JOHN HOLDEN'S K01IC 1ANMINS i pot MARIOIETTEN-THÉATBE, HOLDEN'S TKATIii. - LDKfifil TIVOLL intusschen zal worden overwogen in hoever zij zal kunnen gepaard gaan met verbetering van de wettelijke regeling van onroerende goederen in het algemeen en met wijziging der mutatie-regten. Dadelijke vermeerdering van inkomsten is 't meest dringend, maar ernstig is het streven om verbetering en verdeeling van lasten voor te bereiden. Verder eischt de verhouding tusschen de Rijks- en gemeente-financiën voorzieuing. Alles te zamen genomen, is de financiële toestand niet zorgwekkend, mits men niet leve bij den dag; dat men zijne eischen matige en zich binnen de grenzen van 't mogelijke beperkc. Zitting vau Maandag 23 September. Er is ingekomen een ontwerp tot aanvulling der wet op liet middelbaar onderwijs. De algemeene strekking van het adres van antwoord op de Troonrede is 11a discussie aangenomen met 50 tegen 13 stemmen. De lieer Vader betoogde, dat de toestand te gunstig was geschetst, de lieer van Houten betreurde 't, dat noch van kiesbervorming noch van belasting hervorming in de Troonrede sprake was. Ilij laakte de handelwijze der regering, die nieuwe belastingen aankondigt zonder herziening der beslaande nadeelige belastingen. De minister van Financiën antwoordde, dat liet herstel van het financieel eyenwigt de voorbereiding tot belasting-herziening moest voorafgaan, welke laatste echter niet uit het oog wordt verloren. De regering' zit niet stil. De minister Kappeyne kon geen uitzigt geven, dat in dit jaar eene herziening der kieswet zal voorgedragen worden. De heer de Casembroot keurde de militaire politiek der regering af, vooral met liet oog op Atsjin. Paragraaf 15 werden 11a discussie onveranderd aangenomen. Heden voortzetting. BRIEVEN UIT KENNEMERLAND. Alkmaar, 23 Sept. 1878. Al weder zijn drie maanden verloopen sinds ik u het laatst iets van mij deed hooren, de drie maanden welke bij ons te lande den zomer genoemd worden, maar zoo luttel dagen geveu waarop het werkelijk zomer is. Hoe smachten wij steeds in onzen langen winter naar dien in het uitzicht zoo gulden tijd, hoe weinig beant woordt hij vaak aan onze hoog gestemde verwachting, hoe spoedig is hij vervlogen, hoe weinig heeft hij ons vergund te genieten van het schoon der natuur, het verfrisschend buitenzijn, de gezonde wandeltochten. U bevreemdt zeker deze verzuchting niet, 11a al die regens zonder einde en die stormvlagen in menigte, die het geboomte overstelpt, gegeeseld en ontijdig verkleurd en ontbladerd hebben. Helaas! wij moeten ons schikken in hel onvermijdelijke, en er op bedacht zijn om ons zoo goed mogelijk in te richten voor den winter, die in aantocht is. Ongeveer een jaar geleden, na onze ook al door regen opgeluisterde laudbouwfeesten, schreef ik u: onze groote koek is op; eu uw Amsterdamsche correspondent meldde onlangs: in de hoofdstad is het stil. 't Kan u dus niet verwon deren, dat er in een provinciestad als Alkmaar dezen zomer weinig voorviel, dat gerucht naar buiten maakte of der moeite waardig was om u meê bezig te houden. Dat er hier, evenals elders, tal van eenvoudige zielen waren, die zich lieten vangen om adressen te teckenen tegen eene wet, welke zij niet gelezen hadden, hebt gij uit het merkwaardig artikel vau miju stadgenoot, den oud-kruidenier Pepcrmeijer, reeds kunnen opmakendat, als weerslag op dit christelijk pogen, de hoofdonderwijzer der christelijke school in opspraak en in de gevangenis kwam (waar hij nog vertoeft), dat pastoor Ruscheblatt onder talrijke blijken van belangstelling dei- ingezetenen zijn 25jarig priesterschap vierde, dat de vreugde op onze klesnat geregende, maar niettemin druk bezochte kermis door een geweldig onweder en het in brand slaan eener boerenwoning verstoord werd, dat er voorstellen zijn ingediend tot verandering der ellendige wijze van heffing onzer plaatselijke directe belasting, dat onze uit de dooden opgestane liedertafel te Amsterdam met goed succes in hel strijdperk trad en liet niet aan blijken van ingenomenheid hiermede ontbroken heeft, dat alles is u reeds door een ijverigen correspondent bericht en heb ik, schoon liet mij het gras voor de voeten wegmaait, met genoegen in uw blad vermeld gevonden. Maar met ongenoegen von'd ik daarin over genomen uit het Haagsche Dagblad waarom toch uit zoo troebele bron geput? eene beschouwing over de behartiging van het marktwezen te Alkmaar en te Schagen, waarin de ijver van onze zijde verkleind, die van Schagen verheerlijkt en aangetoond werd door de spoedige wijze, waarop aldaar het tot stand komen eener korenbeurs verzekerd was, terwijl zoodanige inrichting bij ons maar tot de vrome wenschen bleef behooren. Wat eenige ondernemende lieden te Schagen willen stichten, bestaat hier reeds lang, bestaat zelfs in den Anna Paulowna-Polder en kunt gij, des belust, aan 't Nieuwediep ook wel stichten: een koffiehuis, dat den naam van «korenbeurs" draagt. Dat is eene kleinigheid en kost niet veel, maar baat ook niet veel, ten minste niet voor 't marktwezen. Worden er een paar goede biljarten in geplaatst, een kolf- en een kegelbaan bijgemaakt, dan is 't misschien eene goede speculatie voor de oprichters. Te Alkmaar betreft het echter iets meer, eene overdekte graan markt, en het al of niet daaraan toevoegen van een beurslocaal, alias koffiezaal, is eene zeer ondergeschikte zaak. Maar het over dekken van een terrein, groot genoeg voor ouze belangrijke graan markt, bet Terleggen van deze van eene plaats, welke bij hare ongeschiktheid toch voor de schipperij groote voordeelen aanbiedt, dat is eene zaak, die rijpe overweging verdient. De Kamer van Koophandel heeft onlangs een gunstig advies uilgebragt wat betreft eene overdekte markt, manr wenscht niet door het openstellen van een z. g. beurslokaal, waarin allicht een hullet zou geplaatst worden, eene concurreutie te openen met particuliere inrichtingen. Ik misken het leven niet, dat zich in het oude, door den spoorweg verjongde Schagen openbaart; maar laat ons toch niet vergeten wat Alkmaar voortdurend voor zijne markten doet en wat groote uit gaven het daarvoor door liet aanleggen van kostbare wegen door Schermeer, Ifeerhugowaard cu Egmoudenneer gedaan heeft, uitgaven waarvoor de lasten jaren achtereen onze begrooting gedrukt en daardoor andere behoeften onvervuld gelaten hebben. Vergeten wij evenmin, dat Alkmaar, van ecuwenher stad en provinciaal centrum, instellingen te onderhouden en plichten te vervullen heeft, waarvan men zich in eene landelijke gemeente als Schagen geen denkbeeld maakt. De rekening van Schagen bedroeg over 1877 nog geen f 25,000, die vau Alkmaar 2 ton, aldus naar verhouding van het zielental bet dubbele. Ik pleit niet tegen Schagen, maar tegen den naar bet mij voorkomt geenszins onpartijdigen schrijver in het Dagblad. Wat marktzaken aangaat zijn de meeningen hier en in den omtrek zeer verdeeld over de bemoeiingen der Rijks-veeartsen in het belang der wering van besmettelijke veeziekten. Aan den eencn kant meent men, dat te groote gestrengheid bestaat, immers tegen over hetgeen in eene andere marktstad geschiedt dat men het den landlieden niet te lastig maken, hen niet van het bezoeken der markt terughouden moet, dat men wel dient toe te zieu maar niet al te fel, dat men moet nemen eu geven, leven en laten leven. Maar aan den anderen kant beweert men, en mij dunkt met meer grond, hoe strenger er wordt toegezien hoe beter, dat mag voor 't oogenblik den aanvoer wat verminderen, maar doet op den duur den goeden naam der markt rijzen, enkele doorgesloken niet geheel gezonde beesten doen te Rotterdam of te Londeu ook de gelijktijdig aangevoerde gezonde dieren, de gansche lading afkeuren, men moet in de eerste plaats om het belang der kooplieden, niet 0111 dat der fokkers denken. Op dit gebied strijd, nog veel meer op dat onzer plaatselijke belastingen. Tot nog toe wordt de directe belasting van f 30,000 geheven naar het vermoedelijke inkomen, berekend naar de grond slagen huurwaarde en mobilair, 't Is kluchtig maar bedroevend tevens tot welke wonderlijke uilkomsten in strijd met het werkelijk inkomen dit aanleiding geeft. Zij, die voor de uitoefening hunner affaires groote perceeleu behoeven, worden bovenmatig getroffen, zij, die op kamers bij anderen inwonen, betalen schier niets. Burge- meester en Wethouders nu stellen voor, alleen de huurwaarde als maatstaf te bezigen, met eene opklimmende percentage, voor de landlieden bovendien het aantal runderen in aanmerking te nemen, en de inwonende personen aan eene (zeer hoogc) klassenbelasting te onderwerpen. Het raadslid Bruinvis (C. W.) daarentegen steil voor de invoering eener belasting naar liet werkelijk inkomen, met gelijke percentage, met vrijdom voor zeker bedrag tot noodzakelijk levensonderhoud en van huurschuld, cu zekere korting op den aanslag in verhouding tot het aantal kinderen, op den grondslag vau eigen aangifte, gewaarborgd door openbaarheid en behoudens het oordeel van den gemeenteraad. De heeren van der Tak, con troleur, en Martini van Geilen, Rijks-ontvanger, hebben, bij schrijven aan de Commissie voor financiën, in welker handen de ontwerpen gesteld waren, hunne bedenkingen er tegen 'ontwikkeld en andere plannen aan de hand gedaan; de eerste wenscht als grondslagen de huurwaarde (de kadastrale) en het mobilair, de laatste geeft de keus tusschen eene inkomstenbelasting naar eigen aangifte, met seer ruime klassen en opklimmende percentage, en eene heffing naar de grondslagen huurwaarde, paarden en rijtuigen en dienst boden (meer dan ééne). Beide heeren hebben hun schrijven in de Alkm. Courant openbaar gemaakt, de beer Bruinvis is hun liet antwoord volstrekt niet schuldig gebleven en eenige weken achtereen hebben de kampioenen ons wekelijks een brok «Plaatselijke directe belastingen" te lezen gegeven, als voorsmaak van de wijze waarop, naar zij meenen, wij in het vervolg onze penningen zullen hebben te offeren, 't Vermakelijkst bij dit alles is, dat de beide vakmannen het zoo oneens zijn en elkaar zoo duchtig in 't haar zitten, niet minder dan wij zulks van de specialiteiten in oorlogszaken in de Tweede Kamer gewoon zijn. Wat zal er van de ingediende voor stellen komen? Dat van B. en W. heeft nog geen verdedigers gevonden, dat van den heer Bruinvis zal wellicht velen te radicaal schijnen om genade bij den gemeenteraad te vinden. Wat dan? Wij zullen eerbiedig afwachten wat de heeren wijzen, betalen moeten wij toch, wij hopen maar, dat zij een middel mogen vinden om den last zoo billijk mogelijk te verdeelen. Inmiddels zien wij alweder waar een deel onzer gelden blijft, daar de heeren op nieuw bezig zijn om hun zetel en ons aller huis op te knappen. In den gevel van het stadshuis, waarvan verleden jaar het voordak met de gothieke kapellen eu dit jaar een deel van dak en muren aan de binnenplaats verbeterd zijn, heeft men thans drie fraaie vensters geplaatst in nissen van gehouwen en gebakken steen. Dertig, veertig jaren geleden heeft men de kruis- vensters uitgebroken en draairamen aangebracht, thans maakt men weer kruisramen met ruitjes in 't lood gezet. De/e terugkeer tot de middelecuwsche vormen moet de tegenstanders der Commissie van Rijks-adviseurs wel doen gruwen, maar ons publiek vindt de verandering «mooi," in overeenstemming met den trant van het gebouw en spreekt den wcnsch uit, dat meu nu maar spoedig zal overgaan tot de opruiming der andere draairamen, wit ook wel spoedig volgen zal, zoo schreeuwend is 't contrast en zoo treurig steekt het nieuwerwetsche bij 't ouderwetsche af. De Maatschappij van Bouwkunst met hare stemmende meerderheid van pseudo- arcliitecten en timmerlieden zou op 't, oogenblik hier al zeer weinig bijval vinden. Wel viel die ten deel aan Sonnemans uitstekend corps, dat de uitvoeringen van ons stedelijk muziekcorps twee malen door ver dienstelijke concerten in onze buitensocieteit afwisselde; dezelfde lof zou ik gaarne gunnen aan het Edamscli fanfare-corps, dat zich hier ook heeft doen hooren, rnaar ik mag en ik kan niet, 't moge zich nog wat oefenen eer het zijne gaven elders dan te Edam ten beste geeft. Iloldens marionetten-theater heeft hier eenige dagen achtereen grooten toeloop gehad en zeer voldaan; ik meld dit alleen omdat het eerlang ten uwent te wachten is en ik u de ver zekering kan geven, dat het goede daarvan door het Ritt. Nbld. gezegd, volstrekt niet overdreven kan genoemd worden. De op de Znidhollandsehe kust plaats gehad hebbende krijgs- manoeuvres hadden ons bijna eene inkwartiering van 600 man bezorgd op den laatsten dag der kermis. Verbeeldt u eens, het geheele bataillon een drukken nacht aan de zwier en den volgenden morgen niet of in een zeer opgewonden stemming op 't appèl. Onze burgemeester vond hierin, in de omstandigheid dat alle anders voor militairen beschikbare logementen overvol en dat, door het epidemisch hcerschen der mazelen tal van woningen voor de man schappen niet toegankelijk waren, aanleiding om den minister van oorlog op het ontijdige dezer inkwartiering te wijzen en zijne zeer geldige redenen vonden in den Haag liet gewenschte onthaal. Ten slotte nog eene goede tijding: de Hoornscho en de Alk- mnarsehe zangers hebben zich 11a het te Amsterdam gehouden con cours op aandoenlijke wijze verbroederd en over elkanders zege gejubeld! Ziedaar weder den verheffenden invloed der toonkunst. Als men tracht ons met Schagen overhoop te helpen, mogen wij met Hoorn wel goede vrienden zijn. FranKrij li - Emile de Girardin doet in la France den voorslag om do wereldtentoonstelling op het Champ de Mars voor een geheel jaar te verlengen en wel op de volgende wijze: Tegen 31 October zou aan de inzenders de keus gelaten worden de door hen tentoongestelde voorwerpen terug te ontvangen of ze te Parijs te laten onder toezigt van een daarvoor nader te benoemen commissie. Deze commissie zou er tot 1 Mei 1879 voor zorgen en daarna zouden zij nogmaals tot 3L October voor het publiek tentoongesteld worden. Ook zouden do inzenders het regt hebben 0111 nieuwe voorwerpen in plaats der tegenwoordige te stellen. De Girardin wenscht dat de inzenders zelf over dit voorstel beslissen zullen. Uit de officiële opgaven van het aantal vreemdelingen, die dezer dagen Parijs bezoeken, blijkt, dat er van 6 tot 15 dezer 646 personen uit Nederland zijn aangekomen. Er is misschien geen gemeente, waar zulke ontzag gelijke sommen voor de publieke dienst worden uitgegeven als Parijs. Alleen voor het aanvegen, reinigen en besproeijen der straten zonder eenige verdere onkosten voor de riolen of verderen afvoer - - wordt jaarlijks vijf millioen besteed. Toch leverde het dienstjaar 1877 een batig slot op van honderd vier en twintig millioen francs. Dezer dagen werd te Parijs eene jonge schoone vrouw in hechtenis genomen, omdat zij op lieeterdaad werd betrapt in een mode-magazijn kanten enz. te stelen. Zij smeekte dat men haar niet ongelukkig zou maken, noemde haar naam en verzocht dat men haar echtgenoot, den heer C., die in een der departementen woont, zou seinen. Dit werd gedaan en den anderen morgen kwam de heer D. om zijne vrouw op te eischen. Maar deze riep dat D. haar man niet was en een bedrieger moest zijn. Ook de commissaris van politie verwonderde het, dat de heer C. geseind zijnde, de heer D. verscheen, en deze kon het raadsel niet oplossen. Nu noemde de dame een ander adres van den heer C. in Parijs zelf en deze verscheen, maar verklaarde de dame niet te kennen. Zij werd wanhopend over die verloochening door haar echtgenoot, en noemde de woningen op, waar zij gelukkige jaren met hem had doorgebragt. De heer C. verklaarde niet gehuwd te zijn, en aan de opgegeven adressen kende men hem dan ook niet en had men alleen de dame wel eens gezien. De commissaris begrijpt niets van dezen toestand: een vrouw die haar man verloochent, een man die zijn vrouw niet kent en een mijnheer D. die komt op een telegram aan den heer C. Voorloopig is de dame in hechtenis gebleven en ook de heer D., totdat hij het raadsel oplost, waarom hij op een telegram aan een ander te Parijs komt en eene diefegge tot zijne vrouw verklaart, wijl deze hem nooit gezien heeft. Te Parijs viel dezer dagen eene dame van 22 jaar, die voor een rijtuig wilde uitwijken en haar 2j:trig zoontje op den arm had, op de straat, en kwam met het volle gewigt van haar ligchaam op het jongske neêr, dat dadelijk dood was. De moeder kreeg een aanval van krankzinnigheid. Volgens eene berekening in den Rappel, zou de Parijsche tentoonstelling aan de schatkist van den Staat eene zuivere winst van.... zestig millioen francs opleveren. !E3:o.göX£*,:n.cX« Uit Chatham wordt berigt dat de kommandant van het pantserschip Southampton last gekregen heeft zich tegen October gereed te houden tot het vervullen van eene buitengewone zending. Volgens gerucht zou deze bodem de lords der admiraliteit naar het eiland Cyprus moeten overbrengen. 1 De jaarlijksche veiling van hoornvee, toebehoorende aan den hertog van Devonshire, jl. Woensdag te Holker in Furness gehouden, heeft opgebragt 20,000 p. st. voor ongeveer dertig beesten. De hoogste prijs werd besteed voor eene koe, «barones Oxford Trifitte," nl. 2660 p. st. De hertog van Devonshire, markies Hartington en de keer Bright waren bij de veiling tegenwoordig. Op het Congres van Duitscho kooplieden, dezer dagen te Berlijn gehouden, is een resolutie aangenomen, hierop neerkomende: dat het wenschelijk is vereenigingen van kooplieden op te rigten, ter bestrijding der verbruiks-ver- eenigingen. Bij een nadere beraadslaging over dit punt leverden alle sprekers een vinnige critiek over do veree nigingen van Schulze-Delitzsch. Men noemde ze een «ruïne voor den belastingpligtigen koopman" en achtte ze hoogst bevorderlijk aan het socialisme. Met algemeene stemmen op één na, werd besloten, de consumtie- en huis-vrouwen- vereenigingen openlijk te kenmerken als nadcelig en ge vaarlijk voor staat en maatschappij, en zich dienaangaande te wenden tot de rijksregering, de bondsregeringen en den Rijksdag. Hiertoe werd aan het centraal-comité de noodige opdragt verleend. j IFLULSIsltclcX. Den 12 dezer stond te Moskou teregt de 23jarige Alexandra Paulowna Wenetzka, dochter van een staats raad. Zij had den impopulairen prokureur-generaal Prze- walsky willen vermoorden, maar bij vergissing zijn plaats- vervanger, Prozoruwskv genaamd, zwaar met een revolver gewond. De jury heeft haar eenparig vrijgesproken en het publiek, dat de teregtzitting bijwoonde, begroette die 1 vrijspraak met luide toejuichingen. Terwijl de Duitsclie volksvertegenwoordiging bezig is middelen gereed te maken ter beteugeling van het woelen der socialisten, houdt dit aan niet alleen, maar neemt de driestheid van die voor Staat en maatschappij zoo gevaar lijke opruijers merkbaar toe, in Duitschland zoowel als in Rusland. liet revolutionnaire comité te St. Petersburg heeft een soort van brochure verspreid, waarop de Nordd. Allg. Zeitung de aandacht A'estigt. I11 bedoeld vliegend blaadje, getiteldDood om dood, leest men o. a. het vol- gende: Om alle vergissing, alle misverstand te voorkomen, j brengen wij bij dezen ter kennis van iedereen, dat generaal- adjudant Mezenzoff, bevelhebber der gendarmerie, werkelijk gedood is door ons, revolutionnaire socialisten. Ovtrigens doen wij te weten, dat deze dood, niet de eerste van dien aard welke zich heeft voorgedaan, ook niet de laatste zal zijn, indien de regering volhardt bij het thans door haar gevolgde stelsel. Alléén de regering heeft ons gedreven op dien bloedigen weg, welken wij hebben ingeslagen. Alléén de regering geeft ons den revolver en den dolk in de hand. Moord is een verschrikkelijke daad. Alleen di\n kan de mensch aan zijns gelijke het leven ontnemen, wan neer hij niet meer meester van zichzelven is om zich te kunnen belieerschen. Maar de Russische regering heeft, ons, socialisten, genoodzaakt tot het besluit, een reeks moorden te begaan en den manslag tot stelsel te verheffen." PURMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 42 stuks Paarden. 15 Veulens. 349 Runderen; matig, lager. 113 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., vlug. 75 magere dito - 12,a 30,per stuk, stug. 2522 Schapen, matig, lager. 123 vette Varkens f 0,46 a 0,54 per Kgr., stug. 80 - magere dito - 10,a 25,per stuk,stug. 408 Biggen - 3,a 6,stug. 2S3 stapels kleine Kaas, f 35,50 a per 50 KG. 4 middelbare dito, f 32,50 a per 50 KG. Boter f 1,15 a 1,25 per KG. Kip-Eijeren f 4,a 4,50 per 100 stuks. Eend-Eijeren f 4,a per- 100 stuks. E/Eft.s-XïLttoerigteii. Amstei'dam, 21 Sept. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 273. Rogge op levering iets lager, Oct. f 145, 146. Maart f 156. 23 Sept. Tarwe op levering f 1 lager, Nov. f 272. Rogge onveranderd stil, puike Galat-/ f 170, jarige Taganrog f 165, nieuwe dito f 148, jarige Petersb. f 151, 150, op levering nagenoeg onver anderd, Oct. f 145, 144, Maart f 156, 155. Koolzaad onveranderd, April f 387. Raapolie: Vliegend f 36}, Oct. f 36, 351, Nov./Dec. f 36f, Mei f 37F Lijnolie: Vliegend f 32}, Oct. f 31}, Nov./Dec. f 36}, Jan./Mei f 30}, Maart/Mei f 30|. Petroleum flaauw, loco f 12 a 11}. Vette Runderen 1ste kw. 90, 2de kw. 82 en 3de kw. 78 c. per KG. Melk- en Kalfkocijcn f 130 a 320. Gras-Kalveren f 30 a f 60. Nuchtere Kalveren f 10 a 15. Schapen en Lammeren f28 a f 18. Vette Varkens 40 a 50 c. per KG. Biggen f 3 a 8. Alkmaar, 23 Sept. 1 Koeijen f 250 a 13Ó vette Kalveren f 45 a 130. 4 nuchtere Kalveren f 17a2S. 1782 Schapen f 24 a 38. 182 vette Varkens 42 u 50 c. per KG. 49 magere Varkens f 13 a 17. Hoorn, 21 Sc.pt. 6 hectol. Tarwe f 10,50, 1 hectol. Rogge f 6,50, 29 hectol. Gerst f 6,50, SI hectol. Haver f 6,Mosterd zaad f21,Karweizaad f 18,75, Booneu 22 hectol. bruine f 15, gele f Paarden- f 8,Erwten: hectol. vale f 15, heet. groene f 15,41 hectol. graauwe f 17,hectol. witte f 12,—, alles per hectol. 2141 KG. Kopboter f 1,30 a f 1,50 per KG. 13500 Kip-Eijeren f 4,a -,Eend- Eijeren f -,a beiden per 100 stuks. 33 Paarden f 60 a 250, Koeijen f a 6 Kal veren f 16 a 28, 1215 Schapen f 22 a 36, Lammeren fa 200 Varkens^ f 12 a 22, 7 Zeugen f 25 a 50, 460 Biggen f 4,— a 9,400 Kippen f 0,60 a 2,50, Eenden f-,a-,alles per stuk. Rotterdam, 23 Sept. Tarwe: nieuwe VI., Z\v., Flakk. en Overm. beste f 9,50 a 10,50, mindere f 7,a 9,25, geringe f a ->Rogge. VI. en Zw. f 6,a 7.Flakk., Overm. eu Noordbr. f 5,50 a 6,75. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter f 7, a f 7,30, Zomer f 6,— a f 6,60. Haver: Dikke f 4,S0 a f 5,80, Ordinaire f 2,75 a 5, Schiedam, 23 Sept. Jenever f 16,75, Amst. proef f 18,—, Moutwijn f 11,25 per N. vat. Kampen, 23 Sept. Boter: Aangevoerd 751 vaten van 20 en 84 vaten van 10 KG., benevens 250 stukken van KG.zij gold f 1,38 a 1,44 per KG. en f 28,a 31,per 20 KG. Ameide, 22 Sept. Hooi. f 14 a 15 per 500 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 21 Sept. Ilooi: Uiterdijksch f 10 a 20 per 1000 KG. Thielt, 5 Sept. Vlas 3.50 a 5.fr. per 3 KG. Merehtem, 18 Sept. Vlas: f 4.50 a 5.50. Londen, 23 Sept. 3100 Runderen, 11000 Schapen en Lam meren, 300 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/0, Schapen 7/2, Kalveren 6/6 eu Varkens 5/4 per steen. Ver-volg Nieuwstij dingen. In de maand October zal bij dc Hervormde gemeente alhier weder eene verkiezing plaats hebben van gemagtigden in liet kiescollegie. Ter voorbereiding daarvan wordt gedurende de laatste vier dagen dezer maand de lijst van stemgcregtigden ten huize van den koster der Nieuwe Kerk ter inzage nedergelegd, om daarna te worden vastgesteld. Bezwaren tegen die lijst behooren vóór 3 October e. k. schriftelijk bij den kerkeraad te worden ingediend. De heer J. C. H. H. Mackay, van hier, heeft te Utrecht met goed gevolg het natuurkundig examen afgelegd voor hulp-apotheker. Verbetering van een berigt in ons vorig nummer.) Bij het comité voor den togt naar de IJszee is gisteren avond van den kommandant de Bruyn uit Hammerfest (Noorwegen) het telegrafisch berigt ontvangen, dat de Willem Barends daar was aangekomen. De bemanning genoot een goeden welstand. Van 1 tot 10 Aug. waren voor de ijsvaart belangrijke waarnemingen gedaan. Voorts berigt de kommandant, dat Matoeschkin was aangedaan. Verder dan Troostkaap is men niet geweest; de hoogste breedte, die bereikt is, was 78 graden 18 minuten, en wel op 7 September. Naar de N. Rott. Crt. van goederhand verneemt zal mcj. A. H. Jacobs, arts, in het laatst van deze maand te Groningen tot med. doctor promoveeren, en dadelijk daarna haar bezoek aan de Engelsclie hospitalen voor vrouwen en kinderen aanvangen, zoodat van hare vestiging te Amsterdam voorshands niets zal komen. ZONDAG 20 SEPTEMBER 1878, des avonds van acht tot half elf ure, THE ORIGfSMAL yan M Cristallen Paleis, Aleianira Paleis, Wesliiiister Ajuariim, Burenu°opcning uur. Aanvang; 8 uur. PRIJZEN DER PLAATSEN: lste rang'f 1.25. 2de rang'f'0.75. 3derangf0.50. Kinderen onder de 10 jaar: lste rang f 0.75. 2de rang- f 0.50. fiO Abonnementskaarten, f ste Stang', geldig zoolang de Voorstellingen plaats vinden, lO Gulden. Plaatsen zijn aan het lokaal te bespreken a 10 cents extra per plaats, van af 's morgens 10 uur.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3