B u ite n I a n d ADVERTENTIËN. De Donau is nog steeds stijgende alsmede de andere rivieren in Rumanië; de bruggen worden dientengevolge ernstig bedreigd. Eene poging tot overgang van den Donau zal nog wel eenige weken moeten wachten. Weder is een Turksche monitor in de lucht gevlogen, nu evenwel niet tengevolge van het vuur uit eene Russische batterij, maar door een torpedo. Dit «wapenfeit" greep plaats in den nacht vau 25 op 26 dezer, nabij Braïla, op den Donau. De torpedo's, welke het pantserschip vernietigden, waren dienzelfden nacht door twee Russische marine-officieren gelegd, bij Matschiu. Dit leggen of laten zinken van torpedo's geschiedt met behulp van de kleine vervocrbare stoombarkassen, welke de Russen, zooals reeds bij den aanvang van dezen oorlog gemeld is, per trein naar den Donau hebben gebragt. Te Galatz kwamen de uit elkander genomen vaartuigjes aan en in de Sereth werden ze weder ineen gezet, en vervolgens den Donau opgebragt. Toen men nog niet wist, wat er met deze kleine stoombarkassen gedaan moest worden, vernam men met een ongeloovig schouder ophalen, dat zij in den strijd met de Turksche monitors aangewend zouden worden. Men dacht dan onwillekeurig aan grootere gevaarten en kon niet begrijpen, hoe die per trein konden aangevoerd worden. Die verkeerde voorstelling is nu uitgewischt. Men weet thans hoe men dien strijd tegen de monitors moet opvatten. Onder bedekking van het geschut der Russische batterijen varen deze bootjes onop houdelijk af en aan, dag in dag uit, dikwijls ook des nachts. Elke boot neemt telkens twee torpedo's aan boord, spoedt zich daarmee naar de plaats, waar de helsche machines moeten gelegd worden, laat ze zinken en stoomt ijlings naar den oever terug, om met twee nieuwe torpedo's hetzelfde werk te gaan verrigteu. De Turksche pantserschepen vermogen niets tegen deze noten doppen, want eer de stukken gerigt zijn, verdwijnen die kleine duivels reeds uit het gezigt. Middelerwijl strekken de stoombarkassen den rayon der torpedo's al verder en verder uit, waardoor het der Turksche oorlogschepen dagelijks moeijelijker wordt, om in de nabijheid der steden te komen en vandaar dan ook, dat men reeds sinds eenige weken niet meer van een bombardement van Braïla, Galatz en andere steden nabij de Donaumonden hoort. De Kölln. Zeitung bevat een eersteu brief van haar bijzonderen correspondent te Bucharest. Na zijn reis van Orsowa tot de Rumaansche hoofdstad beschreven te hebben, deelt hij het volgende mede, omtrent zijn eerste ontmoetingen te Bucharest, waar de trein, die hem er bragt, om 8 uur 's avonds aankwam: «Nadat ik mij een weinig verfrischt had, ondernam ik, ofschoon het reeds laat geworden was, een wandeling door de «Stad der Vreugde," zooals Bucharest heet. Omstreeks 11 uurtrad ik het Café du Boulevard binnen en vond dat opgepropt met Russische officiereu, die vrolijk schertsten en jubeldenouder hen bevond zich een klein mannetje in de uniform vau een Rumaansche arts, 20 a 22 jaar oud, zoo bleek als de dood. De heereu Russen dronken een Russische bowle, d. i. een mengsel van thee, rooden wijn, champagne en rum van den laatste niet te weinig een drank, die wel een sterker weerstandsvermogen dan dat van den kleinen man had kunnen overwinnen. Was het wonder dat de innerlijke natuur bij hem bovenkwam; vond hij er al een kinderlijk vermaak in, met zijn geweldige sabel in het wilde om zich heen te slaan, de Russen, die hem, ronduit gezegd, voor den mal hielden, konden niet ver hinderen, dat hij in het volgende oogenblik om den hals viel en afkuste, daarbij met dubbelslaande tong een hoera voor den Keizer uitschreeuwende. Eindelijk nam een oude verstandige kapitein het kind zijn gevaarlijk speelgoed af, terwijl een ander zich over hem erbarmde en hem de vrije lucht liet genieten. Daar ik in de onmiddellijke nabijheid van eenige Russische offi cieren gezeten was, liep er een, toen hij zag dat ik mij over het geval vrolijk maakte, op mij toe en bood mij een glas van den waarlijk helschen drank aan, dat ik nolens volens aan moest nemen ook, waarna we binnen een paar minuten de beste vrienden waren. Toen hij vernam dat ik een Pruis was, heette het: Russki en Prusski officieren zijn broeders! En vóór ik er op verdacht was, had de broeder mij zoo teeder omarrad en gekust, dat een jong meisje het hem niet verbeteren zou. De Russische teederheid beviel me wel weinig, maar wat er aan te doenP Ik was blijde, dat de heeren uitrukten." De «heilige oorlog," de Dschihad, die thaus afgekondigd is zooals men weet nog slechts voor Aziatisch Turkije legt den «geloovige" zware verpligtingen op, maar veroorlooft hem ook veel vrijheden. Die verpligtingen zijn in hoofdzaak de volgende: «De Sultan moet zelf ten strijde trekken en ieder geloovige boven de dertien jaren moet daaraan deelnemeu. Wie thuis blijft moet voor de strijders zorgeu en hen onderhouden. Gedurende den oorlog kunnen de geboden van den Koran buiten werking worden gesteld eu mogen de geloovigeu zich in het land des vijands alles toe- eigenen, ook de vrouwen. Wie valt in den strijd, ook al ware hij de grootste zondaar, komt in het paradijs. De oorlog mag eerst ophouden wanneer de vijand overwonnen is, of wel tot den Islam bekeerd. Blijft hij ongeloovig, d.ui mag geen vrede met hem worden gesloten, doch slechts een korte wapenstilstand." België. Sedert een paar weken is uit Brussel een 13jarige deugniet verdwenen met eene som van 10,000 fr., welke hij zijn vader ontstolen heeft. In spijt van de ijverigste nasporingen der politie heeft men den jeugdigen dief tot dusverre niet kunnen ontdekken. De kist, welke de gestolen som inhield, is opengebroken teruggevonden. De effecten had de knaap er in gelaten, doch het geld en de bankbilletten waren verdwenen. Het was trouwens de eerste maal niet, dat de jongen zijn vader bestal. Reeds tweemaal, telkens voor diefstal, liet zijn vader hem opsluiten in de verbeteringsschool van Ruysselede. Den eersten keer legde de knaap het aldus aanhij wendde zich tot een loodgieter, met wien zijn vader in betrekking stond, en vroeg om fr. 200'voor zijn vader ter leen. De loodgieter, geen argwaan koesterende, gaf ze, en de kleine booswicht kocht er een zilveren horologie met ketting en een cornet a piston voor. FiaBkrijk. Het plan van een onderzeeschen tunnel, die Frankrijk met Engeland vereenigen zou, schijnt voor goed te zijn opgegeven. Daarentegen heeft zich eene Maatschappij gevormd, welke door deskundigen wil doen onderzoeken, in hoever het mogelijk zou zijn over het Kanaal eene op pijlers rustende brug te spannen. Engeland, Jl. Donderdag vierde Koningin Victoria haar 58sten verjaardag. Lord Russell verschafte den tweeden Pinksterdag aan een groot getal werklieden een aardig feest, dat zijne populariteit niet weinig zal verhoogen. Ongeveer 600 leden van twee te Londen gevestigde arbeiders-vereenigingen waren door den grijzen staatsman op zijn buitengoed nabij de hoofdstad genoodigd. Onder het geleide van een muziek corps togen de gasten derwaarts, alwaar zij door den lord, omringd van zijne familie, met een korte toespraak werden verwelkomd. De gastvrouw, met haar zoon en dochter, voerde hierop de werklieden door de bezittingen rond en wees hun o. a. de plaats, van waar Hendrik VIII naar den Tower uitzag om door het bepaalde teeken, het opstijgen van een raket, het berigt te ontvangen van de onthoofding zijner gemalin Anna Boleyn. In het Petersham Park werd vervolgens gelegenheid geschonken zich met ligchaams- oefeningen te vermaken, terwijl de dochter van lord Russell daarna de prijzen aan de overwinnaars uitreikte. Met muziek en dans werd het feest besloten. In 't prachtig gelegen Star-and-Garter-hötel te Rich- mond, een geliefd uitspannings-oord der rijke Londenaars, werd jl. Woensdag een eigenaardig feest gevierd. Omringd door 67 van zijn 102 kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen, vierde de heer Edward Morgan er zijn 107 den verjaardag. Duilschland. De veldmaarschalk von Manteuffel heeft den 1 dezer zijne öOjarige dienst bij het Pruissische leger herdacht. In het Louizenstadtisch theater te Berlijn wordt tegenwoordig een «schrikwekkend drama» van Edmonde Chicard met buitengewoon succes opgevoerd, getiteld: «De Nachtuilen van Parijs.» De opschriften der 7 tafereelen luiden aldus: Een kwartier aan de galg; de bloedwraak; Parijs bij nacht, of: de handlangers der hel; de dame met het doodshoofd; onder doodsbeenderen, of de katakomben van Parijs; de vrouw met de koude hand; Aballino, rog- chelt gij? of: doorstoken, gespietst en opgehangen. De caricatnren, door Chicard geteekend, zijn zeer humoristisch. In de nabijheid van Potsdam is een vogelpaar een beroep komen doen op het goede hart der jeugd. Het heeft nl. het schoollokaal uitgekozen om er zijn nest te bouwen. Door een der altijd openstaande ventilatie-raampjes vlogen zij in en uit, het nestje aan de hoede der jeugd toevertrouwende. Het rumoer in de school, het gezang der leerlingen, niets hindert het wijfje, nu er eijeren zijn, haar post in het nestje te vervullen, het blijft rustig zitten broeijen. De leerlingen, daartoe door den onderwijzer opge wekt, toonen zich het vertrouwen der vogels waardig. 't Is alsof deze vogels begrepen dat er geen ander middel is om der jeugd te leeren een vogelnestje te verschoonen. INGEZONDEN. EIGEN HULP. «Een vast inkomen is altijd geld en altijd armoe," zegt een spreekwoord, dat veel waars bevat. Terwijl het eerste deel de schoone zijde van het hebben vau een vast inkomen aanduidt, wijst het tweede deel het minder aangename daarvan aan. Gewoonlijk zijn de vaste tractementen, wegens veelheid van caudidaten, niet hoog. De tractements-verhoogingen zijn niet evenredig geweest met het stijgen van de prijzen der eerste levensbehoeften. Toenemende welvaart en ontwikkeling (uiterlijke althans) hebben luxe-artikelen meer algemeen in zwang doen komen. Dit alles mkakt, dat zeer veel ambtenaren den post voor onvoor ziene uitgaven op hun budget öf zeer klein moeten maken öf schrappen. Zoolang ze met hunne familiën met gezondheid zijn gezegend, gaat alles wel, maar hoe vaak ziet men niet, dat ziekte of ongeval ambtenaren in een wis verderf storten, waaruit ze niet dan met inspanning aller krachten zich weer verheffen. Bij de meeste ambtenaren is vooreerst geene tractements-ver- liooging te verwachten, die hen voor goed uit de aangeduide min aangename positie zou verlossen. Is van boven geen verbetering te wachten, welnu, dan zelf de handen aan den ploeg geslagen. Eenige ambtenaren willen bier te lande eene Vereeniging op- richteu ter verbetering van den toestand van de ambtenaren. «Eigen Hulp" zal haar naam zijn. Het voorloopig hoofdbestuur heeft circulaires rondgezonden, waarin het doel der Vereeniging wordt bekend gemaakt. Onder de lezers van dit blad zijn er gewis, die ook deze circu laire hebben gelezen. Inzender dezes is van meening, dat te HelderNieuwediep zeer geschikt eene afdeeling «Eigen Hulp" kau worden opgerigt, wegens het zeer groot aantal daar wonende ambtenaren. Dringend verzoekt hij daarom eenige heeren, belangstellenden op te roepen door eene advertentie in dit blad tot eene zamenkomst in eene of andere zaal te H.N., ten einde de mogelijkheid der oprigting eener afdeeling te bespreken, na aanduiding der zegenrijke strekking van «Eigen Hulp." Hij geeft daarbij den heeren, die aan zijn verzoek zullen voldoen, in overweging, den tijd der zameukomst te bepalen op een Zondag vóór 15 Junij, en het uur zóó te kiezen, dat ook niet te H. N. woonachtigen haar kunnen bezoeken. Eene kleine entree zal de te maken onkosten ligt dekken. Wie uwer, HH. ambtenaren, predikanten, officieren, onderwij zers, enz. enz., wie uwer neemt de taak van oproeping op zich? Wie het doet, toont belang te stellen in het lot zijner mede- ambteuaren. Spoedig eene oproeping van belangstellenden in dit blad te vindeu (liefst volgens bovenstaande aauduiding van dag en uur), zal zeer verblijden': Een Ambtenaar. Stoomvaart-Berigteii. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Maduba. 17 Maart van hier vertrokken. 29 April te Batavia aangekomen. Pbinsks Amalia. 7 April van hier vertrokken. 18 Mei te Batavia aangekomen. Prins van Oranje. 28 April van hier vertrokken. 21 Mei Aden gepasseerd. Holland. 8 Mei van hier vertrokken. j 27 Mei te Port-Saïd aangekomen. Voorwaart 8. 19 Mei van hier vertrokken. Was 22 Mei bij Yarmouth E. W. Java. 17 Pebr. van Amsterdam vertrokk. 11 April te Batavia aangekomen. c eleb es. 17 April vau Batavia vertrokken. 25 Mei Oitavos gepasseerd. Prins Hendrik. 5 Mei vau Batavia vertrokken. 28 Mei te Suez aangek, én vertr. Koning der Nederlanden. 26 Mei van Batavia vertrokken. conbad. 7 Mei alhier nang, vertr. 9 Junij. Stad ii a a r l e m. Vertrekt 16 Junij van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Gemeente Hel Ier. Oncavc van Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD: G. van Praag, koopman en E. Oudkcrk. GETROUWD: Gcene. BEVALLENJ. Meijer, gcb. Kunst, D. J. M. P. Hiindcler, geb. Donsen, Z. E. II. Gorter, gcb. Jansen, D. J. E. Dienst, geb. Kramer, D. P. Slreulkcr, geb. Stcinratli, Z. O. Bruin, geb. Mud, 1). OVERLEDEN J. C. Kamper, 18 dagen. P. Vogelzang, 49 jaren. Ambtshalve ingeschreven 1. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). g Windrigting Barometer Thermometer .JP g Toestand 3 en mm. C. 0 van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. sv de zee. 27 12' zzw. 7k. 758.53|- 2.7 14.0 - 0.2 0.74'weingolv 28 12 ztw. 24,/ 744.33- 17.0 14.1 - 0.2 0.89, holwater 29 8 zw. 7„ 750.24'- 11.1 12 0 - 0.5 0.80! Golvend 29 12 zw. 12„ 751.93 - 9.4 13.2 - 1.2 0.75' Weersgesteldheid: 27Mei 12 u. Ligthewolkt, winderig. 2SMei 12 u. Bewolkt, wind, onstuimig. 29Mei 8 u. Ligtbewolkt, winderig. 29Mei 12 u. Idem. 28 Mei. Grootste winddruk ten 10 u. 10 m. voorm. 46 KG. Marine-Haven Nieuwediep. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 27 Mei. PrinsesAmalia. G.H.Timmcrman.Duink.&Goedk. Patjitan. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten— oj Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. SirGalahad.st.J.Luty. Taganrog. Rogge. Duink.&Goedk. LadyAline.st. T.Booker. Sunderland. Steenk. Eairfax.st. F. Stoole. Cardiff. de Vries Co. RoyalStandard.st.W.D.Johnsen.Taganrog. Rogge. Duiuk.&Goedk. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 26 Mei. Chip Chase, st., Nevvcastle. 27 Mei. Herman, Schmidt, Samarang; Penelope, st., Middell. Zee; Urania, st., Hamburg; Stabsiouche, Fuhljan, RochesterMerlin, st., Londen; European, stHuil. 28 Mei. Sea Belle, Taylor, Dieppe; Metropolitan, st., Londen; Johan Auguste, Berutson, CronstadtRichard en Emily, Mann, Cardiff. Vertrokken.- 26 Mei. Echo, st., Newcastle Eetta, st., Hamburg; Cosmopolitan, st., LondenEtna, st., Koningsbergen. 27 Mei. Comeet, st., Stettin; Panama, Burgdorff, Hamburg: Brammen, st., Drammen; Heclast., Riga; Sirius, st., Reval. 28 Mei. Metropolitan, st., Londen; Johan August, Berutsen, Krockstrand; Isabella, Dieppc. Marktberigten. AMSTERDAM, 26 Mei. Tarwe. Op levering lager; Nov. f 328. Rogge. Op levering Oct. f 204, 205, 206, 205. Koolzaad, f 6 lager; Oct. f 397. Raapolie. Lager; Najaar f 38£; Mei f 39f. Lijnolie. Zeer flaauw; Junij f 32; Najaar f 30J. 28 Mei. Tarwe. Op levering f l lager; Nov. f 327. Rogge. Iets lager verkocht; nieuwe Galatz f 225Taganrog f 222, 223; Petersb. f 216. Op levering Mei lager, Oct. iets flaauwer; in deze maand f 205; Oct. f 205, 204. Boekweit. Puike schaarsch. Gordijker f 266 van zolder te ontvangenjarige grijze Zand per 2100 KG. f 242. Koolzaad. Per 2000 KG. f 2 lager; Oct. f 895. Raapolie. Per 100 KG. traag: Vlieg, f 39; Sept./Dec. f 38£; Mei 1878 f 39$. Lijnolie. Per 100 KG. vaster: Vlieg, f 33; Zomer f 31^, f; Sept./Dec. f 80?, 31$. Petroleum. Zeer vast; loco f 16 E.Sept./Dec.-levering f 17, f 16f E. Vee. Vette Runderen 1ste kw. 95 c., 2de kw. 90 c. en 3de kw. 80 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijeu f 110 a 270. Nuchtere Kalveren f 3 a 7. Schapen f 34 a 12. Vette Varkeus 44 a 58 c. per KG. Biggen f 8 a 23. HOORN, 26 Mei. 4 hectol. Tarwe f 14,13 hectol. Gerst f 7,25, 4 hectol Haver f 6, Mosterdzaad f 32,Karweizaad f 26,a Maanzaad f a, 24 hectol. Boonenbruine f 14,witte f 16, Paarden- f 8, alles per hectol., 1 hectol ErwtenGrnauwe f 22,Groene f groote Witte f Vale f hectol. Aardappelen f -, per hectol., 2100 KG. Kopbotcr f 1,40 a 1,60 per KG., 18,500 Kip-Eijeren f 2,90 a 3,7,900 Eend-Eijeren f 3,20, beiden per 100 stuks. Vee. 17 Paarden f 80 a 250, 200 Koeijen f 170 a 375, 30 Kal veren f 6 a 20, 1000 Schapen f 22 a 38,983 Lammeren f 9 a 19, 140 Varkens f 15 a 23, 4 Zeugen f 35 a 80, 370 Biggen f 8 a f 13, 55 Bokken f 0,56 a 12,50 50 Geiten f 0,90 a 11,—, Kippen f a -,per stuk. Handel vlug. ROTTERDAM, 28 Mei. Tarwe. Nieuwe Vlaams, en Zeeuws, beste f 12,25 al3,dito Flakk. en Overm. beste f 11,10 a 12,75. Rogge. Vlaams, en Zeeuws, f 9,a 9,60, Flakk., Ovenn. en Noordbr. f 8,50 a 9,25. Boekweit. Noordbr. f a grove Fransche f a Gerst. Vlaams., Zeeuws., Flakk. en Overm. Winter beste f 6,60 a f 7,60, mindere f -,a -,dito dito-Zomer beste f 6,10 a f 7,40, mindere f a Haver. Dikke f 5,20 a 6,20, Ordinaire f 4,30 a 5,60. Vlas. Op het land heerschte de vorige week vrij goede vraag, zoomede heden ter markt en werden ruim vorige prijzen besteed. Van de aangevoerde circa 23000 steen bleef echter tengevolge dei- al te hooge vorderingen van sommige houders een gedeelte onverkocht. SCHIEDAM, 28 Mei. Jenever f 18,7 5, Amst. proef f 20,Moutwijn f 18,50 per N. vat. WASPIK, 27 Mei. Het grasgewas staat uitmuntend. Men verwacht dit jaar eeu goed hooi-jaar en vroeg tevens. Oud hooi wordt druk verhandeld van f 22 tot f 24 de 1000 halve kilo's. ZWOLLE, 25 Mei. Vee. Aanvoer 1026 stuks. Vette Koeijen 70 a 82 c. per KG., neurende dito f 140 a 270, afgekalfde dito f 150 a 240, Ossen f 100 a 260, vette Stieren f 60 a 270, guste Vaarzen f 120 a 190, jarige Pinken f 40 a 80, neurende Schotten f 130 a 190, nuchtere Kalveren f 4 a 7, Weideschapen f 16 a 28, dito Lammeren f 5 a 12, magere Varkens f 25 a 55, vette dito 48 a 57 c. per KG., Biggen f 6 a 9, lüweeksche f9 a 13. WIJ HE, 21 Mei. In de afgeloopeu week was de handel in rundvee in deze streken vrij levendig; \ooral guste koeijeu voor de vetweiderij en flinke mclkkoeijeu waren zeer gezochtover 't algemeen besteedde men f 10 a 15 per stuk meer dan de vorige week, wat aan de zachtere weersgesteldheid meet wórden toegeschreven. Zesweeksche biggen, waarvan de aanvoer op de markt ruim was, werden vlug verhandeld voor f 1.35 a 1.60 per week. Op de botermarkten was de aanvoer zeer ruim en werden alle soorten zeer vlug verhandeld. Er waren veel opkoupers aanwezig, o. a. ook de voornaamste boterkoopers uit Zwol!oover 't geheel besteedde men f 1.50 per vat van 20 kilo's meer dan verleden week en f 4 meer dan vóór 14 dagen. STAD EN AMBT VOLLliNHOVEN, 26 Mei. Hooi. Uiterdijksch f 40 a 50 per 1000 kilogram. NORG, 25 Mei. Op de gisteren alhier gehouden voorjaarsmarkt was de aanvoer van vee zeer groot, waaronder zeer prachtige exemplaren. Ter markt werden gebragt 750 Paarden, waarvan 338 Ruinen, die golden van f 45 tot 655, 412 Merriën van f 50 tot 800, 20 Veulens van f 35 tot f 155, 452 Koeijen van f 65 tot 330, 64 Kalveren van f 25 tot f 55, 2 Stieren van f 60 tot- f 120, 3 Ossen van f 55 tot 135, 426 Schapen van f 3 tot 12, 2 Geiten van f 4 tot 8, 302 Varkens van f 3 tot 45. 't Getal rijtuigen bedroeg 600. Niettegenstaande voor luxepaarden hooge prijzen werden besteed, was de handel daarin evenwel stug, zoodat er nogal veel onverkocht is gebleven. Koeijen waren hoog in prijs, zoodat bijna alles tot ferme prijzen is opge ruimd. "Varkens en Schapen werden met slependen handel omgezet. LONDEN, 28 Mei. Vee. 1700 Runderen, 13000 Schapen en Lammeren,Kal veren en Varkens. Prijs der Runderen 5/8, Schapen 6/8, Kalveren 6/6 en Varkens 5/— per steen. PURMERENDER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 32 stuks Paarden. Veulens. 544 Runderen, handel matig, Mclkkoeijen minder. 209 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kgr, vlug. 103 magere dito - 6,a 24,per stuk, stug. 2244 Schapen, handel matig. 62 vette Varkens - 0,54 a 0,64 perkilog.,matig. 25 magere dito - 20,a34,per stuk, stug. 445 Biggen - 9,al2,stug. 290 stapels kleine Kaas, f 28,a 40,per 50 kilogram. 1 middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,30 a 1,40 per kilogram. Kip-Eijeren f 2,90 a 3,10 per 100 stuks. Eend-Eijeren- 3,20 a Vervolg' Nieuwstijdingen. In het tijdperk vau vier weken, 22 April tot 19 dezer, zijn, blijkens ingekomen ambtsberigten, door longziekte aangetast: in Gelderland 4 runderen, in Zuidholland 87 en in Friesland 9, totaal 100 runderen. In het vorige tijdvak van vier weken was dit getal 118. Op Zondag 3 Junij a. s. zal in alle Roomsch-Cath. kerken het 50jarig bisschoppelijk feest van Z. H. Pius IX op plegtige wijze worden gevierd. De heer J. M. Keen, hoofdonderwijzer te Wieringerwaard, komt voor op de voordragt voor hoofdonderwijzer aan de openbare school voor lager onderwijs te Hilversum. Uit West-Blokker wordt van 27 dezer gemeld«Gisteren middag van de Hoornsche markt terugrijdende, had de heer O. uit Hem 't ongeluk, dat zijn paard niet 't lemoen van zijn rijtuig op den loop ging, waardoor bet rijtuig, waarin hij met zijne echt- genoote en twee andere vrouwen zat, van den dijk in de Zuiderzee viel. Allen werden gered, doch de vrouw van O. bekwam door de glasscherven zóó ernstige wonden, dat zij heden aan de gevolgen overleed." Uit Zierikzee wordt het volgende medegedeeld: «In den tuin van den heer V. L. had een nieerlenpaar zijn nest gebouwd in een laurierboom die, in een tob staande, met de mooije dagen buiten geplaatst was. Het invalleude gure weder maakte het spoedig daarop noodig den boom weder binnen te brengen, nl. in een met glas gedekteu ingang bij de woning. De vogels bleven echter rustig nestelen, en hebben de eitjes behoorlijk uitgebroed en ver zorgd, ofschoon zij daartoe nu en dan de deur uit en in moesten vliegen en de huisgenooten gedurig het nest moesten voorbijgaan. Eindelijk zijn de jonge vogels met de ouden uitgevlogen en niet weder in den boom teruggekeerd." Te M'heer (Limburg) is een grijsaard die, ondanks het verbod, kraaijennesten wilde uithalen, uit een hoogen boom gevallen en op de plaats doodgebleven. In de omstreken van Yerviers wordt eene fabriek gebouwd voor mechanisch vervaardigd hoefbeslag van paarden. Met 10 man kan men per uur 600 ijzers voortbrengen, geheel klaar om te worden aangeslagen. Volgens de Echo houdt men zich te Sheffield bezig met het maken van papieren wielen voor spoorwegrijtuigen. GETROUWD: KLAAS VAN TWUIVER en NEELTJE VAN 'T HOF, WILLEM VAN TWUIVER en ELISABETH BLOM, PIETER VAN TWUIVER en SAVINA TER KERK, geliefde Kinderen van Pieter van Twuiver en wijlen Jannetje Blom. Zijpe, Mei 1877. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der ster venden, tot diepe droefheid van mij, mijne Kinderen en Behuwdkinderen, mijn geliefde Echtgenoot JAN BRUIN, in den gezegenden ouderdom van ruim 69 jaren. Schagerbrug, 23 Mei 1877. M. KOS, Wed. J. Bbdin.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3