BEKENDMAKING. „DE MARKIES DE GERCOURT" „HET BOERINNETJE VAN WOÜBRUGGE." Na afloop BAL. PROTESTANTENBOND. Franltrljls.. Werd in Engeland onlangs een proces gevoerd, waar door de waarde van het echtelijk geluk werd getaxeerd, te Parijs heeft dezer dagen de regter de schoonheid ecner vrouw moeten waardeeren. Eene zeventienjarige jonge dame werd, in een omnibus zittende, aan het gelaat gekwetst door het schichtig worden van een der paarden, die een lantaarn verbrijzelden, waarvan de scherven haar troffen. Een eisch tot schadevergoeding werd door haar vader ingesteld, omdat door het gedeeltelijk verlies van schoonheid de toekomst van "het meisje benadeeld werd. De regter in eersten aanleg stelde die schade op duizend francs; de hoogere regter op 5000 fr. Een ongeschonden meisje is dus 5000 fr. meer waard dan een waarvan de neus bescha digd is. Althans in Frankrijk. De vader kan nu den bruidschat met 5000 fr. verhoogen en alles is weer in orde. Engeland. Lord Salisbury, de nieuwe minister van Buitcnlandsche Zaken, is de stiefzoon van lord Derby, den afgetreden minister, welke zijne moeder huwde toen zij weduwe was. De betrekkingen tusschen den ex-minister en den funge- renden minister waren echter, naar men beweert, nooit zeer vriendschappelijk. Als men naar de stemming des volks oordeelt, zoo meldt men o. a. uit Londen, is een conflict tusschen Rusland en Engeland onvermijdelijk geworden. Het vuur smeult, en om dat te blusschen zijn andere stappen noodig, dan de twee vijandige mogenheden aan ééne tafel op één Congres te vereenigen. Dat er veel geestdrift heerscht, mag ik niet zeggenhet volk is phlegmatiek gewordenalleen des avonds in de schouwburgen en op concerten kan men de gisting der gemoederen duidelijk opmerken. Een nieuw soort oorlogsvolkslied is in zwang gekomen, en berekend om het triviale „We don 't want to figlit etc." te ver vangen. Dit nieuwe lied, niet onverdienstelijk gecomponeerd, belooft eventueel eene Engelsche Wacht am Rhein" te worden. „llere stands the Post" (op het Britsohe marine vaandel doelende) is de eerste regel, en het slot luidt uit dagend„So touch it, if vou darc." Dit lied wordt thans geregeld eiken avond in de meeste volksbijeenkomsten, concerten en schouwburgen gezongen, terwijl eene als Brittannië gekleede schoone de „Blue Jack"(marine-vaandel) rondzwaait. Wanneer de geestdrift, na een drie-of viermaal „bis," ten toppunt stijgt, wordt het laatste couplet met een „God save the queen" besloten. De Morning Post houdt vol, dat de krachtige en ondubbelzinnige houding van Engeland gunstig voor den vrede is. Verdere weifelingen en aarzelende vertoogen zouden Rusland er toe gebragt hebben, zoover te gaan, dat wij niet meer terug konden en wij zouden onvermij delijk in oorlog zijn geraakt. Het is niet waarschijnlijk, dat Rusland nu een oorlog zal uitlokken. Het kent zijn eigen kracht en die van Engeland en wij mogen veronder stellen, dat het zijn best zal doen, de moeijelijkheden uit den weg te ruimen. OostenrljK.. Bij de gisteren te Weenen gehouden trekking van Oostenrijksclie Loten 1854 is de hoogste prijs 100,000 fl. gevallen op serie 439 No. 50, en op serie 439 No. 40 20,000 fl. Euslana. Men leest in het Petorsb. Medicin. Woclienschrift: „In Alexandrinopel, Kars en Erzerum heerscht verschrikkelijk de vlekkentyplius. Het sterftecijfer is verschrikkelijk hoog. Van de artsen van het leger van den Kaukasus zijn reeds 28 gestorven, waarvan 20 aan tvphus. Er is naauwelijks nog één arts in die drie garnizoenen, die niet ziek geworden is. Onder de hulpartsen en de hospitaal soldaten is de sterfte bijzonder groot. Het groote aantal gewonden is in drie maanden tot een klein hoopje zaam- gesmolten. Die niét getransporteerd zijn geworden, zijn meest gestorven. Te Kars moet geen enkele gewonde meer zijn. Daar en te Alexandropel wordt de ellende nog verergerd door de onbruikbaarheid der wegen. Weken lang was het verkeer tusschen Alexandropel en Kars en tusschen Erzerum en Kars afgebroken. De transporten voor de hospitalen bleven al dien tijd uit. Bij het zoo genaamde Riom-detachement woeden erysipelas, hospitaal koorts en scheurbuik. Overdag is het warm als in den zomer en des nachts sneeuwt het. De wegen zijn modder poelen en de hospitalen kunnen niet rein gehouden worden. „Rusland beleeft zware tijden," schrijft de Golos. „De martelende onzekerheid, wat de dag van morgen brengen zal, verlamt alle werkzaamheid. Niet alleen staan handel en nijverheid stil, maar ook de landbouw-productie, die het minst met kwestiën van buitenlandsche politiek gemeen heeft, lijdt onder de onzekerheid, of het niet aan werkkracht zal ontbreken. Zulk een toestand is erger dan oorlog." Mijnheer de Redacteur I Ge zult wel hebben opgezien van den woedenden, gecombi- neerden, viervoudigen aanval in de Schager Courant, op mijn verslag betrekkelijk de laatste volksvoordragt. Ik zeg gecombineerd, want meen niet, dat men hier te doen heeft met. eene uiting der publieke opinie; al het misbaar is slechts eene poging om, door Lijzer tot martelaar eener onbeleefde critiek te verheffen, het publiek bij dat roerend schouwspel te doen vergeten, dat de waarheid van het geschrevene niet wordt ontkend Helaas! die arme waarheid! Zeker scluijver heeft wel veeltijds gelijk wanneer hij zegt: „Is de waarheid aangenaam en streelend, dan vindt men haar eene allerliefste dame, ontvangt, haar met open armen, en bewijst haar allerlei attentie's is z.ij echter onaangenaam, dan neemt men haar eene onbeschaamde feeks, maar wijst haar de deur en scheldt haar als onkiesch omdat zij naakt is." Noch deze miskenning, noch de aangeheven moordkreten, zullen mij echter weerhouden ook in 't vervolg iedere poging ten goede op het gebied der kunst, warin toe te juichen, doch ook iedere vernedering haar in. i., in welken vorm ook, aangedaan, af te keuren; daarbij steeds in de eerste plaats de vraag stellende, niet of 'k beleefd, maar of 'k der waarheid getrouw ben. Want dit in 't algemeen er wordt tegenwoordig overal in zake tooneel, zoo vreesclijk veel „geliefhebbert" en door zoo velen niet uit liefde tot de kunst, maar alleen uit roemzucht, om 't handgeklap en voetgelrap, dat men die stumpers op kunstgebied waarlijk wel eens aan 't verstand mag brengen, dat dilletanten niet, als de Koning, liet privclegie der onschendbaarheid bezitten, en dat, wanneer ze de kunst publiek mishandelen, ze 't ook moeten dulden dat ze publiek worden gekastijd. Zet een dillettaut zich den narrenkap der dwaasheid op, hij beneemt dan zelf de gelegenheid om hem, gelijk „de Schoolmeester" zegt, wat „laurierdrop in het haar te vlechten." en 't is noodzakelijk voor de kreten hem door het kwetsen zijner ijdelheid ontlokt, evenals Do ris in „Kort van Memorie" (die voortreffelijk en zeer correct speelde) doof te zijn aan 't linkeroor. H. betreffende de StoomartmaatscliaEpij Nederland. 8 Dec. tc Batavia aangekomen. 9 Maart tc Batavia aangekomen. G Fcbr. van hier vertr., 31 Maart te Batavia aang. 26 Febr. van bier vertr., 15 Maart van Suez, vertr. 9 Maart van hier vertr.,29 Maart van Suez vertr. 30 Maart van hier vertr., 31MaartSouthamptonaang. 23 Febr. v.Batavia vertr.,28 Maart van Napels vertr. 16 Maart v.Batavia vertr.,20 Maart v. Penang verti. 21 Febr. alhier aangekomen, vertrekt G April. lGMaartalhier aangekomen, vertrekt. 20 April. Holland Prinses Amalia. Prins v. Oranje. Stad Haarlem. Voorwaarts Conrad Celehes Kon.derNederl. Madura Prins Hendrik. ïeèrkondiie Waarntniiiipii te Helder. Landsteel.) B* Windrigting Barometer Thermometer .!P c Toestand P en mm. C. "o O van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. S- de zee. 31 12 wzw. 7k. 745.95.1- 14 4 4.3 - 1.6 0.7S Golvend 1 12 zw. o.l,/ 737.45 - 22.8 3.0 - 3.0 0.91 Vlak. 2 8 zwlz. 23„ 738.70 - 21.5 5.0 t 1.0 0.81 Golvend 2 12 zwtz. 15„ 739.92 - 20.3 4.6 .- 1.5 0.89 u 1 April 12 u. Ligtbèwolkt, mooi. 2April 8 u. Betrokken, wind- en regenb. 2April 12 u. Idem. Tan 31 Maart op 1 April gcvioren 2 millimeters. Gemiddelde winddruk van Maart, 11.61 KG. Normaal voor Maart 0.94 KG. Marinehaven Nienwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 21 Febr. Madura.B.Ordemaii. Padangenz.viaSuez,. 24 Febr. 30 Maart. Conrad. J.F.Graadt v.ltoggen. Padangenz.viaSuez. 14 Maart. ltesolut.J.Boudc. Amerika. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Harton, st. P.Marchall. Newcnstlc. Steenk. C. Berghuijs. Thetis, st. lt.Mileson. Duink &Goedk. Coronct, st. D.Smit. Beval. Lijnzaad.Iioogl. Scv.Herw. Lympha. J.Allum. Drammen. Hout. v. Vliet Co. Ingezonden. Geachte Redacteur! Zoo "k me niet vergis, bestaat hier ter plaatse nog altijd een afdeeling van „Volksonderwijs;" van dien kraclitigen Bond. die de zaak van ons nationaal onderwijs ter harte heeft genomen, en door vergaderingen der afdeelingen belangstelling in het onderwijs tracht te wekken en levendig te houden. Leeft onze afdeeling nog, dan is er, dunkt me, thans weder gelegenheid, van dat leven te getuigen. Binnen niet langen tijd zullen de vertegenwoordigers van het Nederlaudsche volk beslissen in een zaak van zeer hoog gewigt, het onderwijs betreffende. Het komt me voor, dat de conceptwet-Ivappeyne wel der moeite waard is, om in een vergadering der afdeeling (met vrije toelating van ai.le belangstellenden) besproken te worden. Dé geest van den Bond vordert ra. i. zoodanige bijeenkomst. Is de belangstelling echter zelfs bij deze gelegenheid zoo gering, dat er geen of weinig hoorders en praters komen, och, dat de Heldersche afdeeling vau. Volksonderwijs" zich ontbinde, en aan 't hoofdbestuur berigte: „Mijne lieeren! De geest was wel gewillig, maar het. vleesch is zwak." 30 Maart 1878. Bk. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 30 Maart. The Darnelt, Scrivcner, Bochester. 31 Maart. Bén-mee, st.., lleral; Crocsco, Olsen, Drammen. 1 April. Preciosa, Falck, Bal timore; Cosmopolitan, st., Londen; Pallas, st., Hamborg; Speed, Corneliussen, Drammen, Phoenix, This, FrederikstadSlamat, de Greeve, BanjoewangieAlbert, Bas- mussen, Dantzig. Vertrokken 30 Maart. Europcan, st., HuilWilhelmine, Naglegaal, Macassar Twee Gebroeders, Schmidt, Macasser; Metropolitan, st., Londen Times, st., LeithKcstrel, st., Liverpool. 1 April. Lorrie, st., Huil; Juno, st., Kopenhagen; Christiania, Christiania; Vidar, st., Malmoe. Vex-volg Nieuwstijdingen. Prins Hendrik der Nederlanden, eere-voorzitter der tentoon- stellings-commissiën van Nederland cn Luxemburg te Parijs, heeft jl. Vrijdag het terrein bezocht, waar hij o. a. door den heer Krautz ontvangen werd. De bekende zaak van de directeuren der Nederlandsclie Suikerraffinaderij, de lieeren Munzenbroek cn Cruys, werd gisteren in hooger beroep voor liet geregtshof te Amsterdam behandeld. De beklaagden bleven bij hunne vroegere verklaringen volharden. De procureur-generaal, mr. II. J. Kist, betoogde, dat de ten laste gelegde feiten waren bewezen en dat zij vielen in de termen der strafwet. Hij eischic tegen den eersten beschuldigde eene cellulaire gevangenisstraf van 9, tegen den andere eene van 4 maanden. Als verdedigers traden wederom op de lieeren mrs. van der Breggen en Pijnappel. Zij concludeerden tot vrijspraak. Bij het Lagerhuis is gisteren de aangekondigde Koninklijke Boodschap ingediend, waarbij II. M. met het oog op de bescherming der belaugen van het Bijk, haar voornemen te kennen geeft de leger- en de militie-reserve op te roepen. Deze mcdedeeling werd met teekenen van goedkeuring begroet. In antwoord op eene vraag van lord Hartington beeft sir Stafford Northcote medegedeeld, dit Engeland aan de Mogendheden eene circulaire betreffende den tegemvoordigen staat van zaken heeft, verzonden, met verzoek om het oordeel dier Mogendheden omtrent den toestand te vernemen. Het debat over de Koninklijke boodschap is bepaald op aan staanden Maandag, de indiening der begrooting van uitgaven op aanst landen Donderdag. Voorts heeft sir Stafford Northcote medegedeeld dat lord Salis bury de portefeuille van Burtenlundschc Zaken heeft aangenomen. Bij het Hoogerhuis is de Koninklijke Boodschap door lord Beaconsfield ingediend en het debat daarover insgelijks tegen aan staanden Maandag aan de orde gesteld. Burgerlt)ls.e Stand. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Pingsdag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENA. van Drie), geb. de Rover, Z. K. Jacobs, geb. Snoek, D. A. M. Groothuis, geb. Koster, Z. E. Former, geb. de Visser, D. N. Bakker, geb. Staaltjes, Z. J. J. Brust, geb Feucht, D. A. Driessen, geb. Faber, Z. JL J. M. de Wit, geb. Pollen, D. C. S. W. de Vogel, geb. Iiijntjes, 1). OVERLEDEN: J. Bosman, 3 weken. J. F. Schorsij, 10 jaren. V. de Jong, 3 weken. C. Ooijcvaar, IS jaren. Gemeente SCHAGEN. Van 25 Maart tot 1 April. (Heden niet ontvangen.) Gemeente SINT-MAARTEN. Van 16 tot 31 Maart. ONDERTROUWD, GETROUWD cn OVERLEDEN Geene. GEBORENDirk, zoon rail Willem Barten en Muartje Stuurman. Gemeente BARSINGERHORN. Van 15 tot 29 Maart. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jacob Lampert, weduwnaar van Antje Vroom, 31 jaren, wonende te Anna Paulovvna en Engelena den Hartog, weduwe' van Tijs Bijposl, 41 jaren, wonende te Barsingerhorn. Willem Blaauboer, jongman, 31 jaren, wonende te Zijpe en Antje Schenk, jongedochter, 30 jaren, wonende te Barsingerhorn. Jan Bruin, jongman, 25 jaren, wonende te Wieringerwaard cn Martje Bakker, jongedochter, 24 jaren, wonende te Barsingerhorn. GEBOREN: Aaltje, dochter van Gerrit Zwaan en Trijntje Slot. Trijntje, dochter van Cornelis Schoorl en Cornelin Spaans. Willem, zoon van Willem Braaf en Maartje Kosscn. Jacob, zoon van Pieter Jongcjan en Maartje Leljen. Maarten, zoon van Arie Middelkamp en Maartje Bakker. OVERLEDEN: Trijntje Waterdrinker, 75 jaren, echtgenoote van Jan Mars, vroeger gehuwd met wijlen Pieter Kromhout. Simon Mars, 2 jaren, zoon van Pieter Mars en Guurtje Keesman. Gemeente HARINGKARSPEL. Van 15 Maart tot-1 April. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBOREN: Antje, dochter van Alm er lluibers en Geertje Houl- kooper. Arie, zoon van Pieter Glas en Sijtje Burger. Jannetje, dochter van Jacob van Leeuwen en Neeltje Kapitein. Francina, dochter van Jan Jansen.en Antje Kale. Juhanncs, zoon van Jan Bruin cn Maartje Kok. Arie, zoon van Arie Rens en Neeltje Bas. Alida, dochter van Ebertus Meijer Drees en Elizabcth van der Stad. Jan, zoon van Pieter Bekker en Trijntje Gildemeijer. Dirkje, dochter van Klaas de Bakker en Trijntje Heertjes. OVERLEDEN: Jaantje Jonker, dochter van Pieter Jonker en Grietje Rus. Een als levenloos aangegeven kind van Adrianus Raap en Iimnetje Blok. Een als levenloos aangegeven kind van Simon Schrijver en Neeltje Twisker. Gemeonte OUDE NIEDORP. Van 1 tut 31 Maart. ONDERTROUWD: Cornelis Over, jongman en Brcgtje Smit, jongedochter. Dirk Blaauboer, jongman en Neeltje Goed, jongedochter. GETROUWD: Cornelis Over en Bregtje Smit. GEBORENCornelis, zoon van Jan Liefhebber cn Neeltje Gildemeijer. Aagt.je, dochter van Cornelis Jonker en Reijnsjc Veldman. Gerrit, zoon van Jacob Stoop en Aaltje Jonker. Hendrik, zoon vau Jan Oudhuis en Cornelia Overtoom. OVERLEDENCornelia Olt, 7 maanden, dochter van Jan Ott en Bartha Blok. Trijntje Commandeur, 28 jaren, echtgenoote van Gerrit Leegwater. Joseph Casparis Schuchart, 5 jaren, zoon van Johan Frans Willem Schuchart en Antje van der Meij. Teunis Dekker, 23 jaren, echtgenoot van Grietje Snoek. Ida Spil, 31 weken, dochter van Pieter Spil en Guurtje Dekker. Hoorn, 30 Maart. 5 hectol. Tarwe f 12,1 hectol. Rogge 7:9 hectol. Gerst f 7,25, 21 hectol. Haver f 5,50, Mosterd zaad f 22,50, Karweizaad f 22,50, Boonen 16 hectol. bruine f 15, gele f Paarden- f 8.Erwten: hectol. vale f 18, heet. groene f 15,8 hectol. graauwe f 20,hectol. witte f alles per hectol. 2228 KG. Kopboter f 1,14 a f 1,24 per KG. 20000 Kip-Eijeren f 2,80 a 3,—, 7900 Eend- Eijeren f 3,30 a beiden per 100 stuks. 17 Paarden f 60 a 250, Kocijcn f a 60 Kal veren f 4 a 22, 907 Schapen f 24 a 34, Lammeren f a 155 Varkens f 17 a 25, 7 Zeugen f 30 a 50, 460 Biggen f 6 a f 11, 50 Kippen t 1,a 1,50, Eenden f-,a-,alles per stuk. Rotterdam, L April. Tarwe: Jarige VI.. Zw., Flakk. en Ovenn. I 13,a 14.nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 13,a 13,50, mindere f 10,a 12,50, geringe f 9.a 9,75. l'°o°'e- Vs. 0,1 Z\y. f 8,10 a 8,60, Flakk., Overm. en Noordbr. f 7,50 a 8,20. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter beste f 7,80 a f 8,20, mindere f 6,60 a 7,70; dito dito Zomer beste f 6,90 o f 7,30, mindere f 6,a 6,80. Haver: Dikke f 4,20 a I f 5,70, Ordinaire f 3,a 5, i Vlas. Fe vraag was gedurende de week op het land wederom zeer levendig; alleen de hooge eischen der houders waven oorzaak dat de omzet niet grooter was. Heden ter markt was de aanvoer ongeveer 24,000 steen, die slepend opgeruimd werden tot goed vorige prijzen. Kampen, 1 April. Boter: Aangevoerd 751 vaten van 20 en 113 vaten van 10 KG., benevens 200 stukken van KG.; zij gold. f 1,20 a 1,30 per KG. en f 28,— a 31,50 per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 30 Maart. Hooi: Uiterdijksch f 30 a 40 per 1000 KG. Ameide, 1 April. Hooi. f 14 a 15 per 500 KG. Londen, 1 April. 3100 Runderen,- 13000 Schapen en Lnm- meren, 100 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/4, Schapen 7/4, Kalveren 6/8 en Varkens 5/0 per steen. Corr©spond.entie. j B. te W. Het door u gezondene is reeds vroeger door ons geplaatst. liet GEMEENTEBESTUUR vim DEN HELDER brengt, ter voldoening aan het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der wet van den 2 Junij 1S75 (Staatsblad No. 95), ter openbare kennis, dat een verzoekschrift is ingekomen van MOZES ABRAHAM TZAAKS en PIIILIP SAMUEL VLESSING, huiden-zouters, wonende te Texel, tot uitoefening eener huidenzouterij in het huis staande in de 1ste Vroonstraat, Wijk P No. '235, hij het kadaster bekend in Sectie A No. 5691, welk verzoekschrift met de daarbij behoorende bijlagen ter Secretarie der gemeente ter visie zijn nedergelegd. Bezwaren tegen dit verzoek kunnen worden ingebragt op Vrijdag den 19 April aanstaande, des avonds ten 7 ure, aan het Raadhuis der gemeente. Het Gemeentebestuur voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. 1 April 1878. C. BOON, 1°. Secretaris. BUITENGEWONE VERGADERING der Vereeniging ONDER ONS/' op ZONDAG den 7 APRIL 1878, des avonds ten 7 ure, in de zaal van den Heer A. HEIJN Sz., te Wieringerwaard. PURMERENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 12 stuks Paarden. 203 87 308 945 32 30 282 Runderen, matig, prijshoudend, vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., - 4,a 16,per stuk, prijshoudend. f 0,50 a 0,58 per Kgr. - 16,a 30,per stuk. - 5,— a 9,— per 50 KG. per 50 magere dito Schapen, mali; vette Varkens magere dito Biggen 49 stapels kleine Kaas, f 36,50 a 1 middelbare dito, f 31,a vlug. stug. vlug. vlug. vlug. Boter f 1,17$ a 1,25 per KG. Kip-Eijeren f 3,a 3,40 per 100 stuks. Eend-Eijcren f 3,50 a per 100 stuks. Kiviets-Eijeren 20 cents per stuk. Marlittoerigten. Amsterdam, 30 Maart. Tarwe op levering f 11 hooger; Nov. f 330. Rogge op levering iets flaauwer; Mei f 190, 191; Oct. f 199. Koolzaad Oct. f 406. Raapolie Najaar f 39}. 1 April. Rogge bij gerij ven iets hooger; ligte Galatz f 200; Taganrog f 203, 205; Petersb. en jarige dito f 193; op levering vooral per Mei hooger; Mei f 190, 192, 193, 3 94; Oct. f 200. Lijnzaad williger, Reval f 325 per 2040 KG. Raapolie vaster; Vliegend per 100 KG. f 41; Mei f 39>, 39£; Sept./Dec. f 3S$, f 39$. Lijnolie dadelijk hooger, termijnen stil. Vliegend per 100 KG. f 32: April f 31$, 81$, 31$;. Juuij/Aug. f 32J; Sept./ Dec. f 38,313. Petroleum met eenigen handel in loco tol f 13} E.; voor 500 vaten Sept./Dec. werd f 14$ E. betaald en vraagt men thans f 14 E. Alkmaar, 1 April. Vee. - Koeijen f 132 vette Kalveren f 34 a110. 28 nuchtere Kalveren f 3 a 15. 3 Schapen f 32 a 40. 74 vette Varkens 48 a 58 c. per KG. magere Varkens f PROGRAMMA: EN Entree 49 Cents. MUZIEK ter opluistering-. ADVERTENTIËN. Voorspoedig bevallen van een Meisje Mevrouw DE WIT POLLEN. Nienwediep, 31 Maart 1878. Voorspoedig bevallen van eene Dochter G. GREIDANUS WITSENBURG. Burgerbrug, 31 Maart 1878. Voorspoedig bevallen van een Meisje J. J. BRUST FEUCHT. Helder, 31 Maart 1878. Bevallen van een welgeschapen Dochter J. GOMES KUIJPER. Rotterdam, 1 April 1878. DANKBETUIGING. Hartelijken dank aan allen, die bijstand hebben verleend aan mijne Echtgenoote en Kinderen bij het omslaan der Vigilante op jl. Zondag. A. L. VAN GELDER. Afdeeling; TEXEL. VERGADERING op WOENSDAG 3 APRIL, 's avonds te zeven uur, in de Lindeboom. Lezing van den Heer F. W. N. HUGENHOLTZ, van Sandpoort. Kntrce 25 Cents. De Leden hebben toegang met twee huisgenooten. HET BESTUUR.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3