Lokaal voor Evangelisatie, BEKENDMAKING. ADVERTENTIE N. AAN DE LEDEN DER HEM. KERK. bood hem het boekje, tussclien een tip van haar boezelaar gehouden, aan en vroeg of hij haar de groote gunst wilde bewijzen van er zijn naam in te zetten. «Wel zeker, Lise!» was het antwoord, «dat kan ik gelukkig nu zoo maar eens dadelijk doen, zonder mijne ministers eerst te raadplegen. Geef hier!» En nu, zoo gezegd, zoo gedaan. Hij liet het boekje vervolgens bij al de groote heeren, die met hem waren, rondgaan en in Lise's eenvoudig boekje prijkten terstond een aantal namen, die op do schitterendste bladzijden van Duitschlands tegenwoordige geschiedenis voorkomen. Toen gaf de Keizer het eigenhandig aan de opgetogen vrouw terug. «Maar, Lise!» voegde hij er goed hartig bij, «pas nu op de Engelschen, want anders wordt het eerste blaadje er uitgescheurd.» En Lise neemt nu ook stipt en streng iederen vreemdeling, eer zij het album loslaat, in het verhoor, en niet voor dat zij wel deugdelijk overtuigd is, geen Engelschman voor zich te hebben, laat zij haar schat kijken. Zweden en Noorwegen. In het vorige jaar is te Stokholm eene Vereeniging opgerigt met het doel, om het verbruik van brandewijn in die hoofdstad, zooveel mogelijk in het belang der goede zeden, zonder eenig geldelijk verlies te doen verminderen en zulks op het voorbeeld van het goteborgsche systeem, dat ook in andere landen, vooral in Engeland, navolging gevonden heeft. De Vereeniging in Stokholm zal haar plan thans in werking brengen, doo.r met den 1 dezer den kleinhandel in sterken drank over te nemen. Het getal der kroegen zal van 180 tot 90 verminderd worden. Daarentegen zullen de lokalen in den regel veel ruimer zijn en gelijk over de stad verdeeld worden. Op de werk dagen zullen zij des avonds om tien ure en des Zondags gedurende kerktijd gesloten zijn. In de kroegen mag geen drank op krediet, noch aan beschonkenen of personen beneden de 18 jaren verkocht worden. De tappers mogen geen winst op wijn of sterken drank nemen en moeten dien voor denzelfden prijs verkoopen, als zij aan de Ver eeniging betalen en waarvan de prijscouranten zigtbaar voorhangen. De glazen bevatten een bepaalde maat en zijn gemerkt. Terwijl de tappers geen voordeel genieten bij het meerdere toedienen van drank, brengt hun belang daaren tegen mede om eetwaren en bier te verschaffen, dewijl de verdienste daarop geheel ten hunnen bate komt. Aan restauratie-, koffijhuishouders en banketbakkers is het schenken van geestrijke dranken tegen een jaarlijksche geldelijke uitkeering geheel vrijgelaten. Den kleinhandel in binnenlandschen brandewijn behoudt de Vereeniging echter geheel aan zich, waartoe 28 slijterijen worden opgerigt, waarin niet minder dan een volle flesch mag verkocht worden. De verkoop van andere geestrijke dranken, behalve brandewijn, zooals van cognac, punch of andere likeuren, wordt door de Vereeniging aan privaatpersonen tegen eene jaarlijksche uitkeering toegestaan, die echter bij geen mindere hoeveelheid dan van tien maatjes verkoopen mogen. Berigten betreffende den Russisch-Turkschen oorlog. De Köln. Zeitung besluit een artikel over de positie der oorlog voerenden als volgt: Het resultaat der operatiën, die op 't oogenblik door het Russische leger over den Donau worden beraamd, kan alleen ten doel hebben zich in zooverre meester van den toestand te maken, dat men liet dezen winter het bezit van den regter-Douauoever, ten minste van Sistowa tot Nicopolis, niet kan betwisten. Dit is noodzakelijk als men niet wil dat de in dit jaar gevoerde veldtogt geheel vruchteloos zal zijn, en men in 't volgende jaar niet op nieuw zou moeten be ginnen met den overtogt van den Donau, die dan zeker met meer energie door de Turken verdedigd zou worden. Nu is echter de tegenwoordige stand van zaken voor de Russen vrij wel ondragelijk. Osraan-paclia staat met 7000 man op slechts een flinke dagmarsch van den reglervleugel der operatie-basis van Nicopolis, terwijl het leger van Schumla niet veel verder van den linkervleugel, bij Sistowa, verwijderd is. Vrijwillig zullen de Turksche veld heeren, ook bij den naderenden winter, hun stellingen niet opgeven, en vóór zulks geschiedt, kan de Russische staf geen enkel man over den Donau terughalen. Maar 't is eveneens zoo goed als onmogelijk om het Russische leger in zijn geheele sterkte aan de strengheid van het weder in den aanstaanden winter over te geven. liet aanvoeren van voorraad gaat met de grootste moeijelijkhcden gepaard, zooals door Russische bladen zelf erkend Wordt, en zelfs bij het vroegere hoofdkwartier Gorni-Studen zijn wegen en bruggen in be droefden toestand. Voor zooverre men oordeelen kan, willen de Russen Nicopolis en Sistowa tot sterke brugposten maken en daar het leger de winter kwartieren in Bulgarije doen betrekken. Maar eer men hiertoe over kan gaan moet Osman-pacha uit zijn stellingen bij Plewna geworpen worden en eerlang zal daartoe dau ook een nieuwe krachtige poging aangewend dienen te worden. De geldkwestie in den Rcssisch-Tuuksciien oorlog. Leroy Bcaulieu geeft in het Journ. des Débats een antwoord op de vraag waarom de oorlog tusschen Rusland en Turkije althans niet zoo spoedig zal behoeven te eindigen uit gebrek aan de zenuw die alles beheerscht: het geld. Leroy Beaulieu vangt aan met de opmerking, dat Turkije zijn toerusting, wat het krijgsmateriëel betreft, niet meer behoeft te betalen. Abdul-Aziz, die, zooals men weet, een manie had voor gepantserde schepen, Krupp-kanonncn, enz. had dat alles reeds voor lang en in ruime mate aangeschaft, uit de gelden der buitenlandsche leeningen. Boveudien, de Porte, die hare schulden blootweg niet betaalt, heeft een inkomen van ongeveer 400 a 500 millioen francs. //Laat ons nu," gaat de genoemde schrijver voort, de Fransche staatsbegrooting eens tot maatstaf en punt van vergelijking nemen als men er de schuldrekening en de perceptiekosten aftrekt, (deze kaatsten zijn in Turkije, het zij in het voorbijgaan gezegd, bijna nihil," daar de opbrengst der voornaamste belasting verpacht wordt), en voorts dc sommen voor oorlog, marine en openbare werken, blijft er niet veel meer dan 250 millioen francs uitgaven overdaar nu voor justitie, openbaar onderwijs en algemeene veilig heid in Turkije veel minder besteed wordt dan in Frankrijk, kan men zeggen, dat de Porte voor alle administratieve uitgavcu in den tegenwoordigen staat van zaken, niet meer dan 100 millioen van hare totale inkomsten noodig heeft; er blijven dus 300 a 350 millioen 's jaars voor den oorlog beschikbaar." Bovendien, merkt hij verder op, ontbreken de voorbeelden niet van Staten, die den oorlog lang hebben volgehouden, niettegenstaande hunne financicele hulpmiddelen zeer gering waren. //Frankrijk, bijvoorbeeld," zegt hij, //Onder de eerste omwenteling tot bijna aan het keizerrijk; voorts Spanje, dat gedurende twee jaar, tegen de Carlisten en tegen de opstandelingen op Cuba, een aan zienlijk leger op de been hield. Men zou ook op het voorbeeld der Carlisten zeiven kunnen wijzen, die op een zeer beperkt terrein, gedurende verscheidene jaren een leger van 40,000 man onder hielden, en waarvan alle bevoegde beoordeelaars getuigden, dat het zeer goed uitgerust was." Rusland is nog veel beter in staat dan Turkije om den krijg vol te houden, hoewel de uitgaven van hem, die op een grooten afstand moet aanvallen en oorlogen, die zijne officieren goed betaalt en zijne soldaten goed onderhoudt, veel aanzienlijker zijn. „Het batig slot der dienst van 1875," zegt de schrijver, „is voor Rusland zijn eerste fonds voor dezen oorlog geweest. De Staatsbank begon bovendien voorschotten aan de schatkist te doen. Op meer dan 100 millioen roebels schat men de som, die zij, einde Augustus, haar voorgeschoten had. Daarenboven heeft dc regering 92 millioen roebels ontvangen van de 5 pCt. binnenlandsche leening, en een voorschot, dat men op 18 millioen roebels in specie begroot, op het depot van fondsen in het buitenlaud. Eindelijk heeft het eene leenii.g, de Ocstersche leening genoemd, te baat genomen, waarop thans nog de stortingen inkomen. Men schat dus op 232 millioen roebels (dat is meer dan 900 millioen francs) de buitengewone hulp middelen, die Rusland in vier en een halve maand geïnd heeft. Het is altijd moeijelijk de kosten van een oorlog te ramen, waarvan het einde nog niet daar is, en die onvoorziene krachts inspanning eischen kan. Niettemin, volgens de opgedane onder vinding in den Fransch-Duitschcn oorlog, en die welke voorafgegaan zijn, meet men, in specie, de vermoedelijke uitgave van Rusland op minstens drie milliard stellen, aannemende dat de oorlog tegen de helft des volgenden jaars geëindigd zal zijn. Men lette wel: wij zeggen in specie, want als Rusland in papiergeld leent, 40 of 50 pCt. gedepreciëerd, dan zal het niet drie, maar vier of vijf milliard noodig hebben." Dc slotsom is deze: de oorlog kan nog lang duren, voor dat geld gebrek hem doet staken. Eerst na-liet sluiten van den vrede zullen, als altijd, de partijen gevoelen wat de krijg gekost heeftdat zij de kostelijkste elementen van nationale welvaart vernietigd en voor hangen tijd hare toekomst bezwaard hebben. Stoomvaiu-t-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Koning der Nederlanden. 11 Aug. van hier vertrokken. 21 Sept. te Batavia aangekomen. Prinses Amalia. 1 Sept. van hier vertrokken. 20 Sept. Suez aang. en vertr. M a d r a. 15 Sept. van bier vertrokken. 4 Oct. Suez aangek, en vertr. prins van oranje. 22 Sept. van bier vertrokken. 9 Oct. Port-Saïd aangek, en vertr. Java. 17 Febr. van Amsterdam vertrokk. 11 April te Batavia aangekomen. stad haarlem. 2S Aug. van Batavia vertrokken. 2 Oct. Marseille aangekomen. Celeres. 8 Sept. van Batavia vertrokken. 6 Oct. Port-Saïd aang., 7 vertr. prins hendrik. 21 Sept. van Batavia vertrokken. y o o r w a a r t 3. 7 Sept. alhier aang., vertr. 13 Oct. II o i. l a n d. IS Sept. alhier aang., vertr. 240et. c o n r a d. 29 Sept. alhier aang., vertr. 3Nov. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE HELDER. Opgave van Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTROUWD: T. 1'. Wrttre, koopvaardij-kapitein en A. Salvesen. W. Eerwerda, graanhandelaar en C. Seveuhuijsen. GETROUWD: A. Kamp en B. C. M. Gersen. G. Heepke en M. E. Hagartij. BEVALLENR. van Thijn, geb. Simons, Z. A. Sluimer, geb. Mouthaan, Z. OVERLEDEN: Geene. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE TEXEL. Van 3 tot 10 October 1877. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBOREN: Kors Jan, zoon van Jacob Bruin Hz. en Aagje Roeper. Gerrit, zoon van Tijs Boon en Margarctha Faas. Cornelia Jacoba, dochter van Gerrit Duinker Jbz. en Annaatje Kalf. Jacob, zoon van Kors List Jbz. en Barbcr Koppen. Frouwtje, dochter van Aric Dalineijcr en Baafje Kikkert. OVERLEDEN Maartje Troost, 52 jaren, gehuwd met. Melle Zegel. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE ZIJPE. Van 16 tot 30 September 1877. ONDERTROUWD: Cornelis van Twuijvcr, 24 jaren en Trijntje Oom, 27 jaren. Simon Oerard van der Haageu, weduwnaar, 32 jaren, wonende te Sehagen en Jansje Keijzer, 20 jaren. GETROUWD: Cornelis Schenk en Maartje de Beurs. Cornelis Dalenberg en Antje de Boer. GEBOREN: Vrouwtje, dochter van Picter Oosterman en Neeltje Prins. Gerrit, zoon van Frans Jongerling en Marijtje Baken. "Willem, zoon van Jan de Vries en Aagje Bakker. Anna Adelheid Alwine, dochter van Gerhard Heinrich Eriedrich Meijer en Anna Christine Ilabermann. Jan, zoon van Gerrit Broens en Sijtje Krans. Maartje, dochter van Maarten Schrieken en Maartje Mulder. Willem, zoon van Piet er de Waard en Maartje Snel. OVERLEDEN: Trijntje, 4 maanden, dochter van Pieter Breet en Trijntje Covers. Gerrit Slijkerman, weduwnaar van Elisabeth de Wit, 77 jaren. Arie, 4 weken, zoon van Jacob Tuin en Geertje Smit. Trijntje, doohter van Klaas Dekker en Aagje Bakker. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). October. j Wiudrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 10 zw. 5k. 764.24 f 4.7 10.7 - 2.8 0.87 weingolv 11 8 wtn. 12„ 754.03 - 5.4 11.2 - 0.2 0.93 Golvend 11 12 wtn. 12„ 755.48 - 3.9 11.6 - 1.6 0.69 ii Weersgesteldheid: 10 Oct. 12 u. Bewolkt, winderig. 11 Oct. 8 u. Betrokken, winderig, regenbuijen. 11 Oct. 12 u. Ligtbewolkt, winderig. Marine-Haven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. I Aankomst, Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming I 27 Sept. Nordenskjold;E.Ebbesson. Akyab. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Henr.Gerard.Susanua.N.Kreeft. Soderham. Hout. Blikman Co. Helenn. J.T.Teensma Kotka. Trevethiok, st. P. Swan. Newcastle. Steenk.Duink.SiGoedk. Minerva. II. A. Maas. Borgo. Hout. Amons Co. Gebr. Janzen. M. T. Sanne.Riga. Olga. R. Pehrson. Ilarnos. Houtvaart. M.E.Visser. Nervas. United. W. Gnir. Amble. Steeiik.v. Gijn St Co. Baron van Pallandt. O.D.Duiütjer.Sundswnll.* Hout. v. Vliet Co. *Als bijlegger, bestemd naar Rotterdam, met verlies van deklast en meerdere schade. Haven van lJmuiden. Binnengekomen 9 October. Stella, st., Lissabon; Mary, st., Londen; Caroline Gjessing, I.arssen, Finland. 10 October. Astrea, st., Oostzee; Jacobus Antonie, Visser, Riga Herinod, Krag, Wybovg; Vale, st., Stockholm; Hecla, Binkhorst, KoningsbergenHermus, Oelsen, RigaEgeria, Sorensen, Wyborg Arthur, st., Kroonstad. Vertrokken 9 October. Gylding, Winther, Macoaasar; Albicore, st., Leith Batavia, Mink, Oostzee. 10 October. Blue Cross, st., Newcastle; Rembrandt, st., Bordeaux. Marktberigten. AMSTERDAM, 9 October. Tarwe. Op levering onveranderd; Maart f 318. Rogge. Galatz f 205; Petersb. f 182. Op levering iets trager: Maart 'f 191, 190. Raapolie. Nov. f 44. Petroleum. Vaste stemming; loco f 18 E.Nov./Dec.-levering f 171 gehouden. 10 October. Tarwe. Onveranderd; jarige bonte Poolsclie f 395. Oplevering Voorjaar f 1 liooger, Najaar geen notecring; Maart f 319. Rogge. Galatz f 20S, lichte dito f 195; Taganrog f195; Amerik. f 197; Petersb. f 182; dito van boord f 197; oplevering iets vaster; Maart f 191, 192. Raapolie. Prijshoudend; Vliegend f44, Nov. f44J, Dec. f 44f, f 44i, Mei f 441 Lijnolie. Traag; per 100 KG.: Vlieg, f 341; Nov. f 34, 33}; Dec. f 33, 32} Jan./Mei f 321, Maart/Mei f 32}, Vee. Vette Kalveren 1ste kw. 100 en 2de kw. 80 c. per KG. Graskalveren f 18 a 44. Nuchtere Kalveren f3 a 14. Vette Varkeus 52 n 5S c. per KG. ROTTERDAM, 9 October. Vee. Gisteren en lieden zijn ter markt aangevoerd: 1834 Run deren, 327 vette en Gras-Kalveren, 7 nuchtere Kalveren, 1292. Schapen en Lammeren, 414 Varkens en 230 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 80 a 84 c., 2de kw. 76 a 80 cn 3de kw. 70 a c.Kalveren 1ste kw. 100 a c., 2de kw. 90 a c., 3de kw. 80 a c.Schapen 1ste kw. 80 a c., 2de kw. 75 a c., 3de kw. 70 a c.; Varkens 1ste kw. 70 a 74 c., 2de kw. 66 a 70 c., 3de kw. 56 a 64 c.; alles per Kilogram schoon aan de haak. Boter. 1ste kw. f 72, 2de kw. f 68, 3de kw. f 64. SCHIEDAM, 10 October. Jenever f 17,50, Amst. proef f 18,7.5, Moutwijn f 12,25 per N. vat. ALMKERK, 9 October. Op de markt waren aangevoerd ruim 650 Paarden. In het eerst was bijna geen handel, doch later werd veel verkocht. De prijzen, die voor l}jarige besteed werden, Avaren f 200 a 320. KAMPEN, 8 October. Hooi. Buiten- f 17,a 17,50 en Binnen- f 12,a 13, per 1000 Kilogrammen. MEPPEL, 9 October. Vee. Stalprijzenguste Koeijen f 80 a 140, dragtige f 130 a f 250, melk- f 80 a 160, guste Vaarzen f 80 a 140, Schapen f 12 a 30, Lammeren f 8 a 13, dragtige Varkens f 30 a 50, vette 50 a 54 c. per KG. Hooi. f 20 a 30. BELEAST, 6 October. Vlas. De aanvoer op de verschillende markten bedroeg 285 ton, waarvan 302 ton machinaal, en ton uit de hand gezwingeld. Voor de eerste soort werd 5j— a 9/3 en voor de tweede soort -/- a -/- per steen betaald. DUNDEE, 2 October. Vlas. Van den toestand der markt valt weinig nieuws mede te deelen; de omzet van waar in loco blijft beperkt en hoewel de prijzen in het voordeel der koopers loopen, wordt er zoo weinig gedaan, dat de noteringen als nominaal zijn te beschouwen. SCHA.GER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 9 Paarden f Veulens - Stieren - 200 Gelde-Koeijen - Kalf-Koeijen Vaarzen - Hokkelingen - 4 Nuclit.Kalveren - 700 Schapen - 10 vette Rammen - 95al50 150a290 195a270 95al45 50a 70 14a 19 24a 38 45all0 414 Lammeren f 19a 25 Bokken&Geiten - a 20 raagereVarkens - 12a 36 60 Biggen - 6a 9 80 Kippen c. 125al75 50 Eenden - 60a 75 Boter per kop - 100al20 Kaas per KG. - 35a 45 Kip-Eijeren per 100 - 450a500 Eend-Eijeren - a Vervol o- Nieuwstijding-en. Het Nederlandscli eskader, bestaande uit Zr. Ms. stoomschepen van Galen, Zilveren Kruis en Leeuwarden, onder hevel van den kapt. ter zee van Gennip, is van een kruislogt heden alhier aan gekomen. De winterdienst bij den Holl. IJz. Spoor vangt aan den 15 dezer. Van hier vertrekken treinen: 6.20, 9.8, 1.15 en 6.30 en komen aan: 9.47, 12.56, 7.39 en 10.58. Vrijdags en Zaturdags vertrekt een markttrein om 8.10, die hier om 3.32 terugkeert. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, zal eerlang concessie worden aangevraagd voor de indijking van het Wicringermeer. De gedenkdag van Alkmaars. victorie werd jl. Maandag aldaar gevierd, liet stafmuziekkorps der marine luisterde den feestdag op, terwijl dr. Jan ten Brink in de Ontzetvereeniging als feestredenaar, optrad. De heeren Harp en Bosman hadden een harddraverij georganiseerd; eenige leden van het bestuur der vereeniging Ecndragt maakt Mngt hadden welwillend de leiding op zich geuomep. 24 paarden namen aan den strijd deel. De prijs, een nieu,w zilveren servies, werd behaald door II. Dalenberg van Schoorl met de bruine merrie Snipde eerste premie viel ten deel aan W. Spaan uit de Scherineer met de bruine merrie Onvermoeid. Deze eerste premie was een nieuw zilveren olie- en azijnstel. De tweede premie, twee suikerpotten op zilveren voet, werd gewonnen door C. Dalep- berg uit de Zijpe met de bruine ruin de Kol. Jl. Dingsdag nacht werden vier Amsterdamsehc nschtwaeh's aangetroffen in een tapperij, waar zij, in plaats van op de dieven te passen, zeer genoegelijk een kaartje zaten te spelen. Bij de firma D. A. Thieme, te 's Hage, is het eerste nummer verschenen van „Eigen Hulp," orgaan van de vereeniging van dien naam. In dat blad zullen in de eerste plaats worden opgenomen alle mededeelingen van het hoofdbestuur, den raad van toezigt en districts-besturen, belangen van de vereeniging betreffende, maar tevens zal een rubriek worden geopend voor de opneming van wenken, vragen of mededeelingen van en aan de individueele leden kortom in die rubriek zal den leden gelegenheid tot gedachten- wisseling worden geopend. Dit nummer behelst eenige mededeelingen over de vereeniging in Oostenrijk, naar welk voorbeeld de Nederlandsche op touw is gezet. Daaruit blijkt, dat het ledental der Oostenrijkschc vereeniging in 1876 met 4914 is toegenomen, zoodat zij thans 50,107 leden telt. Zij telt 82 voorschotkassenhet aantal levensverzekeringen steeg in één jaar van 25,'982 tot 27,774; de ontvangst van premicn reesin 1876 van ff. 698,421 tot 11. 768,759; de reserve vermeerderde van fl. 1,576,915 tot fl. 1,900.202. In het niet-ofliciëel gedeelte komt de mcdedeeling voor, dat de Haagsche leden uitmuntende steenkolen vrij aan huis voor 68 cent per HL. comptant kunnen ontvangen, doch minstens 10 HL. te gelijk. De wanhopige looper Gale heeft te Lillie Bridge in 1000 uren tijds 1500 Engelsche mijlen afgelegd. Hij begon 26 Aug. en eindigde 6 Oct. Duizende menschel) waren tegenwoordig toen hij zijn ontzettend vervelende taak had volbragt. Gale heeft den leeftijd van 45 jaren. De Burgemeester der gemeente Helder maakt, ter voorkoming van ongelukken, bekend, dat aan de Hors twee met buskruid gevulde, doch niet gesprongen granaten van 16 cM., voorzien van scliokbuizenverschoten van af Z. M. Artillerie-Iustructïeschip „het Loo," niet zijn teruggevonden kunnen worden. Helder, De Burgemeester voornoemd, den 11 October 1877. STAKMAN BOSSE. Vijf-en-twintïg}arige Eclitvereenïgïng van a! J. DISPER EN T. BOERMEESTER. Helder14 October 1877. Algemeene kennisgeving. |j Ondertrouwd: Capt. THORVALD WETTRE e n AGNES SALVESEN. Nieuwediep10 October 1877. Ondertrouwd: W. FERWERDAvan Leeuwarden en C. SEVENHUIJSEN. Helder10 October 1877. RECEPTIE 21 October. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden van vier dagen, onze geliefde Broeder JACOB VISSER, in den ouderdom van 24 jaren, diep betreurd door Broeders, Zusters en verdere Betrekkingen. Anna Paidowna, 10 October 1877. Uit aller naam, S. VISSER. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving PALMSTRAAT. ZONDAG 14 OCTOBER 1877, des morgens ten 10 ure, D. V., Spreker: Dr. A. W. BRONSYEL D, Predikant te Haarlem. Lokaal voor Evangelisatie te Anna Paulowna. ZONDAG 14 OCTOBER 1877, des voormiddags om half tien ure, Godsdienstoefening. D. V. Spreker De Eerw. Heer J. ROOS, te Amsterdam. HET BESTUUK. Bij vonüis der Arrondissements-Regtbank 'te Alkmaarvan den 29 September jl., is gehomologeerd het accoord, door Mr. N. H. DE LANGE, Procureur alhier, aangeboden voor M. A. GRUNWALD, Koopman en Winkelier te Helderdie daarbij tevens is g e r e Ir» biliteerd. Alkmaar8 October 1877. De Curator Mr. J. P. KRAAKMAN.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3