van de zee. 0.73 0.76 0.73 Vlak. Weersgesteldheid: 14 Junij 12 u. Helder, ligtbewolkt, mooiweer. 15 Junij 8 u. Helder, beneveld, mooiweer. 15 Junij 12 ti. Helder, beneveld, mooiweer. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 14 Junij. Henriëtte. W. B. Schill. Suriname. Junij. 14 14 14 14 Trio. J. Westerveld. BuenosAyres. Staatsr.v.Ewijck.J. C. Ham. Samarang. Phoenix. P.v.Duijvenbode. Oporto. A.M.Henriëtte. A. S. de Jong. Ancona. A. M. E. H. P. Kluit. Soerabaija. LouisA.Constant. J. Rotgans. Batavia. Maria Elise. T.D.v.Deursen. Bat.viaNewc. Vertrokken passagiers per Henriëtte den heer Heilbron, ofT. van gezondheid bij de landmagt en mejufvr. Nassij. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Brouwershaven.P.J.L.Teensma. Nerva. Koophandel. J. E. Visser. - H. J. Hut. Helsingfors. W. de Wijn. Söderham. A.Hendrichsen. Riga. JAllum. Drammen. D. Bakker. Riga. W. Robinson. Newcastle. Leith. Sunderland. Seaham. Hout. Amons 8c Co. A. R. Palck. Baltimore. Fremad. Lympha. Pieternella. Conservator. Stella. Kepier. Aimwell. Castor. Steenk. D. van Wijk. C. Mohrke. S. Firnie. Blikman Sc Co. van Vliet Sc Co. ii Hoogl. v. Herw. Zur Mühlen 8cCo. P. A. de Boer. Midd. Zee. Stukg. Aangevoerd 594 stapels Kaas, wegende 130176 kilogram. Prijzen: Kleine f 34, ii Commissie f 31, Middelbare f 31,50. Laagste prijs f 18, 13 Paarden bov.'tjaar f 35al75 Veulens - a 3 Koeijen -175al95 27 Nuchtere dito - 8a 17 70 Schapen - 21a 40 190 Lammeren - 10a 20 98 Magere dito - 18a 22 326 Biggen ben. 10 w.- 5a 12 11 Bokken en Geiten - 6a 7 Kleine dito c a Ezel f a Boter,per 0.630 K.G. c 75a 90 V ijf-en-Twintigjarige Echtvereeniging VAN W. MAANDAG y i\ 16 J™ij Vlissingen 1847. Helder, 1872. y^ooor CO- J. J. F A G G. O Mede uit naam mijner Broeders en Zusters, (p J. C. Maandag. KV S03000 TlOOO □OQOGOaJOQOQOOOOOee 39QOG ij Vijf-en-twintigjnrijjc Echtvereeniging VAN J. H. KR A NE VOET EN J. C. PERK. Wieringerwaard, 16 Junij 1872. Uit naam hunner dankbare Kinderen. SfeoD'OC'ODCOOOOÜ'OOOO'OCeoOOOC'DCOCCCOODCOCOg Getrouwd J. D. THIE, van den Helder en M. B. DERCKSEN, van Amsterdam. Amsterdam, 13 Junij 1872. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zoowel binnen als buiten deze stad, betuigen zij hunnen hartelijken dank. Heden ontsliep, zacht en kalm, onze geliefde vriend THEUNIS VOORVOORN, in den ouderdom van ruim 34 jaren, na een langdurig en smartelijk lijden van zes maanden. Die den overledene gekend hebben zullen met ons beseffen, dat wij in hem een trouwen vriend verliezen. Helder, 13 Junij 1872. R. GOUW en ECHTGENOOTE. Mede uit naam van vrienden en bekenden. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen, overleed na een kortstondig, doch smartvol en geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot JAN FLENS, in den ouderdom van 55 jaren. Oude Schild op Texel, 13 Junij 1872. J. ROEPER, Wed. J. Flens. De ondergeteekende geeft bij dezen hare hartelijke dank baarheid te kennen aan den Chef en verdere Heeren der Geneeskundige Dienst bij 's Rijks Marine-Hospitaal te Willemsoord, en in 't bijzonder aan den Wel-Ed. Gest. Heer VAN LEENT voor de liefderijke en belangelooze hulp, verleend aan haar zoontje, wegens eene buitengewone operatie en genezing aan den bovenlip. Helder, 14 Junij 1872. Wed. C. M. MEIJER. In het lokaal voor EVANGELISATIE alhier zal op Zondag den 16 Junij, op de gewone uren, D. V., als spreker optreden de Wel-Eerw. Heer C. GEEL, van Amsterdam. Het Bestuur. Bij akte op den 13 Junij 1872 voor den Notaris B. WERENDLIJN SMIT te Helder verleden, hebben de Erfgenamen van wijlen den Heer CORNELIS ALBERTUS AMONS, in leven Cargadoor, Convooilooper, enz., gewoond hebbende en nu onlangs overleden te Helder, aan den Heer ADRIAAN OORVER Pz., Cargadoor, Convooilooper, enz., te Helder, het regt en de bevoegdheid toegekend om het door ge noemden overledene uitgeoefend vak van CARGADOOR en COWOOIEOOPER met inbegrip van het aannemen, het doen daarstellen en het doen vervoeren van ladingen Houtwaren en Vlotten naar de plaats van bestemming, gedreven onder de firma: AMONS en COMPAGNIE," VOORT TE ZETTEW, zonder dat echter de Erven van genoemden overledene, voor handelingen of verbindtenissen der firma eenigermate zullen kunnen aansprakelijk of ver antwoordelijk gesteld worden. De liquidatie der nog loopende zaken is mede aan genoemden Heer ADRIAAN CORVER Pz. opgedragen. ter standplaats Nieuwediep, zal op 9IAAJVDAG17 JIJSIJ 1878, des avonds ten 7 uur, in het lokaal TIVOLI aldaar, in het openbaar verkoopen: 1. Een onlangs nieuw gebouwd HUIS, mitsgaders ERF, staande en gelegen op den hoek van de Spoorlaan te Nieuwediep, nabij de geprojecteerde Koningstraat, gemerkt I, No. 483, kadaster Sectie A, No. 5088, groot 1 roede 35 ellen. Hebbende vrijdom van grondlasten tot het jaar 1875, en zijnde verhuurd tegen f 2.25 's weeks. 2. Een WINKELHUIS en ERF, staande in de Middenstraat te Helder, gemerkt D, No. 249, kadaster Sectie A, No. 3846, groot 54 ellen. Zijnde in eigen gebruik. 3. Een houten LOODS en ERF, staande achter het vorige perceel en uitkomende in de Schapensteeg te Helder, kadaster Sectie A, No. 1962, groot 54 ellen. Verhuurd tegen 50 cents 's weeks. De beide laatste perceelen zullen eerst afzonderlijk en daarna gecombineerd ter verkoop worden aange boden en zijn te zamen aangeslagen in de grondlasten over 1872 met f 13.06. Nadere iuformatiën zijn te bekomen terf kantore'vah v genoemden Notaris, Kanaalweg No. 30, te Nieuwediep

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1872 | | pagina 3