I0ZIEK VOOR BEI DUS RegtszaKen. Het Vaderland verneemt, dat de regtbank te 's Hage de invrijheid stelling bevolen heeft van mevrouw P., die twee maanden geleden in hechtenis werd genomen, ter zake van poging tot vergiftiging. Zooals men zich zal herinneren, had zij terstond bekend die poging te hebben aangewend, doch uit een langdurig onderzoek van des kundigen is het gebleken, dat in het door haar met phosphorus toe bereide drankje veel te weinig vergifstof aanwezig was, om den dood te kunnen veroorzaken. Dientengevolge verviel de aanleiding tot verdere vervolging, evenals onlangs de schoonmaakster, die gepoogd had eene dienstbode met luciferskoppen te vergiftigen, niet kon worden vervolgd, omdat ook haar poging tot geen resultaat kon leiden; deze vrouw had namelijk Zweedsche lucifers gebruikt, niet wetende, dat deze niet vergiftig zijn. Te Londen is een regtsgeding gevoerd, dat niet onaardige dingen aan den dag bragt. Mevrouw Levyson, onder den naam van madame Itachel, werd, voor de tweede maal in haar leven, veroordeeld tot vijf jaren tuchthuisstraf wegens bedriegelijke opligterij. Mad. Rachel handelt in toiletartikelenvooral in cosmetieken en wonderwerkende schoonheids-wateren. In 't laatst van 1871 kwam mevrouw Pearce bij haar, een 22jarigc Italiaansche dochter van den tenorzanger Mario, gehuwd met een Londenschen makelaar, een aardig vrouwtje maar dom, heel dom. Mad. Rachel, Arabian perfumer to the Queen," maakte haar wijs dat zij de schoonheid der jeugd behouden kon doen blijven lot in den hoogsten ouderdom. „E/tamelling," verglazen, noemde zij dit; men werd dun „beauliful for ever." Mevrouw Pearce vroeg waarom mad. Rachel dit middel niet op haar eigen gelaat had toegepast. «Wel," was haar antwoord, „een weinig te laat is veel te laat." Mad. Rachel was eerst in haar 60ste jaar begonnen met voor haar eigen verwelkende selioonheid zorg te dragen. Dat was te laat geweest, maar toch op 85javigen leeftijd zag zij er nog uit als eene vrouw van pas even vijftig. Zij is dan ook 58 in plaats van 85. Mevrouw Pearce liet zich bedotten. Zij geloofde dat mad. Rachel op vertrouwelijken voet verkeerde met Koningin Victoria en dat gravin Dudley eveneens door mad. Rachel verglaasd werd. Mevrouw Pearce besloot zich te laten verglazen, maar wat moest liet kosten? De gewone prijs was 1000 guinjes. Lady Duclley had het dubbele dezer som beloold. Doch mad. Rachel was schikkeiijk, zij zou mevrouw Pearce „afwerken" voor 200 p. st. de helft contant, de wederhelft na „aflevering" te voldoen. Ongelukkig was zelfs 200 p. st, meer dan mevrouw Pearce bezat. Haar man moest er buiten blijven, zij teekende dus eene promesse. Inmiddels was met het „verglazen" een aanvang gemaakt. In 't eerst zeer tot genoegen der patiënte. „Ik was gisteren," zoo schreef zij aan mad. Rachel, „de koningin van't bal dank zij uwe kunst!" Doch al spoedig veroorzaakte het. wonderwater een huiduitslag, die tuch eigenlijk de schoonheid der dame niet verhoogde, „'t Was niets," zeide mad. Rachel: „zóó moest het gaan. Alle begin is moeijelijk. 't Einde zou wezenbeautiful for ever." Maar tegelijk vroeg zij om haar geld. Geld was er niet. Nu! dan maarjuweelen en goud te pand. Dit bad lady Dudley óók gedaan. De juweelen heeten gestolen, maar werkelijk lagen ze in mad. Rachel's secretaire, als onderpand voor de 1000 guinjes. De bedriegster joeg de make laarsvrouw zoo in het naauw, dat deze de geschiedenis biechtte aan haren man, die, het belugchelijke der publiciteit niet vreezende, de zaak voor den regter bragt. België. Tc Luik leidde een knaap van 13 of 14 jaar een paard bij den toom naar den stal. Eensklaps vatte het paard met den muil den linkerarm van den knaap, hief hem driemftal in de hoogte, en wierp hem daarna op den grond. Het woedend paard legde zich met de knieën op het ligehaam van den knaap, en was op het punt hem te verscheuren, toen eenige personen, op de noodkreten toe gesneld, hem ontzetten. De knaap word aanstonds naar een geneesheer gebragt, die de afzetting noodig achtte van den gansch verpletterden arm. Het schijnt dat het paard zijn jongen geleider heeft willen kastijden, omdat deze te dikwijls van de zweep gebruik maakte; het dier, dat zich zoo woedend getoond had en wien het schuim nog om den muil hing, liet zich, zacht en gedwee als een lam, doorliet zusje van den ongelukkigen knaap naar den stal brengen. Franürijli. Men zegt, dat Gambetta naar Berlijn zal gaan. Hij is van oordeel, dat alleen de zatnenwerking van geheel Europa het gevaar uit den weg kan ruimen, waarmede het van den kant van Ilusland wordt bedreigd en dat het alles moet doen, om Rusland binnen de grenzen te houden die het in 1856 zijn gesteld. Wanneer hij naar Berlijn gaat, zal hij daar waarschijnlijk verklaringen geven, die, voor het geval van een Russischen oorlog, omtrent Frankrijks houding volkomen geruststellen. Figaro gceselt de beetnemerij op allerlei gebied, die gedurende de aanstaande tentoonstelling niet minder belooft te zijn dan met de Weener, in een aardig artikel, getiteld: De eerste vreemdelingwel te verstaan, de eerste die om de tentoonstelling te Parijs komt? Daar verschijnt bij in de Variétés om de voorstelling van Niniche bij te wonen. Men heeft hem in tamelijk goed Fransch, doch met een vreemden tongval, hooren zeggen, dat hij Parijs is komen bezoeken om de tentoonstelling. Vreemdelingen nu ver schijnen er eiken avond in de Variétés, doch deze buiten lander is geen gewone. Hij is gekomen om de tentoon stelling. In weinige oogenblikken weet men het in de geheele zaal. Hij wordt met vreugde begroet, als het eerst ontplooide lenteblad na een strengen winter, als de eerste zwaluw na het barre saizoen, voorbode van milde dagen. Denk u slechts wat zoo'n man beteekent, de voor- looper van honderd duizenden, die een gouden regen over de Parijzenaars uitstorten, en over de schouwburg-direc teuren in het bijzonder. Geen wonder dat hij het voor werp is van allerlei voorkomendheden. De schouwburg directeur, de heer Chavannes, leidt hem zelf naar zijne plaats. Eerbiedig staat ieder voor hem op om hem door te laten. De bedienden vliegen toe om zijn hoed cn overjas te bergen. De fauteuil, waarop hij zal gaan zitten, wordt netjes geschuijerd, om geen stoQe aan zijn kleedij te laten hangen. -Hij neemt plaats en rigt zijn kijker naar een baignoire, waar jeugdige dames gezeten zijn, en wat gebeurt er tot zijne verwondering? De dames werpen hem kushandjes toe. Het gordijn gaat omhoog. Judic, de gevierde kunstenares, schijnt alleen voor hem te spelen. Voor hem al hare glimlachjes, al hare oogwenkjes, alle uitingen dier stomme taal, welke zoo welsprekend zijn. Van tijd tot tijd brengt een der bedienden, die achter hem staat, een zak-ventilateur in beweging om hem wat versche lucht te laten toestroomen. In de entr'acte komt de régisseur, in zwarten rok en witte das, naar hem toe en vraagt hem allerbeleefdst, of hij pleizier heeft een kijkje te nemen achter de schermen. Daar worden hem champagne, ijs en fijne sigaren aangeboden. De voornaamste artisten worden hem voorgesteld. Men raakt aan 't kouten, en daar hij het verlangen te kennen geeft om het duo in de Belle Hélène door Dupuis en Judic te hooren zingen, wordt hij in het kabinet van den directeur gebragt, waar aan zijn wensch wordt voldaan. Hij vertelt nu, dat hij een Deen is. Dit geeft een der zangeressen, Aline Duval, aanleiding, om in de volgende acte, op de woorden: Les Polonais sont mes meilleurs clients," te laten volgen: Après les Danois! Het stuk wordt vlugger dan gewoonlijk afgespeeld, want men had van den eersten vreemdeling gehoord, dat hij gewoon was kwart vóór twaalf uur naar bed te gaan. Bij het einde der voorstelling wordt hij door valschermen gevrijwaard voor de kille buitenlucht. Een coupé staat aan de deur voor hem klaar. Drie bedien den houden elk een paraplui op, om hem droog in het rijtuig te laten stappen. Aan het Grand Hotel terug gekomen, wil hij den koetsier een fooi geven, maar deze weigert. De eerste vreemdeling mag niets betalen, en keert natuurlijk vol lof huiswaarts; maar wat zal de laatste zeggen, die de tentoonstelling heeft bezocht, vraagt Figaro. Te Parijs zijn den II dezer eenige personen in hechtenis genomen, die in hun dronkenschap zich voor het keizerrijk in de bres stelden. De arrestatie geschiedde bij gelegenheid eener mis voor Napoleon in de kerk Saint- Lambcrt te Vaurigard. Vijf lieden namelijk, met de traditioneele bouquetjes van viooltjes in het knoopsgat, kwamen de kerk uit en klampten eenige wegwerkers aan, die in de Rue Cambronne rails voor den tramway legden. „Werk toch niet langer voor de republiekzeide de een; „het keizerrijk is in aantogt!" „Leve de keizer!" schreeuwde een tweede; met welken kreet de drie anderen instemden. „Weg met de republiek!" volgde natuurlijk, en weder hoorde men: „De kleine Keizer komt morgen terug en de tentoonstelling zal niet doorgaan!" De wegwerkers waren niet zeer gevoelig voor die logica, waarop de oproermakers afdropen. Zij werden nu ecliter spoedig gevat eu nu bleek het, dat drie er ran afgezette politie-agenten waren, die twee daglooners voor „hun zaak" gewonnen hadden. Bngelana. De onlangs in lei-land op lord Leitrim gepleegde moord, een der zoogenaamde „agrarische moorden," heeft jl. Vrijdag in het Lagerhuis aanleiding gegeven tot eene interpellatie, welke een onstuimig tooneel tengevolge had. Door de regering waren namelijk strenge maatregelen genomen om de goederen van lord Leitrim te beschermen, en aanzienlijke sommen werden uitgeloofd voor dengene, die de moordenaars zou aanwijzen. Een der Iersche leden, O'Donnell, protesteerde tegen deze maatregelen, welke hij „onzedelijk en onwettig" noemde, en die „wantrouwen veroorzaakten wat de onpartijdigheid der rcgterlijlce magt betreft." Heftig laakte hij het gedrag van de Iersche grondbezitters, en zonder den naam van lord Leitrim te noemen, beschuldigde hij over het algemeen allen van handelingen, die maar al te zeer grond opleveren tot den haat, die hunne pachters tegen hen bezielt. De meerder heid kwam tegen het beweren van den spreker op, en toen een der leden het verlangen te kennen gaf de open bare zitting in eene zitting met gesloten deuren te doen overgaan, werd met 57 tegen 12 stemmen daartoe besloten. Gladstone en lord Hartington, die tegen het voorstel ge stemd hadden, werden door de meerderheid beleedigd en beklaagden zich hierover in de geheime zitting. De daar voortgezette discussie had geen anderen uitslag, dan dat het Huis overging tot de orde van den dag. De vermaarde Engelsche brouwer Allsopp heeft zes koeijen aangekocht van Durhamras, voor de som van 11,000 pd. st., dus gemiddeld ongeveer f22,000 per stuk. Oostenryii. Het Weener Fremdenblatt meldt in een telegram uit Konstantinopel, dat te Teheran kort na het vertrek van den Schab eene omwenteling is uitgebarsten, welke een grooten omvang dreigde te nemen, doch onmiddellijk krachtig werd onderdrukt. Tien der hoofdaanleggers wer den doodgeschoten. Am erlK.a. William Tweed, de beruchte zwendelaar, een der voor naamste van de Tammany Ring, is in de gevangenis te New-York overleden. Hij stierf in den slaap. Even vóór hij insluimerde, had hij gezegd: „Ik heb, al ben ik niet gelukkig geweest, getracht eenig goed te doen. Ik ben niet bevreesd voor den dood. Ik geloof, dat bescherm engelen mij zullen behoeden." zullen ze moeten doodhongeren. De voorstelling is volkomen juist. Zooals de zaken staan is het voor beide partijen allergevaarlijkst, maar dat juist is de wondeplek in Engelands politiek beleid. Het heeft zijn vijand het voortgaan onmogelijk gemaakt, maar het kan j zelf geen Yin verroeren. Een reddende hand zal noodig zijn, om, door het leggen van eene plank, een aftogt mogelijk te maken, j Het ofiicieuse Russische Journal de St. Petersb. verklaart, dat de vrijheid van handelen op het congres natuurlijk in zich sluit het regt voor iedere mogendheid om elk artikel van het vredeslractaat als onderwerp van discussie voor te stellen, cn dat evenzoo de vrijheid van beoordeele» in zich sluit het regt voor iedere mogend heid om elke bepaling van het tractaat aan de eigene en aan de i Europesche belangen te toetsen. Yan de mogendheden hangt 't af te beslissen, of zij niet slechts tot een beoordeeling van het vredes- tractaat, maar ook tot de oplossing der moeijelijkheden in 't Oosten door middel van een congres of door onderlinge schriftelijke gedach ten-wisseling willen geraken. Het Petersburgsche Kabinet zal zich aan geen discussie onttrekken, welke tot overeenstemming zou kunnen leiden. Het verdrag van San Stefano was de door Rusland voor- loopig noodig gekeurde vorm, om Turkije te dwingen tot hetgeen Rusland en Europa wilden. Weten de mogendheden een ander middel om hun belangen in overeenstemming te brengen met den nieuwen staat van zaken in liet Oosten, dan wil Rusland niets liever dan zich daarmede vereenigen, altijd onder beding dat de met zoovel offers verkregen resultaten niet verloren gaan. Burgerlljlie Stand. Gemeente HELDER. Yan Zaturdag tot Dingsdag. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: L. G. Marcus en D. G. Graat. BEVALLENM. E. J. Alting von Geusau, geb. Colen, Z. G. R. Drager, geb. de Roos, D. J. Jonker, geb. Dito, Z. A.Boode, geb. Doze, Z. A. Weijeus, geb. Liedmeijer, D. W. Tjaardstra, geb. Vermeer, D. OVERLEDEN: N. Kwekkeboom, 9 maanden. T. W. Steggerda, geb. v. d. Veen, 71 jaren. O. Kreet de Virieu, 32 jaren. Gemeente SCHAGEN. Van 8 tot 15 April. ONDERTROUWD: Theanis Bakker, jongman, 37 jaren en Frederika Albertina Knipper, jongedoehter, 29 jaren. Dirk Smit, Smit, jongman, 30 jaren en Jantje Swart, jongedoehter, 23 jaren. GETROUWD: Geene. BEVALLENCornelia van Nuland, geb. Mekken, Z. OVERLEDEN: Jantje Schuitemaker, 48 jaren, echtgenoote van Hendrik Pastoor. Cornelis Dekker, 1 jaar. WsérkDiiJiiB Waarneminsen te Heiier. danisM) CU Uren. j Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 14 12 zzw. 4k. 762.61 jf 2,81 12.9 f 3.9 0.72 Slecht w. 15 12 zw. 2 762.93 f 3.13 11.7 f 2.4 0.84 Vlak. 16 8 ztw. 0.2 759.66 - 0.04 8.7 f 1.4" 0.97 16 12 ozo. 0.2 758.78;- 0.92 13.8 f 4.3 0.71 n Weersgesteldheid: 14 April 12 u. Ligtbewolkt, mooiweer. 15 April 12 u. Helder, beneveld, mooiweer. 16 April 8 u. Ligtbewolkt, beneveld, mooiweer. 16 April 12 u. Idem. Marinehaven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken sciiepen glloote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 16 Maart. PrinsHendrik.H.IIissink qq. Pad.eriz.viaSuez. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Carbon, st. W.T.Cliicken. Newcastle. Steenk. ZurMiihlen&Co. Boudicia. H.Trances. Hamburg. Melassie. v. Vliet k Co. I-Iaven van T.Jmuiden. Binnengekomen 13 April. Shildon, st., Bassein. 14 April. Hector, st., Penang; Cosmopolitan, st., LondenTem, st., Liverpool; Eddystone, st., IIull. 15 April. Excelsior, Bjorquist, Probolingo, laatst van Falmouth Ilnmpton Court, Boig, Triuidad; Neptune, Krutzfekl, Memel; Liberaal, Wierikx, Nieuwediep. Vertrokken 13 April. European, st., Huil; Eensgezindheid, de Groot, Wyborg; Auguste Teitve, Drewes, Newcastle; Buteshire, st., CardiffTimes, st., Leith; Metropolitan, st., Londen. 14 April. Christiania, st., GhristiimiaAdriana, Fenengn en Albcrt, Rasmussen, beiden Avontuur; Ileemse, Visser en Christina, Mulder, beiden SuudsvallZeepaard, Esbra, Kroonstad; Harmonie, Boer en Phoenix, Thiis, beiden Kopenhagen; Coronet, st., Shields; Gcertina, de Groot, Engeland; Croesco, Olsen, Riga. 15 April. Zephir, Sandberg, Dordt; Stella, st., Kopenhagen. 296ste Stnnts-Lotorl] VIJFDE KLASSE. Dertiende lijst: No. 16669 f25,000; No. 3216 f 1500; No. 933, 4228, 4940, 7136, 7750 en 16652 ieder f1000; No. 5397, 9045, 10583, 10680, 12094, 12907, 17659 en 20571 ieder f400; No. 7931, 17690 en 20911 icderf200; No. 1615, 1682, 4304, 7146, 12229, 12362, 15606, 19065, 19254, 20160 en 20494 ieder f 100. ENGELSCH-RUSSISCHE KWESTIE. Punch geeft een van die karakteristieke teekeningen, die duidelijk zijn, ook voor den oppervlakkigen beschouwer, en toch in kracht eu beteekenis winnen voor wie de zaken wat dieper beziet, zegt het Rott. Nbld. Een beer komt wandelende langs een smal bergpad met een steilen rotswand aan de eene en een gapenden afgrond aan de andere zijde bij het omgaan van een bogt, een leeuw tegen. „Wie zal teruggaan?" is het eenvoudig onderschrift. De toespeling op de positie van Rusland en Engeland is duidelijk, maar bij nadere beschouwing ligt er in de geheele teekening een dieper zin en in menig opzigt een bijtende satire. Het bergpad is zóó smal, de rotswand zóó steil en de afgrond zóó diep, dat het voor den beer en den leeuw niet alleen onmogelijk is elkaar voorbij te gaan, maar dat zij zelfs elkaar niet ontwijken kunnen en evenmin in staat zijn zich om te keeren. De eenige j uitweg is achteruit loopen en reeds dat is gevaarlijk en wat nog erger is, de twee dieren zijn elkaar zóó digt genaderd, dat geen hunner zijne krachten nuttig gebruiken kan. Iedere beweging is vol bezwaar en voor beide partijen even erg. Kan de beer niet verder, ook de leeuw moet blijven staan en tenzij er redding komt, 1 PURMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 29 Btuks Paarden. 109 Runderen, vlug, hoog. 146 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., vlug. 247 magere dito - 5,a 14,per stuk, stug. 1763 Schapen, vlugger, duur. 43 vette Varkens f 0,47 a 0,60 per Kgr., matig. 40 magere dito - 16,a 25,per stuk, stug. 340 Biggen - 5,a 8,stug. 84 stapels kleine Kaas, f 16,a 37,per 50 KG. 1 middelbare dito, f 26,a per 50 KG. Boter f 1,10 a 1,20 per KG. Kip-Eijeren f 3,25 a 3,50 per 100 stuks. Eend-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. Kiviets-Eijeren 10 a 11 cents per stuk. j 15 ApnL Tarwe op levering lager; Nov. f 812. Rogge lager I verkocht; Taganrog f 203, 204; Petersb. f 187, 188. Op levering j iets lager verkocht; Mei f 183, 184, 185, 184; Oct. f 189 190 i Raapolie per 100 KG.: Vliegend f 41*Mei f 40; Sept./Dec! f 38?. Lijnolie per 100 KG.: Vliegend f 31#Mei f30?; Junij/ I Aug. f 31; Sept./Dec. f 31, 30?. Petroleum kalmloco f 131 E. levering met eenige vraag; Sept./Dec. f 14? E. Vette Runderen 1ste kw. f 1, 2de kw. f 0.95 en 3de kw. f 0.88 per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 290. Nuchtere Kalveren f 4 a 7. Schapen en Lammeren f 37 a 22. Vette Varkens 44 c. a 55 c. per KG. Biggen f 5 a 11. Alkmaar, 15 April. Vee. Koeijen f 208 vette Kalveren f 17 a 108. 25 nuchtere Kalveren f 13 a 1 Schapen f 40 a 51 vette Varkens 44 a 56 c. per KG. magere Varkens f Qp de groote Voorjaarsveemarkt van heden waren aangevoeld 1925 stuks Vee. Vlugge handel en hooge prijzen. Hoorn, 13 April. 5 hectol. Tarwe f 12,—, 2 heotol. Rogge f 8,—, 11 hectol. Gerst f 8,—, 13 hectol. Haver f5,50, Mosterd zaad f21,75, Karweizaad f22,50, Boonen 31 hectol. bruine f 13, gele f 18,Paarden- f 8,—, Erwten: hectol. vale f 16^— heet. groene f 14,—, 10 hectol. graauwe f 20,hectol. witte f 12,—, alles per hectol. 2950 KG. Kopboter f 1,10 a f 1,20 per KG. 24500 Kip-Eijeren f 3,— a 3,30, 13000 Eend- Eijeren f 3,40 a beiden per 100 stuks. 25 Paarden f 60 a 250, Koeijen f a 60 Kal veren f 6 a 22, 1025 Schapen f 24 a 35, Lammeren f a 155 Varkens f 17 a 25, 12 Zeugen f 30 a 50, 500 Biggen f 6 a f 11Kippen t -,a -,Eenden f -,a -,alles per stuk. Rotterdam, 15 April. Tarwe: Jarige VI., Zw., Flakk. en Overm. f a nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 12,50 a 13,.mindere f 10,— a 12,— geringe f 8,75 a 9,75. Rogge. Vis. en Zw. f 8,20 a 8,60, Flakk., Overm. en Noordbr. f 7,50 a 8,40. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter beste f 8,20 d f 8,60, mindere f 7,20 a 8,10; dito dito Zomer beste f 7,20 9 f 7,50, mindere f 6,20 a 7,—. Haver: Dikke f 4,20 a f 5.70, Ordinaire f 3,a 5, Vlas. Op het land was de handel gedurende de week vrij belangrijk. Ter markt werden ongeveer 19,700 steen aangeboden, waarvan alleen door de te honge eischen der houders een gedeelte onverkocht bleef. Schiedam, 15 April. Jenever f 15,75, Amst. proef f 17, Moutwijn f 10,50 per N. vat. Gorinchem, 13 April. De Palm-Paardenmnrkt, vroeger alhier na Palmzondag gehouden, thans voor het eerst dit jaar vóór Palm zondag invallende, had het voordeel meer buitenlandsche kooplieden te trekken dan andere jaren. Aangevoerd waren 343 Paardende handel echter was zeer lusteloos. Utrecht, 15 April. Op de Palm-Paardenmarkt waren 1149 Paarden aangevoerd; er was goede handel in Paarden van weelde; de meeste handel werd gevoerd door de Fransche en Duitsche kooplieden. Buren, 15 April. Op de tweede Voorjaars-Paardenmarkt was weder een flink aantal Paarden aangevoerd. Ruim 400 stuks stonden aan de lijn. Fransche kooplieden bezochten de markt, waardoor de handel vrij levendig was. De prijzen varieerden tot f 800. Kampen, 15 April. Boter: Aangevoerd 850 vaten van 20 en 109 vaten van 10 KG., benevens 400 stukken van KG.; zij gold f 1,20 a 1,30 per KG. en f 25,a 28,per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 13 April. Hooi: Uiterdijksch f 20 a 34 per 1000 KG. Ameide, 15 April. Hooi. f 14 a 15 per 500 KG. Londen, 15 April. 2900 Runderen, 15000 Schapen en Lam meren, 100 Kalveren en 100 Varkens. Prijzen: Runderen 6/2, Schapen 5/9, Kalveren 6/6 en Varkens 5/0 per steen. MarKttoerlgten. Amsterdam, 13 April. Rogge op levering lager, Mei f 185, Oct. f 192, 191, 190. Lijnolie traag, Junij/Aug. f 311; Nov. f 30?, Dec. f 80}. Op de lieden gehouden Paardenmarkt waren ruim 400 Paarden aangevoerd, voornamelijk koets- en werkpaarden; vreemde soorten en Paarden van weelde ontbraken. De handel was levendig. Vervolg Nieuwstijdingen. Gisteren middag verzeilde in de Noorderhaaks de Engelsche schooner Bodicea, kapitein Francis, met eene lading melassie van Hamburg naar Brugge bestemd. Dadelijk vertrok de sleepboot Stad Amsterdam ter assistentie, maar zij kon het schip niet naderen. Intusschen waren tal van vletten naar de strandingsplaats geroeid en de vletterlieden maakten een accoord met den gezagvoerder om voer 100 pd. st. zooveel melassie te lossen totdat het schip vlot werd. Heden morgen ten half drie ure was het schip vlot en is het door de vletterlieden binnengebragt; 't heeft geen schade geleden. Heden morgen is een knaapje van drie jaren in een sloot achter „Californië" jammerlijk verdrenken. De maiboot Madura passeerde jl. Zaturdag Kaap St. Vincent. Bedankt voor de toezegging van beroep naar Ileer-Hugowaard door ds. A. M. E. Jungius, precl. te Poortugaal. Gisteren ochtend is op den Noordhollandschen Spoorweg een ongeluk gebeurd. Trein No. 10, komende van den Helder, is tusschen Velsen en Zandpoort met een zandtrein, die zich in noordelijke rigting bewoog, in botsing gekomen op ongeveer 20 meter voorbij de plaats, waar de lijnen in elkander ioopen. Naar men verneemt, was de machinist- van den zandtrein, meenende, dat de peisonentrein reeds gepasseerd was, te vroeg van de zanderij nabij Driehuis vertrokken en was het hem, toen hij, op het vereenigingspunt aangekomen, den trein van den Helder voor zich zag, onmogelijk, den van eene helling komenden geladen zandtrein achteruit te brengen. De remmer in den obser vatiepost van den zandtrein sprong tot zijn groot geluk, nadat hij zijra rem had vastgezet, ran den wagen op den weg en ontsnapte daardoor aan een gewissen dood, want de wagen, waarop hij zich bevond, is geheel verbrijzeld. In het geheel zijn 5 zandwagens geheel of gedeeltelijk vernield. Ook de twee locomotieven, de Afrika van den personentrein en de Orion van den zandtrein, hebben schade geleden. De buffer van de Orion is in den stoomcylinder van de Afrika gedrongen en heeft een stuk daarvan afgescheurd. Dc rij tuigen van den personentrein hebben weinig geleden. Wat de op de beide treinen aanwezige menschen betreft, deze zijn er betrekkelijk gelukkig afgekomen. Een vijftal of zestal passagiers hebben ligte kwetsuren bekomen. Door den burgemeester van Velsen werd onmiddelijk een geneeskundige en de benoodigde politie toegezonden, om ter plaatse hulp te verleenen. De communi catie op den weg wordt door overstappen op de plaats des onheils onderhouden. De stoomboot Schleswig is met hare lading van 400 ossen, 14 paarden eu 1 buffel uit Amerika in Europa aangekomen. Slechts 4 dieren zijn op reis gestorven. Intusschen zijn velen in het Dithmarsche van oordeel, dat het wel bij deze proef zal blijven, omdat de risico van de onderneming te groot is, en zelfs bij eene gelukkige reis, als deze eerste, de vracht op circa 8 pd. st. komt voor elk dier, als men alle onkosten in rekening brengt. Ten gevolge daarvan zou dat vee op de markt niet goedkooper aange boden kunnen worden dan het Jutlandsche. op den TWEEDEN PAASCHDAG, bij den kastelein D. LONT, te Wiering-en.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3