Een PAARD te koop, Najaar 1874. AGENTEN GEVRAAGD. C. J. KOS, Loodsgracht 412, GE1M AAKTE SLEEDING. ADVERTENTIE IM. Openbare Verkooping, Hoofdgracht, K 25. Stoomvaart-Berigten. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Marine-Haven Nieuwediep. Ingezonden mededeelingen. Correspondentie. SCHAGER MARKT van HEDEN. De ondergeteekende berigt door dezen zijnen geachten Begunstigers de ontvangst der NIEUWSTE NAJAARSSTOFFEN voor Heeren-Costumes, Pantalons, Over jassen en Demi-Saisons, waarbij ook ge kleurde Flanellen Overhemden en verdere Winter-Artikelen; alles in eene ruime keuze, fraaije dessins en goede kwaliteit. J. A. MEIJER. sching niet genoeg gaande kunnen houden, de "omzetting der orga nische 9toffen onvoldoende doet zijn en het voedsel grootendeels ongebruikt laat. Ernstige ziekten, soms met doodelijken afloop, kunnen daarvan het gevolg worden. Niets kan daarvoor worden ingenomen; geen medicijn is daarvoor in de apotheek aanwezig. Alleen het wegnemen op andere wijze van de oorzaak der onge steldheid in dit geval de zwakke werking der borstspieren kan herstel teweegbrengen. Die spieren behooren voorloopig in hunne werkzaamheden ondersteund en langzamerhand tot volle krachtsontwikkeling gebragt te worden. Zij worden dan voller, krijgen over het geheel grootere afmetingen, verruimen de borstkas, doen de longen daardoor beter zwellen, bevorderen den bloeds omloop, bloedbereiding en bloedmenging, doen alle de vorengenoemde ziekteverschijnselen ophouden en maken den jongen wat hij behoort te zijn: blozend, tierig en krachtig naar ligchaam en geest. Bij andere personen neemt ge chronische buikkwalen waar, slechte spijsvertering, hardlijvigheid, opstopping van lever en milt, daaruit voortvloeijende hoofdpijn, hypochondrie, bleekzucht, klier ziekte, snierverlamming, verkrommingen der ruggegraat, ligt prik kelbare zenuwen en krampziekten, als St. Vitusdans en epilepsie. Alle deze ongesteldheden komen voornamelijk voort uit ongeregelde spierbewegingen, verslapt door te weinig gebruik of niet meer onderworpen aan den wil. Door medicijnen is aan die gebreken zoo goed als niets te verhelpen. Alleen door de spieren tot geregelde en harmonische werking en onder den invloed van den wil terug te brengen kan genezing verkregen worden. Hoe zulks geschiedt? Door doelmatige bewegingen van armen, beenen, handen, voeten, hoofd en rompdoor kloppingen, wrijvingen, strijkingen, enz. enz., doch uitgevoerd met behulp of onder leiding van zaakkundige personen; want eene naauwkeurige kennis van de ligging, voeding en werking der spieren en van hunne wederzijdsche betrekking is volstrekt noodig om niet zulke bewegingen, wrijvingen enz. te bezigen die den toestand zouden verergeren in plaats van verbeteren. Zijn de lezers overtuigd van het overgroote nut van eene gelegen heid, om dergelijke gebreken die het leven vergalllen, langs natuurlijken en zekeren weg te herstellen, dan zullen ook zij zeker het plan toejuichen van den heer A. G. E. van Nieuwenhuijse, leeraar in de gymnastiek alhier, die daarbij wordt aangespoord en zooveel mogelijk ondersteund door heeren geneeskundigen te dezer plaatse, om een curcus te openen uitsluitend gewijd aan de genezing van de opgenoemde gebreken, door middel van genees kundige gymnastiek. Zeker zal het vertrouwen in zijne geschikt heid daartoe worden verhoogd, door de mededeeling dat ZEd. reeds de zelfvoldoening mogt smaken, eenige kinderen uit deze gemeente, op genoemde wijze te herstellen van St. Vitusdans, verkrommingen van ruggegraat en van sommige zenuw-ongesteld heden, die het gevolg waren van slechte spierwerking. Dat het hem gegeven moge zijn nog velen, zoo ouderen als jongeren, op die wijze levensgeluk te bezorgen en zijn werk steeds naar behooren worde gewaardeerd. Helder, September 1874. L. Weerkundige Waarnemingen te Helder(Landskeet) De Voorwaarts kwam jl. Dingsdag middag ten 1 uur. 30 min. te Suez aan en vertrok 's avonds van daar. De Madura, van Batavia naar hier, is den 5 dezer te Point de Galle gearriveerd en heeft de reis voortgezet. De Jason, van Batavia van hier, is den 3 dezer van Port-Saïd naar Palermo vertrokken. De Botterdam is jl. Maandag van Brouwershaven naar New-York vertrokken. De P. Galand, van Botterdam naar New-York, is den 5 dezer aldaar aangekomen. Opgave van af Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTBOUWD: Geene. GETROUWD: P. Zaal, en H. M. Makelaar. A. J. Smit en G. Spandauw. R. P. Rosema, en B. Bakker. S. Leijen en M. Kooger. A. de Vroome en J. Kooger. J. Duijvetter en K. Duijs. BEVALLENJ. Körber, geb. de Vos, (D.). C. G. Hoop, geb. Smits, (Z.). G. Damsteeg, geb. van der Poll, (D.). G. Duinker, geb. Duinker, (D.). OVERLEDEN: Geene. Levenloos aangegeven 1. Van 16 tot 30 September 1874. ONDERTROUWDGerrit Hopman en Maartje Peijs. Arien Braaf en Yda Constant. Bastiaan Eransz en Trijntje Kuiper. GETROUWD: Jan Muijs en Gerritje Roggeveen. Jan Zeeman en Willemtje Hartog. GEBOREN: Elisabeth, dochter van Johannes Schouwenaar en Grietje Schouten. Maria Anna, dochter van Simon Thoes en Martha Catharina de Wit. Adriaan, zoon van Jaeob de Ruijter en Guurtje Leegwater. Hendrik, zoon van Hendrik Breet en Neeltje Brommer. Cornelis, zoon van Cornelis Stam en Neeltje Metselaar. Albertus, zoon van Hendrik Eilmer en Maartje van Heijningen. Helena Catharina, dochter van Jan Lengers en Grietje Kuiper. Pieter, zoon van Cornelis Smit en Aafje Doorn. Elisabeth, dochter van Arie Bijpost en Jannetje Voorthuijzen. Jacoba Catharina, dochter van Hendrik van Os en Cecilia Margaretha de Carpentier. Klaas, zoon van Cornelis Quak en Neeltje Visser. OVERLEDENTrijntje Vries, 81 jaren, dochter van Arien Vries en Jannetje Jonker. Cornelis Besteman, 50 jaren, echtgenoot van Grietje Dekker. Anna, 4 maanden, dochter van Jan Smit en Antje Kreijger. Guurtje, 4 maanden, dochter van Jacob Swager en Trijntje Liefhebber. Pieter, 9 maanden, zoon van Pieter Kapi tein en Trijntje Balsema. Johannes, 9 maanden, zoon van Albertus Balvers en Elisabeth Korver. Cornelis van der Beek, 69 jaren, echtgenoot van Maartje Kaan. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 13 Sept. Conrad. J. de Ridder. Padang enz.viaSuez. 27 Sept. Gaspar de Robles. T, H. vanSlooten. Suriname. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten— of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. George Smith. J. Marshall. Sunderland. Steenk. ZurMühlen&Co. Tjilingsie. T. L. Jaarsma. Pitea. Hout. Amons&Co. Windrigting en Kracht. z. zw. wtz. lOk. 6 3.6 Barometer mm. Stand. Afw 746.71 756.73 759.30 -13.85 - 3.77 - 1.20 Thermometer C. Sa 13 03 -0 Stand. Afw. 12.6 12.2 13.6 - 1.6 f 0.2 - 0.4 Toestand van de zee. 0.81 0.79 0.75 hol in zee weingolv Weersgesteldheid: 7Öct.l2u. Digtbewolkt, wind, onstuimig. 8 Oct. 8 u. Bewolkt, winderig. 8 Oct. 12 u. Bewolkt, mooiweer. Op den 7 dezer ten 5 ure namiddag een windstoot van 49 KG. Plaatsruimte betaald). Reclame. Onder de voorwerpen behoorende tot de afdeeling chemische industrie, die op de Weener wereld-tentoonstelling een bedui dende rol speelde, trok het sedert 25 jaren beroemde en over de geheelewereld verbreideANATHERIN-MONDWATER,Anatherin- T a n d-P a s t a, het plantaardig tandpoeder en detand- p 1 o m b om zelf de holle tanden te vullen, van den K. K. Hof- tandarts dr. J. G. POPP te Weenen, Stadt, Bognergasse No. 2, met regt de algemeene aandacht. De verzorging der tanden, dit sieraad van beide geslachten, was sedert overoude dagen een dei- voornaamste bezigheden, waarmee de beschaafde volken zich bezig hielden. Reeds de Romeinen en Grieken kenden allerlei mid delen tot verzorging en behoud der tanden. Maar alle vroegere middelen konden de tanden wel sierlijk maken, doch ten koste van hun duurzaamheid. De vooruitgang heeft trouwens ook hier heil zaam gewerkt en de uitvinding van dr. POPP heeft al de gebreken die andere middelen aankleefden overwonnen. Het ANATHERIN- MONDWATER heeft reeds voor millioenen heilzaam gewerkt, zoowel door het wegnemen van mondkwalen als door het behouden van goede tanden, en volgens wetenschappelijke mededeelingen van de „Novara" die de reis rondom de wereld doet, heeft het ANATHERIN-MONDWATEB, bij de epidemisch op dien bodem uitgebroken scheurbuik, onschatbare diensten bewezen. Het ANATHE RIN-MONDWATER, aangenaam en aromatisch van smaak, is een tand-arcanum in den waren zin des woords en behoort aan deze en aan gene zijde van den oceaan tot de meest geliefde dentistisclie geneesmiddelen. Wegens plaatsgebrek kunnen wij het feuilleton in dit nummer niet vervolgen. IjATUUE BERIGTEK. Zr. Ms. schroefstoomschip Curacao vertrok heden middag naar de reede. Heden namiddag zag de schipper van een in het Heldersch kanaal varende schuit zijn kind van het vaartuig in het water vallen, hij sprong het na en had het geluk het te redden. Het ruwe weer der laatste dagen doet verwachten dat er deze week wel niet veel van de zeevisscherij komen zal. Ook het visschen met fuiken beantwoordt niet aan de verwachtingen, daar tot nu toe de vangsten onbeduidend blijven. De korvisscherij zal waarschijnlijk spoedig geëindigd zijn, daar men na de geheerscht hebbende stormen schelvisch hoopt te vangen. De visscherman maakt ten minste alles daartoe gereed. De vorige week werden alhier bij afslag verkocht 27200 tongen, 28 groote tarbotten, diverse kleinere, een HOOtal roggen en circa 140 wigtjes scholletjes. Eenige Scheveninger bommen, die door de zuidelijke winden moeijelijk huiswaarts konden komen, kwamen met volle lading hier binnen, doch zullen hunne geheele vangst naar Scheveningen opzenden. Jl. Dingsdag is te Rotterdam brand ontstaan door het omvallen van een petroleumlamp in het in aanbouw zijnde nieuwe station van de Hollandsche Spoorweg-Maat schappij. Ofschoon de vlammen een dreigend aanzien hadden, wes men het vuur spoedig meester, zoodat de vernieling zich heeft bepaald tot een der vleugels van het gebouw. De aannemer van het werk was verzekerd. PER TELEGRAAF. 8 Paarden f 60a220 Ossen - 180a210 Stieren - 80al40 190 Gelde-Koeijen - 90a250 Kalf-Koeijen - 190a280 Vaarzen - 90aI30 Hokkelingen - 30a 60 7 Nucht.Kalveren- 10a 20 Vette Rammen - 60al20 1638 Schapen - 18a 34 Lammeren f 14 a 21 Bokken&Geiten a 75 MagereVarkens 25 90 Kippen Eenden Boter per kop Kaas per kilogram Kip-Eijeren per 100 Eend-Eijeren 10 a 3 a 6 50 al50 90 alOO 37 Ja 45 ■350 a400 STAAT V A v 11 lil KV KA geadresseerd aan onbekenden, verzonden door bet Post kantoor albier, in de maand Aug. 1874. M. Sander, W. Werlé, van Teersen, T. Valk Zoon, E. M. van Keuken, M. Lambreehts, M. Gonkel, A. van der Voer, N. T. Hafman, mevr. L. de Kok. geb. Jansen, Gertje Bieker, mejufvr. M. ter Woud, allen te AmsterdamW. Kumner, te Anna Paulowna- Polder; J. Stoel, te Batavia; Schaefrer, te Elberfeldt; A. A. Hein- huis, wed. G. Herman, beiden te Haarlem; mejufvr. E. Dekker, A. J. B. Logeman, beiden te Nieuwediep; Teunis de Groot, te Noordscharwoude; P. Visser, te Sliedrecht; R. Koning, teVelsen; H. Vrielink, te Dordrecht; C. Zeeman, te Hoogwoud; J. Veenendaal, te Harderwijk; D. Pijl, te Rotterdam; P. J. Dam, te Steenwijk; mejufvr. Keizer, aan 't Zand. Briefkaarten A. A. Henssen, L. Lakman, Sluiter, ter Horst en Loos, Wenniug, H. Moed en Zoon, wed. Brögel, C. J. van Veesen, allen te Amster dam; J. P. Dronkers, te Haarlem; A. van Boden, te Rotterdam; de Munk, te Vlissingen. De Directeur van het Postkantoor te Helder HERWEUEB. Getrouwd F. BOON Jr. en P. J, YAN HORSSEN, dio tevens bedanken voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 's Ilage, 7 October 1874. Bevallen van een welgeschapen Zoon T. A. de BOOIS -PFEIFFER. den Helder, 7 October 1874. Heden trof mij de gevoeligste slag, door het afsterven mijner geliefde Vrouw HENDRIKA KOOGER, in den ouderdom van circa 38 jaren, mij nalatende zeven Kinderen. Hoe zwaar mij dit verlies treft, zullen zij met mij beseffen, die de afgestorvene in haar werkzaam leven gekend hebben. Burg op Texel, 6 October 1874. D. A. DE RUIJTER en verdere Betrekkingen van de overledene. Kapitein E. FLORENAESS, voerende het Noorsche Schoenerschip UT O," van Amsterdam naar Ancona bestemd, met eene lading Suiker, doch tengevolge van zeeschade in het Nieuwediep binnengebragt en thans aldaar liggende, vraagt p. m. 8500.op BODE1IERU, onder verband van Schip, Lading en Vrachtpenningen, te betalen na aankomst te Ancona. Hierop reflecteerende gelieve men zich ten spoedigste met franco brieven, inhoudende opgaaf van premie, te adresseeren ten kantore van de Cargadoors AMONS Co., te Nieuwediep. Tot den verkoop van een Artikel, dat gemakkelijk en overal te plaatsen, en tot welks debiet handelskennis niet vereischt wordt, kunnen AOEWTESr worden gebezigd, tegen h o o g e provisie. Reflecterenden gelieven hunne adressen, gemerkt M, No. 45, franco te zenden aan het Bureau dezer Courant. zwart ruin. Mak in alle tuigen. Te bevragen bij JACOB RUITER, te Koegras. Hsfop WOENSDAG den 4 NOVEMBER 1874, des voormiddags te 11 ure, in de herberg van den Heer Jb. HAGEN, aan de Schagerbrug, in de Zijpe, van: Twee stukken best WEILAND, in den polder C, in de Zijpe, bij het Kadaster bekend in Sectie D, No. 768, groot 83 aren 60 centiaren, belend de Heeren D. A. Camerling Helmolt en W. Peins ten westen, eerstgenoemde ook ten zuiden, den Heer i A. J. Brak ten noorden. No. 769, groot 84 aren 60 centiaren, belend den Heer Helmolt ten zuiden en den Heer H. J. Brak ten noorden en oosten. Te aanvaarden Kerstijd 1874. Nadere inlichting is te bekomen ten kantore van den Notaris J. STIKKEL, in de Schermeer. heeft in voorraad in alle mogelijk e modellen, stoffen en prijzen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1874 | | pagina 3