HANDELSDRUKKERIJ PILLEN H0LL0WAY, Molenplein 16 3. HUIZEN TE KOOP. IJ MUI DEN. le qualiteit R IJ S T E B L 0 E M, Koninklijke Nederlandsche Marine. 3^n^uJCuxJi-s\Jc O^jlJL <x^übc^x^-x>^n^L, e-*-o eLs^, ^xx^si Drie Wiukelhnizcu met Bovenhuizen te koop. Zeer gunstig gelegen aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Te bevingen en nadere inlichtingen te verkrijgen bij S. P. KUIJPER aldaar. uitmuntend kindervoedsel, te verkrijgen in pakjes van 24 en 5 ons, bij C. J. LISSONE, Alkmaar, Laat N°. 72. Soliede Depothouders worden gevraagd. De ondergeteekende heeft verschillende kapitalen i 4| en 5 percent, onder verband van eerste hypotheek, beschikbaar. Gr. DIK.K.ER.Ö, Notaris te Texel. AMSTERDAMSCHE COURANT. XIEIWS- EX ADVEUTEX T1EBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Crond," Xe» 55. A N G I O L A. Door Mej. J. E. WINKLER PRINS. Daar vertoonde het zich aan onze verrukte, van bewondering vochtige blikken, het heerlijke meer van Lugano, waarop de volle middagzon hare stralen goot en het deed blozen over eigen schoonheid; geen woord ontsnapte aan onze lippen; als wilden we voor altijd het tafereel in ons opnemen, dat daar zoo eens klaps, door een wending van den weg, was zichtbaar geworden, stonden we minuten lang roerloos met ingehouden adem als aan de plek vastgekluisterd. De kustlijn met hare sierlyke kronke lingen, waarlangs zich klein Napels uitstrekte, werd beschaduwd door het donkergroen gebladerte van zware kastanje-, olijf- en noteboomen; daarachter hieven tal van witte, luchtige villa's hare gevels ten hemel, terwijl de donkere massa's van den fraai geronden, tot aan den top begroeiden Monte San Salvatorc, den meer hoekigen, hier en daar met huisjes bestrooiden Monte Bré en den recht tegenoverliggenden Monte Caprino met indruk wekkende statigheid nitkwamen tegen den helderblauwcn hemel, waar zelfs het scherpste oog tevergeefs een wolkje zocht. Eindelijk schudden we ons wakker uit de bedwelming, waarin we onwetens en onwillens waren geraakt, gingen naar andere punten om van daar hetzelfde schouwspel nog eens te genieten en deelden elkaar onze indrukken raeê. Kom, kinderen, zei mijn oom, die reeds eenige keeren zijn ongeduld had getoond, zonder dat mijn tante of ik er notitie van hadden genomen, 't moet voor deze maal genoeg zijn we hebben van van morgen negen uur gespoord; 't is nu twaalf en ik gevoel aan mijn maag, dat zij ervoor bedankt zich met natuurschoon tevreden te stellen; wat zoudt ge er van zeggen als we regelrecht op ons hotel afstevenden? Ik heb in Baedeker „Hótel Suisse" uitgezochter staat een kruisje voor en 't wordt in de derde plaats genoemd, wat, daar er een lange ry is opge geven, nog al een goed teeken is. Ik zou wel in het voor naamste willen gaan, doch we zijn met ons drietjes en zullen vyf dagen blyven, zoodat we, van 't geen we op die manier uitzninigen, nog licht een uitstapje kunnen maken naar Milaan. Poeh, wat heb ik 't warm! Of het zuidelijk klimaat, het afdalen van die drommelsche trap we gingen namelijk hier langs van het hooger gelegen station naar het stadje of mijn lange speech de oorzaak is, zou ik niet kunnen uitmaken. Ik zal maar aannemen, dat alle drie 't hunne er toe bijbrengen. We waren luisterende oom gevolgd en stonden weldra voor ons hótel, dat er netjes en uitlokkend uitzag en waar we in twee ruime, luchtige balkonkamers, met een verrukkelijk uitzicht over de zacht blauwe, elk oogenblik in kleurenpracht wisselende meeroppervlakte, werden ingekwartierd. Nadat we een smakelijk lunch hadden gebruikt, gingen we 't plaatsje inspecteeren't zag er echt Italiaansch, d. w. z. vuil en somber uitde meerendeels nauwe straten met arcades, waar onder de winkeliers hunne waren op stalletjes hadden ten toon gespreid, terwijl hier en daar eenige ambachtslieden bezig waren hunne bedrevenheid in hun vak in open lucht en aan eiken voorbijganger te toonen, maakten op ons, Hollanders, in ruime mate gewoon aan lucht, licht en zindelijkheid, een onaangenamen indrnk. We herademden dan ook, toen we ons van dien plicht hadden gekweten en 't binnenste deel van 't stadje den rug konden toekeeren. Aan het meer was het des te rianter; gemakkelijke banken, hier en daar op mooie plekjes neergezet, noodigden ons uit van daar alles kalm en ru9tig te aanschouwen en te genieten. Dien middag bekeken we nog de kerk San Maria degli Angioli, waarin de muurschilderingen van Luini, die de lijdensgeschiedenis van Christus voorstellen, in hooge mate onze belangstelling op wekten wc vernamen, dat het daarbij behoorend voormalige klooster met omgeving was veranderd in het prachtige Hótel du Pare, zoodat daar, waar vroeger vrome moniken in gebeden, boete en zelfkastijding waarschijnlijk afgewisseld met copiense diners de dagen huns levens sleten, nu tailooze op niets dan afleiding en genot bedachte logés gewoonlijk slechts voor enkele uren hunne vroolijke stemmen en luid gelach lieten weerklinken. Alle zoo bekende als onbekende crediteuren an de onder voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van wijlen JACOB STAMMES WILLEMSZOON, in leven Landman, wonende aan de Yennik onder de gemeente Haringcarspel en aldaar overleden den 21ste" Januari 1886, worden hierbij namens de beneficiaire erfgenamen opgeroepen, om op Dinsdag 15 Juni aanstaande, des voormiddags 10 ure, tegenwoordig te zijn in het lokaal De Posthoorn, aan de Marktplaats te Schagen, bij het afleggen der rekening en verantwoording van het in die nalatenschap gevoerde beheer, en om, zoo geen verzet plaats heeft, ieder het hem komende in ontvang te nemen, voor zooverre de krachten der nalatenschap toereikende zullen zijn. Namens gezegde erfgenamen, A. VONK, Notaris te Schoorldam. C. BOONACKER, Notaris te Schagen. De Algemeene Kiesvereeniging voor de 'Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het district Alkmaar, heeft in hare vergadering van 22 Mei 1886, voor de vacatures, welke tengevolge der Kamer-ontbinding zijn ontstaan, met algemeene stemmen tot haren candidaat gesteld: Jhr. C. HARTSEN. te Amsterdam, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Zij noodigt hare medekiezers dringend uit, om Dinsdag 15 Juni 1886 hunne stemmen op dien heer uit te brengen. Het Bestuur, D. F. VAN LEEUWEN, President. P. VAN FOREEST, Secretaris. Op den 8»teu Juni 1886, des voormiddags ten 10 uur, zullen tegen contant geld, in de Marine-Cantine te Willemsoord verkocht worden, de navolgende afgekeurde levensmiddelen, als: 2394.20 kilogr, Hard Brood, i w i voor ruod- en 2750 liter Groene Erwten,! ™rk«».rad„. 43.75 kilogr. Thee. Te bezichtigen op 's Rijkswerf in het Depótmagazijn van levensmiddelen op den 3, 4, 5 en 7 Juni 1886, des voorraiddags van 912 uur. De Officier van Administratie le kl., beheerder van het Magazijn van levensmiddelen, G. H. V E R B O O N. Ontleend aan het 1ste nummer van het populaire en goed- koope tijdschrift: Vragen van den Dag." Uit do kennismaking met dit novelletje kan men verwachten, dat ook deze rubriek aan goede handen is toevertrouwd. Red. f) Het heeft 6500 inwoners en is het belangrijkste stadje van het Zwitsersche kanton Tessino. Toen ik den volgenden morgen ontwaakte, scheen dc zon met groote onbescheidenheid hoewel 't opgehaalde gordijn deze eenigermate verontschuldigde in mijn slaapkamer; ik moest me een oogenblik bedenken, in welk hoekje der wereld ik me bevond; alles kwam me vreemd en onbekend voor; 't duurde echter slechts eenige seconden of ik was volkomen wakker en me alles bewust; ik had heerlijk geslapen en gevoelde me zoo prettig en luchthartig, zoo mijlen ver verwijderd van elke zorg of verdrietelijkheid, dat het me toescheen, dat ik had kunnen vliegen. Slechts half gekleed ging ik naar 't raam om te ge nieten van 't meer, dat me aantrok met onweerstaanbare kracht. Een heerlijk dagje om te roeien, mompelde ik halfluid, terwijl ik met zenuwachtige haast mijn toilet in orde bracht, om althans iets te herwinnen van den verloren tijd. Oom en tante zaten beneden in de zaal in de grootste ge moedsrust aan 't ontbijt, toen ik met eenigszins verhoogde ge laatskleur binnenkwam. Na de gebruikelijke begroetingen, 't nuttigen van wat brood met appelsiroop, een ei en wat melk, kwam ik met mijn voorstel voor den dag. 't Vond bijval en aldra begaven we ons op weg. Aan den oever van 't- meer lagen een aantal sierlijke bootjes met bekleede banken en van zonnetenten voorzienwc kozen dat, 't welk er het meest frisch uitzag; oom was het met den roeier een bejaard man met levendige, donkere oogen, scherpe doch niet ongunstige gelaatstrekken en zilverwitte haren spoedig een3; tante en ik stapten vreesachtig en weifelend in 't wankelende, lichte vaartuig en omklemden met een innigheid dc ons toegestoken ruwe hand van den grijsaard, als wilden we haar nooit weer loslaten; oom volgde ons met een zekeren aplomb, die deerlijk in 't water dreigde te vallen, toen 't bootje onder Z.Ed's gewicht allerlei dwaze, onverwachte bewegingen ging maken; tante en ik lieten beiden een angstig gilletje hooren, doch 't bleek voorbarig, want de rust herstelde zich, 't bootje kwam tot kalmte, de roeier nam zijn beide riemen en voort vlogen we over de effen watervlakte als waren we vogels, die zich op hunne wieken lieten drijven. 't Was afgesproken dat we eerst langs de heerlijke oevers zouden glijden, om daarna bij den tegenoverliggenden Monte Caprino te landen, daar een bezoek te brengen aan een der huisjes, dat in 't bezit was van een der als wijnkelder ingerichte, koele, natuurlijke grotten, om onder 't genot van een glas ijskoude, schuimende Asti op Lugano's bodem eikaars gezondheid te drinken. Terwijl oom en tante met gezichten, waarvan iemand reeds op een afstand de vergenoegdheid tegcnblonk, aan hun Asti getrouw bleven, ging ik onder geleide van onzen wakkeren roeier op de helling van den berg een bouquet geurende, lichtpaarse alpen violen verzamelen; met een galanterie, die bij een Nederland- schen werkman ver zou zijn te zoeken, bracht hij mij de door hem gevondene en verzocht me den ruiker te mogen dragen ik stond dit toe en in de beste harmonie zochten we onze tocht- genooten op, die er reeds spoedig op aandrongen om terug te keeren naar ons hótel. Den volgenden morgen was de lucht byzonder helder; 't was een uitstekende dag om den Monte San Salvatore te bestijgen na twee uur geklommen te hebben, terwijl de weg door zijn steenachtigheid ons dames menig onaangenaam oogenblikje bezorgde, waren we tot bijna aan den top genaderd; hier be vindt zich een huisje met een soort houten tent, waar ververschingen en wijn in 't byzonder voortreffelijke Asti den warmen, vermoeiden klimmer vergoeding schenken voor 't doorgestane leed; is hij een weinig bekomen, dan wordt aan de zij van het huis een hekje geopendhij stijgt nog eenige schreden en daar staat hij eindelijk op den top, waar zich een onvergetelijk uitzicht aan zijn bewonderende oogen vertoont; het omvat alle armen van het meer van Lugano, de rondom gelegen bergen met hunne begroeide hellingen de plantengroei heeft hier een echt zuidelijke weelderigheid waartegen talrijke witte land huizen en een menigte kleine dorpen in bevallige wanorde liggen verspreid. Bij een heldere lucht ziet men in oostelijke richting op grooten afstand de sneeuwtoppen der Bernina-Alpen ten hemel streven; vooral als de morgenzon met groote helderheid de om geving verlicht, is het uitzicht indrukwekkend schoon. Wy konden slechts noode besluiten om weer te gaan dalen en voor goed afscheid te nemen van zooveel fraais; had ooms maag het beste uurwerk, dat ergens ter wereld te vinden is niet met steeds toenemenden aandrang verklaard, dat het meer dan tijd was om te denken aan den terugtocht, wc waren in 't gras blijven droomen en genieten tot.... onze goede hótelier ons waar Bij H- G. VAN STEEDEN, te Hellevoetsluis, is verschenen: De gecombineerde Hooge-, Middelbare- en Lagedrukmachines van MAUBICE DEMOULIN. Vrij bewerkt naar het Fransch door met drie uitslaande platen, prijs 1.75. Dit werkje is het eerste in het Nederlandsch dat uit sluitend dc triple-compound machine behandelt. Leverkwalen en ongesteldheden der maag. Het is onmogelijk de buitengewone deugden te overdrijven, die dit middel bij de behandeling van alle lever-aandoeningen of onregelmatigheden der darmen kenmerken. In gevallen van bedorven of overmatige gal hebben deze Pillen, voor zoover bekend is, nooit gefeild. In darmkwalen werken zij even krachtig, maar dan moet men een spaarzaam gebruik er van maken, daar elk middel, dat tot losmaking dient, voorzichtigheid vereischt indien de darmen van streek zijn geraakt, ofschoon een zachter en natuurlijker middel dan deze Pillen, bij gematigde hoeveelheden gebruikt, nooit gevonden is geworden. Indien zij volgens de bijgaande verklaringen gebruikt worden, genezen zij niet afieeu de kwaal, maar verbeteren nog het geheele gestel. Doosjes PILLEN en Poljes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den 'rofessor Holloway, 533. Oxford-Street, Londen. schijnlijk zelf was komen terugbalen, uit zorg voor zijn beurs en voor ons. Toen ik dien middag in een zalig nietsdoen verzonken met op den schoot gevouwen handen en half gesloten oogen op een der banken aan 't meer zat, wekte de stem van onzen roeier, die mij een vriendelyken groet bracht, me uit mijn halve dommeling; ik beantwoordde hem en vroeg, daar hij met zijn boot bezig was, of hij iemand moest roeien. Neen, signora, zei hy, ik niet; mijn dochter Angiola gaat dezen keer meê. Hy wierp bij die woorden een blik, op een jong, slank meisje, dat naast hem stond en reeds het een en ander in de boot had in orde gebracht. Zij wendde nu ook het hoofd naar mij om de blik van een paar groote, zwarte oogen, die iets peinzends en droefgeestigs hadden, gleed een oogenblik over me heen, doch werd al ras als vermoeid afgewend om in de verte te staren, blykbaar zonder iets te zien. 't Geheel wekte mijn belangstelling; zij had iets sierlijks en aantrekkelijks, tot zells in de kleeding, dat gunstig afstak by 't geen we waarnamen bij 't grootste deel der Italiaansche meisjes en vrouwen. Een roode doek was over haar hoofd geslagen en onder den kin vastgeknooptik kon daardoor op dat oogenblik niet uitmaken of' 't gelaat in overeenstemming was met de ge stalte; twee lange, zware, donkere vlechten, aan de einden met een zwart lint samengebonden, glansden in den zonneschyn by elke beweging die zy maakte. Uit het nabijgelegen hotel Washington kwamen op dat oogen blik een jonge man en vrouw, blijkbaar een paartje op hun huwelijksreis; zij richtte hunne schreden naar 't gereedgemaakte bootje, groetten den schipper en zyn dochter met een nonchalante hoofdbeweging, stegen in en wenkten Angiola, dat ze van wal kon steken. Deze stond midden in 't vaartuig, in volle lengte rechtop, terwijl hare tot boven den elleboog ontbloote armen in krachtige beweging op- on neer gingenzij bleek meesteresse in de roei- kunst, want pylsnel en als zwevend vloog het bootje voort en was weldra zoo goed als verdwenen aan de starende blikken van haren vader en mij. Een mooi meisje, zei ik, en zeker ook een goede dochter? Een beste, signora, ik zou niet anders kunnen zeggen; zy had reeds lang de vrouw kunnen zijn van dien roeier daar, die haar ook ligt na te kijken. Hy wees bij die woorden op een langen, mageren-iltaliaan, die in zijn bark op 't roer geleund, zijn blik onafgewend gericht hield op 't bootje, dat nog als een zwarte stip aan den horizon zichtbaar was. En waarom is zij zijn vrouw niet geworden vroeg ik. Zij wil niet, signoraAls zy eens iets begrijpt, is er geen praten tegenze is zeer stijf hoofdig. En waarom wil zy niet? vroeg ik weer, daar de ge schiedenis me een beetje begon te interesseeren. Ja, dat zou een lang verhaal zijn, dat ik liever niet vertel haar hart is ziek. Heeft dat krachtige meisje een hartkwaal? riep ik ongeloovig. Dat juist niet, zei dc man flauw glimlachend, ze zal er niet aan sterven en dokters kunnen geen genezing brengen, maar toch wilde ik voor iets liefs, dat ze weer was als drie jaar geleden, toen ze zong als een lyster en 't my ouden man vaak druk genoeg maakte met al hare grappen en dwaasheden. Hij keerde zich zuchtend om, sloeg met zyn vinger tegen zyn pet en ging zyns weegs. Ik bleef nog een korten tijd zitten peinzen over 't geen ik gehoord had. Dus hier, op dit afgelegen en bekoorlijk plekje, waar een arcadische eenvoud allen hartstocht scheen buiten te sluiten, werd ook alweer de stryd gestreden, waarin de schoonste bloesems worden afgeslagen en vertreden. L'histoire du coeur humain wekt steeds myn belangstelling; ook meende ik aan mezelve verplicht te zyn te trachten niet alleen zooveel mogelyk kennis te maken met het land, waar ik vertoefde, maar ook met'het gemoedsleven der bewoners. Den volgenden morgen zouden we een uitstapje maken naar Milaanwe gingen met den eersten trein en zouden terugkomen met den laatsten; er was dan geen gelegenheid; ik moest myne pogingen uitstellen tot den daaropvolgenden dag. (Slot volgt). Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4