EENE FLINKE DIENSTBODE, HOEDEN, LINTEN, BLOEMEN, ENZ., ADVERTENTIËN. EENE DIENSTMEID Bij M. VLAS, Burg op Texel, KIVIETS-EI JEREN Benoemingen, enz. Buitenland. Frankrijk. Dintschland. Spanje. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. 284ste STAA^-LÖTERIJ. DERDE KLASSE. Marine-Haven Nieuwediep. Ingezonden mede deelingen. Wed. P. VISSER, - De componist der „file de Madame Angot," de heer Charles Lecocq, heeft, naar men verzekert, daaraan een half millioen verdiend. Het is nu al zoover met het nieuwe werk van Lecocq gekomen, dat men op het naambordje van een zeer berucht huis te Londen leest Clairette Angot. Uit Konstantinopel schrijft men, dat aldaar hevige sneeuwstormen hebben gewoed, zoodat men op sommige plaatsen letterlijk was ingesloten. Sommige bakkers waren uit gebrek aan meel en brandstof in de onmogelijkheid de bevolking van brood te voorzien; zelfs was men niet in staat geweest de dooden te begraven, daar de wegen ge heel waren versperd. Te Uschak, beroemd om zijne Smyrnasche tapijten, stierven 24 personen van koude en werden 5 door wolven verscheurd. Die dieren, door den honger uit hunne schuilhoeken gedreven, maakten den geheelen weg van Mudania naar Brans onveilig. Een telegram nit Melbourne, dd. 30 dezer luidt: „Rochefort, Pascal-Grousset, Gourde, Ballière en twee andere veroordeelde Communalisten zijn uit Nieuw-Caledonië ontsnapt en te New-Castle (in New-South-Wales aan gekomen." Tot griffier bij het kantongeregt te Doesburg is benoemd mr. L. H. D. de Vos tot Nederveen-Cappel, thans idem te Enkhuizen. De luit. ter zee 2de kl. L. M. L. de Haan, dienende als eerste officier aan boord van de monitor Heiligerlee, wordt met den 15 April a. s. op non-activiteit gesteld en met den lfiden daaraan volgende vervangen door den luit. ter zee 2de kl. J. van Herwaarden. De minister van Koloniën, ad interim minister van Marine, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van 1 April tot ultimo Dec. dezes jaars de gelegenheid is opengesteld voor zes artsen -- mits zij niet ouder zijn dan 30 jaren, om als officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemagt in dienst te treden. De verbindtenis geschiedt voor slechts vier jaren; de premie bedraagt f 6000. Bij de marine kunnen weder vijftien machinist-leerlingen der 2de kl. geplaatst worden. De Staatscourant van heden bevat de voorwaarden. Jl. Zaturdagavond liep te Parijs het gerucht, dat Thiers aan oen beroerte zou gestorven zijn. Dit is niet waar. Volgens nadere berigten is hij Vrijdagavond ten 9J ure uit Versailles teruggekomen en heeft tot 12 ure zijn vrienden bij zich ontvangen. Ten gevolge van veel inspanning had hij hevige maagkramp, maar was hij tegen vier ure des namiddags weer beter. Hij stond op, maar heeft na dien tijd nog niemand bij zich ontvangen. De heer Jefferson Davis, oud-president van de Zui delijke Confederatie, is dezer dagen te Parijs aangekomen. Binnen kort zullen te Dresden proefnemingen worden gedaan met het verbranden van lijken. De ingenieur Friedrich Siemens heeft ten dien einde eene stookplaats opgerigt, alwaar ieder lijk, in een soort van oven, aan zulk een hooge temperatuur wordt blootgesteld, dat het binnen een uur geheel en al verteerd is en er niets over blijft dan witte asch, die in eene urn wordt gedaan, welke de nabestaanden naar verkiezing kunnen laten begraven, bijzetten, of mede naar huis nemen. Als de proef goede resultaten oplevert, zal te Dresden en te Leipzig aan het publiek gelegenheid worden gegeven om van zoodanige inrigting gebruik te maken, of naar verkiezing de lijken op de gewone wijze te doen begraven. De correspondent van den Temps maakt melding van een groot ongeluk in het leger der regering. Den 20 Maart is een wagen vol kisten kruid ontploft, midden onder een menigte soldaten, waarvan er zestig zwaar verwond en gebrand zijn. Vijf zijn nog denzelfden dag overleden en de overigen lijden verschikkelijkvelen zijn in een toestand, dat men aan hun herstel moet wanhopen. Het schijnt, dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan een voerman die de onvoorzigtigheid had een sigarette te rooken naast de kisten met kruid. Bijna de geheele legerafdeeling, die in de vallei van den Somorostro gekampeerd is, had ver nietigd kunnen worden; de kerk bevat eene enorme hoe veelheid buskruid, daarop viel een brandende mantel en stak reeds bijna een stuk droog hout in brand. Maar een moedig jongmensch, don José Marthuenda y Ferrer, die door de ontploffing omgeworpen was, zag het, sprong op, klom naar het bedreigde punt en slaagde er in, het begin van brand te blusschen. Hij is door Serrano van onder officier dadelijk tot luitenant bevorderd. Men heeft nu voorzorgen genomen en het rooken bij de kruidkisten ver boden; men gelooft evenwel, dat dit verbod moeijelijk zal zijn te handhaven, daar de soldaten en officieren onaf scheidelijk van hunne sigaretten zijn. Rnaland De Krim, de door vele Russische touristen als een vruchtbaar wonderland beschouwde landstreek, dreigt dit jaar het tooneel van treurige gebeurtenissen te zullen worden. De nood, die zich dezen winter in zoovele streken van Rusland openbaarde, schijnt ook dit, in een gewoonlijk zoo zachte temperatuur deelend land niet te zullen verschoonen. Op den mislukten oogst van verleden jaar is een ongewoon strenge winter gevolgd, zooals niemand daar zich herinnert ooit beleefd te hebben. De kou viel reeds in Nov. in en daalde tot 8°. In de tweede helft van Jan. en in 't begin van Febr. was de grond met een dikke laag sneeuw bedekt en vroor het voortdurend; in de eerste helft van Febr. waren enkele warme dagen, doch daarop viel den 15 Febr. een strenge kou in, welke nog steeds voortduurt en in de steden de temperatuur tot 16 k 17°, op het platteland tot 20° heeft doen dalen, een verschijnsel, dat op zich zelf reeds zeldzaam, maar vooral op 't einde van Febr. onbe kend is. Van zulk een strengen winter zijn treurige gevolgen voor den landbouw te voorzien. Het afgeloopen jaar gaf vooral een treurigen hooi-oogst; reeds in 't begin van den winter bestond allerwege gebrek aan gedroogd vee voeder. De gansche hoop bestond daarin, dat bij een zachten winter, zooals die in de Krim meermalen voor komt, het vee en voornamelijk de talrijke kudden schapen van versch voeder zouden kunnen bestaan, maar de strenge winter vernietigde die hooptal van schapen kwamen door gebrek aan voedsel en sneeuwstormen om, evenals een massa rundvee, terwijl hetgeen nog van den veestapel overbleef door ontoereikend voedsel en doorgestane kou zoo krachteloos is geworden, dat het voor den veldarbeid in de lente niet geschikt is. Opgave van af Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD Geene. BEVALLENA. Bussing, geb. Steilberg, (Z.). G. Claassen, geb. Oosters, (D.). T. de Vries, geb. Lof, (D.). M. Rooders, geb. Rietvoort, (Z.). D. van Vliet, geb. Koningstem, (D.). OVERLEDENGeene. Eerste lijst: No. 1456 en 11948 ieder 200; No. 364, 3536, 6825 en 9017 ieder 100. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet) «3 «e s Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. I procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 29 12 zw. 25k. 754.47 - 6.57 9.9 f 2.5 0.88 Hol in z. 30 12 zwtw. 10» 756.72 - 3.88 9.0 t 1-6 0.77 Golvend. 31 8 zwtz. 10» 757.13 - 2.83 8.2 f 2.6 0.95 31 12 zwtz. 12» 755.83 - 4.13 8.8 f 1.2 0.96 Weersgesteldheid: 29 Maart 12 u. Digtbewolkt, wind, onstuimig. 30 Maart 12 u. Helder, winderig. 31 Maart 8 u. Digtbetrokken, regen en wind. 31 Maart 12 u. Idem. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 11 Maart. Electra. P.H.Landweer. Batavia. 21 Maart. ElizabethMaria. H. J. Muller. Soerabaija. 26 Maart. NicolaasWitsen. K. Drijver. Batavia. 27 Maart. Amstel. H.C.Ilaacke.Batavia viaCardiff. 24 Maart. Zeenymph.* P.V.Goulon. Macassar. 30 Maart. SoerabaijaPacket.D.O.Rolff. Soerabaija. 16 Maart. 31 Maart. Irene.f J. H. Meijer. Middell.Zee. Terug van de reede. f Heeft in het bassin gelost en geladen. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 28 Maart. Maria. E. Tofield. Hoogl.&v.Herw. Macassar. 29 Zeehond. P. Penenga, Duinker&Goedk. Suriname. 29 ii Richard. L. Nicolai. ZurMühlen&Co. Cette. 29 i, Henriette. W. B. Schill. Hoogl.&v.Herw. Suriname. 29 n JanPrederik.J.M.Klasen. Duinker&Goedk. Pensacola. 30 Axel. C. Bentsen. van Vliet Co. Philadelphia. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Colorado. G. Ingraham. New-York. Tarwe, van Vliet Co. Finchale. C. Mew. Sunderland. Steenk. Dninker&Goedk. IATEBE BERI6TËHT. Noovdhollandsche kooplieden kochten dezer dagen te Wyckel vijf kalfkoeijen voor f 335 het stuk. Naar men verneemt, heeft de ontslagen stationschef te Alkmaar, mede-beschuldigde in de zaak der 13 conduc teurs, zich uit de voeten gemaakt. Jl. Zaturdag namiddag is te Amersfoort de stoom- schorsmolen met al de bijgebouwen van den heer M. Wolff Mzn. totaal afgebrand. Een en ander was verzekerd. De roeiwedstrijd. tusschen de roeijers der universiteiten van (Jambridge en Oxford heeft jl. Zaturdag ochtend bij prachtig weder op Se Theems tusschen Putney en Mort- lake plaats gehad. De uitslag is geweest dat Cambridge, nu voor de vijfde maal achtereenvolgens, de overwinning behaald heeft, ditmaal met twee bootslengten. STAAT VAST BRIGVEK, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Post kantoor alhier, in de maanden Januarij en Februarij 1874, J. van der Steen, P. Buisman, J. Sijmons, C. Sweerissen (2 stuks), Kaatje Goedhart, wed. J. Bakker, J. B. van Hoeteren, de Leeuw, A. J. Schuurman, C. M. Anderssen, D. Cohen, C. Roetman, J. Sleurs, mej. L. Verding, K. Haijen, H. Sluip, P. Mos, wed. van Beeme. Huibers, Maassen en H. C. Carsten, allen te Amsterdam; de Leeuw, te Alkmaar; D. van Raven, te Anna Paulowna-Polder; Wring, te Batavia; Geertruida Elfenduif, te Breda; wed. van Heerde, te Dordrecht; H. Maas, te Nieuwediep; A. de Boer, te Nieuwer-Amstel; G. Borst, te Oude Niedorp; vrouw Noothoven en A. J. Mahieu, beiden te Rotterdam; Hendrika van Am, te Staphorst; Langevelt, te Texel; Lakenfabriek, te Tilburg; H. de Groot, te Uithoorn; wed. P. Greeuw, te Vlaardingen; D. J. Looman, te Zutphen; mej. Melgers, Marga- retha Obée, W. Varenhorst, H. Oostrum, M. Horstman, T. van Dongen, D. J. Tjepkema, A. P. Postma, van Hoorn en H. van Meurs, alle 10 geen plaats vermeld. Van het Hulpkantoor te Anna Paulowna-Polder t G. Bushe, te Haarlem. Van het Hulpkantoor te Wieringen: Van Aften en P. Kaan, beiden te AmsterdamJ. Stuctehs, te Nieuwediep. De Directeur van het Postkantoor te Helder, HERWEUER. (Plaatsruimte betaald). RHEUMATISME. Als men bij het eerste gevoelen van Rheumatisme zich met Eau d'Anvers van Mr. Auguste de Marbaix inwrijft, gebeurt het zeer zelden dat de kwaal niet na eenige wrijvingen ophoudt. Rheuma tisme reeds lang bezittende, is dikwijls zeer verlicht of geheel verdwenen door zich eenige dagen zonder ophouden met het Eau d'Anvers te wrijven. Heden beviel door Gods goedheid van een welgeschapen Dochter, TRIJNTJE BAKKER, hartelijk geliefde Echt- genoote van K. OVER. Koedijk, 26 Maart 1874. Algemeene kennisgeving. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote AALTJE SMIT, in den ouderdom van 56 iaren en ruim 2 maanden, mij negen Kinderen nalatende. Kleine Plas (Zijpe), 29 Maart 1874. H. ZEEMAN. Heden morgen ten 7 ure overleed, tot mijn innige droefheid, mijn geliefde Echtgenoot P. RAAP, in den ouderdom van 35 jaren, mij nalatende vijf Kinderen, waarvan drie Weezen, allen nog te jong om het verlies te beseffen. Wieringerwaard, 29 Maart 1874. AALTJE BLAAUBOER, Wed. P. Raap. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank, voor de belangstelling in hun verlies ondervonden. Helder, 31 Maart 1874. Dr. J. HAREMAKER A. E. HAREMAKER, Feits. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijnen hartelijken dank aan den W. E. Gestr. Heer W. F. CLOUS, Officier v. Ges. bij de Marine, voor de krachtige hulp en vele bemoeijingen, door hem aan zijne vrouw gedurende hare ziekte, betoond. Nieuwediep, 31 Maart 1874. A. VAN VEEN, Bootsman a/b Ternate. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Alkmaar, dd. 28 Maart 1874, is T. J. G. DELLEMIJN, Horologiemaker, Winkelier in Klokken en Modewaren, aan de Hoofdgracht te Helder, sedert dien dag verklaard te zijn in staat van faillisse ment, met benoeming van den Edel-Achtbaren Heer Jhr. Mr. M. A. WICHERS, Lid van gemelde Regtbank, tot Regter-Commissaris en vun den ondergeteekende tot Curator. De eerste verificatie van schuldvordingen zal worden gehouden op Woensdag den 15 April 1874, des voor middags te 11 uur, in de Raadkamer der Regtbank, op het Stadhuis te Alkmaar. Helder, 31 Maart 1874. De Curator in gemeld faillissement, W. APPEL Jr. Gevraagd in het Logement te Wieringerwaard: tegen twee gulden per week. In het logement HET SCH1PPERSH UIS 'te Wieringen, wordt tegen Mei of eerder gevraagd: Eene zindelijke DIENSTBODE:, die goed kan koken (met behulp van eenige dagen in de week een werkster), loon 65 's jaars met veel verval. Belanghebbenden vervoegen zich met franco brieven bij J. P. HUCHSHORN Jr., Logementhouder te Wieringen. Tegen half Mei benoodigd bij Mevrouw BOOM. Hoofdgracht. worden tot 1 Mei a. s. opgekocht tegen hooge prijzen. ONTVANGEN: eene FRAAIJE COLLECTIE voor het aanstaande Saizoen. Bevelende zich in de gunst harer Plaatsgenooten beleefdelijk aan. Oostslootstraat, P UO.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1874 | | pagina 3