DEPOTS VAM THEE. PILLEN H. HOYTING VAN DER VEGT, Caisse Hypothécaire van Brussel. M. RAVENSWAAY ZONEN, AMSTERDAMSCHE COURANT. TELEGRAM, GEEN OORLOG! Gemeenteraad van Zijpe. Oud-Officier van Gezondheid, Geneeslieer te Texel, bericht, dat hij is VERHUISD van De Cocksdorp naar DE WAAL. jO esoliilitoaar bij K. A. SCHENK, te Wieringerwaard: De Stier NIKOLAAS, S. I. N°. 322 N. R. Stamboek, afkomstig van Jansje K. I. N°. 672 N. R. Stamboek. Dekgeld 10 gulden per koe. Ingeschreven Stieren beschikbaar bij J. BAKKER Jz., Wieringerwaard. Dekgeld 2.50. Directie der Agentschappen voor Nederland Bankastrnat, 20, \S GRA VEN DAGE. De Caisse Hypothecaire te Brussel verschaft groote en kleine kapitalen onder le hypothecair verband op landerijen, gebouwen (ook in aanbouw), aflosbaar in annuïteiten (geene vooruitbetaling). Posten beneden f 5000 worden niet dan bij uitzondering aangenomen. Agent voor HelderSchagen, Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen t/m. Medemblik, de eilanden Texel en Wieringcn, L. W. F. OUDENHOVEN, Makelaar te Helderdie te spreken is: maandags CAFÉ SUISSE, Kal verstraat, Amsterdam, van 14 uren 's middagsDonderdags Hotel VREDELUST te Schagen, van 1012 uren 's morgens; Zaterdag'» van 113 uren 's middags HELDERSCHE WAPEN, bij den Heer PABST te Alkmaar. EXTRA G0EDK00PE BOEKBINDERIJ. NETTE EN SOLIEDE AFLEVERING binnen 4 i 6 dazen. HOOFDGRACHT. HELDER. SPOORSTRAAT. uit het magazijn van te «ORIFCHEM. Deze THEEËN worden afgeleverd in ver- zegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons, met vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevensstaand Merk, volgens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geëerde orders aanbevelende. Nieuwediep. A. METZELAAR, Binnenhaven 12. Helder. J. BREEBAART, Langestraat. Wieringen. J. D. BOERSEN. Schagen. J. DENIJS. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Auistcrdamselie Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amstcrdauische Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen- Bureau: Lokaal „De Brakke Grond,'" Ne* 53. Galachtigheidziekte aan den lever. Na lang nat weder zal de heete zomerzon veroorzaken, dat de lucht overvloedig met ver derfelijke dampen is opgevuld, welke dampen koorts en ontsteking in de darmen zullen voortbrengen. Om de werkeloosheid van den lever, (hetwelk gewoonlijk de eerste vermaning van koorts is) te doen ophouden, zijn de pillen van professor Holloway weergaloos. Deze pillen zijn zoo gemakkelijk en zoo goedkoop te verkrijgen, dat men niet bevreesd behoeft te zijn, om ze dadelijk te kunnen gebruiken in gevallen van misselijkheid, slechte spijs vertering, ongestelden lever, stijve darmen in een woord in alle ongemakken der functiën. Deze pillen hebben een gelukkiger uitwerking op de verteringsorganen dan eenig ander geneesmiddel hetzij plantaardig of mineraal. Door het gebruik van dezelven kan men zich eene goede gezondheid verzekeren. Zoo even brengt ons de fakrikant van de Yocohama stroohoeden het bericht, dat de oorlog niet doorgaat, aan- fezien zijn commissie voor Rusland niet klaar is kunnen omen. Genoemde fabriek, waarmede reeds jaren door mij is zaken gedaan, doet mij het bericht, dat hij mij al zijn Yocohama hoeden, welke voor Rusland bestemd waren, toe zal zenden, en daar ik een voorstander van de vrede ben, heeft het mij doen besluiten, deze partij in ontvangst te nemen. Een ieder wordt aangeraden tot het koopen van een Yoco- hama-stroohoed, niet alleen hij de vrede, tusschen Rusland en Engeland bewaart, maar om de groote voordeelen, die i daaraan verbonden zijn, b. v. Ansjovischvisschers, Rogbeugers j of Geeptrekkers, voorzien van deze hoed, kunnen erop rekenen, dat de visch naar den wal komt. Huisvaders, welke soms in treurige stemming verkeeren, wordt hij bijzonder aangeraden, daar hij de vredebode is, die de lachspieren in beweging 1 brengt. HH. Yischhandelarenvoorzie u van deze hoed, daar hij geen tegenslagen op de markt bezorgt. Bijzonder wordt hij aangeraden in gemeenten waar wel eens verschil van gevoelen bestaat, want voor dusdanige vergaderingen zijn er eenige voorzien met dinamiet (vorm pistache), dezelfde stof waarmede ons vischgebouw in de lucht is gesprongen. Dames worden bijzonder attent gemaakt op dezen hoed, welke voor hen twee voordeelen afwerpt: ten eerste een geschikte zon- of tuinhoed en ten tweede is hij uitmuntend geschikt voor tournure. Per stuK 80 cents. Eenig adres Hoofdgracht K 52 Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers, ^oor den verkoop in het groot vervoege men zich Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Zitting van Dinsdag 5 Mei. Afwezig de heeren van Beusckom en Zijm. Na de opening der zitting worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Door den secretaris wordt voorgelezen een nader verzoek om ontslag tegen 15 Mei a. s. van mej. Heemskerk onderwijzeres te Oudesluis. Wordt met algemeene stemmen verleend. De secretaris deelt mede dat zich voor de vacante betrekking vier sollicitanten hebben aangemeld. Hieruit is door het Dag. Best. eene voordracht opgemaakt van drie personen, met name: mej. H. Van Binnendijk, van Veenhuizen; mej. A. J. Gieren, van Texel; en E. Van Middelburg, van Hengeloo. De eerste werd No. 1 gesteld om de bijzonder gunstige getuig schriften door haar overgelegd en waarvan de secretaris enkelen voorlas. Met algemeene stemmen werd mej. Van Binnendijk benoemd. Nu wordt aan de orde gesteld de benoeming van drie leden in de Schoolcommissie. Dit geeft aanleiding tot discussie tusschen de heeren Nobel en Fransen. De eerste betoogt namelijk nadrukkelijk van den heer Fransen bij eene vorige gelegenheid, waarbij genoemde heer verklaarde niet te weten of' de Schoolcommissie eenig nut deed ja dan neen, dat deze commissie wel degelijk reden van beslaan heeftzoo niet om den directen invloed door haar op het onderwijs uitgeoefend, dan toch als adviseerend comité, waar het noodig is den raad omtrent verschillende zaken in te lichten. Het oordeel van den heer Fransen dat het toezicht op de scholen evengoed aan B. en W. kan worden overgelaten wordt bestreden door den heer Schuit, die meent dat de werkzaamheden van het Dag. Best. uitgebreid genoeg zijn en het toezicht houden over 5 scholen, die over alle deelen der gemeente verspreid zyn, nog al eene bewerkelijke zaak is. Dit wordt door den heer Bier steker ten volle beaamd. De Voorzitter merkt op dat commissie feitelijk bestaat eu dus compleet dient te worden gemaakt. Diensvolgens stelt hij voor tot de benoeming over te gaan en legt der vergadering eene voordracht voor, echter met de ver klaring, dat men zich daaraan niet behoeft te houden. Na stemming blijken benoemd te zijn de heeren W. v. d. Stee, H. G. Kist en D. Jimmink. Daarop wordt aan de orde gesteld de vraag, wat dit jaar te doen met de voortbrengselen van het handwerkonderwijs aan de openbare scholen. Het vorige jaar werden de bruikbare stukken verdeeld onder de behoeftigen der gemeente en de minder bruik bare geschonken aan degenen, die dezelve verwaardigden. De heer Schuit spreekt zijne tevredenheid uit over de vorde ringen door hem opgemerkt en stelt voor, dit jaar de collectie te stellen ter beschikking van het Weeshuis en met de stukken, die daar niet gebruikt kunnen worden, te handelen als ten vorigen jare. Na eenige discussie werd alzoo besloten. Wordt door den Voorzitter voorgelezen een schrijven van den heer J. Peetoom, inhoudende kennisgeving van zijn vertrek uit de gemeente, van de overdracht zijner zaken aan den heer H. A. Voogel en het verzoek om de leverantie van de gemeente, hem voor dit jaar opgedragen, te mogen overdoen aan zijnen opvolger, met inachtneming van de gestelde voorwaarden. Wordt met algemeene stemmen besloten hierop toestemmend te antwoorden. Bij de rondvraag verzoekt de heer Nobel inlichtingen omtrent het schoolpad aan 't Zand. De Voorzitter zegt, dat hierin slechts verbetering is te krijgen door middel van een adres van den minister, waarin met grondige redenen wordt bewezen, dat verbete ring noodzakelijk is. De heer Schuit oordeelt, dat met het oog op de omstandigheid, dat de toestand in den herfst en winter het ongunstigst is, het beste zal zijn met dit adres tot die tijd te wachten, opdat een onderzoek in loco de onhoudbaarheid beter in het licht kan stellen. Men oordeelt echter over het algemeen, dat het beter is er direct werk van tc maken, en dien overeen komstig wordt met algemeene stemmen, behalve die van den heer Schuit, besloten. De heer Paalberg vraagt hoe het staat met de benoeming van eenen dokter, in antwoord waarop de Voorzitter mededeelt, dat als zoodanig benoemd werd de heer Wiegersma van Heer-Hugo- waard. Omtrent het juiste tydstip van zijne komst kan echter nog met zekerheid niets worden gezegd. De heer Biersteker heeft van den hoofdonderwijzer aan de Burgorbrug hét verzoek ontvangen om den Raad voor te stellen de som, die jaarlijks uitgetrokken wordt voor het schoonhouden van dc school aldaar te verhoogenaangezien de daarvoor aan gestelde persoon, die het werk uitmuntend uitvoert, daarmede niet kan worden beloond. De Voorzitter stelt voor hiernaar een onderzoek in te stellen en later te beslissen. In dien zin wordt besloten. Daarna werd de vergadering gesloten. BurgerllJ Stand. Gemeente WIERINGEN, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd cn GetrouwdJohannes Takes en Antje Dovis. Dirk Tijsen en Mijntje Halfmeer. Geboren: Neeltje, dochter van N. Rotgans en Tetje Kort. Cornelis, zoon van J. Keizer en Trijntje Asjes. Stijntje, dochter van J. Evers en Mietje Pruimeboom. Aaltje, dochter van B. Kale- reld en Geertje Tijsen. Jacoba, dochter van-N. Wagemaker en Maartje Bakker. - Overleden: Anthonius Johannes" van Doorn, 70 jaren, echt genoot van Wilhelmina Christina Johanna Meijer. Trijntje Tijsen, 37 jaren, echlgenoote van Cornelis Kroon. Gemeente ZIJPE, van 25 April tot 1 Mei. OndertrouwdReindert Buisman, jonkman, arbeider, 23 jaren, i en Catharina Kator, jongedochter, 25 jaren. Pieter Swager, jonkman, landman 26 jaren, en Maartje Boontjes, 28 jaren. Getrouwd: Klaas Melker, jonkman, vletschipper, 29 jaren, en Jannetje Sncekes, jongedochter, 22 jaren. Pieter Rampen, jonk man, timmerman, 21 jaren, en Trijntje Delver, jongedochter, 23 jaren. GeborenGuurtje, dochter van Klaas Raven en Neeltje Hoog- land. Hendrica Maria, dochter van Klaas Tcsselaar en Anna j Esseling. Reijer, zoon van Pieter Delver en Trijntje Rampen. Cornelis, zoon van Klaas Smit en Neeltje Dekker. Maria I Catharina, dochter van Johannes Bruin en Cornelia Stuijt. 1 Overleden: Geene. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 30 April. OndertrouwdJacob Schoor) en Guurtje Spaans. Meijert Grootes en Iefje Brommer. Jacob Waiboer en Jantje Grootes. Isaac David Werkendam en Klaartje Schager. Jan Kater en Immetje Winkel. Dirk Klaaren en Antje Wardenaar. Getrouwd: Jacob Schoorl, jonkman, 27 jaren en Guurtje Spaans, jongedochter, 19 jaren. Geboren: Jacob, zoon van Hendrik Beek en Grietje Groet. Aagje, dochter van Gerrit Kleen en Cornelia Wit. Jan Dirk, zoon van Jan Aij en Grietje Liefhebber. Cornelis, zoon van Adriaan Van der Welle en Maartje Keelman. Teetje, dochter van Albert Maats en Tryntje Van Herwerden. Willempje, dochter van Willem Stammes (overleden) en Neeltje Van Stipriaan. Overleden: Cornelis Blaauboer, 6 weken, zoon van Jacob Blaauboer en Maartje Slik. Pieter Bruin, 65 jaren, echtgenoot van Jannetje Raven. Marinus Van dc Klooster, 17 dagen, zoon van Lambrecbt Van de Klooster en Soutje Mereboer. Arie Zander, 20 jaren, zoon van Jacob Zander en Neeltje Lodder. Willem Smit, 12 weken, zoon van Klaas Smit en Jansje Roggeveen. Jan Muller,^ 61 jaren, echtgenoot van Aaltje Bruin. Cornelis, De Jonge, 54 jaren, weduwnaar van Maartje Brederode. Antje Kerkmeer, 9 jaren, dochter van Klaas Kerkmeer en Marijtje Dekker. Gemeente SCHOORL, van 1 tot 30 April. OndertrouwdCornelis Hoogvorst en Maartje Hoogvorst. Hendrik Schenk en Grietje Keuris. Klaas Praat en Maartje Dekker. Getrouwd: Dirk Blom en Jantje Witsen. Dirk Duin en Trijntje Hopman. Johannes Kager en Clementia Polle. Hendrik Hoogvorst en Guurtje Barsingerhorn. Geboren: Anna, dochter van wijlen Petrus Schoen en Geertje Zonderzorg. Anna Catharina Geertruida, dochter van Pieter Keuris en Trijntje Rood. Gijsbertus Petrus, zoon van Pieter Wever en Marijtje Stam. Hendrik, zoon van Jan Beemsterboer en Martha Sluijs. Sytje, dochter van Pieter Duin en Sijtje Bruin. Overleden: Petrus Schoen, 46 jaren, echtgenoot van Geertje Zonderzorg. Elizabeth Roozendaal, dochter van Pieter Roozendaal en Maria Smit, 3 maanden. Grietje Zwart, 86 jaren, weduwe van Sjoerd Blok. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 lot 30 April. Ondertrouwd: J. Schilder en G. Konijn. A. v. d. Wel en D. Groot. A. De Boer en T. Groot. K. Hemke en A. Meijer. A. Brink en A. Buter. A. Mak en A. Boots. H. Kos en N. Vethaak. K. v. d. Molen en B. v. Schagen. W. Scholten en M. Stam. Cs. Rootjes en G. Jonker. Getrouwd: J. Boekestein, weduwnaar van B. v. d. Meer, en W. Maartens. J. Schilder en G. Konijn. A. Dc Boer en T. Groot. A. v. d. Wel en D. Groot. K. Hemke en A. Meijer. Bevallen: N. Meereboer, geb. Volkers, Z. D. Beers, geb. Pannekeet, D. C. Blauwboer, geb. v. d. Oord, Z. J. Stam, geb. De Groot, Z. G. Hes, geb. van Dam, D. M. Leegwater, geb. Middelbeek, Z. M. Stam, geb. Kriller, Z. G. Beek, geb. Stap, D. G. Dekker, geb. v. d. Grift, D. F. Chattillon, geb. Veer, Z. H. Kostelijk, geb. De Ruiter, D. Overleden: Trijntje Ursem, 1 maand. Dieuwertje Beets, 2 jaren. Jan Liefhebber, 25 jaren. Pieter Os, echtgenoot van Trijntje Schaap, 35 jaren. Klaas Konijn, 6 maanden. Petrus Stet, 10 jaren. Maartje Meereboer, 14 maanden. Pieter Danen- berg, echtgenoot van T. Mettes, 56 jaren. Maartje Klomp, echtgenoot van A. v. d. Gragt, 40 jaren. Levenloos aangegeven dochter van Aart Kriek en Antje Mienis. Jan Oukes, 26 jaren. Gemeente OUDE-NIEDORP, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelis Moejes en Trijntje Geusebroek. Dirk Spanjaard en Maartje Amels. Pieter Koppes en Maartje Sneekes. Theodorus Bruin en Aafje Dekker. Geboren: Trijntje, dochter van Theodorus Droog en Aagje Commandeur. Overleden: Jantje Kuiper, echtgenoote van Jan Spaans, 24 jaren. Cornelis Wit, zoon van Jacob Wit en Guurtje Bart, 10 jaren. Gemeente NIEUWE-NEEDORP, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: Dirk Jacob Ruijter en Tryntje Fijnheer. Kornelis Beers, wonende te Heer-Hugowaard en Maartje Veldman. Siraon De Boer, wonende te Hensbroek en Simontje Meiten. Gerrit Braak, wonende te Egmond Binnen, en Styntje Groot. Arie Groot en Agatlia Groot. Pieter Broekhuizen en Dieuwertje Bossen, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: D. J. Ruijter en T. Fijnheer. K. Beers en M. Veldman. S. De Boer en S. Mclten. G. Braak en S. Groot. GeborenAlida, dochter van Jacob Visser en Maartje Kramer. Maria, dochter van Gerrit Van der Oord en Dieuwertje Koning. Overleden: Pieter Bijhouwer, echtgenoot van Grietje Modder, 54 jaren. Pieter Brak, zoon van Klaas Brak en Trijntje Schoen, 25 jaren. Gemeente NOORDSCHARWOUDE, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelis Swager, 24 jaren, en Grietje Baan, 23 jaren. Geboren: Maartje, dochter van Arie Borst en Grietje Nat. Albert, zoon van Gerrit De Boer en Antje Tiel. Willebrordus, zoon van Laurentius Wahlen en Tryntje Bos. OverledenCornelis Pranger, 63 jaren, weduwnaar van Grietje Stam, vroeger van Maartje Borst. Gemeente OUDKARSPEL, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Geboren: Cornelis, zoon van J. Oudhuis en C. Overtoom. Arie, zoon van C. Kroon Az. en M. Rootjes. Cornelis Johannes Alexander, zoon van A. A. Van der Busse en C. Schagen. Overleden: Cornelis Bood, 27 jaren, echtgenoot van Grietje Kroon. Grietje Kroon, 25 jaren, echtgenoote van Cornelis Bood. Cornelis Oudhuis, 12 dagen, zoon van J. Oudhuis en C. Overtoom. Bregtje Joman, 60 jaren, weduwe van Floris Butter. Guurtje Joman, 13 weken. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: Klaas Blom, jonkman, 31 jaren, wonende te Callantsoog, en Jantje Bas, jongedochter, 22 jaren. Jan Hoek, jonkman, 24 jaren, en Antje Bijpost, jongedochter, 21 jaren. Getrouwd: Jan Broerscn, jonkman, 29 jaren, cn Catharina Schilder, jongedochter, 22 jaren. Jan Bruin, jonkman, 28 jaren, en Geertje Volkers, jongedochter, 26 jaren. Arie Van Twuiver, jonkman, 29 jaren, en Dieuwertje Kuiper, jongedochter, 23 jaren. GeborenJannetje, dochter van Jan Middelbeek en Trijntje Gelder. Trijntje, dochter van Jan Stoop en Antje Zut. Gerrit, zoon van Herke Joffer eu Aafje Dikstaal. Cornelis, zoon van Jan Jansen en Antje Kale. Beins, zoon van Klaas De Bakker en Trijntje Heertjes. Overleden: Antje Roos, 20 maanden. Jantje Hoek, 37 jaren, echtgenoote van Jan Tol. Cornelia Groot, 37 jaren, echtgenoote van Maarten Blankendaal. Bregje Kruijer, 27 jaren, echtgenoote van Jan Koomen. Jan Groot, 78 jaren, weduwnaar van Trijntje Brouwer. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieawediop.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 4