AV01-ÜCEIT in TITOLI, XHAFLAIRES TRAMWAY, STAFMUZIEK DIB KOM. MARINE. MUSIS S AC RUM. GROOT CAFÉ CONCERT, u FREDERICH PICKANEZER, OF DUBBEL PAARDENSPOOR, België. Drie der leden van het nieuwe Belgische ministerie, Frëre-Orban, Bara en generaal Benard, hadden ook zitting in het kabinet dat in 1870 voor de clericalen moest plaats maken. De beide laatstgenoemden nemen hun vorige portefeuilles, die van Justitie en Oorlog, weder op. Frère- .Orban, die destijds minister van Financien was, is nu minister van Buitenlandsclie Zaken. De vier overige portefeuilles zijn aan „nieuwe7' titularissen toevertrouwd. Men verzekert dat de Kamer tot een buitengewone zitting zal opgeroepen worden, ten einde haar goedkeuring te verleenen aan de instelling van het afzonderlijk departe ment voor Onderwijs. FranüriJK. Het Journal officiel bevat een decreet waarbij een nieuw crediet van 10 millioen toegestaan wordt ten behoeve der wereldtentoonstelling. Het blijkt dat. de kosten der gebouwen de raming met deze som overtroffen hebbenzij bedroegen 45,300,000 francs; vermits echter de ontvangsten veel meer bedragen dan men had durven hopen, verwacht men dathet tekort, dat van den aanvang af op 10 millioen francs geraamd was, in weerwil van de hoogere kosten der gebouwen, die som ten slotte niet zal blijken te overschrijden De regtbank te Bourg heeft onlangs met een scherp zinnigheid, Salomo waardig, een lastig geschil uit den weg geruimd. In sommige streken van Frankrijk is het gewoonte aan jonggehuwden den avond na de bruiloft een serenade te brengen. Die eer viel ook te beurt aan een apotheker, bij gelegenheid dat hij voor de tweede maal in het huwelijk trad, maar deze serenade werd door ketelmuziek begeleid. Den geheelen nacht werd een helsch lawaai gemaakt voor zijne deur. De apotheker knoopte met de bende onder handelingen aan, om haar tot aftrekken te bewegen; maar de som, die geëischt werd, was zoo belagchelijk hoog, dat hij besloot zijn leed te dragen. Den volgenden avond her haalde zich echter de pret en den avond daarna evenzoo. Ook den vierden nacht wilde men hem dezelfde verrassing bereiden, maar naauwelijks waren de muziekanten begonnen te spelen, of boven hun hoofd werd een venster geopend en de verontwaardigde apotheker stortte den inhoud van een grooten pot, gevuld met een mengsel van een vierde zwavelzuur en-drie vierden heet water, op hunne hoofden uit. De bende stoof jammerend uiteen, en de apotheker lachte in zijn vuistje, dat hij zich eindelijk de langge- wensclite stilte had verschaft. Zijn vreugde was echter van korten duur, want een paar dagen later bragt de deurwaarder hem 15 dagvaardingen thuis, waarin schade vergoeding van hem geëischt werd wegens gebrande kleêren en toegebragte kwetsuren, en de kantonregter veroordeelde hem om aan elk der benadeelden een aardig sommetje uit te betalen. De arme apotheker kwam echter in hooger beroep van dit vonnis en eischte op zijne beurt schade vergoeding voor den hinder, hem door de serenade voor zijne vensters gedurende drie nachten veroorzaakt. De regtbank heeft dit geschil op meesterlijke wijze opgelost: zij heeft de lawaaimakers wegens nachtelijk burengerucht veroordeeld tot betaling van dezelfde som aan den apotheker, dio deze verpligt is aan hen uit te keeren voor hunne gebrande kleêren en gezigten. Engeland.. Den 20 dezer was het 41 jaar geleden dat Koningin Victoria den troon besteeg. Van de 13 kabinets-ministers, die den 20 Junij 1837 aan de nieuwe Vorstin den eed zwoeren, zijn 12 niet meer in leven. De eenig overlevende is lord Grey, die toenmaals als lord Howick minister van Oorlog was. Op de gewone wijze werd de plegtige dag te Londen en te Windsor gevierd. Een Londensche predikant, de heer Forbes, heefter zich op toegelegd het godsdienstig en zedelijk gevoel onder het ondergeschikte personeel der Londensche theaters £e ontwikkelen. Dezer dagen had hij in de Exeter Hall een groot aantal vrouwelijke koristen, ballet-danseressen en theater-bedienden bijeen, die hij op ververschingen onthaalde, in bevattelijken trant toesprak en liederen van Sankey liet zingen. De heer Forbes wordt onderstund door eenige aanzienlijke mannen en vrouwen, onder welke ook de heer Gladstone. De raad van het Internationaal Werkliedenverbond heeft, volgens de Times, de volgende resolutie aangenomen „Deze raad bedient zich. van de eerste gelegenheid, omzijn sterke afkeuring te kennen te geven over den jongsten moordaanslag op den Duitschen Keizer; echter protesteert de raad nadrukkelijk tegen de schandelijke poging, der gelijke handelingen in verband te brengen met het socialisme, dat leerstellingen heeft, die werkelijk humaan en met sluipmoorden geheel in strijd zijn." Door de heeren John Elder Co. zijn van hunne werf te Fairfield, op 18 en 19 Junij, twee stoomschepen te water gelaten, voor rekening van het Ned. koloniaal gouvernement, genaamd, de Havik en de Zeemeeuw. Zij liepen te water met stoom op en geheel zeilklaar. De stoomschepen zijn 243 ton b. m. en de machines van 60 paardenkracht nominaal. De „Vereeniging tot instandhouding van de sabbaths- viering in Schotland" was dezer dagen vergaderd en hoeft een rapport vastgesteld, waarin krachtig geprotesteerd wordt tegen de schénnis van de Zondagsrust, waaraan de Koningin en de Prins van Wales zich schuldig maakten. Hare Majesteit Victoria heeft nl. op een Zondag een uitstapje naar een eiland in de Locli Maree gedaan en zijne Konink lijke Hoogheid heeft op een Zondag de beroemde stallen van Clydesdale, toebehoorende aan den heer Drew, te Monytown, nabij Hamilton, bezocht. De vrome Schotten laken beide handelingen, gevoelen er een diep leedwezen over, maar vinden troost in het feit, dat, hoezeer de vor stelijke personen den sabbath schenden, de onderdanen zich ..aan de bestaande voorschriften houden, op gevaar zelfs van zich daardoor het misnoegen der Koningin op den hals te halen. In het rapport wordt met lof geconstateerd het gedrag der schippers, die op de Loch Maree dienst doen; zij toch weigerden de doorluchtige personen te vervoeren, zoodat deze genoodzaakt waren de hulp in te roepen van de bedienden van het hotel waar zij logeerden. Ook prijst de „Vereeniging" in hooge mate den logementhouder te Achnasheen, die geweigerd heeft op Zondag zijne paarden af te staan tot het overbrengen van brieven naar Loch Maree gedurende het verblijf der Koningin. De congreszaal tc Berlijn. Een correspondent van daar deelt daarover liet volgende mede. De groote feestzaal in het paleis van Prins von Bismarck is voor de congresleden ingerigt. Het paleis bestaat uit een hoofdgebonw en twee zijvleugels, een court d'honneur, door een ijzeren hek van de straat afgescheiden, wordt door drie vleugelgebouwen ingesloten. De feestzaal is in het hoofdgebouw gelegen en strekt zich door het geheele gebouw uit, is 15 meter breed, 12 hoog en 19 lang. Zij omvat dus eeue aanzienlijke ruimte; drie hooge vensters zijn aan de beide zijden geplaatst, aan het voorplein en aan het achter den tuin gelegen gebouw. De zaal is zonder opschik gedecoreerd, de wanden en het plafond zijn met wit marmer en gouden sieraden bekleed. Langs de Wanden zijn roode divans geplaatst, ook de gordijnen en portières zijn van roodzijden damast. In het midden hangt een groote vergulde kroon met 105 pitten en langs de wanden zijn gasarmen aangebragt, zoodat de geheele zaal met 215 gasvlammen kan verlicht worden. In het midden der zaal staat de tafel in de gedaante van een hoefijzer, waaraan alleen de gevolmag- tigden gezeten zijn. Voor de secretarissen is een afzonderlijke zaal ter linkerzijde van de groote zaal ingerigt. De congrestafel is zeer breed en met een groen kleed bedekt. Zware eikenhouten leun stoelen, met leder* bekleed, staan ora de tafel. De gevolmagtigden zijn volgens hunne regeringen alphabctisch (naar de Fransche taal) geplaatst. Saadullah Mehcmed Ali Karatheodori de Launay Corti Oubril Schuwaloff Goi tschakolf Russell Salisbury Beaconslield K W B 55 'H SL s i cr t, TT., Bismarck 1'rankryk Oostenrijk In het midden is Bismarck gezeten, aan zijn regterzijde de gezanten van Oostenrijk, daarna van Engeland, vervolgens van Rus- laud, zoodat lord Beaconslield en Gortschakoff gelegenheid hebben ora elkander meer van nabij te leeren kennen. Aan de linkerzijde van Bismarck zijn de gemagtigden van Frankrijk, Italië en Turkije geplaatst en vlak tegenover den rijkskanselier de twee andere Duitsche gezanten Hohenlohe en von Bülow, en tusschen deze twee de heer van Radowitz als protocolhouder. De vloer is voor een gedeelte met een groot tapijt bedekt. De zaal, ofschoon eenvoudig, biedt een regt indrukwekkend voorkomen aan. Het spreekt van zelf, dat er ook gezorgd is om den gezanten de noodige verfris- schingen te kunnen geven. De kanselier zorgt, dat dagelijks een rijk voorzien buffet voor de congresleden gereed staat, en van uit de zaal der secretarissen kan men in den wintertuin en vandaar verder in den open tuin komen. (Arnh. Crt.) Ingezonden. De Commissie, die zich in December van het vorige jaar hier ter plaatse constitueerde, ter verzorging en verpleging, van de weduwen en gewonden, betrokken geweest bij den rnmpspoedigen togt met de reddingboot naar het in de Noorderhaaks gestrande Deensche stoomschip Nordlysct, heeft hare taak op de meest loffelijke wijze völbragt. Door hare ijverige bemoeijingeu en onvermoeide zorgen is de zeer aanzienlijke som van circa f 8700 voor dat mensch- lievend doel bijeengebragt. Daaruit is aan de weduwen, ter voor ziening in hare eerste behoeften, een zeker bedrag en aan de verwonden een weekgeld tot aan hunne herstelling uitgereikt, zoo dat er, naar wij vernemen, nog ruim f 8000 overschoten. De Commissie heeft die som in zestien deelcn van f 500 verdeeld en daarvan aan iedere weduwe drie, aan de vier kinderen van de weduwe B. acht en aan dé beide verwonden ieder één deel toege kend. De Commissie heeft, zooveel mogelijk, met naauwleltendheid gezorgd, dat de gelden in handen van de begiftigden, overeenkom- stig het edele doel der schenkers worden aangewend. Vooral heelt zij zich het lot aangetrokken van de vier kinderen der weduwe B., en met hare dankbare toestemming is de gezamenlijke som van haar en hare kinderen, onder een deugdelijk hypothecair verband, op interest gezet, zoodat zij met eenige nevenverdiensten, waartoe haar bereids de uitzigten zijn geopend, in haren stand, onbekom- merd de toekomst mag tegengaan. I En hoezeer, in geen enkel opzigt, tekort willende doen aan de menschlievende zorg van deze Commissie, mogen we toch op gevaar af van onbescheiden te zijn een enkel woord vau bijzonderen i lof niet onthouden aan den geachlen penningmeester en secretaris (het zwaartepunt in iedere Commissie), die zich vooral voor de weduwe B. en hare kinderen met angstvallige naauwgezetheid van zijn taak heeft gekweten. Jammer dat nijd en afgunst de regtmatige illusie van de Commissie heeft trachten te verduistereu. Ofschoon wij aan het bovenstaande om de goede bedoeling des schrijvers een plaats inruimen, meenen we toch te moeten opmerken, i dat hier en daar tamelijke onjuistheden voorkomen. Wat betreft o. a. het toekennen van lof aan een der leden van de Commissie j in 't bijzonder, gelooven wij dat die hulde aan verscheidene leden der zoo werkzame Commissie toekomt. Red. Burgerlijli© Stand. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Dingsdag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENM. Gooijer, geb. Sariemijn, D. E. Govers, geb. Bommel, Z. J. M. Weerenbeck, geb. Stevens, Z. H. Deurman, geb. Wobben, D. D. van Vliet, geb. Koningstein, Z. A. van Toor, geb. vau Hoolwerff, Z. A. G. Bakker, geb. Bakker, Z. OVERLEDENR. Sie-gers, 4 maanden. Gemeente SCHAGEN. Van 18 tot 24 Junij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENMartha Alida Broersma, geb Kavst, D. Kaatje Stammes, geb. Smit, D. Bregtje Borst, geb. Kos, Z. OVERLEDENGuurtje Bakker, 16 jaren. Beriiten betreffende Se StoomyaartmaatscbapbiJ Nederland Prins Hendrik. 29 Mei te Batavia aangekomen. Celebes23 Jnnij te Batavia aangekomen. Kon.derNederl. 20 Juuij met schade tc Suez teruggekeerd. Prinses Amalia. 23 Junij te Southampton aangekomen. Madura 5 Junij van Penang vertrokken. Conrad8 Junij van Batavia vertrokken. Prins v. Oranje. 6 Junij alhier aangekomen, vertrekt 13 Julij. WeèrtnnSip Waarnemingen te Helder. (LaMsM) 1 '?!nnf 1 1 Uren. Windrigting eu Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 23 12 no. 0.1 k. 765.38|f 4.18 19.1 f 1.9 0.76 Stil. 24 12 ouo. 0.2 765.26 f 4.06 20.4 f 3.1 0.S1 25 8 ono. 0.2„ 766.8S,t 5.68 20.8 f 5.3 0.85 25 12 ono. 0.1 767.47,+ 6.27 22.0 f 4.6 0.81 Weêrsgcsteldheid 23 Junij 12 u. Helder, schoon. 24 Junij 12 u. Idem. 25 Junij 8 u. Helder, ligtbewolkt, schoon. 25 Junij 12 u. Idem. Haven van IJmniden. Binnengekomen 22 Junij. Vale, st., Croonstad; Enrico Merello, Sturlese, Ran- goon; The Darnett, Scrivener. Rochester. 23 Junij. Baron Selbourne, st., Taganrog; Petrol, st., Londen; Oadine, st., Hamburg; Sirius, st., Pillau; Leander, Jóne9, Aber- deen; Gezina Maria, Wageuaar, Skönvich; Eddystone, st., Huil; Kcstrel, st., Liverpool; United Service, st., Odessa. Vertrokken 22 Julij. Pearl, Watson, Londen; Cosmopolitan, st., Londen; Glasgow, st., Leitb; Tromp, Mann, St. Simonshaven; Drammen, st., Gothenburg; European, st., Huil. 23 Junij. Urania, Stokhuizen, Java; Slamat, de Greve, Soerabaija Genitiv, Kuesbe, Menado; Enigheden, Grundt, Finland; Urania, st., Koningsbergen. 24 Jnnij. Enterprise, Cussinck, Londen. Vei-volg ISTieuwstij dingen. De gunstige berigten, die jl. Zaturdag omtrent de beraadslagingen van het Congres en de vertrouwelijke onderhandelingen zijner leden ontvangen werden, zijn Zondag bevestigd. Rusland heeft weder eene belangrijke concessie gedaan. Men schijnt alleen nog moeijelijkheden met Turkije te duchten, dat tot eiken prijs Varna en Schuinla zou willen behouden. De officieuse pers te St. Petersburg heeft echter reeds verklaard, dat Turkije goed zou doen zich aan de uitspraken van het Congres te onder werpen, daar het anders nog veel slechter kon varen. Bedankt voor het beroep naar Leeuwarden door ds. D. R. M. Graswiuckel, predikant te Amersfoort. In het tijdperk vau vier weken, 19 Mei tot 15 Junij 1878, zijn, blijkens ingekomen ambtsberigten, door longziekte aangetast: in Gelderland 5 runderen, in Zuidholland 55, in Noordholland 2, in Utrecht 1 en in Friesland 1, totaal 64 runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waven S4 runderen door die ziekte aangetast. De meeste bladen deelen op gezag van het Handelsblad mede, dat er sprake zou zijn van een huwelijk van Z. M. den Koning met eene Zweedschc Prinses, de 48jarige Prinses Eugenie, schoon zuster van wijlen Koningin Louise van Zweden, dochter van Prins Frederik. Evenals toen liet een huwelijk met Prins Hendrik gold, de pers voorbarig een naam noemde, die later bleek de ware naam niet te zijn, heeft ook thans weder eene vergissing plaats. Wij willen zoo onbescheiden niet zijn om nu van onzen kant een naam te noemen, daar nog niets officiééls bekend is en misschien bijzondere redenen van staatsbelang het voorgenomen huwelijk in den weg zouden kunnen staan. Wij bepalen ons tot de mededeeling, dat men niet naar Stockholm, maar naar Parijs den blik moet vestigen. Al is Frankrijk eene republiek, de hoofdstad is daarom nog niet voor dynastiëu gesloten, zooals nog dezer dagen uit de dagbladen bleek. (Arnh. Crt.) In het Aquarium te Londen is ter bezigtiging gesteld een z. g. meermin. Dit wezen heeft, wanneer het halverwege uit de zee te voorschijn komt, met haar rond hoofd en borsten wel eenige over eenkomst met de vrouw. Het sprookje onzer voorvaderen, van een vrouw, voor-de helft uit visch bestaande, die met haar zoetluidend gezang de onervaren zeelieden in 't verderf lokte, schijnt dus thans wel waar te zijn. Prins von Bismarck bezit reeds sedert jaren een trouwen beschermer in zijn Deenschen doghond, die hem overal volgt en hem maar al te vaak ongevraagd zijn hulp verleent. Het schrikbeeld voor alle personen, die Prins von Bismarck met verzoekschriften enz. komen lastig vallen, wordt de dog ook bijzonder gerespecteerd door von Bismarck's kennissen, van wie sommigen reeds nu en dan een gevoelig blijk van de scherpte der tanden van den dog hebben gekregen. Zoo kwam dezer dageu Prins Gortschakoff den kanselier een bezoek brengen, toen hij, te naauwemood in de kamer gekomen, door den dog op den grond werd geworpen, welke liera vasthield, tot het eindelijk aan von Bismarck gelukte, ziju vriend en beschermer van het onnoodige van zijn bezorgdheid te overtuigen. Prins Gort schakoff, die door zijn ziekte nog wat zwak is, was zeer ontsteld en kon naauwelijks loopen. Gelukkig heeft de hond hem niet gebeten. De hongersnood in China gaat alle beschrijving te boven. De Chinesche dagbladen schatten het aantal der van gebrek om gekomenen op 5 millioen menschen. De lijken strekken tot voedsel van de overlevenden, en waar geen lijken zijn, daar worden de leden van het gezin geslagt om de overigen, te voeden. De plaatselijke hulpbronnen zijn geheel opgedroogd, en daar geen spoorwegen in het land bestaan, zijn de afstanden te groot om de ongelukkige bevolking te hulp te komen, ook al was. de regering gezind om bijstand te bieden. Dit laatste is bovendien het geval niet. Geheel in overeenstemming met deze berigten schrijft de Catho- lieke bisschop van Schwan-si, mgr. Mouagatta, uit Tai Quen, de hoofdplaats der meest bezochte provincie, van 23 Maart 11. „Tot dusver vergenoegde men zich met het verslinden der lijken, thans doodt de sterkste den zwakke om zijn honger te stillen. De man eet zijne vrouw op, ouders eten hunne zonen en dochters op en omgekeerd staan dezen naar het leven der ouders. In naam der menschheid ware het wenschclijk, dat Europa tusschenbeide kwam en krachtige middelen beraamde om hulp te bieden. PURMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 51 stuks Paarden. 129 Runderen; matig, dezelfde prijzen. 177 ii vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., vlug. 78 ,i magere dito - 8,— a 24,per stuk, stug. 497 Schapen, matig, duur. 58 vette Varkens f 0,42 a 0,52 per Kgr., vlug. 20 magere dito - 8,a 12,per stuk, stug. 175 Biggen - 2,a 4,stug. 292 stapels kleine Kaas, f 31,50 a per 50 KG. 3 middelbare dito, f 28,a per 50 KG. Boter f 1,25 a 1.35 per KG. Kip-Eijeren f 3,50 a 4,per 100 stuks. Eend-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. Martittoerigten. Amsterdam, 22 Junij. Rogge op levering iets trager, Oct. f 171, 170. Koolzaad Najaar f 1 lager, Oct. f 500. 24 Juuij. Tarwe op levering onveranderd, Oct. f 286. Rogge met weinig zaken, Taganrog f 185, Pctersb. f 170, Amerik. f 195 van boord, Dnieper f 175 van boord, op levering nagenoeg ouver- anderd, Julij f 164, Oct. f 170, 169, 170, 171. Koolzaad: f 1 Oct. f 401. Raapolie Vliegend f 40, Sept./Dec. f 39£, -f, Mei f 39£, Lijnolie Vliegend f 32J, Julij/Aug. f 31?, 32, Sept. Dec. f 30 J, 31. Petroleum zeer stil, loco f 13, Najaar f 14j, 14. Vette Runderen 1ste kw. 95, 2de kw. 88 en 3de kw. 82 c. per KG. Melk- en Kali'koeijen f 130 a 290. Nuchtere Kulveren f 5 a f 9. Schapen en Lammeren f 35 a 13. Vette Varkens 42 a 50 c. per KG. Biggen f 3 a S. Paarden f 90 a 200. Alkmaar,'24 Junij. Vee. Koeijen f324 vette Kalveren f 27 u 98. 10 nuchtere Kalveren f 7 a 19. 347 Schapen f 27 a 38. 200 vette Varkens 38 a 48 c. per KG. 16inagere Varkens f 12 a 19. Hoorn, 22 Junij. 3 heetol. Tarwe f 10,hectol. Rogge f -,6 hectol. Gerst f 7,2 hectol. Haver f 5,Mosterd zaad f 20,25, Karweizaad f 21,50, Boonen hectol. bruine f gele f Paarden- f -,Erwten: hectol. vale f heet. groene f hectol. graauwe f hectol. witte f alles per hectol. 1597 KG. Kopboter f 1,40 a f 1,50 per KG. 9700 Kip-Eijeren f 3,75 a -,4300 Eend- Eijeren f 3,40 a beiden per 100 stuks. 25 Paarden f 60 a 200, Koeijen f a 20 Kal veren f 8 a 24, 50 Schapen f 25 a 34, Lammeren fa 70 Varkens f 16 a 20, 3 Zeugen f 28 a 50, 250 Biggen f 4 a f 7,Kippen f -,a -,Eenden f -,— a -,alles per stuk. Wijkermeerpolder, 24 Junij. De 23 hectare te veld staande Vlas in den Zuid-Spaarndammer-Polder, jl. Vrijdag in 't openbaar te Dordrecht geveild, hebben in doorslag slechts kunnen gelden f 420 per hectare. De gedrukte toestand in het fabriekswezen en de daaruitvolgende lagere prijzen van het bewerkte Vlas is oorzaak, dat de vlassers bij het inkoopen van groen Vlas zeer geretireerd zijn en alzoo f 150 a 200 minder wordt besteed per hectare dan het laatst voorgaande jaar. Rotterdam, 24 Junij. Tarwe: Jarige VI., Zw., Flakk. en Overm. f anieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f a mindere f 8,80 a 11,50, geringe f 7,70 a 8,50. Rogge. Vis. en Zw. f S,a 8,50, Flakk., Overm. en Noordbr. f 7,a 8,Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter beste f 7,50 a f 8,50, mindere f -,a -,dito dito Zomer beste f 6,40 a f 7,40, mindere f -,a -,Haver: Dikke f 4,50 a f 5,80, Ordinaire f 3,50 u 5, Vlas. Er werden slechts 6000 tteen ter markt aangeboden. De omzet was echter onbeduidend, enkele partijen vonden nog koopers, maar het saizoen kan als afgeloopen beschouwd worden, zoodat bet berigt tot nader zal gestaakt worden. Het nieuwe gewas staat over het algemeen, met zeer kleine uitzonderingen, reer gunstig. Schiedam, 24 Junij. Jenever f 14,25, Amst. proef f 15,50, Moutwijn f 8,75 per N. vat. Beusichem, 22-Junij. De thans afgeloopen paardenmarkt was, als naar gewoonte, zeer levendig en de handel druk. Goede paarden gingen vlug van de hand en gelden van f 800 f 950. Voor een hengst, zegt men, werd f 3600 gevraagd en f 3000 geboden, waarvoor de eigenaar hem evenwel niet wilde afstaan. Het was dan ook een allerprachtigst dier van eene schoone Isabelle-kleur. Aangevoerd waren op IS Junij 44 hengsten. 19 Junij 6 hengsten. 20 Junij 962 paarden aan de lijn en 180 in de stallen. 21 Junij 971 aan de lijn en 816 in de stallen. 22 Junij 23S aan de lijn en 114 in de stallen. Kampen, 24Junij. Boter: Aangevoerd 968 vaten van 20 en 84 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.; zij gold f 1,20 a 1,24 per KG. en f 22,50 a 25,25 per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 22 Junij. Hooi: Uiterdijksch f 25 a 32 per 1000 KG. Ameide, 24 Junij. Hooi. f 12 a 13 per 500 KG. Assen, 18 Junij. De landbouwers, uit verschillende gemeenten, leveren thans eene massa Drentsche scheerwol aan de kooplieden te dezer stede af. Men besteedt p. m. 80 eents per KG. Merchtem, 19 Junij. Vlas 4.60 a 5.45 fr. per 3 KG. Thielfc, 20 Junij. Vlas 3.60 a 5.70 fr. per 3 KG. Geeraardsbergen, 21 Junij. Vlas 1.35 fr. per KG Bergen, 21 Junij. Vlas 1.90 fr. per KG. Londen, 24 Juuij. 2400 Runderen, 12000 Schapen en Lam meren, 100 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 5/9, Schapen 6/2, Kalveren 6/4 en Varkens 4/9 per steen. VRIJDAG 28 JUNIJ, 7| ure, in plaats van Zondag1 30 Junij. Kennisgeving aan IIH. Contribuanten en Inteekenaren). Op ZONDAG 30 JUNIJ. MAANDAG 1 JULIJ en DINGSDAG 2 JULIJ: door liet gunstig bekende KWARTET-en OPERETTEN- GEZELSCHAP, onder Directie van den Heer met medewerking van dendoor zijn KOMIEKE VOORDRACHTEN alom bekenden Herrn G^R-TNEÏR. Aanvang 8i ure. BNTBÈE 49 CKNIT§. KOMT OP DB KERMIS. Standplaats MOLENPLEIN.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3