GiooteHoornscheKoemarkl c- met hem den 13 Junij gehuwd en Fanny Eckstein den 26 Aug. Zoo heeft Hoffmann in het geheel zes vrouwen en buitendien nog een verloofde, die hij beloofd had binnen kort te zullen trouwen. O tijden, o zeden! De Amerikaansche dagbladen brengen thans de bijzon derheden van het verschrikkelijk spoorwegongeluk, dat onlangs bij Wallaston (Massachusetts) plaats had. Er was een botsing ontstaan tusschen een pleiziertrein, waarin 1500 personen van den te Silver Lake gehouden roei wedstrijd terugkeerden, en een lossen goederenwagen. De trein bestond uit 10 wagens en werd door twee loco motieven gesleept. De trein liep met een snelheid van 20 mijlen in 't uur en kon daarom niet spoedig genoeg in zijn vaart worden gestuit. De beide machines sprongen uit de rails den dijk af, de wagens werden vermorseld en de brokstukken op elkander gestapeld te midden van bloe dend vleesch en gebroken ligcliaamsdeelen. Meer dan een kwartier gaans in den omtrek was nergens een huis, een hut of zelfs wat water te vinden. Men sneed een telegraaf draad af en met behulp van een telegraaftoestel, dat eenige personen, die aan den roeiwedstrijd hadden deelgenomen, bij zich hèdden, seinde men naar Boston om hulp. Ander half uur later waren de talrijke bloedverwanten en kennissen van de reizigers op het terrein. Er waren 25 personen onmiddellijk gedood en meer dan 150 gekwetst. De wagen waarin de journalisten zaten was letterlijk vermorseld. De winner van den eersten prijs behoorde onder de dooden. Twee zoons van generaal Buttler vond men onder de gekwetsten. betreffeufle ie Stoemyaarlmaatscbappü Merlaai Conrad2 Nov. van Batavia naar hier vertrokken. Prins Hendrik. 26 Oct. te Batavia aangekomen. Holland 4 Aug. te Londen aangekomen. Madura 7 Nov. van Port-Saïd naar hier vertrokken. Voorwaarts 30 Oct. te Singapore aangekomen. Celebes1 Nov. van Aden naar Batavia vertrokken, Kon.derNederl. 2 Nov. Kaap St. Vincent gepasseerd. PrinsesAmalia. 9 Oct. alhier aangekomen, vertrekt 16 Nov. Prins v. Oranje. 3 Nov. alhier aangekomen, vertrekt 7 Dec. BurgerlUUe Stand. Gemeente HELDER. Van Dingsdag tot Donderdag. ONDERTROUWD: Geeno. GETROUWD: J. B. Evrard en N. Abbenes. D. Kruk en A. Brandt. II. v. d. Zee en E. Vroomman. F. Eiselin en S. Schagen. J. Kieft en M. de Groot. BEVALLEN: W. M. Ran, geb. Tismeer, D. 'E. M. Löscher, geb. Ritter, D. W. de Klerk, geb. Boekhout, Z. A. W. Wilden berg, geb. van Tongerloo, Z. OVERLEDEN: M. Marchand, 32 jaren. Gemeente TEXEL. Van 31 October tot 6 November. ONDERTROUWD: Stephanus Gerhard Everts en Margaretha Catharina Keijser. Dirk de Boer en Trijntje Kikkert. GETROUWDGeene. GEBORENPetrus, zoon van Hermanus Martinus Bruin en Jacoba de Graaf. Immetje, dochter van Pieter Bas en Aaltje Burger. OVERLEDEN: Cornelis Kersemaker, 61 jaren, weduwnaar van Sijtje van der Wiele. Willem Bruin, 75 jaren, echtgenoot van Aagje Bakker. Ambtshalve ingeschreven 1. Gemeente ZIJPE. Van 16 tot 31 October. ONDERTROUWDPicter Heijblok, weduwnaar van Neeltje Muntjewerf, arbeider, 45 jaren en Saartje Broekhuizen, weduwe van Cornelis Hoogvorst, 38 jaren. GETROUWD Dirk Wilhelm v. d. Veen en Anna Veronica Haak. GEBOREN: Cazharina Maria, dochter van Pieter Oosterman en Neeltje Prins. Eleonora, dochter van Joseph Blancs en Jeanuette Cohen. Jan, zoon van Pieter de Jong en Guurtje Bommer. Pieter, zoon vau Pieter Delver en Pietertje de Groot. Cornelis, zoon van Arie Visser en Jansje Zwaan. Elisabeth Jacoba en IJda Maria, dochters van Jan Bes en Agatha Nottclman. Trijntje, dochter van Dirk Kouwenberg en Antje Schrijver. Anna Margaretha, dochter van Maarten Bossen en Pietertje Voorthuijsen. Joost, zoon van Sijvert da Leeuw eu Maartje v. Eeteu. Willem, zoon van Pieter Klaver en Geertje Geel. OVERLEDENJacob Louwe, 63 jaren, echtgenoot van Anna Albrink. Maartje Boontjes, 46 jaren, cehtgenoote van Klaas Framjis. Pieter, 7 weken, zoon van Jan Mosk en Trijntje Marees. Maria Kos, 57 jaren, weduwe van Jan Bruin. Gemeente ZUIDSCHARWOUDE. Van 1 tot 31 October. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jan de Wit en Neeltje Heneweer. GEBOREN Trijntje, dochter van Jan Nol en Pietertje Bakker. Jannetje, dochter van Klaas Kosseu en Hendrika Groet. Neeltje, dochter tan Klaas Hart en Antje Zeeman. OVERLEDENCornelis, 2 jaren, zoon van Dirk Arends en Neeltje Blom. Pieter, 5 maanden, zoon van Johaunes Greidanus en Aagtje Pranger. Gemeente NIEUWE-NIEDORP. Van 1 tot 31 October. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: E. J. Graat en N. Grootes. GEBORENJacob, zoon van Klaas Dekker en Grietje Hoogland. Dirk, zoon van Pieter Kooijman en Kaatje de Jongh. Gerrit, zoon van Gerrit Vlaarkamp en Marijtje Klaver. OVERLEDENElisabeth, dochter van Cornelis de Wit en Olasina Smit, 3 maanden. Levenlooze zoon van Jan Anthony van len Hucht en Cornelia Wilhelmina van Vladeracken. Jacob Brug man, echtgenoot van Trijntje Koelemey, 42 jaren. Gemeente WINKEL.Van 15 tot 31 October. ONDERTROUWDJan de Waal, gescheiden echtgenoot van Aafje Keetman en Maartje Roos, weduwe van Gerrit Krap. GETROUWD: Jan de Waal cn Maartje Roos. GEBORENGuurtje, dochter van Cornelis Gutter en Geertje Gaaijaard. Catharina,' dochter van Klaas Stapel cn Geertje Bakker. Pieter, zoon van Hendrik Bakker en Dieuwertje Bood. Maartje, dochter van Dirk Groot en Anthonia Mosselman. Cornelia, dochter van Jacob Wit en Antje Wit. Grietje, dochter vau Juriaan Krap en Aaltje Smit. OVERLEDENTrijntje Slooves, 52 jaren, weduwe van Teunis Boon. Albertus Regnerus Sloos, 5 maanden, zoon van K. G. F. Sloos cn G. M. W. Bruijn. Cornelis Joffer, zoon van Herke Joffer en Dieuwertje de Graaf. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Van 1 tot 31 October. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENCornelis, zoon van Jan Nieuwland cn Maartje Mo lenaar. Naatje, dochter van Jan vau Schagen cn Elisabeth Larape. Grietje, dochter van Evert Bos en Theodora Margaretha Mulder. Gerrit, zoon van Gerrit Sijphaar en Geertje Bast. Antje, dochter van Dirk Schuitemaker en Reintje Ootjers. OVERLEDEN: Lourens Kal verdijk, echtgenoot van Maartje Ootjers, 57 jaren. WeêrMiie VaarnemingBn te Heiier. (Lanflstat.) c e Windrigting Barometer Thermometer bp"c Toestand D en mm. C. o van Kracht. Stand. 1 Afw. Stand. Afw. de zee. 6 12 nw. Ik. 744.2GJ-14.24 6.7 - 1.9 0.79 Slechtw. 7 8 zotz. 0.4„ - 746.58-11.97 5.0 - 1.7 0.93 weingolv 7 12 nw. 12„ 748.10-10.41 7.8 - 0.7 0.75 Weersgesteldheid: 6 Nov. 12u. Zwaar- en losbewolkt, regenb. 7 Nov. 8 u. Zwaar- en digtbewolkt, buijig. 7 Nov. 12 u. Idem. Haven van IJ muiden. Binnengekomen 5 Nov. Nora, st., LondenAmsterdam I en II, haringb., Noordzee. 6 Nov. Cleveland, st., lbrail. vertrokken 5 Nov. Ethel, st., IIull; Willem van der Voort, Jaski, avontuur; Alphea, Gommcrssen, Schotland; Cornelia en Maria, van Dcest, Suriname; Vale, Gundersen, New-York; Cornelia en Gertruida, Wielema, Suriname; Haabofc, Mathiesen, avontuur; Ileinrich der Pilger, Herrlieh, Engeland; Laura, Gundersen, Svelvig; Hakon Jarl, Moslield, New-York; Etna, st., Koningsbergen; Erusrno, Adami, Shields; Hollandia, st., Londen. 6 Nov. Eddystone, st., Huil. S98ste Staats-LoterU. VIERDE KLASSE. Tweede lijst: No. 9551 f 2000; No. 13246 f 1000; No. 17712 f 400; No. 784G f 200; No. 631, 1228, 1542, 2002, 8182, 9038 en 15953 ieder f 100. Derde lijst: No. 6716 en 13352 ieder f1500; No. 2359 en 20168 ieder f1000; No. 10057, 10192, 10759 en 17332 ieder f 400; No. 450 f 200; No. 10753, 19558 en 20736 ieder f 100. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAE. 10 Paarden Ossen Stieren - Gelde-Koeijen - Kalf-Koeijen - Vaarzen Hokkelingcn Nuclit.Kalveren - Rammen - Schapen f 60al80 90al60 50al00 12a 20 - a - 18a 36 Lammeren f a Bokken&Geiten - a magereVarkens - 8 a 20 Biggen - 2Ja 6 Kippen c. 25 al 7 5 Eenden - 50 a 70 Boter per kop -110 al20 Kaas per KG. - 30 a 45 Kip-Eijeren per 100 -550 a600 Eend-Eijeren - a MarütTaerigten. Amsterdam, 5 Nov. Tarwe op levering f 3 hoogcr, Maart f 274. Rogge op levering weinig veranderd, Maart f 161, 160. Petroleum vast, f 11 gehouden, met weinig aanbod. 6 Nov. Tarwe op levering hooger, Maart f 276. Rogge goed prfishoudend, jarige Taganrog f 146, jarige Petersb. f 158, 160, jarige dito f 146, op levering hooger betaald, Maart f 161, 162, f 163. Koolzaad vast, April f 379, Oct. f381. Raapolie: Vlieg, f 351, Uec. f 35, 341, 35, Mei f 36?, 1, Lijnolie: Vliegend f 29J, Dec. f 29J, Jan./Mei f 28f, Maart/Mei f 29. Petroleum zeer vast, loco f 111 E. betaald. Vette Kalveren 1ste kw. f 1 en 2de kw. 85 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 8 a 12. Vette Varkens 42 a 50 c. per KG. Rotterdam, 5 Nov. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 973 Runderen, 321 vette en Gras-Kalveren, 1 nuchtere Kalveren, 1126 Schapen en Lammeren, 451 Varkens en 208 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 88 a 90 c., 2de kw. S0 a en 3de kw. 70 a 75 c.; Kalveren lste kw. 100 a 105 c., 2de kw. 90 a c., 3de kw. 80 a85c.Schapen lste kw. 75 a 80 c., 2de kw. 70 a c., 3de kw. 65 a c.; Varkens lste kw. 62 a c., 2de kw. 60 a c., 3de kw. 50 a 58 c.alles per KG. schoon aan de haak. Boter, lste kw. f 66, 2de kw. f 62, 3de kw. f 58. Schiedam, 6 Nov. Jenever f 16,75, Amst. proef f 18, Moutwijn f 11,25 per N. vat. Kampen, 4 Nov. Hooi. Buiten- f 10,a 11,en Binnen- f 9,— a 10,— per 1000 KG. Meppol, 4 Nov. Vee. Stalprijzenguste Kocijen f 90 a f 210, dragtigc f 120 a 300, melk- f 130 a 22Q, guste Vaarzen f 80 a 160, Schapen f 12 a 30, Lammeren f B .a 13, dragtige Varkeus f 25 a 45, vette 44 a 48 c. per KG. Hooi. f 12 a 20. EEN GOEDE RAAD AAN ONZE LEZERS. Wilt gij volgens den laatsten Parijsclsen sinnak ge kleed gaan en de helft goedkooper dan bij de Hollandsclie kleermakers, dan hebt gij slechts onzen raad te volgen. En wel dezen: schrijf aan het adres van den Directeur van de Magazijnen du Pont-Keuf te Fnrijg om een Album van de Wintercostumes voor Heeren en Kinderen. Dit Album wordt u per post toegezonden, zonder dat u dit iets kostgij vindt daarin de gravures van alle modes, haar prijs en alle mogelijke bijzonderheden; daarenboven de manier om zeil" naauwkeiirig de maat te neme», zonder hulp van iemand. Voor ƒ9.50 bekomt gij een zeer fraaije Dister (kapotjas); voor denzelfden prijs een netten Winteroverjas. Voor 14.50 een keurig Fantaisie-Costuumen Ulsters, Over jasjes en Costumes voor Kinderen voor 4.50, 6. en 7.50. Het Magazijn du Pont-Meuf.verzendt franco aan huis, vrij van vracht en regten, iedere bestelling boven de 12.50, en als het bestelde niet bevalt bekomt gij bij terugzending uw geld per postwissel terug. Geloof ons waarde lezer en om de proef op de som te zetten, probeer het en adresseer uwe brieven aan: Den Directeur de la Maison du Pont-Meuff te Parijs. MAANDAG a. s. zal J. MLEES, STALHOUDER, ©ostslootstrnat, met een Rijtuig van HIER naar HOORN vertrekken. Vertrek van hier des nachts ,1 uur. Prijs been en terug 3. V" er volg N ie/u. wstij dingen. Gisteren avond was het feest in de Doopsgezinde kerk alhier. Onder leiding van den predikant dier gemeente, werd naar aau- leidingvan Rom. 1417, herdacht het 25jarigbestaau van't kerkgebouw. Met dankbaarheid herinnerde de spreker 't groote voorregt, vooralh ierin gelegen, dat men in den geest van liefde en verdraag zaamheid was werkzaam geweest. Herinnerde de spreker aan het woord van zijnen voorganger, wijlen den heer P. Douwcs Dekker, „De liefde sticht," met warmte en bezieling deed hij uitkomen, dat het steeds 't streven was geweest, in dien geest werkzaam te "Zijn. Naar aanleiding van het door spreker gekozen woord„Het koningrijk Gods is vrede en blijdschap door den Heiligen Geest," schetste hij in welsprekende taal, dat de vrucht van het Godsrijk geen ander kan zijn dan verdraagzaamheid. Waar men doordrongen en vervuld was, van den geest van God, zou men vrede stichten en deelen in elkanders blijdschapblijde zijn met den blijde, zou dan behartigd en in beoefening worden gebragt. Dat had men ondervonden bij de stichting en inwijding van het kerkgebouw, en spreker bragt nog eens in herinnering, 't hartelijk, belangstellend schrijven van zijn vriend, den onvergetelijken pastoor van Buchem, als antwoord, op de uitnoodiging, aan liet Roomscli- Catholiek kerkbestuur, ter bijwoning van de inwijding van het kerkgebouw, welke uitnoodiging toen even hartelijk werd aange nomen als zij was gedaan. Blijdschap door den Heiligen Geest, men ondervond het ook nog lieden, daar, behalve de Protestantsche gemeenten, ook de Oud- Catholieken, door hilnnen waardigen voorganger, en de Israëlieten, door een uit hun kerkbestuur, waren vertegenwoordigd. Blijdschap werd gesmaakt door allen, van welke rigting of denkwijze, daar men geen dogma of leerstelsel op den voorgrond plaatste, maar de liefde het allesbeheersclicnde beginsel was, dat men allerwege en voor allen trachtte te bevorderen. Hartelijk waren de toespraken aan de collega's van den spreker, en niet het minst hartelijk aan pastoor Dievenbach cn aan den vertegenwoordiger van hefclsraölitischKerkgenootschap.dcn heer Groen. Ook werd een woord van hartelijken dank gewijd aan het koor van jeugdige zangers en zangeressen, welke, onder leiding van den heer Kuijk, een paar zangstukken ten beste gaven, hetwelk de feestelijke stemming niet weinig verhoogde. Aan het einde van dit verslag mogen wij niet onvermeld laten de orde en stilte, welke gedurende de godsdienstoefening in het zoo vol bezette kerkgebouw heerschten. De Provinciale Staten van Noordholland zijn jl. Dingsdag bijeengekomen. Dc nicuwgekozen leden de hh. Pont en Mr. Brug- mans, hebben zitting genomen. Verschillende aanvragen en adressen zijn in handen van commissièn gesteld. De volgende bijeenkomst wordt heden gehouden. Gisteren hebben te Haarlem acte voor. nuttige en fraaije handwerken bekomen de dames: T. Appelboom en E. C. Beek, beiden van Hoorn; A. M. Prins, van Alkmaar. Tot hen, die onlangs in de orde van het Legioen van eer benoemd werden, behoort ook, blijkens de thans uitgereikte brevetten, dr. Louis Mulder, lid der Nederlandsche hoofdcommissie en redacteur der Landbouwcourant. Geuoemde heer is tot ridder dier orde benoemd. (N. Rott. Crt.) Velen kennen de juiste waarde en de juiste plaats van de leesteekens niet. Waartoe onkunde of vergissing in dit opzigt kunnen leiden, bewees de/.cr dagen de Zutph. Crt., toen zij verzekerde dat Judelss een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid verdient „voor de genoegens, die hij zoovelen, duizenden jaren lang heeft verschaft." Hei gedenkteeken op het graf te Loeliem van wijlen dr. W. C. H. Staring werd jl. Maandag onthuld. Even merkwaardig als een voudig, bestaat het monument uit een ruw stuk graniet, afkomstig uit den grond van zijn landgoed, de Boekhorst, een kei van reus achtige afmeting. Op dat stuk graniet is een bronzen medaillon aangebragt ongeveer f meier in doorsnede, met eenige symbolen, die Staring's werken cn streven aantoonen. l)c man, die dezer dagen te IJzendoorn bij het lossen van een vreugdeschot ter gelegenheid vau een huwelijksvoltrekking werd gekwetst, is aan de gevolgen overleden. Een fabriekant van parapluies te Brussel adverteert, dat bij hem regenschermen in alle soorten te bekomen zijn en dat hij oude dito's tegen den prijs van 15 cents per stuk repareert. Ter aanbeveling deelt hij mede, dat 10 pCt. van de opbrengst komt ten voordeelc van „dc school met den Bijbel." De heer Maëda, lid der Japansche commissie voor de Parijsche tentoonstelling, zal den 6 dezer in Trocadéro een groot, naar Japansche gebruiken ingerigt feest geven, bij welke gelegenheid een door hem zelf vervaardigd tooneelspel door Japansche tooneelspelers in nationaal costuum zal opgevoerd worden, liet drama speelt, zooals wel van zelf spreekt, in Japan en hel- zal dus de toeschouwers ongetwijfeld een belangwekkend kijkje in de Japansche maatschappij geven. De Globe zegt aangaande den oorsprong van het geschil met Afghanistan, dat Engeland in 1877 aan den Emir de wedcruit- betaliug van de vroegere ondersteuning aanbood en een waarborg, dat de troon zou overgaan op zijn zoon. Engeland vroeg daaren tegen alleen het regt, om een vertegenwoordiger te hebben te Herat, Balkh en Kandahar. De Emir was echter onhandelbaar. Hij antwoordde, dat bij niets tc maken wilde hebben met de Engelschen, tegen welke hij grieven formuleerde; vooral betrof zijn grief de bezetting van Qucttah door de Engelsehen. Wal over het plan van den Engelschen veldtogt tegen Afgha nistan uit Iudië gemeld wordt dus schrijft men uit Londen behoeft juist niet als een evangelie beschouwd te worden. Als de winter zich daar zoo vroegtijdig doet gevoelen als hier, dan verbiedt het oorlogvoeren zich nu reeds van zelf. Zelfs een logt naar Kandahar zou dan niet zoo gemakkelijk vallen als velen gelooven. De afstand van Queltah naar Kandahar toch bedraagt 220 kilometers, dus ruim elf marschdagen. Doch alleen de Kajukpas ligt 7000 voet hoog en loopt meer dan 5 kilometer lang door een enge kloof, waar nu en dan op zijn bc9t een beladen kameel door kan. Als er dus sneeuw ligt is dit voor een leger geen zeer aangename weg. Iets meer toegankelijk is de weg door het Kurum-daldoch het is zeer te betwijfelen of de militaire autoriteiten bet voor raadzaam houden, alleen ter wille van het Engelsche prestige, in die onherbergzame streken met een leger tc overwinteren. Te Weenen heeft jl. Zondag een hevige sneeuwstorm gewoed, die alle verkeer onmogelijk maakte. De spoortreinen konden den volgenden dag nog niet geregeld rijdende telegraaflijnen waren op vele punten gebrokende scheepvaart op de Donau moest gestaakt worden. De hoornen waren zoo met sneeuw beladen, dat vele takken braken. Volgens berigt uit Nizza van 2 dezer was op de Alpen veel sneeuw gevallen en waren ook de wegen over den Ceuis, den Simplon, den St. Gotlurd, den St. Bernard, enz. sedert eenige dagen onbegaanbaar. Op den St. Bernard was zooveel sneeuw gevallen, dat de deur van het beroemde klooster alleen door middel van trappen, in de hardgevroren sneeuw uitgehouwen, te bereiken was. In zekeren gemeenteraad was sprake van het maken van een muur om een nieuw kerkhof. Een der Raadsleden noemde het geldverspilling, want zeide hij die buiten het Kerkhof staan, verlangen er niet op te komen en die er op zijn kunnen er niet vandaan.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3