ADVERTENTIËN. Eene BURGERDOCHTER FranKrljli. Jules Grévy hield jl. Vrijdag avond zijn eerste receptie op het Elysée. Grévy, zonder eenige decoratie, drukte al zijn bezoekers de hand aan den ingang der salons, en stelde hen voor aan mevrouw Grévy, die op een canapé gezeten was in gezelschap van hare dochter. De gemalin van den President verscheen in een kleed van zwarte gebrocheerde zijde,met witte zijden strooken en witte kant opgemaakt. Zij had een kapsel van bladeren en roode rozen. De dochter was gekleed in een witten zijden japon met rosé tuniek. Zij heeft een zeer geestig uiterlijk, donkerbruin haar en donkere oogen. Al de ministers en het geheele corps diplomatique waren nagenoeg aanwezig, ook de Neder- landsche gezant met zijn gemalin. De drom van bezoekers was zoo groot, dat al de salons van het Elysée overvuld waren. Gainbetta en Louis Blanc hadden bij den President gedineerd. Jl. Woensdag werd de zeveu-cn-zeventigste verjaardag van Victor Hugo in het Café Riche te Parijs door zijn vrienden met een banket gevierd, hetwelk de dichter met zijn familie en zijn kleinkinderen, Georges en Jeanne, heeft bijgewoond. Onder de gasten bevond zich ook de heer Louis Blanc. Op een heildronk van don heer Schoelcher antwoordde Victor Hugo met een toespraak, welke hij besloot met de woorden: „Gij hebt mij geëerd, meer dan behoorde, maar gij bemint mij niet anders dan ik bemind moet worden." Ook op de kinderen werd een toast uitge- bragt, waarop de kleine Jeanne antwoordde met eenige weinige woorden, vol geestdrift toegejuicht. Ilct feest duurde tot middernacht. Dezer dagen ontdekte men eensklaps brand op de impériale van een tramway-rij tuig op den boulevard de la Chapelle te Parijs. IJling3 drongen de reizigers, als door een paniék aangegrepen, naar de trap. Een enkel persoon, wiens kleederen geheel in vlam stonden, bleef zitten onder het slaken van hartverscheurende kreten. Weldra had men hem bereikt en slaagde er in de vlammen uit te dooven, doch niet nadat de ongelukkige hevige brandwonden had bekomen. Juist bij hem was het vuur ontstaan; hij had nl. een flesch met phosphorus bij zich, waarvan de inhoud door de beweging van het voertuig of door een andere oorzaak was ontvlamd. De heer Ernest Rénan is nog steeds zeer lijdende: zijne receptie in de Academie is onbepaald uitgesteld. In zekeren nacht der maand November van het vorige jaar wisten twee personen de ruim vijftigjarige weduwe Féray te Rouaan, winkelierster in tabak enz., te overreden om hun nog in dat late uur de deur te openen; zij wilden, zooals zij verzekerden, nog een belangrijken inkoop doen. Naauwelijks binnengelaten, wurgden zij de weerlooze vrouw cn maakten zich meester van een sommetje van ternaauwer- nood honderd franken, eenige effecten en koopwaren. Met dat alles wilden zij te Parijs goede sier maken. Maar reeds den volgenden dag werden zij gevangengenomen, Die booswichten, Porret en Itossignol genaamd, waren even twintig jaar. Met het oog op den jeugdigen leeftijd werden zij door de jury der Seine-Inférïeure niet ter dood, maar tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Bngelana. Twee der voornaamste Londensche bladen, de Times en de Daily Telegraph, zijn zeer ingenomen met het besluit van Prins Lodcwijk Napoleon om naar Zuid-Afrika te vertrekken, prijzen zijne begeerte om blijk te geven van de bekwaamheden, welke hij in de militaire school heeft opgedaan, en wenschen hem den besten uitslag zijner onderneming toe. Het Citv-hlad voegt er bij, dat, aange zien de betrekkingen tusschen Engeland en Frankrijk zoo opregt vriendschappelijk zijn, de Franschen het den Engel sehen niet euvel zullen duiden indien zij bij deze gelegen heid weder de persoonlijke sympathie aan den dag leggen, welke zij (de Engelschen) steeds voor de keizerlijke familie gekoesterd hebben. De Daily Telegraph is overtuigd, dat de Prins, hetzij als vrijwilliger, hetzij als toegevoegd aan den staf van den generaal der artillerie, van zich zal doen spreken, want hij strijdt naast en met de beschaving tegen eene afschuwelijke barbaarschheiden dat hij in Natal met toegenegenheid ontvangen ial worden, want in die kolonie zoowel als in Engeland zelf ziet men, dat de opregte vriendschap van zijn vader voor Engeland erfelijk is. Daags vóór het vertrek van den Prins begaf generaal Fleury zich naar Calais, om afscheid van hem te gaan nemen; doch toen hij zich naar Dover wilde inschepen, werd hij hierin belet door een commissaris van politie, die hem een bevel van den minister van Oorlog toonde om onmiddellijk naar Parijs terug te keer en. De heer de Bourgoing heeft zijne diensten als adjudant den Prins aan geboden en zal waarschijnlijk weldra naar Zuid-Afrika vertrekken. Reuters Office verneemt van 11 Febr.jl. uit Kaapstad, dat de Engelschen, in afwachting van de versterkingen, zich tot eene defensive houding blijven bepalen. Aan de grenzen hcerschte volkomen rust. De boeren der Transvaal bleven weigerachtig om de Engelschen te helpen. De onderkoning van Britscli-Indië is door Jakoeb- Khan officieel verwittigd van het overlijden op 24 Dec. jl. van den Emir Shere Ali. DultsoLLLana. Keizer Wilhelm bragt den veldmaarschalk von Roon kort vóór zijn dood een laatste bezoek. Hij onderhield zich eenigen tijd met hem, drukte hem ten slotte geroerd de hand en nam, volgens dé Berlijnschc bladen, afscheid van zijn ouden krijgsmakker met de volgende woorden: „Ik. heb u veel, veel te dankenWees nu ook daar bove/i mijn kwartiermaker." Generaal-veldmaarsclialk graaf Moltke viert den 8 April a. s. zijn GOjarig jubiló als militair. FLusland Thans eerst worden nadere bijzonderheden hekend, omtrent den aanslag op den gouverneur van Charkow, Prins Krapot- km, gepleegd. De kogel nam zijn weg door het geopende raampje van het rijtuig, waarin de vermoorde gezeten was, doorboorde diens mantel, de linker epaulet, verpletterde het sleutelbeen en bleef in den derden halswervel zitten. Bij onderzoek bevond professor Grube, dat het onmogelijk was den kogel te verwijderen. Allerwaarschijnlijkst zijn de nihilisten de eigenlijke aanleggers van hetfeit. Belangwekkend zal het voor velen zijn te vernemen, dat een der bekendste nihilisten een eigen broeder van den vermoorde is, Prins Michael Krapotkin. Reeds sedert jaren leeft deze in balling schap te Genève, naar welke plaats hij vlugtte, na uit cle gevangenis te Moskou ontsnapt te zijn. Als een bewijs voor de vrees en ontzetting, die aller gemoederen^ voor de pest vervult, kan het volgende dienen: Op 18 Febr. jl. kwam te Praga, de voorstad van War schau, een spoortrein aan, enkel met goederen uit Astrakan, en wel viscli, balsems, pelsen, enz. IS nauwelijks waren de bewoners van Praga en van het overige Warschau onder- rigt van het feit der aankomst van dien trein, of zij ijlden, van wapenen, stokken, bijlen, enz. voorzien, naar het station en maakten daar zulk een geweld, dat de stationschef zich vorpligt zag, den geladen trein weder terug te doen keeren. De menigte was zóó opgewonden, dat de politie het niet waagde tusschenbeiden te komen. Onmogelijk is het niet, dat de politie-agentcn van dezelfde gevoelens als de menigte waren. Uit St.-Petersburg wordt van jl. Zaturdag berigt, dat dr. Blau, consul van Duitschland te Odessa, door een pistoolschot een einde aan zijn leven heeft gemaakt, ten gevolge van een strenge berisping, welke hij van Bismarck had ontvangen. Spanje. Er dreigt een ministercrisis. Martinez Campos, de gouverneur van Cuba, die naar Madrid is gekomen om over de definitieve pacificatie van het eiland gehoord te worden, verlangt tot dit doel 200 millioen francs. Het zal niemand verwonderen, dat de minister-president, bij den bekenden toestand der Spaansche financiën, zulk een buiten gewone uitgaaf niet meent te kunnen verantwoorden en liever zijn portefeuille wil nederleggen. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! 't Is u welbekend, dat ik een bepaalden afkeer heb om twee malen over hetzelfde onderwerp te schrijventhans echter dwingt mij de heer Bronkhorst, door zich ongeroepen op te werpen als kampioen roor den heer Groot, nog een enkel woord toe te voegen aan mijn verslag van de onder diens directie gehouden openbare uitvoering door de leerlingen der Gymnastiekschool alhier. Ik zal 't echter zoo kort mogelijk maken en geef u de verzekering, dat hel over deze zaak tnijn laatste woord zal zijn. Be heer B. dan verklaar» zich bereid, om wanneer ik met hem omtrent de oefeningen, die de heer Groot zijne leerlingen liet doen, in meflning verschil, die oefeningen te verdedigen. Maar is er dan in mijn verslag sprake van eene meening? Er is door mij alleen gevraagd, of het onderwijs in de gymnastiek niet veel meer nut zou kunnen doen, wanneer enz. Daarmede is dus volstrekt niet gezegd, dat het onderwijs, gelijk, het thans gegeven wordt, niet zijne goede zijde heeft, doch slechts gevraagd, of het niet nog met betere vrucht kon worden toegepast. En wanneer nu de heer B., in plaats van cp die tamelijk onschuldige vraag het antwoord te geven, daarin grond meent te vinden om mij met een zweem van ridderlijkheid, als met gesloten vizier en gevelde huis ten strijde te dagen, dan moet ik eerlijk bekennen, dat die krijgshaf tigheid, hoewel niet onvermakelijk, mij echter volstrekt niet opwekt om een kamp aan te nemen, waarvoor de reden alleen bestaat in de verbeelding des uitdagers. Had de heer B. oordeelkundig gelezen, zijn artikel eu mijn nn- plciten waren overbodig geweest, en het gemis dezer „polemiek* zou door uwe lezers zeker niet zijn betreurd. Schagen, 28 Februarij 1879. Utc correspondent Texel, 3 Maart 1879. Mijnheer de Redacteur! I)e heer Lomau deelt mij mede, naar aanleiding van mijn schrijven aan ZEd. in uwe courant van 2 Maart, dat volgens ojficiëele notulen, mijn verzoek van October 1878 om door medewerking van Bur gemeester en Wethouders, van het Gouvernement verandering in de diensturen der boot voor de wiutermaauden te verkrijgen, door hein met den meesten spoed is behandeld en reeds 14 December daaraan in de eerstvolgende llaadsvergadering is ter tafel gebragt en besproken, waarop nu 14 Februarij 11. definitief het concept-adres is vastgesteld. Gaarne voldoe ik aan hel bepaald verzoek van den heer I.oman om van dit feit publiciteit in uwe courant te geven eu voeg daarbij den liartclijken wensch dat zijne pogingen mogen slagen. Hoogachtend, TJEd. Dv. Dienaar, W. H. BRUNO BOK. Afloop der Openbare Verpachting- van Domeingronden, op 3 Maart 11. in het lokaal Tivoli te Helder, ten overstaan van den Notaris J. W. IIATTINGA RAVEN No. 1 pachter J. II. Mens voor f 5.50. No. 2 pachter G. Jannes voor f 5.No. 3 pnehter D. llab voor f 26.No. 4 pachter P. Selderbeek voor f 100.No. 5 pachter A. Zwaan voor f 53. No. 6 pachter A. Zwaan voor f 144.No. 7 pachter S. Koning voor f 19.No. 8 pachter P. Tesselaar voor f 7.No. 9 pachter A. Zwaan voor f 27.No. 10 pachter A. Zwaan voor f 15.No. 11 pachter P. Zaatman voor f 18.No. 12 pachter G. Blom voor f 80.No. 13 pachter G. Jannes voor f 48. No. 14 pachter C. Schellinger voor f 21.No. 15 pachter H. B. van Steenbergen voor f 32.No. 16 pachter H. Blom voor f 30.No. 17 pachter J. Visser voor f 31.No. 18 pachter P. Selderbeek voor f 29.No. 19 pachter J. Visser voor f 72. No. 20 pachter 11. J. Janzen voor f 93.No. 21 pachter D. Konijn voor f 87.No. 22 pachter J. II. Mens voor f 99. No. 23 pachter J. Schenkels voor f 63.No. 24 pachter J. H. Mens voor f 92.No. 25 pachter P. Selderbeek voor f 108. No. 26 pachter H. J. Janzen voor f 134.No. 27 pachter V. Hoogendijk voor f 93.No. 28 pachter J. Dil voor f 170. No. 29 pachter K. Roodt voor f 17.Alles per jaar. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 2 Maart. Zr. Ms. oorlogsstooraschip Castor, Rotterdam; Curaqao Packet, Klein, Curatjao; Sea, Evans, Savaunah; Nora, st., Londen: Cygnct, st., Liverpool; Chipchase, st., Newcastle; Eddystono, st., Ilull; Oiuline, st., Hamburg. 3 Maart. Auchises, st., 1'enang; Petrouella, Koster, Londen. Vertrokken: 1 Maart. European, st., Huil; Echo, st., Harrington; Renbow, st., London. 2 Maart. Astrea, st., Hamburg. 1TJRMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 29 stuks Paarden. Veulens. 123 Ruuderen; vlug, hoog. 106 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., vlug. 800 magere dito - 4,a 14,per stuk, stug. 881 Schapen, vette minder, Óverhouders prijshoudend, stug. 30 vette Varkens f 0,46 a 0,54 per Kgr., stug. 25 magere dito - 12,a 25,per stuk, stug. 279 ii Biggen - 5,a 8,stug. 43 stapels kleine Kaas, f 32,50 a per 50 KG. middelbare dito, f a per 50 KG. Boter f 1,271 a 1,35 per KG. Kip-Eijeren f 3,75 a 4,per 100 stuks. Eend-Eïjeren f 4,50 a per 100 stuks. MarlttTDerigrteii. Amsterdam, 1 Maart. Tarwe op lerei-iug onveranderd, Nor. f 280. Rogge op levering iets flaauwer; Maart f 145, 144; Mei f 149, 150, 151. 160; Öct. f 160, 159. Raapolie prijshoudend; Mei f 35| gedaan; Sept./Dee. f 36 j nominaal. 3 Maart. Tarwe op levering f 1 lager, Maart f 262. Rogge prijshoudend, puike oude Galatz f 170, jarige Nicolajeff f 144, jarige Taganrog f 140, 138, puike oude Taganrog f 158, jarige 1'ctersb. f 147, 143, op levering lager verkocht, in deze maand f 143, 144, Mei f 148, 149, Oct. f 159. Raapolie vast, Vliegend t 36f, Mei f 36, Sept./Dec, f 36f, fLijnolie dadelijk en Maart willig, andere termijnen traag, Vliegend f 29}, Maart f 28}, 29J, f 29, Maart/Mei f 29g, Junij/Aug. f 80J, Sept./Dec. f 29?, Vette Runderen 1ste kw. 88, 2de kw. 84 eu 3de kw. 78 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 150 a 300. Nuchtere Kalveren f4 a f 8 Vette Varkens 45 a 54 c. per KG. Alkmaar, 3 Maart. 3 Koeijen f 200 a 250. 115 vette Kalveren f 67 a 130. 56 nuchtere Kalveren f 4 a 10. Schapen f a 84 vette Varkens 42 a 56 c. per KG. 19 magere Varkens f 10 a 15. Hoorn, 1 Maart. 2 hectol. Tarwe f 10,—, hectol. Rogge f -,17 hectol. Gerst f 7,5 hectol. Haver f5,50, Mosterd zaad f19,Karweizaad f 17,25, 23 hectol. Boonen bruine f 14, witte f 15,Paarden- f 8,19 hectol. Erwten: vale f 16, heet. groene f 16,hectol. graauwe f hectol. witte f9,alles per hectol. 1495 KG. Kopboter f 1,30 a f 1,50 per KG. 3200 Kip-Eijeren f 4,a 4.50, Eend- Eijeren f -,a -,beiden per 100 stuks. 17 Paarden f 50 a 120, Koeijen f a 95 Kal veren f 5 a 20, 500 Schapen f 17 a 30, Lammeren fa 120 Varkens f 7 a 16, 31 Zeugen f 25 a 45, 400 Biggen f 3,a 6,90Kippcn f 0,60 a2,Eenden f a -,alles per stuk. Haarlem, 3 Maart. Op de Paardenmarkt zijn aangeroerd 347 stuks van inlandsch ras. De handel was matig en de prijzen liepen van f 70 tot f 600. Rotterdam, 3 Maart. Tarwe.- nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 9,25 a 10,mindere f 7,75 a 9,geringe f -,a -,Rogge. VI. en Zw. f 6,50 a 7,Flakk., Overm. en Noordbr. f 5,80 a 6,80. GerstVI., Zw., Flakk. en Overm. Winter f 7, a f 7,30, Zomer f 5,80 f 6,20. Haver: Dikke f 3,50 a f 5,—, Ordinaire f 2,a 4,80. Vlas. Op het land was de vraag vrij levendig en tot ongeveer vorige prijzen ging er heel wat om. Ter markt werden 36000 steen ter verkoop aangeboden, hoofdzakelijk bestaande uit gemeen en goed gemeen. Tot vaste prijzen werd het grootste gedeelte opgeruimd. Schiedam, 3 Maart. Jenever f 15,50, Amst. proef f 16,75. Moutwijn f 10,per N. vat. Utrecht, 3 Maart. Op de gehouden Vastenavond-Paardenmarkt waren 850 Paarden aan de lijn gebragt. De handel was levendig; de prijs was voor luxepaarden f 500 tot 900, werkpaarden f 150 tot f 400er waren ook vreemde kooplieden ter markt. Wijhe, 2 Maart. De veehandel yvns in de vorige week in deze streek zeer belangrijk. De verschillende veeprijzen daalden. 1ste soort Melkkoeijen en vooral puik jong fok vee voor België, Frankrijk en Duitschland werden met graagte genomen. Zwaar vet vee werd nu reeds voor de toekomstige feestdagen bedongen. Kampen, 3 Maart. Boter: Aangevoerd 509 vaten van 20 en 76 vaten van 10 KG., benevens 250 stukken van KG.; zij gold f 1,30 a 1,40 per KG. en f 28,— a 32.— per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 28 Febr. Hooi: Uiterdyksoh f 15 a 28 per 1000 KG. Londen, 3 Maart. 3500 Ruudereu, 11000 Schapen en Lim- meren, 100 Kalveren eu Varkens. Prijzen: Runderen 5/4, Schapen 6 8, Kalveren 6/6 en Varkens 4/4 per steen. Aurich (Oost-Friesland), 24 Februarij. De Paardenmarkt was druk bezocht, de aanvoer bedroeg 1000 stuks. Fr waren tal rijke kooplieden uit Frankrijk en België. De hoogste prijs werd besteed door de firma Bender en Strausz te Frankfort a/M., met 5050 mark. In het geheel was de aftrek goed, doch de prijzen bleven lang. Vele landbouwers hebben in dezen winter paaiden gemest, daar de haver buitengewoon hoog in prijs staat. Wegens de slechte tydsomstandighcdeii was menigeeu gedwongen le ver- koopen, soms zelfs onder de waarde, oin maar geld te maken. Vervolg Nieuwstijdingen. Benoemd tot onderwijzer aan de Normaalinrigting te Burg op Texel de heer W. Yisser, van Amsterdam. Uit Brussel berigt men dat het kasteel Tervueren geheel is verbrand. De krankzinnige ex-Keizerin Charlotte is naar Laeken overgebragt. In Engeland krijgt even als in Frankrijk de teelt der Brocoli-kool groote uitgebreidheid. Twee kolen, Pontey's White Wilcove, door een specialiteit tentoongesteld, wogen te zamen 25 kilo. Seinper Virens maakt onze warmoezeniers attent op die cultuur. °o< Heden mogen wij het groote geluk genieten, dat>c» ^J^onze geliefde Moeder haar öOsten Verj aardas jg °o<mag vieren. Uit aller naam, «x J. VAN BEÜSEKOM. jC» x&i 't Zand (Noordzijpe), 5 Maart 1879. Bevallen van een Meisje O. H. R1EKELSBUCHELE. Soerabaija, 22 Januarij 1879. De Heer en Mevronw WILLINKKETJEN betuigen hunnen welgemeenden dank voor de bewijzen van belangstelling, hun betoond bij de geboorte van hun Zoon. K. BK A AMVI8ITES zullen worden afgewacht DONDERDAG den 6den MAART a. s: Aan zeer velen alhier had ik voor mijn vertrek nog gaarne een afSOlielClSl3eZOel3L gebragt. Maar de tijd ontbrak mij. Het zij mij vergund langs dezen weg hun een welgemeend VAAHTWISIj toe te roepen. H. VRENDENBERG Cz. Den Helder, 3 Maart 1879. MEN VRAAGT voor buffet en ligt huiswerk. Adres: Bureau dezer Courant.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 3