stellen, omdat de wetenschap, dat die heer ook te Amsterdam in aanmerking komt, den kiezers aanleiding zou kunnen geven om dien candidaat niet te stemmen. De Voorzitter wijst op het gevaar van do onbekendheid met den heer de B. en vreest, dat de tegenpartij misschien op 't laatste oogenblik zou aankomen met eene bestrijding, die den goeden uitslag zou in den weg staan. De tijd, die nu nog overig is, is te kort om zich omtrent nieuwe candidaten gegevens te verschaffen. De heer Van Kluijvc verzekert, dat de kiezers ten plattenlande zeer ongezind zijn de candidatuur van den heer De B. Kops te steunen, en doet opmerken, dat dit aftredend lid niet beter in dit district bekend is dan de heer Beaufort, door hem aanbevolen. Nadat de heeren Cohen Stuart en Breebaart hadden gerepliceerd, en de heer Mooy had te kennen gegeven, dat de heer Waller, in de discussie genoemd, zich ongezind had verklaard eene candidatuur te aanvaarden, verzekerde de heer Bouricius, dat onder de wen- schen, in de vergadering te Helder geuit, ook deze behoorde, dat er nieuw bloed in de Tweede Kamer mocht komen. Spreker sloot zich bij het gesprokene door den heer Van Kluijve geheel aan en vond daarbij steun in de heeren Bruining en Boodt. De heer Stoel, de candidatuur van De Bruyn Kops verdedigende, zei, liever een reus dan een dwerg te willen. De discussie werd hiermede gesloten. De heer v. d. Kaay werd bij acclamatie, de heer De Bruyn Kops met 24 tegen 19 stemmen tot Candidaat gekozen. Op den heer De Beaufort werden 19 stemmen uitge bracht. Er waren 2 blanco-biljetten. Nadat deze uitslag bekend was, spoorde de heer Cohen Stuart tot ijverige samen werking aan. De discussie, die nu volgde, was gewijd aan de beantwoording der vraag: Is het wenschelijk, dat de vergadering zich uitspreke door het uiten van den wensch, dat de beide Candidaten zich voortaan beijveren mogen om de eenheid in de liberale partij te bevorderen en zich van kibbelarijen te onthouden? Tot dit doel werden twee motïën voorgesteld, eene van den heer Breebaart, aldus luidende: //De vergadering is van oordeel, dat, wanneer de scheur tusschen do leden der liberale partij blijft bestaan, de kiezers verplicht zullen zijn de talrijkste partij te steunen en een tweede van den heer Bruining van dezen inhoud: „De Centrale Kicsvcreeniging is van oordeel, dat aaneensluiting der liberale leden in de Tweede Kamer het eerste noodige is." De motie-Breebaart kwam in stemming en werd met 23 tegen 11 stemmen aangenomen. Tot leden van het Bestuur werden gekozen de heeren M. Cohen Stuart en M. J. Ilengeveld, beiden te Alkmaar, en C. A. Beukenkamp, te Helder. Bulterilaiici. De mannen van de Nisero zijn met het stoomschip Ajax te Suez aangekomen. Daar heeft, zooals we reeds in ons vorig mummer met enkele regels meedeelden, een berichtgever van de Standard een gesprek met hen gehad en van hen een uitvoerig verhaal vernomen van al wat zij hadden doorgestaan. Dat alles was reeds bekend. Nieuw is alleen het verhaal van hunne uitlevering, die plaats had kort nadat zij eene vergeefsche poging tot ontsnapping hadden gedaan. Voorts bleek uit hunne uitingen, dat zij zeer verontwaardigd waren over het niet terugkomen van kapitein Woudhouse, die stellig beloofd had te zullen terugkomen, en daardoor hun lot verzwaard had. Op 6 September werd hun aangekondigd, dat zij uitgeleverd zouden worden. Zij vertrokken onder sterk geleide. De reis duurde vier dagen. Al dien tijd, somtijds ook bijna den ganschen nacht door, deden zij een allermoeielijksten tocht door moerassen en rietbosschen, twee rivieren over stekende, doornat en uitgeput. Maar eindelijk zagen zij de zee en het Engelsche schip. De heer Maxwell ontving hen; de Radjah was tegenwoordig en zeide tot hem: „Ik geef u uwe landslieden terug, voor welke ik tien maanden zorg gedragen heb." De heer Maxwell bleef in het kamp van den Radjah totdat het losgeld uitbetaald was. Vooral nadat kapitein Woodhouse was heengegaan, en het bleek, dat hij niet terugkwam, was de Radjah daarover woedend en toen Tenom door de Nederlanders was gebombardeerd, waren de gevangenen, naar zij verklaarden, slecht behandeld. De hun gezonden levensmiddelen waren juist van pas gekomen; anders hadden zij wegens de slechte voeding er het leven niet afgebracht. Uit Brussel wordt geseind, dat het rijtuig van den minister Vandenpeerebooin, bij zijn bezoek te Cuesmes, in Henegouwen, met steenworpen begroet is. De glazen werden verbrijzeld en het rijtuig met slijk overdekt. Volgens een bericht uit Lissabon van den 13 dezer, is te Rio-Janeiro de Keizer van Brazilië, die zich gereed maakte om op een stoombootje een pleiziertochtje te doen, bij het aan boord gaan in het water gevallen. De inspecteur van het Marine-arscmaal en de machinist der boot brachten Z. M. weder op het droge. Jl. Zondag was er te Saragossa (Spanje) een stieren gevecht aangekondigd, waarin geen mannen, doch vrouwen als kampioenen tegen de stieren zouden optreden. De belangstelling was zeer groot en weldra verschenen de dames in het traditioneele costuum der toreadoren in het strijdperk. De eerste stier, die losgelaten werd, scheen reeds dadelijk te bespeuren, dat het een lid van 't zwakke geslacht was, dat hem tegentrad. Hij beschreef althans een halve cirkel en rende toen op de torera aan, nam haar op de hoorns en wierp haar in de lucht, zoodat zij, op den grond terugvallende, eenige zeer ongracieuse buitelingen maakte en bloedend aftrok. Dapper treedt nu een tweede heldin op het woedende dier toe, om zijne aandacht van het eerste slachtoffer af te leiden, doch ook haar nam de stier op de hoorns en wierp haar op den grond, waar zij met een bebloeden neus liegen bleef. Een derde juffrouw treedt nu, doch slechts aarzelend, in het strijdperk. Ook haar wacht geen beter lot. De stier, die blijkbaar aardigheid in de zaak kreeg, rende ook op haar toe en wierp haar omver. Geen der overige dames had lust om zich verder met hem te meten en het beest liep nu door het perk, met iets guitigs in het oog, alsof hij zeggen wilde: „Wat deden zij ook in de koude!" Het publiek had eerst braaf gelachen, doch toen er verder niets meer gebeurde, werd het ongeduldig en ontevreden. Het eischte de entrée's terug, en toen het bleek, dat de kas reeds in veiligheid gebracht was, begon het te razen en te tieren, zoodat eerst de politie en daarna drie compagniën infanterie noodig waren om het circus te doen ontruimen. Figaro zegt, dat men ook weldra te Madrid een troep dames-stierenbevechtsters zal kunnen zien optreden. Een Engelschman, Leithbright genaamd, is door de Rechtbank der Seine tot eene boete van 200 en eene schade vergoeding van f 800 francs veroordeeld, omdat hij een allerzeldzaamste!! IJslandschen sneeuwuil in den Parijschen acclimatatietuin met een stok had doodgeslagen. De vogel was in een storm op het Kanaal op het dek van de Labrador neêrgekomen. Nog slechts te Dresden, schijnt het, bezit men zulk een dier. Een zonderling voorval had dezer dagen in den stal van den landbouwer Lod. Bryneel, te Gent, plaats. Het paard, een fraai dier, heeft zich gewurgd. Het geval heeft zich aldus toegedragenhet dier had zich met een der achterpooten willen krabben en de poot was tusschen den halsband blijven vastzitten, derwijze den halsband spannende, dat het dier zichzelf wurgde. Toen men 's morgens den stal opende, leefde het nog een weinig, maar het is kort daarna gestorven. Eene internationale bijeenkomst van eigenaardige soort zoo wordt uit Bern geschreven heeft onlangs aan de Duitsch-Zwitsersch-Fransche grens plaats gevonden. Tusschen het Elzasser dorp Hettershausen, het Zwitsersche dorp Beurneversin en het Fransche dorp Rechesy staat op eene hoogte een steen, die het punt aanwijst, waar de drie grenslijnen bijeenkomen. Hier kwamen de onderwijzers van die drie plaatsen met hunne vrouwen het middagmaal houden. Over den grenssteen was eene driehoekige tafel geplaatst, waarop de disch was aangericht. Ieder der onderwijzers zat met zijne vrouw aan die zijde van de tafel, waar hij zich op vaderlandschen bodem bevond. Ieder dronk daarbij den wijn zijns lands: de Elzasser Riesling, de Zwitser Neuchateller, de Franschman Bordeaux. In het midden van de tafel was een stok geplaatst met het opschrift: „Internationaal Onderwijzers-Congres." Er werden toasten gedronken door ieder op het welzijn van zijn eigen land en men bleef tot 's avonds laat bijeen, zonder in het land zijns buurmans te komen. De Fransche philanthrope, mevrouw Meuricoffre, heeft in de Xapelsche bladen aangekondigd, dat zij dagelijks aan eiken knaap, die zich wascht en kamt, een stuiver en aan elk meisje, in dat geval verkeerende, twee stuivers uitkeert. lederen morgen verdringt zich een menigte ge- wasschen kinderen aan haar hotel. 1 ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 3 Paarden f 150 al751 Lamineren f a 30 Koeien 175 a300[ 100 mag. Varkens 16 a 30 16 Nucht.Kalveren7 a 25 224 Biggen 5 a 8 j 208 Schapen 17 a 28 12 Bokk.&Geiten 4 a 9 Ingezonden. fVeled. Heer Redacteur Veroorloof mij, den heer A. P., onderteekenaar van het inge zonden stuk in No. 125 uwer courant, te verzekeren, dat geen der drie deskundigen bij het vergelijkend examen te Burg op Texel schrijver is van de indertijd bij den heer Staderniann te Helder uit gekomen brochure over vergelijkende examens. Of de rest van zijn geschrijf beter argumenteert tegen het resultaat van vergelijkende examens, moge de heer B. uitmaken, aan wien A. P. zich in zijn schrijven richt. Dat echter dit blad de geschikte plaats is, om het voor en tegen van vergelijkende onderwijzers-examens te overwegen, betwijfelt Uw dr. Helder, 17 October, 1884. J. F. BERK. Benoemingen, ©/aas. Aan den heer J. A. Alberdingk Thijm, te Amsterdam, is vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onder scheidingsteekenen van ridder der Leopolsorde van België. Met 1 November a. s. wordt de adjunct-commissaris der loodsen te Rotterdam, A. Behrens Hzn. benoemd tot commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden, te Zaandam. De luit. ter zee 2de kl. J. C. P. Kraijenhoff van de Leur, uit Oost-Indie teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De plaatsing van don adelborst 1ste kl. C. W. Broers, met 1 November a. s., aan boord van Zr. Ms. sehroefstoomschip Bonaire, wordt ingetrokken. Op dien bodem wordt met gemelden datum geplaatst do luit. ter zee 2de kl. F. Bauduin. Met 16 dezer zijn bevorderd: tot luit. ter zee 2de kl. de adelborsten 1ste kl., J. M. Zwanenbeek Pauw, F. Bauduin, N. M. Japikse, J. A. M. Bron, A. E. Zimmerman, W. Houwing, C. C. Zegers Rijser, L. J. H. Willinge, J. J. Romein, J. W. Van Aalst, H. W. De Joncheere, J. Albarda, J. _v. d. Eist, A. L. De Kruyff, L. J. Van Heloma, A. J. Van der Paauw, P. J. Serlé, P. G. J. Graaf van Hogendorp, C. Beels en K. J. Karseboom; en is bepaald, dat de adelborsten 1ste kl. jhr. E. G. Wichers en C. W. Broers in hun tegenwoordige anciënniteit zullen worden hersteld, wanneer zij bij eventuëele bevordering in tijds voldaan hebben aan de eischen, gesteld in art. 2 der wet van 6 April 1871. Met 25 dezer wordt de machinist lste kl. v. c. E. J. Graat overgeplaatst van den torpedodienst aan boord van het sehroef stoomschip 4de kl. Bonaire en de machinist lste kl. v. c. H. J. Van Ewijk van genoemden bodem bij den torpedodienst. De machinist lste kl. B. Paling is opgenomen in het vaste corps. Vlsoti borlontori. Door het stormachtig weer der laatste dagen zijn de visschers voordurend verplicht veilige haven te houden, waardoor de markt dag aan dag van versche zeevisch verstoken blijft. Slechts twee korders waagden het gisteren zee te kiezen; een van hen kwam in den namiddag binnen met 80 tongen, 1 mand schar en 2 mandjes kleine schol; tong werd afgeslagen tegen 35 c. per stuk, schar tegen f 4 en kleine sehol tegen t 7.50 per mandje. BurgerltJlio Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: J. Zaatman, zeeman, en C. Verboom. B. J. Wollenstein, opperschipper bij de Marine, en E. Tabeling. P. Oom, stoker bij de Marine, en W. E. Spaan. Getrouwd: II. J. F. Michelhoff en M. H. A. R. Aberson. Bevallen: A. Bontes, geb. Krul, Z. A. Spierdijk, geb. Zwaan, Z. A. Van Pommcren, geb. Smit, Z. C. Polak, geb. Schrijver, Z. C. II. Koopman, geb. Brouwer, Z. H. De Heer, geb. De Wit, D. M. Kuiper, geb. Darphorn, D. W. J. Hennes, geb. Diepenveen, D. Overleden: E. C. M. A. Marchant, 6 jaren. J. W. Van Brederode, 3 weken. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. x> c I Windrichting 1 B O I *->en kracht. Barometer mM. Thermometer j C. Stand. Afw. Stand. Afw. 2 - Toe stand van de 17 12 w. 17 k. 1765.17, f6.27 13.8 18 8 nwtn. 9 766.30 f 7.501 12.9 18 12 nwtn. 7„ 767.70 f8.90 12.6 i f 1.8 0.86!Hol in z. f 2.8 I 0.87J f 0.8 0.83 Golvend MIarKttoeriolaten. TEXEL, 16 October. De prijzen van onderstaande artikelen waren als volgt; Aardappelen f 2.a 3.25 per hectoliter. Gevischt Zeegras f 3.50 a 4.25, gemaaid idem f 10 a 12 per pak van 100 kilogram; gewasschen Wol f 1.05, ongewasschen dito 95 c. per kilogram. Tarwe f 7.a 7.50, Rogge f6, Haver f 3.a 3.50, Gerst f 5 a 6, Groene Erwten f 7 a 9, Vale dito f 5.50 n 9.Koolzaad f 10, Karweizaad f 14, alles per hectoliter. ALKMAAR, 17 October. 672 hectoliter Tarwe, f 7.a f 7.75; 276 h. Rogge, f 6.37i a7.25; 633 h. Gerst, f 5.25 a 5.50, idem chev. f 6 a 7; 1715 h. Haver, f 3.— a 4.50; 443 h. Boonen, Paardenb. f 6.15 a 6.30, Bruine Boonen f 9 a 10; 83 h. Kanariezaad, f 8.15 a 9.38 h. Mosterdzaad, rood f 13.50 a f 17.75, geel f 12.50; 1 h. Koolzaad; 2 h. Blauw maan zaad, f 11.25; 15 h. Karweizaad, f 15.a 15.25; 343 h. Erwten, Groene f 11 a 14, Grauwe f 12 a 14, Vale f 9.50 a 13.— alles per hectoliter. 518 stapels Kaas, wegende 118386 kilogram. Kleine f 38, Commissie f 34 en Middelbare f 35.50 per 50 kilogram. IIOORN, 16 October. Ter waag gewogen 340 stapels Gras kaas, wegende 88,197 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 38, Commissie f 35 en Middelbare f 33 per 50 kilogram. HOORN, 17 October. Vette markt. 15 Koeien f 200 a 340, 700 Schapen f 28 a 36, 2 Stieren f 100 a 200, 73 Lammeren f 15 a 20, 2 Zeugen f 30 a 40, 6 Biggen f3,120 Kippen f 0.80 a f 2.59, alles per stuk. Handel matig. HAARLEMMERMEER, 15 October. De eerste Najaars- Paardenmarkt was weinig door koopers bezocht, en moesten dus de meeste aangevoerde onverkocht huiswaarts. Er waren aan gevoerd: 62 Paarden, 12 Hitten en een weinig Rund en Wolvee. Verkoopen hadden alleen plaats in Paarden van f 40 n 90. LEIDEN. 17 Oct. De aanvoer en prezen ter Veemarkt van heden waren als volgt54 Stieren f 58 a 265, 260 vette Ossen en Koeien f 168 a 310 of f 0.68 a 0.80 per kilogram, 95 Vare idem f 150 a 258, 260 Graskalveren f 23 a66, 52 vette idem f31 a 90 of f 0.65 a 0.80 per kilogram, 24 nuchtere idem f 9. a 18.820 vette Schapen f 23 a 36.of f 0.55 a 0.65 per kilogram, 678 weide dito f 16.a 25.—, Lammeren! af 86 magere Varkens f 15 a 27, 488 Biggen f 5.a 12.—, 2 Veulens f 75 a 110, Paarden f a 176 Kalf- en Melkkoeien f 155 a 282. BARNEVELD, 16 October. Ter Schapenmarkt werden aan gevoerd 220 stuks. Men beeteedde voor Hamels f 17 a 19, Ooien f 15 a 16, Lammeren f 12 a 14, allen per stuk. De Schapenraarkten loopen voor dit jaar ten einde. NIJMEGEN, 16 October. Uiterwaardsch hooi geldt thans f 17.a 20 en Binnenveldsch f 13 a 14.per 500 kilogram. ELBURG, 16 October. Op de eerste Najaars-Veemarkt was de aanvoer talrijker dan het vorige jaar. De handel was levendig j en vrij hooge prijzen werden bedongen. Zij verschilden naar gelang van soort en kwaliteit van f 80 tot 170. MASTENBROEK, 16 October. De prijzen van het Hooi waren per 500 kilogram als volgtKamper-eilandsch 113 a 18, Mastenbroeker en Genemuider f 12 a 14. DEVENTER, 17 October. Hooi f 20 a 30 per 1000 kilogr. I ZWOLLE, 17 October. Ter markt waren: 847 en op de stallen 450 stuks Vee. Neurende en vcrscligekalfde Koeien 1130 1 a f 260, dito Schotten en Vaarzen f 125 a 235, spoeling Koeien voor de vëtweide f 135 a 185, dito Vaarzen f 110 a 165, winter kalvende Koeien f 140 a 205, Ossen voor de vetweide f 130 a f 180, jarige Springstieren f 80 a 145, Vaarspinken f 80 a 145, Fok-kalveren 4' 34 a 64, nuchtere Kalveren fó a 12, vette Koeien en Ossen aan bonten 58 a 64 c., dito Stieren 50 a 58 c., dito Kalveren 60 a 72 c. en dito Schapen 54 a 64 c. per kilogr., Lammeren 1 10 a 20. Op 112 wagens 588 Biggen, 6weeksche j f5.a 6.50, lOweeksche f9.a 13.drachtige Varkens f a f magere f 18 a 48, vette VarkeDs (levend gewogen) 42 a 48 c. en Varkens voor Londen 36 a 40 c. per kilogram. Weêrsgesteldheid: 17 Oct. 12 u. Bewolkt, onstuimig. 18 Oct. 8 u. Bewolkt, winderig, goedweer. 18 Oct. 12 u. Bewolkt, winderig, mooiweer. MARINE-HAVEN N I E U W E D I E P. BINNENGEKOMEN SCHEPEN BESTEMD HUNNE LADING IN DE BUITPN- OF BINNENHAVEN TE LOSSEN. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. ChatharinaHclena.J.P.Brouwer.Borga. Hout. Duinker&Goedk. Trevetick, st. G. Brown. Newcastle.Steenk. Argo. M.Andersen. Kötka. Hout. Van Vliet Co. Fred.Snowdon,st.T.E.Atchinson.Newcastle.Steenk.ZurMiihlen&Co. Frcija. M.Sorendsen.Kötka. Hout. Van Vliet Co. Anna. J.H.Reichborn. Argo. J. Smit. Christiania. IJs. W. J. Van Neck. Emerald, at. A. Scofct. Sunderland.Steenk.Van Gijn Co. Vervolg Nieuwstijdingen. De Kiesvereeniging „Helder" hield jl. Donderdag avond eene vergadering in 't lokaal Tivoli alhier. De Vice-Voorzitter, de heer T. Mooy, opende deze bijeenkomst met de mededoeling, dat bet Bestuur het wenschelijk heeft geacht 't gevoelen der leden te vernemen, vóór de definitieve stemming van candidaten op de I vergadering der Centrale Kiesvereeniging, den volgenden dag te 1 Alkmaar te houden. Spreker deed uitkomen, hoe belangrijk het j is, verdeeldheid te voorkomen, verzekerde, dat reeds besprekingen van candidaten, ook met invloedrijke personen buiten deze gemeente, hebben plaats gehad, en noemde namen van mannen, die in aanmerking konden komen, om als candidaten in dit district te worden gesteld. Een levendige discussie volgde. Enkele leden toonden zich voorstanders van de meer-geavanceerde richting, en zouden zelfs de candidatuur van den heer Kappeyne kunnen en willen steunen. Verscheidene andere sprekers keurden dc verdeeldheid onder de liberale partij in de Tweede Kamer ten zeerste af en bestreden zeer ernstig de keuze van mannen, die door hunno houding veel goeds tegenhouden of onmogelijk maken. Onder deze sprekers waren er, die overigens hulde brachten aan de kunde en aan de beginselen van mannen als Van Houten, Ivappeyneen hunne j medestanders, doch die, om eenheid van streven te bevorderen, liever zagen, dat de candidaten van die richting, zij het ook tijdelijk, niet gesteld werden. Door den heer Van Voornveld werd, te midden der discussie, deze motie voorgesteld: „De vergadering acht het wenschelijk alleen zulke liberalen naar de Tweede Kamer af te vaardigen, van wie men kan verwachten, dat zij zullen medewerken tot de lang ontbeerde eenheid der liberale partij in dat Lichaam." Deze motie werd met nagenoeg algemeene stemmen aangenomen. Na deze beslissing werd het de vraag of de ver gadering 7.\<M wilde uitspreken vóór of tegen de ultra-liberalen, dus vóór of tegen de Kappeynianen. De heer Von Brucken Fock stelde voor, hieromtrent bij stemming te beslissen. Hij zelf ver klaarde zich, met het oog op de gewenschte eenheid bij de libe ralen, tegen de ultra's. In dien zin besliste ook de vergadering bij meerderheid van stemmen. Vervolgens werden nog wenschen geuit naar „nieuw bloed" in de Kamer en naar vertegenwoor- I diging minder door mannen die Mr. voor hun naam schrijven, j maar door practische mannen; terwijl nog een der sprekers er op wees, dat het wenschelijk zou zijn een zeeofficier af te vaardigen. Het spreekt van zelve dat, na het inleidend woord van den waarnemenden Voorzitter, waarmede de vergadering zich toonde te vereenigen, het kiezen van candidaten achterwege bleef. Dit werd overgelaten aan de bijeenkomst der Centrale Kiesvereeniging, in welke bijeenkomst de Kiesvereeniging „Helder" door twee der bestuursleden, de heeren Bouricius en Mooy, zal worden ver- I tegenwoordigd. Die heeren hebben alzoo de opdracht om in do bedoelde vergadering de door deze Vereeniging uitgedrukte wenschen mede te deelen en voor te st&an, en om de keuze van candidaten in dien geest te bevorderen. De behandeling van het tweede punt der agendade wensche- I lijkheid der uitbreiding van het spoorwegverkeer, werd, met al- I gemeen goedvinden, tot eene volgende bijeenkomst verdaagd. Jl. Donderdag avond had er een brand plaats in de broodbakkerij van den heer E. G. van Ede, aan de Binnenhaven alhier. De spoedig aangebrachte hulp van buren en andere personen belette den voortgang der vlammen, zoodat geene hulp van brandspuiten noodig bleek. In een voorraad takkebossen moet de brand ontstaan zijn.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1884 | | pagina 3