MATINEE MUSICALE, a- SÜSIEiLiSCHEB DELICATESSE. ADVERTENTIËN. De vijand die wij op Let oog hebben is het warkruidde schade die hierdoor aan de Duitsche klavervelden gedaan wordt, is,zelfs •/.co groot, dat er op enkele plaatsen politic-maatregelen genomen worden om de verbreiding van het warkruid tegen te gaan. Bij ons schijnt het gelukkig nog niet inheemsch, op sommige pl Kitsen zelfs niet bekend te zijn. In Nederland kan men echter ce.i voorbeeld nemen aan Duitschland en men kan trachten den invoer en de verspreiding te voorkomen. Voor men een vijand bestrijden kan, moet men hem echter eerst kennen. Het warkruid is eene woekerplantdat is, zij leeft van de sappen van andere planten. Zij hecht zich aan de groene deelen van de planten, die voor haar geschikt zijn, en deze laatsten gaan te gronde. De stengel van het warkruid is zonder bladeren en heeft eene bleeke, soms roode kleur. De bloemen zijn meestal tot hoofdjes te zaraen gedrongen en geven gewoonlijk vier zaadjes. Deze grijze, soms bruinachtige zaadjes zijn zeer klein; zij hebben eene ruwe huid, zijn aan den achterkant rond en aan de beide zijden schuinsch afgeplat. Zeer dikwijls gebeurt het, dat twee zaadjes te zamen gegroeid voorkwamen. Bij het kiemen van den zaadkorrel komt er eene draad te voor schijn, die langs den grond voortgrooit, zonder den grond in te gaan, want het is geen wortel. Indien deze draad op haren weg eene plant tegenkomt, die haar geschikt voedsel geven kan, zoo ontwikkelen er zich kleine zuigworteltjes, waarmee de draad zich ann de vreemde plant vasthecht en de sappen opzuigt. Zonder voedsel kan de draad vijf of zes weken in leven blijven. Wanneer het warkruid dus met de klaver gelijktijdig uitgezaaid is, kan het wachten tot de klaverplant groot genoeg is om tot voedster te dienen. Nadat deze het warkruid eenigen tijd gevoed heeft, moet ze natuurlijk sterven. De beste wijze om te voorkomen, dat men te lijden hebbe onder de schade, die het warkruid kan aanrigten, is natuurlijk zorg te dragen, dat men het niet op het veld krijgt. Het cenige middel is dus het klaverzaad te laten onderzoeken; geen zaaizaad te nemen, waarvan men niet zeker is, dat het van het zaad van de woeker plant vrij is. Wanneer men dezen voorzorgsmaatregel verzuimd heeft en het warkruid vertoont zich in het klaverveld, wat dan te doen? Men heeft in Duitschland eene menigte proeven genomen. Het eenvoudigste middel schijnt ook het beste te zijn, dat is, de geheele plek van het veld, waar het zich vertoont, bij den grond af te maaijen vóórdat het warkruid bloeit, en dan zoowel klaver als warkruid te verbranden. De grootste zorg moet daarbij echter in acht genomen worden, want, wanneer er één plantje blijft, is de genomen moeite grootendeels voor niet, daar men dan niet zeker is, dat het gewonnen klaverzaad zuiver zijn zal. Het uittrekken van de omslingerde klaverplanten, zooals men op sommige plaatsen doet, heeft geen nut, daar de woekerplant zich niet op den wortel, maar op de groene deelen vasthecht; deze laatste wijze van handelen heeft nog het nadeel, dat. de klaverplant geheel weg is; dit is bij de eerst beschreven wijze niet het geval, daar men daarbij alleen de eerste snee verliest. Menigeen zal tegen de moeite opzien, om op deze wijze zich van het walkruid te ontdoen, in de meening, dat het zulk een vaart niet loopen zal met de verbreiding; hij echter, die overtuigd is welke schade do kleine vijanden van den landbouw kunnen aan rigten en 'die de schade nagaat, welke het warkruid in Duitschland reeds gedaan heeft, zal zich haasten ora eene verspreiding op zijne velden tegen te gaan, eer misschien, even als bij onze buren, de politie zich er mede moet bemoeijen. De reeds bekende wetsontwerpen zijn ingekomen, en de geloofs brieven der leden, die tusschentijds moesten aftreden wegens de aanvaarding van regterlijkc betrekkingen of ter vervanging van tusschentijds bedankt hebbende leden. Te 3 uren is de zitting hervat. Bedoelde leden zijn toegelaten. De commissie voor het adres van rouwbeklag bestaat uit de hecren Corvcr Hooft, van Heukelom, Kappeijne, van der Putte en van der Bcrch van Heemstede. Het concept is gereed en wordt morgen ochtend onderzocht. Benoeming-en, enz. Aan den heer nir. F. A. G. van der Hoeven is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kautonregter-plaatsvervanger te Hoorn. De off. van gez. 2de kl. J. J. Iiendriksz, geplaatst bij het hospitaal der Marine alhier, wordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld. De majoor W. C. Hojel, van den staf der artillerie, is, te rekenen van 1 Aug. e. k., op zijn verzoek eervol ontheven van de functiëu van directeur der studiën bij de K. M. Akadeniie en in zijnen rang overgeplaatst bij het 3de reg. vesting-artillerie. STATEiï-GEMHAAL. Eerste Kamer. Zitting van Donderdag 14 Junij. Tn deze zitting opende de Voorzitter de vergadering en deelde mede dat ontvangen was de volgende koninklijke boodschap van 4 Junij, houdende mededeeling van het overlijden van H. M. de Koningin: «Mijne Heeron! Het heeft God behaagd H. M. de Koningin, onze beminde Gemalin, den 3 dezer tot zich te nemen. Het is met diepe droefheid, M. li., dat ik U van dat overlijden, waardoor het geheele Koninklijke Iluis in rouw gedompeld is, kennis geef. In Onze smart zal voorzeker door geheel het Neder- landsclie Volk, dat Haar zoo lief was, worden gedeeld* En hiermede, M. H., bevelen wij U in Godes heilige bescherming." De Voorzitter zeide hierop: Mijne Heeren! Het is naar nan- leiding van de Kon. Boodschap, waarvan gij zoo evan de voorlezing hebt vernomen, dat ik U ter vergadering heb opgeroepen. Wij allen nemen voorzeker levendig deel in den rouw, waarin het overlijden van onze hooggewaardeerde en beminde Koningin Z. M. den Koning, het Koninklijk Huis en geheel Nederlaud heeft gedom peld. Ik houd mij overtuigd, dat gij met mij van gevoelen zult zijn, dat het pas geeft en dat het eene voldoening is aan de behoefte van ons hart, van die deelneming aan Z. M. den Koning te doen blijken, door deze Koninklijke Boodschap met een adres van rouwbeklag aan Z. M. te beantwoorden. Daartoe werd bij acclamatie besloten, alsmede om na afloop der vergadering zich in de sectiën te begeven tot verkiezing van de leden der commissie van redactie van dit adres. Zitting van Vrijdag 15 Junij. Het nieuw benoemde lid de heer Thooft is toegelaten. Het adres van rouwbeklag aan Z. M. den Koning is verder vastgesteld. De Kamer drukt daarin haar «diep leedwezen uit over den zwaren rouw, waarin het overlijden der Koningin Z. M., het koninklijk huis en het Nederlandsche volk heeft gedompeld, liet volk, dat in de Koningin de edelste deugden en de meest buitengewone gaven van hart en verstand waardeerde, gevoelt in deze dagen op nieuw, hoe innig het aan den Koning en het doorluchtig Stamhuis is gehecht. Moge het onwrik baar vertrouwen in Gods vaderlijke Voorzienigheid uw troost zijn en kalme onderwerping aan zijn bestuur u tot kracht en blij venden steun verstrekken." Dit adres zal Z. M. worden aangeboden door eene commissie. De Kamer is daarop gescheiden. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag 15 Junij. Ingekomen een koninklijke boodschap, houdende kennisgeving van het overlijden der Koningin. Op voorstel van den voorzitter is besloten dat treurig berigt, treurig voor den Vorst, voor 't Vorstelijk Hui9 en voor de Nederlandsche natie, met een adres van. rouwbeklag te beantwoorden. Buitenland. Frankrijk. De hitte was jl. Dingsdag op het midden van den dag te Parijs zóó groot, dat van de 800 werklieden op het Trocadero slecht 200 den arbeid hebben kunnen vol houden en 600 van 12 tot 4 ure het werk moesten staken. De geestelijke zuster St. Leon heeft voor eenigen tijd een vervolging ingesteld tegen het Fransche blad de Yonne wegens de overdreven, grootelijks tot haar nadeel gestrekt hebbende voorstelling van de bekende zaak der twee meisjes, door haar op een kagchel gezet, die volgens dat blad ernstige brandwonden zouden gekregen hebben. De regtbank van 1 Auxerre heeft den gérant van genoemd blad nu wegens laster tot een maand gevangenisstraf en een boete van 100 francs, den eigenaar Gallot, tot 3 maanden gevangenisstraf en 500 francs boete en beiden solidair tot het betalen eener schade loosstelling van 5000 francs aan zuster St. Leon veroordeeld. Er is sprake van een echtverbindtenis tusschen den zoon van Napoleon III en de infante Maria del Pilar, tweede dochter van de ex-Koningin Isabella. Zijne moeder, de ex-Keizerin Eugénie, is thans te Aranjuez de gast van het Spaansche hof en wordt daar met bijzondere onder scheiding bejegend. Engelud. Een voorstel van den heer Pease, ten gunste van de afschaffing der doodstraf, werd jl. Dingsdag in het Lager- I huis met 155 tegen 50 stemmen verworpen. Volgens een oud-Engelsch gebruik ontvangt de lord- mayor van Londen een paar glacé-handschoenen op den dag, dat er geen enkele aanklagt is ingediend en geen enkele zaak aanhangig is. Dit hoogstmerkwaardig geval deed zich Zaturdag den 9 dezer voor. Den 11 dezer was 't 500 jaren geleden, dat John Wycliffe, Engeland's eerste hervormer en bijbel-vertaler, door ?s Pausen banvloek getroffen werd. Dit feit werd in den Exeter Hall te Londen op passende wijze herdacht. Duitschland. Het onweder, dat in een groot deel van Europa heeft gewoed, heeft zich ook boven de hoofdstad ontlast, en wel in den vorm van een hagel- en ijsregen. Zoo geweldig was de kracht der nederdalende stukken hagel en ijs, dat spiegelruiten stuk werden geslagen. Opmerkelijk was hier en daar de vorm van de stukken. Terwijl het glazen dak van het perron van een spoorweg-station, ter dikte van een halven duim, door stukkeu hagel ter grootte van een ganzenei werd verbrijzeld, zag men in liet midden der stad de stukken vallen in den vorm van kalfsoogen. Te Berlijn bestaat een vereeniging tot veredeling van het hondenras, de zoogenaamde Cynologische vereeniging. Deze heeft het voornemen daar ter plaatse een Cynologischen of honden-tuin op te rigten en ondervindt daarbij veel aanmoediging uit alle oorden van Duitschland. Een reeds vroeger opgerigte vereeniging van dien aard, Hector ge naamd, had meer ten doel om den hond dienstbaar te maken aan de verpleging van zieken en gewonden in tijden van oorlog; de Cynologische Vereeniging vat haar taak nog breeder op, en wil alle rassen aanlcweeken en veredelen die in het dagelijksch leven den -mensch diensten bewijzen of genoegen verschaffen; vooral op grootè waterhonden heeft men het oog, en men hoopt door zorgvuldige ver edeling een ras te kunnen aanfokken dat, wat zwemmen, duiken en apporteeren betreft, zelfs de Newfoundlanders nog achter zich laat. Zweden en Noorwegen. De groote expeditie van den Zweed Nordenskjöld, waartoe reeds een schip van 150,000 kroonen gehuurd is, zal in Junij 1878 uit Gothenburg vertrekken. Nordenskiöld wil trachten gansch Azië om te zeilen, en wel om de Noordkaap heen, door de IJszee, de Behringstraat, langs de oost- en zuidkust van Azië, en dan door de Roode Zee en het Sucz-kanaal naar Europa terug, waar hij in het Najaar van 1879 hoopt aan te komen. Koning Oscar heeft 50,000 kroonen bijgedragen ter bestrijding van de kosten, waarin voor het grootste gedeelte voorzien wordt door den heer Dickson, een koopman te Gothenburg, vriend en beschermer van Nordenskjöld. Stoomvaart-Bei-igten STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Prinses Amalia. 7 April van hier vertrokken. 18 Mei te Batavia aangekomen. Prins van Oranje. i 28 April van hier vertrokken. j 7 Junij te Batavia aangekomen. Holland. 8 Mei van hier vertrokken. j 4 Junij te Aden aangek, en vertr. Voorwaarts. 19 Mei van hier vertrokken. 11 Junij Aden aangek, en vertr. Gonead. 9 Junij van hier vertrokken. 12 Junij Southampton vertr. Java. 17 Febr. van Amsterdam vertrokk. 11 April te Batavia aangekomen. Koning der Nederlanden. 26 Mei van Batavia vertrokken. j M a D u R A. 5 Junij van Batavia vertrokken. Celebes. 30 Mei alhier aang., vertr. 30Junij. Prins Hendrik. 14 Junij alhier aang, vertr.21 Julij. STAD Haarlem. Vertrekt 16 Junij van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Donderdag raiddag tot Zaturdag middag. ONDERTROUWD: B. G. A. YVeerenbeck, sergeant-schrijver en J. M. Stevens. P. van Doornik, werkman en C. A. Sloot. J. Dekker, werkman en T. Kamp. M. G. Kwist, schoenmaker en M. Tliie. W. F. Boelsums, pliotograaf en A. E. Thijssen. J. Notebaart, torpedist en J. Machielse. GETKOUWD: Geer.e. BEVALLEN: P. W. Willemse, geb. Schendelaar, Z en D. A. M. Keijzer, geb. Boos, D. A. P. Jonker, geb. Braacx, Z. M. Mens, geb. Zaatman, Z. OVERLEDEN: C. Vermeulen, 34 jaren. G. Backum Pastoor, geb. Blom, 61 jaren. M. de Jong, 3 maanden. Levenloos aangegeven 1. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrigting Barometer Thermometer Sü Toestand D en mm. C. van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 15 12 nno. 6k. 767.53 f 6.1 15.4 - 1.0 0.74 weingolv 16 8 no. 0.6„ 767.S6,f 6.6 15.5 t 0.7 0.81 Vlak. 16 i. no. 0.4„ 767.48 f 0.2 17.4 f 0.9 0.84 16Junij 8u. Helder, raooiweer. 16 Junij 12u. Idem. Marine-Haven Nieuwediep. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten— of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Vigilantst. D. Conolly. Newcastle. Kogels&Steenk. Meijer Co. Heinrich. P.E.Hollander.Koningsbergen. Hout. v. Vliet Co. ChipChase.st. T.Reed. Newcastle. Steeuk. C. Berghuijs. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 14 Junij. Cosmopolitanst., Londen; Stad Doc/cum, Zeilemaker, Riga; Theodora Catlarina, Ender, idem; Etna, Schrijver, Konings bergen Echo, st., Newcastle. 15 Junij. Gravin de K. Wedel, Rocd, Riga; Anna Maria Wil- helmina, van Groll, Riga. Vertrokken: 14 Junij. Artushof, Storka, Riga. 15 Junij. Bertha, st., Midlesbro; Richards and Emely, Mann, Engeland. ALKMAARSCHE MARKT VANGISTEREN per mud flO,—al2,75 ii 9,25a 5,90a 6,50 7,50a S, 4,—a 4,25 59 m.Tarwe 23 ra.Rogge m.Gerst (Chev.) 21 m. Haver g0 m.Paardenb. u m.Br.Boonen 9,al 9 m.Kanariezaad« 10,a m.Mosterdz.(r)« a m. fe)„ a m.BlMaanzaad« a m.Corianderz. a per 50 KG. m.Karweizaad f a per mud m.Grn.Erwten« 12,al8, g m.Gruauwc« 18,n21, m.Vale a m.Witte a 500 stap.Kaas, weg. 113262 KG. per50KG. Kleine Hooi f ,Gras f 34, Commissie« „34,50 Middelb. „35,50 Laagste prijs f 19,- ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. per stuk 27 Paarden b.'tj. f 85,-a440,- 20 Koeijen 129,-al90,- 37 Nucht.Kalver.„ 13,a22, 156 Schapen 21,a52, 160 Lammeren 7,al8, per stuk 211 Mag.Varkens f 16,a22, 226 Bigg.ben.lOw.„ 8,al3, 12 Bokk.&Geiten 4,—al 2,— 1 KleineBokken 0,7 5a -, Boter f 0,90 al,per0.630KG. Vervolg- Nieuwstijding-en. Bij de opening der stembussen te Hoorn deed zich de bijzonderheid voor, dat de stembus van de gemeente Beets, omdat men vergeten bad de sleutels er bij te zenden, niet geopend kon wordenDit heeft echter op den uitslag der verkiezing van den heer van de Putte geeu invloed kunnen oefenen. Een violist zonder armen, die met de voeten vaardig zijn instrument bespeelt, treedt Zondag avond a. s. in liet Parkconcert tc Amsterdcm op. Zenaide Ocounkoff, die dezer dagen te Parijs met zoo grooten lof in de medicijnen promoveerde, is een van de Russische dames die indertijd te Leiden wildeu studeeren, doch zich genoodzaakt zagen zicli tot een vrijzinniger akademie te wenden. Een logementhouder te Ellesmere verloor dezer dagen alle zes zijne kiuderen aan keelziekte. De kinderen, op eene wandeling, hadden een teug water gedronken in eene boerenwoning, waar een knaapje aan angina diphtheria ziek lag. Marktberigten. AMSTERDAM, 14 Junij. Tarwe. Op levering f 1 lager; Nov. f 323. Rogge. Op levering hooger; Oct. f 195, 196, 197. Koolzaad. Onveranderd; Oct. f 391. 15 Junij. Tarwe. Op levering Nov. 323. Rogge. Bij kleinigheden iets lager afgegeven; Galalz f 220; Petersb. f 198 van booFd; dito f 200, 205. Op levering iets hooger verkocht; Oct. f 197, 198. Koolzaad. Per 2000 KG. onveranderd; Oct. f 391. Lijnzaad. Onveranderd; Patna f 335 per 1960 KG. Raapolie. Per 100 KG. zonder variatie; Vlieg, f 38fSept Dec. f 38; Mei f 39£. Lijnolie. Per 100 KG.: Vliegend f 31£; Julij/Aug. f 31J; Sept./Dec. f 30{. Petroleum. Loco stil; op levering met flinke zaken; Sept. f 15; Sept./Dec. f 15| E. HOORN, 14 Junij. Kaas. Aangevoerd 325 stapels, wegende 93769 kilogrammen. Hoogste prijs f 35.50. MEDEMBLIK, 13 Junij. Kaas. Aangevoerd 109 stapels; prijs f 35,nper 50 KG. Boter f 1,60 per KG. Eijeren. Kip- f 3,— Eend- f 3, per 100 stuks. ENKHUIZEN, 14 Juny. Kaas. Aangevoerd 39 stapels, wegende 1166(). Hoogste prijs f 34,50, laagste prijs f per 50 KG. Mosterzaad f 30, a f 31,per hectol. Karweizaad f 26,50 a blaauw Maan zaad f 17,75 ti per 50 KG. Graauwe Erwten f Bruine Boonen f a Kanariezaad f per hectol. LEIDEN, 15 Junij. Vee. 308 Runderen, 132 Kalveren, 910 Schapen, 1460 Lammeren. Prijs: Vette Koeijen 80 a 90 o. per KG. Kalfkoeijen f 215 a f 290. Vare Koeijen f 140 a 210. Vette Kalveren 65 a 75 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 0.a 11. Vette Schapen 85 a 90 c. per KG. Weide Schapen f 26 a 37.Lammeren f 8 a 13. DELFT, 14 Junij. Boter, f 58 a 68,naar kwaliteit. GOUDA, 14 Juny. Wol. Vachten f 0.95 a 1.05 per KG. DORDRECHT, 14 Juoy. Tarwe. Puike nieuwe jarige Zeeuws., Vlaams, en Overra. 111,60 a 12,50, goede dito f12,a 12,50, mindere en blaauvre f 11, a 11,70. Zomer f 11,a 12, Rogge. Nieuwe Zeeuws, en Vlaams, f 9,10 a 9,30, Overm. f 8,60 a 9,—. Boekweit. Jarige Peel f Fransche f Gerst. Zeeuws, en Vlaams. Winter zakm. f 6,40 a 6,77, gest. f 6,80 a 7,Overm. en Flakk. I'5,70 a 6,40, Zeeuws, en Vlaams. Zomer zakm. f 6,70 a 7,gest. f6,80 a 7,10, Overm. en Flakk. f 6,— a 6,50. Spelt, f 4,50 a 4,80. Haver. Nieuwe lui. Voer f 3,7 0 a 4,70, dito Dikke f 4,a 5,50. SCHIEDAM, 15 Junij. Jenever f 20,25, Amst, proeft 21,50, Moutwijn f 15,per N. vat. ZWOLLE, 15 Junij. Heden was de aanvoer van Runderen op de wekelijksche markt niet zoo aanzienlijk als in den laatsten tijd en ten gevolge van de hooge prijzen ging er minder om. In gust vee werd om het groei zame weer eu overvloedige gras in de weilanden nog het meeste, doch ook tegen hooge prijzen, omgezet. ZWOLLERKERSPEL, 14 Junij. Vee. De aanvoer op de verschillende stallen was zeer aanzienlijk, vooral Melkvee, dat niettegenstaande den slappen handel in België, toch op speculatie druk werd verhandeld. Vet Vee was minder, evenals het Guste en Weidevee. Men besteedde: neurende Koeijen f 130 a f 160; vette dito 70 a 80 c. per KG.; afgekalfde dito f 150 a 235; guste dito f 120 a 200; Vaarzen f 120 a 225; Stieren f 70 a f 80; Pinken f 50 a 80; Ossen f 70 a 80; Schotten f 120 a f 225; guste Koeijen f 100 a 150; Kalveren f 25 a 40; nuchtere dito f 5 a 7. LEEUWARDEN, 15 Junij. Vee. Rundereu 913, Schapen 2153, Varkens 288. Besteede prijzen: Stieren f 280, Ossen f vette Koeijen f 300, melk dito f 320, Pinken f 160, vette Kalveren f 42, vette Schapen f 40, melke dito f 32, vette Varkens f 120, dito Biggen f Boter. 1ste. kwal. f 42,50 a 47,2de kwal. 130, DOKKUM, 13 Juny. Wol. f 1.10 a 1.22*. Vlas. Handel van weinig beteekenis, aanvoer gering, prijzen ietslager. LEEMSTERLAND, 14 Junij. Vee. De handel was in de afgeloopen week zonder verandering. Veel vraag naar Melk- en Kalfvec en Lammeren voor Hollandsche rekening; Lammeren bedongen van f 7 tot 12. Wol. f 1.30. MEPPEL, 14 Junij. Vee. 41 vette Varkens 44 a 51 c. per KG.; 43 magere dito f 30 a 60; 900 Biggen f 8 a 16; 32 Friesche Schapen f 10 a f 20; 38 Friesche Lammeren f 5 a 10; nuchtere Kalveren f3a5. Wol. Gewone 40 a 50 c. per KG., uitgezochte 60 a 70 c. LONDEN, 14 Junij. Vee. 500 Runderen, 8000 Schapen en Lammeren, 100 Kal veren en Varkens. Prijs der Runderen 6/2, Schapen 6/6, Kalveren 6/2 en Varkens 5/0 per steen. Vele personen, die hnnne bezigheden buitenshuis hebben, kunnen zich niet genoeg verplegen, wanneer zij verkouden zijn of aan bronchitis, catharren of andere aandoeningen van de bronches of longen lijden. Niets is voor hen inderdaad beter en gemakkelijker dan het gebruik der teercapsules van Guyot, die alle afkooksels siropen, patés en borstdranken vervangen, 't Is voldoende om telkens wanneer men gaat eten twee of drie capsules in te nemen. Daar elke flacon zestig teercapsules bevat^ kost dit werk dadig geneesnfiddel slechts den geringen prijs van zes li acht centen daags, terwijl het ontheft van het gebruik van andere geneesmiddelen. Om zeker te zijn dat men de echte capsules heeft, moet men op de driekleurige liandteekening van den heer Güyot en op het etiquette letten. Te verkrijgen te Helderbij W. V. BRUINVIS, Hoofdgracht, en in de meeste Apotheken. ZONDAG 17 JUNIJ 1877: te geven door het F AlVF.-% 11 K-MLU® I BK KORPS der Art. Schutterij van den Helder en de Schager Harmonie- Kapel, onder Directie van den Kapelmeester j\l. P. Polak, op Donderdag den 21sten Junij a. s., 's namiddags 3 ure, in den prachtigen Tuin van den Heer STEENMAN Koffijhuis VREDELUST, te SCHACEN. ENTREE 25 CENTS de persoon. Ondertrouwd K. D. M A N T J E C. J. BAKKER. Burg op Texel, 15 Junij 1877.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3