B u i te n I a n d. dank aan allen "dankbWuiginq. Benoemingen, enz. Met ingang van 15 Aug. a. s. zijn benoemd: tot griffier bij het kantongeregt te Puimerend de heer mr. J. Boldingh Gz., advocaat te Hoornen tot notaris binnen het arrondissement Goes, standpl. Sas van Gent, de heer D. W. Coninck Westenberg, cand.-notaris te Aardenburg. Met ingang van 7 Aug. e. k. is de heer G. C. Hulst herbenoemd tot burgemeester van de gemeenten Zijpe en Callantsoog. Aan den gewezen rijksveldwachter K. S. Jansen, te Alkmaar, is een pensioen verleend ten laste van den staat van f 158 's jaars. Frankrijk. Jl. Dingsdag heeft men in het Champ de Mars een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de tentoon stelling van 1878. Jl. Dingsdag heeft aan de Belgische grens een twee gevecht plaats gehad tusschen twee leden der Kamer, den republikein Duclaud en den Bonapartist Cunes d'Ornano, wegens „eene zaak van plaatselijke polemiek,» zooals een der berigten luidt. Bloed heeft bij deze ontmoeting gelukkig niet gestroomd. Volgens Figaro, in deze te vertrouwen, is het huwelijk tusschen Koning Alpbonso van Spanje en de dochter van Montpensier een beklonken zaak. Engeland, In het Engelsche stadje Dunnow heeft dezer dagen de aldaar gebruikelijke prijsuitdeeling plaats gehad aan een echtpaar, hetwelk bij eede kon betuigen steeds in onafgebroken trouw en eendragt te hebben geleefd. De gelukkigen waren ditmaal de koster James Borsey te Ventnor en zijn wederhelft. Ongeveer 300Ü personen waren bij de plegtigheid tegenwoordig. De jury, bestaande uit ongehuwde manslui en een gelijk aantal oude vrijsters, kende, na gedaan onderzoek, hun den prijs toe, bestaande uit eene zijde spek, welke, onder luid gejubel en het afvuren van vreugdeschoten, aan het waardige echtpaar werd ter hand gesteld. In Lancashire denken de fabrikanten er ernstig aan om uithoofde van gebrek aan werk hun werklieden slechts 4 dagen in de week te laten arbeiden. Reeds 27 groote industrieëlen hebben zich voor dien maatregel verklaard. In de afgeloopen week is een der dapperste officieren van het Britsch-Indische leger, kapt. Boydel], digt bij Scindah, de zomer-residentie van den onderkoning, het slagtoffer van een tijger geworden. Daar deze reeds ver scheidene groote huisdieren verscheurd en in het nabijgelegen woud gesleept had, ging eindelijk de kapt. te voet en alleen door zijn sihikaree (O.-I. jager) vergezeld, den roover ver volgen. Bij het invallen van den nacht troffen zij hem bij een beek aan, juist bezig om een dood paard te verscheuren. Op een geweerschot afstands gaven beiden tegelijkertijd vuur, waarop de tijger, in de borst getroffen, in het water rolde, waar hij eenige' minuten voor dood liggen bleef. Kapt. Boydell, die hem voor werkelijk dood hield, was onvoorzigtig genoeg hem te naderen en met zijn geweerloop aan te raken. Plotseling verhief het doodge waande beest zich op de achterpooten, pakte den kapt. aan hals en schouders en reet hem, met zijn vreeselijke kiaauwen, geheele stukken vleesch van het lijf. De sihikaree had inmiddels zijn geweer op nieuw geladen en vuurde ten tweeden male. Ditmaal was de tijger doodelijk getroffen, maar in zijn doodstrijd had hij nog kracht genoeg om de beenen van den ongelukkigen jager te verbrijzelen, zoodat, toen de Hindoe eindelijk zijn meester kon oprigten, deze reeds den geest had gegeven. Ooslenrijk. Aan een uitvoerig artikel van de Pesther Lloyd over de vooruitzigten van den oogst in Hongarije gedurende dit jaar en den graanuitvoer in 't algemeen, ontleenen wij het volgende: Het blad wijst in de eerste plaats op de groote concur rentie, die Hongarije gedurende de laatste jaren op de Europesche markt heeft gekregen. Door den aanleg der spoorwegen is Rusland in staat gesteld 30 a 40 millioen HL. uit te voeren, die per scheepsgelegenheid in Frankrijk en Engeland komen en van daar uit weder in Duitschland worden ingevoerd. Koningsbergen, dat zijn graan direct uit Rusland verkrijgt, en Mannheim, waarheen het via Rotterdam den Rijn langs komt, zijn in de laatste jaren belangrijke korenmarkten geworden. Ook de Nieuwe Wereld heeft haar export van graan doen toenemen. Volgens de voor korten tijd verschenen tabellen zijn in Californië 13,877,000 cent. tarwe en 4200,000 cent. gerst voorhanden boven hetgeen in het land zelf gebruikt zal worden, die dus kunnen worden uitgevoerd. Van de overige Staten van Noord-Amerika zijn nog geen tabellen verschenen, maar volgens de berigten zijn de vooruitzigten daar gunstig; Missouri belooft een goeden, Lafayette-County, Kansas, Indiana en Jowa een schitterenden oogst. In Zuid-Australië liggen 200,000 tonnen tarwe voor den uitvoer disponibel. Volgens berigten van den Oostenrijkschen consul-generaal te Odessa zijn ook in Zuid-Rusland de vooruitzigten voor den oogst zeer bevredigend. Uit Frankrijk, Engeland en Duitschland kwamen tot voor korten tijd klagten over achterlijkheid van het graan en schade door nachtvorsten, maar in den laatsten tijd is de toestand daar verbeterd en verwacht men een gemiddelden oost. De Pesther Lloyd raadt daarom de Hongaarsche koop lieden, gebruik te maken van het spoedig rijp worden van den oogst. In de eerste maanden na den oogst moeten zij hunne waar reeds aan de markt brengen en wel tot prijzen, die eene goede opneming verzekeren. In 't bijzonder raadt het blad nog af te speculeren, daar de speculaties van de laatste jaren getoond hebben niet voordeelig te zijn en de markt er zich op dit oogenblik, wegens den grooten voor raad, die nog opgestapeld is, niet toe leent. Amerika. Don Carlos is onlangs te Washington door den reporter van een der dagbladen geïnterviewd geworden en heeft zijnen interviewer o. a. het volgende gezegd: «Ik ben te Halifax aangekomen, en van daar naar Boston, vervolgens naar Chicago gegaan: ik trok door de Mississippi-vallei naar Veracruz en van daar naar Mexico. In Mexico werd ik prachtig onthaald. Als om strijd bewezen de menschen mij eer en onderscheiding;- zij gaven feesten en bals te mijner eer. Ik wilde door Mexico reizen, maar het was onmogelijk, daar ik bij te veel personen bekend ben. Ik ben de eerste Spaansche Prins die dit land bezocht heeft, en waarschijnlijk heb ik om deze redenen zulk een onthaal gevonden. Ik wilde Chili, Peru en geheel Zuid-Amerika bezoeken, maar de vriendelijkheid der Mexicanen hield mij zoo lang bij hen, dat ik van mijn voornemen moest afzien. Ik geef u de verzekering, dat het doel mijner reis volstrekt niet is mij te doen uitroepen tot Koning van Mexico, nog minder tot Koning van Cuba. Ik ben te goed Spanjaard, dan dat ik dit juweel uit Spanjes kroon zou willen nemen; doch ik doe geen afstand van mijne regten op die kroon, en ik zal ze weder eischen door de kracht van wapenen, zoodra ik het oogenblik gunstig zal achten. Don Alfonsus kan zich onmogelijk handhaven op den troon, dien hij overweldigd heeft. De republiek zou meer kans van duur gehad hebben, indien Castelar minder gematigd ware geweest. Castelar is een man die een groote stoutheid bezit in zijn denken, maar zonder stoutheid is zoodra gehandeld moet worden. Hij verkondigt groote beginselen van politieke vrijheid, maar aan het bewind gekomen, mist hij den moed en de kracht om ze toe te passen.» In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika moet het tegenwoordig onder de werklieden allertreurigst gesteld zijn. Zelfs de bekwamen moeten zich tevreden stellen met slechts twee dagen werkens per week. De grootste armoede wordt geleden. [iNGEZOiNDElN. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van af Donderdag middag tot Zaturdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENG. Boogh, geb. Metselaar, D. OVERLEDEN0. M. Liedmeijer, 2 jaren. P. Zwartjes, 21 dagen. Wie zich op den dag van 1 Aug. jl. te Eenigenburg bevond, kon getuige zijn van een feest, een zeer gewigtig feest, dat daar gevierd werd. 't Was tocli de herdenking van den dag, waarop vóór 50 jaar de heer T. de Jongh, als hoofdonderwijzer in genoemde gemeente in funclie trad. Groot was dan ook de deelneming, die den jubilaris van, alle zijden werd betoond. Reeds vroeg in den morgen wapperde uit de woningen der ingezetenen de vaderlandsche driekleuroud en jong, arm en rijk, elk was feestelijk gestemd. Eu hoe kon het ook anders, waar het een man gold, als den heer de Jongh, die gedurende eene halve eeuw, bijna onafgebroken, zijne krachten aan het onderwijs der Eenigenburger jeugd had gewijd; die, toeu het vaderland, tijdens de Belgische omwenteling, zijne zonen opriep, het zwaard had aangegord en als officier der schutterij huis en haard had vaarwel gezegd, om aau de roepstem van zijn vorst gehoor te geven. Is het dus te begrijpen, dat ieder ingezetene van Eenigenburg ten volle begreep, wat hij aan zijn geliefden onderwijzer, aan den steeds hulpvnardigen medeburger verschuldigd was, de dag van 1 Aug. zou tooncn, dat men niet alleen met woorden, maar ook met daden van zijne goede goziudheid zou doen blijken. Verplaats u slechts op het terrein der feestviering. Zie dan die eenvoudige doch smaakvol versierde tent, door de goede zorgen van het gemeentebestuur opgerigt om de massa belangstellenden te bevatten, die onmogelijk in het kleine school lokaal kon worden ontvangen. Zie die net gekleedc schoolkinderen, die huunen meester in optogt van zijne woning halen, naar de versierde tent voeren, hem daar eenige liederen toezingen en zich verheugen in het vooruitzigt twee dagen daarna met hunnen feestvierenden onderwijzer en onder geleide hunner ouders, een rijtoertje naar Bergen en omstrekeu te zullen maken. Hoor de toespraak van den WEGs. heer school opziener, die, alhoewel de jubilaris kieschheidshalve voor de eer had bedankt om door de regering met een zilveren medaille beschonkeu te worden, toch was gekomen om den waardigen man van zijue belangstelling te doen blijken. Hoor de gevoelvolle toespraken van den Edel Achtb. heer bur gemeester, die den jubilaris een prachtigen gouden bril, in keurig etui, aaubiedt, als privé geschenk van het gemeentebestuur, en daaraan toevoegt eene gratificatie van f 100 in goudgeld uit de gemeentekas, met de belofte van eene nieuwe school en onder wijzerswoning in eene niet ver verwijderde toekomst. Zie daar, den oud-onderwijzer Hoek van Schagerbrug, oudste vriend en ambtgenoot van den jubilaris en diens voorganger in deze gemeente, die als tolk van het kleine onderwijzers-gezelschap, Eenigenburg, diens voorzitter een gouden penhouder met dito pen overhandigt. Bezie die prachtige secretaire met zes stoelen en fauteuil, die, bij monde van den WelEW. heer Bach, voorzitter der feestcommissie, den jubilaris door de gansche burgerij worden aan geboden. Let niet minder op de nog overige geschenken van oud- leerlingen, kinderen en schoolkinderen van den jubilaris, op de tegenwoordigheid van tal van corporatiën; op die van een paar voormalige predikanten met hunne dames, en eindelijk op de roijaliteit van het kerkbestuur der Hervormde gemeente, dat op onbekrompen wijze voor eene goede ontvangst en een degelijken maaltijd had gezorgd, waaraan alle ingezetenen en belangstellenden mogten deelnemen. In grooten getale wns men dan ook zeer genoegelijk bijeen en van alle zijden ontving de jubilaris de ondubbelzinnigste blijken van belangstelling in zijn persoon en werk, die zich allen oplosten in den gemcenschappelijken wensch, dat ZEd. nog jaren lang zijn ambt op dezelfde waardige wijze mogt vervullen. Sstoomvaart-Berig-ten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P tt I N 3 II END KIK. 1 Julij van Batavia vertrokken. 3 Aug. Gibraltar, 4 Sagres gepass. Pbinses Amalia. 2Julij te Glasgow in repar. gekom. Pkins van Oranje. 10 Junij van hier vertrokken. 29Junij Suez aang. en vertr COKRAD. 5 Aug. van hier vertrokken. Koning der Nederlanden. 13 Mei van hier vertrokken. 21 Junij te Batavia aangekomen. Voorwaarts. 8 Julij van hier vertrokken. 1 Aug. Aden aang. en vertr. M a D u R A. 22 Julij van hier vertrokken. 29 Julij Kaap Roca gepasseerd. Holland. 27 Mei van hier vertrokken. 14 Julij te Batavia aangekomen. C E L E B E S. 23Julijalhieraangek.,vertr.!9Aug. Stad Amsterdam. 30Julij alhier aang.,vertr.halfSept. J Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrigting en Kracht 12i zwtw. 8k. 8 z. 0.5// 12j uwtw. 5// i Barometer Thermometer -SP Toestand mm. C. o o van Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 761.85J 1.47 18.2 - 1.9 0.74^ Golvend 761.38 0.99 15.6 - 2.7 0.93-Slecht. 762.S2+ 2.43 16.8 - 3.4 0.88jweingolv Weêrsgesteldheid4Aug. 12 u. Liglbewolkt, winderig. 5Aug. 8 u. Betrokken, regen, buijig. 5 Aug. 12 u. Bewolkt, winderig. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 9 Junij. 5 Aug. Conrad. J.deRidder.Padangenz.viaSnez. 14 Julij. Ferdinand&Louis. J.II.Otto. Tjilatjap. 14 Julij. Johannes. M.Il.Visser. Soerabaija. 22 Julij. Pres.Trakranen. K. Hoekstra. Samarang. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor, llerkoms'. 4 Aug. Nicoletta. G.B.Maggeolo. ZurMühlen&Co. Taganrog. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Madura. O. Bernier. Quebeck. Hout. Meijer Co. Atlas. L. Larsen. Skjoldvik. Amons Co. Anna Lucretia. A.G.Rijnsaardt. Riga. Blikman&Co. Lympha. J. Allum. Drammen. H v. Vliet 8t Co. Argo. A. Anderscn. Kötka. Maglona. J. Hornsey. Seaham. Steenk. Duink.&Goedk Trevcthick. P. Swan. Newcastle. v.Gijn&Co. Eduard. C.H Seemann. Bassein. Rijst. Meijer Co. Seahain. J. Berwick. Seaham. Steenk. Duink.&Goedk. ÏJATKHB bbriotek. Jl. Donderdag is bij de roode ton te Texel gestrand een Engelsche schoener; de equipage is gered en te Wieringen aangebragt, zoomede eenige tuigage. Het schip is vol water en zal weg zijn. Nadere berigten ontbreken. Bij de namiddag-harddraverij door paarden van zessen klaar, den 4 dezer te Bennebroek gehouden, werd de prijs behaald door de bruine merrie van den heer H. v. Haren te .Amsterdam, en de premie door de blaauwe schimmel- merrie de Vliegvan den heer J. Eecen te Oudkarspel. Naar men met zekerheid verneemt, zegt de Arnh. Crt., is de lieer Dunckler door Z. M. den Koning benoemd tot ridder der 3de klasse Gouden Leeuw van Nassau. De Amerikaansche dames der hoogere kringen hebben thans eene eigenaardige wijze van loopen aangenomen, die zij «kangaroe» noemen en inderdaad den gang van dit Australisch dier nabootst. Zij strekken het bovenlijf zoover mogelijk vooruit, klemmen de voorarmen tegen de buste met de handen naar buiten gekeerd en hangende, en huppelen dan golvend voort. De Amerikanen vinden deze wijze van wandelen zeer fraai. A L K MAARSO HEMARKT VANGISTEREN. Granen, enz. 20 hectol. Tarwe f 10,50 a hectol. Rogge f -,a -,109 hectol. Gerst f 6,75 a 6,874; Chev. f -,a -,39 hectol. Haver f 5,75 a 6,25; 2 hectol. Boonen Bruine f 12,a Paardenboonen f a -, 2 hectol. Kanariezaad (wit) f a 7 hectol. Mosterdzaad rood f a geel id. f a 75 hectol. Koolzaad f 12,50 a hectol. Lijnzaad f,-~a f 167 hectol. Karweizaad f 23,75 a 22,144; 5 hectol. Erwten: Groene f 17,a Graauwe id. f a Vale id. f a Witte id. a alles pnr hectoliter. Kaas. 599 stapels, weg. 122251 KG.; Kleine: Hooi: f Gras f 32,Middel».Hooi f Gras f 30,Commissie: Hooi f Gras f 30,laagste prijs f 15,per 50 KG. ALKMAARSOHE MARKT VAN HEDEN. Vee. 8 Paarden 165 a 175; 6 Koeijen 1 135 a 195; 20 nuchtere Kalveren f 13,a24; 176 Schapen f 17 a 30; 26 Lan- meren f 9 a 16,—; 141 magere Varkeus f 15 a 30; 192 Biggen f 5 a 12,7 Bokken en Geiten f 4,a 6; Kleine Bokken f -,a -, Boter, f 0,95 a 1,per 0.630 kilogram. HOORNSCHE VEEMARKT vanHEDEN. PER TELEGRAM. 40 Paardenf 70 a 250 550 Schapen22 a 36 8 Kalveren 15 a 22 25 Varkens16 a 23 4 Zeugen35 a 60 200 Biggen7 a 13 10500 Kip-Eijeren a f 3.60 1200 kop Boter f 0.77 a 0.90 Handel vlug. Marktberigten. AMSTERDAM, 3 Augustus. Tarwe. Op levering f 1 hooger; Nov. f 281. Rogge. Op levering williger; Oct. f 186. 4 Augustus. Tarwe. Op levering f 5 hooger; Nov. f 286; Maart f 295. Rogge. Petersb. f 186; oude dito f 178. Op levering Najaar iets lager afgegeven; Oct. f 185, 184; Maart f 192. Koolzaad. Bij vorigen marktdag per Najaar f 2, per Vooijaar f 3 hooger; per 2000 KG. in Oct. f 396; April f 409, Lijnzaad. Prijshoudend, met eenigen omzet. Raapolie. Willig, sluit eerder iets flaauw. Per 100 KG. Vliegend f 37H Sept., Oct., Nov. en Dec. f 38*. 38; Mei 1877 f 394. Lijnolie. In een doen. Per 100 KG. Vliegend f 27?; Sept., Oct., Nov. en Dec. f 274. 4; Maart. April en Mei 1877 f 28. HOORN, 3 Augustus. Kaas. Aangevoerd 280 stapels, wegende 72170 kilogrammen. Hoogste prijs f 32.75. DELFT, 3 Augustus. Boter, f 62 a 70,naar kwaliteit. DORDRECHT, 3 Augustus. Tarwe. Puike nieuwe jarige Zeeuws., Vlaams, en Overm. f 10,20 a 10,80, goede dito f 9,60 a 10,10, mindere en blaauwe f 9, a 9,50. Zomer f -,a Rogge. Nieuwe Zeeuws, en Vlaams, f 7,70 a 8,Overm. 1 7,70 a 7,80. Boekweit. Jarige Peel f 220, Fransche f Gerst. Zeeuws, en Vlaams. Winter zakm. f 5,a 5,90, gest. f a -,Overm. en Flakk. f 5,a 5,50, Zeeuws, en Vlaams. Zomer zakm. f 5,60 a 6,gest. f 6,a 6,10, Overm. en Flakk. f 5,20 a 5,70. Spelt, f 3,50 a 3,80. Haver. Nieuwe Inl. Voer f 3,80 a 4,40, dito Dikke f 4,90 a 5,50. Koolzaad. Heden was uit de environs, alsmede uit het Over- maasche, Zeeland eu Vlaanderen van het nieuwe gewas 500 last ter markt. Hetzelve was dooreen van goede kwal., maar uithoofde er geen regen is gevallen, waren eenige partijen iets wankleurig doch overigens zeer droog. De kooplust was vrij voldoende en werd hel puike zakgoed tot 66 en iets minder dito tot 64 en 65 genomen, alsmede Flakk. tot 63 en 64, puik Zeeuwsch en Vlaamsch gestort bragt 664 en 674 op, puik 2- en 3jarig Overm. en Vlaamsch gestort tot 68 bij partij gedaan. Per 2000 KG. op 800 KG. Olie per Oct. f 395 waard, tot f 400 aangeboden. Raapolie. Vaster. Vlieg, f 38J, partij f 37|, 6/w. f 394 gedaan, Najaar f 384 *e koop, f 38 waard, Mei f 39 gelaten. Lijnolie, f 4 beter. Vlieg, f 27f, 274, 6/w. f 28|, Najaar f 274 gedaan, Voorjaar f 271 te koop. SCHIEDAM, 4 Augustus. Jenever f 15,50, Amst. proef f 16,75, Moutwijn f 10,per N. vat. DOKKUM, 2 Augustus. Vlas. De totale aanvoer bedroeg p. m. 250 bundels. Daar de aanvoer beden nog geringer was dan de vorige week, waren de prijzen tengevolge van den tragen handel iets lager, er werd van f 1,25 a f 2 per bundel besteed. LONDEN, 3 Augustus. Vee. 1500 Runderen, 12000 Schapenen Lammeren, 600 Kal veren enVarkens. Prijs der Runderen 6/2, Schapen 7/-, Kalveren 5/4 en Varkens 6/- per steen. Veertigjarige Kelitvcreeniging VAN SIMON KIKKERT EN GRIETJE LAP. Helder4 Augustus 187(5. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd den 2 K. 1 Julij 1876: KLINKERS ELIZABETH JOHANNA DIEPENBROEK. Callantsoog, 28 Julij 1876. Heden overleed aan 't Zand te Zijpein den ouderdom van 31 jaren, mijn geliefde Zuster REINTJE ZWAAN, geliefde Echtgenoote van A. MOOIJBOER. Zeer zwaar valt mij deze slag, door ook deze, nog de eenige van mijn drie geliefde Zusters, op zoo jeugdigen ouderdom, te moeten missen. Tevens niet minder zwaar valt het haren geliefden Echtgenoot, met zijne door haar nagelaten drie zeer jeug dige Kinderen, te jong om het zwaar verlies van het liefderijk Moederhart te kunnen beseffen. Zij, die de overledene van nabij gekend hebben, kunnen het beste beseffen, dat wij met deze drie jeugdige lieve lingen veel in haar missen, doch het geloof in Hem, wiens doen wijsheid en liefde is, doet ons in stille droefheid berusten. 31 Julij 1876. A. MOOIJBOER, Echtgenoot, aan 'f Zand te Zijpe. M. ZWAAN Rz., Broeder, te Anna Paulowna. Strekkende deze tot bijzondere en algemeene kennisgeving, zoowel binnen als buiten deze beide gemeenten. Heden overleed ons Kindje. F. E. REITSMA. M. REITSMA—SEVENHUIJSEN. Helder, 5 Augustus 1876. voor de blijken van belangstelling en waardeering, die wij in de laatste dagen hebben ontvangen. W. F. STOEL. Alkmaar. M. E. STOEL—ZAADNOORDIJK. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij hun Vijf-en-twintigjarig Huwelijksfeest, betuigen de ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. JB. BRANDT. M. C. RIJKERS. Helder6 Augustus 1876. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, ondervonden tijdens de ongesteldheid en het overlijden van onze geliefde, REINTJE ZWAAN. Tevens in het bijzonder aan den hooggeachten Heer J. F. BON, Geneesheer aan 't Zand te Zijpe, voor (boven dien) door hem nog de zoo zorgvuldige en liefderijke behandeling aan onze dierbare overledene betoond. 5 Augustus 1876. A. MOOIJBOER, Echtgenoot, aan 't Zand te Zijpe. M. ZWAAN Rz., Broeder, te Anna Paulowna

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 3