Slechts kort was echter de doodstrijd van die ongelukkige». Velen werden meegesleurd in de kolken, die het zinkend schip deed ontstaan, en vele anderen werden door de snelvlietende golven van de Theems meegevoerd. In strijd met eenige tegenovergestelde verklaringen, deed de Bvwell Castle wel pogingen tot redding van de ongelukkige drenkelingen, doch 't is waar, dat deze wat laat werden aangewend. Ook op de Duke of Teek waren maar weinige passagiers die hun verstand zóó bijeen hielden, dat zij feitelijke hulp verkenen konden. De meesten waren verplet door het tooneel van namelooze jammer, pat zich voor hun oogen ontrolde. Algemeen onderstelde men, dat de botsing veroorzaakt is door de scherpe bogt van de rivier, op de hoogte van het kruidmagazijn van Woolwich-Arsenal. De Prinses Alice stoomde aan de verkeerde zijde van de rivier en haar lichten werden verduisterd door de schaduw van het kruidmagazijn. De beide booten waren in volle vaart, en het gevaar werd eerst bemerkt, toen aan stoppen geen denken meer was. De gezagvoerder van de schroefboot beweert dat de fout, die tot de botsing leidde, ontwijfelbaar door de Princesa Alice begaan werd. Laatstgenoemd vaartuig (zegt hij) had regts moeten af houden en niet. links, zooals liet deed. Wat hiervan zij, zal bij het gcreg- telijk onderzoek moeten uitgemaakt worden. De Bywell Castle heeft hoegenaamd geen averij, te naauwernood een krasje bekomen. Zij is eene kolossale ijzeren schroefboot, die, ligt geballast, haar scherpen, ramvorinigen boeg wel 30 voet boven het water hief een gevaarte dus, dat het broze salonschip verbrijzelen moest als Op Mansion House (paleis van den Lord Major) is reeds een inschrijving, ten behoeve der nagelaten betrekkingen der veronge lukten, geopend; sommen als f 12,000 tot f 1000 zijn reeds op den eersten dag ingeschreven! Dat getuigt dat Londen de catastrophc begint te overzien.... de avondbladen zijn reeds uitverkocht en nog steeds vraagt een ieder naar de naamlijst *der dooden! Het wordt ons te moede even of een veldslag heeft plaats gehad en of dc Theems een slagveld geworden is. Zeker daar werd gestreden.... op leven en doodHelaas! de dood heeft de grootste buit gemaakt Bertèteii betrefeiiie ie StoomvaartmaatscliaDDij Neierlani Prins v. Oranje. 21 Aug. te Batavia aangekomen. Madura 23 Aug. van Sucz naar Batavia vertrokken. Conrad6 Sept. van Napels vertrokken. Holland 4 Aug. te Londen aangekomen. Kon.derNederl. 5 Sept. van Port-Saïd naar hier vertrokken. Prinses Avialia. 31 Aug. van Batavia naar hier vertrokken. Voorwaarts 1 Sept. ter rcede Penang in het zand vastgeraakt. Prins Hendrik. 6 Aug. alhier aangekomen, vertrekt 14 September. Celebes3 Sept. alhier aangekomen, vertrekt 5 October. Een der twee broeders Wiele, die zich door zwemmen hebben gered, meldt het volgende: „De Priucess Alice was stampvol, vooral het voorschip. Ook de salons en kajuiten waren vol. Ik schat het aantal menschen aan boord op zeker niet minder dan 700. De aanvaring zelve zag ik niet; ook het schip, dat ons in den grond liep, zag ik niet vóór ik in 't water lag. Onze boot scheen zoo goed als middendoor gesneden; binnen enkele minuten scheen zij in het midden zamen- geknakt te worden en zonk zij. De menschen rolden en gleden bij hoopen van het dek af iu het water: zóó steil was de helling toen het schip onderdook. Ik wachtte niet tot het schip zonk, maar sprong in de rivier, na met een fluitje mijn broeder gewaarschuwd tc hebben, liet punt, waar ik stond, rees zóó hoog in de lucht, dat ik haast bang was om te duiken. Ik sloot mijn oogen en sprong. Zoo ver mogelijk zwom ik onder water, om vrij te raken van de menigte menschen, die er reeds in lagen. Toen ik weder bovenkwam, was de Princess Alice verdwenen. Weldra trof ik mijn broeder zwemmende; wij zwommen zamen naar de schroef boot liet water was vol menschen, vooral nabij de schroefboot. Wij haddon de grootste moeite om zc van ons lijf te houden. Eene vrouw greep mij, doch ik rukte mij los en ik zag haar zinken als een baksteen." De Londensche zijdehandelaar Drew deelt het volgende mede „Ik zat digt achter do raderkast, toen ik eene groote schroefboot regt op ons zag afkomen. Zij was op dat oogenblik eeu 300 yards van ons verwijderd. Onze kapitein gaf bevel te stoppen; en ik geloof dat onze machine stilstond vóór de botsing, plaats had. Maar de schroefboot scheen hare koers niet te veranderen. Zij trof ons naast de raderkast, en sneed ons bijna doormidden. Binnen twee of drie minuten zonk het schip. Mijn vrouw en drie kinderen waren aan boordwat er van hen geworden is, weet ik niet ik onderstel dat zc verdronken zijn. Ik greep eeu stuk hout, en het hield mij boven water. Elk oogenblik vreesde ik dat het mij uit de handen zou getrokken worden: want ik was omringd door honderden spartelende, gillendende mannen, vrouwen en kinderen, liet was een gezicht dat ik nooit vergeten zal. Ik keek rond naar mijn eigen vrouw en kinderen, maar ik zag hen nergens. Haast was ik uitgeput, toen een paar brave maats mij in een schuitje trokken." Uit North-Woolwich meldt men o. a. aan het Itott. Nbld. Het pleziervaartuig spoedde zich huiswaarts van Gravesend naar Londen Bridge, nadat de 700 opvarenden een genoeglijk dagje aan de monden der rivier hadden genoten. Dat behoort tot een dor genoegens, die men zich gaarne om dezen tijd gunt. Jongelingen nemen hunne „Sweethearts" mee, een echtgenoot onthaalt zijn vrouwtje en kroost op een uiistapje naar Gravesend en wanneer men 'savonds terugkeert en de maan de vriendelijke oevers van de Theems verlicht dan genieten zij nog eens in dubbele mate. Daar moet muziek aan boord zijn, een harp en een viool is onmisbaar, neger-zangers, quasie lijnregt van Amerika, maar nooit buiten Londen geweest, zingen hunne karakteristieke liederen, en als het dan'savouds donker wordt dan laten onze Engelsche meisjes gaarne het lieve kopje op den schouder van den fleren jonkman rustenmen tuurt in het heldere water en tracht daarin eene schoone toekomst afgespiegeld te zien. Hoe dikwijls heeft uw verslaggever zich ook al niet de weelde van zoo'n togtje op de Theems gegund! Zoo was het jl. Dingsdagavond aan boord der Princess Alice toen het bijna acht ure werd en men in anderhalf uur weer thuis zou zijn. Slechts weinige passagiers dachten aan gevaar, want in de laatste tien jaren zijn geen ongevallen bij deze pleiziervaarten voor gekomen, en het jongste rapport, op de jaarlijksche vergadering door de „London Steamboat Company", uitgebragt, wenscht de aandeelhouders geluk met de prachtige resultaten der onderneming.... en dc afwezigheid van onheilen, die elders zoo vaak voorkomen. Van af mijn hotel, zoo lezen wij verder in deze correspondentie, tuurt mijn oog op de plek, waar zoovelen hun graf gedolven vonden. Ik zie naar beneden... Op de kade staan duizenden toeschouwers en onder die duizeuden zijn honderden... die de brcede Theemsstroom onder luid snikken gadeslaan... zij bevroeden dat zoovele geliefde panden daar met den dood geworsteld hebben en thans... op den bodem der rivier vertoeven. Men is ijverig aan het werk... men tracht de kabbelende golven hun kostbare prooi te ontrooven; ruim dertig bootjes, met zeelieden uitgerust., strijden met het element, om telkens met hunne ijzeren haken een.... lijk op te halen. Dan wordt het slagtoffer aan boord van een stoomscheepje overgebragt en elk half uur brengt het bootje zijne vrceselijke lading naar Woolwich.... om door de betrek kingen der ongelukkige» herkend en opgecischt te worden. Reeds zijn 100 opgehaald.... ik heb ze gezien.... meest jongelieden, en hoeveel jonge meisjes onder hen.... Verschrikkelijk schouwspel! Jonge meisjes in bevallige dragt, nog met glacé handschoentjes aan.... porte bonlieurs om den arm.... en hoedjes naar de laatste mode.... jongelingen met den verlovingsring aan den vinger, ouden van dagen.... en babies met de lange blonde lokken.... afgrijselijk tooneel. Men heeft ze met de Engelsche vlag bedekt, omdat het schouwspel dier misvormde lijken eene taal spreekt.... die wij niet i willen.... die wij niet kunnen aanhooren. En te Londen?.... toen ik zooeven van Woolwich huiswaarts keerde en de drukke City passeerde, was de agitatie nog altijd ten toppunt gevoerd; de colporteurs der zooeven verschenen avond- bladen gillen door de stad: List» of the Saved/.... Lists of the Pead/.... Wat een ontzettend klein getal bevindt zich op de eerste.... en de andere?.... Deze spreekt van 600, gene van 700 lijken.... Men ziet het op het gelaat van eiken voorbijganger welk een diepen indruk zulk een ontzettende ramp teweeg bragt. I Haven, van IJ muiden. Binnengekomen 5 Sept. J. li. Niemann, st.Brodrene, Mathiesen, en Synia, Nilsen, alle 3 Kroonst.Alford, st., LondenMedea, st., Hamburg. 6 Sept. Gemma C, Dallorso, Rangoon; European, st.,, Iiull; Pallas, st., Middell. Zee; Blythville, st., Nicolajelf; Osborne, st.,Leith. Vertrokken: 5 Sept. Charlotte, van Sluis, Kötka; Etna, Mattsen, Einland; Der Wanderer, Krohn, Baltimore; Martino, Chiganti, New-York Aeolas, Kemper, Stockholm. 6 Sept. Frederik Theodorus, Rab, Skelleftea; Juno, st., Lissabon. V" er volg INT ieuwstij dingen In de zaal van Tivoli werden heden namiddag ten 1 ure de beide tentoonstellingen geopend: die van de lleldersche afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en van de Floralia- Vereeniging alhier. De landbouw-tentoonstelling werd geopend met eene rede door den heer J. Schuijt, die van Floralia door den heer jhr. W. Alting von Geusau. Door beide sprekers werd gewezen op het belangrijke der inzending, op de belangstelling ten opzigte dezer tentoonstellingen aan den dag gelegd, en dank gebragt voor de welwillendheid, van vele zijden geopenbaard. De benoeming tot eerelid der Floralia-Commissie van den heer A. Senderman werd medegedeeld, onder erkenning van de vele diensten, door hem aan deze instelling bewezen. Prijzeii voor de bestgekweekte bloemen iverden toegekend aan 1. P. Schröder; 2. J. Koene; 3. C. J. Rijkers; 4. G. Burkunk; 5. C. M. v. d. Ordel; en 6. Gez. Flens. Loffelijke vermelding werd toegekend aan: v. Eeken, de Waard, Senderman, Vonk, Thomasz, Aggenbach, Kok, Schilder, v. Hool- werlf, Heeroma, de Graaf, Schilling, Weidner, Simons en Scheurleer. Prijzen voor de bestgekweekte zaadplanten werden toegewezen aan: 1. I.. Schilling; 2. M. Meerens; en 3. P. A. Hellegers. Loffelijke vermelding werd toegewezen aanC. Stelleman, Scheur leer, C. J. Rijkers, Heeroma, de Graaf, J. Koene, G. Burkunk, v. d. Ordel en Valter. De prijzen voor vee, pluimgedierte en landbouw-werktuigen werden toegekend als volgt: Werkpaardenprijs J. Schilder, getuigschrift T. Terra. Vierjarige paarden, prijs J. Noot, get. J. Schilder. Tweejarige paarden: prijs C. Klaver, get. R. Delder. Jarige paardenprijs J. Zander, get. A. Timmer. Ketten: prijs Ij. Duriij, get. T. de Haas. Veulen- merriën: prijs P. Vader, get. C. Zijm. Veulens: 1ste pr. J. Zander, 2de pr. C. Zijm. Melkgevende koeijen prijs C. Zijm, premie K. Roodt. Hokkclingen prijs Wed. J. de Moei, premie S. Kikkert. Schotten: prijs S. Hoogvorst, premie J. Vader. Stieren: prijs T. Terra, premie C. Maters. Graskalverenprijs A. Overtoom, get. C. de Moei. Melkschapen: prijs II. Noot Hz., premie T. Terra. Jarige schapen: prijs P. O. Kos, premie P. Vader. Overhouders: prijs P. C. ICos, premie J. Noot. Vette schapen: prijs T. Terra, get. of premie J. den Das Cz. Rammenprijs Jhr. J. van Foreest van dor Palm, premie C. Kraakman. Ram- overhouders: prijs T. Terra, premie J. Schilder. Eenden: prijs J. Volkering, premie A. London. Zwanen: get. 1'. Vader. Ganzen: prijs Wed. T. Noot, get. J. Schilder. Kippen: prijs N. Kindt, get. L. Kikkert. Paauwen: get. D. Vroon van Hoolwerff. Mar motten: get. D. Vroon van Hoolwerff. Landbouw-werktuigen. Eénpaards-dorschmachinesprijs L. Wissekerke. Idem (nieuwe): prijs L. Wissekerke. Ploegen: prijs en premie L. Wissekerke. llakselsnijderprijs en premie D. Vroon van Hoolwerff. Tot opluistering: van D. Schrijver 2 vette koeijen, 14jarige: getuigschrift. Muziekuitvoeringen wisselden het gesprokene af. Het muziekkorps der Marine, onder directie van den kapelmeester, den heer Weckesser, luistert deze feestelijkheid op en geeft, nu wij dit verslag in gereed heid brengen, een matinee musicale. Het terrein van Tivoli, dat door wapperende vlaggen zich als feestterrein heeft getooid, biedt thans een eigenaardig schouwspel aan. Vee, van verschillend soort, staat daar geschaard op het voorplein, waar ook verschillende werktuigen zijn opgesteld, die op de vele vorderingen in het landbouw-bedrijf heen wijzen. Achter het lokaal zijn schoone exemplaren van het sehupenras ter bezig- tiging gesteld en heeft een niet onbelangrijke hoeveelheid pluim gedierte hare plaats gevonden. In de groote en in eene nevenzaal van 't feestgebouw heeft men de kinderen van Flora in keurige orde tentoongesteld. En tusschen al die heerlijkheden der planten wereld, vindt het aquarium van de lieeren den Duik von Oteren- dorp zijne plaats, om daar voorzeker door zeer velen met een opmerkzaam oog te worden gadegeslagen. De Regelings-Commissie heeft gedaan wat in haar vermogen was om aan plaatsgenoot en vreemdeling een paar feestelijke dagen te bezorgen. Hartelijk wenschen wij, dat het weder gunstig moge zijn en blijven en dat de moeite, aan de zamenstelling van het programma besteed, moge beloond worden door een druk en belang stellend bezoek. II. K. H. Prinses Hendrik heeft den titel van beschermvrouw aangenomen van de Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereeniging Tesselschade. Woensdag 11. is een commissie van het bestuur dier Vereeniging toegelaten om aan II. K. H. een geborduurd tafelkleed, door een der dames-werksters vervaardigd, aan te bieden. De groote manoeuvres zullen heden zijn afgeloopen en morgen worden besloten met eene revue over de troepen, die aan de oefeningen hebben deelgenomen. De revue zal worden gehouden te Loosduin en of te Monster. De N. Rott. Crt. verneemt, dat de Willem Barendsz tegen het midden van deze maand te Tronsöe in Noorwegen zal binnen- loopen en eenigen tijd daarna naar het vaderland zal tcrugkeeren, zoodat het vaartuig waarschijnlijk nog in het laatst dezer maand te IJinuiden kan worden binncnverwacht. Men wil thans, evenals met versch vleesch uit de streken van la Plata gedaan is, ook ladingen verschen viseh uit ver ver wijderde streken naar Frankrijk brengen. Reeds is te Marseille met de Raphaël een lading in den besten toestand aangekomen. Het ruim, waar de viseh geborgen was, is gedurende de reis op eene temperatuur gehouden van 20 graden beneden nul, en daardoor is alle bederf tegengegaan. De Raphaël maakt zich gereed om eene nieuwe reis te ondernemen en 120,000 KG. verschen viseh naar Marseille te brengen. In de Engelsche bladen wordt geklaagd over de verregaande afzette:ij, die op sommige badplaatsen door de verhuurders van kamers wordt gepleegd. Onder anderen wordt vermeld, dat als in de zitkamer een bloempot met eene eenvoudige bloem heeft gestaan waarom niemand gevraagd heeft, op de rekening een post te vinden is, „voor bloemen in het vertrek item zooveel." Aan dc vorstelijke familie te Djokdja is een treilend ongeluk overkomen. Raden Adjeng Kocsdjiemah, oudste dochter van den Sultan, is aan de gevolgen van brandwonden overleden. De Prinses zat ten half acht ure te werken bij een petroleumlamp en had het ongeluk, naar men zegt, bij het opdraaijen van den brander, de lamp omver te stooten, waardoor deze brandende over haar viel. De brandwonden moeten zoo verschrikkelijk geweest zijn, dat zelfs bij tijdige geneeskundige hulp de lijdcres er toch aan bezweken zou zijn. Door een zamenloop van omstandigheden, geheel onafhankelijk van den geneesheer, kon deze eerst tegen 10 ure bij de lijdcres komen. Naar men mededeelt, is een Amerikaansche vereeniging van veehandelaren, die reeds een export naar Engeland heeft bewerk stelligd, voornemens een stapelplaats voor Amerikaansch hoornvee te Antwerpen op te rigten, om van daar uit verder handel te drijven in genoemd artikel. Ook bestaat het plan, te Hamburg de zaak te organiseeren, en, als ze gelukt, alle weken een transport derwaarts over te brengen. BurgermiLe Stand. Gemeente HELDER. Van Dingsdag tot Zaturdag. ONDERTROUWD: J. Timmers, konstabelsmaat en C. v. d. Berg. J. v. d. Oord, landman en P. Rootjes. G. v. d. Voorn, matroos en A. M. v. Baarlen. M. Buchele, broodbakker en M. de. Kamps. A. Assendorp, zadelmaker en A. Visser. P. Nelis, stoker en B. Bronder. J. de Jong, conducteur en W. J. Brandt. GETROUWD: J. Berg en E. A. Vink. II. G. Volmuller en A. Hoogerduijn. H. Liebregts en M. Jansen. J. G. Blad en II. v. d. Woude. BEVALLEN: M. Kruk, geb. Roodt, Z. P. Jansen, geb. Sallern, Z. W. M. Bruinvis, geb. Morree, D. J. Kok, geb. Jansen, D. A. Harder, geb. Gijsberts, Z. P. B. Schutte, geb. Zuidewind, D. II. Slobben, geb. Koster, D. M. Weetniet, geb, Nobbes, D. OVERLEDEN: A. C. v. Veen, 38 jaren. J. J. G. Sparenberg, 6 jaren. F. B. II. Schriever, 29 jaren. Ambtshalve ingeschreven 1. Gemeente HEER-HUGOWAARD. Van 1 tot 31 Aug. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Johannes de Boer en Jansje Daneberg. GEBOREN: Willem, zoon van S. Tesselaar en Aagje Stoop. Aagje, dochter van P. Pluister en M. Schuitenmaker. Elisabeth, dochter van A. Steur en M. Ros. Jacob, zoon van K. van der Bussse en G. Zijp. Pieter, zoon van C. Gootjes en N. Koedijk. Jan, zoon van G. Buisman en E. Rustenburg. Neeltje, dochter van C. Appelman en G. Ettes. Aaltje, dochter van C. Brouwer en S. Dekker. OVERLEDEN: Gerrit Veldman, 38 jaren, echtgenoot van Jantje Buscher. Jacob, 11 jaren, zoon van P. Pannekeet en E. Baij. Willem, 3 weken, zoon van S. Tesselaar en A. Stoop. Gemeente SCHOORL. Van 1 tot 31 Augustus. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. G EBORENKlaas, zoon van Hendrik Kuijper en Neeltje Broertjes. Antje, dochter van Jan Jongerling en Dieuwertje Blom. OVERLEDEN: Dirk Knoef, 3 maanden, zoon van Cornelis Knoef en Geertje Borst. Maarten Dekker, 15 maanden, zoon van Klaas Dekker en Gnurtje Kazenbroot. Antje Jongerling, 12 dagen, dochter van Jan Jongerling en Dieuwertje Blom. Gemeente ZUIDSCHARWOUDE. Van 1 tot 31 Aug. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENGeertruida, dochter van Jacob Ploeger en Maartje Meijer. OVERLEDEN: Trijntje, 10 maanden, dochter van Cornelis Boon en Grietje de Boer. Aaltje Klaver, 78 jaren. Willem Walden, 69 jaren. Neeltje de Geus, wed. L. Hagenaar, 61 jaren. Cornelis de Boer Jacobsz., 25 jaren. Elisabeth Heijer, wed. van Fredrik Schermer, 82 jaren. Gemeente NIEUWE-NIEDORP. Van 1 tot 31 Aug. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENKlaas, zoon van Jan Bakker en Maartje Koomen. Cornelis, zoon van Klaas Kuiper en Trijntje Agatha Maria van de Velde. Jantje, dochter van Pieter Goed en Dieuwertje Geers. Jacobus Cazijn, zoon van Johannes Vis en Maria Elizabeth van Zelm. Maartje, dochter van Jacob van der Sluijs en Maartje Schollee. Cornelis, zoon van Hendrik Dekker en Maartje Nooij. OVERLEDENKlaas Doornbos, weduwnaar van Neeltje Ruiter, 81 jaren, Calhariua Op 't Veld, dochtertje van Maarten Op 't Veld en Guurtje Kuiper, 6 maanden. Anthonius Verstappen, zoon van Cornelis Verstoppen en Joanna van Doorn, 56 jaren. Gemeente OUDKARSPEL. Van 1 tot 31 Aug. ONDERTROUWD: P. Fluijt, jongman, 34 jaren cn M. Prins, jongedochter, 24 jaren. GETROUWD: Geene. GEBOREN: Maartje, dochter van J. Daalwijk en M. Hartman. Aagtje, dochter van C. Geus en V. de Geus. Jan, zoon van D. Hopman en A. Vlam. Teetje, dochter van K. Kroon Kz. en T. Stam. OVERLEDENNiesje, dochter van II. Moot en M. Semeijns, 4 weken. Cornelis, zoon van M. Hart en M. Klingeier, 15 maanden. Sijmon, zoon van A. Hagen en R. Dirkmaat, 6 maauden. Grietje Wijn, cchtgenoote van Jan Keppel, 65 jaren. Jantje, dochter van C. v. d. Busse en N. v. d. Neer, 15 weken. Trijntje, dochter van A. Eeccn en N. Meijlis, 18 maanden. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK. Van 1 tot 31 Aug. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Pieter de Wit en Aafje Slot. GEBORENEtje, dochter van Andries Kansen en Tonia Bres. Maartje, dochter van Klaas Bak en Antje Stins. Marijlje, dochter van Cornelis Wagenaar en Marijlje Troostlieide. Jacob, zoon van Dirk Pasterkamp en Ebeltje Eendebak. Maartje, dochter van Jan Kok en Sijtje Bolder. OVERLEDEN: Jan Blom, 55 jaren, echtgenoot van Neeltje Metselaar. Johannes van Kleeft'Cz., 1 maand. Marijtje Wagenaar, 13 dagen. Gemeente WINKEL. Van 15 tot 81 Aug. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENBartholomeus, zoon van Jan van 't Riet en Ermina Voorn. Neeltje, dochter van H. Timmerman en D. Smit. Dirkje, dochter van Jan Peetoom en A. Tuinman. OVERLEDENFrans de Bruin, weduwnaar van Maarlje Trons, 74 jaren. Hendrik Smit,, zoon van II. Smit en G. Maats, 4 maanden. Arend Otto, zoon van Jan Otto en A. Schotsman, 4 maanden. Marijtje de Jong, echtgenoole van Dirk Bood. 55 jaren. MarlitTaerigten. Amsterdam, 5 Sept. Tarwe op levering f 1 lager; Nov. f282. Rogge op levering per Oct. tot lagere prijzen verkocht, Maart onveranderd; Oct. f 149, 148; Maart f 160, 159. Petroleum onveranderd; loco f 12| E. betaald. 6 Sept. Rogge stil; nieuwe Taganrog f 150, 147; dito Petersb. f 148; jarige dito f 155. Op levering weder iets lager afgegeven Oct. f 148; Maart f 158, 157, 15S, 159, 158. Koolzaad flaauw; Oct. f 378 April f 391. Baapolie: Vliegend f 36?Oct. 36$; ï\ov./l)ee. f 31; Jan./Mei f 30f. Lijnolie: Vliegend f 33}; Oct. f 32$; Nov./Dec. f 31; Jan./Mei f 30f. Petroleum onveranderd; loco f 12f. Hoorn, 5 Sept. Kaas. Aangevoerd 284 stapels, wegende 75216 KG. Hoogste prijs f 35. Enkhuizen, 5 Sept. Kaas. Aangevoerd 30 stapels, wegende 7995 KG. Hoogste prijs f 33,75, laagste prijs f—,per 50 KG. Mosterdzaad f 20,a f per hectol. Karweizaad f 19, a f blaauw Maauz. f14 a per 50 KG. Medemblik, 4 Sept. Kaas. Aangevoerd 75 stapels: prijs f 34,a per 50 KG. Boter f 1,24 per KG. Kip-Eijeren f 3,75, Eend-Eijeren f -,per 100 stuks. Leiden, 6 Sept. Vee. Aanvoeren en besteede prijzen: 90 Stieren f 62 a 270, Ossen f a 76 Melkkoeijen f 210 a f 260, Kalf koeijen f a 75 vare Koeijen f 135 a f 245, 152 Vette Koeijen f 225 a 330, 80 Graskalveren f 20 a f 5S, 65 vette Kalveren f 36 a 90, 16 nuchtere Kalveren f 12 a 24, 806 vette Schapen f 30 a f 34, 670 Weide Schapen f 22 a 28, Lammeren f af 50 magere Varkens f 15 a f 22, 252 Biggen f 4,a 9, Delft, 5 Sept. Boter, f 64 a 73,naar kwaliteit. Dordrecht, 5 Sept. Tarwe: Nieuwe Zw., VI. en Overm. f 10,a 10,30, ordinaire f 8,10 a 9.30, geringe en blaauwe f 7,30 a 8,Zomer— f 7,60 a 8,30. Rogge: Nieuwe Zw. en VI. f 6,30 a 6,80, Overm. f 6,a 6,60. Gerst: Zw. en VI. Winter zakm. f 6,40 a 7,—, gest. f 6,90 a 7,30, Overm. en Flakk. f6,40 a f 6,70, Zw. en VI. Zomer zakm. f 5,60 a 6,40, gest. f -,a f Overm. en Flakk. f 5,60 a 6,40. Spelt: f 4,a 4,70. Haver: Nieuwe Inl. Voer f 3,50 a 4,—, dito Dikke f4,a4,50. Schiedam, 6 Sept. Jenever f 16,75, Amst. proef f 18, Moutwijn f 11,25 per N. vat. Zwolle, 6 Sept. Op de markt waren 450 en op de stallen p. in. 300 stuks Vee. Vette Koeijen en Ossen f 200 a 320, vette Stieren f 100 a 240, neurende Koeijen f 175 a 290, verschgekalfde Koeijen f 160 a 255, zomerkalveude Koeijen f 145 a 230, guste Koeijen f 140 a 190, neurende Vaarzen f 150 a 220, guste Vaarzen f135 a f 190, Pinken f 75 a 140, Weide-Ossen f 170 a 210, vette Kalveren f 50 a 70, Fokkalveren f 35 a 55, nuchtere Kalveren f8 a 12, Schapen f 16 a 2S, Lammeren f 10 a 18. Aangevoerd wagens Varkens, magere Varkens f 22 a 40, vette Varkens 44 a 48 c. per KG. en p. m. 500 Biggen, öweeksche f 4,50 a 7, lOweeksche f 8,50 a 16, Reeds gisteren werd er veel handel iu de weiden en op de stallen in alle soort Runderen gedreven, en heden op de wekelijksche markt was het evenzoo. Er was groote aanvoer en de prijzen waren ferm, zoodat het meerendeel vlug koopers heeft gevonden en weinig onverkocht is gebleven. De handel in Kalveren blijft voor het buitenland tegen hooge prijzen bijzonder belangrijk. Zwollerkerspel, 5 Sept. Vee. Vette Koeijen f 175 a 275, neurende dito f 170 a 300, verschgekalfde dito f 170 a 300, herfst kalvende f 170 a 200, guste- of spoelingkoeijen f 125 a 175, vette Stieren f 155 a 245, dito Ossen f 140 a 170, neurende Vaarzen f 125 a 220, dito Schotten f a jarige Pinken f90 a 150, nuchtere Kalveren f 8,al5,—gras dito f a per stuk, vette Varkens 42 a 45 c. per KG. De handel in Fokvce was deze week zeer vlug; neurend en vet Vee prijshoudend. Mastenbroek, 5 Sept. Hooi. Buitenveldsch f 10a 13, en Binnenveldsch f -,a per 500 KG. Leeuwarden, 6 Sept. Vee. Runderen 1135, Schapen 1136, Varkens 347; besteede prijzen; Stieren f 210, Ossen f 350, vette Koeijen f 350, melk dito f 300, Pinken f150, vette Kalveren f 70, vette Schapen f 36, melk dito f 32, vette Varkens f 120, dito Biggen f 40. Boter. 1ste kwal. f 59,a 54,2de kwal. f 45, Dokkum, 4 Sept. Vlas. Geen aanvoer, uitgezonderd eenige nieuwe steenen. Meppol, 5 Sept. Vette Varkens 42 a 48 c. per KG., magere dito f 20 a 45, clragtige dito f a Biggen f 8 a 15, Friesche Schapen f 12 a 25, nuchtere Kalveren f6 a 7. St. Nikolaas, 5 Sept. Vlas fr. 4.80. Londen, 5 Sept. 1100 Runderen, 4000 Schapen en Lam meren, 200 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/0, Schapen 7/0, Kalveren 6/6 en Varkens 4/10 per steen. ALKMAARSCHE MARKT VAK GISTEREN. per mud 623 m.Tarwe f7,75al0,12$ 233 m.Rogge - 7,a 7,40 „1ft m.Gerst - 5,a 6, öiU (Chev.) - 6,25a 7,50 934 m.Haver - 3,50a 5,75 m.Paardenb. - a 6 m.Br.Booncn - 12,a m.Kanariezaad - a m.Mosterdz.(r)- 16,al 8,87 (g)-17,—al 9,— S m.Bl.Maanz. - 10,a 15 m.Koolzaad -11,75a 173 per 50 KG. 73 m.Karweizaad fl8,a per mud m.Grn.Envten - 13,al7, „lfi m.Graauwe„ -16,al9, m.Vale - 10,al7, m.Witte -12,al4, 613 Btap. Kaas, weg. 13325S KG. per 50 KG. Kleine Hooi f ,Gras f 34, Commissie,, - - 35, Middelb. - - 35, Laagste prijs f 18, ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. per stuk Paardenb.'tj. f a Veulen - a 24 Koeijen -140,a225,- 15 Nucht.Kalv. - 10,a27, 365 Schapen - 16,a32, per stuk Lammeren f a 247 Mag. Varkens - 14,a22, 321 Bigg.ben.10w.- 3,a 7, 8 Bokk.&Geiten - 3,alO, Boter f 0,95 a 1,05 per 0.630KG.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3