ECHTE NAAIMACHINES ORIGINEELE SINGER- Éénii Depot: Kanaalwea 118. IALF HQLIQWAY, ABR. SLOOS, Notaris te Winkel, putolieK vernuren: ABR. SLOOS, Notaris te Winkel, putolleU. verüoopen: Een WATER-VIJZELMOLEN, 28 voet vlucht, en Zeilen, voor de som van 200 gulden. Oetuigsolirlft. Wekelijksehe of maandelijksehe afbetaling. AMSTERDAMSCHE COURANT. OM HAAR GELD, DE LIEFDE VAN EEN OUDEN VRIJER. E. WERNER Vijf Novellen. zal, op Maandag 17 Mei 1886, des middags tenl2ure, in bet koffiehuis van A. HEIJN" Sz., te Wieringerwaard, De aan den Middelweg in den polder Waard, gemeente Barsingerhorn, gelegen BOUWHOEVE, met aan- 'hoorigheden, ERF en verscheidene perceelen WEI- en BOUWLAND, ter gezamenlijke grootte van 32 hectaren, 90 aren, 41 centiaren. De verhuring geschiedt voor een tijdvak, dat onmiddellijk ingaat en eindigt voor het Bouwland met het ontblooten der schoof, en voor het Weiland met Kerstijd, beiden aanstaande. Behoorende aan den Heer J. Kz. Kaan. Breeder bij biljetten omschreven. zal, op Dinsdag 18 Slei 1886, des voormiddags 10 ure, op de plaats van den Heer JAN KAAN Kz., bewoond door P. REZELMAN, in den Waard-Polder, gemeente Barsingerhorn, jS 1KOE, 6 PAARDEN (waaronder 2 fgÖBJw VEULENS), 5 BOERENWAGENS met jCLJjLt^behooren, 2 drie wielde KARREN, KRUI WAGENS, DORSCHMACHINE met Rosmolen, 1 HAKSELSNIJDER. 1KETTINGEGGE, 1WENTELBLOK, 5 PLOEGEN, 4 EGGEN, 1 KARWEISLEDE, PLOEG- SLEDEN, SLIJPSTEENBAK en wat verder tot eene Bouwerij behoort. T JEL» K.OOP: Te bevragen aan het Bureau dezer Courant. G- e vraagii door een Engros-zaak in Steenkolen te Ruhrort, voor de provincie Noord-Holland, Een flink Agent, met den handel bekend. Adres met franco brieven, onder letters B. Z. W., aan het Algemeen Advertentie-Bureau van Nijgh van Ditbiar, Rotterdam. Attentie, Heeren Bakkers! De ondergeteekende maakt bekend, dat hij eerste kwaliteit eigengemaakte KNEEDMACHINES vervaardigt, die uitstekend en vlug werken, merkelijk lager in prijs zijn dan fabrieksmerk, zeer net afgewerkt en geschikt zijn voor de bewerking van 50, 60 k 70 kilo meel. Schagen, Hoogachtend, op het Noord. UEd. Dw. Dr., H. BLOK, Mr. Smid. De ondergeteekende verklaart, dat de Kneedmachine, vervaardigd door H. Blok, uitstekend werkt en zeer goed is ingericht, terwijl hij deze machine eiken collega kan aanbevelen. Schagen. Jb. KEET, Brood- en Koekbakker. Heeren Slagers! Bij mij zijn ook llak-inachinca verkrijgbaar, benevens losse messen en platen met verschillende gaten. Concur- reêrende prijzen. Worden op proef geleverd door Schagen. H. BLOK, Mr. Smid. Gratis onderricht. EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal .,De Brakke Grond.''' New 53. NIEU WE ROMANS. door W. HEI31BURG, Schrijfster van: Liefje van den Lompenmolen, Een arm MeisjeHaar eenige Broederenz. Vertaling van HE Kt Ml NA. Prijs 2.50. Naar het Engelsch van A. TROLLOPE, Schrijfster van: Phineas Finn, I.)e School van Doctor Wortle, enz. Door MYRA. Prijs 2.90. 0 Verdacht. Zijn woord van eer. Bevrijd. De Wilddief. Kies! Vertaling van HE II MINA. Prijs 2.50. In blauw linnen Stempelband 3.25. Vroeger verschenen van dezelfde schrijfster en vertaalster: Ingen. Geb. De Egoïst. Novelle1.65 2.25 Bijgeloof. Blijspel1.30 1-90 Arendsvlucht. Novelle1.30 1.90 Onder Betoovering. Tweede druk 2.40 u 3. Vaderland. Tooneelspel1.30 1.90 Een Godsoordeel. Tweede druku 1.65 2.25 De Gelnksbloem. In groot 8°. formaat. 2.75 3.50 Uitgaven van P. GOUDA QUINT, te Arnhem. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctiorieele Terechtzitting van 11 Mei 1886. H. J. V., zonder vaste woonplaats, bedelarij, 14 dagen gevan genisstraf en opzending naar een bedelaarsgesticht. H. G. en B. M., zonder vaste woonplaats, bedelarij in verbinding, beiden straf als boven. G. D. E., zonder vaste woonplaats, bedelarij, straf als boven. P. Z., zonder vaste woonplaats, bedelary, straf als boven. K. M., zonder vaste woonplaats, bedelarij, straf als boven. N. Z., te Uitgeest, openbare dronkenschap, 7 dagen gevange nisstraf. W. W., te Alkmaar, openbare dronkenschap, 7 dagen gevan genisstraf en voor zes maanden opzending naar een werkhuis. A. P., te Aartswoud, openbare dronkenschap, 7 dagen gevan genisstraf. H. K., te Enkhuizen, feit en straf als boven. M. W., te Alkmaar, toedienen van sterken drank aan een be schonken persoon vrijgesproken. M. W., te Alkmaar, mishandeling, f 12 boete, subsidiair 4 dagen gevangenisstraf. A. O., tc Heiloo, rebellie enz., 2 dagen gevangenisstraf en f 5 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. K. B. B., te Alkmaar, bedelary, 7 dagen gevangenisstraf en opzending naar een bedelaarsgesticht. G. P. G., te Helder, verkoopen van militaire kleeding, f 10 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. A. C. B., huisvrouw van G. P. G., te Helder, verkoopen van militaire kleeding, vrijgesproken. H. S., te Helder, verkoopen van militaire kleeding, f 10 boete, sudsidiair 3 dagen gevangenisstraf. M. S., huisvrouw van S. B., te Kolhorn, diefstal, 7 dagen eenzame opsluiting. K. M-, te Oosterblokker, diefstal, vrijgesproken. J. H. L., te Obdam, oprichten van een smederij zonder ver gunning van het gemeentebestuur, f 12 boete, subsidiair 4 dagen gevangenisstraf. J. J. P., te Hoorn, oprichten van een ververij zonder vergunning van het gemeentebestuur, f 50 boete, subsidiair 7 dagen gevan genisstraf. A. A., te Alkmaar, niet verschijnen als getuige, f 12 boete, subsidiair 4 dagen gevangenisstraf. Pijnlooze genezing. Zweren, wonden, veretteringen en andere kwalen, die de huid aandoen, kunnen geheeld worden door deze verkoelende en genezende Zalf. Zij heeft den grootsten lof ingeoogst bij menschen, die jaren lang geleden hebben aan kwade beenen, verzweeringen en oude veretteringen, nadat elke hoop om ooit weder te genezen reeds vervlogen was. Slechts zij, die de verzachtende werking dezer Zalf ondervonden hebben, kunnen zich een denkbeeld vormen van de verlichting, die zij bezorgt door de ontsteking te verdrijven en alle pijn te doen ophouden. Telkens wanneer deze Zalf eenmaal gebruikt is geworden, heeft zij hare hooge waarde geopenbaard, en is zij daarom gretig gezocht geworden als het gemakkelijkste en veiligste middel voor alle zweeren. Bij zenuwpijnen, rheumatiek en jicht geeft hetzelfde middel, indien het goed wordt aangewend, wonderlijke verzachting. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Door het hoofdbestuur der Hollandschc Maatschappij van Land bouw is aan de afdeelingen eene circulaire gezonden, met verzoek om opgave van de namen der landbouwers, die voor den krijgs dienst geschikte paarden bezitten en aan de commissie tot aankoop van paarden voor het leger te koop willen aanbieden. Tevens worden daarin, waarnaar reeds zoo vaak tevergeefs is gevraagd, de vereischten opgegeven, waaraan de commissie de aangeboden paarden toetsen zal. Zy zijn de volgende, zoowel voor rij- als trekpaarden Zij moeten zijn ruinen of merriën, bruinen, vossen, zwarten, valen of stekel harigen. Bonten, schimmels, witten of isabellen kunnen, evenmin als klophengsten, worden aangenomengoede adem; zonder gebreken aan de oogen, die het gezichtsvermogen kunnen schaden: goed geëvenredigde lichaamsbouw, doch bij het trekpaard zwaarder dan bij het rijpaard; ruime, regelmatige, krachtige gangen; matig lange en goed gespierde hals; ruime borst; wel gevormde en niet overbouwde schoft (vooral bij rijpaarden), korte en rechte rug; goed gespierd en lang kruis, doch nimmer afhangend of heupig; krachtige en goed ontwikkelde lendenen; sterk gebouwde beenen, vrij van spatten, gallen, over- hoeven, hazenhakken, peesknoopen e. d.vierkante stand, zoodat eene behoorlijke ondersteuning van het lichaam verkregen wordt; het kogelgewicht niet in het oog loopend rond, doch droog en vast, van behoorlijke breedte, terwijl het geenszins mag geleden I hebbende kooten mogen niet geleden hebben en by het trek paard niet te lang zijnnormaal gevormde hoeven, zonder gebreken goed ontwikkelde gewrichten, met name die der achterbeenen, vooral bij het trekpaard; het springgewricht van terzijde gezien behoorlijk breed en lang, met een vlak aanzien; Uit den aard der zaak zal een volmaakt gevormd paard nooit of hoogst zeldzaam voorkomen, en in allen gevalle te duur zijn, om voor krijgspaard in aanmerking te komen. By het keuren van voor militairen dienst aangeboden paarden wordt daarom meer op dcugzaamheid dan op schoonheid gelet, zoodat paarden met enkel zoogenaamde schoonheidsgebreken mits deze in niet te sterke mate bestaan worden aangenomen. Verder moet de leeftjjd niet minder zijn dan vol vier jaar en niet meer dan vo zes jaar, terwijl de hoogte gemeten onder een galg van den onderkant van het ijzer van den voorhoef tot op het midden van den schoft, gelegen moet zyn tusschen 1.52 en 1.56 el, zullende het hoofd bij het meten niet naar beneden mogen gebracht worden en het ijzer slechts voor 1 duim in de hoogte mogen mederekenen, welke ook het beslag zij. Voor 5- en 6jarige paarden mag die hoogte tot 1.58 el stygen. De ontvangst der leden van het 39ste Landhuishoudknndig Congres te Leeuwarden zal Dinsdag 15 Juni, 's avonds te 7 ure, plaats hebben ten Kaadhuize, waarna concert in den Prinsentuin. Woensdag 16 Juni, 's morgens 10 uur, kaatspartij met muziek op het plein voor het Paleis van Justitie; te 12 ure opening der veetentoonstelling op de veemarkt; van 12 tot 4 uur matinée musicale op het tentoonstellings-terrein's avonds 7 uur concert in den Prinsentuin. Donderdag 17 Juni, 's morgens 10 uur, opening der veetentoonstelling; van 11 tot 3 uur matinée musicale op het tentoonstellings-terrein en te 2 ure in den Prinsentuin 's avonds 7 uur concert aldaar. Vrydag 18 Juni, 's morgen 11 uur, bezoek der veemarkt, Beurs en boter waag; 's middags 2 uur harddraverij; 's avonds 8 uur concert en te 10 ure vuur werk op het plein voor het Paleis van Justitie; te 10uur bal in de «Harmonie." Zaterdag 19 Juni, 's morgens 10 uur, rijtoer. Woensdag-middag te 2 ure, Donderdag-middag 1 uur en vrijdag middag 12£ uur hebben de algemeene vergaderingen plaats. De afdeelingen vergaderen telkens des morgens te 9 ure. In het verslag van de Kamer van Koophandel ep Fabrieken te Deventer komt o. a. het volgende voor over den boterhandel nDe boterhandel gaf weinig reden tot tevredenheid. Behoudens eenige gunstige uitzonderingen, liet de kwaliteit van dit artikel veel te wenschen over en waren de prijzen bijzonder laag. «Vroeger trok de Engelsche markt veel boter uit deze streken thans bepaalt men zich, door ondervinding wijs geworden, bijna uitsluitend tot Friesche boter, welke ook al zwaar te concurreeren heeft met de Fransche en Deensche boter. Voor inferieure kwaliteiten is daarenboven kunstboter eene niet gering te achten concurrentie en zijn deze bijgevolg zeer moeielijk en slechts tot lage prijzen te plaatsen. De omzet van boter uit deze streken bepaalt zich dus hooldzakelijk tot het binnenlandsch verbruik en de verzending naar de tropische gewesten. Maar ook daar hebben het buitenland en de kunstboter den omzet belangrijk beperkt. «Zoolang de landbouwers niet leeren inzien, dat alleen uitste kende kwaliteit, verpakt in zuivere en nette vaten, eene levens kwestie voor hen is, gaat de boterhandel niet slechts in deze streken, maar ook in andere provinciën van ons vaderland eene treurige toekomst tegemoet. Vooral de slechte en dikwyls zeer oude vaten doen de boter veel nadeel. Zy bederven de bette kwaliteit, wanneer zij er eenigen tijd in bewaard blijft, en berok kenen veel schade aan den kleinen winkelier, om dat zy te zwaar en bovendien tc vuil zijn om het onderste te gebruiken. De retourvaten met de Deventer stoombooten bewyzen de waarheid van deze bewering. Men kan het daarom den kleinhandelaren in de steden niet euvel duiden, dat zy kunstboter in nette ver pakking verkiezen boven slechte natuurboter, al is het voor den verbruiker niet wenschelijk die als natuurboter te betalen. De schuh? van dit alles ligt aan de zuivelbereidcrs, die de oogen niet willen openen voor het gevaar, dat hen dreigt en dat veel grooter is dan zij denken. De vreemdeling heeft geen vertrouwen racer in het Hollandsche product, omdat hij te veel wordt bedrogen door inferieure kwaliteit of vermengd goed, zoodat Duitschland nu rt-eds de plaats van Nederland op de buitcnlandsche markten begint in te nemen. Komt hierin niet spoedig verandering, dan zullen debiet en pryzen telkens minder worden en zal langs dien weg ook voor onze gemeente een groot voordeel verloren gaan." Naar aanleiding van het groot aantal sterfgevallen vao kinderen beneden het jaar geeft de Fransche geneesheer dr. Grouissin de volgende raadgevingen: 1. Men moet het kind na de geboorte geen suikerwater of melk geven. Voor kind en moeder is het noodig, dat het allereerste voedsel de moedermelk zy. 2. Gedurende geheel het eerste jaar moet melk het eenige voedsel zijn voor het kind; de moedermelk is het beste, maar by gebreke van die neme men een min. Men voede het kind nooit meer dan om de twee uur en in den nacht niet zoo dikwijls. 3. Kan men voor het kind geen min krygen, dan neme men zuivere koe- of geitenmelk, lauw, eerst vermengd met de helft, later met een vierde water en een weinig suiker. 4. Die melk late men drinken uit glas of steen, nooit nit tin of iets, dat lood kan bevatten, en men wassche telkens na het gebruik alles af in frisch water. Laat het kind nooit zuigen op dotjes of sponsjes of hoe men die dingen moge noemen, welke het tusschen de lippen worden geduwd als het schreit van honger of pyn. 5. Neem nooit van de kunstmatige mengsels, welke door win zucht in den handel worden gebracht en die, zooals de aankon diging luidt, de moedermelk vervangen, 't Is niets dan misleiding. 6. Herinner u steeds, dat voeding met de flesch, met pap, sago, arrowroot of welke meelspijs ook, de kans tot ziek worden en vroeg sterven vermeerdert. 7. Het is zeer gevaarlijk om het kind, althans gedurende het eerste halfjaar, iets te geven van vruchten, brood, gebak, aard appelen, vleesch, of in één woord vaste spijzen. 8. Na het eerste jaar kan men het kind langzamerhand ge wennen aan licht voedsel, brood, bouillon, rijst en spijzen van zetmeel, om het zoo geleidelijk te spenen, maar men moet geen kind spenen, dat niet volkomen gezond is en dat nog niet de eerste tanden heeft. 9. Het kind moet eiken morgen geheel gewasschen worden, voor dat het door moeder of min wordt gevoed. Zorg hierbij, dat de kleine geen koude kan vatten, maar verzuim nooit de wassching van alle deelen. Alles moet rein zijn en het is onzin tc meenen, dat een vuil hoofd noodzakelijk is voor de gezondheid. Alle vuil is schadelijk. 10. Klecding moet zijn zacht en matig warm en geen beweging moet ooit worden belemmerd door eenig kleedingstuk. Het zoogenaamde pak moest al lang voor goed zijn afgeschaft, het heeft geen enkele goede zyde en is in alle opzichten nadeelig, want de dikwyls scherpe uitwerpsels blijven daardoor in aanraking met de fijne huid. 11. Hoe vrijer het kind zich kan bewegen, hoe spoediger het krachtig zal worden. 12. Zuivere lucht is een eerste levensbehoefte; zorg er dus steeds voor, dat het kind dag en nacht in zuivere lucht ademe. 13. Vertroetel het kind niet door te veel hitte, probeer niet het te harden door te weinig warmte, slechts in een gematigde atmosfeer kan de zuigeling gedijen. 14. Het is nooit geoorloofd aan moeder of min om een kind bij zich in bed te nemenbehalve dat het gevaarlijk is, met het oog op de mogelijkheid, dat men op het kind zou kunnen gaan liggen, is het toch zeer ongezond. 15. Men moet het kind niet leeren loopenzoodra het krachtig genoeg is, oefent het zich van zelf. 16. Laat geen ongesteldheid onopgemerkt, maar haal dadelijk den dokter by hoesten, diarrhee, geneigdheid tot braken of stuip achtigheid. 17. Geef nooit geneesmiddelen op eigen hand en luister niet naar allerlei raadgevingen. Houd u aan den raad van uw dokter en geloof niet aan het nut van zuurdrankjes en slaapstroopjes. 18. Leg uw kind steeds op geregelden tijd te slapen en zorg er voor dat zyn slaap door niets gestoord worde. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4