Buitenland. Na afloop BAL. ADVERTENTIËN. gang vond, stonden de moedige vrijwilligers tot hunne verwondering nagenoeg ongedeerd, ofschoon doornat op en bespeurden ze, dat ze vier man gered luidden. In de verte op nieuw ecu zeer zwak geklop hoorende, begrepen ze dat do overige negen man elders op dezelfde wijze waren opgesloten. Deze lieden konden echtor niet op dezelfde gemakkelijke wijze gered worden. Het geluid kwam uit een gang, die tot boven toe vol water stond en die eerst moest leeggepompt worden. Van Donderdag tot Maandag werd nacht en dag gepompt eer men met houweu beginnen kon. Iutusschen poogden duikers met de grootste doods verachting een halve mijl ver (8 minuten gaans) door het water te gaan om den opgeslotenen een teeken te geven, dat men ontdekt had, waar ze zich bevonden, en tevens te pogen huil voedsel te brengen. Hun pogingen waren echter vruchteloos, opeengehoopt steeukoolgruis en gebroken hout verhinderden hun ten laatste den doorlogt. Toen men ten laatste begon te houwen, nadat de mannen vijf dagen gevangen waren geweest, ontdekte meu dat een steen kool-muur van 120 voet dikte moest doorboord worden. Een gang van drie voet hoog werd begonnen, waaraan rusteloos gewerkt werd, door zich telkens aflossende ploegen vrijwilligers, wier namen, als die van ware helden, thans in Engeland op aller tongen zijn. Het was de vraag of door aanhoudend pompen liet water uit de plaats van waar ze werkten kon gehouden worden, en of niet een uitbarsting van gas of lucht hen allen dooden zou. Vier dagen en nachten werd gewerkt; nu en dan hoorden ze kloppen, wat hun bewees dat ei nog enkelen in leven waren onder de opgesloten mijnwerkers; ten laatste was men zoo ver gevorderd, dat men met elkander spreken kon. Nu vernam men, dat vier jongens door ontbering gestorven waren; de vijf mannen waren iu het leven gebleven door zich te voedeu met de smeerkaarsen, waarvan zij er ieder twee bij zich haddende lucht waarin ze leefden, was zaam- geperst en een hooge muur water sloot hen aan eene zijde in bun donkeren kerker, waar ze nu een week lang hadden vertoefd. „Rept u toch," zeiden ze ten slotte. Doch het was juist onmogelijk zich te reppen, indien iemand in het leven zou blijven. Met groote vourzigtigheid moest gehandeld worden. Toen ze nog slechts op een meter afstand van de gevangenen waren, had een ontzettende gasontsnapping plaats, welke alle veiligheids-lampen uitdoofde. Een overhaaste vlugt redde de vrijwilligers, die, zoodra de lucht weder inadembaar was terugkeerden, om op uieuw door een gasontsnapping te worden verdreven. Wederom werd het werk hervat. Nu werd de naauwe gang waarin ze werkten door een deur luchtdigt gesloten, en door eeu buis maakte een perspomp de lucht in dezen gang ongeveer even zamengeperst als ze was in de holte waar de vijf man gevangen waren. Toen de opening ten laatste gemaakt was, werd daardoor verhinderd dat de lucht met onstuimige kracht ont snapte. Wat zegt men van den moed der vrijwilligers, die plat op den borst liggende, in een donkeren gang 85 voet lang en 3 voet hoog, den laatsten houweelslag gaven, welke ze wisten, dat aan de ongeperste lucht vrijheid zou geven, die wellicht onmiddellijk door het water gevolgd, hen allen in het zwarte hol zou doen verdrinken. De vrijwilligers hadden dien moedsnorrende en gillende kwam de lucht door het gat, doch niemand werd gewond, het gat werd verbreed en de vijf man gered. Met de grootste behoedzaamheid werd de veiligheidsdeur geopend, nadat het water afgeleid was, en redders en geredden werden, terwijl de ontzaggelijkste geestdrift en opwinding heerschte aan den mond van de mijn, omhoog geheschen. De vrouwen en kinderen van de helden en van de door hen aan den dood ontworstelde mijnwerkers hadden al de dagen en nachten bij de mijnschacht doorgebragt, wachtende of uit de donkere diepte eene goede tijding zou klinken. Van den aanvang af waren drie geneesheeren wier namen we hopen weldra bekend te kunnen maken bij de vrijwilligers ge bleven, om in staat te zijn de ongelukkige van honger en ontbering stervende lieden onmiddellijk bij te staan. Op het laatste hagche- lijke oogenblik legden ze zich naast de vrijwilligers neer, in den gang, en toen de stormwind over hunne hoofden was heengevlogen, kropen zij in de holte en droegen behoedzaam de als lijken neder- liggende ongelukkigen naar de mijnschacht. Ofschoon twee dezer zeer zwak zijn, hoopt men hen te behouden. Terwijl de mijnwer kers aan het houwen waren, poogden de geneesheeren een dunne, fijne buis te boren door de steenkool, om aan de gevangenen laauwe melk te doen toekomen. Dit gelukte hun niet, doch de poging was niet minder vernuftig, dan hunne zelfopoffering gedu rende die tien dagen edel is. Op het slagveld is welligt nooit een man het ridderkruis op de borst gehecht voor een heldendaad, zoo onuitsprekelijk schoon en weergaloos moedig, als die der vrijwilligers van de wetenschap en van den arbeid in de kolenmijn te Pontvpridd. (Hbld.) Benoemingen, enz. Tot ridders in de orde van den Nederl. Leeuw zijn benoemd de heerenO. baron van Wassenaer van Catwijck, lid van de Tweede Kamer der Stateu-Generaal, te 's Hage; jhr. mr. H. Hoeufft van Velsen, lid van de Staten van Noordholland, te Am sterdam dr. N. W. P. Rauwenhoff, hoogleeraar te Utrecht en H. Groenewegen, te Amsterdam, leden van het hoofdbestuur der Internationale Tuinbouwtentoonstelling te Amsterdam. De kapt. ter zee W. B. P. Escher, laatst bekoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en vandaar den 15 dezer teruggekeerd, is met dien datum op non-activiteit gesteld. De plaatsing van den off. van gez. lste kl. D. Dronkers, bij liet hospitaal der Marine alhier, met 1 Mei a. s., wordt ingetrokken. STAÏEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Maandag 23 April. Ingekomen 't bekende ontwerp tot droogmaking van het zuiderdeel der Zuiderzee enz. Tot rappor teurs van het ontwerp tot. wyziging der kieswet zijn gekozen de heeren van Kerkwijk, de Roo, Kappeijne, Tak en de Jong. De heeren van Ilenkeloni en Beaufort zijn beëdigd en toegelaten. Op eene interpellatie van den heer Mees omtrent den toestand van den Rotterdamschen waterweg heeft de minister van Biunenl. Zaken verklaard, dat er een wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk V der Staatsbegrooting in verband tot dien waterweg reeds zijn depar tement verlaten heeft. De heer Mees dankte den minister voor die mededeeling. Woensdag is het kadaster-ontwerp aan de orde. daarna dat over enquête bij longziekte enz. Frankrijk. Een aanzienlijk huis in lingeriën te Parijs heeft een groote bestelling in manshemden gekregen, waarin uit treksels uit den koran in blaauwe letters moeten worden afgedrukt. De hemden zijn voor Turkije bestemd en worden, naar het schijnt, zeer door de Turksche soldaten gezocht, dife een Talimansche deugd daaraan toeschrijven. Vóór een jaar zes, zeven werd te Marseille uit het buitenland ter naauwernood 16,000 kilo haar 'sjaars inge voerd; reeds in 1873 was het cijfer tot 50,000 k. gestegen, in 1875 tot 79,186, in 1876 eindelijk tot 92,121 kilo. Rusland. Jl. Zondag heeft de Keizer eene wapenschouwing ge houden over de troepen van het 9de legerkorps te Imerinka. Te Birsula hield Z. M. eene aanspraak tot de officieren, waarin hij zeide: «Ingeval gij met den vijand slaags raakt, toont uwe dapperheid en handhaaft den roem uwer regi menten. Ik hoop, dat de jongere troepen, die nog niet in het vuur geweest zijn, voor de oudere niet zullen onder doen en hunne krachten zullen inspannen om deze te evenaren.» De Keizer werd met geestdrift toegejuicht. Z. M. heeft den nacht te Tiraspol doorgebragt en aldaar, even als te Ungheni, eene wapenschouwing gehouden. Gisteren zou hij naar Kischeneff terugkeeren. Gedurende den oorlog zullen waarschijnlijk de Keizer en zijne gemalin voornamelijk in het kasteel Illisnsk, bij Moskou, verblijf houden. De Keizer zal vooraf nog naar Petersburg terugkeeren. Amerika. De republiek Paraguay verkeert weder in staat van omwenteling. De President, Gill gelieeten, en diens broe der zijn vermoord. De zaamgezworenen zijn verjaagd. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geenc. BEVALLEN: M. P. Man, geb. de Vries, Z. M. C. A. Placke, geb. Lange, Z. M. Staalman, geb. Kuijpers, D. T. Groen, geb. Geervliet, Z. L. M. T. Lareen, geb. Keijzer, Z. G. Goedhart, geb. Kolles, D. A. J. Mulder, geb. Tegel, D. M. W. H. Rosen- wald, geb. Byvanck, 1). G. Wessel, geb. Spanjerdt, D. A. E. Valkenburg, geb. Henkes, D. S. Nidelstein Wal ter, geb. Bos, Z. J. M. Wallast, geb. Wngenaar, D. J. G. Eritz, geb. Luff, D. OVERLEDEN: H. P. de Ru ij ter, 1 jaar. J. G. Boekhoven, 2 maanden. C. J. Bruijn, 3 maanden. P. J. de Ruijter, 1 jaar. P. van der Woerd, 55 jaren. Weerkundige Waarnenringen te Helder (Landskeet). 1 *njdv VVindrigting en Kracht. Barometer mm. The/mometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 22 otn. 5k. 753.73- 6.0 3.7 - 7.1 0.86 weingolv 23 12 o. 1.4, 750.96 - 8.7 4.7 - 6.2 0.92 Slecht. 24 8 notn. 0.1„ 752,42'- 7.4 5,8 - 3.3 0.89 Vlak. 24 12 notn. 1.2,/ 753.52 - 6.3 6.1 - 5.1 0.97 i/ Weersgesteldheid: 22 April 12 u. Ligtbewolkt, koud. 23 April 12 u. Digtbewolkt, vochtig. 24 April 8 u. Ligtbewolkt, beneveld, mooi. 24 April 12 u. Bewolkt, beneveld, koel. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 26 Maart. Jan van Huaften. R. ltutgers. Batavia. 30 Prins van Oranje. T. Aukes.Pad.enz.viaSuez. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 22 April. Slamat. G.R.deGreeve.Hoogl.&v.IIerw.Banjoewangie. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 21 April. Medca, st., Duinkerken. 22 April. Nora, st., LondenVesta, st., Hambnrg; Drammen, st., Golhenburg; European, st., Huil. Vertrokken: 21 April. Henriëtte, Wijtsma, SurinameCosmopolitan, st., Londen; James Rankine, st., Lcith; TJrania, st., Hamburg; Superbe, Fondt, avontuur; Hendrik Daniël, Ouwehand, Riga. 23 April. louisa, Bengston, avontuur. Marktberigten. AMSTERDAM, 21 April. Tarwe. Op levering onveranderd; Nov. 338. Rogge. Op levering Mei f 214, 215; Oct. f 219. Koolzaad, f 4 lager; op 800 KG. Olie in Oct. f 401, Raapolie. Flaauwer. Mei f 39, Najaar f 391 a 39. Lijnolie. Vast; Mei f 30?; Jujij/Aug. f 31|j Najaar f 31 f. 23 April. Rogge. Hooger; Taganrog f 230; Petersb. f217,220; Western f 233. Op levering hooger verkocht; Mei f217,218; Oct. f222, f 223, 224. Koolzaad, f 2 hooger; Oct. f 399. Lijnzaad. Vast; 112/12 p. Petersb. f 320 per 2040 KG.; 109/10p. Archangel f 315 per 2000 KG. Raapolie. Per 100 KG.: slap, sluit vaster; Vliegend f39; Mei f 38?, 37?, 38?; Sept./Dec. f 38?, f. Lijnolie. Per 100 KG.: vast; Vlieg, f 31?; Mei f 31; Sept./' Dec. f 32, Vee. Vette Runderen lste kw. 95, 2de kw. 90 en 3de kw. 85 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 270. Nuchtere Kalveren f 3 a 6. Schapen en Lammeren f 20 a<*30. Vette Varkens 44 a 62 c. per KG. Biggen f 6 a 12. Paarden f 120 a 2S0. ALKMAAR, 23 April. Vee. 4 Koeijeu f 225 a 315, 325 vette Kalveren f 28 a 135, 14 nuchtere Kalveren f 4 a 12, 2 Schapen f 28 a 60, 112 vette Varkens 52 a 63 c. per KG. LEIDEN, 20 April. Vee. 816 Runderen, 189 Kalveren, 782 Schapen,Lammeren. Prijs: Vette Koeijen 68 a 78 c. per KG. Kalfkoeijen f 185 a f 295. Vare Koeijen f 125 a 275. Vette Kalveren 75 a 85 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 2.50 a7. Vette Schapen ac. per KG. Weide Schapen f 24 a 36.Lammeren f a ROTTERDAM, 23 April. Tarwe. Nieuwe Vlaams, en Zeeuws. be3te f 12,25 al3,dito Flakk. en Overm. beste f 11,75 a 12,75. Rogge. Vlaams, en Zeeuws, f 8,50 a 9,25, Flakk., Overm. en Noordbr. f 8,a 8,60. Boekweit. Noordbr. f 280 a grove Fransche f a Gerst. Vlaams., Zeeuws., Flakk. en Overm. Winter beste f6,90 a f 7,20, mindere f 6,a 6,80; dito dito Zomer beste f 6,30 a f 6,80, mindere f 5,60 a 6,20. Haver. Dikke f 5,20 a 6,Ordinaire f 4,20 a 5,50. Koolzaad. Opgeruimd. Meekrap. Zeer beperkte handel met onveranderde prijs. Vlas. Deze week bestond er op het land wederom eene goede vraag voor alle soorten, maar voornamelijk mindere en middel soorten. Ter markt was de aanvoer kleiner dan de vorige week, zijnde ongeveer 15,000 steen die door de hooge eischen van de houders slechts gedeeltelijk werden opgeruimd. SCHIEDAM, 23 April. Jenever f i9,50. Amst. proef f 20,75, Moutwijn f 14,25 per N. vat. ZWOLLE, 20 April. Vee. Behalve op de stallen was op de markt aangevoerd ruim 1050 stuks. Daar gisteren hier op de stallen en aan 's Gravenweg het beste vee was verkocht, was heden de handel traag en de prijzen der lste kw. f 10 en der 2de kw. f 15 minder. De Holl. koeijen eu schotten bleven het beste prijshoudend. Men besteedde voor: vette koeijen lste kw. f 240 a f 230 of S0 a 86 cents per KG., dito 2de kw. f 170 a f 230 of 68 a 72 cents per KG., neurende koeijen f 120 a f 270, versch gekalfde f 140 n 250, guste f 100 a f 160, dragtige dito f 100 a f 145, ossen voor de weide f 130 a f 220, stieren f 160 a f 190, springstieren f 60 a f 150, jarige kalveren f 40 a f 65, nuchtere f4 a f 6 weide schapen en lammeren f 4 a f 18. Varkens. Op 55 wagens aangevoerd p. m. 350 biggen. 6 weeksche f7 a f 9, 10 weeksche f 9 a f 13, magere varkens f 20 a f 52, dragtige f 48 a 60, vette 50 a 57 cents per KG. STAD EN AMBT VOLLENHOVEN, 21 April. Hooi. Uiterdijksch f 36 a 52 per 1000 kilogram. LEEUWARDEN, 20 April. Vee. Runderen 1180, Schapen 476, Varkens 361., Besteede prijzen: Stieren f 240, Ossen fvelte Koeijen f 360, melk dito f 275, Pinken f 120, velte Kalveren f vette Schapen f 45, melke dito f 30, vette Varkens f 135, dito Biggen f Boter, lste kwal. f 55,a 58,2de kwal. f 42, LONDEN, 21 April. Vee. 2900 Runderen, 12000 Schapen en Lammeren,]Kal- veren enVarkens. Prijs der Runderen 5/9, Schapen 6/4, Kalveren 6/9 en Varkens 4/10 per steen. LATfiBE BBHIGTKI*. Heden middag vertrekt uit deze haven Zr. Ms. ram- torenschip Schorpioen, komm. kapt.-luit. ter zee W. Steffens, met. bestemming naar 't Vlie en zich verder aan onze visschersvloot in de Noordzee te vertoonen. Na drie dagen wordt deze bodem hier terug verwacht. Naar men verneemt zullen van de 818 lotelingen, die zich in Noordholland hebben aangeboden om bij de zeemilitie te dienen, slechts 203 daarbij ingedeeld mogen worden. Op de laatstelijk door Z. M. den Koning te Amsterdam gehouden audiëntie bekwam een zeeofficier, die Z. M. be dankte voor de hem toegekende Militaire Willemsorde, ten antwoord: «Integendeel, luitenant! het is aan mij om u te bedanken.» Naar de M. Crt. vernomen heeft, is dit geval gebeurd met den uit Middelburg afkomstigen luit. ter zee 2de kl. F. M. A. Mathon, die, nog niet geheel van een in Atsjin bekomen wonde aan het been hersteld, zijne opwachting bij den Koning ging maken. Toen hij, op den arm van een adjudant leunende, in de audiëntiezaal binnentrad, liet de Koning hem dadelijk een stoel brengen, niettegenstaande de officier verzekerde, dat, ofschoon het gaan hem nog een weinig moeijelijk viel, het staan hem niet onmogelijk was. Het was op 's Konings welwillende vraag: «Wat is eigenlijk het doel van uw komst, mijnheer Mathon?» dat het bedoelde gesprek plaats had. Gisteren ochtend omstreeks negen uur is op de brug van den zanddijk van den Oosterspoorweg, bij de Zeeburger- dijk te Amsterdam, een geladen zandtrein tegen een ledigen aangereden. Verscheidene wagens zijn te water geraakt, terwijl de locomotieven zoo goed als vernield zijn. Van het personeel is een werkman gekwetst eu een ander in het water gesprongen, maar met den schrik vrijgekomen. De passagiers met de gewone treinen moeten overstappen. Het plan is opgevat, dat reeds bij eenige firma's steun heeft gevonden, om te Amsterdam des avonds bij gunstig weder hoog in de lucht te adverteeren door middel van «hydro-oxygeene of photo-electrische beelden.» Uit particuliere berigten verneemt het Vad. dat de heer mr. W. Stortenbeker Jr., lste secretaris van het gouvernement te Batavia, is benoemd tot directeur van Eeredienst, Onderwijs en Nijverheid. De hoogste prijs in do tegenwoordige Staatsloterij is te 's Hage gevallen op een in 20 onderdeelen gesplitst lot. Twintig personen, allen tot den kleinen burgerstand behoorende, zijn door Fortuna bedeeld. Dezer dagen zou bij een geacht ingezetene te Kampen een ontploffing hebben plaats gehad. De buren hoorden tegen 9 uur 's morgens een knal, niet ongelijk aan een salvo der artillerie, en toen zij den kant uitgingen, van waar het geraas kwam, ontmoetten zij den huisheer, die, een beeld van ellende en van wanhoop, onophoudelijk schreeuwde: «Mien zoerkool, o mien zoerkoolIn de kamer gekomen, zagen de buren iets heel vreemds, iets eigenaardigs. In een leunstoel zat de zoon, zoo bleek als een doode, van boven tot onderen met zuurkool behangen de andere huisgenooten sprongen, als door de tarentella gestoken, in de kamer rond en zochten de heerlijk ruikende zuurkool van het hoofd, uit de oogen, mond en ooren te verwijderen. Bijna ieder meubelstuk was met guirlandes van zuurkool behangen en aan den zolder en de ramen kleefde zuurkooloveral zuurkoolNaar men wil, was een vat met zuurkool in den kelder bevroren; om het te ontdooijen, had de huisheer 't in de woonkamer naast den kagchel gezet en bet tengevolge van de warmte in de digtgestopte ton ontwikkelde gas deed plotseling duigen en banden springen en joeg de zuurkool naar alle kanten. (N. K. Crt.) De ruim twee jaren geleden op zijn verzoek naar het Indisch leger overgeplaatste luitenant Verploegh van Hellow is, na in drie verschillende gevechten tegen de Atsjinezen gewond te zijn geworden, een paar weken geleden in het vaderland en bij zijne betrekkingen te Oudewater terug gekeerd. De laatste verwonding die hij bekomen heeft was een kogel in de linkerzijde, die, eenigszins afgestuit op een horologie, daarvan een gedeelte had verbrijzeld. Terwijl men in Indië meende, dat de kogel niet meer in de wond aanwezig was, was prof. Tilanus te Amsterdam, daarover geraadpleegd, van een ander gevoelen, en de patiënt besloot zich aan eene operatie door genoemden hoogleeraar te onderwerpen. Van achter een der ribben werd toen niet alleen de kogel, ter grootte in middellijn van ongeveer 20 millimeter, maar zijn ook de afgeschoten gedeelten goud van het horologie te voorschijn gebragt. De toestand van den patiënt is na de operatie zeer gunstig. (N. Rott. Crt.) Volgens 1'Indépendance zou de oorlogsverklaring heden plaats hebben. Te Hamburg zal in de volgende maand een ten toonstelling worden gehouden van Duitsche steenkolen. Men verwacht, dat 150 a 200 verschillende soorten ter tentoonstelling aanwezig zullen zijn. Dezer dagen is te Batavia uit Deli gevankelijk aan- gebragt een militair, Franschman, oud-communard, die uit wraak over een hem door zijn kapitein opgelegde discipli naire straf, bij de eerste exercitie na zijn ontslag uit 't arrest zijn geweer, dat hij vooraf geladen had, op den kapitein aanlegde en hem doorschoot. De kogel drong door den bovenarm en de borst heen en de wond is doodelijk. De dader zal van den militairen stand vervallen verklaard en na overtuiging van schuld met den strop moeten worden gestraft. PURMERENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 17 stuks Paarden. Veulens. 212 Runderen. 204 H vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kgr. (vlug) 155 magere dito - 6,a 15,per stuk.(vlug) 1332 ,y Schapen. 50 u vette Varkens - 0,50 a 0,62 perkilog. (vlug) 17 H magere dito - 20,a30,per stuk. (stug) 157 stapels kleiue Kaas, f a per 50 kilogram. 1 middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f l,22j a 1,30 per kilogram. Kip-Eijeren f 3,a per 100 stuks. Eend-Eijeren- 3,40 a BUITENGEWONE VERGADERING der ZANGVEREENIGING CECILIA, op ZONDAG 29 APRIL 1877, des aionds ten 8 ure. Introductie: Voor een Heer met of zonder Dame ƒ0.49. Meerdere Dames- 0.25. Schagei 35Jarige Bclitvereeniging VAN Jb. stammes E N n. timmerman. 24 April 1877. Namens J. Stammes en Echtgenoot. 35jarige Echtvereeniging VAN C. Az. BAKKER EN M. C. KOS. 't Zand N.-Zijpe 25 April 1877. Namens kun dankbaar Behuwdkind, Kinderen en Kleinkinderen. Heden vieren onze geliefde Ouders S. KRAMER en A. GROENE WOUD hunne SSjarigc Huwelijk b ver eeniging. Koedijk25 April 1877. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd K. KAAN Az. E. C. j E m m i n k. Wieringerwaard, 21 April 1877. Ondertrouwd: JOH. BAKKER Cz. e n m. b a k k e r jd. Burg op Texel. Algemeene kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3