Buitenland. hem bij het kommando der Oostzee-provinciën tot onder bevelhebber. Na den Krim-oorlog werd hij als overste, militair-attaché bij de gezantschappen te Londen en Parijs, toen de voor- loopige vredesvoorwaarden vastgesteld werden, en hier toonde hij zich eerst regt op staatkundig terrein thuis. Later nam hij aan de grensregeling tusschen Rusland en de Donau-vorstendommen een werkzaam aandeel en bewees zijn vaderland groote dienstmaar eerst in Peking begon zijn eigenlijke diplomatieke loopbaan, toen 't hem gelukte een voor Rusland voordeelig tractaat met China te sluiten. In 1858 tot generaal benoemd werd hem de bevrediging tusschen do Kirgisen en Turkomaunen toevertrouwd. Toen bleek het hoe goed het zijn kan, dat de diplomaat ook militair is, want op zijn reizen nam hij het terrein zoo naauwkeurig op, dat zijne teekeningen Rusland in 1873 uitnemend te stade kwamen. In Schieva beleefde hij bij de beraadslagingen over een handelsverdrag een merkwaardig avontuur. De Emir liet hem weten dat hij op zekeren avond ten 11 ure te spreken zou zijn en toen de generaal op zijn tijd zich melden liet, werd Ignatieff met drie zijner officieren en twee tolken in het paleis door onderaardsche gangen geleid, waarin soldaten waren geplaatst, die een fakkel in de eene en een dolk in de andere hand hielden, 't Onbehagelijke dier scène werd nog versterkt, doordien de Russen een schrikkelijk angst- geschrei vernamen, dat sterker werd naarmate zij voort gingen, eindelijk kwamen zij aan een voorhangsel, dat op zij geschoven werd en toen zagen zij den Emir op zijn troon, en in zijne nabijheid vier ongelukkigen die levend gespietst waren. Zoodra Ignatieff zijne buiging had gemaakt, sprak de Emir tot den tolk. «Voor wij de onderhandelingen beginnen, moet gij den gezant zeggen dat deze vier de straf, voor verraders bestemd, ondergaan.» Heel lakoniek antwoordde de generaal: «voor verraders is geen straf te zwaar!» en het tractaat kwam tot stand; doch de Emir had ras berouw, want toen Ignatieff 's anderen daags naar den minister van Koophandel ging, trof hij dezen aan met uitgestoken oogen. Later in Peking wist hij voor Rusland zonder een enkel schot kruid, het gansche stroomgebied van den Amur met twee-en-twintig havens te verkrijgen. Toen werd hij directeur van 't Aziatische departement en in 1864 minister bij de Porte. Hij behoort tot de nationale partij in Rusland en stelt alles in 't werk om het Turksche Rijk te ontbinden. Zijn moed werd nooit betwijfeld en de Turken noemen hem den Russischen Sultan. Hij kan zich zonder tolk uit stekend helpen door zijn grondige taalkennis. De jonge violist Dengremont. Onlangs heeft de 9|jarige violist Dengremont in de zaal Herz, te Parijs, voor het eerst in het openbaar schitterende proeven van zijn groot muzikaal talent gegeven. Enkelen hadden reeds het genot mogen smaken, het spel van dit zeldzaam begaafde kind, dat vóór zes weken te Parijs is aangekomen, te mogen hooren. Kort daarop gaf Eugène Maurice Dengremont twee openbare concerten in het Gymnasium Paz en in de Société d'horticulture. Het succes, dat hij overal behaalde, was ongekend; niet een succes, voortspruitende uit sympathie voor een kind, dat op ruim negenjarigen leeftijd reeds zulk eene hoogte heeft bereikt, maar liet succes van een kunstenaar, ja zelfs van een groot kunstenaar. Dit kind bezit buitengewone muzikale talentenhij heeft een meesterlijke streek, hij laat zijn viool als het ware zingen; de moeijelijkste passages voert hij met gemak uit; geen gewrongen houding, geen overdreven beweging ontsiert zijn natuurlijk cn prachtig spel. Op zijn eerste concert van 5 Dec. werd door hem op meesterlijke wijze de concerto van Mendelssohn uitgevoerd, een stuk dat alleen beroemde violisten wagen ten gehoore te brengen. De heeren Ambroise Thomas, Vieuxtemps, Léonard, Massart, allen mannen van naam in de muziekwereld, wenschten hem geluk met zijn begaafd talent. Ook heeft hij les Souvenirs de Bade gespeeld, eene bekoorlijke fantaisie van Léonard en de Carnaval de Venise van Ernst, vol moeijelijke passages. Van alle zijden klonken luide bravo's na het einde van elk stuk; de avond was één lange ovatie ter eere van den begaafden en beminnelijken knaap. Frankrijk mag dus trotsch er op zijn, het aantal zijner kunstenaars met zoo één verrijkt te zien. De jeugdige Drengemont is in Brazilië geboren, maar uit Fransche ouders. De Keizer van Brazilië heeft hem onder zijn bescherming genomen en wij zijn zeker dat ook het Parijsche publiek hem met welgevallen ontvangen zal. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Zitting van Maandag 18 December. - De heeren Prins, Pincoffs en Hartsen hebben de muntwet bestreden, die door deu heer Cremers en den minister van Financiën verdedigd werd. In de avondzitting is het ontwerp tot wijziging der Nederlandsche muntwet verworpen met 16 tegen 11 stemmen. De Kamer is gescheiden tot Woensdag 27 Dec. Tweede. Kamer Zitting van Zaturdag 16 December. Na uitvoerige discussie is het hoofdstuk Marine aangenomen met 41 tegen 9 stemmen. De gelden, benoodigd voor de reorganisatie van het korps offi cieren bij de administratie, werden geweigerd, als onnoodig. De heer v. d. Putte drong bij vernieuwing op algeheele afschaf fing van de lijfstraffen aan. Niet alleen een deel, alle matrozen moeten van deze straf verlost worden. Daarentegen pleitte de heer Fabius nog weer voor 't behoud. Van 17 matrozen, die indertijd onder hem gediend hebben, kreeg hij briefkaarten op zijn jongsten verjaardag, niettegenstaande ze indertijd op hun baatje gehad hadden. Het hoofdstuk Nationale Schuld werd aangenomen met algemeene stemmen, evenals de begrooting van het domeinfonds. Zitting van Maandag 18 December. De beraadslaging over het hoofdstuk Financiën is aangevangen. Morgen voortzetting. Benoeming-en, enz. De luit. ter zee 2de kl. J. H. L. J. baron Zweerts de Landas Wyborgh, dienende aan boord van het wachtschip te Ilellevoctsluis, wordt met den laatsten dezer maand op non-activiteit gesteld en met 1 Jan. daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2de kl. A. Seret. Aan den adelborst 3de kl. bij het Kon. Inst. voor de Marine alhier II. F. van Stipriaan Luïscius is, op verzoek, met den laatsten dezer eervol ontslag uit de zeedienst verleend. Frankrijk. Naar gemeld wordt, hebben eenige Staten, o. a. Zwitserland en België, het gouvernement verzocht, de ruimte, die men voor Duitschland op de wereldtentoonstelling van 1878 bestemd had (men weet, dat Duitschland er niet aan zal deelnemen), hun, hetzij geheel of gedeeltelijk, af te staan. De memorie, door de internationale Israëlitische conferente te Parijs jl. Donderdag met algemeene stemmen goedgekeurd, beoogt een tweeledig doelten eerste de volkomen burgerlijke, politieke en godsdienstige gelijkheid voor alle niet Muzelmansche ingezetenen van Turkije en Servië, en ten tweede de herziening en aanvulling der conventie van 1858 ten aanzien van de Israëlieten in Roumanie. Het stuk zal, behalve regtstreeks aan de conferentie te Konstantinopel en aan de regeringen der te Parijs vertegenwoordigd geweest zijnde landen, ook aan den Russischen gezant aldaar worden toegezonden. Ook de Porte zal regtstreeks een afschrift ontvangen. Proeven ter verlichting van spoorwegstations door middel van electriciteit zijn met uitstekend gevolg te Parijs genomen en zullen ook eerlang te Weenen plaatshebben. Engeland. De Engelsche Noordpoolreizigers waren dezer dagen in de vergadering van de Royal Geographical Society in de gelegenheid om een en ander omtrent hunne weder waardigheden te verhalen. Kapitein Nares hield eene beschouwing over de werking der stroomingen op de verspreiding der warmte en over het drijfijs in den zomer. Hij kon niet mededeelen of het ijs in de Poolzee zich tot de Pool uitstrekte, maar zeker was liet, dat zelfs in den zomer een groote uitgestrektheid met ijs bedekt en digt was. Drijfhout werd alleen in de westelijke inhammen gevonden. Met het oog op de vele plannen, die aan de hand werden gedaan, om bij een nieuwe expeditie over het ijs te gaan, gaf Nares den raad de zaak goed te overleggen, want het reizen in de Pool streken was heel wat anders, dan men zich in Engeland voorstelde. Een ballonreis zou alleen dan gaan, wanneer men zeker wist, dat de ballon precies zou terugkeeren op de plaats waarvan zij was uitgegaan. Kapitein Stephenson van de Discovery deed eenige mededeelingen over het verblijf op 't schip, tijdens men de winterkwartieren had betrokken. Den 26 Augustus ging het schip in een goed beschutte inham voor anker liggen, waar het 10 maanden bleef liggen. De pijpen en tonnen werden goed droog gemaakt en het dek goed verlicht, tot bevordering der gezelligheid. Het dek werd bedekt met een laag sneeuw van 12 duim dikte, die met asch en water vermengd, uit stekend begaanbaar was. Om het schip heen werd een sneeuwwal gemaakt ter hoogte van 15 a, 20 voet, waardoor de warmte in het schip bleef. Totdat de duisternis inviel, werd de jagt voortgezet, zoodat men een wintervoorraad opdeed van 3053 pond versch bevroren vleesch. Stephenson verklaarde, dat de periode der duisternis zeer gezellig was. Het schip was warm en konfortabel en ieder deed zijn best 1 om afleiding te verschaffen. Kapitein Markham beschreef een sledevaart. Elke slede was voor 8 man ingerigt en kon 1700 pond dragen. De tenten waren 17 voet lang. 1 De bemanning was gekleed in duffel en sliep in met duffel gevoerde zakken. Men ontbeet in bed. Soms was de koude zoo hevig, dat het water niet aan 't koken gebragt I kon worden en men in de rondte moest loopen, om niet 1 te bevriezen. Na 10 of 12 uur arbeids ging men souperen. Over 't geheel werd aan thee de voorkeur gegeven boven sterken drank. De ham was zoo stijf bevroren, dat men die in de thee moest leggen, om ze te kunnen eten. De president, die de vergadering leidde, sir Rutherford Alcock prees den moed en de volharding der reizigers in warme woorden. Groote gevaren hadden zij doorgestaan. Dikwijls liepen zij gevaar in de sleden door de ijsmassa's verpletterd te worden. Vooral de sledevaart onder kommando van Markham had met vreeselijke bezwaren te strijden. Op 30 mijl afstand van het schip werd de manschap ziek van vermoeijenis en men was niet in staat den togt voort te zetten. Toen begaf zich luitenant Parr geheel alleen op weg en legde den afstand af, met geen andere weg wijzer dan de sporen van een wolf, die dezen weg kort geleden was uitgegaan. Na een togt van 28 uur, zonder slaap of rust, kwam hij op het schip aan en redde zoo het leven zijner makkers. Sir Alcock kende geen heldhaftiger daad, dan die eenzame wandeling van 30 mijlen over het ijs. Op voorstel van den Prins van Wales, die de vergadering bijwoonde, betuigde de vergadering aan de moedige reizigers haren dank. Turkije. In de bijeenkomst, jl. Zaterdag te Konstantinopel door de ambasssadeurs gehouden, zijn de werkzaamheden der voor bereidende conferentie in hoofdzaak afgeloopen. Na het doen van eenige wederzijdsche concessiën, zijn de gevolmagtigden het eens geworden en hebben zij zich tot hunne respectieve regeringen gewend voor definitieve instructiën. Men denkt, dat lord Salisbury zijne instructiën Maandag avond zal ontvangen. In dat geval zal men zich onmiddellijk in verbinding stellen met de Porte, tot bepaling van den dag der opening van de volle conferentie. Stoomvaart-Berig-ten STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Prins Hendrik. 16 Nov. van Batavia vertrokken. 17 Dec. Napels aang. en vertr. Prinses Amalia. 28 Oct. van hier vertrokken. 9 Dec. te Batavia aangekomen. Prins van Oranje. 25 Nov. van hier vertrokken. 18 Dec. Suez aangek, en vertr. C o n r a d. 28 Nov. alhier aangekomen. Koning der Nederlanden. Vertrekt 24 Dec. van Batavia. Voorwaarts. 2 Nov. alhier aang., vertr. 23 Dec. M ad u r a. 28 Nov. alhier aangekomen. Hollan d. 11 Nov. van hier vertrokken. j 9 Dec. Aden aangekomen. Celebes. 5 Nov. van Batavia vertrokken. 10 Dec. Marseille aangekomen. stad amsterdam. 13 Dec. van Batavia vertrokken, j Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD Geene. BEVALLENE. M. P. Riesselmann, geb. Peeters, Z. J. Boon, geb. van Dalen, D. G. J. C. Landsaat, geb. Dissel, D. C. Brouwer, geb. Former, D. R. de Roos, geb. van Vaalen, Z. G. de Wolf, geb. Prins, D. OVERLEDENGeene. Levenloos aangegeven 2. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). rO s c Windrigting Barometer Thermometer Jpc Toestand O L> eu mm. C. ij g van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 17 12 O. 1.2k. 757.81 - 1.80 2.6 - 1.8 0.93;Slecht. 18 12 otn. 6„ 747.76 -11.88 2.4 - 1.9 0.93 weingolv 19 8 zo. 0.3,/ 740.66 -19.01 4 9 f 1.7 1.00 Vlak. 19 12 zto. 1.8, 741.00,-18.67 5.1 f 0.9 0.98 Slecht. Weersgesteldheid: 17 Dec. 12 u. Digtbewolkt, beneveld, mooi. 18 Dec. 12 u. Digtbetrolcken, regenbnijen. 19 Dec. 8u. Digtbetrokken. regenachtig. 19 Dec. 12 u. Digtbewolkt, beneveld. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Sehip. Gezagvoerder. -Bestemming. 2 Nov. Voorwaarts. J.F.Gr.v.Roggen. Pad.enz.viaSuez. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 18 Dec. Wijk aan Zee. A. de Looper. deVries&Co. Tjilatjap. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten-- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. AugustMarie. B.vanSmedeu. Riga. Hout. v. Vliet Co. Feronia. H. Sclniltz-. Bat.viaSuez. Stukg. v. Gijn Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 16 Dec. Hecla, s., Middellandsche zee; Bcrcnices., Reval; ïleimdalAndriessen, Wiiulau. 17 Dec. Cosmopolilan, st., Londen; Christiania, st., Christiania. 18 Dec. Antoinette, de Boer, Batavia; Birling, Sprenge, Now- Caslle; DoroihyLean, Samarang. Vertrokken 16 Dec. Castor, s., Cardiff; Eddystone, s., Huil; Vestas., Koningsbergen. 17 Dec. Stoomvaart, st., Hamburg; Ondernemingvan Veen, West-Indië; Beentje van Dam, Maathuijs, Avontuur. 18 Dec. Niets. PURMERENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. I 36 stuks Paarden. Veulens. I 155 Runderen. 55 vette Kalveren f 0,80 a 1,per kgr. (vlug) 80 magere dito - 10,a 30,per stuk. (stug) i 1525 Schapen. i 87 ii vette Varkens - 0,62 a 0,68 perkilog.(matig) 15 magere dito - 16,a20,per stuk. (stug) I 197 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram, i 6 middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,35 a 1,45 per kilogram. lvip-Eijeren f 5,50 a 6,50 per 100 stuks. Een d-Eij eren- a Toutes les dames savent que la plus jolie toilette, pourproduire son effet, doit être avant tout bien portee. C'est en s'inspirant de ce principe que le journal LES MODES PARISIENNKS s'est fait une place toute spéciale parmi les publications consacrées aux modes. La direction des Modes Parisiennes s'applique a donner a ses dessins ce cachet d'élégauce et de distinction dont Paris a le sécret et qui donne le ton au monde entier; elle a fait appel aux plus habiles dessinateurs; ses gravures sont de véritables ceuvres d'art; les modéles quYlles représentent sont choisis avec un goüt scru- puleux en évitant également les dispositions trop connues et les nouveautés trop excentriques. Rien en un mot n'est négligé pour faire de ce journal 1'image parfaite de toutes les élégances résumées dans ces mois pu'il a si heureuseraent choisis pour titreLES MODES PARISIENNES. Outre de nombreux dessins de toiletles et costumes, chacun des numéros des Modes Parisiennes contient une profusion de modéles de travaux d'aiguille, détails d'habillement et d'ameublement. Tous ces dessins sont accompagnés de descriptions délaillées, d'instruc- j tions pratiques et de patrons permettant de les exécuter soimême avec la plus grande facilité. Au point de vue des Cadeaux d'Étrennes, LES MODES 1 PARISIENNES, journal paraissant tous les buit jours, offrent, pqr leurs deux édition différentes, une combinaison de prix échelonnés depuis 3 fr. 50 (prix de 1'abonnement de trois mois a 1'édition simple) jusqu'a 25 francs (prix de 1'abonnement avec gravures coloriées), pour PARIS, DEPARTEMENTS ct ALGÉRIE. Pour tous les pays faisant partie de 1'UNION POSTALE, le prix d'un trimestre d'abonnement est de 5 francs, et de 8 fr. 50 pour 1'édition avec gravures colorices. Un n'umóro specimen des Modes Parisiennes est adressé gratui- tement d toute personne qui en fait la demande piar carte postale j ou par lettre affranchie au bureau du journal, 25, rue de Lille, Faris.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 3