Salon fles Variétés ra Amsterdam. OISCHÜIM VEROORDEELD, JOHN, Groot HEI- 01APER-THÉATRE, DE REIZIGER IN WIJNEN, WEMY'S :ri, de Klokluider van de Sint-Pauluskerk. Het Hötel Klingebos. EXTRA KINDER VOORSTELLING, coupes bij al wat schoon is, zouden wij durven zweren, dat de Franschen nieuwe vormen hebben uitgedacht om hun begrip van schoonheid uit te drukken. Zelfs hij, voor wien de uitgaaf van een paar duizend gulden eene zaak is, waartoe hij slechts na ernstig beraad besluit, zou in staat wezen om hier die som te besteden, ondanks het bewustzijn, dat de rente van dit kapitaal slechts in intel lectueel genot wordt betaald. En dat alles is voorbeschikt te vergaanover twee- en driehonderd jaren zullen nog slechts enkele dier onvol prezen schoonheden in kunstverzamelingen te vinden zijn want kunstverzamelingen zullen er altijd wezen: de kunst is onsterfelijk maar de overgroote massa zal spoorloos zijn verdwenen. Waarheen? waarheen gaat dat alles, waaraan zoo menig kunstenaar zijn genie heeft gewijd, waarop zoo menig arbeider dagen, weken en maanden gezwoegd heeft; dat zooveel kapitaal vertegenwoordigt en dat velen zoo vurig begeeren te bezitten? Zoo Xerxes weende over het millioen gewapende mannen die over honderd jaar niet meer zouden bestaan, waarlijk eene weemoedige gedachte is natuurlijk bij het vooruitzigt, dat ook al dit schoone vergaan zal. Dit slechts troost ons, dat na een eeuw weder anderhalf millioen nieuwe menschen het doode millioen zullen ver vangen hebben: moge ook de kunst in tal en kracht van beoefenaars en schoonheid van vormen toenemen. Het Spaansche blad Patria meldt thans weder dat de Keizer van Marocco overleden is. Zulk een berigt is vroeger reeds meermalen gemeld, doch even dikwijls weder tegengesproken, zoodat men ook thans goed zal doen eerst nadere bevestiging er van af te wachten. Visontoerigteii. De schuiten keerden gisteren uit zee terug met zeer luttele vangst. Groote tongen werden zeer weinig gevangende prijs was zeer hoog. Heden gaan de schuiten niet in zee, daar deze nog al hol staat. Vlaardingen, 2 Julij. De haring, aangebragt per 2de haring jager, in publieke veiling verkocht, bragt op: de beste kwal. volle f 42 a 52, idem maatjes f 37 a 48, volle en maatjes dooreen f 35 a 42, mindere kwal. f 25 a 30, alles per ton. De prijzen zijn dus ongekend laag, vooral de tijd van het jaar in aanmerking genomen. Ook arriveerden nog twee schepen van de beug- of kabeljaauw- visscherij, aanbrengende elk 100 ton gezouten visch en 9 ton idem leng. Terwijl de vangst van verscheidene schepen van Pernis en Middelharnis ook hier ter markt gebragt werd, gingen de prijzen iets achteruit; er werd in publieken afslag besteed: voor gezouten visch f 27, idem leng f 20,50, idem kibbelen f 9.75, idem kool- risch f 9, idem bot f 10, idem keelen en lippen f38, alles per ton. Staton-Goncrnnl. Tweede Hamer. Zitting van Dingsdag 2 Julij. Het onderwijsdebat werd heden voortgezet over art. 8 en de daarop voorgestelde amendementen. Het amennement-Moens om de arroudissements-schoolopzieners te doen vervallen, in verband met een wijziging van het stelsel van het schooltoezigt in het ontwerp vervat, werd verworpen met 57 tegen 21 stemmen. Alle amendementen omtrent eene wijziging van het artikel voor zoover betreft de toelating van kweekelingen, werden mede verworpen, behalve het amendement-Verheyen om in plaats van den 17jarigen leeftijd der kweekelingen een löjarigen te eischen, dat werd aangenomen met 58 tegen 20 stemmen. Zitting van Woensdag 3 Julij. De artt. 920 der onderwijs wet zijn goedgekeurd. Bij art. 12 verklaarde de heer Moens zijn amendement nopens de kweekscholen en al zijne andere amende menten voorloopig in te trekken, daar zij bij de regering en de Kamer voor het oogenblik weinig instemming vonden. Art. 15 handelende over het onderwijs waarop de wet niet toepasselijk is) gaf tot veel discussie aanleiding, maar werd met eene kleine rege- rings-wijziging goedgekeurd. Bij art. 16 verklaarde de minister aan den heer Heydenryck, dat „voldoend onderwijs" slaat op het gehalte en den omvang van het onderwijs en dat „genoegzaam aantal scholen" beteekent een waarborg, dat het bijzonder onderwijs geen voorwendsel zij om het openbaar onderwijs te verminderen. Niemand, die de openbare school wil bezoeken, mag daarvan ver stoken zijn. Morgen voortzetting. België. Het blijkt, dat het groote liberale banket te Brussel jl. Zondag alleen uit een politiek oogpunt geslaagd kan heeten en dat de spijzen en dranken niet minder dan de bediening te wenschen overlieten. Aan een groot aantal tafels, verzekert de Indépendance, kreeg men eenvoudig niets te eten. Men had allerlei lieden als dienknechts moeten aannemen, die zich niet ontzagen, opengebleven plaatsen zei ven in te nemen, waarop de eigenlijke gasten opstonden en, met servetten over den arm, hun de glazen volschonken, hetgeen zij zich zonder blikken of blozen lieten welgevallen. Andere knechts maakten zich van de kreeften meester en aten die ten aanzien der verbaasde gasten op, enz. FranlirijK. In de afdeeling der Fransche uurwerkmakers op de tentoonstelling te Parijs trekken voornamelijk twee kunst werken, waarvan men ter naauwernood de wedergade zal vinden, de aandacht. Vogels, die geheele liederen zingen als het kwartier, half of heel uur slaat, zijn geen zeld zaamheden meer. Zij zijn in zoo schoone exemplaren voorhanden, dat zij zeker meer opmerkzaamheid zouden trekken, indien niet de beide bedoelde kunstwerken het publiek geheel bezighielden. Het zijn twee gewone pen dules met slagwerk. Op het eene zit eene kostbaar gekleede Griekin, een beeldje van ter naauwernood een span hoog. Op haar knieën rust een klein draaiorgel, waarop een knaap zit. Als de pendule het volle uur slaat, speelt het orgel een melodie, b. v. het „Carnaval de Venise," terwijl de knaap de muziek met bewegingen van zijn hoofd op de maat begeleid. Op den linkerarm der Griekin zit een bonte vink. Als het stuk uit is, steekt de vogel zijn kopje op en herhaalt de melodie, terwijl de Griekin door bewegingen van haar hoofd de maat aangeeft. Het tweede mechanisme is nog merkwaar diger. Boven op het uurwerk zit een goochelaar, in Oostersche kleederdragt, achter een gouden tafel. Aan zijn regterhand staan drie zilveren klokjes op een bord. Het uurwerk slaat, de goochelaar staat op en gesticuleert met de handen, als wilde hij 't publiek op zijn kunststuk voorbereiden. Hij neemt 't eene klokje op en laat aan het geëerde publiek zien, dat het ledig is, grijpt naar het andere en zet beiden op tafel. In het volgende oogenblik ligt hij ze beiden op en onder ieder klokje ligt een ver guld ei, dat verdwijnt en terugkomt. Nu grijpt de goo chelaar naar 't derde klokje, zet het op tafel en ziet, er ligt een bronzen kogel onder. De kogel spat als een ei uit elkander en er komt een kleine vogel uit te voorschiju, zoo groot als het lid van een vinger, die een liedje fluit; in het volgende oogenblik is de tooverij verdwenen, de kleine goochelaar maakt een diepe buiging en zet zich met alle deftigheid weder voor zijn tafel. Meer en ernstiger dan vroeger is thans weder sprake van de waarschijnlijkheid eener echt verbind tenis tusschen Prins Napoleon, zoon van Keizer Napoleon III, en Prinses Thyra, dochter van Christiaan IX, Koning van Denemarken. De Prins is 22, de Prinses 25 jaar oud. De twee andere dochters des Konings zijn gehuwd: Prinses Alexandra met den Prins van Wales, Prinses Dagmar met Alexander Alexandrowitsch, grootvorst-troonopvolger van Rusland. De imperialistische bladen verkondigen den lof der Prinses en zeggen reeds, dat, hoewel zij tot de Protestantsche kerk behoort, haar overgang tot het Catholicismus, wan neer zij de gemalin van den zoon van Napoleon III wordt, niet onmogelijk zou zijn. DultsolilaiidL. De arbeid van het Congres gaat snel voorwaartsheden zal het zijn twaalfde zitting houden. Het is dan (sedert 13 Junij) drie weken bijeen geweest en men acht het niet onwaarschijnlijk, dat het Congres deze week met zijne besluiten omtrent de hoofdkwestiën gereed zal komen. De volgende week zou dan aan het redigeren der genomen besluiten en de bekrachtiging door het Congres gewijd zijn, en wat er dan nog te doen overblijft, de regeling van een aantal bijzonderheden, zal waarschijnlijk aan coramissiën worden opgedragen, bestaande hetzij uit de tweede gevolmagtigden van het Congres, hetzij uit de consuls of ambassadeurs der mogendheden in Turkije, onder toevoeging van een of meer bijzondere gevolmagtigden. De Reichs-Anzeiger maakt een schrijven van den Kroonprins aan Z. H. den Paus openbaar, waarin de Prins den Paus zijn dank betuigt voor diens deelneming na de jongste aanslagen op het leven des Keizers. De Kroon prins geeft verder in zijn schrijven te kennen dat het niet aangaat, zoo als de Paus wenscht, de wetten van den Staat te veranderen naar de leer der R. C. Kerk. Maar hij is zeer bereid in dan geest van vrede en verzoening mede te werken tot vereffening der bestaande moeijelijkheden. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft er reeds geruimen tijd aan gedacht, op de eene of andere wijze aan de leden van het Congres een blijk te geven van de waarde, die de hoofdstad van Duitschland hecht aan het historische feit, dat daar wordt voltrokken. Stond aanvankelijk het denkbeeld van een banket of eenig ander feest ter eere van de hooge gasten op den voorgrond, men verwierp dat denkbeeld, om het voorbijgaande karakter der handeling. Men wilde liever iets van blijvenden aard. De gemeente raad van Berlijn is te zeer doordrongen van de gewigtige beteekenis van dit Congres en koestert te veel bewonde ring voor de groote mannen die het vereenigt, om aan die gevoelens uitdrukking te willen geven, door een zoo alledaagsche zaak als een feest. Aan de behandeling der vraag: wat dan te doen? is eene bijzondere zitting gewijd, waarin het denkbeeld van een feest al terstond werd verworpen. Een tweede voorstel, om eene medaille te laten vervaardigen en daarvan aan ieder der mogendheden, die aan het Congres deelnemen, een gouden en aan ieder der gevolmagtigden een zilveren exemplaar uit te reiken, vond evenmin bijval, terwijl een derde voorstel, om eene stichting, met een kapitaal van 100,000 thalers, voor internationale, zuiver menschlievende doeleinden in het leven te roepen, tot aandenken aan den gelukkigen afloop van het Congres, geen beter succès had dan de beide eerste. Een vierde voorstel eindelijk is aangenomen, en inder daad men gelooft, dat de gemeenteraad te Berlijn tot een besluit is gekomen, dat in geheel Europa sympathie zal verwerven. Hij heeft nl. besloten, door een beroemd schilder een groote historische schilderij te laten vervaar digen, waarop alle leden van het Congres bij de onder- teekening der Congres-acte zullen worden voorgesteld. Natuurlijk kan dit plan slechts verwezenlijkt worden, indien de werkzaamheden van het Congres tot een gunstig resultaat leiden. Het schilderij zal als een duurzaam aan denken aan de belangrijke historische gebeurtenis, door een kostbare lijst worden omgeven en op een in het oog vallende plaats in het raadhuis te Berlijn, waarschijnlijk in de Miirchen-zahl, worden opgehangen. De kosten van het stuk worden op ongeveer 60,000 mark geraamd, waar voor door den raad een afzonderlijk crediet zal worden geopend. Het denkbeeld, om de kosten te bestrijden uit het nog voorhanden zijnde fonds van 200,000 mark, tot vernieuwing van het raadhuis, werd verworpen, omdat dan het doel: een bijzonder bewijs van vereering voor het Congres, niet zou worden bereikt, maar veeleer het denkbeeld zou ontstaan, dat de gemeenteraad van de aan wezigheid van het Congres gebruik wilde maken om een mooije schilderij te krijgen. Husland. Eenige dagen geleden is gemeld, dat te Chorkow een Djarige knaap zijne moeder heeft vermoord, omdat zij door het aanknoopen van eene nieuwe liefdesbetrekking, naar de meening van het kind, de nagedachtenis van zijn vader ontheiligd had. Den 22 Junij jl. is de jeugdige moorde naar gevonnisd en naar Siberië gebannen. De paardendiefstal in Rusland neemt hand over hand toe, zoo zelfs, dat het feit de aandacht van den minister van Justitie begint te trekken. Deze heeft een commissie benoemd om de zaak te onderzoeken, en nu is gebleken, dat meer dan 2000 gemeenten een regelmatige belasting aan de roovers betalen bij wijze van assurantie. Bersten betrGffenfle ie Stooimartiaatscliaiij MerlaiU Celebes23 Junij te Batavia aangekomen. Kon.derNederl. 20 Junij met schade te Suez teruggekeerd. PrinsesAmalia. 29 Junij Kaap St. Vincent gepasseerd. Madura 30 Junij van Port-Saïd naar hier vertrokken. Conrad2 Julij van Port-Saïd naar hier vertrokken. Prins Hendrik. 29 Junij van Batavia naar hier vertrokken. Prins v. Oranje. G Junij alhier aangekomen, vertrekt 13 Julij. WeêrMiie Waarnemingen te Helder. Landstal.) 3 Wiudrig tuig Barometer Thermometer Toestand 3 en mm. C. "a van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 3 12 nwtw. 7k. 757.3oj- 3.44 12.6 - 5.1 0.77 weingolv 4 8 wnw. 7 763.05jf 2.25 12.4 - 3.6 O.SS 4 12 w. 5„ 764.19 f 3.39 1 14.0 - 3.7 0.69 Weersgesteldheid: 3 Julij 12 u. Zwaarbewolkt, wind, regen, koud. 4 Julij 8 u. Bewolkt, winderig, koel. 4 Julij 12 u. Idem. Mai'irieh aven Nieuwecliep. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading inde buiten- op binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. NewPelton, st. W.B.London. Newc.islle. Steenk. v. Gijn Co. Brouwershaven. P.J.L.Teensma.Ornsköldsvick.Hout. v. Vliet Se Co. St.Christophorus.C.C.Duinker. Memel. Baltimore. T.Hoedemaker.Ekenaess. Agnes. A. Andersen. Helsingfors. AmonsSECo. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 2 Julij. Drammen, stChristiania; Egersund, Aslagsen, Sunds- vall; Etna, st., Kopenhagen; Landbouw, v. d. Werf, Nerva; Zee paard, Esbra Benjamin Moller, Hansen Aclain, st. en Waalstroom, Mapje, alle vier KroonstadAnchen, Groue, RigaRapliael, Mole naar, Petcrsburg; Catharina Elisabeth, Havenga, Riga; llebe, Berg, Nerva; Eensgezindheid, de Groot, Wyborg. 3 Julij. Anna Maria Wilhelmina, v. Grol en Alma, Pederseu, beiden Wyborg; Laura, Gundersen, en Marie, Weber. beiden Croon stad; Nicolaas, Rijf, Windau; Sophie, Björ, Drammen; Regnbueu, Olsen, Lieholt. Vertrokken: 2 Julij. Petrel, st., I,ouden; Stad Amsterdam III, haringbuis, Noordzee; Geesiena Maria, Wagenaar, Sundsvall. 3 Julij. Eddystone, st., Huil; United Service, st., Newcastle; Neptun, st., Riga; Ilecla, st., Kopenhagen. Jl. Dingsdag namiddag is de boerenhofstede van Jan Jz. de Wit, aan het Zand, totaal door brand vernield. Het gebouw en I de inboedel waren tegen brandschade verzekerd. De wol en de voorwerpen van waarde zijn gered. Men meldt uit Winkel, dd. 2 dezer: „Op de jaarvergadering van aandeelhouders in de modelboerderij werden tot commissarissen gekozen de heeren Jac. Kuiper en O. Schaap, van Winkel, terwijl als directeur herbenoemd werd de heer J. Breebaart Kzn. De toestand werd over 't algemeen zeer bevre digend bevondenalhoewel er nog geen dividend kan uitgekeerd worden, bestaat er gegronde verwachting, dat dit het volgende jaar zal geschieden. Gebouwen en landerijen werden met belang stelling bezigtigdhet onderhoud bleek zeer voldoende te zijn. De j uitvoering der dageiijksehe werkzaamheden is thans toevertrouwd aan den onlangs in betrekking getreden onderdirecteur, den heer Willekes Mac-Donald, van Apeldoorn." De kastelein van het Hotel de Erance et d' Angleterre te Fontninebleau, bij wien de Schah van Perzië voor twee dagen zijn intrek had genomen, heeft zich laten vinden en zijne rekening, waarvan reeds gesproken i3, van 14,200 fr. verminderd tot 9000 fr. Ziehier een staaltje hoe die man gerekend heeft: bloemen, 1500 fr. 20 kippen, 400 fr.1 sigaar, 5 fr.huur voor 4 kamers, 200 fr.; 12 perziken, 120 fr.; 1 meloen, 60 fr.3 rijtuigen ter beschikking gesteld, 800 fr. Directie: N. JUDELS en LOUIS BOüfMEESTER. Standplaats der Tent'TUIN VAN TI VOLT. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 5 Paarden Veulens Ossen Stieren 18 Gelde-Koeijen - 12 Kalf-Koeijen Vaarzen Hokkelingen 10 Nucht.Kalveren - 150 Schapen 170al90 200a280 7a 18 20a 36 50 Lammeren f 10 Bokken&Geiten - 50 magereVarkens - 2 Biggen - 20 Kippen c. Eenden Boter per kop - Kaas per KG. - Kip-Eijeren per 100 - Eend-Eijeren 11a 15 la 6 11a 15 3a 5 40a 60 a 97|al25 35a 40 300a350 340a MarfetDerigten. Amsterdam, 2 Julij. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 281. Rogge op levering lager verkocht, Oet. f 170 a 169. Koolzaad: f 3 hooger, Oet. f 406, April f 418. Raapolie: Mei f 40, Najaar f 38J. Lijnolie: Najaar f 31 f, j. Petroleum met iets meer vraag, loco f 12 E., Najaar f 13J E. betaald. 3 Julij. Rogge nagenoeg onveranderd; Taganrog f 182; jarige Petersb. f 168; nieuwe dito f 157 van boord; Amerik. f 188 van boord. Op levering lage.t afgegeven; Oet. f 168, 169. Koolzaad f 1 hooger; Oct. f 407. Raapolie Vliegend f40, Sept./Dec. f 38?, Mei f 40. Lijnolie Vliegend f 33, Aug. f 32?, Sept./Dec. f 31£. Petroleum onveranderd, loco f 12? E., Najaar f 14J E. betaald. Vette Kalveren 1ste kw. f 1 en 2de kw. 85 c. per KG., nuch tere Kalveren f 5 a 9, vette Varkens 40 a 50 c. per KG. Texel, 1 Julij. Men besteedt thans voor vette Wol f 1.071 ea voor schoone f 1.45 per KG. Hoogwoud, 1 Julij. Op de heden alhier gehouden Paarden markt waren 85 Paarden aangevoerd. De handel was zeer stug; er is weinig verkocht geworden. Rotterdam, 2 Julij. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 753 Runderen, 181 vette en Gras-Kalveren, 22 nuchtere Kalveren, 838 Schapen en Lammeren, 308 Varkens en 87 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 90 a 94 c., 2de kw. 85 a en 3de kw. 78 a c.Kalveren lste kw. 105 allO c., 2de kw. 95 a c., 3de kw. 85 a c.; Schapen lste kw. 75 a 80 c., 2de kw. 70 a 75 c., 3de kw. 65 a 70 c.; Varkeus lste kw. 62 a c., 2de kw. 56 a c., 3de kw. 48 a 52 c.alle9 per KG. schoon aan de haak. Boter, lste kw. f 56, 2de kw. f 50, 3de kw. f 46. Schiedam, 3 Julij. Jenever f 14,25, Amst. proef f 15,50, Moutwijn f 8,75 per N. vat. Veenendaal, 2 Julij. Wol. Aangevoerd 6800 KG., f 1.10 a f 1,35 per KG. Kampen, 2 Julij. Hooi. Buiten- f 15,a 16,en Binnen- f 14,a 15,per 1000 KG. Meppel, 1 Julij. Vee. Stalprijzen: guste Koeijen f120 a f 170, dragtigc f 110 a 250, melk- f 90 a 170, guste Vaarzen f 90 a 150, Schapen f 12 a 25, Lammeren f 4 a 10, dragtige Varkens f 20 a 40, vette 44 a 50 e. per KG. Hooi. f 15 a 25. Wareghem, 29 Junij. Vlas. lste kw. -.a fr., 2de kw. 1.70 a 1.75 fr., 3de kw. 1.40 a 1.55 fr. per KG. Aalst, 29 Junij. Vlas. 4.71 a 5.31 fr. per 3 KG. V er volg N ieuwstij dingen.. De minister van Binnenl. Zaken, gelet op art. 99, laatste lid. der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad No. 37); Gedeputeerde Staten van Noordholland gehoord; Heeft goedgevonden: met wijziging der beschikking van 8 Eebr. 1878, lit. 1, betreffende de verdeeling van het hoofdkiesdistrict Alkmaar ter verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de volgende splitsing van het onder kiesdistrict Oudkarspel vast te stellen, als: 1. onderkiesdistrict Oudkarspel, hoofdplaats Oudkarspel, bevattende de gemeenten Oudkarspel, Zuid-Scliarwoude en Noord-Scharwoude; 2o. ouderkiesdistrict Oudkarspel, hoofdplaats Broek op Langend ijk bevattende de gemeenten Broek op Langendijk en St. Pancras. VRIJDAG 5 JULIJ 1878: OF HET BERUCHT PROCES. Groot beroemd Drama in 6 afdeelingen, waaronder een VOORSPEL in 2 afdeelingen. Naar aanleiding van „UNE CAUSE CÉLÈBRE." Met geheel nieuwe Decoratiën. Costumes van Mw. de Wed. Samson. Voorspel, lste Tafereel: De moord. 2de De vreeselijke beschuldiging. Drama, lste Bedrijf: Vader en Dochter. 2de De ralsche Graaf. 3de Het hals-sieraad. 4de De vergelding. ZATURDAG 6 JULIJ 1878: OF Beroemd Tooneelspel a grand Spectacle in 4 Bedrijven, naar 't Fransch van Boucliardy; met nieuwe Decoratiën en Costumes. Voorafgegaan door: DE J AGEREN DE MUILEZEL-DRIJ VER Voorspel in één bedrijf, zullende de hoofdrol door den Heer LOUIS BOUWMEESTER vervuld worden. ZONDAG 7 JULIJ 1878: Tooneelspel in vier afdeelingen, naar het Hoogduitsch (OAS FORST1IAUS), van Charlotte Birch-Pfeiffer. MAANDAG 8 JULIJ 1878: OF Blijspel met zang in drie bedrijven of vijf tafereelen, naar het Hoogduitsch, door M. S. Trijtel. De hoofdrol zal vervuld worden door den Heer JUDELS. Aanvang 8 ure. PRIJZEN DER PLAATSEN: Eerste Rang f 1.49. Tweede Rang f 0.99. Derde Rang f 0.75. Vierde Rang f 0.40. Abonnementskaarten bij ÏO stuks a f IO. Plaatsen kunnen besproken worden van 11 tot 3 ure aan de tent. staande met de kolossale door gas verlichte Loge op het WESTPLEIN OP ALGE9IEEK VERZOEK: VRIJDAG 5 JULIJ precies ten 2 ure. Avond-Voorstelling' ten 8 ure. Plaatsen te bespreken van 10 tot 1 uur a 10 cents extra. DE DIRECTIE.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3