Binnenland. ïn de gemeente Venhuizen op 18 Mei, van des voorrniddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Zwaag: op 24 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Wijdenes: mede voor de ingezetenen van Schellinkhout (welke gemeente met Wijdenes voor den herijk wordt zamengevoegd): op 25 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Twisk: mede voor de ingezetenen van Abbekerk en van Midwoud (welke gemeenten met Twisk voor den herijk worden zamengevoegd^): op 28 Mei, van des voorrniddags 8 tot des namiddags 4 ure; in de gemeente Medemblüe: mede voor de ingezetenen van Opperdoes (welke gemeente met Medemblik voor den herijk wordt zamengevoegd): van 29 tot 31 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Wervershoof: mede voor de bewoners van het aangrenzend gedeelte der gemeente Andijk (welk gedeelte met Wervershoof voor den herijk wordt zamengevoegd): op 1 Junij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Avenhornen wel te Grosthuizen: mede voor de ingezetenen van Beets, Oudendijk, Ursem en Berkhout (welke gemeenten met Avenhorn voor den herijk worden zamengevoegd), en wel: voor de ingezetenen van Avenhorn, Beets, Oudendijk en Ursem, op 4 Junij, van des voormiddags 8 tot des namid dags 3 ure; voor de ingezetenen van Avenhorn en Berkhoutop 5 Junij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Monnikendam: mede voor de ingezetenen van Marken en Katwoude (welke gemeenten met Monnikendam voor den herijk wor den zamengevoegd): op 11 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure, en op 12 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Broek in Waterland: op 13 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Ransdorpen wel te Burgerdam: op 14 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Nieuwendam: op 15 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Buiksloot: op 16 Junij, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente llpendam: op 18 Junij, van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 ure; in de gemeente Landsmeer: op 19 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Oosthuizen: mede voor de ingezetenen van Warder (welke gemeente met Oosthuizen voor den herijk wordt zamengevoegd): op 20 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure in de gemeente Edam: mede voor de ingezetenen van Middelie (welke gemeente met Edam voor den herijk wordt zamengevoegd): van 25 tot 28 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Purmerend: mede voor de ingezetenen van Kwadijlc (welke gemeente met Purmerend voor den herijk wordt zamengevoegd); van 2 tot 6 Julij,: van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Anna Pauloxuna: op 11 Julij, van des voormiddags 11 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Wieringen: op 12 Julij, des voormiddags van 7 tot 12 ure; in de gemeente Helder van 13 tot 23 Julij, op alle werkdagen, van des voor middags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 24 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; voor de marine-etablissementen op 25 en 26 Julij; in de gemeente Teeel, en wel te Oude Schild, op 30 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure; aan den Burg, op 31 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en, mede voor de bewoners der dorpen Koog en Hoornop 1 Augustus, des voormiddags van 8 tot 12 ure; te Oosterend, op 2 Augustus, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; te de Cocksdorpop 3 Augustus, des voormiddags van 7 tot 9 ure; in de gemeente Vlieland: op 4 Augustus, op bij aankomst van den ijker te be palen uren; in de gemeente Terschelling, en wel: te Westterschelling, op 6 Augustus, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; te Midsland, op 7 Augustus, des voormiddags van 9 tot 11 ure; in de gemeente Urk: v op een der dagen van de maand Augustus, volgende op den 7den; in de gemeente Amsterdam: mede voor de bewoners van het dorp Sloterdijk (welk gedeelte der gemeente Sloten met Amsterdam voor den herijk wordt zamengevoegd): voor de ingezetenen van Amsterdam, van 19 Februarij tot 20 Julij, op alle werkdagen, behalve des Zaturdags en de week van 25 Maart tot 1 April, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 3 ute, en wel: 1 voor de gewone ijzeren en koperen gewigtenvan 19 Februarij tot en met 18 Mei: voor de gewigten, in gebruik bij de verschillende 'vêemen: van 19 Februarij tot en met 23 Maart voor de lengtematen van 1 en 2 dekameter en de ruimte maten: mede van 19 Februarij tot en met 23 Maart; voor de inhoudsmaten voor drooge waren met de daarbij behoorende strijkers, en de gaoigtenvan 22 Mei tot en met 22 Junij; voor de gewigten voor fijne wegingen, in gebruik bij medi- cijnbereidersgoud- en zilversmedenspeciehandelaarsen andere in goud en zilver handelende personen: van 25 Junij tot en met 20 Julij; voor de bewoners van het dorp Sloterdijk, op 10 Augus tus, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Watergraafsmeer: op 2 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Diemen, en wel te Biemerbrug: op 2 Julij, des namiddags van 2 tot 4 ure; in de gemeente Weesp: mede voor de ingezetenen van Weesperkarspel (welke gemeente met Weesp voor den herijk wordt zamengevoegd), en wel: voor de ingezetenen van Weesperkarspel, op 3 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure; vóór de ingezetenen van Weesp, mede op 3 Julij, des namiddags van 2 tot 5 ure, op 4 en 5 Julij, des voor middags van 8 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure, en op 6 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Muiden: voor de bewoners van Muiderberg, op 6 Julij, des na middags van 2 tot 3 ure; voor de bewoners van Muiden, mede op 6 Julij, des namiddags van 3 tot 5 ure, en op 7 Julij, des voormid dags van 8 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure; in de gemeente Bussum: op 9 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Naarden: op 9 Julij, des namiddags van 3 tot 5 ure, op 10 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure, en op 11 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Huizen: op 11 Julij, des namiddags van 3 tot 5 ure, op 12 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure, en op 13 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Blaricum: op 13 Julij, des namiddags van 2| tot 5 ure; in de gemeente Laren: op 14 Julij, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure; in de gemeente Hilversum: op 17, 18, 19 en 20 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 5 ure; in de gemeente V Graveland: mede voor de bewoners van de buurt, genaamd «de Rade,» gelegen onder de gemeenten Ankeveen en Korten- hoef (welke buurt met de gerfieente 's Graveland voor den herijk wordt zamengevoegd): op 23 Julij, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 6 ure; in de gemeente Ankeveen, voor de overige bewoners dier gemeente: op 24 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Kortenhoejvoor de overige bewoners dier gemeente: op 24 Julij, des namiddags van 2| tot 4± ure; in de gemeente Nederhorst den Berg: op 25 Julij, des voormiddags van 9| tot 12 en des namiddags van 1* tot 4 ure; in de gemeente Nieuweramstel: mede voor de bewoners van het tot Sloten behoorende gedeelte der buurtschap «de Overtoom(welk gedeelte met de gemeente Niemveramstel voor den herijk wordt zamen gevoegd), en wel aan den Amsteldijk, voor de bewoners van den Amsteldijk en de Weesperzijdeop 26 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure, en voor de bewoners van de Paden, op den zelfden dag, des namiddags van 1 tot 3| ure; te Amstelveen, voor de bewoners van dat dorp, op 1 Augustus, van des voormiddags 9| tot des namiddags 12| en des namiddags van 2 tot 4 ure; aan den Overtoom, voor de bewoners van die buurtschap, voor zoover zij tot de gemeente Nieuweramstel behoort, op 2 Augustus, des voormiddags van 9 tot 12 en des namid dags van 1 tot 3| ure, en op 3 Augustus, des voorrnid dags van 9 tot 12 ure, en voor de bewoners van die buurtschap, voor zoover zij tot de gemeente Sloten behoort, mede op 3 Augustus, des namiddags van 1 tot 3| ure; in de gemeente Ouderamstel: mede voor de bewoners der tot Nieuweramstel behoorende buurt Over-Ouderkerk (welke buurt met de gemeente Ouderamstel voor den herijk wordt zamengevoegd), en wel: voor de bewoners van de buurt Over-Ouderkerk, op 27 Julij, des voormiddags van 9£ tot 12 en des namiddags van 1 tot 3| ure; voor de ingezetenen van Ouderamstel, op 28 Julij, des voormiddags van 9| tot 12 en des namiddags van 1 tot 3| ure; in de gemeente Uithoorn: op 31 Julij, des voormiddags van 9J .tot 12 en des namiddags van 1 tot 5 ure; in de gemeente Aalsmeer: op 7 en 8 Augustus, van des voormiddags 9 tot des namiddags 121 en des namiddags van 2 tot 4'j ure; in de gemeente Slotenen wel voor de bewoners van het dorp Sloten: op 9 Augustus, des voormiddags van 9 tot 12 ure. II. de besturen dei* hiervoren genoemde gemeenten; onder herinnering aan de circulaire van 10 Januarij 1872 n°. 66 (provinciaalblad n°. 9), uit te noodigen, hunne ingezetenen met het bepaalde sub I, voor zooveel hunne gemeenten betreft, bekend te maken, en er voor te zorgen, dat de belanghebbenden aan het tijdstip van den herijk tijdig worden herinnerd, opdat zij aan hunne verpligtingen behoorlijk kunnen voldoen. Gegeven te Haarlemden 3 Januarij 1877. Gedeputeerde Staten voornoemd, ROÈLL, Voorzitter. H. JACOBI, Griffier. VERGADERING van den RAAD der gemeente TEXEL, op VRIJDAG 26 JANUARIJ 1877, des morgens ten 10 ure. Punten van behandeling: Ingekomen stukken. Ontslag Hulponderwijzer. Benoeming Lid Armbestuur. HELDER en NIEUWEDIEP, 23 Januarij. Niet genoeg kunnen wij roemen de schoone uitvoering door de leden van het Zweedsche Zangers-kwartet op gisteren avond in 't lokaal Musis Sacrum gegeven. Wilden we in bijzonderheden treden om al het schoone en ver dienstelijke te schetsen van 't 12tal nommers, dat dien avond werd ten gehoore gebragt, we zouden slechts in herhaling vervallen van 't geen vroeger reeds ten gunste van dit klein, maar uitgelezen zanggezelschap is in 't midden gebragt. Met onverdeelde aandacht werden ook nu de verschillende nommers van 't programma gevolgd; de bijvalsbetuigingen waren blijkbaar de uitingen van ingenomenheid met het gehoorde; en zeker waren allen dankbaar voor 't herhalen van enkele nommers o. a. van 't slotnommer Ber Abend 't Was een afscheids-concert, dat wij bijwoonden, maar dat zeker bij alle aanwezigen den wensch «tot weerziens heeft uitgelokt. Namens den minister van Binnenl. Zaken hebben de commissarissen des Konings aan de gemeentebesturen voor schriften medegedeeld omtrent, de afmaking van longziek veeen van vee van die ziekte verdacht. De voornaamste daarvan zijn de volgende: Bij voormeld rundvee worde niemand toegelaten dan zij, die met de verzorging van het vee belast zijn, of die bij het onderzoek, de onteigening of afmaking diensten te verrigten hebben. De waardeering van het vee dat ont eigend moet worden en de afmaking moeten niet aan eigenaars, houders of hoeders van vee opgedragen worden. Tegen te hooge waardeering worde gewaakt; zoodra moge lijk na de onteigening worde het vee afgemaakt. Eerst na reiniging worde de toegang tot de plaats, waar de overblijfselen van het vee zich bevinden, vrijgelaten en het vleesch en de huiden verkocht. Ter bevordering van eene gelijke wijze van ver zekering der kosten van verlichting van kazerne-lokalen, heeft de minister van Oorlog bepaald, dat deze zullen worden verzekerd als volgta. die van lokalen bewoond of ten dienste der onderofficieren, korporaals en manschappen, ten laste van de menages der onderofficieren en minderen, met handhaving van de bepalingen, volgens welke in sommige garnizoenen die verlichting geheel of gedeeltelijk voor rekening van het regement komt; b. die van inrigtingen van onderwijs, onder de uitgaven voor het militair onder wijs; c. die van cantines en uitspannings-lokalen, ten laste dier inrigtingen; d. die van bureaux of woningen van kommanderende officieren en minderen, woningen voor gehuwden enz., ten laste van de belanghebbenden. Het wrak van het te Terschelling gestrande en afge brande schip «Golden Age,» kapt. Quick, van Rangoon naar Bremen, heeft jl. Dingsdag in publieke veiling f 160 opgebragt. Te Alkmaar is dezer dagen een afdeeling gesticht van den Nederlandschen Protestantenbond. Zij telt reeds 86 leden in die gemeente en 31 in den omtrek. Als voor zitter is opgetreden de heer C. de Holl, predikant te Bedijkte Schermer. Langzaam aau wint de spaarbank te Kolhorn, in Junij 1874 door het departement Kolhorn der Maatschappij «Tot nut van 't Algemeen» opgerigt, veld. Het aantal inbrengers neemt toe, vooral uit den arbeidersstand. In 1876 werd ingebragt f 1378.40 en teruggehaald f 619.16. Op 1 Jan. jl. bedroeg het kapitaal der deelhebbers f 2090.31|. De spaarbank maakte f 59.80 aan rente en keerde aan de geregtigde deelhebbers f 44.58 uit, waardoor het reserve fonds klom tot f 27.12. Kleine getallen voorzeker, doch die toch beloven, dat een spaarzamer geest zal komen in de arbeidersbevolking dezer kleine gemeente. De pupillenschool zal nu, zoo meldt ten minste het Hbl., te Nieuwersluis worden gevestigd; eenige militaire gebouwen worden daar voor dit doel in gereedheid gebragt. Men meldt uit Breda, dd. 18 dezer: «De eene curiositeit na de andere komt thans aan den dag omtrent verschillende andere opligtingen, gepleegd door den gewezen stuurman Schoor}, behalve die hier ter stede. Zoo moet hij zich o. a. indertijd te Middelburg bij den heer E. hebben uitgegeven voor den kapt. Bakker van de Celebes en genoemden heer onder dien naam opgeligt. Te Nieuwediep oefende hij zijne praktijk weder, altijd met gunstig gevolg, onder andere vormen uit; terwijl hij zich te Rotterdam bij den heer F. G. van Alphen presenteerde als kapt; Bik van het stoomschip Friesland en ook hier door zijne geheele houding zoodanig het ver trouwen won, dat ook de heer van A. er de dupe van werd. De bijzonderheden omtrent de wijze, waarop hij bij een en ander te werk ging, getuigen van eene zeldzame geslepenheid.» Eerstdaags zal te Breda vanwege het departement van Oorlog de aanbesteding plaats hebben van het bouwen van 56 nieuwe woningen, voor gehuwde militairen. Aan de Pr. Zwolsche Crt. is een collectie scherven van zoogenaamd hardglas ter bezigtiging gezonden. Daaruit is echter gebleken, dat een Duitsch fabriekaat in den handel

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 2