Benoeming-en, enz. B u i t e n 1 a n d. Frankrijk. baan te vinden is. Heeft die vader zich evenwel niets laten gelegen liggen aan de zedelijke vorming van zijn kind en is dat opgegroeid te midden van allerlei slechte voor heelden, laat hem dan zijn zoon te huis houden, 's Lands vloot heeft geene behoefte aan dergelijke knaapjes. (Haarl. C.) Volgens Duitsche bladen moet de groothertog van Hessen-Darmstad, die voornemens zou zijn een balletdanseres. Desiderée Appel, te trouwen, aan dat voornemen gevolg hebben gegeven op een buitengoed bij 's Gravenhage, toebehoorende aan zijn opperstalmeester Vrijheer van der Capellen. G. Ravensbergen, te Rhijnsburg, verheugde zich dezer dagen in de geboorte van zijn dertigste kind. Door de aardbeziën-compagnie te Boskoop zijn ver zonden ongeveer 400,000 potten aardbeziën en 1600 mandjes bessen, die te zamen hebben opgebragt ruim 21,000. Op de jl. Maandag té Utrecht gehoudene paardenmarkt waren 570 paarden aangevoerd; de binnenlandsche handel was zeer lusteloos, terwijl daarentegen door de buitenlandsche kooplieden de beste paarden werden opgekocht, waarvan sommigen zelfs voor 600 verkocht werden. (U.D.) De zendings-vereeniging der Moravische gemeente te Zeist heeft jl. Donderdag haar 79jarig bestaan gevierd. In verband met een vroeger berigt omtrent een twist tusschen burgers en officieren op den weg tusschen Middel burg en Vlissingen verneemt de N. Rott. Crt. nader, dat die zaak niet van ernstigen aard was en op verzoek van beide partijen niet is vervolgd. In den avond van den 31 Julij vertoonden zich bij den kwartiermeester D. J. H., in garnizoen te Grave, vla gen van krankzinnigheid onder de volgende treurige omstandighedenDe heeren A. B. A. Quack, koopman, en G. P. Berends, geneesheer, beiden woonachtig te Nijmegen, waren met een tweespan op weg naar Grave, toen, even voorbij de herberg den Elft, genoemde H. op de paarden toeliep en er duchtig met zijn sabel op inhieuw, waardoor de paarden begonnen te steigeren en te slaan. De heer Quack sprong uit het rijtuig en kreeg daarbij eene wonde aan het hoofd; de heer Berends kreeg een ligte verwon ding met den sabel. De koetsier gaf daarop H. een slag met de zweep, die hem een oogenblik onschadelijk maakte, waarvan men gebruik maakte om naar den Elft terug te keeren. Toen zij wat later Grave door de Hampoort binnenreden, zagen zij genoemden officier onder die poort staan, weêr gereed om de paarden te slaan, wat nu door hun snellen loop voorkomen werd. Bij het onderzoek, dat hierop werd ingesteld, gaf H. alle blijken van zins verbijstering. (Amst. Crt.) Herhaaldelijk is in de warme dagen van Julij melding gemaakt van menschen, die getroffen werden door een zonnesteek. Er is toen in de Gron. Crt. gevraagd: Wat is een zonnesteek en wat is het voorbehoedmiddel er tegen. Daarop wordt nu geantwoord: Wanneer in 't heete jaar getijde de zonnestralen een tijdlang op een onbedekt deel van de opperhuid vallen, dan ontstaat er door den te sterken prikkel een roosachtige ontsteking, kenbaar aan kleine blaasjes, die zich vertoonen, en vergezeld gaan van een stekende pijn. Dat is zonnesteek in een ligten graad, die binnen weinige dagen met het vervellen of afschubben der opperhuid herstelt. Wanneer het echter gebeurt, dat in een buitengewoon heeten zomer, zooals de tegenwoordige, de zonnestralen regtstreeks op het onbedekte of ook te ligt gedekte hoofd vallen, dan tasten zij niet zelden de hersenen op soortgelijke wijze aan. 't Gevolg daarvan is, dat het bloed door te sterken aandrang in de hersenen opgehoopt wordt; de bloedvaten worden als tot berstens toe gespannenhet gezigt en de oogen worden rood en gloeijendj hevige hoofdpijn doet zich gevoelen, soms met blindachtigheid gepaard. Een koortsachtige hitte verspreidt zich door 't geheele ligchaam, meestal gevolgd wen anders kan ik het niet noemen neder, zoo verhindert dit toch niet, dat ik hartelijk lach om de dwaasheden, die hierbij voor den dag komen. Wie maar eenige neiging tot spot heeft, kan zich daarvan niet geheel onthouden, en wanneer ik mij vrolijk maak over de overdrevene en dwaze apostelen der emancipatie, dan ben ik overtuigd, dat verstandige dames dat evenzeer doen. Zottinnen en humbugs zijn er onder de vriendinnen der emancipatie eene groote menigte, en tot stichting van allen wil ik hier een biographie schrijven van Victoria Woodhull, die als candidaat voor het presidentschap der Vereenigde Staten optreedt en tegenwoordig het hoofd van het bankiershuis Woodhull Clafflin en Compagnie en tevens de grootste humbug van Amerika is, hetgeen nog al iets zeggen wil. Jegens niemand zijn tijdgenooten ondankbaarder dan jegens profeten, stichters van nieuwe godsdiensten en hervormers, en juist diegenen zijn het luidruchtigst en het bitterst in hun spot, met wie zij het het best meenen en die zij uit de eene of andere geestelijke slavernij willen verlossen. Victoria Woodhull, de profetes der vrije liefde welke Louise Aston trouwens reeds in 1848 predikte de voorvechtster van de rechten der vrouw, die hare ingevingen direct uit een andere wereld ontvangt, die zich niet door vrouwelijke schaamte en andere aardsche dwaasheden weer houden laat, maar leeft volgens de grondstellingen, die zij predikt; ook zij heeft de bittere ervaring opgedaan, dat zij zich-niet onge straft op den stoel der profeten kan nederzetten en dat de menschheid er nog altijd van houdt: „het stralende zwart te maken en het verhevene door het slijk te sleuren." Terwijl echter juist vrouwentongen den roem der profetes ver kleinen en mannelijke domkoppen haar in het spotten ter zijde staan, heeft eindelijk een algemeen geacht man, een vroom en godsdienstig man het ondernomen voor de bespotte en versmade in het strijdperk te treden, en wanneer spotters beweren, dat hij daarvoor zeker goed betaald wordt, is dat voorzeker een leugen. Theodor Tiltonde uitgever van het godsdienstig tijdschrift „Golden Age Tracts" (Traktaatjes van de gouden eeuw) heeft in die traktaatjes aan de wereld de ware beschrijving van de profetes gegeven en haar met zijn vroom licht bestraald. Met diepe beschaming erkent men zijne dwaling en plaatst Victoria Woodhull naast de heilige Theresia, naast de heilige Catharina van Genua, de heilige Clara, de heilige Catharina van Siena, de heilige Agnes, Paula, Brigetta, Bosa van Lima en andere evenzeer door ketters miskende vrouwenwier in de legenden der Boomsehe kerk bevatte levensgeschiedenissen, als het eene ei op bet andere, op de door St. Tilton geschrevene levensgeschiedenissen gelijkt en zeker en gewis hetzelfde geloof verdient. (Wordt vervolgd). door een gevoel van beklemdheid, door slapeloosheid, soms ook door slaapzucht. De hersenen zijn aangedaan, er wordt bloed in uitgestort, hetgeen in de meeste gevallen eene beroerte en een spoedigen dood tengevolge heeft, zoo als dat dezer dagen uit onderscheidene voorbeelden is gebleken Wat men als voorbehoedmiddel er tegen doen kan? Het eenvoudigste is zeker zich niet of niet te lang aan den verderfelijken prikkel der heete zonnestralen, vooral niet met een onbedekt hoofd, bloot te stellen. Binnen'shuis zal niemand door een zonnesteek wor den getroffen. Maar dat voorbehoedmiddel is niet op allen van toepassing. Yelen, vooral onder den arbeiders stand, moeten in heeten zonnebrand werken. Denzulken zouden wij aanraden het hoofd vooral met een digten stroo- hoed gedekt te houden, en is er water in de nabijheid, het daarmede nu en dan voorzigtig te bevochtigen. Weet iemand er iets beters op, hij deele het mede, al staat het ook niet te vreezen, dat de hitte zich dit jaar weder tot zulk een hoogen graad ontwikkelen zal. Wij hebben Augustus. Jacques Offenbach, de Duitsch-Fransche cancan componist, de schepper van het nieuwe cocotte-repertoire en van talllooze melodieën, die alle in de hoogste mate populariteit hebben verkregen, bevindt zich thans te Spa, waar hij aan de roulettetafel hartstogtelijk speelt; spoedig echter vertrekt de vrolijke maestro naar Noord-Amerika waar hem, naar men zegt, ruim drie en een halve ton gouds is geboden om honderdvijftig voorstellingen zijner opera's zelf te dirigeeren. Het gezelschap dat ze moet uitvoeren, is natuurlijk uit de beste krachten zamengesteld. De Kroonprinses van Denemarken (Prinses Louise van Zweden) is jl. Zaturdag namiddag ten 4 ure van een Prins bevallen. In de Middellandsche Zee begint men meer en meer last van de haaijen te krijgen. Men vermoedt dat ook zij gebruik maken van den nieuwen gemeenschapsweg, dien wij aan de Lesseps hebben te danken. De sterrekundige Castillo, van Saragossa, voorspelt voor Augustus noordewind, storm en daarna hevige hitte voor de eerste helft der maand. Tusschen den 13den en den 25sten storm, hagel, enz. in vele steden van Europa en Amerika. Op laatstgenoemden dag ook sterke was der rivieren. De Onderkoning van Egypte is den 28 Julij jl. uit Konstantinopel naar Caïro teruggekeerd, hoogst tevreden, naar verzekerd wordt, over het onthaal, 't welk hij tot het laatst toe bij den Sultan gevonden heeft. Kort vóór zijn vertrek heeft hij zijnen Suzerein 50,000 achterlaad- geweren ten geschenke aangeboden. In een New-Yorksch blad leest men de volgende advertentie Wordt gezocht een man om mijne vrouw te ontvoeren. Het moet iemand van moed en sterk als een os zijn. Ook moet hij een gezonde constitutie hebben en niet veel behoeven te slapen. Een matroos zou wel het best daartoe geschikt zijn, want hij is aan duchtige slagen gewoon. Mijn vrouw heeft veel goede eigenschappen voor een man, die haar weet te waardeeren. Zij kan sneller spreken dan de bliksem het luchtruim kan doorklieven en luider, dan de stoomfluit van een locomotief. Voor de zoetigheden des levens heeft zij zeer weinig sympathie, des te meer voor de bitterheden. Voor een wijnazijnfabriekant zou zij een goede aanwinst zijn en een niet minder welkome ega zou zij zijn voor een man, die in een land leeft, waar de beeren inheemsch zijn, daar zij in 't krachtig omarmen haar weergade niet heeft. Aan den man, die mijn vrouw overreedt, om met hem op den loop te gaan, wil ik 50 dollars en de kosten der ontvoering betalen. Wanneer mijn zegen wenschelijk geacht mogt worden, wil ik er die nog wel bijvoegen. Voor nadere bijzonderheden vervoege men zich tot Henry Jinks. De luit. ter zee 1ste kl. W. J. S. de Kanter, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-Indië, en vandaar den 31 Julij jl. in Nederland teruggekomen, wordt met dien datum op non-activi teit gesteld. Oost-Indië. Belast: met de waarneming der betrekking van machinist bij het ijzeren droogdok op Onrust, C. R Stephanus, Europeeseh vuurstoker bij het marine établis. aldaarmet de waar neming der betrekking van onderbaassmid en ketelmaker bij het marine établis. op Onrust, J. Bos, eervol ontslagen vuurstoker lste klasse van de Kon. Ned. marine. De laatste twee millioen fr. van de schuld, die Erankrijk aan Zwitserland had wegens 'het onderhoud enz. van het op het einde van den jongsten oorlog naar Zwitsersch grondgebied geweken Fransche Ooster-leger, zijn dezer dagen afbetaald. Tengevolge daarvan zal het Fransche gouvernement weder beschikking erlangen over het mate rieel van genoemd, indertijd door den generaal Bourbaki aangevoerd leger, hetwelk als onderpand voor de afbetaling der schuld in handen der Zwitsersche overheden was gelaten. Met betrekking tot het proces-Bazaine, waarvan in lang niets is vernomen, heeft dezer dagen Le XlXe Siècle eenige bijzonderheden medegedeeld, die ons belangrijk genoeg voorkomen om ze over te nemen, te meer daar genoemd blad voor de naauwkeurigheid er van instaat. „Het aantal te onderzoeken documenten", zoo leest men daar, „is tot dusverre 3008; drie dagen geleden waren 1500 van deze stukken onderzocht en geclassifiëerd. Naar het schijnt wordt de verantwoordelijkheid, die op den gewezen bevelhebber van het leger vanMetz drukt, eiken dag zwaarder, en hij beseft, naar het insgelijks schijnt, hoe moeijelijk het zal vallen zich te verdedigen. Op het ongeduld en den twijfel, waarvan hij in de eerste dagen zijner gevangenschap blijk gaf, is thans moedeloosheid gevolgd; in plaats van te spreken over den inhoud der stukken welke hem voor gelegd worden, ziet hij ze te naauwernood inhoe spoediger de zaak afloopt, te aangenamer zal het hem zijn. anc te mei ver van in het V001 gepl inmi keui nu allez van ledr verk door dien lont jistit besef {ewe 1 moet tot i is vo van licht mag MijVf De heer M. Geoffroi St.-Hilaire, directeur van den Parijschen dierentuin, merkte eenigen tijd geleden op, <]E zijn verzameling kleine vogels met den dag verminderde doch niettegenstaande alle pogingen kon hij den dief ui? ontdekken, totdat hij eindelijk gewaar werd, dat de schuld lag aan een kleinen Afrikaanschen neger, die de kameel® op hun wandelingen geleidde. Deze had de gewoonte d( kleine vogels levend uit de hand op te eten, en toen 1» ontdekt werd was hij juist bezig een schoonen vogel fe verslinden, nadat hij hem eerst geplukt had. Het ar® dier had reeds een groot gat in den rug. Drie uren nadat de neger, na een strenge bestraffing, weder op vrije voetei was gesteld, vond men hem in het bassin van den zeehond, tegen wien hij een hevig gevecht voerde. De liefhebbei van raauw vleesch is onmiddellijk opgesloten. Figaro vertelt de volgende anecdote en stelt ze voor als de getrouwe schets van de physionomie der stad Parijs in de laatstverloopen acht dagen. De omnibus van Madeleine komende houdt op den hoek van den faubourj Montmartre op om een passagier in te nemen. Pas zil deze of de conducteur laat zich hooren„De vracht, al 't u blieft„Hoeveel V' vraagt de man. „Zes stuivers.' „Best," is het weder-antwoord, en onze vriend haalt een portefeuille uit den zak en zegt: geef mij terug van eei milliard." Inderdaad met Henri de Villemessant mag mei zeggen„het milliard is gangbare munt geworden milliard heeft het vierstuiversstuk vervangen, dat uit circulatie verdwenen is. Men spreekt van vijf-en-veert) milliarden, d. w. z. een kapitaal dat u in staat steil gedurende negentig duizend jaren een franc per minuut te verteren, als van de zeven-en-dertig stuivers van Montaudoin, die aan Labiche het onderwerp van een zoo vermakelijken vaudeville geleverd hebben." Indrukwekkenl is dat spreken en schrijven over milliarden. De bekende Fransche schrijver Maxime du Camp gelooft niet, dat de dames nog valsch haar zullen durvei blijven dragen als zij de geschiedenis daarvan kennen. „Ik wenschte wel, zegt hij, dat de vrouwen, ik bedoel voor namelijk die in de mode den toon aangeven, de gevangens Sainte-Pélagie eens konden bezoekenzij zouden daar ziet hoe men de valsche chignons bewerkt. Een werkplaat is voor dit werk ingerigt, waarvoor niet veel oefening noodig is. Alle haren, van verdachte hoofden opgekock overal uit vuilnisbakken en hospitalen bijeengehaald, word® naar de kleur en lengte uitgezocht. Na vervolgens een weinig glanzend gemaakt te zijn, gaan de haren naar Saint- Pélagie, waar de gevangenen ze aan zijden draden bevestiger. Als zij daar volgens de regelen der kunst zijn vastgemaakt gaan zij naar de rue Notre Dame de Lorette, of nas den faubourg St. Germain, al naar mate zij door es ligtekooi of eene markiezin gekocht worden. De te Parijs gevestigde Amerikanen hebben Stanley, den ontdekker van Livingstone, een dinee boden. De Amerikaansche gezant, de heer Washburnt presideerde de tafel. Hij dronk Stanley's gezondheid a zeide, dat het een eer voor zijn land was, dat Livingsta onder bescherming van de Amerikaansche vlag ontdekt m In zijn antwoord zeide Stanley, dat dit bovenal te was aan de mildheid van den eigenaar der New-Yori Herald, den heer Gordau Bennet. „Hier," had deze gezegd „is 1000 pond, als die op zijn, kunt gij nog zooveel krijgen en daarna nog meer. Wees niet zuinig, maar vindt Living stone." Na een schets van zijn moeitevollen togt gegevei te hebben, zeide Stanley: „ik zou den moed niet hebben om te gaan, als ik niet overtuigd ware gi dat een man der wetenschap en een Christen, die zijn leven gewijd had aan de vermeerdering van kennis, geen and® hoop op redding had dan van mij." In een geschrift van dr. Anner te Brest over dt groote sterfte der kinderen wordt als resultaat van zijn onderzoek medegedeeld, dat in Frankrijk jaarlijks 100,000 kinderen te vondeling gelegd worden, zijnde 13 pCt. geborenen. Een criminele regtszaak, die den 16 Julij voor het hoi van assises van het departement Finistère (Quimper) be- handeld moest worden en waarop de aandacht in Frankrijk bijvoe zeer gevestigd is, zoowel om de personen die er in betrokkei zijn als om het tragische der zaak zelve, heeft eene onver wachte wending genomen. De bedoelde zaak is die vu den gewezen maire van Leuhan, graaf Olivier de Kerme. die in April jl. zijnen jongeren broeder, Ernest, (24 jarei oud,) op het kasteel van Kersalaün, hetwelk de beidt broeders met hunne moeder bewoonden, door middel verscheidene revolverschoten gedood en zich daarop vrij willig in arrest begeven heeft. Olivier de Kermel, een van 30 jaren, maar met een voorkomen van 40, en vu een heftig, oploopend karakter, is altijd ijverzuchtig geweest op Ernest, die, zachter van aard en innemender en gun stiger van voorkomen, de genegenheid zijner moeder (wiel echtgenoot sedert een geruimen tijd geleden gestorven is in eene hoogere mate bezat dan de meer ruwe, maartock naar het schijnt, in zijne gemeente populaire Olivier. Di jaloezij is niet weinig toegenomen na de komst op het slo (Jan. jl.) van eene twintigjarige vrouwelijke bediende, o] welke de beide broeders gelijktijdig verliefd zijn gewordt Hoewel Marie Leclech, aan wie in de acte van beschd diging de lof wordt gegeven dat zij onberispelijk van is, den verkeerden hartstogt der twee jongelieden i* schijnt aangemoedigd te hebben en, gelijk beweerd wordt de voorkeur gaf aan den koetsier harer meesteres, verkeerd! Olivier toch in den waan dat zijn broeder zijn begunstigd' medeminnaar was. De hierdoor tusschen de twee b ontstane spanning, welker {oorzaak voor niemand een geheim schijnt geweest te zijn dan voor mevr. 4 Kermel, gaf den 12 April aanleiding tot een heftigen woorden strijd tusschen hen, tengevolge waarvan Ernest verklaard' dat hij alles aan zijne moeder mededeelen en haar verzoet" zou Marie Leclech weg te zenden. Hij behoefde die bv dreiging niet uit te voeren, want de dienstmaagd, W gevaarlijke van haren toestand beseffende, bragt nies de Kermel dien eigen dag op de hoogte der zaak en verli" met bewilliging van hare meesteres onmiddellijk het kast"'- Ï»J nors rolge worde Na er waari leven verze ïan duren d. krege verge: door gebru e< een ei werd opgan van 1 om h( bijzom Sew-i beloon neger Dunn vatte Louisi De de h< is ech orde tok v bit zij; bezit Wordt Voor

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1872 | | pagina 2