K E N N ISCE VING. STREMMING der SCHEEPVAART. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. VisclilDerigten. Wij hadden heden morgen roor 't eerst van de gansche week aanvoer van eenige zeevisch. De geheele aanbrengst bestond uit enkele tongen, roggen en wat scholletjes. Alles was peperduur. Rog gold 67 cents, groote tongen 60, middelsoort 30 en kleine tong 6 cents, alles per stuk; scholletjes f 2.50 per mandje. Vlaardingen, 18 Sept. Sedert Zondag arriveerden alhier en te Maassluis weder een tiental loggerschepen van de haringvisscherij, met zeer ongelijke aanbrengst; enkelen bragten slechts 80 a 100 ton, terwijl anderen van 200 tot 270 aanvoerden. Alles werd in publieke afslag verkocht en bragt op: goede volle haring f 20,50, volle vrakken f 19, ijlen haring f 13, alles per ton; bijsoorten in ver houding minder. De van Scheveningen hier ter markt aangebragte haring bragt dooreen in alle soorten f 1 per ton minder op. Heden was er ook alhier verkooping van 180 ton visch, door Pernissche schepen aangebragt, en werd bedongen voor noord visch f 26, leng f 18,50, kibbelen f 12, koolvisch f 9, keelen en lippen f 40, alles per ton. Benoemingen, enz. Tot ontvanger der directe belastingen, invoerregten en accijnsen te Hoorn c. a. is benoemd de heer II. de Grnaff, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Onderdendara c. a. De luit. ter zee lste kl. J. T. F. Bruijn en die der 2de kl. H. Rudolph worden, met den laatsten der maand, waarin dit besluit te hunner kennis zal worden gebragt, op hun verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen, en zulks voor eerstgenoemde met de ver gunning tot het blijven dragen der activiteits-uniform, aan zijnen rang verbonden. Berlgten uit Atsjln. Uit Batavia wordt dd. 12 Aug. gemeld: De berigten gewagen van hevige met de Atsjinezen geleverde gevechten. Eenige sterkten, die den toegang tot de XXII Moekims versperden, werden na een hevigen tegenstand veroverd. Uit alles schijnt te moeten blijken, dat er talrijke offers zullen vallen vóór het groote doel bereikt zal zijn. Tijdens den opmarsch onzer troepen heeft zich een incident voorgedaan, dat een uitmuntenden indruk heeft gemaakt. Over een geweldigen stroom moest nl. een brng worden geslagen. De kolonel vroeg, wie het stoute stuk dorst ondernemen, om aan den anderen oever een touw te spannen. Na een plegtig oogenblik trad een Hollandsch sappeur voor, ontdeed zich van zijne overtollige kleeding- stukken en wierp zich in het bruisende water. Met ge spannen verwachting volgde ieder de kampende beweging van den waaghals. Na eene stoute worsteling van ruim een kwartier uurs werd de andere oever bereikt en de daad vol bragt, waarvan de opmarsch van een geheel leger afhing. Dat die daad ten zeerste werd gewaardeerd, spreekt van zelf. Vóór het front der kolonne drukte de kolonel den Hinken sappeur hartelijk de hand, nam zich het kruis van de borst en spelde het op die van den overgelukkigen militair. Aan een particulier schrijven uit Kotta Radja ontleent het Batav. Hbld. ten aanzien der jongste gebeurtenissen nog het volgende: „De Tambora vertrekt zoo aanstonds en ik moet mij dus haasten, wil ik u nog het een en ander doen weten. Kolonel van der Ileyden oefent met succès zijn oorlogs- werk uit. Voordat onze magt de XXII Moekims binnen drong, speelde hij Habib Abdoel Rachman een aardige poets. Er werd namelijk last gegeven om de marine te doen post vatten voor Pasangan, deze plaats te beschieten en dus handelende den vijand in den waan te brengen, dat daar ons punt van aanval zou zijn. De poets gelukte; Habib liep in de fuik. De niet onaanzienlijke magt, met welke hij in 't veld stond, rukte onmiddellijk op om de schijnbaar in nood verkeerende Pasanganezen ter hulp te snellen, nu zou 't er spannen, dacht hij. Maar jawel, de troepen onder van der Heyden maakten een flankbeweging e vielen in de XXII Moekims, namen zonder tegenstand van aanbelang Missegit Moentasik en staken den brand i:i alle in den omtrek gelegen kam pongs, waarin groote en rijke woningen stonden; aan baar geld werd, naar ik vernoem, meer dan f 150,000 buitge maakt. Dit laatste echter daargelaten, is de veiovering van Moentasik, uit een traditioneel en tactisch oogpunt beschouwd, een hoogst belangrijk feit, een feit hetwelk m. i. over den verderen loop des oorlogs een alles over wegenden invloed zal uitoefenen. Toen Habib van den hem toegebragten slag kennis kreeg, was hij radeloos van woede en spijt. Maar met een ongekende snelheid verplaatste hij zijne scharen, liet Pasangan in den steek en wierp zich twee dagmarschen van onze hoofdstelling in een zwaarversterkte benting te Batoe Lientang, waar hij onze troepen tot staan hoopt te brengen. Lang kan zijn tegenstand evenwel niet duren. Bij het verbranden der kampongs zijn ook alle padischuren in asch vergaan, terwijl bovendien het te veld staande gewas bijna overal werd vernield en uitgetrokken. Blijkbaar begint men dat in de XXII Moekims in te zien, zoodat eenige Hoofden reeds begonnen zijn met het aanknoopen van onderhandelingen. Naar men wil, zal de kolonel echter in geen pourparlers treden, tenzij algemeene onderwerping en uitlevering der heethoofden daarvan als grondslag worde aangenomen.-" Franüry K - Het onderwijscongres te Parijs heeft zich in zijne zitting van Dingsdag o. a. verklaard voor scholen, welke zoowel door jongens als door meisjes worden bezocht. De „diefstal met omhelzing" wordt in Parijs vaak met goeden uitslag in praktijk gebragt. Een vreemdeling komt met den trein aan. Daar nadert, hem reeds van verre wenkend en toewuivend, iemand die hem met een onbekenden naam toeroept en die hem weldra als oud vriend, volgens Fransche gewoonte, aan 't hart drukt. De vreemdeling rukt zich los, wordt boos en nu heldert zich de zaak op: de ander heeft hem voor een verkeerde aan gezien. Hij vraagt beleefd verschooning voor het malle figuur dat hij gemaakt heeft en verwijdert zich het horologie of de portefeuille of iets dergelijks van den vreemdeling met zich nemende. De streek is bekend, en toen onlangs een notaris uit een provinciestad eveneens een vreemdeling naar hem toe zag snellen en hem wenken, wendde hij zich op zijne beurt tot een sergeant de ville, opdat deze den onbekende die hem bestelen wilde zou arresteren. De ander komt nogtans naderbij en grijpt de beide handen van zijn vriend, maar te gelijk wordt hij door. den sergeant de ville aangetast. Thans echter blijkt dat het werkelijk een bekende van den notaris is, maar het kostte hem veel moeite dezen, die nog onder den indruk van zijn schrik verkeerde, daarvan te overtuigen. Engeland.. De correspondent van een Fransch blad te Londen geeft de volgende nalezing op de berigten aangaande de plaatsing der naald van Cleopatra te Londen. Hij brengt lof toe aan de Engelsche ingenieurs, die van groote schran derheid en praktische kennis hebben blijk gegeven, om dat kolossaal gevaarte in korten tijd en voor betrekkelijk ge ringe kosten op te rigten, en hij maakt de volgende ver gelijking: om de obelisk van Luxor te Parijs op de Place de la Concorde te stellen, zijn vier jaar arbeid noodig geweest en het heeft bijna twee millioen francs gekost. De werkzaamheden ter plaatsing der naald van Cleopatra daarentegen op de kade van Westminster, hebben slechts achttien maanden geduurd; de onkosten beloopen nog geen 400.000 francs, en met slechts twintig werklieden werd jl. Vrijdag in een half uur het steenen gevaarte van 80 voet hoog en 200 ton wegende op het voetstuk gesteld. Een bewijs, hoe goed en met welk praktisch overleg de voorbereidende maatregelen genomen waren. Volgens ge woonte zijn in de fundering, benevens de oorkonde, eenige voorwerpen besloten, om in latere eeuwen, als zij ooit weder aan het daglicht komen, van den tegenwoordigen tijd te kunnen getuigen. In deze verzameling, als de Fransche correspondent niet verkeerd gezien heeft, komen bij alleszins gepaste, ook zeer zonderlinge stukken voor. Immers, hij vermeldt o. a.eene afbeelding van de naald, op kleine schaal, in brons; eene teekening van al de werktuigen, die tot de oprigting gediend hebbeneen vol ledig stel der tegenwoordige Engelsche munten, met inbe- grip van eene Indische ropij, met de beeldtenis der Keizerin van Indië; het portret der Koningin; bijbels in alle talen; een spoorweggids; een scheermes van 1 sh., een sigarenkoker, een pijp; voorts: kinderspeelgoed en een zuigflesch, een almanak van dit jaar, een plattegrond, het adresboek van Londen en een nomraer van al de tegenwoordige dagbladen en illustratiën. Vervolgens: een pakje haarspelden, en op het laatste oogenblik werd bij dat alles door kapitein Carter een twaalftal photographische portretten van schoone j Engelsche dames gevoegd. In tegenstelling met de Duitsche schoolmeesters, die 't regime van de plak nog altijd onmisbaar achten, om leering en tucht onder de jeugd ingang te doen vinden, heeft de markies van Townshead zijn plan aangekondigd, 1 om een prijs van 50 guinjes uit te loven voor het beste antwoord op de vraag, welke de nadeelen zijn van lig- chamelijke tuchtiging van kinderen en de voordeelen van hunne opleiding zonder eenige straf van dien aard. Duitsclilaiia. Prins Bismarck is, na de sluiting der zitting van Dingsdag, waarin hij zijn lange redevoering hield, bij zijne tehuiskomst door eene ernstige ongesteldheid aangetast, die hevige galbrakingen veroorzaakte. Het schijnt, dat de overspanning van den Rijkskanselier bij het gevoerde debat j grooter was dan hij wel vermoedde. Wel heeft zich in den loop van eergisteren eenige verbetering in den toestand geopenbaard, doch er blijft reden voor bezorgdheid bestaan. Voorloopig is hem natuurlijk allen arbeid onmogelijk. Van andere zijde meldt men, dat zijn ongesteldheid weder netelroos zou zijn. Te Hamburg is een nieuw middel uitgedacht om het publiek naar de concertzaal te lokken. Groote aanplak- billetten vertoonen de woorden Concert-Malen, hetwelk beteekent, dat een schilder gedurende het concert, dat niet langer dan een uur duurt, eene schilderij zal maken, voor stellende wat het publiek hem wil opgeven. Als de muziek eindigt, is de schilderij gereed en wordt zij verloot onder de toeschouwers en hoorders, die daartoe met hun toegangs- billet een nummer voor de verloting ontvangen. ïeêrtoniiie Waarnemingen te Heiier. (LaadsM) September 1 Uren. VVindrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 20 12 nwtn. 5k. 756.81 !f 3.79 13.8 - 2.4 0.71 weingolv 21 8 nwtw. 1.4 763.57 f 2.9 7 11.8 - 2.4 0.77iSlecht. 21 12 w. 7„ 764.41 - 3.81 13.2 - 3.0 0.66 weingolv 1 Weersgesteldheid: 20 Sept. 12 u. Bewolkt, wind, regenbuijen. 21 Sept. 8 u. Bewolkt, xnooiweer. 21 Sept. 12 u. Bewolkt, winderig. Marinehaven Nienwediep. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. NewPelton.st. W.B.London. Newcastle. Steenk. v. Gijn Co. Kon.derNederl. A.G.M.Bruijns.Bat.enz.viaSuez.Stukg. de Vries Co. Ter reede: Engelsche bark Earl of Elgin, van Pensacola, mét hout, bestemd voor Amsterdam via IJmuiden. Haven van IJmuiden. Binnengekomen: 19 Sept. European, st., Huil; Tern, st., Londen; Mallard, st., Kroonstad. 20 Sept. Tamora, Stacomb, en Exporter, Brooks, beiden van Bombay; Maria Louisa, Jensen, Philadelpbia; Sterling, st., New castle Berenice, st., Kroonstad. Vertrokken: 20 Sept. Blythville, st., West-HartlepoolEcho, st., Newoatle; Sirius, st., StettinDrammen, st., DrammenHecla, st., Kopenhagen Rembrandt, st., Bordeaux. Berigten betreffende ie Stooinyaartmaatsctiaiipij Nederland Prins v. Oranje. 21 Aug. te Batavia aangekomen. Madura 14 Sept. te Batavia aangekomen. Conrad18 Sept. van Aden naar Batavia vertrokken. Holland 4 Aug. te Londen aangekomen. Prinses Amalia. 31 Aug. van Batavia naar hier vertrokken. Voorwaarts 1 Sept. te Penang vastgeraakt, 7 Sept. vlot gekomen. Prins Hendrik. 18 Sept. van Southampton naar Batavia vertrokken. Celebes3 Sept. alhier aangekomen, vertrekt 5 October. Kon.derNederl. 21 Sept. alhier aangekomen, vertrekt 26 Oct. Praaide 17 Sept. de Prinses Amalia in de Roode Zee. Correspondentie. H. C. en Z. te Alkmaar. Van het bewuste nummer hebben wij geen enkel ex. meer voorbanden. J. J. K. te O. Uw voorstel, hoe beleefd ook, kunnen wij niet aannemen. Q,. Uw artikel is zoo personeel, dat we het niet kunnen plaatsen, i tenzij u het wilt wijzigen en dan onderteekenen. I V er volg N ieuwstij dingen. Omtrent 't aanbieden van het geschenk der Friesche vrouwen aan Prinses Hendrik deelt de Leeuw. Crt. nog 't volgende mede: „Dat dit zoo eigenaardig gescheuk door de Prinses lioogelijk werd gewaardeerd, bleek uit de omstandigheid, dat zij een van de dames uitnoodigde haar behulpzaam te zijn voor het toilet met de Friesche kap." Aan het diner was de Prinses dan ook, even als de dames die de deputatie uitmaakten, met de kap getooid. Men schrijft ons van Texel, dd. 20 dezer: „Met zekerheid kunnen wij melden dat jl. Zondag door den kerkcraad en aanwezige leden der Doopsgezinde gemeente van Burg, Waal en Oosterend, in het kerkgebouw dier gemeente aan den Burg, bij acclamatie is aangenomen om hunnen predikant, den Wel Eerw. heer Bakels, tluins beroepen te Almelo, eene verhooging van tracteinent aan te bieden van f 200 per jaar, alsmede een cadeau ter waarde van f 300. Wij hopen dat de kerkeraad in haar pogen om ds. Bakels voor Texel te behouden zal slagen, want in menig opzigt /ou het heengaan van dien man, voor geheel Texel een gevoelig verlies zijn. De predikanten van ons eiland trekken in den laatsten tijd zóó zeer de aandacht van andere gemeenten, dat beroep op beroep op hen wordt uitgebragt. Sommigen daarvan hebben bedankt, doch anderen zijn reeds vertrokken, terwijl de vacante gemeenten tol heden van geen nieuwe leeraars zijn voorzien. Het gevolg daarvan is dat op die plaatsen, Oosterend, Oudeschild en weldra de Waal, de predikbeurten door de predikanten der overige dorpen worden vervuld, waardoor die hecren het meer dan druk hebben. Ten overvloede is dezer dagen de predikant van den Burg neg een uitstapje gaan maken, zoodut ook die gemeente zonder voorganger is. De kerkeraad liet de vorige week door den koster de gemeenteleden bekend maken, dat eerst na drie weken godsdienst oefening zal worden gehouden." Het Vaderland verneemt, dat in eene vergadering van aandeel houders in het Nederlandsch Tooneel, dezer dagen te Amsterdam gehouden, besloten is de Vereenigiug voort te zetten onder nieuwe statuten. Na overweging van het onderwerp uit zijne verschillende oogpunten, heeft het Congres over het gebruik van sterke dranken, te Parijs vergaderd, de volgende rcsolutiëu vastgesteld: 1. De rege ringen moeten niet alleen het misbruik van sterke dranken door wettelijke bepalingen voorkomen en tegengaan, maar in het bijzmder er ook naar streven, dat de voor de consumtie bestemde sterke drank zooveel mogelijk zuiver zij; 2. eene permanente internationale Commissie zal alle vraagstukken, die op de studie van het alcoholisme betrekking hebben, verzamelen en een later Congres bijeenriepen, dat dien arbeid zal voortzetten. De volgende vergadering zal plaats hebben iD 1880, te Brussel of te Stockholm. Te Parijs is een dépot gevestigd van Kanadasche kaas, waaraan deskundigen de voorkeur geven boven de Holland9che kaas, naar v. B. in het U. D. mededeelt. Hij vreest, dat onze boter en kaas van de wereldmarkt zullen wordeu verdrongen. De inzender schijnt niet te weten, dat reeds Denemarken op dat gebied een zware concurrent is. Nu ook Kanada in dit opzigt ons voorbijstreeft, moet dit eene aansporing te meer zijn voor onze boter- en kaasmakers om eens ernstig aan de toekomst te denken. Een onderzoek op last van den postmeester-generaal, dr. Stephan, door de betrokken spoorwegdirectie ingesteld omtrent den brand in den postwaggon van den trein van Maagdenburg naar Berlijn, moet de oorzaak van het onheil aan het licht hebben gebragt, namelijk zelfontbranding. Een minnebrief was in zoo vurigen stijl geschreven, dat een pakket officiëele bescheiden vlam vatte. BurgerlHIie Stand. Gemeente HELDER. Van Donderdag tot Zaturdag. ONDERTROUWD: D. Visser, werkman en A. Ravenstein. J. H. W. Röllmann, matroos en M. C. de Swart. J. de Beurs, spekslager en G. P. Schuszler. GETROUWD: J. de Jong en W. J. Brandt. BEVALLENJ. E. G. Willems, geb. de Glimmer, Z. T. Maigret, geb. Vos, D. OVERLEDEN: Geene. Marls.tTDerigteii. Amsterdam, 19 Sept. Tarwe op levering f 1 lager, Nov. f 273. Rogge op levering weder iets lager, Oct. f 147, 146, 145; Maart 157, 156. Petroleum: stemming onveranderd; loco f 12J E. 20 Sept. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 278. Rogge onver anderd stil; jarige Taganrog f 165, nieuwe Taganrog f146, jarige Petersb. f 152, nieuwe Petersb. f 147. Op levering weinig ver anderd; Oct. 146, 145; Maart f 157, 157. Koolzaad f 1 hooper, Oct. f 372; April f 387. Raapolie: Vliegend f 361; Oct./Dec. f 365 Mei f 371- Lijnolie: Vliegend f 32$Oct. f32; Nov./Dec, f 301; Jan./Mei f 30}. Petroleum lager; loco f 12} a 12 gehouden. Hoorn, 19 Sept. Kaas. Aangevoerd 292 stapels, wegende 77826 KG.Hoogste prijs f 36. Enkhuizen, 18 Sept. Kaas. Aangevoerd 31 stapels, wegende 7810 KG. Hoogste prijs f 35,laagste prijs fper 50 KG. Medemblik, 18 Sept. Kaas. Aangevoerd 65 stapels: prijs f 35,a per 50 KG. Boter f 1,46 per KG. Kip-Eijeren f 4,50, Eend-Eijeren f 4,per 100 stuks. Leiden, 20 Sept. Vee. Aanvoeren en besteede prijzen 90 Stieren f 65 a 235, 12 Ossen f 220 a 250, 110 Melkkoeijen f205 a f 255, 8 Kaltkoeijen f 210 a 265, 98 vare Koeijen f 120 a f 240, 140 Vette Koeijen f 205 a 295, 71 Graskalveren f 20 a f 55, 54 vette Kalveren f 32 a 75, 13 nuchtere Kalveren f 13 a 24, 1250 vette Schapen f 32 a f 36, 680 Weide Schapen f 24 a 28, Lammeren f af 80 magere Varkens f 13 a t 24, 269 Biggen f 5,a 9, Delft, 19 Sept. Boter, f 66 a 76,naar kwaliteit. Dordrecht, 19 Sept. Tarwe.- Nieuwe Zw., VI. en Overm. f 10,a 1L,ordinaire f 8,10 a 9,30, geringe en blaauwe f 7,30 a 8,Zomer- f 7,40 a 8,10. Rogge: Nieuwe Zw. en VI. f 6,10 a 6,60, Overm. f 6,a 6,40. Gerst: Zw. en VI. Winter zakm. f 6,60 a 7,20, gest. f 7,10 a 7,50, Overm. en Flakk. f6,60 a f 6,90, Zw. en VI. Zomer zakm. f 5,40 a 6,20, gest. f a f Overm. en Flakk. f 5,40 a 6,20. Spelt: f 4,a 4,70. Haver: Nieuwe Inl. Voer f 2,60 a 3,50, dito Dikke f4,a 4,50. Schiedam, 20 Sept. Jenever f 16,75, Amst. proef f 18, Moutwijn f 11,25 per N. vat. Zwolle, 20 Sept. Op de markt waren 500 en op de stallen p. ni. 250 stuks Vee. Vette Koeijen en Ossen f 200 a 290, vette Stieren f 185 a 230, neurende Koeijen f 165 a 310, verschgekalfde Koeijen f 170 a 255, zomerkalvende Koeijen f 175 a 210, guste Koeijen f 165 a 200, neurende Vaarzen f 145 a 195, guste Vaarzen f125 a f 17", Pinken f 80 a 140, Weide-Ossen f 120 a 180, vette Kalveren f 50 a 80, Fokkalveren f 30 a 55, nuchtere Kalveren f7 a 14, Schapen f 16 a 28, Lammeren f 10 a 14. Aangevoerd 83 wagens Varkens, magere Varkens f 25 a 42, vette Varkens 44 a 48 c. per KG. en p. m. 450 Biggen, öweekscbe f 4,a 6,50 lOweeksche f 7,a 11, Op de markt was, niettegenstaande het regenachtige weder, een ruime aanvoer van diagtig, nieuwmelkt, jong en vet vee, waarin met vluggen handel veel tegen hooge prijzen werd omgezet. Schapen waren er ook veel ter markt, waarin tegen flinke prijzeu veel voor de slagtbank omging. Zwollerkerspel, 19 Sept. Vee. Vette Koeijen f 170 a 275, neurende dito f 160 a 280, verschgekalfde dito f 150 a 270, herfst kalvende f 145 a 235, guste- of spoelingkoeijen f 165a2 10, vette Stieren f 155 a 245, dito Ossen f 150 a 210, neurende Vaarzen f 1S5 a 260, dito Schotten f 110 a 245, jarige Pinken f75 a 135, nuchtere Kalveren f 7,a 13,gras dito f a per stuk, vette Varkeus 37 a 47 c. per KG. De stalhaudel was deze week weder willig; veel aanvoer en druk bezoek, vooral uit Belgic. Mastenbroek, 19 Sept. Hooi. Buitenveldsch f 10,a 14, en Binnenveldsch f -,a per 500 KG. Leeuwarden, 20 Sept. Vee. Runderen 1176, Schapen 1221, Varkens 437; besteede prijzen; Stieren f 275, Ossen f 260, vette Koeijen f 325, melk dito f 280, Pinken f180, vette Kal veren f 7 5, vette Schapen f 60, melk dito f 38, vette Varkens f 150, dito Biggen f 50. Boter, lste kwal. f 59,a 54,50, 2de kwal. f 46, Dokkum, 18 Sept. Vlas. De aanvoer was weder van geene beteekenis, ook de vraag was beperkt, waardoor de weinig aan gevoerde bundels tot lager prijzen van de hand gingen. Er werd van f 1,25 a f 2,25 per bundel besteed. Meppel, 19 Sept. Vette Varkens 42 a 48 c. per KG., magere dito f 45 a 50, dragtige dito f' a Biggen f7 a 15, Friesche Schapen f 12 a 25, nuchtere Kalveren f5 a 7. Londen, 19 Sept. 1400 Rundereu, 5000 Schapen en Lam meren, 200 Kalveren en Varkens. Prijzen: Rundereu 6/0, Schapen 7/2, Kalveren 6/4 en Varkens 5/4 per steen. ALIvMAAKSCHE HARKT VAK GISTEREN. 401 m .Tarwe 255 m.Rogge m.Gerst (Chev.) 1296m.Haver ra.Paardenb. m.Br.Boonen - 12,al5, m. Kanariezaad- a K-. m.Mosterdz.(r)- 17,50al9, 0 6 m. (g)- 15,—al 8,75 17 m.BLMaanz. -12,al3, m.Koolzaad - a 311 252 per mud f 9,—alO,— - 7,—a 7,50 - 5,—a 6,— - 7,—a 7,75 - 3,a 5,25 7,50a 7,75 per 50 KG. 84 m.Karweizaad f 17,al8,25 per mud m.Grn.Erwten- ll,50al8, q,Q m.Graauwe„ -16,al9, m.Vale - 11—al 6,— m.Witte - 13 50al5, 614 stap. Kaas, weg. 132260 KG. per 50 KG. Kleine Hooi f ,Grasf35, Commissie„ - - 35, Middelb. - - 35, Laagste prijs f 17, ALKMAARSCH1Ï MARKT VAN HEDEN. per stuk 6 Paarden b.'tj. f200,a580,- 5 Veulens - 90,al30,- 30 Koeijen -180,a250,- 21 Nucht.Kalv. - 12,«23, 425 Schapen - 19,a32, per stuk Lammeren f a 215 Mag. Varkens - 12,al8, 296 Bigg.ben.10w.- 3,a 7, 8 Bokk.&Geiten - 4,a 9, Boter f 0,90 a 0,95 per 0.630KG. De COMMISSARIS des KONINGS in Noordholland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tengevolge van het verwisselen van deuren in de Schutsluis Willem III op het Noordhollandsch Kanaal te Amsterdam, den 25 September e. k. en eenige volgende dagen met die sluis niet Kal worden geschut, maar dat gedurende dien tijd alleen zal worden geschut met de Schutsluis Willem I. Haarlem, 20 September 1878. De Commissaris des Konings voornoemd, R O L L. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente HELDER brengt ter openbare kennis, dat DE RAAD ZAL VERGADEREN op DINGSDAG den 24 SEPTEMBER aanstaande, des AVONDS ten ZEVEN ure. Helder, De Voorzitter voornoemd, den 21 September 1878. STA1CMAN BOS3E. punten ter behandeling: Aanbieding Begrooting 1879. Verzoek om ontslag van een hulponderwijzer. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt, ter voorkoming van ongelukken, bekend, dat de looden projectielen van 38 millimeter middellijn, waarmede van Zr. Ms. Artillerie— Instructievaartuig „het Loo" op den Zuidwal geschoten wordt, niet allen zijn gesprongendat het aanraken dier projectielen gevaarlijk is, en waarsehuwt een ieder dezelve onaangeroerd te laten liggen. Helder, De Burgemeester voornoemd, 20 September 1878. 8TAKMAN BOSSE,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3