Prijsbillarten, Buitenland. PER TELEGRAAF. BEKENDMAKING. BERIGT AAN ZEEVARENDEN. ADVERTENTIËN. Jl. Zondag middag hebben de Keizer en de Keizerin van Brazilië uit Lissabon de terugreis naar hun land aanvaard. Benoeming-en, enz. Benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw de heer J. Knel, burgemeester van Wageningen. Frankrijk. Op nieuw zijn de meest onrustbarende geruchten in omloop omtrent den gezondheidstoestand van den Paus. Jl. Maandag werd te Parijs als stellig verteld, dat hij reeds overleden was, terwijl een depêche uit Londen ontvangen werd, waarin gezegd werd, dat hij op sterven lag. De Catholieke bladen zijn daarom zeer verontwaardigd en bevatten dagelijks telegrammen uit Rome, waarin gemeld wordt dat hij zoo gezond is als men redelijkerwijze ver wachten kan en dat hij dagelijks bedevaartgangers uit alle oorden der wereld ontvangt en op hun adressen met een toespraak antwoordt. De Times heldert deze tegenstrijdige berigten op door te melden dat de Paus zijn laatste krachten wijdt aan het ontvangen dezer deputaties. «Zijn krachtige geest zegepraalt dan voor een oogenblik over zijn zwak ligchaam, deze oogenblikken worden echter steeds korter, na elke dusdanige poging is de afmatting grooter, hij verhaast er bepaald zijn einde door.» De begeerte om den lijkstoet van Thiers te Parijs te zien voorbijtrekken, was zoo groot, dat fabelachtige prijzen zijn besteed voor een venster. Iemand op het plein Saint- Georges had zijne eerste verdieping verhuurd voor 2500 fr. Gambetta werd jl. Dingsdag door de correctioneele regtbank te Parijs tot 3 maanden gevangenisstraf en twee duizend francs boete veroordeeld, ter zake van medepligtig- heid aan het beleedigen van den president der Fransche republiek. Zijne medepligtigheid bestond in het verstrekken van zijne te Rijssel gehouden politieke toespraak aan den insgelijks bij verstek tot dezelfde straf veroordeelden uitgever van de République Fran^aise, door welk blad zij werd openbaar gemaakt. De veroordeeling geschiedde bij verstek; Gambetta was nl. niet verschenen en op grond van ziekte van zijnen advocaat werd acht dagen uitstel verzocht, dat de regtbank echter niet wilde verleenen. Weldra zal nu, daar hij in verzet zal komen, de zaak voor dezelfde regtbank op nieuw behandeld worden in zijne tegen woordigheid, en vermoedelijk volgt weder gelijke veroor deeling. Zeer zeker komt hij van het te verwachten tweede vonnis in hooger beroep, en terwijl dit hangende is, wordt hij kandidaat gesteld voor de nieuwe Kamer van afgevaar digden, en dat hij gekozen zal worden, hoe ook de uit spraak van den hoogeren regter zal zijn, lijdt geen twijfel. In hit jaar 1876 werd door de spoorwegmaatschappijen aan schadevergoeding voor verongelukte passagiers vier en een half millioen uitgekeerd. Het bedrag over vorige jaren is iets geringer, maar bereikt toch een gemiddeld cijfer van vier millioen. In het verslag over het postwezen wordt geklaagd dat de postboden, misschien door hun uniform, zooveel aanstoot geven aan de honden, dat zij telkens gebeten worden. In een der steden bedroeg het getal gebeten brievenbestellers 20 pCt. Voor het eerst is een schip onder Japansche vlag te Londen binnengekomen. Hoewel als stoomschip gebouwd, heeft het zijn langen togt rond de Kaap zeilende in 141 dagen afgelegd. Het schip heet Nugata Maru en wordt gevoerd door kapitein Walker. De bemanning bestaat uit 34 koppen, allen, met uitzondering van 3 of 4, Japanners. Volgens getuigenis van hun gezagvoerder, hebben deze Japansche zeelieden zich uitmuntend gedragen en zich in ieder opzigt als voor hun taak berekend doen kennen. De Nugata heeft eene lading van 1600 ton aangevoerd, voor namelijk rijst, en schijnt het eerste te zijn van een getal haudelsschepen, die op geregelde tijden zullen varen. De invoer van levend vee in Engeland neemt gestadig toe. In de laatste week kwamen alleen in Liverpool twee stoombooten uit Amerika aan, met 453 stuks levend rundvee. Geen enkel dier stierf onderweg en het vee verkeerde bij zijne aankomst in den besten welstand. Den 1 Julij 11. lag eene stoomboot op hare reis naar de Kaap de Goede Hoop bij St.-Helena voor anker. Verscheidene passagiers wilden van hun kort verblijf in de nabijheid van het belangwekkende eiland gebruik maken, om aan het graf van Napoleon I een bezoek te brengen. De kapitein maakte de heeren echter opmerkzaam, dat de tijd van vertrek der boot ophanden was en hij niet op hen kon wachten. Vier passagiers lieten zich daardoor niet van hun plan afbrengen en gingen aan wal, ofschoon de kapi tein hun nogmaals zeide, dat zij de gevolgen van hun togt maar moesten afwachten, daar hij in geen geval op hen kon en zou wachten. Toen aan boord alles tot vertrek gereed was, waren de vier passagiers nog niet terug. Het schip stelde zich in beweging. Plotseling zag men toen een bootje in zee steken en het schip nazetten; het bevatte een van de vier passagiers, die het vaartuig nog inhaalde. De drie anderen bleven achter, zonder iets anders bij zich te hebben dan wat zij aanhadden, en ongelukkig ook zonder veel geld. Zij moesten te St.-Helena blijven wachten tot de volgende stoomboot aankwam, waarmee zij dan verder konden reizen, en moesten hunne weetgierigheid nog boven dien boeten met 20 p. st., want zooveel kost de reis van St.-Helena tot de Kaap de Goede Hoop. Dnitschland. Onder de vreemde officieren die de laatste revue te Berlijn bijwoonden, bemerkte men voor de eerste maal 4 Chineezen, in Europeesche uniform, onlangs in China ingevoerd. De tuniek is donkerblaauwhet hoofddeksel is een kepi, als de Pruissische jagers dragen; van voren is die versierd met een Chineeschen bronzen draak, gekroond met een rood en goudgeelen kokarde. De Chineesche officieren volgden met veel belangstelling de revue, en onderhielden zich met veel levendigheid in hunne moedertaal. Te Bremen is het sedert den 1 dezer op eene boete tot van 160 mark verboden, kinderen te plaatsen in wagen tjes, waarvan de kap geverfd is met een kleurstof die meer dan twee percent lood bevat. Men begint in Saksen de hoop op te geven om den colorado-kcver, die zich daar vertoonde, te vernietigen. Op de velden zijn zooveel larven en eijeren gevonden, dat men begreep den geheelen omtrek te moeten onderzoeken. In den kreits Langenreichenbach werden vele opgravingen gedaan, en 't resultaat was, dat men niet alleen vele larven maar ook kevers vond in het eerste stadium van ontwik keling. Op tien verschillende plaatsen werden de dieren ontdekt. Men breidde toen het onderzoek uit over den kreits Probstthain en vond ook daar kevers en larven; voorts nog op verschillende velden in den omtrek. Men heeft blijkbaar het insect te laat ontdekt. Intusschen gaat men voort met het nemen van al die maatregelen, die tot uitroeijing van den gevaarlijken indringer kunnen strekken. Bij de jongste Amerikaansche post vond men te Dublin weder 6 levende kevers. Rnsland. In de vorige week is een Russisch soldaat, Szirba ge naamd, van het te Odessa in garnizoen liggende regiment infanterie, door den krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij en twee anderen waren gelast des nachts door de stad te patrouilleeren, om voor de veiligheid der burgers te waken. Zij ontmoetten onderweg iemand die zwaar beschonken was, en Szirba nam op zich hem naar een bureau van politie te brengen. In plaats daarvan voerde hij hem naar een afgelegen plek, sloeg hem met de kolf van zijn geweer dood en nam hem de 25 roebels afr die hij bij zich droeg. Men hoopt te Odessa dat men er verder van dergelijke bescherming verschoond zal blijven, ook al is de straf, waartoe Szirba veroordeeld werd, door generaal Szemeka, commandant van Odessa, in 10 jaren verbanning naar Siberië veranderd. Berigten betreffende den Rnssisch-Turksehen oorlog. Het jl. Maandag over Londen ontvangen berigt, dat het den Bussen Zondag reeds gelukt zou zijn zich van Plewna meester te maken, is tot nog toe niet bevestigd. Wel wordt uit Bucharest gemeld, dat de voor dit jaar waarschijnlijk beslissende slag om Plewna begonnen is, en dat de Bussen reeds zeer belaugrijke positiën veroverd hebben, hetgeen ook uit de ontvangen berigten uit Poradim, het Bussische hoofdkwartier, was op te maken, doch van een beslis- senden uitslag wordt nog niets berigt, terwijl men zells uit Kon- stantinopel seint dat men daar niets van gevechten bij Plewna vernomen had. Volgens een uitvoerig telegram in Daily News is men echter ernstig begonnen en zijn alle maatregelen genomen om het vroeger .geleden echec uit te wisschcn, ofschoon men ook nu op het tegen overgestelde bedacht is. De aanval op Plewna werd namelijk een paar dagen later ondernomen dan aanvankelijk beraamd was, omdat men gereed wilde zijn met een brug bij Nikopoli, ten einde den terugtogt der Bussische en Bumeensche legers in geval eener neder laag tc vergemakkelijken. Plewna is volgens de laatste berigten nog niet in de magt der Bussen. De strijd werd nog altijd voortgezet. De Bussisch-Bumeensche legerkrachten staan ten getale van circa 100,000 man in een halve boog voor Plevna geschaard. De sleutel der Turksche stelling is de schans Grivica en dc Bussen hebben dan ook hierop hun zwaarste stukken gerigt. Tot Zaturdag avond werd het gevecht bijna alleen door de artillerie volgehouden, maar de Bussische batterijen konden er niet in slagen de Turken het zwijgen op te leggen. Zaturdag avond ten 8 uur namen de Bussen stormenderhand een rij van verschansingen in bezit, zonder dat zij daardoor echter de eigenlijke stelling van Plevna in gevaar bragten. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE HELDER. Opgave van Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDEBTBOUWDGeene. GETBOÜWDP. J. Lemkes en A. Buijs. J. v. d. Graaft* en C. Trap. N. C. Smit en M. Duinker. J. Ligtenberg en M. E. den Hartigh. J. J. Thiel en E. B. Jansen. BEVALLENJ. Verfaille, geb. Voorn, D. F. Darphorn, geb. Mangel, Z. M. Biersteker, geb. Bakker, D. OVEBLEDENA. Kroon, geb. Luikinga, 61 jaren. Levenloos aangegeven 1. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE TEXEL. Van 5 tot 12 September 1877. ONDEBTBOUWDGeene. GETltOUWD: Jacob Gomes en Immetje van Heerwaarde. Pieter lloeper Wz. en Alida Johanna Witte. GEBOBEN: Tetje, dochter van Jan Duinker Jsz. en Beiuoutje Boon. Pieternella, dochter van Johannes de Graaf en Naantje Bakker. Pieter Coruelis, zoon van Pieter Dros Gz. en Niesje Kuiper. Maria Elisabeth, dochter van Cornelis Slot en Cornelia Huisman. Marretje, dochter van Cornelis Mantje Klz. en Trijntje Eelinan. Marretje, dochter van Jacob Kok Pz. en Frouwtje Koorn. Wille- raina, dochter van Klaas Kikkert en Adriaantje Lugerveld. Pieter, zoon van Jacob Bakker Phz. en Trijntje Kikkert. Naatje, dochter van Cornelis Bakker Bz. en Annaatjc Kooiman. OVEBLEDENTrijntje Kuiper, 48 jaren, dochter van Pieter Kuiper en wijle Pietertje Keijser. Weêrkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrigtiug en Kracht. zwtz. 15k. zw. 9„ zwtz. 10/, Barometer mm. Stand. I Afw. 759.58 760.74 762.06 1.1 f 0.2 f 1.4 Thermometer C. Stand. Afw. 17.6 16.0 17.1 - 0.6 - 1.1 - 0.2 Toestand van de zee. Weersgesteldheid 12Sept. 12 u. ligtbewolkt, winderig. 13 Sept. 8 u. Bewolkt, winderig. 13 Sept. 12 u.Idem. Marine-Haven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 21 Julij. Madura. B. Ordeman. Pad.enz.viaSuez. 8 Aug. 11 Sept. Astoria.* J. G. Potter. New-York. *Ligt ter reede. binnengekomen koopvaardijschepen groote vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 13 Sept. Johaunes. M.H.Visser. de Vries Co. Batavia. Ter reede: een Eugelsch fregat. binnengekomen schepen, bfstemd hunne lading in de bditen— of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Lloyds. J. Burginger. Pensacola. Hout. v. Vliet Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 11 September. Mary, st., Londen; James Harric, st.. Huelva; Nora, st., Duinkerken; Kodan, Holberg, ArchangelSaga, st., Croon stad; Ilecla, st., Biga: Lizzie, Summer, Stettin. 12 September. Anastasia, st., Croonstad; Nona, st., Croonstad; Vesta, st., Hamburg; zeiljagt Belgianer, Camilli, Noorwegen. Vertrokken 11 September. Stoomjagt Minerva, Diaper, Dover; Varna, st., FrederikstadMary, st., Londen; Alford, st., Londen; lberia, Jones, Midlesbro. 12 September. Eddystone, st., Huil; Urania, st., Hamburg; West-Biding, st., Shields; Olaf Nilsen, Basmussen, avontuur. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PEB TELEGBAAF. 30 Paarden 11 Veulens 12 Stieren 60 Gelde-Koeijen - 12 Kalf-Koeijen - 10 Vaarzen - Hokkelingen - 8 Nucht.Kalveren - 700 Schapen - vette Bammen f 60a300 - 110al60 - 90al50 - 120a280 - 220a270 - 110al30 14a 24 22a 35 300 Lammeren f 5 Bokken&Geiten - 39 magereVarkens - 26 Biggen 60 Kippen c. Eenden - Boter per kop - Kaas per KG. Kip-Eijeren per 100 - Eend-Eijeren 16a 24 2a 8 16a 22 Marktberigten. AMSTEltDAM, 11 September. Tarwe. Op levering onveranderd; Maart f 322. Bogge. Op levering Oct. iets hooger betaald; Oct. f 181, 182; Maart f 192, 193. Baapolie. Oct. f 44f. lijnolie. Maart/Mei f 33$. Petroleum. Iets kalmer; loco f 18 al7$E.; Oct./Dee. fl6fE. gehouden. 12 September. Tarwe. Onveranderd; jarige bonte Poolscbe f 395 c. z. k. Op levering vaster; Nov. f 326; Maart f 323. Bogge. Onveranderd; nieuwe Galatz f 205; Taganrog f 198; jarige Petersb. f 188; nieuwe dito f 183; dito f 180 van boord; Am er ik. f 198, 200. Op levering nagenoeg onveranderd; Oct. f 181, 182; Maart f 192, 193, 194, 193. Boekweit. Vernieuwd slap en trager te noteeren; nieuwe zwarte Gordijker f 223. Koolzaad. Per 2000 KG. onveranderd; Oct. f 454. Baapolie. Per 100 KG.: flaauw; sluit williger; Vlieg, f 44j Oct./Dee. f 44J, 45; Mei f 44 J. Lijnolie. Per 100 KG.: vast; Vlieg, f 34$; Oct. f 34, 34; Nov./Dec. f33?; Oct./Dec. f 83}; Jan./Mei f 34$; Maart Mei f 33$, f, Petroleum. Zeer vastloco f 18 E. en Oct./Dec. f 17 E. gehouden. Vee. Vette Kalveren 1ste kw. 100 en 2de kw. 80 c. per KG. Graskalveren f 16 a 27- Nuchtere Kalveren f 8 a 15. Vette 12 i Varkens 48 a 60 c. per KG. 40al75 a 100al20 35a 50 325a350 Vervolg' Nieuwstijdingen. De mailboot Koning der Nederlanden passeerde jl. Dingsdag Point de Gallede Conrad kwam jl. Woensdag te Port-Saïd aan en vertrok dieuzelfden dag. Men meldt uit Dirkahorn, dd. 11 dezer: //Heden, bij het beproeven van het nieuwe stoomgemaal in den polder Woudmeer, had de machinist het ongeluk tusschen het ratlerwerk der machine te geraken. Vreeselijk verminkt, is hij een half uur later overleden." De avond van jl. Dingsdag is te Amsterdam rustig voor- bijgegaan. Wel hadden zich tegen 9 ure cenige honderden menschen op den Dam verzameld en trokkeu schreeuwend de stad door, doch een geduchte hui regende hen uit elkander. Zoo schreef de Amst. Crt., in haar morgen-editie. Sedert hebben wij echter vernomen, zegt genoemd blad, dat de politie eenige personen, wegens verzet, heeft gearresteerd. Van baldadigheden hebben wij overi gens niets gehoord. Slechts eene ruit is ingeworpen op de Heerengracht bij de Leidschestraat. Hoewel de militaire raagt gereed staat om, zoo noodig, te hulp te schieten, zal de politie trachten alleen de orde te handhaven. Te dien einde zal te zeven ure liet geheele korps agenten dienst doen. Nogmaals zeggen wij, opdat niet eene mis plaatste nieuwsgierigheid dezen of genen in een leelijke positie brengc: bij oploopen en straatschandalcn stelt de politie de bel hamels en hunne bewonderaars te regt op een lijn. Men wachte zich voor schade! Op de gisteren te Valkenburg gehouden paardenmarkt waren 750, meestal werk-, weinig fijne paarden aan de lijn. Over het algemeen ivas er weinig handel, doch waren de prijzen hoog. Een ooggetuige, die in 't begin dezer week een wandeling langs de oeverlanden tusschen Meppel, Staphorst en Zwartsluis gedaan heeft, deelt aan het Dagblad 't volgende mede: z/In de uitgestrekte hooilanden, die zich meer dan 3 uur ver, over honderden bunders land, als een groote uitgebreide groenvlakte aan 't oog vertoonen, zijn tegenwoordig wel een half-duizend maaijers en hooijers (mannen en vrouwen) aan 't werk, om de tweede hooijing te bewerkstelligen, die alom de verblijdendstc resul taten oplevert. Op de meeste landen golft het hooigras als 't ware voor de zeis der maaijers uit; in onafzienbare lagen liggen de gemaaide grasbuiten over de akkers uitgespreid en zijn de hooijers bij 't gunstig weder van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat bezig, om 't gemaaide te wenden en te keeren en zoodoende aan de wel dadige zomerwarmte bloot te stellen, die thans bij de laatste hooijing tegen goud opweegt. In massa's sleept men uit de lage natte stukken het gemaaide naar hoogere streken en verderop is men druk bezig om 't geschikte hooi in punters te brengen en zoo langs 't Diep te vervoeren of per as naar de schuren te transporteren. Door dien deze tweede oogst zoozeer meevalt, maken de huurders uit dc verwijderde gemeenten de Wijk, Buinerwold, Zuidwolde enz., die alles duur hebben gepacht, thans nog goede rekening. Te hopen is het, dat het prachtig zonnige weder nog een paar weken moge aanhouden; de hooioogst zal dan beter dan in vele jaren zijn." Van alle predikantsplaatsen zal indien het onderzoek naar wensch uitvalt Aengwirden wel de meest geachte zijn. De pastorie- goederen werpen jaarlijks f 30,000 af en er moet een contract bestaan, volgens hetwelk die geheele opbrengst als predikants-jaar- wedde wordt gewaarborgd. Tegenwoordig wordt ze, op f2000 na, voor het onderwijs en andere gemeentelijke uitgaven besteed. Men hoopt, voor den predikant, die //nadere ophelderingen" omtrent het contract gevraagd heeft, dat liet ten zijnen gunste worde uitgelegd. Misschien zal men van gymnasiën hooren waar de jonge lieden zich plotseling op het Hebreeuwsch gaan toeleggen, om des te eerder in de gelegenheid te zijn naar Aengwirden te dingen. (Aruh.Crt.). Te Assen is Maandag avond het landgoed //Kijbrugh," gelegen te Smilde, bij openbaren verkoop verkocht voor f 107,579.80, behalve de hcercnliuizinge en tuinen. LONDEN, 13 September. De regering zal 50 torpedo-booten .doen bouwen. Plewna zal waarschijnlijk Dingsdag bestormd worden. Het Bussisch geschut brengt de Turksche batterijen lang zaam tot zwijgen. KONSTANTINOPEL, 12 September. Het beschieten van Bust- chuk is gestaakt. De Turken concentreren zich te Sakistepe. De vesting Widdin wordt gebombardeerd, doch het vuur krachtig beantwoord. 300 ruiters, uit het kamp van Moektar-Pacha, zijn vooruitgedrongen tot bij Alexandropel en versloegen eene afdeeling Bussische ruiterij; zij maakten 150 paarden buit. Italiaansche en Divitsclie fregatten zijn in Besika-baai aangekomen. AMSTEBDAM, 13 September. Gisteren avond trokken weder verschillende zingende en schreeuwende troepen, veel talrijker dan de beide vorige avonden, door de straten in den omtrek van de woniug van den burgemeester. Een dier benden wordt zelfs op 2000 personen geschat. De politie moest van de wapenen gebruik maken om ze uiteen te jagen, waarbij een jongen van 16 jaar gewond naar het gasthuis is gebragt en een heer den bovenlip moet zijn afgekapt. Een groot aantal mannen en jongens zijn gearresteerd. In een vijftal huizen op de Heerengracht zijn glas ruiten ingeworpen. De onrustige beweging neemt blijkbaar toe. BOTTEBDAM, 11 September. Vee. Gisteren en beden zijn ter markt aangevoerd: 1524 Bun deren, 347 vette en Gras-Kalveren, 4 nuchtere Kalveren, 1629 Schapen en Lammeren, 214 Varkens en 297 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Bunderen 1ste kw. 86 a c., 2de kw. 80 a c., 3de kw. 75 a c.; Kalveren 1ste kw. 100 a c., 2de kw. 90 a c., 3de kw. 80 a c.Schapen 1ste kw. 80 a 85 c., 2de kw. 75 a 80 c., 3de kw. 75 a c.; Varkens 1ste kw. 66 a— c., 2de kw. 62 a 64 c., 3de kw. 56 a 60 c.; alles per Kilogram schoon aan de haak. Boter. 1ste kw. f 66, 2de kw. f 63, 3de kw. f 60. SCHIEDAM, 12 September. Jenever f 17,50, Amst. proef f 18,75, Moutwijn f 12,25 per N. vat. KAMPEN, 10 September. Hooi. Buiten- f 14,a 15,en Binnen- f 1G,a 17, per 1000 Kilogrammen. BELFAST, 8 September. Vlas. De totale aanvoer op de verschillende markten beliep deze week 24$ ton. DUNDEE, 4 September. Vlas. Er werd weinig gedaan; de spinners zijn ruim voorzien door groote arrivementen uit den vreemde. De Burgemeester der gemeeute Helder vestigt de aandacht van Zeevarenden op dc aankondiging van den Minister var. Marine, ge plaatst in de Staatscourant van den 13 dezer maand, dat de proeven met versperringen in de Heisdeur Texelsche Zeegaten) thans zullen worden voortgezet, tengevolge waarvan in het vaarwater drie door trossen aan elkander verbonden Herberts-bakenboeijen zullen worden gelegd. De vaart tusschen die boeijen door zal alzoo gestremd zijn. Een kanonneerboot zal ter bewaking nabij de boeijen ten anker liggen. Helder, De Burgemeester voornoemd, den 13 September 1877. STAKMAN BOSSE. bij T. L. L. WINDE R, aan DE KOOI, om fraaijen 1'BIJS en PBËiniE, op ZONDAG 16 SEPTEMBER 1877. Aanvang 's middags één uur. Getrouwd P. J. LEMKES e n A. BUIJS. Nieuwediep13 September 1877. Algemeene kennisgeving. I Getrouwd Jn. ligtenberg, van den Helder met M. E. DEN HARTIGH, van Oud-Beijerland. Heldert 13 September 1877. Getrouwd: NANNE CORNELIS SMIT en MARRETJE DUINKER. Helder13 September 1877. Overleden te Zaandamop den 3den September 1877, in den ouderdom van ruim 36 jaren, Mejufvrouw MARIANNA GERARDINA FREDERIKA LOHMAN, Weduwe van den Heer CORNELIS BUIJS. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij, hare Broeder, Zusters en Behuwdbroeders en Zuster, mijn geliefde Dochter TRIJNTJE KUIPER, in den ouderdom van ruim 48 jaren. Veel wordt door mij en mijne Kinderen in haar verloren, en dit kunnen zij beseffen die haar gekend hebben. Waal op Texel8 September 1877. P. KUIPER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3