Buitenland. Volgens de traditie aldaar heeft Mozes met een staf van dit hout zoowel het water uit de rots in de woestijn geslagen, als de golven uit de lloodc Zee bij den doortogt der Israëliten gespleten. Om die reden wordt deze boom voor heilig gehouden en tot stokken voor de mullahs gebezigd. Eene merkwaardige eigenschap van dezen boom is deze, dat het groene hout uitermate broos is, maar het drooge zóó hard, dat zelfs het dunste stokje moeijelijk te breken is. Bij 't gebruik van dit hout als brandhout geeft het een heldere vlam en veel hitte. De boom groeit op de hoogten van Tian-Schau, op de plaatsen waar bronnen zijn en zich kleine moerassen (poelen) vormen. Vischberigten. Binnen 20 Februarij. Castor, schipper J. Versteegh, 320 levende kabel- jaanwen, 7 lengen, 1 heilbot, 450 schelvisscheu ii f 1.25, 240 doode kabeljaauwen 50 a 55 cent. Waakzaamheid, schipper J. Weerman, 80 levende kabeljaauwen, 7 lengen, 3 botten, 500 schelvisscheu f 1.65, 145 doodc kabel jaauwen 35 a 55 cent. Nijverheid, schipper C. v. d. Hoek, 330 levende kabeljaauwen, 14 lengen, 3 botten, 750 schelvisscheu ?i f 120, 270 doode kabel jaauwen 50 u 60 cent, 400 repelaars a f 9, Adriana Lumina, schipper C. Muijden, 260 kabeljaauwen, 34 lengen, 1 bot., 850 schelvisschen, 2 bennen vleet, 6 punten rog f 1.35, 270 doode kabeljaauwen 30 a 45 cent, 300 repelaars a f 9. Maria, schipper J. v. Nieuwendijk, 320 levende kabeljaauwen, 20 lengen, 900 schelvisschen a f 1.20, 240 doode kabeljaauwen 40 a 50 cent, 400 repelaars a f 9. Eender ik a en Adriana, schipper J. Hangbroek, 340 levende kabel jaauwen, 22 lengen, 3 heilbotten, 900 schelvisschen a f 1.25, 100 doode kabeljaauwen 40 a 50 cent, 300 repelaars a f 9. l)e prijzen van de rondviseh zijn bijzonder laag, iets dat in Februarij zeer zeldzaam is. De Schokkers gaan als beugers in 't geheel niet naar zee, daar, bij het dure aas en de goedkoope visch, de rekening slecht uitkomt. Haring blijft duur door de geringe vangst. De Urkers braglen gisteren wat levendige schol, tongen en tarbot. De platvisch ging tot fiksehe prijzen vlug van de hand. Benoemingen, enz. Met ingang van 1 April a. s. zijn bevorderdtot griffier bij de directie der marine alhier de commies J. L. Pisuisse, te Iiellevoet- slnis tot commies bij de directie der marine te Hellevoetsluis, de adjunct-commies O. E. Plugge, te Amsterdam, en tot adjunct-com mies, de klerk bij de directie der marine te Amsterdam T. Q. Harder. Frankrijk. Zoo men weet, is sedert eenigen tijd te Parijs eene muziekvereeniging opgerigt, onder den naam vhn 1' Union chorale Neêrlandaise, bestemd om een middenpunt vooral ook van Nederlandsche toonkunstenaren te vormen. Den dag te voren werd een concert en een feest ter inwijding als liet ware van die langgewenschte vereenïging gegeven, in de zaal van le Grand Oriënt, rue Cadet, 16, bij welke gelegenheid hare banier onthuld werd. Het was een in alle opzigten luisterrijk feest; talrijk en zeer aanzienlijk was de schare van belangstellenden daarvoor opgekomen onder wie in de eerste plaats te vermelden zijn de leden van het Nederlandsche gezantschap en het Nederlandsche consulaat en vele aldaar gevestigde aanzienlijke land- genooten. Het feest werd geopend met de plegtige intrede van de banier, prijkende met het Nederlandsche wapen en de Nederlandsche kleuren, begroet door de uitvoering van het vaderlandsche volkslied (Wien Neêrlandsch bloed), dat door het koor uitmuntend gezongen en met daverende toejuichingen beantwoord werd. Het concert was zeer af wisselend en voldeed ongemeen. Alle lof verdienen de ijverige pogingen en de medewerking van den directeur, den heer Jacq Franco Mendes, de bestuurderen en allen die tot het welslagen van dit inwijdingsconcert hebben willen bijdrageu. De algemeene raad van liet Seine-departement heeft jl. Vrijdag den wensch geuit dat de bouwvallen der Tuile- riën, die aan de hoofdstad nog een bedroevend aanzien geven, mogen weggeruimd worden vóór het openen van de wereldtentoonstelling. Reeds hadden verscheidene dagbladen denzelfden wensch kenbaar gemaakt en tevens ontwer pen tot het gebruik maken van de vrijvallende ter reinen voorgesteld. In afwachting van het onderzoek van die plannen, zou men aan de Parijzenaars en hunne weldra te komen gasten het treurig schouwspel van die ruïnen kunnen ontnemen, welke zulke smartelijke herinneringen opwekken. Een Parijsche industrieel geeft per advertentie de vol gende opheldering, waarom zijn waar beter is dan die van zijn buurman. „Gij zult vragen, waarom mijne olie, die uit stokvischlever wordt bereid, beter is dan die van andere kooplieden. Dat is zeer eenvoudig: mijne collega's slaan geen acht op eene omstandigheid van gewigt. De stokviscli is een visch, die door de roofvissclien als de haai, de wal- visch, enz., steeds wordt nagezet; daardoor verkeert hij voortdurend in angst en schrik, 't Is evenwel bekend, dat angst en schrik bij alle dieren de oorzaak zijn van lever kwalen, en de stokvisschen, die in de zee verblijf houden, lijden dus aan leverziekte. Ik zonder echter mijne visschen in een halmen vijver af, zij blijven gezond en daarom is mijne olie, die ik uit de gezonde levers haal, beter dan die, welke mijne concurrenten verknopen." Engelaad. In het Kanaal is jl. Zondag ochtend, omstreeks 10 ure, de stoomboot Palmer, komende van Newcastle en op weg naar Londen, door eene andere stoomboot, de Lulworth, aangevaren, met het treurig gevolg, dat zij binnen tien minuten zonk en 14 personen verdronken zijn. Het bekende werkje „Fruits of Philosophy," wegens zijne onzedelijke strekking vervslgd, laat, zoo meldt men uit Londen, nog altijd van zich spreken. De uitgevers Bradlaugh en mevr. Besant, beiden personen van letter kundige verdiensten, maar wegens de strekking hunner zeer liberale geschriften minder gezien, hebben hun proces in tweede instantie voor het hof van appèl gewonnen. Niet dat daarmede de uitgave van het veelbesproken boekske gewettigd is, maar een verzuim in den vorm van het proces, de niet-vermelding der geïncrimineerde hoofd stukken of paragrafen in de acte van beschuldiging dooi de eischeres (de Kroon), is de grondslag van het vonnis van het hof van appèl, waardoor het onteerende vonnis der Queens Bencli (waarbij beklaagden tot zes maanden gevangenisstraf en f 2400 boete veroordeeld waren) te niet gedaan wordt, met dien verstande, dat der eischeres het regt voorbehouden blijft, de vervolging tot de hoogste instantie (voor het Hoogerhuis) voort te zetten, waarvan zij niet in gebreke blijven zal te zijner tijd gebruik te maken. Duitschland. Jl. Maandag traden twee Pruissische Prinsessen in het huwelijk. Prinses Charlotte, dochter van den Kroonprins, werd' de gemalin van den erfprins van Saksen-Meiningen, en Prinses Elisabeth, dochter van Prins Frederik Karei, huwde den erfgroothertog vau Oldenburg. Als ambtenaar van den burgerlijken stand fungeerde baron von Schleinitz, minister van het koninklijk huis. Ter bijwoning van de feestelijkheden bevinden zich te Berlijn de Koning en de Koningin van België, de Prins van Wales en de hertog van Connaught, Prins Hendrik der Nederlanden, de groot hertog van Baden met zijne gemalin en andere vorstelijke personen. Den volgenden dag geschiedde de kerkelijke inzegening. In het overzigt, dat de heer Seitz, te Munchen, in de Deutsche Revue über das gesammte Leben der Gegen- wart (Berlijn of Habel) elke maand geeft over gezondheids aangelegenheden, behandelt hij in het nommer van Jan. dezes jaars meer bepaald de schoolhygiène. Hij herinnert aan den vaak voorkomenden strijd tusschen paedagogen en geneeskundigen over hetgeen van de kinderlijke hersenen op de school moet of mag gevergd worden. Dat de behoefte aan verbetering in dezen algemeen wordt gevoeld en erkend, blijkt o. a. uit de volgende besluiten, door den Deutschen Verein fiir öffentliche Gesundheitspflege in zijn jongste vergadering te Ni'irnberg genomen: 1. Het tegenwoordige stelsel van onderwijs in de scholen werkt in verschillende rigtingen, in het bijzonder door te vroege en overdreven inspanning van de kinderlijke hersenen bij betrekkelijk te geringe inspanning der spieren, schadelijk op de algemeene ligchaams-ontwikkeling en met name op de ontwikkeling van het oog; 2. het komt uit dien hoofde noodig voor, door verandering van de leerstof eene beperking van den dagelijkschen leertijd en van het huiswerk, alsmede eene meer harmonische ontwikkeling, binnen wrelke ook de individualiteit tot haar regt kan komen, tot stand te brengen. Eenige dagen geleden heeft de regtbank te Düssel- dorf den molenaar Heinrich Ulrich, te Eimbungen, ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, omdat hij onder het door hem gemalen meel gips had gemengd. Eenmaal werd 8.7 pCt., een tweede maal 13.7 pCt. gips in het meel aangetroffen. Het zal waarschijnlijk spoedig noodig worden den onder-Koning van Egypte eens gevoelig ter egt te zetten, schrijft men uit Kaïro aan de Ivöln. Zeit., daar hij meer en meer zich op eigendunkelijke wijze aan zijn interna tionale verpligtingen onttrekt. De Khedive heeft leeningen gesloten, maar spoedig daarop eigenmagtig de rente betaling of de waarborgen gewijzigd; hij heeft met mede werking van alle mogendheden internationale regtbanken ingevoerd en stoort zich volstrekt niet aan hun uitspraken; hij heeft eindelijk van Engeland, Frankrijk, Oostenrijk en Italië ambtenaren gevraagd, om te beter aan zijn finan- ciëele verpligtingen te kunnen voldoen, en weigert nu de bepaalde opbrengst der belastingen in hun kassen te storten. Door dit alles heeft hij wel is waar nog geen politieke regten geschonden, doch hij dwingt de Euro pese!) e mogendheden toch om zich met zijn binnenlandsclie aangelegenheden te bemoeijen. Alleen aan de onmagt van Frankrijk en aan Engelands vrees om een precedent te stellen, dankt de Khedive het, volgens dit schrijven, dat hij nog den scepter zwaaijen kan. Italië. Kardinaal Pccci is tot Paus gekozen. Hij heeft den nnnm aangenomen van I.eo XEII. De lijkplegtigheid in de St. Pieterskerk, die 13 dezer 's avonds ten 6| ure aanving en ten 8| ure eindigde, was indrukwekkend. Er heersehte een volkomen stilte, behalve het zachte geruisch van de plaats zoekende menigte, die op 4000 personen kon geschat worden. Het reusachtig gebouw was slechts flaauw verlicht. Het lijk van den Paus was gekleed als op het staatsiebed. De kardinalen verlieten, na de voeten van het lijk gekust te hebben, in processie, door kruisdragers voorafgegaan, de kapel van het H. Sacrament, terwijl de zangers van de Juliaansche Kapel het „Miserere" aanhieven. Het stoffelijk overschot van Pius IX werd gedragen door de kapelaans van de Vaticaansche bisalika en de oudste officieren der adelgarde, terwijl adelgardisten met naar den grond gerigto wapenen hen omringden. De processie ging langs het bronzen beeld van Petrus, maakte een oogenblik halt voor het hoogaltaar en ging vervolgens door het schip de choor-kapel binnen. Daar de dekaan der kardinalen, Amat, ongesteld is, voerde de sub-dekaan, kardinaal di Pietro, onmiddelijk gevolgd door den kamerling Pecci en den secretaris van Staat, Simeoni, de kardinalen, 56 in getal, aan. De adelgarde, de garde van het paleis, de Zwitsers, de pauselijke gen darmen, allen in groot tenue, de élite der Romeinsche aristocratie en de gelukkige bezitters van toegangsbewijzen knielden, terwijl de processie voorbijging. Toen de baar aan de deur der kocr-kapel gekomen was, zegende de kanunnik haar met wijwater en wierook. Allen, die er bij konden komen, kusten de voeten en wierpen een laatsten blik op het Avelbekende gelaat. Daarna bedekte de major domo Rieci het gelaat met een witten doek en de kapelaans en adelgardisten ligten het lijk van den baar en legden het in een kist van cypressenhout, die in een looden kist bevat was. Drie fluweelen beurzen, waarin gouden, zil veren en bronzen medailles, werden in de kist gelegd. De latijnsclie lofrede op perkament werd in een metalen bus aan de voeten van den Paus neergelegd, waarna twee pauselijke ceremoniemeesters een rood zijden kleed over liet lijk legden. Een purperen lint, in den vorm van een kruis, werd er op gelegd. De major domo plaatste er twee zegels in was op, de kamerling, de vicaris-generaal, het kapittel ieder een. De houten kist werd eindelijk digtgeschroefd en de looden vastgesoldecrd. De laatste draagt onder een kruis het volgende opschrift corpus pu. ix. p. m. vixit. an. lxxxv. m. viii. d. xxvi eccles. vniver. praefvit an. xxxl. m. vii. d. xxiii obiit. die. vii. febr. an. mdccclxxviii. Intusschen las de notaris van het Vaticaansche kapittel het proces-verbaal der handeling voor en looden zegels werden op gelijke wijze, als de wassen op den houten, op de looden kist geplaatst. De twee kisten werden toen in een derde van kastanjehout gedaan en in een sarkofaag gesteld, om daar te blijven, totdat de volgende Paus sterft. Het pauselijk koor zong het „Benedictus" en de psalmen van Bordone. De sarkofaag, die dadelijk werd toegemetseld, heeft het opschrift: Pius IX. P. O. M." Omtrent den nieuwbenoemden Paus vermelden wij het volgende: Hij is geboren te Carpineto nabij Anagni, den 2 Maart 1810 en stamt af van eene oud-patricische familie uit die streek. Een van Pecci's voorvaderen was in de 14de eeuw stichter eener godsdienstige orde in Spanje, en werd daardoor heilig verklaard. Pecci is rijzig, heel mager, met een schoon hoofd, een hoog voorhoofd, een lang aangezigt en scherpe trekken, een breeden mond, vooruitstekende kin en een open' innemend gelaat. Hij heeft een zachte welluidende stem. Hij studeerde te Rome, werd huiskapelaan bij Gregorius XVI, in 1837 als delegaat naar Benevento gezonden, in 1843 als pauselijk nuntius naar Brussellater werd hij benoemd tot aartsbisschop te Perugia en kardinaal. Met den kardinaal Antonelli stond hij op geen goeden voet. Hij heeft groote letterkundige verdienste en is ook als dichter bekend. Itussisdi-Engelscli-Turksche kwestie. Omtrent den Itussisch-Turksclien oorlog valt nis liet meest belang rijk nieuws te ineldeu de dagorder van den opperbevelhebber van liet Russische leger in Turkije aan zijn troepen. Hij wijst daarin op de hoogstbelangrijke resultaten in den laatsten tijd verkregen en dankt al zijn onderhebbenden van den eersten generaal tot den laatsten trein-soldaat voor hun onvermoeide inspanning en hun stipte gehoorzaamheid, waardoor deze uitkomst verkregen is. Mogt de vijaud met den voorgeschreven vrede geen genoegeu nemen, dan rekende hij er op allen bereid te vinden tot nieuwe offers, doch hij hoopte dat dit niet noodig zou zijn. Verder is de aandacht gevestigd op den zeer ongunstigen invloed door het verschijnen der Engelsclie vloot op de Turksche regering teweeg gebragt. Uit Adrianopel wordt gemeld, dat de onderhande lingen over liet vredes-verdrag goed vorderen. Alen gelooft dat de vrede spoedig tot stand zal komen. Over de Oostersclie kwestie is door Vorst Bismarck in den Duitschen Rijksdag in liet breede gehandeld. Heel bezorgd maakte deze staatsman zich over de Oostersche zaken niet. Hij hecht er evenwel groot belang aan dat de vaart op de waterwegen naar Donau en Zwarte Zee voor den handel vrij blijven als tot nu toe. Als zijne meening sprak bij uit, dat de te wachten Conferentie zal gehouden worden op Duitschen bodem. Stoomvaart-Berig-ten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Holland. 24 Oct. vau hier vertrokken. 8 Dec. te Batavia aangekomen. Celebes. 15 Dec. van hier vertrokken. 31 Jan. te Batavia aangekomen. Koning der Nederlanden. 5 Jan. van hier vertrokken. 16 Eebr. te Batavia aangekomen. Prinses Amalia. 26 Jan. van hier vertrokken. 14 Febr. van Suez vertrokken. Prins van Oranje. 16 Febr. van bier vertrokken. 19 Febr. van Southampton vertr. c o n r a d. 12 Jan. van Batavia vertrokken. 17 Febr. Gibraltar gepasseerd. Prins Hendrik. 2 Febr. van Batavia vertrokken. 6 Febr. van Penang vertrokken. stad haarlem. 7 Febr. alhier aang., vertr. 26Febr. Voorwaart 8. 8 Febr. alhier aang., vertr. 9Maart. M a d u r a. 21 Febr. alhier aang., vertr. 6April BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE HELDER. Opgave van Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: W. J. van Wingerden Zwarts en G. Molenaar. J. Jelles en AL Pietersen. C. Koomen en D. v. d. Hulst. J. C. H. Born en AI. Vos. C. v. d. Poll cn M. Roodt. C. Rons en J. Jacobs. BEVALLENE. C. Snel, gcb. Bouwhuis, Z. A. F. Buch, geb. v. d. Kevie, Z. A. A. lliekwel, geb. v. d. Bergen, D. OVERLEDEN: J. W. Romijn, 40 jaren. G. Alaarlcveld, 14 jaren. Ambtshalve ingeschreven 3. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE TEXEL. Van 13 tot 20 Februarij 1878. ONDERTROUWD: Pieter Bakker Tijszoon en Dieuwertje Spigt. GETROUWDGeene. GEBORENWilhelmina, dochter van Harmen de Wijn en Dirkje Groeneveld. OVERLEDENAlargaretha Helena Catharina Blom, oud 20 jaren, dochter van wijlen Auke Blom en Stijntje Zunderdorp. Levenloos aangegeven 1. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). jj; Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 20 12 z. 5k. 771.04 f 11.5 4.3 f 0.0 0.95 Slechtw. 21 8 zwtw. 0.5„ 772.56 f 13.0 5.8 f 3.1 0.97 Vlak. 21 12 zwtw. 0.4„ 773.90 f 14.3 6.3 f 2.0 0.89 Weersgesteldheid: 20 Febr. 12 u. Digtbeneveld, mistig. 21 Febr. 8 u. Helder, beneveld, schoon. 21 Febr. P2 u. Helder, schoon weer. Marine-Haven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 7 Febr. Stad Haarlem. P.A.deBoer. Pad.enz.viaSuez. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in db buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Aladura.B.Ordenian.Bai.viaSuez&Kopenhagen.Lijnk. de Vries Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 19 Februarij. Astrea, st., Bordeaux. 20 Februarij. Geertina, de Groot, WilmingtonAugust Teitchen, Drews, Wilmington; Lady Calmackle, st., Dover; Olaf Kyrre, st., LeilhOndine, st., Hamburg. Vertrokken 19 Februarij. Aletropolitan, st., Londen. 20 Februarij. Benbow, st., Londen; Chipehnse, st., Newcastle; Echo, st., Newcastle; Eddystone, st., Huil. 8 Paarden Veulens Ossen Stieren 19 Gelde-Koeijen Kiil f-Koeijen Vaarzen Iiokkelingen 16 Nucht.Kalveren 430 Schapen SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF, f 140al70 4.i 12 24a 32 Lammeren f' 5 Bokken&Geiten - 12 magereVarkens - 15 Biggen 100 Kippen c. Eenden - Boter per kop - Kaas per KG. - Kip-Eijeren per 100 - 800a325 Ecnd-Eijeren - 400a lja 6 12a 20 7a 10 80al75 110a 90al00 35a 45 Marktberig-ten. AMSTERDAM, 19 Februarij. Tarwe. Op levering onveranderd; Maart f 320. Rogge. Op levering lager verkocht; Maart f 177, 176; Alei f 181 Raapolie. Najaar f 38|. Lijnolie. Alaart/AIei en Najaar f 30f; Julij/Aug. f 30£. Petroleum. Onveranderd kalm; loco f 13£ E. gehouden; levering zonder zaken. 20 Februarij. Tarwe. Op levering f 1 lager; Maart f 319. Rogge. Prijshoudend; Taganrog f 195; nieuwe Petersb. f 180, f179. Oplevering vaster; Maart f177,176,177, 178; Mei f180,181. Koolzaad. Voorjaar f 2 lager; Najaar onveranderd; April f 435; Oct. f 408. Raapolie. Per 100 KG.: Vliegend f 40f; Alei f 40-J-, Sept. Dec. f 38f. Lijnolie. Per 100 KG.: Vliegend f 30J; Maart f 30Alei f 30f; Junij/Aug. en Sept./Dec. f 30J. Vee. Vette Kalveren 1ste kw. f 1.30 en 2de kw. f 1.20 per KG. Nuchtere Kalveren f 3 n7. Vette Varkens 42 a 50 c. per KG. ALKMAAR, 18 Februarij. Vee. 51 vette Kalveren f 80 a 110; 50 nuchtere 'Kalveren f 4 a f 12; 90 vette Varkens 52 a 68 c. per KG.; 7 magereVarkens f 12 a 18. ROTTERDAM, 19 Februarij. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 1293 Run deren, 155 vette en Gras-Kalveren, 134 nuchtere Kalveren, 43 Schapen en Lammeren, 367 Varkens en 55 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 85 a c., 2de kw. 80 a en 3de kw. 76 a c.Kalveren 1ste kw. 115 ac., 2de kw. 100 a 110 c., 3de kw. 90 a 95 c.Schapen 1ste kw. 90 a c., 2de kw. 85 a c., 3de kw. 80 a c.Varkens 1ste-kw. 64 a c., 2de kw. 56 a 60 c., 3de kw. 50 a 56 c.; alles per Kilogram schoon aan de haak. Boter. 1ste kw. f 80, 2de kw. f 73, 3de kw. f 66. SCHIEDAA1, 20 Februarij. Jenever f 16,Amst. proef f 17,25, Moutwijn f 10,75 per N. vat. KAAI PEN, 18 Februarij. Hooi. Buiten- f 17,a 18,en Binnen- f 15,a 17,— per 1000 Kilogrammen. AIEPPEL, 18 Februarij. Vee. Stalprijzen: guste Koeijen f 120 a 160, dragtige f 110 a f 220, melk- f 80 a 180, guste Vaarzen f 80 a 160, Schapen f 10 a 25, Lammeren f 8 a 15, dragtige Varkens f 20 a 40, vette 46 a 52 c. per KG. Hooi. f 20 a 30. BELFAST, 16 Februarij. Vlas. De aanvoer op de verschillende markten bedroeg 478 ton, waarvan 319 ton machinaal, en 159 ton uit de hand gezwingeld, i Voor de eerste soort werd 5/6 a 9/0 en voor de tweede soort I 4/6 a 7/10 per steen betaald.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3