BEKENDMAKING. BIJVOEGSEL, behoevende tot de Heldersche en Nicuwediepcr Courant van Vrijdag 28 Maart 1870, No. 38. G-emeenteraad. Zitting van Dingsdag 25 Maart 1870. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig 1(5 leden: afwezig met kennisgeving van verhindering de heer Ilattinga Raven. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goed gekeurd. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten, «le agenda vo >r deze zitting in dier voege te wijzigen, dat de behan deling der bezwaarschriften, die tegen het voljaars-kohier van den Hoofdei ij keti Omslag zijn ingediend, en «Ie vast stelling van dat kohier zelve, zal plaats hebben na de overige aan de orde gestelde onderwerpen. 't Eerst komt nu aan de orde de goedkeuring en vast stelling van 't voljanrskohier van de hondenbelasting, dienst 1870, ten bedrage van t' 701. Met eenparige stemmen wordt dit kohier goedgekeurd. Evenzoo wordt goedgekeurd het suppletoir kohier van de belasting op de honden, dienst 1878, bedragende de som \an f 111.50. Tegen beide deze kohieren waren geene bezwaarschriften ingediend. Er wordt gelezen een adres van de Commissie van Beheer der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Bewaarscholen in deze gemeente. Daarin wordt gewezen op de wenschelijkheid om, nevens de inrigting op de Vischmarkt, die door p. m. 250 leerlingen wordt bezocht, nog cene school van denzclfden aard te stichten in een ander deel der gemeente. Tot dit doel heeft zich de Commissie reeds gewend tot het hoofdbestuur der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen en tot het plaatselijk departement dier Maatschappij om geldelijke ondersteuning. Met het oog op 't belang «Ier zaak wendt zich de Com missie thans ook tot den Raad, met het verzoek om toe zegging van eene subsidie uit de gemeentekas. De Voorzitter merkt op, dat het verzoek zeer onbepaald is; dat de toestand der gemeentekas niet toelaat zich te hinden tot het verlcenen van eene niet onbelangrijke bijdrage en dat het wenschelijk zoude zijn, dat de zaak tot stand werd gebragt door particuliere hulp. Spreker doet uitkomen, dat de uitgaven der gemeentekas voor 't onderwijs reeds zeer aanzienlijk zijn. In ieder geval stelt hij voor eene nadere, meer bepaalde opgave van hetgeen door de Commissie wordt gevraagd, af te wachten, en de zaak dus tot later aan te houden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Verder wordt gelezen een adres van bewoners van het Koegras, houdende verzoek, dat in dat deel der gemeente een brandspuit worde geplaatst. Adressanten merken daarbij op, dat hij de onlangs plaats gehad hebbende branden gebleken is, dat als de bluschmi Melen van verre, uit de bebouwed ko:n der gemeente, moeten worden aangevoerd, redding van huis en inboedel in den regel geheel en al onmogelijk is. Zij geven verder in overweging om, ingeval het verzoek wordt toegestaan, de brandspuit te plaatsen aan het gehucht de Kooi. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het verzoek van adressanten zeer billijk achten, doch, voor dat er eene beslissing genomen wordt, eene bespreking van de zaak met de bewoners van 't Koegras wenschelijk achten. Daarbij zouden dan deze vragen in overweging dienen te komen: welk een soort van brandspuit 't meest geschikt is te achten; of 't niet mogelijk zou zijn, dat adressanten zelve eene spuit aanschaften, daarbij gesteund door eene subsidie uit de gemeentekas; en eindelijk, wie zich zullen belasten met de bediening der spuit en op welke wijze dat middel tor blussehing van brand ter plaatse van gevaar kan worden aangebragt. Spreker stelt voor de behandeling van dit onderwerp uit te stellen, totdat dergelijke bespre king niet adressanten heeft plaats gehad. Dienovereen komstig wordt besloten. oor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen: a. dat de heer J. L. Maascn, in de vorige zitting be noemd tot hulponderwijzer hij de openbare scholen in deze gemeente, berigt heeft ingezonden, dat hij die benoeming aanvaardt en met primo April in functie zal treden h. dat dc leden van den Raad door het bestuur der Industrieschool zijn uitgenoodigd tot hijwoning der laatste les, die gehouden zal worden in Musis Sacrum, op Zatur- dag den 29 dezer; en r. dat van de gemeentelijke geldleening, groot f 80,000, zijn uitgeloot de aandeelen Nos. 25 en 45. De Voorzitter deelt mede, dat tegen het vol jaarskohier van den Hoofdelijken Omslag zijn ingezonden 18 bezwaar schriften. Spreker vindt dat getal klein en vreest dat velen,'die verzuimd hebben het kohier in te zien, later als hun het aandagbillet wordt tehuis bezorgd, spijt zullen hebben, dat z'j van hun aanslag vooraf geen kennis hebben genomen. liet maken van aanmerkingen is dan echter te laat. I er behandeling der ingezonden bezwaren stelt de Voor zitter voor, (le openbare zitting op te heften en die te doen overgaan in eene zitting met gesloten deuren. Dienover eenkomstig wordt besloten. Bij de heropening der zitting wordt het voljaarskohicr van tien Hoofdelijken Omslag, dienst 1879, vastgesteld tot een bedrag van f 28,913.41] en wordt de zitting daarna gesloten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat op lieden door den ltaad dezer gemeente vas'gestcld en gedurende de eerstvolgende aclit werkdagen op de gewone k mtooruren ter Secretarie der gemeente voor een ie:le7 ter lezing zijn nedcrgelegd a. liet VOLJAARS-KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG, over liet dienstjaar 1879. b. Het VOIJAARS-KOHIER der BELASTING optie HONDEN, over het dienstjaar IS79. c. Het SUPPLETOIR-KOHIER der BELASTING op de HONDEN, over het dienstjaar 1S78. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAK AI AN BOSSE, Burgemeester, den 20 Maart 1S70. C. BOON, Secretaris. Berieteu betreMe le Stoiiivaartatscbappij Nederland, Prins v. Oranje. 21 Maart 18Ï9 Kaap Roca gepasseerd. Hadura 21 Maart 1879 van Penang vertrokken. Conrad28 Febr. 1879 te Batavia aangekomen. Prins II end rik. 22 Maart 1879 te Batavia aangekomen. Celebes. 23 Maart 1879 van Suez vertrokken. Kon.derNederl. 23 M art 1879 tc Southampton aangekomen. PrinsesAnialia. 9 Maart 1879 alhier aangek., vertrekt 12 April. Voorwaarts ..21 Maan van Penang naar Amsterdam vertrokken. Prinses Marie. In aanbouw te Glasgow. Koningin Emma In aanbouw te Stockton on Tees. JavaIn de Indische wateren. Stoomsnelpersdnik van A. A. Bakker Cz., te Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 5