n ADVERTENTIËN. hem de bezoeker. «Helaas ja, de roodhuid heeft van mijn hoofd eenen waren barometer gemaakt. Als het moet regenen heb ik er pijnlijke scheuten in.» De heer Stephenson heeft van zijn dagblad de New-York Post, 20,000 dollars ontvangen om zich over het ongeluk, dat hem overkomen is, te troosten. Voor het geregtshof van de Seine Inférieure is eene zaak ten einde gebragt, die veel sensatie heeft gemaakt. Den 5den Mei 1876 kwam het Nederl. schip Cornelia Abramina, kapt. Jan Stuur, van Bahia te Havre binnen, voor rekening van verscheidene kantoren eene lading aan brengende, die voornamelijk uit Braziliaansche koffij en hout bestond. Bij het lossen bemerkten de reclamanten alras, dat de werkelijke lading van de Cornelia Abramina aanmerkelijk minder was dan de hoeveelheid, vermeld op de cognossementen, welke, door den kapitein onderteekend, onmiddellijk door de bevrachters aan de kooplieden naar Havre waren verzonden. Daarbij bekwam men, volgens getuigenis van het aan boord zijnde scheepsvolk en afgaande op de bewijzen, die het schip zelf opleverde, de overtuiging dat er gedurende de reis brand aan boord was uitgebroken, welke door den kapitein zelf was aangestoken. Onverwijld stelde men een onderzoek in, met welk doel dit geschied was. Te Bahia had de kapt. van het schip, in overeenstemming met de bevrachters, vier cognossementen geteekend, die een veel grooter lading aanwezen, dan werkelijk het geval was. Den 30 Jan. vertrok het schip naar Havre; ter zelfder tijd werd het valsche papier aan de kooplieden aldaar verzonden. Deze, bij het zien van het aanzienlijk getal waren der lading, lieten de goederen verzekeren en accepteerden de wissels, van uit Bahia op hen getrokken. Ten einde de werkelijke grootte der lading verborgen te houden, had de kapt. zich met de bevrachters verstaan om zijn schip op zee te laten verongelukken. Ziedaar de reden, waarom hij beproefde de «Cornelia Abramina» door de vlammen te vernielen; gelukkig hebben omstandigheden, onafhankelijk van zijn wil, de ramp voorkomen. Toen het verband van al deze feiten te Havre aan het licht kwam, werd kapt. Stuur in hechtenis genomen. De jury erkende als bewezen: 1) het aanwezig zijn der valsche cognossementen; 2) de poging tot brandstichten. Zij achtte echter het bewijs voor het des bewust gebruik maken der valsche papieren als niet voorhanden en wilde verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen. Ten slotte werd kapt. Stuur veroordeeld tot 12 jaren dwangarbeid, 100 fr. boete en twintig jaren toezigt van de politie. Jean Baptiste Monrow, in 1776 op 16jarigen leeftijd wegens moord en brandstichting tot levenslange galeistraf veroordeeld, werd dezer dagen ontslagen, na alzoo een eeuw in de gevangenis te hebben doorgebragt. De stokoude man is nog flink en gezond. Snitschlaid. Volgens de Köln. Ztg. heeft Prins Bismarck, op het Vrijdag avond gehouden parlementaire feestmaal, zich aldus uit gelaten «Aan het behoud van den vrede valt nog niet te wanhopen; maar mogt het tot een oorlog komen, gelijk het zeker den schijn heeft, dan zouden Rusland en Turkije na eenigen tijd dien moede worden. Duitschland zou alsdan met meer kans op goed gevolg tusschenbeide kunnen komen dan nu. Aan Rusland thans een raad te geven, zou ver keerd zijnhet eenige gevolg daarvan zou zijn, de openbare meening in Rusland te ontstemmen.» Wat over Engeland door den Prins werd opgemerkt, wordt als volgt opgevat: de Rijks-kanselier hoopte, dat Engeland in geen geval een openlijken oorlog met Rusland zou voeren; hoogstens een «officieusen,» zooals Rusland en Servië. Over Oostenrijk sprak Prins Bismarck met zeer veel sympathie. Indien ook Oostenrijk in den oorlog betrokken en zijne integriteit bedreigd mogt worden, zou het Duitschlands roeping zijn om voor Oostenrijks integriteit, gelijk in het algemeen voor het behoud van de tegenwoordige zamen- stelling der landkaart, op te komen. Turkije. Onder het opschrift «Montenegrijnsche menschlievendheid» schrijft de «Levant Herald» het volgende: «Bij het laatste gevecht voor Medun vielen den Montenegrijnen 11 Turksche gevangenen in handen. Zeven hunner zijn te Konstantinopel aangekomen en een van hen is thans de gast des Sultans in het paleis van Dolmabagtsche. Van die zeven zijn vijf verminkt, daar men hun den neus en de bovenlip heeft afgesneden. Zij hebben bovendien nog een aantal lidteekens van wonden, hun door messteken toegebragt; een dezer ongelukkigen telt 24 zulke lidteekens. Zij geven eene vreeselijke beschrijving van de behandeling door hen onder vonden. In het vertrek, waar zij opgesloten en aan de wonden, op het slagveld ontvangen, lijdende waren, vierden de dronken Montenegrijnen hun overwinningsfeest. Zij dansten rond en staken links en regts naar de onge lukkige gevangenen, onder de kreten: «Dat is voor jou, Turk!» De zeven overgeblevenen verzekeren, dat twee hunner vier medegevangenen levend verbrand werden en dat van een der twee anderen armen en handen ontvleescht werden, waarna de Montenegrijnen petroleum in de wonden goten en aanstaken. De andere werd gedwongen zijne handen op eene tafel te leggen, opdat de Montenegrijnen ze met hunne messen in kleine stukjes zouden kunnen snijden; toen de messen daarvoor niet langer deugden, namen zij bijlen en kapten de armen van den gevangene bij de ellebogen af. Onder die mishandelingen gaven beide ongelukkigen den geest. Toen de Sultan, na de komst der zeven overgeblevenen, het gruwelijk verhaal hoorde, wilde hij een der lieden zien en wel den minst lijdende, een jongeling van 18 jaren, uit den omtrek van Smyrna; hij werd voor den Sultan gebragt. Z. M. werd door zijn verhaal diep getroffen, daar de jonge soldaat zonder eenige opsiering het gebeurde mededeelde, en onderhield zich lang met hem. De Sultan heeft bevolen, dat deze zeven verminkte gevangenen gephotografeerd zouden worden; de bovengenoemde jongeling wordt in het paleis verpleegd, de overige te Scutari, vanwaar den Sultan geregeld berigt omtrent hun toestand moet worden gezonden.» Amerika. Nog altijd blijft het twijfelachtig, wie uit den presiden- tiëlen verkiezingsstrijd in Amerika als overwinnaar zal te voorschijn treden, Tilden of Hayes. Wie echter ook de gelukkige zij, in beide gevallen zullen millioenen dollars andere bezitters krijgen; want er zijn zware weddenschappen aangegaan. Den dag vódr den aanvang der verkiezing werd 100 tegen 75, en weinige dagen later zelfs 100 tegen 10, op Tilden gewed. Daarna echter is Hayes kans eenigszins verbeterd. Stoomvaart-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P b i n 8 Hendbik. 16 Nov, van Batavia vertrokken. Prinses Amalia. 280ct. van hier vertrokken. 16 Nov. Suez aangek, en vertr. Prins van Oranje. 25 Nov. van hier vertrokken. 29 Nov. Southampton vertrokk. c o n b a d. 28 Nov. alhier aangekomen. j Koning deb Nederlanden. 14 Oct. van hier vertrokken. 24 Nov. Batavia aangekomen. v oorwaabt8. 2 Nov. alhier aang., vertr. 23 Dec. Madera. 28 Nov. alhier aangekomen. holland. 11 Nov. van hier vertrokken. 3 Dec. Suez aangek, en vertr. C e l e b es. 5 Nov. van Batavia vertrokken. 2 Dec. Port-Saïd aang. en vertr. Burgerlijke Stand. Gemeente Tlelder. Opgave van af Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEN: M. J. Gooijer, geb. Sariemijn, D. A. Bosch, geb. Blikkenhorst, Z. T. Gauw, geb. van Straten, Z. C. van Berkum, geb. Schut, Z. C. S. llissink, geb. Meijer, Z. OVERLEDENN. Bakker, 6 jaren. J. Kessel, 76 jaren. O. W. de Wendt, geb. Visser, 47 jaren. S. Bakker, circa S3 jaren. T. Blok, 2 maanden. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). December Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 3 12 zzo. 1.4k. 742.7sJ-16.48 11.2 f 5.4 0.88 Slecht. 4 12 zo. 6tf 729.26 -30.01 11.2 f 5.6 0.91 Golvend 5 8 zzw. 16„ 739.29'-19.99 8.9 f 4.5 0.90 5 12 ztö. 8„ 739.84-19.44 10.7 f 5.2 0.88 Weersgesteldheid: 3 Dec. 12 u. Digtbewolkt, regenbuijig. 4 Dec. 12 u. Digtbewolkt, winderig. 5 Dec. 8 u. Idem. 5 Dec. 12 u. Bewolkt, winderig. Grootste winddruk op den 4 dezer namiddag 7 uur 32 KG. Marktberigten. AMSTERDAM, 2 December. Rogge. Op levering iets vaster; Maart f 207; Mei f 210. Koolzaad. April f 449. 4 December. Tarwe. Op levering hooger; Maart f 320. Rogge. Stilnieuwe Galatz f 205 Taganrog f 207, 205Petersb. f 19S, 202. Op levering willig; Maart f207,208,209, 210,209; Mei f 211, 212. Boekweit. Volgens de laatste berigten bleef de stemming van het artikel onveranderd. Bij meer aanbieding f 5 lager. Verkocht 143/2 p. Gordijker f 250140/2 p. grijze zand f 240. Koolzaad. April f 450; Oct. f 428. Lijnzaad. Vast; 111 p. Petersb. f 340 per 2040 KG. Raapolie. Per 100 KG. prijshoudend: Vlieg, f 43; Mei f 44; Sept. Dec. f 42£. Lijnolie. Per 100 KG. prijshoudend: Vlieg, f 2S§Maart/Mei f 30; Sept./Dec. f 31. Vee. Vette Runderen 1ste kw. 90, 2de kw. 85 en 3de kw. 80 c. per KG. Melk- en ICalfkoeijen f 110 a 270. Graskalveren f 26 a f 40. Nnchtere Kalveren f 5 a 9. Schapen en Lammeren f 18 a f 28. Vette Varkens 54 a 64 c. per KG. ALKMAAR, 4 December. Vee. 43 Vette Kalveren f 52 a 130. 6 nuchtere Kalveren f 16 a f 25. 1186 Schapen f 26 a 39. 192 vette Varkens 54 a 66 c. per KG. ROTTERDAM, 4 December. Tarwe. Nieuwe Vlaams, en Zeeuws, beste f 11.60 a 12,25, dito Flakk.enOverm. beste f 10,80 a 11,70, dito dito mindere f-,a-, Rogge. Vlaams, en Zeeuws, f 8,20 a 8,80, Flakk., Overm. en Noordbr. f 8,a 8,50. Boekweit. Noordbr. f 219 a 225, grove Fransche f a Gerst. Vlaams., Zeeuws., Flakk. en Overm. Winter beste f 7, a f 7,50, mindere f 5,80 a 6,90; dito dito Zomer beste f 6,80 a f 7,20, mindere f 5,60 a 6,70. Haver. Dikke f 4,80 a 6,Ordinaire f 4,25 a 5,50. Koolzaad. O veem. 73£ a 74£. Meekrap. De stemming was flauwer en werd slechts zeer weinig verkocht, omdat de houders zich nog niet naar verlangde biedingen wilden voegen. Racijn blijft in puike kw. nog scbaarsch en waren alleen afwijkende soorten wat lager te koop; ca. 35,000 KG. 3jarige 1876 f 10; en 29,000 KG. Sjarige 1875 f 8. Vlas. Op de markt was de aanvoer wederom groot, ongeveer 41 a 42000 steen; de vraag was vrij algemeen; niettegenstaande waren de prijzen iets minder, waarvoor het grootste gedeelte opge ruimd werd. SCHIEDAM, 4 December. Jenever f 19,25, Amat. proef f 20,50, Moutwijn f 14,25 per N. vat. LEEUWARDEN, 1 December. Boter, lste kwal. f 54,a 57,2de kwal. f 44, LONDEN, 4 December. Ves. 5400 Runderen, 16000 Schapen en Lammeren, 200 Kal veren enVarkens. Prijs der Runderen 6/2, Schapen 7/2, Kalveren 7/0 en Varkens 5/6 per steen. PURMIJRENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 43 stuks Paarden. Veulens. 223 Runderen. 49 vette Kalveren f 0,80 a 1,per kgr. (vlug) 66 magere dito - 12,a 30,per stuk. (vlug) 2104 u Schapen. 94 vette Varkens a pcrkilog. 20 magere dito - a per stuk. 56 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram. 1 n middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,45 a 1,60 per kilogram. Kip-Eijeren f 6,50 a 7,50 per 100 stuks. Eend-Eijeren- a H Muziekkasten De geachte lezers en bekoorlijke lezeressen van dit blad vinden als jaarlijks onder de annonces de aanbeveling der beroemde Muziekkasten van J. II. HELLER te Bern. Dit buis fabriceert deze algemeen gewaardeerde stukken in wondeilijkc volmaaktheid. Tegen het Kerstfeest vestigt men gaarne de aandacht van het publiek er op, en worden ze sterk aanbevolen aan alle personen die pleizier hebben in goede muziek en daarin eene verstrooijing vinden van de zorgen des levens. Wat kan wel de echtgenoot aan zijne gade, de bruidegom aan zijne bruid, de vriend den vriend schooner en aangenamers schenken? Aau den zieke biedt dergelijk voorwerp afleidinghet vermaakt hem, doet hem zijn kwalen vergeten en wekt in hein de herinne ring aan gelukkiger dagen. Den eenzame is het een trouwe makker. Ook vervrolijkt het de lange winter-avonden in den schoot des gezins. Het stilzwijgen is niet te bewaren over den zeer loffelijken inval van vele hotelhoudersom zich deze muziekkasten aan te schaffen tot vermaak van hunne gasten. Naar men van vele kanten verze kert, hebben zij zich over de kleine uitgave niet te beklagen. Integendeel: zij trekken er voortdurend een wezenlijk voordeel uit. Dit is een wenk voor de hotelhouders, die tot dusver verzuimden hunne gasten dit aangename vermaak te verschaffen. De keus van elk air is met zorg geschied. Men vindt in Hellerat werk op bewonderenswaardige wijze de nieuwste cn oudste zaken vereenigdde populairste opera's, operettes, dansen en liederen, zoowel van serieus als van vrolijk karakter. Kortom, er is de geachte lezers en lezeressen geen beteren raad te geven, dan om zich spoedig in het bezit te stellen van een dezer lieve muziek kasten. Goed gecompleteerde en geïllustreerde prijscouranten worden gratis toegezonden aan ieder die ze aanvraagt,. Directe aankoop is hierom te meer te verkiezen en aan te bevelen, daar veel gelijksoortige werken voor die van Heller worden uitgegeven, zonder het te wezen. 50jarig£ EchtvcreenigiiiK VAN BENJAMIN VISSER en TRIJNTJE DUINKER. Nieuwediep6 December 1876. Uit naam hunner Kinderen en Behuwdkinderen. Bevallen van een Zoon J. SCHENK, geb. KOSTER. Wie-ring erw aard, 1 December 1876. Voorspoedig bevallen van een Zoon C. S. MEIJER, geliefde Echtgenoote van H. HISSINK. Nieuwediep2 December 1876. Voorspoedig bevallen van een Zoon C. VAN BERKUM -SCHUT. Helder, 3 December 1876. Bevallen van een Zoon W. M. VERHOEVE BRUINVIS -MOKÉE. Nieuwediep5 December 1876. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, mijn geliefde Echtgenoot JACOB HOPMAN, in den ouderdom van ruim 35 jaren, mij nalatende twee Kinderen. Zand Zijpe27 November 1876. MAARTJE VEUGER, Wed. Jb. Hopman. Heden overleed, na een langdurig lijden, mijne geliefde Echtgenoote ALIDA DE HAAN, in den ouderdom van 43 jaren, mij nalatende vier Kinderen. Wieringen1 December 1876. J. POEL Jr. i Heden ontving ik de treurige tijding, dat mijn geliefde i Echtgenoot, de Heer EGBERTUS MUNNIK, Machinist lste klasse a/b Zr. Ms. Stoomschip Schouwen, den 18 October 11. te Poeloe Bras Atsjinin den ouderdom van 36 jaren is overleden, j Helder3 December 1876. Wed. E. MUNNIK—STIKKEL. Benige en algei Den 22 Oct. heeft een Madureesch soldaat te Makasser amok gemaakt. Hij doodde zes en verwondde acht mili tairen. De man werd neergelegd. De schildwacht, die hem het mes had gegeven, waarmede hij zijn daad volvoerde, heeft zich, waarschijnlijk uit vrees voor straf, opgehangen. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, onze geliefde Vader en Behuwd vader SIMON BAKKER, in den ouderdom van circa 83 jaren. Helder, 5 December 1876. Jn. BAKKER. Jb. bakker. Mede uit naam der Familie. Strekkende deze tot eenige en algemeens kennisgeving. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, onder vonden bij de geboorte van ons Kindje, betuigen onder- geteekenden hunnen innigen dank. Helder5 December 1876. J. H. POLAK. B. POLAK—LEUW.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 3