BEKENDMAKING. VOORSTELLING J E iA N N E, maar in zijne plaats kreeg zijn... schaapherder de meeste stemmen, en werd zijn zetel derhalve door dezen inge nomen. De cx-maire had nog een lotgenoot. Een ander gegoed landbouwer uit dezelfde gemeente moest bij de zelfde verkiezing wijken voor zijn karrijder. Een der gelijke overwinning is inderdaad voor echte demokrat en om te watertanden. Als er thans vergadering van den gemeenteraad is, voegt liet blad er bij, hoedt de eene landbouwer zelf zijn schapen en rijdt de ander in persoon zijn kar, terwijl de herder en voerman de zitting bijwonen. Engeland.. Er schijnt eene groote werkstaking te dreigen in de katoenfabrieken van Lancashire. De patroons hebben aan gekondigd, dat zij zich genoodzaakt zien, binnenkort de loonen met 10 pCt. te verminderen, en zoo het werkvolk daarmede geen genoegen neemt, dan staat er een reus achtige „strike" voor de deur. Dit uitzigt is te treuriger, omdat thans niet Amerika, als vroeger, een uitweg biedt aan de van werk beroofde gezinnen. De Pall Mali Gazette deelt het volgende mede omtrent een moderne „Dotheboys Hall" (zie Nieholas-Nicklebyj In een kostschool te Holdsworthy (Nortli Devon) zijn 30 jongens en 20 meisjes. Al de jongens slapen in een kamer, die naauwelijks groot genoeg is voor 5; zij hebben slechts 4 waschkommen; het beddegoed wordt viermaal in het jaar verschoond, en het eenige geneesmiddel dat op de school wordt toegediend, zijn ITolloway's pillen. Een docter komt er nooit en er is slechts één meid. Dultsoniana. Het wetsontwerp ter verscherping der maatregelen tegen de runderpest is jl. Dingsdag in den Rijksdag bij tweede lezing vastgesteld. In den loop van het debat heeft de minister van Land bouw medegedeeld, dat de regering voornemens is, ter beveiliging van den veehandel, nog andere maatregelen in te voeren. Zoo acht zij het b. v. noodig, langs de grenzen slagthuizen op te rigten, deze onder toezigt van een korps gendarmerie te plaatsen en voorts op de spoor wegen zoowel de in- als de uitvoer van vee aan een zeer strenge controle te onderwerpen. Aan boord der Duitsche oorlogskorvet Leipzig, op reis naar Nicaragua, is, volgens particulier berigt aan de Yoss. Ztg., in de nabijheid der kruidkamer brand ontstaan. Door snelle en krachtige inspanning is het echter gelukt, den voortgang van het vuur naar die gevaarlijke plek te stuiten. Verscheidene kabels en andere materialen en o. a. ook al de tabak der bemanning zijn verbrand. Nadere bijzonderheden ontbreken. Een echtpaar zou jl. Zondag avond van Welckenraedt naar Penister sporen, doch stapte bij vergissing in den trein, die via Bleiberg naar Aken reed. De man bemerkte de vergissing en sprong uit den trein, nadat hij zijne vrouw had aangemaand hem te volgen. Deze bleef echter in den trein zitten en keerde met. een Interen naar Welckenraedt terug, waar zij het treurig berigt vernam dat haar man overreden en onmiddelijk daarna gestorven was. Te Osnabrück heeft een zonderlinge regtszitting plaats gehad, n. 1. met dansmuziek. Er was een zaak aanhangig over den aankoop van een draaiorgel, dat geschikt moest zijn voor dansmuziek, 't Geschil dat bij de aflevering tusschen den kooper, een kastelein uit Papenburg, en den leverancier ontstond, ten gevolge der weigering van 't publiek om op die muziek niet een galop of polka te dansen maar te walsen, bragt de zaak voor den regter. In de openbare zitting der regtbank werd nu het orgel voorgebrngt en moest het de walsen spelen. Als deskundigen compareerden een orgelmaker, een dans meester en een kapelmeester. Deze laatste verklaarde, dat het orgel wel walsen deed liooren, maar dat er toch iets aan scheen te haperen, waarover hij niet. kon oordeelen. Het was namelijk de vraag, of er op die walsen kon worden gedanst. Oj) dit gewigtig punt werd de dansmeester om advies gevraagd. Deze begon met een wijdloopig vertoog over de theorie der danskunst, waarvan de conclusie hierop nederkwaindat een geoefend danser wel naar veel slechter muziek, ja zelfs wel geheel en al zoiïder muziek kon walsen, maar en op dit punt kon hij zich geen bevoegd beoordeelaar noemen dat het nu slechts de vraag was of de ingezetenen van Papenburg tot'de weinig, dan wel tot de goed geoefende dansers behoorden. Om daarover te kunnen oordeelen, zou hij ze eerst moeten zien dansen. De regtbank scheen het evenwel niet noodig te achten, het onderzoek zoover uit te strekken. Althans, de zitting werd gesloten en de uitspraak zal binnen kort volgen. Spanje. Mag men de Imparci.fi, een van de voornaamste bladen te Madrid, gelooven, dan is onlangs in het hospitaal te Saragossa aan een werkman eene hoogst zonderlinge operatie verrigt. Drie jaren geleden kreeg deze man, uit Usera in Navarre geboortig, een gezwel aan het voorhoofd, dat volkomen geleek op een likdoorn, doch, van lieverlede aangi'oeijende, eindelijk tot eene soort van hoorn uitwies ter lengte van ongeveer 9 centimeter en aan den wortel 1 centimeter en eenige millimeters in doorsnee. De patiënt, 70 jaren oud en voor het overige niet ziek, durfde zich niet meer vertoonen en verzonk in eene diepe neerslagtig- lieid. Thans, na gelukkig volbragte operatie, bevindt hij zich zeer wel en het afgezette deel, als een ramshoorn in elkaar gekronkeld en daarop in allen deele gelijkend, is in het museum van het provinciaal hospitaal te zien. ENGELSCH-RUSSISCHE KWESTIE. De Montags-Revue, een te Weenen verschijnend officieus blad, zegt, dat de kansen op een vreedzamen afloop der staatkundige crisis gedurende de laatste dagen iets sterker op den voorgrond gekomen zijn. Duitschland erkent het bestaan en de regtmatigheid der algemeene Europesche belangen en dat het naast zijne verhou ding tot Rusland ook met andere Staten vriendschappelijke betrek kingen heeft, die het niet eenvoudig opofferen kan. Zoo komt Duitschland tot de rol van eene bemiddelende mogendheid. Wan neer een Staat van zulk eene militaire en politieke beteekenis die taak ter hand neemt, dan moet dat zoo vervolgt de Montags- Itevue als de eerste, welligt beslissende waarborg voor het behoud des vredes beschouwd worden. Gelijk de zaken nu staan, is eene vreedzame oplossing bijna onafscheidelijk van het tot stand komen van een Congres. Het antwoord der Russische regering op Engclands laatste vertoog zal dus voor de naaste toekomst van beslissende» aard zijn. Laat dat antwoord de gelegenheid voor een Congres open, d.m mag men hopen, dat de staatkundige gezigts- einder weder helder worden zal en dat de algemeene behoefte aan vrede door een algemeene» vrede ook zal worden voldaan. Tot dus\er was op lord Salisbury's en op graaf Audrassy's bedenkingen door ltusland niet geantwoord, maar alle kenteekenen duiden een vreedzamen afloop aan. In overeenstemming met die beschouwingen luiden de berigten uit Petersburg, die van het hervatten der onderhandelingen over liet Congres spreken, en ook in het Britsche Parlement is Dingsdag door de regering verklaard, dat zij het Congres nog niet onmoge lijk acht. Wanneer een poes, zoo lezen wij o. a. in eene particuliere cor respondentie uit Londen aan het Hbld., zachtkcns op Huweelen pooten voorwaarts gaande, het warmste, gemakkelijkste hoekje van de kamer inneemt, is niemand boos op het zelfzuchtige dier. Het gaat zoo kalm en bescheiden te werk en snort en spint zoo tevreden en schier onhoorbaar, dat men bijna vergeet dat er geen grooter egoïst is dan een kat. Stel nu echter het geval, merkte een Engelsche schrijver eens op, dat de poes in plaats van stil en rustig de beste plaats in te nemen, schreeuwde, kraste en krauwde als een kakatoe, dan zou men al het mogelijke doen om het krijschende beest uit zijn veilige warme hoekje te verjagen. Ik houd veel van de Engelschen in gewone tijden, maar in een tijd van crisis als thans, gelijken ze werkelijk wat al te veel op een zelfzuchtige poes met deu kop van een kakatoe. Uitgestrekt op hun heerlijk, comfortable, warm Indisch haardkleed, zicli koesterende in de warmte van hun schier onuitputtelijke stecnkolenmijneuzich te huis gevoelende in een gouden paleis, genieten ze niet van hun geluk als eeu welopgevoede aristocratische poes, die zich zijn oude afkomst bewust is uit Perzic. Neen de Engelsche kat maakt zijn zelfzucht onvergeeflijk en hinderlijk door te krauwen en te schetteren als een parvenu, als een veelverwige kakatoe, wier schelle kleuren en stem even vermocijend zijn. De manier waarop in spoorwegrijtuigen, in salons, in de dag bladen, in de schouwburgen, in het parlement, thans gebluft wordt op Engelaud's rijkdom, en de veiligheid tegen eiken aanval op het eiland, is even onverdragelijk als de sarrende, beleedigende toon, waarop ieder voor een landverrader gescholden wordt, die ltusland niet vervolgen wil, omdat het tluuis doet wat Engeland zelf sinds eeuwen heeft gedaan. In the Canterburv, zoo lezen wij verder, eeu voortreffelijk ingcrigte, goedkoope schouwburg, tien minuten van het Parlements- huis, aan de andere zijde van de Theems, wordt dagelijks de bestorming van Plewna door de Bussen en hun nederlaag opgevoerd. Ik heb nooit een zoo goed gelukt militair schouwspel gezien. De voorstellingen van Plewna, Adrianopel, Sophia en Konstantinopel zijn geschilderd naar de teekeningen van den kunstenaar van the Graphie. Een mijner vrienden, die deze streken goed kent, zegt, dat ze het getrouwst mogelijk denkbeeld geven van de grootsche natuur dier streken. Door gekleurd licht worden de lichteffecten tewecggebragt; men ziet de heide ploegen op rotsen van den Balkau; men aanschouwt den zonsondergang bij Plewna. Vier a vijfhonderd knapen stellen de Bussische en Turksche soldaten voor. Werkelijk treffend is de bestorming van Plewna. Meu begrijpt het onmogelijke van den ltussisehen aanval; men ziet van alle zijden de wolkjes rook en de vuurstralen der batterijen op de bergende bommen en granaten vallen neer onder de soldatenin écn woord, liet is ideaal soldaatje-spelen. Waarop ik komen wil is echter het volgende. De Keizer van Busland cn zijn staf verschijnen in het midden van den slag op een heuvel, om te zien hoe de strijd loopt. Naauwelijks ziet het publiek de Bussische uniformen, of snel als een bliksemstraal begint het te gillen, te sissen en te fluiten. Ik was er op verdacht, maar toch erken ik, dat ik schrok. Ik zat op de goedkoopste plaats te midden van fatsoenlijke, netgekleede werklieden en hunne vrouwen, docli 't was mij voor een oogenblik alsof ik in een gekkenhuis beland was, en of ik nooit meer zou kunnen hooren. Het was een paar minuteD een loeijende storm van haat; het was indrukwekkend, want slechts weinigen glimlachten; het was meenens. Telkens wordt in de laatste dagen de vraag besproken, of Enge land in een oorlog met Busland kans van slagen zou hebben en veelal meent men, dat het met zijn vloot weinig dadelijk kwaad zou kunnen doen en dal, het geen leger bezit, dat tegen liet Bus sische zou kunnen optreden. Door een eenvoudige vergelijking van het aantal soldaten van Heide rijken, wordt die vraag echter niet in het nadeel van Engeland beantwoord. Vooreerst dient, in aanmerking genomen, dat de Engelsche offi cieren niet in ontwikkeling en kennis, de Engelsche soldaten niet in moed en volharding voor de Bussische onderdoen. Voor een expeditie buitenslands heeft Engeland al dadelijk 140,000 man beschikbaar en bij een populairen oorlog levert de werving altijd uitstekende resultaten op, zoowel wat aantal als gehalte betreft. Daarenboven kan Indië goed geoefende hulptroepen leveren. Tegenover het millioen soldaten, dat Busland, met inbegrip van zijn landweer, gezegd wordt te bezitten, is dat zeer weinig; maar tot nog toe heeft het met groote moeite slechts de helft op de been gebragt en, om tweemaal meer mobiel te maken, ontbreekt het aan geld, behalve, dat liet ook zijn bezwaren heeft, uit alle deeleu van het groote rijk troepen naar het oorlogstooneel te zenden. Gebrek aan geld maakt Busland zwak, terwijl doodelijke ziekten zijn regimenten decimeercn. Het Bussische leger voor Konstantinopel en in Bulgarije zou reeds in een zeer moeijelijke positie komen, wanneer Engeland er zich toe bepaalde, enkele strategische punten te bezetten en zijn vloot in de Zwarte Zee te zenden. Het zou op zijn hoede moeten zijn tegen het Turksche leger, tegen Oostenrijk, tegen Bumenië, tegen Griekenland, terwijl Engeland geen anderen vijand zou te duchten hebben. In vergelijking met Busland zijn de Engelsclie hulpbronnen onuitputtelijk. Tegen zijn goud is het Bussisch papier niet bestand. Hoe langer de oorlog gerekt wordt, en Engeland heeft dit in zijn magt, hoe zekerder de nederlaag van Busland zou worden. Indië is volkomen veilig. In weerwil van zijn millioen soldaten, bezit, Busland de middelen niet, het te bereiken. Zoo schijnen de beste kansen aan de zijde van Engeland te zijn en dit is gelukkig, want ware het anders, dan zou de oorlog zeker wezen. BBrigten betreffende de StMmmtmaatoliajpij Beierland. Rolland. 8 Dcc. te Batavia aangekomen. Prins v. Oranje. 6 Febr. van hier vertr., 31 Maart te Batavia aang. Stad Haarlem. 26 Febr. van hier vertin, 8 April te Batavia aang. Voorwaarts 9 Maart van hier verlr., 29 Maart van Suez vertr. C'onrad30 Maait van hier vertr., 6 April Gibraltar gepass. Madura 6 April van hier vertr.,9 April Southampton aang. Kon.der Neder l. 16 Maart v. Batavia vertr.,9 April van Suez vertr. PrinsesAnialia. 6 April van Batavia vertrokken. Prins Hendrik. 1 GMaartalhier aangekomen, vertrekt 20 April. Celebes10 April alhier aangekomen, vertrekt 11 Mei. Eurgerlljlie Stand. Gemeente HELDER. Yan Dingsdag tot Donderdag. ONDEBTBOUWD J. Olthuis, bouwkundige en M. H. Thie. GETBOUWD: J. N. van Benlum en A. Platvoet. II. W. Brokken en G. Boerdijk. J. Boetman en J. Arkenroo. BEVALLEN: J. Buijs,. geb. Bal, Z. G. M. Moorman, geb. Vennik, D. A. Over de Linden, geb. Verfaille, Z. J. J. Prins, geb. Iloeksel, 1). OVEBLEDEND. Makelaar, 12 maanden. Y. Sterk, 6 weken. Gemeente TEXEL. Van 2 tot 9 April. ONDEBTBOUWD: Jan Boeper en Aafje Kok. GETBOUWD: Geene. GEBOREN: Pieter. zoon van Pieler Henkes en Naatje Kuiper. Nico Sijbrand, zoon van Tjirk Dirk van Deursen en Immetje Keijser. Hendrik, zoon van Gerbrand lluizinga en Hendrikje Jacobs. Grietje, dochter van Pieter Koning Wz. en Hendrikje Koppen, OVEBLEDENTetje Smit, 79 jaren, weduwe van Pieter Stam. Cornelia Logman, 31 jaren, weduwe van Martinus de Graaf. Jan Verbcrne Cz., 77 jaren, gehuwd met Trijntje Brouwer. Teunis Buis, 4 maanden, zoon van Jncob Buis Pz. en Necltje Dogger. Gemeente WIERINGEN. Van 1 tot 31 Maart. ONDEBTBOUWD: Jan Botgans en Manrtje Buiter. Pieter Nz. Mostert en Maria Koorn. GETBOUWDGeene. GEBOBENGrietje, dochter van J. Pest en M. Lont. Anfje, dochter van A. Heijblok en M. Slikker. Simou, zoon van A. de Wit en A. Kramer. OVEBLEDENAaltje Wagemaker, 9 jaren, dochter van N. Wagemaker en T. Doers. Guurtje Mulder, 4 weken, dochter van N. Mulder en A. Wagemaker. Pieter Raven, 4 jaren, zoon van P. Raven en S. Wiegman. Jan Ilalfweeg, 65 jaren, echtgenoot van N. Mostert. WeéitiiMiie Waameminaen te Heiier. LanisM) Ch Uren. Windrigtiug en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 10 12 otn. 6k. 765.47 f 5.6 9.1 f 1.4 0.70 weingolv 11 8 ono. 5 765.39 f 5.5 7.2 f 1.5 0.91 Slecht. 11 12 ono. 2„ 765.59 f 5.7 9.0 t 1.0 0.89 Weersgesteldheid: 10 April 12 u. Helder, winderig, mooi. 11 April 8u. Helder, mooi. 11 April 12 u. Idem. Marinehaven Nieuwediep. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Celebes, st. C. A. Bakker. Bat. via Suez. Stukg. dc Vries Co. Irene. J. C. Larsen. Biga. Hout. Duink. &Goedk. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 9 April. Diogeness, Volcker, Dantzig; Etuile, le Clerc, Cette. 10 April. Cataya, Griffiths, Samarang; Kingdom of Sweeden, Srnith, Japan; Christiania, st., Christiania; Gazelle, Puister, Memel. veUTROKKEN 9 April. Daphne, Arendrup, Liverpool; Oostwold, Tap, Avontuur. Cosmopolitan, st., Londen. 10 April. Winschoten, Strijker, Engeland; U. Larsing, Thomas, Stockholm; Echo, st., Newcastle; Eddystone, stHuil; Stad Dockum, Lieuweu, en Batavia, Mink, beiden Biga. 296ste Staats-LiOterlJ. VIJFDE KLASSE. Negende lijst: No. 1148, 8565, 13645 en 14583 ieder f 1000; No. 945 cn 19511 ieder f400; No. 10347, 17626, 18476 en 19696 ieder f 200; No. 1486, 5728, 8228, 9306, 9476, 9513, 10728, 11279, 17485 en 19230 ieder f 100. Tiende lijst: No. 18512 f 10,000; No. 4203, 10307, 10340, 18267 en 19232 ieder f 1000; No. 2001, 2098 en 14183 ieder f 400; No. 374, 7980 en 9079 ieder f 200; No. 2918, 4508, 4990, 6644, 13352, 14483, 15940 en 16074 ieder f 100. Correspondentie. Het stuk van Peper me ij er wordt in het volgende nummer geplaatst. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 4 Paarden f 60al50 Lammeren i a Veulens - a 10 Bokken&Geiten - 3a 8 Ossen - a 35 magere Varkens - 13a 20 Stieren - a 36 Biggen - 6a 9 300 Gelde-Koeijen - 150a290 100 Kippen c. 75al75 Kalf-Koeijen - 240a320 Eenden - a Vaarzen - 130al80 Boter per kop - 75a 85 Ilokkelingen - a Kans per KG. - 40a 50 40 Nucht.Kalveren - 4a 10 Kip-Eijeren per 100 - 275a300 460 Schapen 24a 34 Eend-Eijeren 340a350 Marlifberlgten. Amsterdam, 9 April. Tarwe op levering f 1 honger, Nov. f 312. Bogge op levering prijshoudend, Mei f 186, 185, Oct. f 193. Kool zaad: Oct. f 407. Raapolie: Mei f 40, Najaar f 39'. Lijnolie: Najaar i 31. Petroleum kalm, loco f 13} a 13i}, April-aflading f 13f, Sept.-levering f 14}, Sept./Dec. f 14} aangeboden. 10 April. Tarwe op levering f 2 hooger, Nov. f 315. Bogge nagenoeg onveranderd, Taganrog f 205, Petersb. f190; oplevering prijshoudend, Mei f 186, Oct. f 193, 192, 193, 194, 193. Kool zaad zeor vast, per 2000 KG. in April f450, Oct. f410. Raapolie per 100 KG. Vliegend f 411, Mei f 40}, Scpt./Dec. f 39}, Lijnolie per 100 KG. Vliegend f 31}, Mei f 31, Junij/Aug. f 31$, Sept./Dec. f 31}. Petroleum zeer kalm, loco fl3|al3}, levering onveranderd. Vee. Vette Kalveren 1ste kw. f 1.15, 2de kw. 95 e. per KG. Nuchtere Kalveren f 3 a 8. Vette Varkens 44 a 54 c, per KG. Rotterdam, 9 April. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd1319 Runderen, 153 vette en Gras-Kalveren, 136 nuchtere Kalveren, 216 Schapen en Lammeren, 426 Varkens en 203 Biggen. I)e prijzen liepen als volgt: Bunderen 1ste kw. 94 a 98 c., 2de kw. 90 a en 8do kw. 80 a c.Kalveren 1ste kw. 120 a e., 2de kw. 100 a c., 3de kw. 90 a c.Schapen lste kw. 90 a c., 2de kw. 85 a c., 3de kw. 80 a c.; Varkens lste kw. 68 a c., 2de kw. 64 a c., 3de kw. 54 a 60 c.alles per KG. schoon aan de haak. Boter, lste kw. f 62, 2de kw. f 58, 3de kw. f 54. Schiedam, 10 April. Jenever f 16,—, Amst. proef f 17,25, Moutwijn f 10,75 per N. vat. Zwolle, 10 April. Op de Pal in-paard en markt waren aangevoerd pl. m. 1070 stuks. Er waren weinig Fransehe en Belgische, doch veel Fricsohe kooplieden ter markt. De handel was zeer traag, zoodat onderscheiden boeren, gewoon aan buitengewoon hooge prijzen, hunne paarden weder mede naar huis namen. Deventer, 8 April. Op de Palm-paardenmarkt waren aangevoerd 493 Paarden. Werkpaarden golden f 70 tot 300; weeldepaarden van f 400 tot 885. Kampen, S April. Hooi. Buiten-f 17,a 18,en Binnen- f 15,— n 16,— per 1000 KG. Meppel, 8 April. Vee. Stalprijzenguste Koeijen f 120 a f 240, dragtige f 130 a 250, melk- f 130 a 240, guste Vaarzen f 80 a 140, Schapen f 12 a 30, Lamineren f 3 a 5, dragtige Varkens f 20 a 45, vette 46 a 50 c. per KG. Hooi. f 25 a 35. Het Hollandsche publiek heeft reeds begrepen, dat men even goed gekleed wordt als men schrijft aan het Huis du Pont-Neuf te Parijs, als wanneer men zich bij een der groote kleêrmakers aldaar vervoegde. Dit Huis is er in geslaagd om hetzelfde voor de Ileeren te doen, wat de Magazijnen in mode-artikelenvoor de Dames hebben daargesteld. Dat wil zeggenom ieder Heer bijna tegen de helft van den prijs, die hij bij onze Hollandsche kleermakers betaalt, volgens de laatste Parijsclie mode gekleed te doen gaan. Het Huis du Pont-Neuf heeft liet vorige jaar zijne intrede in Holland gemaakt op eene wijze, die opmerkenswaardig is cn ,het voorbeeldeloos succes dringt hem zooveel mogelijk nog beter daar te stellen. Ziehier eenige prijzen uit den nieuwen Catalogus: Dc Voorjaars-overjas (demi-saison) Gld. 7.50 De Elboeuf, kompleet pak, Laken14.50 De Surprenant, Fransch Dril 4.90 De Petit Fashionable, kinderpak, Fantaisielaken 2.90 Eerste Communie-pak, Zwart Laken 6.40 Om alle inlichtingen te hekomen behoeft men slechts den Catalogus met de modeplaten voor 't Zomersaizoen aan te vragen, die u franco wordt toegezonden, met aan wijzing om zelf de maat te nemen. Iedere bestelling van gld. 12.50 af, wordt franco vracht en regfcen aan het adres verzonden, hetzij tegen rembours, hetzij na ontvangst van een postwissel. Voor ieder kleedingstuk dat bij ontvangst niet mogt bevallen wordt het geld onmiddellijk per postwissel teruggezonden. Alle bestellingen te rigten aan den Directeur de la maison du Pont-Neuf Parijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ANNA PAULOWNA herinneren de belanghebbenden, dat de vorderingen ten laste der gemeente over het dienst jaar 1877, vóór den eersten Julij aanstaande moeten zijn ingediend. Alle vorderingen over gemeld dienstjaar, welke vóór het verstrijken van genoemden termijn niet zijn ingediend, zullen, volgens de wettelijke bepalingen, zijn verjaard en vernietigd. Anna Paulowna, den 9 April 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. PERK. Burgemeester. A. J. DE JÓNGH, Secretaris. door de Rederijkerskamer „KUNST KWEEKT KENNIS," te SCHAGERBRUG, op ZONDAG 14 APRIL 1878. in het lokaal hij den Heer S. TIIOES, aldaar. de WEKHKAAfflKEDEN: Vrouw van den Diamantslijper. Oorspronkelijk Drama in 5 bedrijven. Daarna EEN JALOERSCHE VROUW. Blijspel met Zang in 1 bedrijf. Plaatsen te bespreken bij den Heer H. W. PRUISSEN, tegen 10 cent extra. Na afloop BAL.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3