KENNISGEVING. ADVERTENTIE N. OPENBARE VERKOOPING. Qe Vrouw met liet Strijkijzer, De commandeerende officieren van die bodcma, respectievelijk de kapt. ter zee C. Ten Bosch en de kapt.-luit. ter zee G. J. Buyskes, H. Schotborgh, P. G. Bruch en J. Loots, worden met die datums eervol van het door hen gevoerde bevel ontheven, en op non-activiteit gesteld. Opgave van geplaatste, overgeplaatste en op non-activiteit gestelde officieren, enz. der zeemacht: Luit. ter zee 1ste kl. N. W. Van Aramers, lste off. ramschip Stier; idem 2de kl. jhr. J. A. G. Van der Staal, idemidem L. J. Van der Mandele, idem; off. van gez. lste kl. dr. H. J. Van Rhijn, idemoff. van adra. 2de kl. A. Vermeulen, idem luit. ter zee lste kl. K. J. Bal, lste off. ramschip Buffel; idem 2de kl. G. C. D. baron Van Hardenbroek, idem; adelborst lste kl. J. II. Hummel, idem; idem W. A. J. Van Diggelen, idem; idem F. A. Sobels, idemoff. van gez. 2do^ kl. J. A. Portengen, idemluit. ter zee 2de kl. P. D. Ilolzapffel, rammonitor Matador idem C. L. Groll, idem; tijdelijk off. van gez. 2de kl. dr. E. TVIory, idemluit. ter zee lste kl. W. Romer, lste off. monitor Cerberus, idem; idem 2de kl. G. L. Goedhart, idem; idem J. A. C. ridder van Rappard, idem; off. van gez. 2de kl. W. W. Van der Vegt, idem; luit. ter zee lste kl. E. Kempe, van rol wachtschip te Hellevoetsluis en belast met het bevel over de stoomkanonneerboot No. 3; idem 2de kl. E. De Haan, van idem en gedetacheerd aan boord idem idem lste kl. O. C. A. J. Moreau, van rol wachtschip alhier en belast met het bevel over de stoom kanonneerboot Ulfr; idem 2de kl. M. Van Nassau, van idem en gedetacheerd aan boord idem; idem lste kl. J. Dalen, van idem en belast met het bevel over de stoomkanonneerboot Hefring; adelborst lste kl. M. W. Houck, van idem en gedetacheerd aan boord idemluit. ter zee lste kl. C. Vreede, van rol wachtschip te Amsterdam en belast met het bevel over de stoomkanonneer boot Das; adelborst lste kl. J. P. Guepin, van idem gedetacheerd aan boord idem; luit. ter zee 2de kl. jhr. H. L. Wichers, van idem en gedetacheerd aan boord van de stoomkanonneerboot Bulgia, allen op non-activiteit met 24 October; idem lste kl, H. Velthuyzen, van gedetacheerd bij den Marine- torpedodienstidem 2de kl. H. Slot, van idem, beide op non activiteit met 15 October; idem J. W. H. F. Van Maren Bentz van den Berg, van gedetacheerd bij het Departement van Marine; idem J. G. A. Goedhart, van fregat Evertsen; off van gez. lste kl. G. Poolman, van idem; off. van adm. lste kl. F. F. A. Canneel, van idem; idem 2de kl. A. M. Post Uiterweer, van idem, allen op non- activiteit met 15 November; kapt.-luit-. ter zee D. W. Weys, van belast met de waarneming der betrekking van onderdirecteur en havenmeester der Marine te Hellevoetsluis; kapt.-luit. ter zee J. F. M. Lange, van lste off. wachtschip alhier; luit. ter zee lste kl. P. D. A. Frankamp, van toegevoegd aan den onderdirecteur der Marine te Hellevoet sluis, allen op non-activiteit met 31 October; idem J. H. Mijer, van idem alhier; idem W. C. A. Ziegenhirt von Rosenthal, van rol wachtschip te Hellevoetsluis en belast met het bevel over de stoomkanonneerboot Hydra, op non-activiteit met 15 November; idem 2de kl. J. P. Van Rossum, artilleric-instructieschip Het Loo, op non-activiteit met 31 October; idem J. J. Missing, van instructie-schip Marnix, op non-acti viteit met 15 October; idem E. E. Dullemond, van schroefstoomschip Aruba, op non activiteit met 24 October; idem W. Naudin ten Cate, van idem, op non-activiteit met 15 November; idem D. A. Van Drooge, van wachtschip alhier; idem A. A. Flaes, van idem, op non-activiteit met 24 Octobor; idem F. Bot, van idem, op non-activiteit met 15 November: idem R. Posthumus Mcijjes, van idem te Hellevoetsluis; idem B. P. J. G. Mol, van idemidem H. C. A. Schlüter, van idem te Amsterdam, allen op non-activiteit met 24 October; off. van gez. lste kl. J. Van Lith Harrcboraée, opleidingsschip Anna Panlowna; idem 2de kl. H. G. Ringeling, instructie-schip Marnix, op non-activiteit met 31 October. off van adm. 2de kl. J. F. Van Gelsdorp, van schroefstoomschip Aruba; idem H. J. Van der Meer, van instructieschip Marnix; idem F. H. A. Van der Burgh, van wachtschip alhier, allen op non-activiteit met 24 October; luit. ter zee lste kl. H. ftijgh, van rol wachtschip te Amster dam, en belast met het bevel over de stoomkanonneerboot Brak, op gedetacheerd te 's Hage, met 11 October; idem 2de kl. D. A. Kraijenhoff van de Leur, van idem en gedetacheerd aan boord idem, op non-activiteit met 10 October, van non-activiteit op gedetacheerd by het Departement van Marine, af deeling hydrographie, met 1 November; idem lste kl. A. Van den Pauvert, van rol wachtschip te Amsterdam en belast met het bevel over de stoomkanonneerboot Bulgia, op gedetacheerd alhier; idem C. J. G. De Booy, van lste off. rammanitor Matador, op wachtschip te Hellevoetsluis; luit. ter zee 2de kl. C. F. Gobius, van rammonitor Matador, op idem idem J. W. Bos Janszen, van ramschip Buffel, op idem; idem J. H. Commijs, van idem, op schroefstoomschip Aruba; idem J. B. A. Jonckheere, van idem Stier, op wachtschip alhier; idem W. T. De Booy, van idem, op idem: idem J. L. Hanewinckel, van monitor Cerberus, op idem te Amsterdam, allen op 25 October kapt.-luit. ter zee F. J. Stockhuysen, van non-activiteit, op belast met de waarneming der betrekking van onderdirecteur en havenmeester der Marine te Hellevoetsluis; kapt.-luit. ter zee P. J. Zaal, van non-activiteit op lste off. wachtschip alhierluit. ter zee lste kl. M. F. Tydcman, van gedetacheerd te Hellevoet sluis, op toegevoegd aan den onderdirecteur der Marine te Helle voetsluis, beiden 1 November; idem Z. J. Cambier, van gedetacheerd alhier, op toegevoegd aau den onderdirecteur der Marine alhieridem H. Van der Meer, van lsten off fregat Evertsen, op rol wachtschip te Hellevoetsluis, en belast met het bevel over de kanonneerboot Hydra; idem A. G. J. Kroef, van fregat Evertsen, op gedetacheerd bij het Depar tement van Marine, en toegevoegd aan den inspecteur van 's Ryks stoomvaartdienst, allen op 16 November; idem J. Bollaan, van idem, op schroefstoomschip Atjeh, op 1 November; idem F. Böthlingk, van idem op wachtschip alhier, op 18 November; idem A. C. Van der Sandc Lacoste, van gedetacheerd bij den Marine-torpedodienst op wachtschip alhier, op 16 October; idem 2de kl. J. E. J. Eybergen, van fregat Evertsen, op wachtschip alhier; idem G. Witsen Elias, van idem, op wacht schip te Hellevoetsluis. beiden met 16 November; idem P. H. Brocx, van non-activiteit op artillerie-instructie- schip Het Loo, op 1 November; idem J. J. W. H. Van der Toorn, van idem, op instructieschip Marnix, op 16 October; idem E. A. Steinmetz, van idem, op schroefstoomschip Aruba, op 16 November; idem J. H. Calmeijer, van idem, op wachtschip te Amsterdam, op 16 October; off van gez. lste kl. dr. C. J. J. Hirschig, wachtschip te Hellevoetsluis, op opleidingsschip Anna Paulowna, op 1 November idem C. J. Kleyn, van non-activiteit op wachtschip te Helle voetsluis, idem idem 2de kl. W. Meyboom, idem op instructieschip Marnix, idem: off van adm. 2de kl. F. H. M. Rant, op ram schip Buffel, idem, op 25 October. idem C. V. Veldman, van monitor Cerberus, op schroefstoomschip Aruba, idemidem K. A. De Josselin de Jong, van rammonitor Matador, op wachtschip alhier, idem; idem lste kl. M. C. Hazen berg, van non-activiteit, op gedetacheerd alhier, op 1 November kapt. der mariniers H. A. J. Batteké, van fregat Evertsen en belast met het bevel over het aan boord van dien bodem inge scheept detachement mariniers, ter beschikking gesteld van den commandant van het corps mariniers, op 15 November; 2de luit. der mariniers C. Van der Ban, van fregat Evertsen, idem idem; idem E. Berdenis van Berlekom, idem, idem idem; A. de Tim merman, idem, idem idem; J. G. Schraver, idem, idem idem; W. G. Vennekool, idem, idem idem. De kapt. der mariniers J. L. Cadet wordt met 31 Oct. a. s. ontheven van de waarneming der betrekking van adjudant by den commandant van dat corps, en die betrekking met 1 Nov. opgedragen aan den kapt. I. B. Verhcy. V l«iolilDer lc titen.. Door 1 korder werden jl. Zaterdag 48 groote tongen, 125 kleine en middelbare idem en 2 manden scharren aangevoerd; groote tong werd afgeslagen 35 c., kleine en middelbare idem tegen 6 5 15 c. per stuk en scharren tegen f 3 per mand. liurKorlUlio stand., Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. Ondertrouwd: W. Rasch, matroos en A. Roomeijer. GetrouwdGeene. Bevallen: T. Goos, geb. Bijl, D. C. Schutte, geb. Beon, Z. C. De Munck, geb. Blikkenhorst, Z. M. P. Van der Sande, geb. Speijdel, Z. A. Koole, geb. Van Zuijlen, Z. A. Verheus, geb. Raap, D. N. Venema, geb. Van der Wijk, D. A. M. E. Vos, geb. Abbenes, Z. J. Snip, geb. Veen, Z. N. H. Giltjes, geb. Franse, Z. E. P. Lafeber, geb. Collet, Z. OverledenK. J. Kok, 63 jaren. J. Van der Kleij, 46 jaren. Gemeente ZIJPE, van 19 tot 25 September. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. GeborenGerardus Petrus, zoon van Jan Slijkerman en Ca- tharina Bruin. Karl Wilhelm Adolf, zoon van Gerhard Heinrich Friedrich Meyer en Anna Christine Caroline Habermann. Jacob, zoon van Cornelis Bellis en Hendrica Korsman. Hendrik, zoon van Thijs Wals en Jannetje De Reus. Dirk, zoon van Cornelis Schuitemaker en Jannetje Ott. Johannes Leonardus. zoon van Willem Visser en Jacoba Hoff. Overleden: Elisabeth Schoen, 85 jaren, eerst weduwe van Jan Waag, later van Willem Schuijt. Gemeente SCHAGEN, van 22 tot 28 September. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Bevallen: Christoffelina Meurs, geb. Kramer, D. Overleden: Johanna Dignum, 22 jaren en 2 maanden. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. 1 September I Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer c. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand.Afw. Stand. Afw. 27 12 o. 0.1 k. 1 757.58, -2.92 11.0 -4.6 0.74 Vlak. 28 12 nto. 0.2 758.86i - 1.54 11.2 -4.3 0.75 29 8 z. 6 756.57 -3.83 9.0 -4.3 0.89 wein.gv. 29 12 z. 10 755.031 -5.37 9.7 -5.7 0.92 Weersgesteldheid27 Sept. 12 u. Helder, lichtbewolkt, mooiweer. 28Sept. 12 u. Helder, bewolkt mooiweer. 29 Sept. 8 u. Betrokken, regen, winderig. 29 Sept. 12 u. ii ST00MVAART-MAAT8CHAPP1J NEDERLAND. OP REIS VAN BATAVIA NAAR AMSTERDAM l'rins Frederik.. 26 September St. Vincent gepasseerd. Prins v. Oranje.. 24 September van Port-Saïd vertrokken. Koningin Emma.. 12 September van Padang vertrokken. Prs. Wilhelmina22 September van Padang vertrokken. OP REIS VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA: tladura26 Augustus van Atjeh vertrokken. Soenda24 September Point de Galle gepasseerd. Burgem. denTex. 22 September van Suez vertrokken. óumatra23 September van Genua vertrokken. C onrad28 September St. Vincent gepasseerd. IN LADING NAAR NEDERLAND: Prins Alexander. 9 September te Batavia aangekomen. Prinses Amalia.. 20 September te Batavia aangekomen. IN LADING NAAR OOST-INDIË: Prinses Marie.... Vertrekt 30 September van Amsterdam. Prins Hendrik... Vertrekt 10 October van Amsterdam. VoorwaartsVertrekt 21 October van Amsterdam. PURMERENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 422 stapels kleineKaas a f 31.2Middelb. a f 24.peróOkilo: 1244 kilogr. Boter: laagste prijs f 1.30, hoogste f 1.40 per kil. 450 Runderen; vlug, prijshoudend. 25 Paarden. 176 vette Kalveren, f 0.50 a 0.70 per pond, vlug. 114 nuchtere f 10 a 24 per stuk, stug. 98 vette Varkens, f 0.44 a 0.52 per pond, vlüg. 85 magere f 14 a 25 per stuk, stug. 264 Biggen, f 5.a 9.per stuk, stug. 2531 Schapen en Lammeren: stug, laag in prijs. 800 manden Appelen, f 1.50 a 3.per mand. 400 manden Peren, f 3. a 6.per mand. Kip-Eieren f 4.50 a 5.Eend-Eieren f per 100. MarK-fberloliten. TEXEL, 27 September. Onderstaande artikelen golden de volgende pryzenKooboter 55 c. en Schapenboter 50 c. per half kilogram. Kip-eieren f 3.50 per 100 stuks. Hooi f 12 a 14 per 500 kilogram. Wilde Ecuden 60 a 65 c., Hazen f 1.50 a f 1.75 en wilde Konijnen f 45 a 55 c. per half kilogram. Koe huiden 40 c. en Kalishuiden 50 c. per kilogram; Paardenhuiden f 8 a 9 per stuk. ALKMAAR, 28 September. 1 Koe f 260 a ,159 vette Kalveren f 25 a 96, 9 nuchtere dito f 15 a 24, 975 Schapen f 21 a 29.26 magere Varkens f 13 a 18, alles per stuk; 92 vette Varkens, 42 a 50 c. per kilogram. AMSTERDAM, 28 September. Op de Veemarkt waren aan- voerd: 556 Runderen, 8ste kw. 74, 2de kw! 65 en 3de kw. 60 c. per kilogram; Melk- en Kalf koeien f 110 a 260, 17 Graskalveren, f 20 a 30, 39 nuchtere Kalveren f 7 a 15, 50 Schapen en Lam meren, f 22 a 14 per stuk; 461 vette Varkens, 38 a 46 c. per kilogram2 Biggen. De pryzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok- kummer Jainmu f 1.80 a 2.dito Franeker f 1.80 a 1.90; dito dubbelde f 1.60 a 1.70; dito Engelsche f 1.10 a 1.20; Zeewsche spuische Jammen f 2.10 a 2.50; dito Flakkeesche f 2.a 2.20; dito Blauwe f 1.50 a 1.70; Gele. Blauwe f 1. a f 1.30; dito Kralen f 1.30 a 1.50; Pruisische Hamburgers f 2.50 a 2.60; Katwijker zand f2 a 3; Noordwijker zand f 2.50 a f 4.dito Hillegommer f 1.50 a 3.50; Zeouwsche Pooters f 1.a 1.10; IJpolder Champignons f 1.30 a 1.40. Aangevoerd 10 versche ladingen. RENKUM, 27 September. Uiterwaardsch Hooi f 18 a 20 en Binnenveldsch f 14 a 15 per 500 kilogram. HETEREN, 25 September. Uiterwaardsch Hooi f 15 a 18 en Binnenveldsch t 12 a 14 per 500 kilogram. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. schroefstoomschip De Ruyter, commandant kapt. ter zee jhr. T. E. De Brauw, is in den avond van 25 dezer van Suez vertrokken, ter opvolging zijner bestemming naar Oost-Indië. Aan boord was alles wel. Door het Amsterdamsch Variétés- en Operetten-gezelschap A. Van Zuylen en Co. zal Zondag a. s. in Tivoli worden opge voerd het kluchtspel Naar Zandvoort, van W. N. Peypers. Dit gezelschap bestaat, zegt het N. v. d. D., voor een groot gedeelte uit voormalige leden van het Hollandsch tooneelgezel- schap, dat verleden winter in den Parkschouwburg te Amsterdam voorstellingen gaf, voor zoover deze niet aan andere schouwburgen verbonden zijn. Met genoegen zagen wij den heer A. Van Zuylen en mej. A. Fuchs de hoofdrollen vervullen in het boven genoemde kluchtspel, waarin weliswaar geen plaats is voor een eigenlijke intrigue, maar daarentegen des te meer voor vroolijke tooneeltjes en coupletten, waarin vooral de heer Van Zuylen zeer werd toegejuicht. In de onderaardsche gangen der fortificatiën alhier heeft men eene sterke echo bemerkt. Vooral die, welke in het fort Erfprins wordt gehoord, moet zoo krachtig en verrassend zijn, dat zij de vermaarde echo van Muiderberg zelfs overtreft. In den afgeloopen nacht heeft ten huize van K. H., aan de Zuidstraat alhier, een begin van brand plaats gehad. Met behulp der buren mocht men er in slagen, den verderen voort gang te stuiten. Jl. Zondag namiddag werd de sergeant der mariniers J. G. alhier door zijne vrouw met een mes in de linkerborst gestoken. Een drietal officieren van gezondheid der Marine waren weldra ter plaatse om heelkundige hulp aan den gewonde te verleenen. De vrouw begaf zich na het in drift volvoeren van deze daad naar de politiewacht op 't Molenplein en begaf zich vrijwillig in arrest. De wond is niet gevaarlyk; de gekwetste zal spoedig weder hersteld zijn. Beroepen te Heenvliet ds. B. Jelgersma, predikant te Simonshaven. Tot pastoor der parochie van den H. Joseph te 's Hage is door den bisschop van Haarlem benoemd de heer A. W. Scholte, thans pastoor te Enkhuizen. Aan de ingezetenen dezer gemeente wordt kennis gegeven, dat de inzameling van vuilnis, asch, beer, enz., en het ledigen van privaatputten van af 1 October e. k. van gemeentewege zal geschieden, als volgt: Tot de afgifte van vuilnis, asch en ander afval zal aan ieder huis, om den anderen dag, zooveel mogelijk op vaste uren, gelegenheid gegeven worden. De personen, die met de inzameling belast worden, zullen van hunne aanwezigheid door ratelen, of door schellen aan de woningen doen blijken. Het ledigen der bcertonnen of zoogenaamde nachtemmers, zal verricht worden op de dagen en uren, waarop dit tot heden plaats heeft. De afhaling dier stoffen geschiedt kosteloos. Het ledigen van privaatputten zal geschieden in de week volgende op die waarin de aanvrage daartoe gedaan is. De aanvragen moeten schriftelijk en portvrij worden geadresseerd aan N. C. RANDA, Hoogstraat, I No. 491. De kosten van het ledigen van een beerput van gewone grootte zijn hoogstens f 2. Op Zon- en erkende feestdagen wordt niet gewerkt. Klachten over de dienstuitvoering kunnen ingeschreven worden in een register, hetwelk op de Secretarie der gemeente tot dat einde is nedergelegd. Helder, den 28 September 1885. De Commissie belast met de Gemeente-reiniging. Heden ontving ik het treurig bericht van het overlijden van mijn echtgenoot T. C. GOBEE, Commandant a/b. Zr. Ms. wachtschip te Soerabaia. Nieuwediep, 23 September 1885. A. GOBÉE, geb. KLOPPERT. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na een geduldig lijden van zes weken, onze geliefde jongste zoon CORNELIS HENDRIK, in den jeugdigen leeftijd van 15 jaar en 3 maanden. A. P. SIPMAN. P. SIPMAN—ZWART. Anna Paulowna, 28 September 1885. De Heer en Mevrouw VAN ROSSUMWELLAN betuigen hun dank voor de bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner dochter. K.raö-lllVisit©S worden afgewacht 1 en 2 October. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijken gaven van hunne belangstelling op 23 Sept. jl. J. VISSER. A. VISSER—KRUITEN. De Makelaar J. H. MOOJEN, te Texel, is van meening, namens zijne principalen, op Donderdag 1 October, 's morgens 11 uren, in het lokaal DE VERGULDE KIKKERT, aan Den Burg ten overstaan van den Deurwaarder bONIXG. publiek te verkoopen: Eene aanzienlijke partij Manufacturen, bestaande inBaai, Buksking, Engelsch Leer, Pilow, witte Linnens, Katoen, Marseille, Sajet, Breikatoen, Plooisel, Vilten en Wollen Rokken en Dekens. Voorts: BORSTELWERK, WASKAARSEN, enz. De goederen worden tot eiken prijs verkocht. Opgeld IO°/0. Betaling I .lannari 1886* parodie op DE VROUW MET DE KARBONKELSTEENEN, is binnenkort verkrijgbaar bij den Boekhandelaar H. A. ST ADERMAN N, Helder. Prijs 50 cents. Het BOVENHUIS, hoek Kruisweg, thans bewoond door den WelEd. Gestr. Heer van der Meer» wordt tegen 15 November aanstaande TB HUTJR. aangeboden door GUST. BUHSE*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 3