dienst fan Aislerdam naar U. Oost-In® en omptenri CONCERT Kosleis Kleine Wel te Sclagee. Kostefs Kleine Hel te Scbapn. Geregelde tiendaagsche expeditie Informatiën te bekomen bij Mej. P. H. PRINS, Hoofgracht 40. Amsterdam. Keizersgracht 181. H. PRINS Co MUSIS SACRUM, HELDER. OPENBARE VERKOOPINC, BOELHUIS. BRUILOFTSLIEDEREN Meubelen en Huisraad, w j Tandarts, DE GRACIEUSE. BE RICHT UÏT~ door geheel Indië, naar Padang, Deli en Atjeh eens in de 14 dagen (direct zonder overscheping te Batavia). Yóór zijn vertrek uit Nederland. Op Donderdag 15 April a. s.: MUSIKALISCH-HUMORISTISCHES yoii 0. LAMBOEe, Clavier-, Gesangs- und Declamations-Humorist aus Wien. PROGRAM M. 1. a) Einleitung, b) der Mensch, der Sanger, (Kind, Knabe, Gymnasist, Student, Mann, Greis.1 2. Verschiedene Pianisten. 3. Humoristische Improvisation. 4. Lieder in Oesterreichischen Mundart. PAUZE. 5. Das Verhangniss, Opern Parodie. 6. a) Musikalische Thiere, b) Oesterreichischer A.... 7. Das Musikalische Lachen. 8. Spielereien am Clavier. 9. Die Glocke. 10. Der Virtuos. Aanvang 8 uren. Entree 75 cents de persoon. Plaatsen zijn af heden te bespreken. op DONDERDAG 15 APRIL 1886, 's namiddags te 2 uur, door den Deurwaarder H. KWANT, ten huize van Mej. de Wed. M. J. VAN STEENBERGEN, aan de Eerste Vroonstraat, P 199, te Helder, van: ten huize van den Heer PREDERIK KAAN, aan den Kleiweg te Anna Paulowna, op DINSDAG 27 APRIL 1886, des voormiddags 10 uren. Breeder bij biljetten. Op de plaats bestaat geene gelegenheid tot uitspanning. Nadere informatiën geven de Notarissen A. SLOOS te Winkel en C. BOONACKER te Schagen. ZEGT HET VOORT! en Voordraonten. De mooiste, aardigste en grootste soorteering tot de billijkste prijzen zijn voorhanden bij Hs. N E D E R K O O R N. Laiigestrnat A II, Alkmaar. ACCORDEONS. Door deze maak ik H.H. Harmonicaspelers attent op mijne prachtige sorteering ACCORDEONS, welke, bekroond met de gouden medaille, nog door geene andere fabrikaten zijn overtroffen. De prijzen zijn de laagste in Nederland en variëeren van f 2.tot 25. 1W Oiëe worden ooi gerepareerd of ingernild. Magazijn van Muziekalbums, Speel- doozen, Aristons, enz. Hs. NE DE RK O O RN. Langestraat A 11, Alkmaar. NB. Elk stuk is van mijne firma voorzien 1. bestaande in: Notenhouten Kabinet (antiek), Salon- en andere 1 Stoelen, Tafels, Spiegels (mede antiek), mahony- o I houten Waschtafel, Staartklok, 2- en één-persoons veêren Bed, dito Peluw's en Kussens, Katoenen-, Molton en Wollen Dekens, Keukengereedschap; voorts: Koper-, Tin-, I.Tzer-, Glas- en Aardewerk, Waschkuipen, Tobben, Emmers, Zeeften en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Alles te zien daags vóór den verkoop, van 's morgens 10 tot 's namiddags 3 uur. De Notarissen RITS, te 's Hertogenbosch, en VAN OS, te Zijpe, zullen, op Woensdag 21 April 1886, bij opbod, en op Woensdag 28 April 1886, bij afslag, telken dage namiddags ^te één uren, in het lokaal van den Heer *S. TIIOES, aan de Schagerbrug, in de Zijpe, in het openbaar verkoopen: Eene BOERENWONING, met BOET, ERF, TUIN, BOSCH en LANDERIJEN, aan en bij den Bosch weg, in de Zijpe, te zamen groot 25 hectaren en 98 centiaren. 2. Drie perceelen WEIDLAND, gelegen bij de Stolpen, in de Zijpe, te zamen groot 5 hectaren, 16 aren en 10 centiaren. Eigendom der kinderen van J. Koster en Ca. Ton. Breeder bij biljetten. Oeïllustreerd© Aglaja. DAMES MODE-TIJDSCHRIFT. Prijs per 3 maanden (6 nommers)1.37 franco per post 1.57£ Op aanvraag zenden wij een blad ter inzage. Het kwartaal l3©gint nu! BERKHOUT Co., Boekhandel. Soliede geldbelegging aangeboden voor een kapitaal van p. m. 20 duizend gulden, tegen eene rente van k 7°/0. Adres, met franco brieven, onder letter D. T., aan het Bureau dezer Courant. Ruim gesorteerd in Emmers, Tobbes, Potten en Pannen, Melkschotels, Kaaskoppen, Persslootjcs, Halsjakken, Melkteemsen, Boterkoppen, Kaas kleursel, Stremsel, Lebben, Mestvorken, Schoppen, Graven, Wieders, Togelliaken, houten- en ijzeren Varkciishakkcn, Llzcrgaas, enz. Voor af heiningen en kippenhokken: Hckkcudraad en Krammen. Amerikaansche Spijkers en Draadnagels, Timmer mansgereedschap, Pik, Lijm en Haaienvel, Bocrcn- en Bouwgereedschap, alsmede alle Keukenbeuoo- dlgdhcden. M.B. Thermometers en Maatglazen, onmisbaar bij het maken van boter en kaas. Ook ontvangen: Behangselpapier, Bchanglinnen, Schoor-- steenstukken, Tafclklccdcu, enz. enz. Jacob van Kampenstraat, 124, Amsterdam. is ieder en Donderdag, 's namiddags van 1 tot 3 ure, te spreken wegens tandheelkundige operatien en het plaatsen van kunsttanden in het Hotel Toelast te Nieuwediep. Ook is hij te spreken des Zaterdags in den Burg en des Maandags in de Jager te Alkmaar, beide dagen tot j 's voormiddags 11 ure; des Donderdags, tot 's voor- i middags 11 ure, in het Hotel Vredelust te Schagen. De misdaad van Villemomble. Jl. Dinsdag is voor het Hof van Assises in het Departement der Seine 1 de behandeling dezer zaak begonnen. Ofschoon indertijd het noodige dienaangaande is medegedeeld, kan het zijn nut hebben, de bijzonderheden weder kortelijk in herinnering te brengen. Den 13 Augustus 1885 kreeg de heer Kuehn, toenmaals „chef de la Süreté" te Parijs, eenen brief uit Brussel van zekeren Chateauneuf. een naar België gevlucht Fransch deserteur, waarin deze verklaarde, eenige dagen te Ville momble in eene door hem genoemde villa te hebben door gebracht, welker eigenaresse, Elodie Ménetret, verdwenen en volgens hem vermoord was door zijn tante. Het lijk, beweerde hij, was in den tuin begraven in een door hem aangewezen bloemperk. Met de noodige omzichtigheid werd een onderzoek ingesteld en eigenaardige zaken kwamen aan het licht. De aangeklaagde tante, Euphrasie Mercier, is in 1820 geboren en heeft een leven vol afwisseling en arbeid achter den rug. Na haars vaders dood had zij aan het hoofd gestaan van eene spinnerij, welke ten gevolge van de omwenteling van 1848 te gronde ging; in 1863 richtte zij te Parijs een schoenenfabriek op en huurde twee winkels, maar was niet voorspoedig en werd in 1881 wegens wanbetaling door haar huisheer de deur uitgezet, waarop zij zich te Boia-Colombe vestigde en daar met passementwerk, bijgestaan door het weldadigheidsbureau enz. met moeite in haar onderhoud voorzag. Met haar broeder en twee zusters door eene weldoende dame in dienst genomen, moest zij echter met hen na een jaar wegens hun mysticisme en godsdienstige opgewondenheid worden ontslagen, Nu begaf Euphrasie zich naar eene harer vroegere klanten, mej. Ménetret, die zij als eene ziekelijke, voor indrukken vatbare en gemakkelijk te leiden vrouw kende en die van een paar minnaars geschenken ontvangen had, welke, bij eene eigene kleine erfenis ge- i voegd, een vermogen vormden van 80.000 francs. Deze 1 dame, 45 jaar oud, had juist te Villemomble de boven bedoelde villa gekocht, waar zij zich wilde terugtrekken. Euphrasie kwam bij haar in dienst en overheerschte haar geheel. Dikwerf beklaagde zich mej. Ménetret over haar, maar durfde haar nooit wegzenden. Van lieverlede werd zij meer lijdende aan eene maagkwaal, waartegen Euphrasie haar in steeds sterker dosissen bedwelmende, pijnstillende middelen toediende. De heer Grassier, een oud vriend der lijderes, degene, bij wien zij zich vooral beklaagd had en wien zij eens ten aanhoore van Euphrasie verzocht, hare juweelen en eene lijst harer effecten in bewaring te nemen, zag haar den 21 April 1882 voor het laatst. Daarna werd hij, herhaaldelijk pogende toegelaten te worden, afgewezen. Aan de buren, die kwamen vragen, verklaarde Euphrasie, dat mej. Ménetret naar Amerika vertrokken 1 was of zich ergens in een klooster teruggetrokken had. Den 27 April schreef zij aan haar broeder en zusters, dat genoemde dame naar het buitenland vertrokken was en j haar het gebruik der villa had afgestaan, zoodat zij het drietal uitnoodigde, bij haar te komen inwonen; wat zij ook deden. Middelerwijl maakte zij een huurcontract met mej. Ménetret en andere stukken op, reisde naar Luxem burg, waar zij als mej. Ménetret met behulp van twee valsche getuigen bij een notaris eene volmacht deed op maken voor Sophie Mercier Sophie was haar tweede naam om de villa te verkoopen, en het nog niet be taalde deel der koopsom af te doen. Over België terug reizende, schreef zij vandaar een geantidateeraen brief aan eene harer zusters, ten einde een alibi te kunnen be wijzen. Vervolgens wist zij de effecten op naam van mej. Ménetret ter waarde van 40,000 francs van de hand te doen en kocht daarvoor andere, verbouwde de villa, om die meer te doen opbrengen enz. Toen zij nu na de aanklacht van Chateauneuf werd ondervraagd, beriep zij zich op een brief van mej. Ménetret en andere stukken, doch kwam in tegenspraak met vroegere verklaringen, voor een commissaris van politie afgelegd, toen eene nicht van mej. Ménetret hare vrees had te kennen gegeven, dat deze hare tante door mej. Mercier ergens werd gevangen gehouden. Bij het onderzoek in den tuin werden menschenbeenderen gevonden met asch vermengd en waarom nog half verbrande vleeschdeelen kleefden. Euphrasie, die al hare zelfbeheersching behield, deed opmerken, dat de villa boven eene oude begraafplaats gebouwd was. Er werden later tanden gevonden, waaronder een valsche en een stukje plombeergoud, sporen van een bijzonder hevig vuur aan den schoorsteen van mej. Méne- trets kamer, sporen van vet op de planken daarbij en een nummer van de Figaro van October 1882, waarin het verhaal voorkwam van een Italiaansch priester, beschuldigd van twee vrouwen vermoord en in den tuin begraven te hebben. Dat mej. Ménetret een tand met goud had doen plombeeren en een valschen tand gehad haa, bleek uit de boeken van haren tandmeester, en eindelijk werd Euphrasie in hechtenis genomen. Bij haar eigen verhoor en dat der getuigen heeft Euphrasie Mercier geen oogenblik geweifeld en steeds, men moet zeggen met de grootste onbeschaamdheid, ook de onge- rijmdste beweringen ter handhaving van hare onschuld volgehouden. Het gerechtshof heeft jl. Zaterdag uitspraak gedaan. Euphrasie Mercier is schuldig bevonden aan den moord op hare meesteres, mej. Ménetret, en veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf. Betreffende de voorjaarsmantels merkt de Revue Illustrée op: „Ze zijn zeer kort en ofschoon nog den naam van visite of manteltje behouden hebbende, doen ze toch, evenals een nauwsluitend „gilet," de taille uitkomen. Ze zijn van fluweel, van sicillienne of van ottoman met kant en altoos bezaaid met gitten of gegarneerd met pas sement en borduursels, dat opgewerkt is met paarlen, kralen, sehelpjes of vruchten van allerlei soort cn van allerlei kleurschakeering. Wij zagen er onlangs een van een allerliefst model: de rug was van zwart fluweel en liep tot onder de taille; de mouwen, die geheel met git geborduurd waren, reikten niet verder dan tot den elleboog de voorpanden, eene nabootsing van het Figaro-gilet, waren gegarneerd met .brandebourgs van groote gitten of i kralen, en van den halsboord, die bezaaid was met gitten, liep een „écharpe" van „point d'esprit tulle met awars- strepen van zwart gazen lint. Deze écharpe was gehecht aan den centuurband van den rug en deze band werd van voren met een strik j vastgemaakt. Men zal veel lijven en jerseys dragen met een „gilet" van crème, wit of nankin laken, van mousse line met kleine genaaide plooitjes van foulard; om deze vesten, die het heerenvest zeer gelijken, toe te knoopen, heeft men eene reeks van gitten en kralen knoopjes uit gedacht; voor de soirées zijn ze van matgoud of diamanten. Óp deze wijze ziet het „gilet* er zeer vriendelijk uit, j gelijk ook bij het lenteseizoen past. Verzamelaars, opgepast! Wij zijn nogmaals in de onaangename noodzakelijkheid onze vrienden te waarschuwen tegen eene gevaarlijke, in Londen op groote schaal gepleegde, vervalsching van postzegels. De vele navraag naar, vaak schaarsch voorkomende, overdrukken, en de hooge prijzen die men er voor besteedt, hebben de vindingrijkheid aangewakkerd van gewetenlooze schurken, die er zich op schijnen toe te leggen telkens weer het nieuws te bedenken, om argelooze verzamelaars op te lichten. De provisorische Ceylon-zegels hebben hun daartoe in den laatsten tijd eene ruime gelegenheid geboden en legio valsche producten zagen het licht. Vooral is de keuze gevallen op het zeldzame 32 c. met overdruk 20 c.; zelfs heeft men er een variant op geleverd en bij sommigen den overdruk het onderst boven geplaatst. Evenzoo de 48 c. met 5 c.; 24 c. groen met 5 c.; 96 c. met 5 c.; 2 rupee 50 c. met 1 rupee met 52 c., en nog meer anderen. De origineele zegels, zonder overdruk, werden door speculanten rechts en links opgekocht, van een overdruk voorzien en den koopers als echt aangeboden. Wij kunnen verzekeren, dat niet één echt zegel van bovenvermelde waarden, voor zien van een echten omgekeerden overdruk tot nog toe in omloop werd gebracht en hij die ze aanbiedt te goeder trouw of niet verkoopt valsche postzegels. Het oude Indische violet fiscaal zegel is insgelijks tot dat doel in beslag genomen. Deze kwamen meermalen ongestempeld op oude documenten voor, men heeft ze er afgeweekt en versierd met den groenen overdruk „service- postage," en zij worden nu den onvoorzichtigen als oude provisorische zegels in de hand gespeeld. De prijs, dien men er voor vraagt, is verleidelijk, maar toch niet zoo laag, dat men geen argwaan zou koesteren. Wanneer wij tegen dergelijke handelingen waarschuwen, hebben wij onzen plicht volbracht, de verzamelaars dienen op hunne hoede te zijn, en goed de oogen te openenZoolang echter deze de dwaze hoop blijven koesteren echte, zeldzame zegels beneden den marktprijs te bekomen, en zonder eenig onderzoek van Jan en alleman koopen, wanneer de prijs slechts laag is, zóólang ook zullen zij de slachtoffers blijven van een soort vrijbuiters, die het overbodig achten goed ter faam te staan, en wien de oneerlijkheid een ondragelijke last is. Past evenzoo op voor provisorische zegels van Portugeesch- Indië met valsche overdrukken en Fransclie nuancen, die langs cheraischen weg verkregen zijn. De Servische zegels 1 en 2 Paras zijn door eene Dresdener firma zoo meesterlijk nagebootst, dat men er aan twijfelt wat de origineele zijn, de echte of de nagemaakte. (P.) Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4