firma (Gruson te Bucknu-Manpleiibursr) en mn oen Fransch fabriek (firma ChamonH in het departement der Loire) ieder het vervaardigen van een proef toren opgedragen. De Duitsche firma heeft gewerkt naar het plan van een majoor der Duitsche, de Fransche naar dat van een majoor der Fransche genie. De Duitsche toren is gemakkelijker draai baar, omdat hij van lichter ijzer vervaardigd is; de Fransche is van pantserplaten ter dikte van 40 centimeter vervaardigd en heeft den cilyndervorm der monitorsde Duitsche heeft platen van slechts 20 centimeter, maar is in koepel- of parapluie-vorm, ten einde den slag der vijandelijke projec tielen minder hevig te maken. Voor het beschieten der torens zullen Krup-kanonnen en mortieren van 15 en 21 centimeter gebruikt worden. Van het Loo schrijft men aan het Dagblad: „HH. MM. de Koning en «Ie Koningin zullen Dinsdag a. s., des middags omstreeks 4 uur, met Prinses Wilhelmina en met gevolg per extra-trein langs den Rijnspoorweg van het Loo in de residentie terngkeeren. Jl. Maandag heeft Z. M. aan de laatste jachtpartij voor dit jaar deelgenomen. Ds. Bourlier, predikant bij de Waalsche gemeente te 's Hage, zal op den eersten Kerstdag in de kapel van het paleis het Loo, de godsdienstoefening leiden. Donderdag middag te 4 uren zal H. M. de Koningin, evenals andere jaren, geschenken van den Kerstboom uitdeelen. De Tweede Kamer heeft gisteren avond hoofdstuk Koloniën aangenomen met 59 tegen 2 stemmen. De sluiting van de jacht op klein wild is voor Noordholland bepaald op Donderdag 31 dezer, met zons ondergang. Het verkoopen, te koop uitstallen en vervoeren van wild zal uiterlijk tot en met 14 Januari 1886 mogen plaats hebben. Van Terschelling wordt gemeld, dat, volgens mede- deelingen van aldaar tehuis behoorende visschers, de Norröna, een schip dat een paar jaar geleden op de kust aldaar strandde en zonk, thans weer uit de diepte opwerkt, zoodat er de planken uit opdrijven. Wel een bewijs hoe woelig het zand is aan de kusten der Noordzee-eilanden. Het Hof te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den makelaar Gerrit Visser en veroordeelde hem tot negen maanden celstraf. Hoe gevaarlijk het is, op eene stalling groen papier als gordijnen te bezigen, bleek dezer dagen te Stolwijk. Twee pinken hadden op eene hofstede aldaar dergelijk papier weten machtig te worden en er van gegeten, met het gevolg, dat heiden stierven. Een kantoorbediende te Amsterdam had van eene tante, die het tijdige met het eeuwige verwisselde, eene som van f 6000 geërfd en waande zich toen schatrijk. Hij zwoer zijne aangebedene, eene fladderzieke Duitsche schoone, met een bijzonder elastiek hart, hem te volgen. Toen hij zijn rijksdaalders liet rinkelen, was zij spoedig genegen met hem mee te gaan: „zwei Seele und eine Hütte/ enz. Zij kwamen in Dusseldorf en namen hun intrek in een Schenkwirthschaft, tevens logement, in de Uhlanenkazernestrasse. De eerste dag was heerlijk en onze Amsterdamsehe pennenlikker, thans gepromoveerd tot «/Steinreicher Hollender,was in den zevenden hemel. Toen hij echter den volgenden dag 's morgens zijn schoone zocht, was zij spoorloos verdwenen, en met haar de koffer en de portefeuille van onzen beklagenswaardigen stadge noot. Dezer dagen kwam een erg vermagerd, bleek jonkman, zooals men dat noemt met de kous op den kop, in de stad zijner vaderen terug. Hij had van Emmerik af geloopen en zag er uit als een echte ridder van de droevige figuur, 't Was onze kantoorbediende: een weinig rijker aan ervaring en bezield met de gedachte „Geld alleen maakt niet gelukkig." (Amsterd. Crt.) De uitvindster der polka was een boerinnetje, dat in dienst stond bij een burger te Elbekorteletz, en op zekeren Zondag voor tijdverdrijf een zelf bedachten dans uitvoerde en een daarbij passende melodie zong. Toevallig was de musicus Joseph Neruda ooggetuige van dezen geïmprovi seerden dans, schreef de melodie op en maakte ze in het 3 uren verder gelegen Praag hekend, waar de nieuwe dans polka gedoopt werd, en van nu af verder naar Parijs, Londen en New-York kwam. De uitvindster van den Hans heeft zeker wel nooit vernomen, welke gevolgen haar Zondagsgenoegen voor de balzalen der elegante wereld heeft gehad. niet meer te dempen is. Ik voelde mij doodarm en diep ramp zalig; totdat ik u heb gevonden, Frans. En die villa? ja, die behoort my toe; papa had deze al voor mij bestemd, toen hy haar liet bouwen. Ik heb daar rustige, gelukkige dagen met hem doorgebracht maar nu kan ik niet zonder schrik en ontzetting aan dat huis terugdenken. Het is nog altijd leeg en verlatenik ben er nooit weer geweest, 't Is zoo afgrijselijk, Frans, iemand die men vereerd en bemind heeft, op die manier te vinden zoo „Was ik er maar niet over begonnen, Truida!" zuchtte hij. „Neem mij toch niet kwalijk „Ge kondt het niet weten, Frans. Niemand heeft er ooit iets van vernomen, dan wij, de familie." En alsof ze het gesprek op een ander onderwerp wilde brengen, ging zij haastig voort „Ik dank u nog wel, mijn beste, voor dat mooie vers: Ik heb u nameloos bemind 1" En ze streelde zijn hand en drukte deze aan hare lippen. „Myn arme, kleine Truida!" Zoo stonden ze nog een poos, terwijl lentelucht en lentegeuren hen omgaven. „Het onweer komt nader," zeide hy eindelyk; zij wikkelde zich uit zijne armen en verliet het. vertrek. Frans hoorde haar op den overloop heen en weder loopen, deuren en vensters sluiten en met de sleutels rammelen. Ze zag na of alles tegen den nacht goed was bezorgd en verzekerd. Hij bracht de hand aan het voorhoofd en bedacht, wie hem eigenlijk over die villa had gesproken, en begaf zich naar zijn eigen kamer, in de hoop dat het hem daar misschien te binnen zou schieten. Na een korte poos kwam de jonge vrouw terug met haar sleutelmandje aan den arm. Ze hief het lieve gelaat naar hem op. „Frans," zeide zij, „wat wilde die agent vandaag toch van u hebben Hij zag haar staroogend aan, alsof een bliksemstraal eensklaps vóór hem in den grond was geslagen. „Juist, juist!" En hij sloeg zich met de hand tegen het voorhoofd, alsof hem plotseling inviel, wat hij tevergeefs had trachten te bedenken. „Wat hij wilde hebben? O, niets Truida, niets van belang." Zij zag hem verbaasd aan, maar zweeg. Het was hare gewoonte niet, tweemaal iets te vragen, als zij geen antwoord kreeg. Het zou dan ook zeker niets van belang zijn geweest. (Wordt vervolgd.) Dr. SCHAEPMAN EN HET SOCIALISME. Voor een zeèr talrijk publiek, leden cn niet-leden der Katholieke Leesveree- uigiiig, trad dr. Schaapman, lid vnn de Tweede Kamer, jl. Maandag avond in Diligeutia te 's Hage als spreker op, met het onderwerp: „Het Socialisme." Kr bestaat, nldus ting spreker aan, een zaak, die aller aandacht getrokken heeft en ook trekken moester bestaat een Sociale-kwestic, waarvoor wij onze oogen niet mogen sluiten. Er bestaat in den tegenwoordigen tijd een toe stand, die niet getuigt van een gezond leven, maar van overprikkeling. En al beu ik couigszins huiverig die toestanden hier te bespreken, het voegt ons niet, over die vcrschijuselen te zwijgen. Om een vijand met vrucht te be strijden, moeten wij hem kennen. Op populaircn toon weuschte spreker het Socialisme te behandelen. Wat is de Sociaal-democratie P stelde spr. als eerste vraag, waarop hij tevens het ant woord gaf. Sociaal-democratie heet de vertegenwoordiging eener richting, die, door hor- vonning vau het Staatswezen, hervorming der maatschappij wil bereikeu; de volle regeeriug van het volk door het volk. Eene richting, die loon eu arbeid op gelijke wijze doet toekomen, op goljjkc wijze wil verdeelen. Eene richting, die aan holle theoriën schijn vau leven tracht te geven, die woorden geeft, doch ook niets don woordeu, die in uevelachtige beelden het volk tracht te begoochelen door het verkondigen van de leuze: Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap. Vrijheid, door de Sociaal-democratie verkondigd, is eeu onbereikbaar ideaal. Gelijkheid ten eeueumale onmogelijk, want reeds na een seconde zou die gelijkheid weder verbroken zijn. Gelijkheid is een droombeeld! Een lenze verkondigd, niet door ernstige mannen, maar door dwergen. Geen mannen die als Marot zullen 3terven iu een badkuip, getroffen door de hand van Charlottc Corday, maar die wel zorgen zullen op het donzeu bed te sterven. Wat spreker vooral met walging vervulde was het soort van Godvreeze-mom, waarmee de Sociaal-democratie zich bedekt. „Zijn dan niet alle menschen voor God gelijk?" Aldus vragen zij. Neen, antwoordde spr. hen daarop. „God is gelijk voor menschen." „Zullen toch een Koning en een bedelaar in hunne verantwoordiug voor God gelijkstaan?" Daarna haalde spreker een citaat aau uit het orgaan der Sociaal-democraten „Recht voor allen," do rijkste bloemlezing op Nederlaudschen bodem, waarop de 19de eeuw bogen kan, gelijk spr. bet noemde. „De ('ntechisuius voor het volk," aldus luidde liet opschrift van het daarin voorkomend artikel. Wat is belasting? Aldus de eerste vraag in den Catechismus. Eu het antwoord zegt: Belasting is het bloed des volks. Wie over dat geld te beschikken heeft, behoort het te beschouwen als het bloed des volks. Ellendige verminking van woorden, noemde spr. het, dat men wil zeggen, dat de milliocnen op de begrooting gebracht, worden geperst uit het volk. Maar wat verstaan die heereu dun door het volk? Is het volk dan niet auders dan de zoogenaamde vierde en vijfde klasse? Verstaan zij dan alleeu door het volk hen die de heeren, of als zij willen burgers Domela Nieuwenhuis en Fortuyn volgen? Neen, het volk is céu en ondeelbaar en spreker, tot het volk behoorende, zou doen, aldns verzekerde hy, wat in zyn vermogen was, en daarvoor werken als een man. met al de kracht die in hem was. De Sociaal-Dcmocrateu zeggen tot den werkman, dat alle winsten door zijn arbeid worden gewonnen, doch zon het den werkman mogelijk zijn te werken, wanneer hem de groudstoffen niet werden geleverd? De groote belofte, die de Sociaal-democratie aau de wereld geeft, is dat de belofte van meerdere beschaving? Hare beloften bewegen zich uitsluitend iu den kring van hot „hebben." Ieder zal hebben een grooter deel van het levensgenot, dan hij op 't oogen- blik heeft. Genietingen, ziedaar alles. En wat belooft zij het vaderland Wanneer ik de keuze had tusschcn soorten van barbaren, dan zou ik, zeide spr., liever arm iu arm gaan met de edele barbaren, die gezongen hebben „Allous enfants de la patrie," die de Alpen zijn overgclrokkeu om de palm der overwinning weg te dragen bij Austerlitz eu Marengo, dan inct den socialist. Daarna trad spr. in eene beschouwing van de Parijzer-commune, zoo uitvoe rig beschreven in „l.es confessions de Paris." Wat dedeu de „helden?'1 Gaven zij de uitgehongerde Parijzenaars brood? Neen, uauwelijks hadden zij zich de overwiuuing verzekerd, of zij zochten zich de beste appnrtementen uit en tooiden zich met uniformen, bouter dan waarmede Multatuli den Koning tooide iu zijne „Vorstenschool." Wat deed Fcrdinand Lasalle, die de Duitsche arbeiders heeft wakker geschud, een mau die zijne taak zoo ernstig opvatte? Hij verslingerde zich aan een Fraulein en kwam om iu een ellendig duel voor die deerne. Wanneer wij hier de doodeu konden oproepen, aan de eene zijde de gevalle nen voor die hooggeroemde vrijheid, die hun leven op de barricaden lieten, aan de andere zijde de soldaten van Napoleon, gebleven in de golven vau de Berezina, de zaudwoestyn van Egypte en de vlakte van Waterloo, de ecrstcu zonden hunne leiders vervloeken, die hun droombeelden voorspiegelden die zij nimmer verwezenlijkten, cn de anderen, de soldaten, die oude lieldcD, zouden wederom huu leider begroeten met een „vive 1'Empereur Doch ik kan, aldus besloot de heer Sehoepraan, niet eindigen met een hulde aan de Ccsars. Da C'osta zeide: om bet ondier te doodeu, daartoe behoort meer. De Sociaal-democratie zal nic* overwonnen worden door de Ccsars, doch een hooger macht zal haar verbrijzelen, de macht van het kindeke Bethlehems. Met onverzwakte aandacht werd, als altoos, deze redenaar aangehoord, eu de uitbundige toejuichingen, die hein ten deel vielen, getuigden vau den diepen indruk, dien zijne woorden hadden gemaakt. (Het Vaderland.i Benoemingen, enz.. De heer J. Van der Maaten, deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, is tevens benoemd tot deurwaarder bij het Kantongerecht te Schagen, in plaats van den heer P. J. Zipp, eervol ontslagen. Tot burgemeester van Noordscbarwoude is benoemd de heer C. Kroon Mz. en tot idem van Scboorl de heer J. C. Peeck, beiden secretaris dier gemeenten. Tot ridder der Orde van den den Nederlandschen Leeuw is benoemd de majoor H. T. Schalken, van den Staf der genie, eerstaanwezend ingenieur te Amsterdam. Aan den luit. ter zee 2de kl. W. Voormolen is vergunning verleend tot hetvaannemen en dragen van bet ordeteeken 4de kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder Simon Bolivar, hem door den President der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Vlsola'berloliten.. Jl. Maandag kwamen binnen de sloepen Ebenhaezer, schipper Langbroek, Onbestendigheid, schipper Van Eek, en Presto II, schipper Zwartvcld, te zamen met 11,800 scbelvisschen, die ter afslag f 12 tot f 13 't honderd opbrachten. 11 korders en beugers brachten 150 tot 250 schelvisschen, 20 tot 75 groote, 20 tot 100 kleine tongen en 2 tot 12 mandjes kleine schol ter afslagschel- visch gold f 13.50 tot f 15.50 't honderd, groote tong 65 c. en kleine idem 7 a 20 c. per stuk, en kleine schol f 3.15 a 4. per mandje. Dinsdag kwam binnen de sloep Adriana Lumina, schipper De Korte, met 3300 schelvisschen en 8 kabeljauwen. Schelvisch gold f 13 't honderd en kabeljauw f 3.70 per stuk. Zestig beugers brachten 90 tot 300 schelvisschen en 8 tot 15 kabeljauwen, en ten Scheveninger bom 110 bunschollen, 100 groote-, en 200 Buitenland. De wapenstilstand tusschen Bulgarije en Servië, tot 1 Maart durende, is onderteekend op den grondslag van de door de militaire commissie gestelde bepalingen. Ook de Servische en Bulgaarsche commissarissen hebben mede- onderteekend. Van de zijde der Serviërs zal met de ont ruiming van liet bezette grondgebied worden begonnen. Langs de geheele grens zal eene strook lands van 3 kilo meters als onzijdig gebied beschouwd worden. De oorlog- voerende partijen zullen onverwijld gedelegeerden tot het voeren der vredesonderhandelingen moeten benoemen. Uit Stokholm wordt aan de N. Rott. Crt. gemeld, j dat de te Westervik en omstreken uitgebroken crisis in j den uitvoerhandel van hout reeds ongeveer 20 firma's genoopt heeft hare betalingen te staken en dat nog meer faillissementen worden verwacht. In Italië valt in de laatste dagen verbazend veel sneeuw. Uit Larino werd te Rome bericht ontvangen, dat het geheele personeel van dit station op de Termoli-baan 1 door de sneeuwmassa's geblokkeerd was. Ook bet personeel van het station van Bonefio, op 10 kilometers van het dorp, was met 11 reizigers geheel door de sneeuw ingesloten. Vanderbildt had niet lang geleden voor 250,000 dollars een familiegrafkelder laten maken, ingericht voor 72 lijken. Hij zelf is No. 1. kleine tongen ter afslag. Schelvisch gold-f 16 tot 19.50't honderd, kabeljauw f 2.80 a 2.90, bunschol en groote tong 70 c. en kleine tong 7 a 20 c. per stuk. Gisteren zijn aangekomen de sloepen M. I). 2, schipper Van den Hoek, M. D. 8, schipper Van den Hoek, en M. D. 17, schipper Jongejan. gezamenlijk aanbrengende 1)800 schelvisschen, 30 kabel jauwen en óón hen vleet, terwijl door 64 beugers 60 tot 400 schelvisschen en 3 tot 14 kabeljauwen, eu door 21 korders 55 tot 160 groote tongen, 25 tot 200 kleine en middelbare idem, 3 tarbotten, 20 tot 80 groote schollen en 3 tot 1 mandjes kleine schol werden aangevoerd schelvisch werd afgeslagen tegen f 10.50 tot 19 't honderd, kabeljauw tegen f 2.50 a 3.25, groote tong tegen 65 a 60 c. kleine en middelbare idem tegen 6 a 20 c. tarbot tegen f 9 en 15, groote schol tegen 70 c. alles per stuk, kleine schol tegen f 3.60 per mandje en vleet tegen 1' 17 per ben. BurgerilJK.© Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdGeene. Gehuwd: B. Cazemier en T. Van der Wolt. J. W. Van der Heide en M. L. E. Keiser. H. Terpstra en N. Rensmaag. G. II. Hanekamp en J. Smeets. Bevallen: K. Knol, geb. Buis, Z. Overleden: H. Van Rees, 22 jaren. J. Groerr, 5 maanden. N. De Nooij, 4 maanden. C. Van der Haagen, 65 jaren. Levenloos aangegeven 1. Gemeente TEXEL, van 17 tot 23 December. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. GeborenElisabeth, dochter van Jacob Kok Gz. en Engeltje Kok. Johannes Cornclis, zoon van Cornelis Bakker Wz. Jr. en Annaafje Witte. Overleden: Jacob Van der Kloot, 79 jaren, gehuwd met Marina Coruelia Stccnland. Cornelisje Dryver, 15 jaren, dochter van Willem Drijver (overleden) en Engeltje Plaatsman. Cornelis Koning, 85 jaren, weduwnaar van Beatrix Maria Kikkert. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. 1 E c Windrichting Barometer mM. Thermometer C. Toc- \s 3 i stand Q D en kracht. Stand.Afw. Stand, j Afw. g o van dc zee. 23 21 24 12 8 12 ntw. 16 k. zotz. 0.1 zzo. 0.3 772.18J 11.98 774.20 f 14.00 773 85 f 13.65 4.5 f 0.7 1.2 1 -1.6 8.2 -0.5 0.80 golvend. 0.89 Vlak. 0.81 W'oérsgesteldheid23 Dec. 12 u. Bewolkt, buiig weer. 24 Dec. 8 u. Bewolkt, helder, mooiwccr. 24 Dec. 12 u. Volgens telegrafisch bericht uit New-York kan er tusschen 24 cn 26 dezer stormweder verwacht worden op de Engelsehc, Fransche en Noorache kusten. 320ste Staats-loterij. Derde klasse. Tweede lijst: No. 1933 f 25,000. No. 1073 f 2000. No. 15320 f 1000. Nos. 4231, 10782 en 14757 ieder f 400. No. 2840 f 200. Nos. 4486, 12820, 14361 en 15226 ieder f 100. Derde lijst: No. 5657 f 1500. Nos. 840, 5226 en 10553 ieder f 1000. Nos. 4914 f 200. Nos. 3062, 9187, 10700, 12830, 13588, 16804 en 20808 ieder f 100. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 12 Paarden 1 40 a 140 1755 Lammeren t 12 a 22 Ossen - a Bokkend: Geiten- a Stieren a j 30 magere Varkens f 8 a 12 15 Gcldekoeien - 60 a 190 17 Biggen - 4£ a 7 Kalf koeien a 30 Kippen c. 40al25 Vaarzen - a 60 Eenden - 80 al00 HokkelingeD - a Boter per kop - 65 a 70 7 nucht. Kalveren - 12 a 18 Kaas per kilogram - 30 a 40 Rammen - a Kip-Eijeren per 100 -450 a550 360 Schapen - 12a 32 Eond-Eijeren - a MnrlttlaorlclitorL. TEXEL, 22 Decembe'. Ter markt en in den Commissie handel gold het Vee de volgende prijzen: Ossen f 85 a 180, vette Koeien f 180 a 225, Melkkoeien f 140 a 160, Gcldekoeien f 125 a 160, Kalfkoeien f 155, Kalfvaarzen f120, Gcldevaarzen f 100 a 115, nuchtere Kalveren f 8, Fokschapen f 15.a 15.50, Lammeren f 10 a 12, Werkpaarden f 115 a 170, Rypaarden f 200 a 275, oude Paarden f 45 a 60, Biggen f 8 a 9, alles per stuk; vette Varkens 22 c. per half kilogram. ENKHUIZEN, 23 December. Aangevoerd 7 stapels Graskaas, f 24 per 50 kilogram. De pryzen der Zaden en Granen waren als volgt: Karweizaad f 25, Mosterdzaad f 14.a 14.75, Maanzaad f 11.25, Grauwe Erwten f 10.25 a 12.50, Vale dito f 10.50 a 12.Groene dito f 9 a 12, Bruine Boonen f 9 a 11, Paardenboonen f 6.a 6.50, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.50 a 4.alles per hectoliter. Stemming willig. Veemarkt. Aangevoerd 9 vette Varkens, 20 a 22 c. per half kilogram20 Biggen, f 5 a 7 per stuk24 Konynen, 25 a 60 c. 20 Kippen, f 1.25 a 1.50, alles per stuk; 5 paarden, 64 kop Boter, 55 a 60 c. per kop. AMSTERDAM, 23 December. Op de Veemarkt waren aan gevoerd 197 vette Kalveren, 1ste kw. 80 en 2de kw. 60 c. per kilogram; 48 nuchtere Kalveren, f 6 a 12 per stuk; 2Schapen; 145 vette Varkens, 35 a 41 c. per kilogram. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok- kummer Jammen f 1.90 a 2.10, dito Franeker f 4.85 a 1.90; Zeeuwschc spuische .lammen f 2.a 2.60, dito Pooters f 1.10 a f 1.20, dito Flakkecsche f 1.90 a 5.10, dito Blauwe f 1.80 a f 1.90, Geldersche Blauwe f 1.60 a 1.70, Hillegommer f 2.50 a t 4.50, Anna Paulowna-Polder8 f 1.50 a 2.30, alles per hectol. LEIDEN, 23 Dec. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 4 Stieren f 72 a 135, 56 vette Ossen en Koeien f 145 a 262 of f 0.58 a 0.70 per kilogram, 38 Vare idem f 120 a 238, Graskalveren f 22 a 54, 15 vette idem f 29 a 85 of f 0.75 a 0.90 per kilogram, 13 nuchtere idem f 6. a 15.130 vette Schapen f 24 a 33.of f 0.55 a 0.65 per kilogram, 82 weide dito f 13.a 18.Lammeren 1 af magere Varkens f a 34 Biggen f 4.50 a 13,Veulens f a Paarden f a 32 Kalf- en Melkkoeien f 122 a 256. ZWOLLE, 23 December. Ter markt waren: 355 en op de stallen 200 stuks Vee. Neurende en vcrschgekalfdc Koeien f 130 a f 240, dito Schotten en Vaarzen f 120 a 200, spoeling Koeien voor dc vetweide f125 a 165, dito Vaarzen f 90 a 140, winter- kalvende Koeien f 130 a 180, Ossen voor de vetweide f85 a f 160, jarige Springstieren f 70 a 130, Vaarspinken f 80 a 140, Fok-kalveren f 35 a 60, nuchtere Kalveren f5 a 11, vette Koeien en Ossen aan bouten 58 a 64 c., dito Stieren 20 a 54 c., dito Kalveren 78 a 80 c. en dito Schapen 50 a 60 c. per kilogr., Lammeren f 10 a 16. Op 24 wagens 95 Biggen, 6weeksche f 4.a 6.50, lOwceksche f 7.a 12.drachtige Varkens f a f magere f 17 a 30, vette Varkens (levend gewogen) 35 a 42 c. en Varkens voor Londen 33 a 36 c. per kilogram. STAD DELDEN, 21 December. Op de St. Thomas-markt waren aangevoerd: 760 Paarden f 65 a 450, 385 Koeien f 100

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 2