Hlaïazija DE CöSCOMHT. EAU DE COLOGNE Koppen's Verkoophuis. •L ADVERTENTIE N. PARFUMERIE M Stark's Tandenschuiers, Stark's Tand-Poeder, Stark's Tand-Pasta, Stark's Mondwater, VEILIGE KOOKTOESTELLEN, Prinses herhaaldelijk in 't bijzonder haar genoegen ba- tuigde, als zoovele herinneringen aan haar tweede vaderland. Terwijl de Keizer in het paleis van Prins Frederik Karei de huwelijksplechtigheid bijwoonde, wierp een twintigjarig persoon, Strolsch genaamd, een steen naar het historisch geworden hoekvenster (waar de Keizer gewoonlijk zit), in het keizerlijk paleis. Strolsch werd dadelijk gevat. Eergisteren avond moet dezelfde getneene knapenstreek plaats gehad hebben. Te Berlijn is bericht ontvangen van den dood van den consul-generaal, dr. Naclitigall, die aan Duitschlands nieuwe koloniale politiek zulk een werkzaam aandeel nam. Zijn dood wordt als een zwaar verlies voor het Duitsche rijk beschouwd. De Nordd. Allg. Ztg. bevat een levens beschrijving, waaruit blijkt dat Naclitigall zich op de terug reis bevond, om een nieuwen werkkring te beginnen. Een koopman te Dusseldorf vernam voor eenige dagen toevallig, bij het inwisselen van een coupon, dat hij reeds twee jaren geleden den hoogsten prijs 165,000 mark - getrokken had uit de Köln-Mindener spoorwegleening. Hij heeft zich natuurlijk nu gehaast om het hem toekomende geld in ontvangst te nemen. Benoemmgen, ©n®. Aan den luit. ter zee late kl. A. C. Van der Sande Lacoste is vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het ordeteeken 4de kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder Simon Bolivar, hem door den President der Yereenigde Staten van Venezuela geschonken. De tijdelyk off. van gez. 2de kl. dr. A. Winternitz wordt met 6 dezer geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier, ten einde dienst te doen in het Hospitaal der Marine. De officieren van gez. 2de kl. dr. M. Rutgers van der Loefi en A. F. Verschuur zijn, respectivelijk met ingang van 16 dezer en Juni a. s., bevorderd tot off. van gez. 1ste kl. Aan den lsten luit. T. Van Exter, van het 4de regiment vesting artillerie, is, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Door 82 korders werden jl. Dinsdag 30 tot 160 groote tongen, 65 tot 265 kleine en middelbare idem, 3 tarbotten en 1 tot 4 mandjes kleine schol aangevoerdgroote tong werd afgeslagen tegen f 0.25 k 0.30, kleine en middelbare idem tegen f 0.08 a 0.15, tarbot tegen f 8, alles per stuk, en kleine schol tegen f 1.75 tot f 3.10 per mandje. Drie en twintig beugers brachten 130 schelvisschcn, 35 tot 100 roggen en 4 kabeljauwen aanschel- visch gold ter afslag f 11.50 't honderd, rog f 0.67 tot f 0.43 en kabeljauw f 1 per stuk. Van Wieringen en Hindeloopen werd door 5 schuiten 2 tot 11 tal geep aangevoerd, die tegen f 15 tot f 17 per tal werd afgeslagen. Door 75 korders werden gisteren 25 tot 150 groote tongen, 25 tot 300 kleine en middelbare idem, 60 tot 200 schelvisschen, 1 tot 4 mandjes kleine schol en 1 tarbot aangevoerdgroote tong werd afgeslagen tegen 25 k 35 c., kleine en middelbare idem tegen 8 a 20 c. per stuk, schelvisch tegen f 11 't honderd, kleine schol tegen f2.tot f 3.25 per mandje en de tarbot tegen f 7. Tien beugers brachten 11 tot 50 roggen aan, die tegen 66 k 51 c. per stuk werden afgeslagen. Van Wieringen werd 19 tal geep aangevoerd, welke ter afslag f J.8.a f 18.50 per tal opbracht. Burgerlljlie 1. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdGeene. Getrouwd: G. H. Brakke en I. Duinker. J. Z. Stuten en I. A. Groen. J. A. Koningstein en T. Snoerwang. S. Esbach en I. Bakker. Bevallen: G. De Weever, geb. Zootjes, Z. Overleden: Jhr. W. A. Alting von Geusau, 48 jaren. Gemeente TEXEL, 30 April tot 6 Mei. Ondertrouwd: Cornelis van Heerwaardc en Vrouwtje Smit. Pieter Dros en Jantje Boon. Pieter Dyksen en Frouwtje Knol. Jacob Bakker Jz. en Reinetta Gerberdina Bakker. Jan Timmer Cz. en Jetske Bremer. Gerrit Kuiper en Maartje Zegel. Cornelis Smit en Anna Maria Dito. Getrouwd: Machicl Schoenmaker en Trijntje Barhorst. Jan Kiljan en Adriaantje Gieles. Cornelis Barhorst en Frouwtje Schaat- senberg. Dirk Krijnen Fz. en Jantje Kuiper. Geboren: Pieter Jan, zoon van Maartje Dyt en Neeltjc Reindert Smit. Overleden: Cornelia Maric Kcijzer, 2 jaar, dochter van Dirk Keijser Az. en Harretje List. Cornelis Van der Schans, 8 jaar, zoon van Albert Van der Schans en Adriaantje Visman. Leentje Tani3, 40 jaar, gehuwd met Jacob Witte. Trijntje Barhorst, 2 jaar, dochter van Johan Arnold Barhorst en Helcna Schaatsenberg. Gemeente WIERINGERWAARD, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. GeborenWillem Christiaan, zoon van Hendrik Slijboom en Maartje Metselaar. Overleden: Antje Kossen, weduwe van Jacob Otter, 71 jaren. Neeltje Dekker, weduwe van Rens Blaauboer, 87 jaren. Maartje Schenk, echtgenoote van Pieter Schoorl, 50 jaren. Dirk Jz. Kaan, echtgenoot van Anna Pott, 45 jaren. Arie Cz. Bakker, echtgenoot van Trijntje Dekker, 56 jaren. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELPER. LAND1KEET. Windrichting £3 I en kracht. Barometer Thermometer lx mM. C. Stand. Afw. i Stand. Afw. E. 12i zzo. 1.2 k. 8j nwtw. 6 h 12 wnw. 9 i, 746.82 - 13.48 749.08- 11.22 751.06 - 9.24 8.5 6.8 7.9 -3.6 -3.5 -4.3 Toe stand van de zee. Vlak. wein.gv. golvend. Wcêrsgesteldheid: 6 Mei 12 u. Bewolkt, koelweer. 7 Mei 8 u. 7 Mei 12 ti. Bewolkt, helder, winderig, koud. vaarzen 1 75 a 100, nuchtere Kalveren 18.50, Rammen f 20 a f 25, Geldeschapen f 20, éénjarige Lammeren f 8 a 9, Schrammen f 18 a 22, Biggen f 9 a 10, alles per stuk. Vette Varkens 26 c. per half kilogram. AMSTERDAM, 6 Mei. Op de Veemarkt waren aangevoerd 161 vette Kalveren, 1ste kwal. 95 c. en 2de kwal. 75 c. per kilogram87 nuchtere dito, f 6 a 92 Schapen146 vette Varkens, 40 a 48 c. per kilogram. LEEUWARDEN, 5 Mei. Op de Voorjaars-Paardenmarkt waren 81 Tuig- en 49 Werkpaarden aangevoerd. De prijzen verschilden van f 350 tot 575 voor de Tuig- en van f 75 tot f 275 voor de Werkpaarden. Er waren weinig vreemde koop lieden en niet veel bezoekers op de markt aanwezig; de kooplust was niet groot en de handel traag. KAMPEN, 4 Mei. Buiten-Hooi f 13. a 17.en Binnen- Hooi f 9.50 a 12 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 6 Mei. Hooi f 15.a 16.per 500 kilogr. SCH4CER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 4 Baarden 26 Ossen 20 Stieren 320 Geldekoeien 50 Kalf koeien 80 Vaarzen 60 Hokkelingen 32 nucht. Kalveren Rammen 620 Schapen 50 a 125 90 a 160 50 a 190 140 a 320 100 a 230 80 a 160 60 a 100 8 a 17 a -16 a 31 315 Lammeren f 9 a 14 14 Bokkend: Geiteu-0.50a 8 18 magere Varkens f 15 a 23 65 Biggen - 8 a 11 20 Kippen c. 75al50 Eenden - a Boter per kop - 65 a 70 Kaas per kilogram - 25 a 30 Kip-Eijeren per 100-210 a250 Eend-Eijeren -300 a310 MAILDAGEN De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand Mei zijn als volgt: 9 Mei Franschc mail (via Napels). 15 Mei Engelsche mail (via Brindisi). 16 Mei Hollandsche mail (van Amsterdam). 16 Mei Hollandsche mail (via Marseille). 23 Mei Franschc mail (via Napels). 26 Mei Hollandsche mail (via Marseille). 27 Mei Hollandsche mail (van Amsterdam). 29 Mei Engelsche mail (via Brindisi). Laatste buslichtingen aan het Postkantoor te Amsterdam Ned. mail (Napels) brieven 11 uur's morgensdrukwerk 10 u. 's morgens. Ned. mail (uit Amsterdam) brieven 8 u.'s morgensdrukwerken den vorigen avond 8.45. Franschc mail, brieven 4.30 u. 's avondsdrukwerken 2 u. 's av. Engelsche mail, brieven 11 u. 's morg.drukwerken 10 u. 's morg TVtfi-i-litTtJorioiM ori. TEXEL, 5 Mei. Werkpaarden f 130 a 175, oude Paarden f 40, Rijpaarden f 200 a 275, Vette Koeien f 180 a 235, Kalf- koeien f 130 a 195, Geldekoeien f 125 a 170, Melkkoeien f120 a f 190, Stieren f 80 a 110, Kalfvaarzen f 115 a 160, Gelde- Vervolg Nieuwstijdingen. Een treurmare ging jl. Dinsdag avond in deze gemeente van mond tot mond: de algemeen geachte luitenant-kolonel, Comman dant van het 4de regiment vesting-artillerie, jhr. W. A. Alting von Geusau, is overleden. In den ouderdom van 49 jaren werd hij uit den kring zijner gade en kinderen weggerukt, tengevolge eener ziekte, die reeds lang zijne krachten had ondermijnd. Voor zijne familie is zijn heengaan een zeer smartelijk, een onherstel baar verlies. Het leger mist door zijn verscheiden een kundig hoofdofficier, die zich de algemeene achting zoowel van meerderen als minderen had weten te verwerven. Doch niet slechts bij 't leger werd hij geacht en gewaardeerd, onder de burgers in deze gemeente was hij om zijne humaniteit, om zijn aangenamen omgang, om zijne belangstelling in de volksbelangen algemeen hoog geacht. Hoogst zeldzaam is het zeker, dat een officier, zoo als de heer von Geusau, te midden der burgers leeft, en zoozeer bij zyne plaatsgenooten wordt gewaardeerd. Indertijd bekleedde hij hier de betrekking van lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwys en was hij als bestuurslid werkzaam in 't plaatselijk Nutsdepartement, in de Vcreeniging Volksonderwijs en den Antidienstvervangingsbondals stichter van Floralia alhier werd hem door zyne medeleden in 't Bestuur het Eerepresidium opgedragen, en het Bestuur der Volksbijeenkomsten droeg hem 't eerelidmaatschap op. Meermalen trad hij in onderscheidene kringen als spreker op en werd hij als zoodanig ook zeer ge waardeerd. Na een zoo nuttig, welbesteed leven is de ontslapene van ons heengegaan. Het voorbeeld, dat hij gaf om voor anderen nuttig te zyn en te woekeren met de ontvangen geestesgaven, spore zeer velen onzer tot navolging aan. Op die wijze blijve hij, ook na zijn heengaan van deze aarde, leven in de harten van allen, die het voorrecht hadden hem te leeren kennen en waardeuren. Zr. Ms. schroefstoomschip Atjeh, onder bevel van den kapt. ter zee J. A. Greve, is in den namiddag van den 5 dezer te Ferrol (Spanje) aangekomen. Aan boord was alles wel. Voor een aantal kinderen en ouders van de R. C. gemeente alhier was het gisteren een belangryke feestdag. Circa 100 jonge lieden werden plechtig tot de eerste communie toegelaten. Van de parochiekerk wapperde te dier gelegenheid de Nederlandschc vlag. Gisteren namiddag werd aan den zeedijk nabij den bewa kingspost alhier het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, 't Lijkje was verborgen in een zak, waarin zich steenen bevonden, 't Is door de zorg der politic terstond naar 't Gemeente-ziekenhuis overgebracht. Een uitmuntend blijk van activiteit werd jl. Maandag avond door de politie alhier gegeven. Een ingezetene dezer gemeente, welke dien avond in gezelschap van een marinier in een koffiehuis had vertoefd, miste later zijn gouden horloge met dito ketting. Hij deed, terstond na de ontdekking, daarvan aangifte bij den com missaris van politie. Deze aangifte geschiedde te half 10 uren en reeds 2 uur later was de dief in verzekerde bewaring. Van de aangifte geschiedde terstond kennisgeving aan 't politiebureau op 't Molenplein, vanwaar tegen den tijd dat dc laatste trein hier moest aankomen, de agent van politie W. H. Karseboom, volgens voorschrift, in de richting van de Kuiperstraat zich naar het Spoorwegstation moest begeven. In de genoemde straat ontmoette de agent een paar vrouwen, die in de Steigersteeg tehuis behooren, en bij 't vermoeden dat zij een bezoek hadden gebracht aan een in de Kuiperstraat zich bevindenden winkel tot verkoop met recht van wederinkoop, hield hy de beide dames aan. In den winkel met haar aangekomen, bleek het, dat zij aldaar den vermisten ketting hadden verkocht, en nu werd weldra in 't koffiehuis in de genoemde steeg de marinier aangehouden, die zich aldaar bevond en 't horloge tusschen zijne kleederen had verborgen. Tegen half 12 uren bevond zich de oneerlijke land- verdediger reeds in verzekerde bewaring. Alhier heeft een marinier, die wegens slecht gedrag bij het algemeen depót van discipline was geplaatst, vóór zyn vertrek een korporaal een slag toegebracht. De detacheering is thans ingetrokken en hij zal voor een krijgsraad terecht staan. Men noemt als commandanten van de in dienst te stellen schroefstoomschepen 1ste klasse De Ruijter en Zilveren Kruis de kapiteins ter zee C. Ten Bosch en jhr. T. E. De Brauw, thans non-actief. Tot onderwijzeres te Zwolle is benoemd mej. G. Wijnberg; te Wieringerwaard. Tot lid van het dagelijksch bestuur der banne Valkoog is benoemd de heer P. de Boer, te Sint-Maarten. Door stemgerechtigde ingelanden van de banne Valkoog is, in plaats van wijlen den heer G. Bruin, tot hoofdingeland van het Ambacht van West-Friesland, genaamd Geestmer-Ambacht, met algemeene stemmen gekozende heer "W. Govers te Haring karspel. Benoemd tot commandant van de brandweer te Amsterdam de heer Van Moock, thans onder-commandant. Met zekerheid verneemt men, dat dc spoorlijn Hoorn- Enkhuizen met 1 Juni e. k. wordt geopend. Getrouwd: 35jarige echtvereeniging GRIETJE JONGEJAN. van JAN GIJZEN J. Z. STUTEN, le Luitenant-Ingenieur, I. A. GROEN. De Heer en Mevrouw STUTENGROEN betuigen bij deze hun hartelijken dank, ook namens hunne wederzijdsche familiebetrekkingen, voor de vele en zeer gewaardeerde blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Helder, 6 Mei 1885. Getrouwd G. H. BRAKKE I. DUINKER. Helder, 6 Mei 1885. Die, namens wederzijdsche familie, mede hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot en Vader Jhr. WILLEM ARNOLD ALTING VON GEUSAU, in leven Luitenant-Kolonel, Commandant van het 4e Regiment Vesting-Artillerie, in den ouderdom van bijna 49 jaren. Wed. M. ALTING VON GEUSAU, colen Helder, 5 Mei 1885. en kinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, bij hun vijf-en-twintigjarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen ondergeteekenden hunnen welgemeenden dank. J. ROEPER Jz, en Echtgenoote. De Veen (Texel), 7 Mei 1885. Voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid hunner 25jarige Echtvereeniging, zoo van hier ais elders, ondervonden, betuigen ondergeteekenden hunnen oprechten dank. Jb. THOMASZ en Echtgenoote. Keinsmerbrug, 8 Mei 1885. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van ons geliefd oudste dochtertje CHRISTINA, betuigen wij onzen innigen dank. Nieuwediep (Helder), 7 Mei 1885. E. H. W. WIJNMALEN. C. M. WIJNMALEN, Wijnmalen. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder Mevrouw Wed. J. VEENSTRAKONING, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Texel, 5 Mei 1885. AUG. KEIJSER. alle van 3". O. B O L Ï5 O O T, AMSTEHDAM, zijn tegen fabrieksprijzen voor HH. Winkeliers en Slijters verkrijgbaar in het L 87. Weststraat. L 88. (Proefflesoüj©s gratis), in alle bestaande soorten verkrijgbaar in het Verkoophuis „DE ROODE KOUS." JACQUES VAN ROSENDAEL. Hoofdgracht. K 84. Nieuwediep. Ontvangen geheel zonder lucht. Verder alle huishoudelijke Artikelen. LAGE PRIJZEN. X* >0° >C» >Oc Hunne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Anna Paulowna, 8 Mei 1885. Onder dankbetuiging voor de door haar en wijlen haren Echtgenoot genoten begunstiging, heeft ondergeteekende de eer aan hare cliënten te berichten, dat de laatstelijk door haar gedreven zaak in Gouden- en Zilveren Werken van af heden is overgegaan op haren behuwdzoon D. Pz. BAKKER, die zij beleefdelijk aanbeveelt. Wed. J. KALIS Jz.—LIST. Texel, 8 Mei 1885. Zicli refereerende aan bovenstaande mede- deeling, beveelt ondergeteekende zich bij deze beleefdelijk aan. D. Pz. BAKKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 3