B u ite n I a n d. VOORDRAGTEN, ADVERTENTIËN. zich op haar, en greep haar bij den nek. Oogenblikkelijk was zij dood. Advertentiën. Een Amerikaansch blad deelt de volgende staaltjes mede van ondernemingsgeest op het gebied der advertentieIn Omaha, een stad in het verre Westen, drukte een boekdrukker een gebedenboek, dat aan allen die de kerk bezoeken, gratis wordt geschonken. Elke regter-bladzijde van het boek bevat als gewoonlijk de gebeden, op elke linker echter staan: advertentiën! Een ander ijverig man van zaken trachtte de buitenzijden der predikstoelen te huren, om daarop een door hem uit gevonden stuk kinderspeelgoed aan te bevelen. Hetzelfde blad staat borg voor de waarheid van het berigt, dat de stedelijke raad van Chicago den rug der politie-agenten verhuurt, om er advertentiën op te plakken. Iets voor paardenliefhebbers. Om de vliegen te beletten, dat zij in de voren der paarden dringen, ge bruikt men het heilloos middel, om de kruin van het hoofd met een goed sluitende muts van grove stof te bedekken. Bij hitte lijden daardoor de dieren verschrikkelijk. Zij krijgen dientengevolge verdoovingen en duizelingen, die soms doodelijk zijn. Sedert eenige jaren gebruikt een veearts een veel eenvoudiger middel. Met een penseel bestrijkt hij het binnengedeelte van den gehoorschelp met een of twee druppels cade-olie (Pisselaeum, pekolie, ranzige olie uit het hart van een jeneverboom). Hij herhaalt dit elke week, en nooit zetten zich de vliegen op het hoofd van 't paard neer. Vijf cents olie voor elk paard is genoeg voor den geheelen zomer. Het middel is totaal onschadelijk voor het paard. Twee wevers te Dinther waren op den 2den Kersdag 's avonds laat in de herberg van v. d. E. aan de Slees- wijksche brug binnengedrongen. Zij hadden met hagel geladen geweren bij zich, en toen zij de herberg moesten verlaten, losten zij deze door de openstaande deur, met het ongelukkig gevolg, dat twee jongedochters aan het hoofd gewond werden. Beide mannen zijn gearresteerd. De «Amerikanische Agriculturist» deelt mede, dat de kaas in verschillende Amerikaansche kaasmakerijen vervalscht wordt met de vloeijende deelen van talk of vet te vermengen met afgeroomde melk. Voor ons is 't boven medegedeelde in zoover van het allergrootst belang, omdat er kolossale hoeveelheden van die kaas naar Europa worden verscheept. Benoemingen, enz. Aan den luit. ter zee 1ste kl. J. C. Joekes, gedetacheerd bij het departement van Marine, wordt de betrekking opgedragen vau adjudant bij den benoemden kommandant der zeemagt en chef van het departement der marine in Nederl.-Indië. Frankrijk. De Fransche minister van Financiën Leon Say, heeft zijne portefeuille verloren en blijft toch minister. De zaak is dezehet verlies is niet figuurlijk, maar in letter lijken zin is hij zijne portefeuille kwijt. Hij heeft haar in een huurrijtuig laten liggen. Zoodra hij zijne onachtzaam heid ontdekte, heeft hij der politie daarvan kennis gegeven, en alle agenten zijn in de weer om nu ook eens eene ministeriëele portefeuille te bemagtigen. Naar het officiële Bulletin Francais verhaalt, had een rijk heer te New-York, zekere W., met een zyner vrienden, N., eene weddingschap aangegaan, dat de heer Tilden, de bekende democratische candidaat voor het Presidentschap, in genoemde stad meer dan 60,000 stemmen meerderheid erlangen zou. Wie het verloor, zou verpligt zijn om zijne tegenpartij een bepaald gedeelte der stad in een kruiwagen heen en weer te rijden. N. is niet in gebreke gebleven hieraan te voldoen en om zijn rit indruk wekkender te maken, deed W., tot groot vermaak der straatjeugd, den kruiwagen door een trommelslager voor afgaan. Engeland. Door de Britsche Admiraliteit is, in overeenstemming met andere regeringen, onlangs eene nieuwe regeling inge voerd betreffende 't lossen van salutschoten bij de marine. Men zou wel ligt hebben mogen verwachten, dat, bij her ziening van dit onderwerp, geheel 't dwaze en verkwis tende gebruik van salutschoten zou afgeschaft, of voor 't minst zeer beperkt zijn geworden. Doch neen, schier alles is bij 't oude gebleven. Een ambassadeur behoudt zijn negentien, een plenipotentiaris zijn vijftien, een consul zijn zeven, een schout-bij-nacht zijn negen, een vice-admiraal zijn elf, een admiraal zijn zeventien schoten. Hierover ergert zich de Times, die er op wijst, welk een schat van geld met deze geraasmakende ijdelheden jaarlijks wordt verspild. De Lancet wijst nogmaals op 't gevaar der ver spreiding van besmettelijke ziekten door middel van nieuw- gemaakte kleederen. Ook in Engeland is 't gebruik, dat groote kleedermakers 't werk laten verrigten, niet in eene werkplaats bij hun winkel, doch door tehuisblijvende werklieden. Men laat zich een kleedingstuk aanmeten in een net magazijn en vermoedt niet, dat 't wordt gemaakt in eene smerige bovenkamer, niet zelden de zetel van pokken, roodvonk of koorts. Argeloos trekt men 't be smette kleedingstuk aan, wordt ziek, en gist misschien niet eens op hoe roekelooze wijze men tot slagtoffer gemaakt wordt. De Lancet eischt, zoo kleermakers niet naar rede willen luisteren, uitbreiding van de wetgeving op den arbeid, zoodat in 't vervolg geen kleederen vervaardigd worden, dan in werkplaatsen onder behoorlijk toezigt. Een Russisch matroos, Theodoor Sternberg, werd onlangs te Liverpool voor den regter gebragt wegens het aanranden, op de openbare staat, van een Engelsch soldaat. Sternberg verklaarde dat, toen hij den soldaat zag, hij het best vond eens voorgoed de Oostersche kwestie uit den weg te ruimen door dien vertegenwoordiger van Engelands strijdmagt de hersens in te slaan. Sternberg werd gestraft de soldaat leeft nog en de Oostersche kwestie bleef tot dusver onopgelost. Amerika. Uit New-York wordt gemeld, dat jl. Vrijdag avond de sneltrein van den Pacific-spoorweg, bij Ashtabula aan het Erie-meer, tengevolge van de jagtsneeuw van eene hoogte van 75 voet in de rivier is gestort. Men schat het aantal personen, die gedood werden, op 100; 52 werden gewond. Te Pencahue, zoo wordt van 10 Nov. 11. uit Val- paraiso aan de Keulsche Crt. geschreven, heeft zekere Loyola zijne bejaarde ouders in hun huis opgesloten en dit in brand gestoken. De onmensch vermaakte zich met de jammerkreten van het ongelukkige paar en kon door de toegeschoten buren slechts met geweld van de deur worden verwijderd. Het huis brandde af, doch het gelukte den ouden lieden nog intijds te ontkomen. Te St. Petersburg stond op 22 Dec. de thermometer 30 graden onder nul (Fahr.). Op de openbare pleinen en op de binnenplaatsen der voornaamste openbare gebouwen en paleizen waren groote vuren aangestoken voor de onge lukkige koetsiers, die bij zulk een koude op straat moesten wachten. In een groot aantal huizen werd voortdurend warme thee geschonken. Het aantal bevroren neuzen en ooren is ontelbaar. Elk oogenblik moest men op straat iemand waarschuwen, dat hij zich met sneeuw moest wrijven. Te Archangel stond de thermometer op 21 dezer 44 graden onder nul (Fahr.). Te Irkoutsk, in Siberië, is daarentegen de thermometer ontzaglijk gerezen en wees hij 36.5 graden boven nul (Fahr.) aan. Stoomvaart-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Peins Hendei k. 30 Dec. alhier aang., vertr. 24Fel>r. Peinses Amaiia. 28Oct. van hier vertrokken. 9 Dec. te Batavia aangekomen. Prins van Oranje. 25 Nov. van hier vertrokken. 18 Dec. Sucz aangek, en vertr. C O n e a d. 28 Nov. alhier aang., vertr. 13 Jan. Koning dee Nederlanden. 24 Dec. van Batavia vertrokken. Voorwaarts. 23 Dec. van hier vertrokken. 25Dec. van Southampton vertrokk. Madgra. 28 Nov. alhier aangekomen. Holland. 11 Nov. van hier vertrokken. 28 Dec. te Batavia aangekomen. Celebes. 31 Dec. alhier aang, vertr. 3 Febr. j Stad Amsterdam. 13 Dec. van Batavia vertrokken. 22Dec. Point deGalle binnengek. Marktberigten. AMSTERDAM, 30 December. Tarwe. Op levering flaauwMaart en Mei f 315. Rogge. Op levering stil; Maart f 202; Mei f 204. Lijnolie. Jan. f 28; Jan /Maart f 28£; Maart/Mei f 29}. 1 Januarij, Rogge. Stil; nieuwe Galatz f 205. Lijnolie. Jan. f 28. CAPELLE (LANGSTAAT), 29 December. Hooi. De handel is sedert de laatste uoteering weinig beduidend geweest, zoodat geene verandering van prijs is op te geven. STAD EN AMBT VOLLENHOVEN, 30 December. Hooi. Uiterdijksch f 40 a 50 per 1000 kilogram. LEEUWARDEN, 29 December. Boter. 1ste kwal. f 62,a 65,2de kwal. f 52, Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWDS. Buis, loods en T. de Haan. GETROUWDGeene. BEVALLENN. Geus, geb. Molenaar, Z. M. van der Sluijs, geb. Fransen, Z. N. J. Aeijelts, geb. Aduma, Z. J. Duinker, geb. Zwagerman, Z. H. L. Heercs, geb. Schooneman, Z. A. C. Teunissen, geb. Sterkenburg, D. J. Klut, geb. ten Wolde, Z. G. de Graaf, geb. Friskus, D. A. Roos, geb. Beltman, Z. E. Deiss, geb. de Wijn, D. E. Bienhoff, geb. van Dieseti, D. OVERLEDEN: J. Dijker, 24 jaren. G. Maarleveld, 7 maanden. J. II. vau der Poll, geb. Evers, 53 jaren. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). C Q a Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 31 12 ZZW. 20k. 743.68Ll6.52 9.4 f 6.8 0.81 hol in zee 1 12 ztw. 60, 733.58 -26.62 11.6 f 9.0 0.65. Hol. 2 8 nw. 10„ 747.971-12.23 5.3 f 3.3 0.71| Golvend 2 12 uw. 6„ 752.35 - 7.85 5.4 f 2.8 0.69 H Weersgesteldheid: 31 Dec. 12 u. Bewolkt, wind. 1 Jan. 12 u. Betrokken, regen, stormweer. 2 Jan. 8 u. Bewolkt, winderig. 2 Jan. 12 u. Idem. Storm van 1 Januarij 1877. Sterke windstooten: Op den middag 60 KG. ZtW. 2 u. namiddag 66 ZZW. 2 u. 30 m. 69 ZZW. 3 u. 20 ra. 67 ZZW. 4 u. 42 ZZW. De vloed 's avonds 8 u 27 m. 1.06 M. boven volzee. Marine-Haven Nieuwediep. j Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. i Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 31 Dec. NicolaasWitsen. A.v.d.Woude. Hoogl.&v.Herw. Batavia, i Binnengekomen Schepen bestemd hunne Lading in de Buitenof Binnenhaven te lossen. j Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Celebes, C. A. Bakker. Batavia via Suez. Stukg. deVries&Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 31 Dec. Niets. 1 Jan. Metropolitan, st., Londen; Alert, st., Huil; Kinghorn, st. LeithLida, Vinke Muller, Suriname. Vertrokken 31 Dec. Fern, Bungess; Eddgstone, Cearling. 1 Jan. Niets. ■292ste STAATS-LOTERIJ VIJFDE KLA.9SE Zeventiende lijst: No. 2127 prijs f 1000 en premie f 30000 No. 3554 premie f3000; No. 18055 f 400; No. 15970 f200; No. 11516 f 100. PURMERENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 16 stuks Paarden. Veulens. 64 Runderen. 66 vette Kalveren f 0,80 a 1,per kgr. (vlug) 60 magere dito - 12,a 32,per stuk.(vlug) 686 t Schapen. 83 vette Varkens - 0,50 a 0,68 perkilog. (vlug) 7 magere dito - 13,al 8,per stuk. (stug) 61 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram. middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,40 a 1,50 per kilogram. Kip-Eijeren f 5,50 a 6,per 100 stuks. Eend-Eijeren- a LATËUE BHIilGTEDV. De hevige zuidwesten storm, die elders en ook hier nog al schade aan dakpannen, schuttingen, enz. veroorzaakte, drukte gisteren middag bij een geweldigen stoot de geheele zijmuur in van de nieuwgebouwde kolossale timmernians- loots van den heer Y. in de Keizerstraat. Gelukkig was er geen volk in de loots en zijn er dan ook geen ongelukken te betreuren. Een half beschonken persoon te Amsterdam, viel bij het omverhakken van een omgewaaiden boom tegen eene schutting en bleef op de plaats dood. Z. M. de Koning is jl. Zondag avond ten 5 u. 40 m. per extra trein van het Loo te 's Hage aangekomen en werd aan het Rijnspoorstation begroet door Z. K. H. Prins Alexander. De nieuwjaars—receptie ten hove werd gisteren bezocht door HH. KK. HH. Prins Alexander, Prins Fredeiik en de Prins en Prinses von Wied, zoomede door de ministers, de leden van het civiel en militair huis des Konings en de leden der overige hofhouding. Dezer dagen bezocht een jong handelaar, te Berlijn gevestigd, voor zaken een naburige stad. Op den weg derwaarts trad hij een aan den grooten weg gelegen herberg binnen, alwaar hij eenige oogenblikken vertoefde. Naauwelijks had hij den drempel van het lokaal overschreden of een arbeider, die zich aldaar bevond, rees plotseling op en scheen door een geduchte aandoening te zijn geschokt. Zoodra de vreemdeling, die zich kort daarop verwijderde, was vertrokken, verklaarde diezelfde man met bevende stem, dat hij vóór 27 jaren den vader van dien vreemdeling had vermoord; in hem, denzoon, had hij zijn slagtoffer herkend. Onverwijld begaf hij zich naar het hoofd der politie, wien hij een volledige bekentenis van het gebeurde aflegde. De jonge man was de zoon van een voormaligen opzigter der jagt en heette Oertel. Door drie stroopers, die deze op zijn weg in het hosch bij Tegel ontmoette, aangevallen, kreeg hij van een hunner een doodelijk schot. Te vergeefs werden allerlei pogingen in het werk gesteld, om den dader te ontdekken, die na 27 jaren zich zelf overleverde. De abonnementen op deze courant, van af 1 OCTOBER jl. geleverd door den Heer H. VAN OS, zullen voor zooverre zij het ressort Hulp postkan toorSchagerbrugbetreffen, overgaan op voornoemd kantoor en die geleverd daarbuiten op den Heer J. J. HONIGH, Boekhandelaar te Scliagerbrug; tenzij men ze liever regtstreeks van den uitgever wenscht te ontvangen. te houden door den Wel-Eerw. Heer DE JOODE en anderen, op WOENSDAG 3 JANUARIJ 1877, des avonds 6| ure, ten huize van G. BURGERS, te Callantsoog. De toegang is kosteloos. Bevallen van een Zoon H. L. HEERES—SCHOONEMAN. Helder. 30 December 1876. GeborenADRIAAN JACOBUS, Zoon van JAN BRUIN en GUURTJE KRAMER. Burg {Texel), 30 December 1876. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter mijn geliefde Echtgenoot A. O. TEUNISSEN, geb. STERKENBURG. Nienwediep1 Januarij 1877.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3