teeken bestaat in een aan den muur ingemetselden steen, waarop de dagteekening en het doel van het verdrag ver meld staan. Ongelukkig is een onweder, des ochtends over de stad losgebroken, des namiddags door nieuwe buijen gevolgd, welke het noodig maakten den eersten «uitgang» van den liistorischen optogt, waaromtrent men zich zooveel fraais beloofde, tot heden uit te stellen. Frankrijk. Voor de tentoonstelling van 1878 wordt eene oppervlakte van 240,000 vierkante meter gebruikt, terwijl die van 1867 slechts 155,000 besloeg. Prins Napoleon laat zijn landgoed Prangins in open bare veiling brengen. Het zou reeds den 15 Aug. ver kocht zijn geworden, doch daar toen geen lief hebbers zich aanmeldden, werd de verkoop uitgesteld tot den 7 Sept. Engeland, De oude held der Carlisten-oorlogen, don Ramon Cabrera, is den 29 Aug. te Windsor in den ouderdom van 66 jaar overleden. Men weet, dat Cabrera in den laatsten Carlistenoorlog de partij gekozen heeft van Alphonso. Hij was gehuwd met eene Engelsche vrouw. Duilschland. De Keizer heeft op zijnen gelukwensch aan den President der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, bij gelegenheid van het henderdjarig bestaan der republiek, het volgende antwoord ontvangen: «Ulysses S. Grant, President der Vereenigde Staten van -Noord-Amerika, aan Wilhelm I, Keizer van Duitschland, Koning van Pruissen, enz. Mijn groote en goede vriend! Uw brief van den 9 Junij, waarin gij uwe vriendelijkë en hartelijke gelukwenschen bij gelegenheid van den honderdsten verjaardag, dien wij onlangs gevierd hebben, overgebragt, werd mij den 4 Julij over handigd en van den inhoud werd met onverdeelde voldoe ning kennis genomen. De in dien brief vervatte uitdrukking van sympathie met den tot dusver plaats gehad hebbenden vooruitgang van dit land, en de goede wenschen voor zijne toekomstige welvaart zijn te verblijdender omdat zij van het hoofd van een groot Rijk komen, waarmede deze repu bliek gedurende de gelieele eeuw van haar bestaan in vreedzame en vriendschappelijke betrekking is geweest, die in goede en slechte tijden proef houdend is gebleken en met den toenemenden vooruitgang en de welvaart van beide landen zich voortdurend bevestigd heeft. Het is mijn opregte wensch, dat dezelfde wederzijdsche hartelijkheid en dezelfde welvaart, waarin beide landen zich gedurende de eerste eeuw van ons bestaan verheugd hebben, ook gedurende de volgende eeuw hun beschoren mogen zijn. Terwijl ik u gezondheid en geluk on eene lange regering toewensch, smeek ik God, dat Hij Uwe Majesteit in Zijne zekere en heilige bescherming neme. Washington, 10 Julij 1876. Uw goede vriend, U. S. Grant.» Jl. Zaturdag werd allerwegen in Duitschland het Sedanfeest gevierd. Men zal zich herinneren, dat eerst ten vorigen jare dit feest een officieel karakter gekregen heeft, nadat men er vijf jaren lang over getwist had, of het wel gepast was om een feest des vredes op den gedenk dag van een veldslag te vieren. Ten slotte echter hebben de voorstanders van den 2 Sept. gezegevierd op hen, die het feest in Mei hadden willen vieren op den dag, waarop de vrede tusschen Duitschland en Frankrijk tot stand kwam. De scholen waren gesloten, de beurzen stonden stil en in de meeste plaatsen hadden zich feestcommissiën georganiseerd om zooveel mogelijk eenheid in de feestviering te brengen. Te Berlijn werd in tegenwoordigheid des Keizers een nieuw voetstuk voor het standbeeld van Koning Friedricli Wilhelm III onthuld. Amerika. Een berigt uit New-York van den 2 dezer luidt, dat don Carlos naar Europa is teruggekeerd. Te New-York is jl. Dingsdag 500,000 ton steenkool in veiling gebragt, waarbij bleek, dat de prijzen 40 ten honderd gedaald waren. De eigenaars der kolenmijnen schijnen dan ook geneigd te zijn om de exploitatie te schorsen en men vreest in de betrokken streken voor moeijelijke tijden. INGEZONDEN. Winkel, .3 September 1876. Een fatsoenlijk jongeling alhier, zoon van knappe, doch onbe middelde ouders, had dezer dagen het zeldzaam geluk uit de Nederlandsche Staatsloterij 1/20 te trekken van de f 100,000 en der premie van f 30,000. Waarlijk, een heerlijk iets voor deze menschen, die dat geld uit muntend kunnen gebruiken, doch zeer laag is het van den leverancier van 't loterijbriefje, tevens brenger van 't geld, dat deze, misbruik makende van de verbazing en vreugde der gelukkigen, zich een fooi wist te verschaffen van f 414.50. Ter bekendmaking of herinnering zij gemeld of herhaald, dat van genoemd 1/20 dier f 130,000, zijnde f 6500, voor den Staat •afgaat 15 pCt. dus 65 X f 15 f 975, rest alzoo f 5525. Deze som kon dus de jongeling zonder korting ontvangen, als hij zelf na eenige weken het geld aan het kantoor der Wed. A. PRINS, te Alkmaar afhaalde; doch nu hij dadelijk geld kreeg, werd hem, volgens gebruik, 2 pCt. dus 55£ X f 2 f 110.50 gekort, zoodat zijne zuivere trekking was f 5525 min f 110.50 of f 5414.50. En nu zij het nog eens gemeld, dat de brenger er van met simietische behendigheid van die laatste (som nog f 414.50, als ongehoorde fooi in den zak wist te houden. Algemeen wordt deze handeling van dien verkooper van loterij briefjes, die tevens als koopman van tijd tot tijd hier rondgaat, veroordeeld. Eigenaardig drukte zich iemand hierover uit door te zeggen//Nu, die vent praat altijd over de daling der Spanjaarden, maar als ik hem spreek, zal ik hem vertellen dat hij in mijn schatting nog veel lager gedaald is." Ieder, die zijn onbestemd geluk in de loterij zoekt, zij dus gewaar schuwd, om zich bij het trekken van een prijs niet door zijn blijdschap te laten overheerschen, doch zeer bedaard te blijven alleen de kennisgeving aan te nemen en zelf na den bepaalden tijd het geld aan het kantoor te ontvangen, liever ten minste dan op bovengenoemde wijze het slagtoffer te worden van hen, die specu leren op de uitbundige vreugde der gelukkigen. Stoomvaart-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Pbin8 Hendrik. 2 Sept. van hier vertrokken. 3 Sept. Southamptou aangekomen. Prinses Amalia. 2Julij te Glasgow in repar. gekom. Prins van Oranje. 20 Aug. van Batavia vertrokken. c o n r a d. 5 Aug. van hier vertrokken. 29 Aug. Aden aangek, en vertr. Koning der Nederlanden. 22 Julij van Batavia vertrokken. 2 Sept. Sagres gepasseerd. Voorwaarts. 8 Julij van hier vertrokken. 19 Aug. te Batavia aangekomen. M ad d ra. 22 Julij van hier vertrokken. 17 Aug. Aden aangek, en vertr. Holland. llAug.v.Batavia, 17Padangvertr. Celebes. 19 Aug. van hier vertrokken. 3 Sept. Port-Saïd aang., 4 vertr. Stad Amsterdam. 30Julij alhier aang., vertr. 30Sept. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van af Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENC. Vriesman, geb. van Pelt, D. M. J. de Bunje, geb. Giltjes, D. M. Kühn, geb. Edelenbosch, D. G. Tuinder, geb. Iiof, Z. J. Kater, geb. Harinkhuizen, D. B. van Brederode, geb. Boesaart, Z. G. Ibon, geb. Brand, Z. E. Heeres, geb. Karreman, 1 I). en 1 Z. T. van der Wiele, geb. Dalmeijer, Z. C. M. Huijer, geb. Denneman, D. H. J. Kissing, geb. Krul, D. OVERLEDENW. Kuijlders, 9 maanden. G. E. Kok, 7 weken. M. Fenninga, 24 jaren. A. Steinrath, 4 maanden. W. L. Groeneijk, circa 1 jaar. J. Dienst, 35 jaren. T. Bakker, 17 maanden. T. Stoll, 19 dagen. Levenloos aangegeven 2. Burgerlijke Stand. Gem. Anna Paulowna. Van 1 tot 31 Augustus 1876. ONDERTROUWDJ. Kooij, weduwnaar van L. Bregman, arbeider, wonende te Helder en G. van Schoorl, weduwe van E. Schnitger. P. Brouwer, voerman en M. Jongerling. A. Smits, arbeider en A. Schoen, wonende onlangs te Schagen. GETROUWD: G. Speets en B. Sander. J. Blokker en H. Philipsen. A. Smits en A. Schoen. P. Brouwer en M. Jongerling. BEVALLEN: G. Boerman, geb. Vink, Z. C. van Eeten, geb. Groet, Z. J. van Eeten, geb. Bakker, Z. A. van Zandwijk, geb. Bart, D. T. Ruitenberg, geb. Schouw vlieger, Z. T. Bakker, geb. Kamp, D. N. 't Hart, geb. Zeelenberg, 1). N. Brouwer, geb. Zeeman, D. J. Jongejan, geb. Hoek, Z. E. F. van den Berg, geb. Bramley, Z. D. Meelink. geb. Blom, D. C. Swicrts, geb. Boon, Z. T. Kater, geb. IJf, Z. H. L. Wiggers, geb. van Zand wijk, Z. T. Groeneveld, Z. G. Spreeuw, geb. Evers, D. A. Bakker, geb. Ott, Z. OVERLEDENS. Ham, geb. Bierhaaldcr, 32 jaren. P. de Boer, 54 jaren. J. J. vau der Goes, 10 weken. M. E. Wiggers, 3 maanden. D. van Zandwijk, 17 dagen. P. Schotvanger, 2 maanden. 291ste STAATS LOTERIJ. V IJ F D E K L A. S S E. Zeventiende lijst: No. 6296 laatste lot, premie f 3000: No. 19989 prijs f 200. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 28 Gerr.Wilhelmiua.F.W.Spier. Macassar. 2 Sept. 4 Sept. Catharina. M.Kimmerer.Java viaNewcastle. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor, Herkoms'. 4 Sept. Sirius. A. Bakema. ZurMühlen&Co. Middell.Zee. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Emil. C. Malmros. Sundswall. Hout. v. Vliet Co. MariaCatharina. J. Sluisman. Ekenaess. Leonida. H. Rigelsen. Sundswall. Mabella. J. Hendriksen. Nordstjernen. C. Svensen. Borgo. Amons Co. Fry. O. M. Olsen. Oscar I. T. Neuman. w Gilsland. F. Davison. Taganrog. Rogge. Meijer&Co. Trevethick. P. Swan. Newcastle. Steenk. v. Gijn Co. Honghton. H. Swensen. ZurMühlen&Co. Chip Chase. T. Reed. u Fratelli Arecco. B. Arecco. llangoon. Rijst. Duink.&Goedk. Familiën. S. B. Bugge. Kötka. Hout. v.Vliet&Co. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). 1 U CB Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 3 12 wzw. 0.3k. 760.12 - 0.76 14.0 f 4.5 0.76 Vlak. 4 12 zto. 1.2// 759.95 - 0.95 13.8 f 4.6 0.91 Slecht. 5 8 ztw. 14// 752.20 - 8.71 17.4 f 1.2 0.91 Golvend 5 12 zzw. 12// 753.51 - 7.40 18.7 t 0.4 0.83 1/ Weêrsgesteldheid: 3Sept. 12u. Digtbewolkt, mooiweer. 4Sept. 12 u. Digtbewolkt. 5Sept. 8 u. Losbewolkt, winderig, regenb. 5Sept. 12 u. Ligtbewolkt, winderig. Hoogste temperatuur in Aug. jl., den 13den, 84.5 Fah. Laagste n u u u 31sten, 46.4 PÜRMERENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 24 stuks Paarden. 324 n Runderen. 139 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kgr. (vlug) 40 magere dito - 10,a 30,per stuk. (vlug) 2351 Schapen. 65 vette Varkens - 0,58 a 0,70 per kilog. (vlug) 30 n magere dito - 16,a25,per stuk.(raatig) 210 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram. 2 middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,40 a 1,50 per kilogram. Kip-Eijeren f 4,a per 100 stuks. Eend-Eijeren- a LATERE BEBIGTE1V. Het scbip Leonida, kapt. Rigelsen, van Sundsvall voor de haven alhier ten anker liggende, is door het schip Fratelli Arecco van Rangoon aangevaren, waardoor van eerstgenoemde de fokkemast en boegspriet braken en de romp schade bekwam; laatstgemelde heeft weinig geleden. Beroepen bij de Plerst. Evang. Luth. gemeente te Zwolle ds. J. E. Schröder, te Brielle. Omtrent de verwachtingen van den oogst in de pro vincie Noordholland kan het volgende worden medegedeeld «Volgens de berigten zijn die verwachtingen over het algemeen gunstig. Van de meeste granen en handelsge wassen is eene goede opbrengst te verwachten. Het karwei- zaad echter leverde een zeer middelmatig beschot op, terwijl de oogst van de boekweit zoo goed als mislukt is. Het schrale voorjaar en de drooge zomer oefenden op deze gewassen een zeer nadeeligen invloed uit. Van de aard appelen wordt een matige oogst verwacht. Op verscheidene plaatsen werd geklaagd over de kleinte van de vrucht. Van ziekte onder dit gewas is tot nu toe weinig of geen spoor te bemerken. De toestand der weiden was aanvankelijk gunstig. De aanhoudende droogte echter werkte later zeer nadeelig, vooral op de hooge gronden. Het gras werd daar dor en schraal en te naauwernood geschikt voor beweiding. De hooioogst leverde op de meeste plaatsen een voldoende hoeveelheid van zeer goede hoedanigheid op. De toestand van het etgroen liet echter veel te wenschen over; doch naar alle waarschijnlijkheid zal de in den laatsten tijd gevallen regen hierin eene aanmerkelijke verbetering hebben De tuinbouw heeft redelijke uitkomsten opgeleverd. De boomgaarden zijn door de nachtvorsten zwaar geteisterd. Het vooruitzigt op den oogst der boomvruchten is dien tengevolge vrij slecht.» Jl. Zondag ochtend, omstreeks 11 uur, juist onder de godsdienstoefening, sloeg de bliksem in den toren der Her vormde kerk te Wijk, in Noordbrabant, baande zich een weg door de consistoriekamer en alzoo in de kerk, en sloeg door het plafond en het dak weer naar buiten, zonder brand te veroorzaken. De schrik en verwarring waren groot; al het volk liep naar buiten. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Nadat men van den eersten schrik bekomen was, werd de bediening van den doop, waarmede juist een aanvang was gemaakt, in de consistoriekamer ten einde gebragt. ADVERTENTIËN. Leiden2 September 1876. Bevallen van een Meisje R. J. G. D A M S T ;eb. GALLÉ. Geboren: DANIËL WALRAVEN van BREDERODE, Zoon van J. van BREDERODE en B. van BREDERODE—BOESAART. Nieuwediep2 September 1876. Bevallen van een Meisje H. J. KISSINGKRUL. Nieuwediep4 September 1876. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons lief Kindje, in den ouderdom van ruim elf maanden. 3 September 1876. J. W. GROENEIJK. C. GROENEIJK, de Winter, Tot mijne innige droefheid behaagde het den Heer, van mijne zijde weg te nemen mijn geliefde Echtgenoot SANDER HELM, na een langdurig, doch zeer geduldig lijden, in den ouderdom van 35 jaren. De hoop op een zalig wederzien doet mij in 's Heeren wil berusten. Burg op Texel3 September 1876. A. BAKKER, Wed. S. HELM. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed ons Kindje. Helder4 September 1876. A. STEINRATH. D. STEINRATH, geb. GRAAFF. Een ieder wordt gewaarschuwd geen geld of crediet te verleenen aan WILLEM KROON, zullende zulks door mij niet betaald worden. Helder, 5 September 1876. Wed. L. KROON.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 3