plus miras 500 lasten GROYE PUIN, Een Zilveren Tabaksdoos. BEKENDMAKING. menschenmassa's en ook, zooals gewoonlijk, was cle uitslag der wedrennen geheel anders dan men die voorspeld had. De eerste prijs werd gewonnen door het paard Sefton, toebehoorende aan sir Crawfurd, dat volgens de kenners slechts kans had in de zesde plaats in aanmerking te komen, doch dat anderhalve //lengte'' eer aankwam dan het Fransche paard Insulaire van den bekenden graaf de la Grange, dat algemeen voor den vermoedelijken over winnaar gehouden werd. De beide andere paarden, die in de algemeene schatting met Insulaire gelijk stonden, kwa men in het geheel niet in aanmerking. Er namen 22 paarden aan de wedrennen deel. Berieteu betreffende ie Stooimartmaaiscliappij Nederland, Prins Hendrik. 20 April van hier vertr., 29 Mei te Batavia aang. Celebei11 Mei van hier vertrokk.31 Mei van Suez vertr. Kon.derNederl. 8 Jnnij Sagres gepasseerd. Madura 5 Junij van Penang vertrokken. Conrad8 Junij van Batavia vertrokken. Primes/lmalia. 11 Mei alhier aangekomen, vertrekt 22 Junij. Prins v. Oranje, Junij alhier aangekomen, vertrekt 13 Julij. Burgerlljlie Stand. Gemeente HELDER. Van Zalurdnz tot Dingsdag. ONDERTROUWD: G. Greeuw, torpedist en E. Mangel. H. B. Knuppel, winkelier en C. Schenkels. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: J. Plan je, geb. Verschoor, D. C. Schutte, geb. Broekhuijzen, D. H. Rieuwers, geb. Spanjerdt, D. M. J. van Biemen, geb. Schoenmaker, D. A. Smit, geb. Kok, D. T. de Rover, geb. Blom, Z. M. M. v. d. Woldt, geb. de Vogel, Z. OVEP.LEDEN: G. Troost, 2 jaren. Levenloos aangegeven 2. Gemeente SCHAGEN. Van 3 tot 10 Junij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geenc. BEVALLEN: G. Meijer, geb. van Bree, Z. G. Zomerdijk, geb. van Dijk, Z. G. Roggeveen, geb. Ruijs, D. OVERLEDEN: Nelina Johanna Wilhelmina, 4 dagen, dochter van A. van Mens en J. W. Piek. Levenloos aangegeven zoon vau G. Boontjes en A. Boon. Gemeente ANNA PAULOWNA. Van 1 tot 31 Mei. ONDERTROUWD: II. C. Roosa, weduwnaar van C. Bulkeris, koetsier en A. Akkerman, wonende te Baarcleradeel. J. de Smit, werkman en J. M. Siewers. P. Buis, landbouwer en A. Kossen. GETROUWDP. Komen en C. Hout. H. C. Roosa en A. Akkerman. J. de Smit en J. M. Siewers. BEVALLENG. Tiesen, geb. Boenderinaker, Z. C. J. Keet, geb. Klaassen, Z. B. Wolthuis, geb. Weij, Z. G. J. Aalbers, geb. Heiligenberg, Z. W. Speets, geb. de Leeuw, D, G. Geerligs, geb. Scholhorst, D. G. Kranenburg, geb. van Groningen, D. J. Meilink, geb. Scholten, D. N. Zeegers, geb. Noorden, D. A. Koegelberg, geb. Dekker, D. OVERLEDEN; J. Meilis, 14 jaren. H. Cornelissen, 25 jaren. S. van der Molen, 20 maanden. J. de Blok, 2 jaren. J. Kossen, 11 jaren. A. Zuijdijk, 59 jaren. C. van der Panne, 11 jaren. C. Vader, 9 maanden. G. Kapitein, 11 maanden. Levenloos aan- gegeven 1. Gemeente WIERINGERWAARD. Van 1 tot 31 Mei. ONDERTROUWD: J. Laugedijk, arbeider en A. Vervalje. C. Tuinman, arbeider en D. Butter. GETROUWD: L. Koppcs en S. Kaan. M. Kooij en S. Schenk. A. Braaf en A. Wijngaard. P. ltezelman en C. Kaan. C. Zeeman en J. van Lith. J. Langedijk en A. Vervalje. BEVALLENJ. Schenk, geb. Koster, Z. A. Schouten, geb. Wijngaard, D. D. Visser, geb. Neefjes, D. A. Geel, geb. Bos, Z. A. Smit, geb. Breed, D. OVERLEDEN: II. U. II. Bouman, 50 jaren. Jb. Blaauboer, 74 jaren. Gemeente WIERINGEN. Van 1 tot 31 Mei. ONDERTROUWD; Volkert Kuut en Jansje Brugman. GETROUWD: Cornelis Wit en Trijntje Lont. Eldcrt Halfweeg en Maartje Mosk. Pieter Koorn en Trijntje Russclinan. GEBORENTrijntje, dochter van S. Rotgans en A. Snooij. Dirk, zoon van P. Verfaille en H. Wiegman. Pieter, zoon van G. Mante en A. Vonk. Simon, zoon van J. Bakker en T. Bais. OVERLEDEN: Lourens Smit, 16 maauden, zoon van S. Smit en C. Vergat. Albert Klein, 65 jaren, weduwnaar van M. Lont. Maartje Bais, 8 maanden, dochter van P. Bais en G. Scheltus. Simon ltasch, 16 maanden, zoon van W. llascli en A. Boersen. Maartje Gorter, 56 jaren, weduwe van J. Kippenbroek. Gerbreg Metselaar Astuling, 72 jaren, echtgenoot van Cs. Cs. Groen. Weêrknmliïe Waarucminm te Heiier. iLaaiskeet.) 3 Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. proceut. Toestand van de zee. Stand.Afw. Stand. Afw. 9 12 zwtz. 9k. 754.1 lj- 7.29 16.3 f 0.5 0.83 weingolv 10 12 zwtz. 18„ 754.85 - 6.55 15.2 - 0.7 0.76 hol in zee 11 8 zwtz. 4„ 757.37 - 4.03 15.0 f 0.7 0.78 Slecht w. 11 12 z. 5// 756.18)- 4.78 17.3 t 1.3 0.70 weingolv Weersgesteldheid: 9 Junij 12 u. Ligtbewolkt, winderig, mooiweer. 10 Junij 12 u. Ligtbewolkt, winderig, buijig. 11 Junij 8 u. Ligtbewolkt, mooiweer. 11 Junij 12 u. Bewolkt, winderig. Marinehaven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Besteraming. 20 April. Voorlichter.A.deWilligen. Bat.viaCardilf. binnengekomen koopvaardijschepen groote vaart. Binnenlc. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 10 Junij. ElinorVernon.J.A.Copp. v. Vliet Co. New-York. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. I.ading. Cargadoor. Gerrit en Willem.T.W.Visser. Sundswall. Hout. v. Vliet Co. Lainelor. A. Rozenberg. Charleston.* PhosphateRock. Chip Chase, st. T. Reed. Newcastle. Steenk. C. Bcrghuijs. Ladyllavelock. T. Boyd. Cardifï. de Vries Co. *Bestemd naar Hamburg, zijnde lek, met verlies van groote steng en ra's, met assistentie van loodsen als pompers en de sleepboot Hercules" binnengebragt. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 8 Junij. Vesta, st., Kroonstad; Casas, Tarrantigine, Havana; Christiania, st., Christiania. 9 Junij. 's Gravenhage, de Vries, Batavia; County of Bulc, Armour, Banjoewangie; J. H. Bowers, Harkness, Padang; Medea, st., Bordeaux; Elaine, st., Galatz; Petrol, st., Londen; Jacobus Anthonie, Visser, Riga; Roberlus Hendrikus, Ilageraats, Nerva; Kestrel, st.., Liverpool. 10 Junij. Avaldsiiaes, Vermundsen, Wybcrg. Vertrokken: 8 Junij. Alfred, st., Shic.ldsFrcd. Snowdon, st., Newcastle; Furopeau, st., Huil; Theodora Cathariua, Ender, Padang; Piet Hein, Vil, Suiinaine; Thoinas Cochranc, Smitli, St. Jolin Marwood, Evans, Bristol; Echo, st., Newcastle; Uiauia, st., Koningsbergen; Dragon, st., Londen; Dawn, st., Cardifl'; Hendrik Daniël, Ouwehand, Wyborg; Glasgow, st., Leith. 9 Junij, Rembrandt, st., Riga; Hecla, st., Hamburg; Stad Dockum, Lieuwen, Oostzee. Vei-volg' Nieuwstijdingen. De New-Yorksche bladen melden, dat drie Nederlandschc oorlogschepen te San-Domingo zijn aangekomen, ten einde de teruggave te vorderen van de koopvaarders, die door de Doniiui- kaansche autoriteiten zijn in beslag genomen, als hebbende contra bande aan boord gehad. Waarschijnlijk staat dit berigfc in verband, zegt de N. Rott. Crt., met de gebeurtenis, waarvan wij in onze noinmers van Donderdag 1 Nov. en Zaturdag 3 Nov. 1877 onder de zeetijdingen melding maakten. De Nederlandsche schoener Havana-Packet, kapt. Harken, te St. Thoinas bevracht om in de baai van Manzauilla en Monte Cbristo eene lading in te nemen, werd op deze laadplaats op bevel der Dominikaansche regering in beslag genomen, omdat de gezag voerder verdacht werd wapens en ammunitie aan boord gehad en aan de opstandelingen geleverd te hebben. Het schip werd den 6 Oct. door de bemanning en door Domini kaansche ambtenaren naar St. Domingo gebragt, wenvaarts ook de gezagvoerder en de stuurman als gevangenen gezonden werden. De lading der Havana Packet bestond, volgens dit berigt, uit mahoniehout, ter waarde vau ongeveer 1300 p. st., en was bestemd naar het Kanaal voor order. De Duitsche consul te Monte Christo gaf per brief, door belang hebbenden den 2 Nov. te Amsterdam ontvangen, vau het gebeurde kennis. Hij voegde er bij, dat aangaande de tegen den gezagvoerder gerezen verdenking niet met zekerheid gebleken was, docli dat een onderzoek bevolen was, hetwelk eerst de ware tocdragt der zaak aan het licht zou kunnen brengen. Aan inzenders van Nederlandsch vee ter Parijsche tentoon stelling zijn de volgende prijzen toegekend Yoor stiereneerste prijs aan de „Vereeniging het Rundvee stamboek"; tweede prijs aan den heer Hulleman te Twisk; derde prijs aan den lieer Robert te Parijsvierde prijs aan den lieer Klay te Mijdrecht; vijfde prijs aan den heer Teboven te Mechelen. Yoor koeijeneerste prijs aan den heer Teboven te Mechelen tweede prijs aan den heer de Goede te Purinerendederde prijs aan den lieer C. Brantjes te Purinerende; vierde prijs //Vereeniging het Rundvee-stamboek"; vijfde prijs aan den heer N. Brantjes te Purm erende. Voor schapen: tweede prijs aan den lieer Vas Visser te Doorn; derde prijs aan den heer Rezelman te Alkmaar; vierde prijs aan den heer Akkerman te Alkmaar. (N. Rott. Crt.) Jl. Donderdag ochtend bevond schipper G. K. zicli, met een met steen geladen schip, tusscheu Urk en Schokland, toen hij door een bui overvallen werd. Niettegenstaande de inspanning der opvarenden (man, vrouw, dochter en knecht) begon liet reeds eenigs- zins lekke schip spoedig te zinken. Eenige vissehers, die in de nabijheid waren, poogden het schip te naderen om hulp te verleenen maar hunne pogingen waren te vergeefs. Tweemaal hadden zij den schipper, die met de beenen iu het touwwerk verward geraakt was, bij de hand gehad, doch eerst na een uur gelukte het hun zijn lijk op te halen. De knecht had inmiddels moeder en dochter een tijd lang vast gehouden, totdat ze alle drie door een lioogc zee van het schip werden afgeslagen en van elkander gescheiden. De knecht had het geluk een toegeworpen touw nog juist bijtijds te grijpen, doch moeder en dochter werden eenc prooi der golven. (N. 11. C.) Te llpendam staan de veldvruchten naar wensch. Gras is er in overvloedvele boeren moeten ook zelfs land, waarin runderen grazen, laten maaijen. De landlieden zijn reeds sinds eenige dagen begonnen met den hooibouw, 't Hooi is van uitmuntende kwaliteit. .De vruchtboomen, vooral de appelen, beloven eene ruime opbrengst; bessen en aardbeziën z,ullen er overvloedig zijn. Voor het vee worden hooge prijzen besteed. Oin zieli eenigermate een denkbeeld le maken van den kolos salen veestapel in het Noorden, wordt medegedeeld, dat van 1 Jan. tot 1 Junij 11. te Zwolle p. m. 17,000 stuks vee zijn verhandeld en vervoerd, uitmakende een kapitaal van ruim 3 millioen gulden. In de maand Mei alleen werden 5000 stuks verhandeld. Uit liet Noorden des lands meldt men, dat, wat niemand daar zich herinnert ooit gezien te hebben, nu heeft plaats gehad, nl. dat de rogge er in de Meimaand bloeide! Ook niet de aard appelen staat het er thans bijz rader goed voor. De hoed met 7500 fr. aan bankbilletten, die in de Seine was gewaaid, is naar boven gehaald. De vreemdeling, die den hoed verloren had, heeft 500 fr. uitgeloofd aan hein, die hem zijn hoofddeksel terugbezorgde. Verscheidene duikers zijn hierop te water gegaan. Een hunner is het gelukt den hoed naar boven te brengen. De bankbilletten zijn ongeschonden gebleven. Het bulletin, omtrent den toestand van Keizer Wilhelm van Duitschland, van jl. Zondag namiddag half een ure, luidt//Na een ongestoord rustigen nacht is Zr. Ms. toestand algemeen bevredigend. Ofschoon het gevoel van matheid aanhoudt, kan Z. M. zich veel beter bewegen. De zwelling in den regtervoorarm is weder ver minderd aanraking blijft echter nog hinderlijk. Geen koorts. Eet lust nog gering. Van heden af worden dagelijks nog slechts twee bulletins uitgegeven. 's Avonds 9 ure. De Keizer heeft lieden drie uren in een leuning stoel gezeteu, waardoor Z. M. zich aanmerkelijk frisseher gevoelt. Dc eetlust is eenigzins toegenomen. Het berigt, dat Nobilings jongste broeder, landhuishoud kundige le Schochwilz, den 4 dezer gearresteerd is, heeft zich bevestigd. Ten zijnen huize zijn een aantal papieren in beslag genomen, onder auderen brieven, waaruit blijkt, dat hij aan zijn broeder te Berlijn herhaaldelijk gelden liceft verzonden. Wat inzonderheid aandacht had getrokken, was het feit: dat hij op den dag van den aanslag op den Keizer zeer onrustig was en tegen den namiddag als een waanzinnige rondliep en aan de huisgenooten herhaaldelijk had gevraagd, „of er dan nogal geen telegram was gekomen. De heide andere broeders van Nobiling, officieren bij liet 59ste en 72st.e regiment, hadden tengevolge van het gebeurde het voor nemen te kennen gegeven, om hun ontslag te vragen. Daarom hebben de gezamenlijke officieren dezer regimenten hun verzocht van dat plan af le zien. Volgens een berigt uit Berlijn heeft ook de Keizer nadrukkelijk dien wensch te kennen gegeven, terwijl men meldt, dat de Kroonprins aan de familie Nobiling zijn leedwezen heeft doen betuigen wegens de ramp, die haar getrolfen heeft. Er is weder een Nederlander gearresteerd, ditmaal te Pforzheim, omdat hij, in 't bijzijn van twee fabrikanten, had gezegd't Is jammer dat de Keizer niet aan boord van de Kurfürst heeft gezeten." De Keizerin van Rusland is gedurende de laatste dagen ongesteld. De Chineczen zijn toch in sommige opzigten leeperts. Een Fransch zendeling, de abt Hue, kon 's nachts niet slapen door het gebalk van een ezel en beklaagde zich daarover. Den volgenden nacht zweeg de ezel geheel en de abt niet begrijpende, waaraan hij dit te danken had, vroeg er terstond naar. Hij kreeg van een zijner leerlingen de volgende opheldering. „Als een ezel wil balken begint hij zijn staart op te ligten en houdt die gedurende zijn geschreeuw in horizontale rigting. Welnu, om het stilzwijgen op te leggen, behoeft men slechts een steen aan zijn staart te binden, zoodat hij hem niet kan opbellen." Dc abt ging oinniddelijk naar den ezel en verzocht dan men nu den steen zou wegnemen. Dit geschiedde; terstond verrees de staart en gaf de ezel in enthousiastisch gebalk zijn longen lucht. MarKtlaerigten. Amsterdam, S Junij. Rogge op levering iels lagerOct. f174, f 173. Raapolie vast, Sept./Dec. f 37f, 37;. Hoorn, 8 Junij. 5 hectol. Tarwe f 12,2 lieclol. Rogge f 7,10 hectol. Gerst f 7,50, 2 hectol. llavcr f5,50, Mosterd zaad f20,25, Karweizaad f 21,50, Boonen 1 hectol. bruine f 14, gele f Paarden- f' -,Erwten: hectol. vale f 1 heet. groene f 14,4 hectol. graauwe f 20,1 hectol. witte f 14,50, alles per hectol. 2262 KG. Kopboter f 1,40 a f 1,50 per KG. 12500 Ivip-Eijereii f 3,75 a -,4300 Eend- Eijeren f 3,40 a beiden per 100 stuks. 55 Paarden f 50 a 240, 9 Koeijen f 150 a 200, 35 Kal veren f 6 a 28, 200 Schapen f 24 a 35, 50 Lammeren f 12 a 22, S0 Varkens f 17 a 24, 5 Zeugen f 35 a 60, 225 Biggen f 5 a f 10,Kippen f -,a -,Eenden f -,a -,alles per stuk. Schiedam, 8 Junij. Jenever f 15,Amst. proef f 16,25, Moutwijn f 9,50 per N. vat. Leeuwarden, 7 Junij. Vee. Runderen 807, Schapen 2130, Varkens 194; besteede prijzen; Stieren f 325, Ossen f 350, vette Koeijen f 350, melk dito f 400, Pinken f125, vette Kalveren f 45, vette Schapen f 45, melk dito f 35, vette Varkens f 100, dito Biggen f 30. Boter. 1ste kwal. f 47,50 a 41,50, 2de kwal. f 36,75. PURMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 82 stuks Paarden.. 136 Runderen; matig, hoog. 167 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., vlug. 115 magere dito - .10,a 25,per stuk, matig. 748 Schapen, stug, lager. 32 vette Varkens f 0,50 a 0,56 per Kgr., vlug. 20 magere dito - 12,a 24,per stuk, stug. 204 Biggen - 3,a 6,stug. 220 stapels kleine Kaas, f 30,a per 50 KG. middelbare dito, f a per 50 KG. Boter f 1,20 a 1,30 per KG. Kip-Eijeren f 3,50 a 4.per 100 stuks. Ecnd-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. STAAT VAX MSUKVKIV, geadresseerd nnu onbekenden, verzonden door Het Post kantoor alhier, van den 1 tot en met den 31 mei 1878. P. Soldam, mej. Kool, A. W. Schouten, Roderraond, wed. v. Wier, G. Aschaflenburg, W. II. Kleiman, Roseh, J. Meijer, Kijppers, A. Dekkers, G. J. Zuil, H. R. Schreuder, W. Neervoort, mej. C. Guijken en mej. G. Lippets, allen te ArasterdamKok, te Callants- oog; A. de Beer, te Dordrecht; Vileins, te 's Gravenhage; G. Kramer, te HoornJ. A. II. Donker, te LeidenF. Lindeman, te Rotterdam; wed. Zanders (2 stuks), te Utrecht; K. Aiand, te Zwartsluis. BriefkaartGebr. v. d. Weijden, te Amsterdam. De Directeur van het Postkantoor, WENTHOLT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat, ter voldoening aan liet bepaalde bij art. 17 der wet van 14 September IS66 (Staatsblad No. 138), de lijst, bevattende de namen der inwoners die voor liet verleenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, is herzien, en gedurende de. eerstvolgende veertien dagen, op de gewone kantoor uren, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 11 Junij 1878. G. BOON, Secretaris. ADVERTENTIE N. Heden overleed plotseling, na eene hevige ongesteldheid, onze innig geliefde eenige Dochter MAARTJE, op den jeugdigen leeftijd van 19 jaren. C. v. d. OORD en M. v. d. OORD—LANSER. Zijpe (Oudesluis), 6 Junij 1878. Heden overleed ons geliefd Dochtertje GRIETJE, in den ouderdom van 2 jaren en 4 maanden. K. TROOST. G. TROOST—KEIJZER. Helder, 10 Junij 1878. Aan allen, die ons bij de geboorte van onze Dochter belangstelling hebben betooud, betuigen wij onzen dank. Mr. M. BüCIINER. J. M. BüCIINER—PONT. Nieuwediep, 11 Junij 1878. GEVONDEN: Terug te bekomen tegen betaling der Advertentickosten dezes. Informatiën worden verstrekt door den Boek handelaar J. H. MOOJEN, te Texel. Wordt PltEJSttPGAVS£ gevrhagd van te leveren binnen 3 maanden, aan den Zeedijk onder Medemblik. Adres: Jb. SCHREUDER, Aannemer te Kolliorn (Noordholland).

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3