1878. N°. 8. Vrijdag 18 Januarij. Jaargang36. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Hollands Noorderkwartier. PROVINCIAAL BLAD NOORDIIOLLANU. hele>cus€iie „W ij huldigen het goed c." i:\ mki wkim:m courant. Verschijnt Dingsdag, Donderdag en Zaturdag namiddag. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.80. wh franco per post - 1.65. Uitgever A. A. BAKKER Cz. Bureau: MOLENPLEIN N°. 103. Trijs der Advcrtentiën: Van 1i regels 60 Cents, elke regel meer 15 Cents. Groote letters of vignetten worden naar plaatsruimte berekend. van 1878. Vfo Besluit van 2 Januarij 1878 n°. 18, betrekkelijk -*-• den herijk van de maten en gewigten in 1878. Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, Gelet op art. 15 der wet van 7 April 1869 (Stbl. n°. 57), betreffende de maten, gewigten en weegwerktuigen, waar van de gewijzigde tekst is bekend gemaakt bij Koninklijk besluit van 29 November 1874 (Stbl. n°. 143); Gelet op het Koninklijk besluit van 11 December 1877 (Stbl. n°. 266), waarbij onder anderen is bepaald, dat in liet jaar 1878 aan den herijk bedoeld in art. 15, litt. a der genoemde wet, zijn onderworpende maten en de gewigten, en voorts dat die herijk zal geschieden binnen het tijdvak, dat aanvangt op 1 Januarij en eindigt op 1 October van dat jaar: Hebben goedgevonden I. te bepalen dat de herijk der bedoelde maten en gewigten in de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben als volgt: in de gemeente Hoorn: voor het gewigt voor geneesmiddelen enz., op 4, 5, 6 en 7 Februarij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; voor het gewigt van den goud- en zilverhandel, op 11, 12, 13 en 14 Februarij, van des voormiddags 9 tot des na middags 2 ure; voor de overige gewigten en maten, op 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27 en 28 Februarij, 1, 4, 5, 6 en 7 Maart, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente XVarmenhtizen: op 1 April, van des voormiddags 11 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Harenkarspel, en wel te Dirksliorn: op 2 April, des voormiddags van 7 tot 12 ure; in de gemeente Nieuwe Niedorp: mede voor de ingezetenen van Oude Niedorp (welke gemeente met Nieuwe Niedorp voor den herijk wordt zarnengevoegd), op 2 en 3 April, en wel: voor de ingezetenen van Nicuive Niedorp, op 2 April, des namiddags van 4 tot 6 ure, en op 3 April, des voor middags van 7 tot 12 ure; voor de ingezetenen van Oude Niedorp, op 3 April, des namiddags van 1 tot 4 ure; in de gemeente Winkel: op 4 April, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Barsingerhom: voor de bewoners van het dorp Kolhorn, op 5 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure; voor de bewoners der dorpen Barsingerhom en Haring- huizen, op 5 April, des namiddags van 2 tot 5 ure, en op 6 April, des voormiddags van 8 tot 10 ure; in de gemeente Schagen: op 6 April, des namiddags van 2 tot 4 ure, voor de qewigten voor fijnere wegingenop 8 April, van des voor middags 8 tot des namiddags 4 ure, en op 9 April, des voormiddags van 8 tot 10 ure, en, mede voor de ingezete nen van St. Maarten (welke gemeente met Schagen voor den herijk wordt zarnengevoegd), op 9 April, van des voorrniddags 11 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Zijpe, en wel te Schagerbrug mede voor de ingezetenen van Pelten, Wieringcrtvaard en Callantsoog (welke gemeenten met Zijpe voor den herijk worden zarnengevoegd): voor de ingezetenen der gemeenten Petten en Callantsoog en voor de bewoners van het dorp Burgerbrug, op 10 April, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure; voor de bewoners van de dorpen 't Zand en St. Maartens brug, op 11 April, van des voormiddags 8 tot des namid dags 4 ure; voor de ingezetenen der gemeente Wieringerwaard en de bewoners van het dorp Oude Sluis, op 12 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; voor de bewoners van het dorp Schagerbrug, op 13 April, des voormiddags van 8 tot 11 ure; in de gemeente Hoogwoud: mede voor de ingezetenen van Opmeer, Spanbroek, Obdarn en Hensbroek (welke gemeenten met Hoogwoud voor den herijk worden zarnengevoegd) voor de ingezetenen van Hoogwoud, Opmeer, S2?anbroek en Obdam, op 15 April, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure; voor de ingezetenen van Hoogwoud en Hensbroek, op 16 April, van des voorrniddags 7 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Wognurn: mede voor de ingezetenen van Sijbekarspel en Nibbiks- ivoud (welke gemeenten met Wognum voor den herijk worden zarnengevoegd) op 18 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Zwaag: op 20 April, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Schellinkhout: mede voor de ingezetenen van Wijdenes (welke gemeente met Schellinkhout voor den herijk wordt zarnengevoegd): op 25 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure: in de gemeente Woemer: op 29 April, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure, en op 30 April, des voormiddags van 7 tot 10 ure, mede voor *de ingezetenen van Jisp en Wijde Wormer (welke gemeenten met Wormer voor den herijk worden zarnengevoegd) op 30 April, van des voormiddags 11 tot des namiddags 1 ure, voor de oliematen, bestemd voor den groothandel in de gemeente Graft: op 1 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Rijp: op 2 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure, en op 3 Mei, van des voormiddags 8 tot des na middags 1 ure; in de gemeente Beemster: op 4 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Blokker: mede voor de ingezetenen van Westwoud (welke gemeente met Blokker voor den herijk wordt zarnengevoegd): op 7 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Grootebroek: mede voor de ingezetenen van Bovcnkarspel en van Iloogkarspel (welke gemeenten met Grootebroek voor den herijk worden zarnengevoegd): voor de ingezetenen van Grootebroek en van Bovenkarspel, op 8 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure voor de ingezetenen van Grootebroek en van Iloogkarspel, op 9 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure in de gemeente Bakhuizen: mede voor de bewoners van het aangrenzend gedeelte der gemeente And ijk (welk gedeelte met Enkhuizen voor den herijk wordt zarnengevoegd): van 13 tot 15 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure, en op 16 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Venhuizen: op 17 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Twisk: mede voor de ingezetenen van Abbekerk en van Midwoud (welke gemeenten met Twisk voor den herijk worden zarnengevoegd) op 21 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure in de gemeente Medemblik: mede voor de ingezetenen van Opperdoes (welke ge meente met Medemblik voor den herijk wordt zarnengevoegd): van 22 tot 24 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Wervershoof: mede voor de bewoners van het aangrenzend gedeelte der gemeente Andijlc (welk gedeelte met Wervershoof voor den herijk wordt zarnengevoegd) op 25 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure; in de gemeente Avenhom, en wel te Grosthuizen: mede voor de ingezetenen van Beets, Oudendijk, Ursern en Berkhout (welke gemeenten met Avenhom voor den herijk worden zarnengevoegd), en wel: voor de ingezetenen van Avenhom, Beets, Oudendijk en Ursern, op 27 Mei, van des voormiddags 8 tot des namid dags 4- ure; voor de ingezetenen van Avenhom en Berkhout, op 28 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure; in de gemeente Monnikendam: mede voor de ingezetenen van Marken en Katwoude (welke gemeenten met Monnikendam voor den herijk wor den zarnengevoegd) op 3 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure, en op 4 Junij, des voormiddags van 7 tot 12 ure; in de gemeente Broek in Waterland: op 5 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Ransdorp, en wel te Burgerdam: op 6 Junij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Nieuwendam: op 7 Junij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Buiksloot: op 11 Junij, cles namiddags van 12 tot 3 ure; in de gemeente Landsmeer: op 12 Junij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente llpcndam op 13 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Wieringen: op 18 Junij, des namiddags van 12 tot 6 ure; in de gemeente Anna Paulowna: op 19 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Helder: op 20 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, voor de gewigten voor fijnere wegingen; van 21 tot 29 Junij, op alle werkdagen, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 1 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; voor de ■marine-etablissementen: op 2 en 3 Julij; in de gemeente Oosthuizen: mede voor de ingezetenen van War der (welke gemeente met Oosthuizen voor den herijk wordt zarnengevoegd) óp 8 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Edam: mede voor de ingezetenen van Middelie (welke gemeente met Edam voor den herijk wordt zarnengevoegd) van 10 tot 13 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Purmercnd: op 16 Julij, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, voor de geioigten voor fijnere toegingen; mede voor de ingezetenen van Kwadijk (welke gemeente met Purmerend voor den herijk wordt zarnengevoegd): van 17 tot 20 Julij, van des voormiddags 8 tot des na middags 3 ure; in de gemeente Texel, en wel: te Oude Schild, op 22 Julij, des namiddags van 1 tot 5 ure aan den Burg, op 23 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure, en, mede voor de bewoners der dorpen Koog en Hoorn, op 24 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; te Oosterend, op 25 Julij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; te de Cocksdorp, op 26 Julij, des voorrniddags van 7 tot 9 ure; in de gemeente Vlieland: op 27 Julij, op bij aankomst van den ijker te bepalen uren in de gemeente Terschelling, en wel: te Westterschelling, op 29 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; te Midsland, op 30 Julij, des voorrniddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Urk: op een der eerste dagen van de maand Augustus, zoo spoedig mogelijk na de terugkomst van den ijker van Terschelling in de gemeente Amsterdam: mede voor de bewoners van het dorp Sloterdijk (welk gedeelte der gemeente Sloten met Amsterdam voor den herijk wordt zarnengevoegd) voor de ingezetenen van Amsterdam, van 1 Februarij tot 30 Junij, op allo werkdagen, behalve dos Zaturdags en de week van 14 tot 21 April, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 3 ure, en wel;

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 1