SOLIDE DEPOTHOUDERS SPIRITISME en SOMNAMBULISME, DE CONCURRENT. KINDER-SPEELGOEDEREN, GALANTERIËN Openbare Verkooping. Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente, A D V RTEN T IN. Koppen's Verkoophuis. Dichtslaande Tuinstoelen a f 1.75, Tuintafels en Rieten Stoelen. nette WAFELKRAAM had, kon daaruit worden afgeleid, dat het slachtoffer niet te Brussel gewoond had. Alle verdere nasporingen der politie bleven vruchteloos, maar ten slotte herkende dr. Wilmart, chef van den lijk dienst in een der hospitalen, de overblijfselen als te behooren aan een vrouw, waarvan het lijk Zaterdag was gedissequeerd in tegenwoordigheid van verscheidene studenten. Een hunner had zich een aardigheid veroorloofd, die de geheele bevolking in rep en roer had gebracht en die de justitie 500 francs had gekost. De bloedvlekken waren van iemand, die een neusbloeding op straat had gekregen. Men doet thans onderzoek naar den student, die de grap voor zijn rekening heeft. Dezer dagen stond voor <h n krijgsraad te Munchen een soldaat terecht, die in 1873 verdwenen was en zich nu eerst weder had aangemeld. Hij verhaalde, dat hij in 1873, toen hij bij het bezettingsleger in Frankrijk in garni zoen lag, door een Franschen hoer met list gebracht was over de aan dat leger aangewezen grenslijn en daarna door Fransche gendarmes in eene gevangenis geleid, waar men hem zijne Beiersche uniform uitgetrokken, hem in eene Fransche gestoken en naar Algiers gebracht had. Daar had hij, na een stuk geteekend te hebben, welks inhoud hem onverstaanbaar was, vijf jaren in het vreemden legioen moeten dienen en bovendien nog zes jaren in de gevangenis doorgebracht, wegens insubordinatie. Vervolgens had hij als knecht in een Trappisten-klooster zoolang gediend, dat hij geld genoeg bijeen bad om naar Europa terug te keeren. De krijgsraad nam zijn verhaal als waar aan en sprak hem van de beschuldiging van desertie vrij. De Berlijnsche kunstenaarswereld gaf dezer dagen een „Grieksch feest," dat uitmuntend geslaagd mocht heeten. Een der feestelingen verloor bij die gelegenheid zijn schoon moeder uit het oog en vond die ten slotte terug in de tent waar het beeld van Sals ontsluierd was en vele oud heden te zien waren. „Lieve schoonmama, ik zoek u overal en vind u nu eindelijk bij de antiquiteiten," riep hij uit. De omstanders lachten en het gelaat der aangesprokene werd bijzonder lang, doch helderde weder op, toen de vroolijke kunstenaar er terstond op liet volgen: „waar u toch nog in liet geheel niet thuis hoort." Men ziet, er zijn ook goede schoonmoeders en galante schoonzoons 1 De 82jarige weduwe van Meyerbeer geb. Mossin, is te Wiesbaden gestorven in de villa Nassau, na haar man 22 jaren te hebben overleefd. Zij bracht daar sedert jaren den zomer door, of te Schlangenbad of Schwalbach. Zij laat drie kinderen na, waarvan een de weduwe is van den beroemden schilder prof. Richter; de twee anderen zijn elk met een baron getrouwd. Alph. Daudet, die druk bezig is met zijn tooneelstuk „Noord en Zuiden" en een roman, werd dezer dagen verblijd door de geboorte van een dochter (hij had tot hiertoe alleen zoons). Edmond de Goncourt zal „parrain" zijn. Moordaanslag in een trein. Zekere Brousse, een koopman te Soissons, in den avond van Maandag op Dinsdag jl. van Parijs met den trein huiswaarts keerende, werd uit een dutje wakker door een slag op het hoofd, hem met een hamer toegebracht door iemand, die te Crépy was binnengekomen. Hij riep om hulp, maar kreeg nog twee slagen van zijn bespringer, die hem trachtte te berooven. De heer Brousse had echter nog kracht genoeg om zich te verzetten en eindelijk opende de booswicht het portier en sprong er uit. Zijn slachtoffer werd met bloed bedekt op den grond gevonden en naar een hospitaal gebracht. Benoemingen, enz. By '8 Rijks Marinewerf alhier zyn benoemd: tot teekenaar lste kl. H. D. Van der Laag; tot teekenaar 2de kl. C. H. Janazen en J. K. Labout. Aan den commissaris der loodsen te Amsterdam J. J. Den Herder is, op het daartoe door hem gedaan verzoek, wegens lichaamsgebreken, eervol ontslag verleend, behoudens aanspraak op pensioen. De commissaris der loodsen te Terschelling W. Horst Pzn. is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam. De commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden op Vlieland, J. D. Gerritse, is als commissaris der loodsen over geplaatst naar Terschelling. Benoemd tot commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden op Vlieland, de heer A. H. Sap, gewezen scheeps- gezagvoerder. De off. van adin. 2de kl. J. A. Grotendorst, dienende aan boord van Zr. Ms. scliroefstoomschip Koningin Emma der Neder landen, wordt met 11 dezer op non-activiteit gesteld. De off. van adm. 2de kl. H. J. Knottenbelt wordt met den 16 dezer eervol ontheven van de waarneming der betrekking van administrateur by het Hospitaal der Marine alhier en op non activiteit gesteld. De off. van adm. lste kl. J. J. Van den Berge, thans non- actief, wordt met den 11 dezer geplaatst op Zr. Ms. schroef- stoomschip Koningin Emma der Nederlanden. De off. van adm. 2de kl. F. Lensing, dienende aan boord van Zr. Ms. schroefslooruschip Aruba, wordt met den 16 dezer ge plaatst bij het Hospitaal der Marine alhier, ter waarneming der betrekking van administrateur bij dat Hospitaal. De off. van adm. 2de kl. C. Flaes, dienende aan boord van Zr. Ms. fregat Evertsen, wordt met den 16 dezer geplaatst op Zr. Ms. schroefstoomp^hip Aruba. De adj.-adm. J. Van Gorsel, thans non-actief, wordt met den 16 dezer geplaatst aau boord van Zr. Ms. fregat Evertsen. De 2de luit. der mariniers A. A. Brutcl de la Rivière zal 1 Aug. a. s. tydelijk op pensioen worden gesteld wegens ziekte. Aan den opperscbipper v. c. F. Geldhof, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, is uitgereikt de groote gouden medaille voor ööjarigen eerlyken en trouwen dienst, met de daaraan verbonden gratificatie van f 100. afslag; rog gold 27 k 30 cents, groote tong 15 k 25 cents, kleine idem 5 a 15 cents, tarbot f 4 tot 6.50 per stuk, kleine schol f 1.10 per mandje en scharren f 6 k 6.50 per mand. Honderd acht korders en beugers brachten Donderdag 105 roggen, 20 tot 200 groote, 60 tot 500 kleine tongen, 30 tarbotten, 1 tot 2 mandjes kleine schol en 1 tot 3 manden scharren ter afslag; rog gold 28 cents, groote tong 15 k 25 cents, kleine idem 5 15 cents, tarbot f 4 h f 6 per stuk, kleine schol f 1 per mandje en scharren f 5.50 k f 6.per mand. Zeven korders en beugers brachten gisteren 150 roggen, 15 tot 85 groote, 20 tot 100 kleine tongen, 10 mandjes kleine schol, 4 manden en 14 kisten scharren ter afslag; rog gold 22 h 19 c., groote tong 25 cents, kleine idem 6 a 15 cents per stuk, kleine schol f 2.30 per mandje, scharren f 5.50 per mand en f 4.50 per kist. BurgerllJK.© stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdJ. F. B. De Winter, metaaldraaier, en E. Winter. C. J. Ober, oppasser, en W. C. De Pagter. Gehnwd: Geene Bevallen: B. Verstegen, geb. Jabobs, D. A. Slikker, geb. Vader, Z. W. C. Pieters, geb. Hendriks, D. J. M. Zoctendorp, geb. Klinkert, D. Overleden: L. Tecnsma, 12 jaren. Gemeente WIERINGERWAARD, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd, Geboren en Overleden: Geene. Gehuwd: Cornelis Glim en Ariaantje Woestenburg. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANR6KEET. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Stand. Afw. Stand. Afw. 2! 12 wnw. 0.4 k. 769.88' f B.98J 15.1 -2.5 3 8 zwtw. 0.7 u 769 24 f 8.44 15.4 - 0.6 O >- °- Toe- stand van de 0.72 Vlak. 0.86| 3 12 zwtw. 1.8 768.95, f8.15 17.0 -0.7 0.79 Slechtw. i I i i Weersgesteldheid: 2 Juli 12 u. Helder, mooiweer. 3 Juli 8 u. Helder, mistig, mooiweer. 3 Juli 12 u. Helder, lichtbewolkt, mooiweer. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 5 Paarden 9 Koeien 20 Nucht.Kalveren 39 Schapen „I 14 Lammeren f 8 a 11 180 a210j 36 mag. Varkens 9 a 15 13 a 24. 216 Biggen 5 a 8 16 a 23 11 Bokk.&Geiten 6 a 8 MarKttoerloLiten. TEXEL, 1 Juli. Aardappelen f 3 a 4 per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 8.50 a 10.50 en gevisebt dito f 2.75 per 100 kilogram. Gewasschen Wol f 1.05 en ongewasschen dito 77| c. per kilogram. ALKMAAR, 2 Juli. 5 h. Tarwe, f 5.75; 20 h. Chev. Gerst, f 4.806 h. Haver, f 4.253 h. Bruine Boonen, f 10.50, alles per hectoliter. 750 stapels Kaas, wegende 192,000 kilogram. Kleine f 28.50, Commissie f 26.50 en Middelbare f 27 per 50 kilogram. HOORN, 1 Juli. Ter Waag gewogen 493 stapels Kaas, wegende 161,681 kilogram; hoogste prijs per 50 kilogram f 29 voor Kleine en f 26 voor Commissie. ENKHÜIZEN, 1 Juli. Aangevoerd 35 stapels Kaas. Prijs der Graskaas f 27 per 50 kilogram. 80 kop Boter, 50 a 55 cents per stuk. 39 Friesche Lammeren, f7 a 8, 11 Weideschapen, f 12 a 14 per stuk. De prijzen der Zaden en Granen waren als volgtMosterdzaad f 14.50 a 15.50, Karweizaad f 19.a 19.25, Maanzaad f 13.50 a 14.Kanariezaad f 10.50 a 11.Gerst f 4.50 a 5.50, Haver f 4 a 5, Grauwe Erwten f 12 a 16, Vale f 10 a 15 en Bruine Boonen f 10 a 12, alles per hectoliter. Stemming vlug. LEIDEN, 2 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 21 Stieren f 56 a 210, 100 vette Ossen en Koeien f 130 a 276 of f 0.60 a 0.72 per kilogram, 80 Vare idem f 118 a 236, 12 Graskalveren f 28 a 50, 125 vette idem f22 a 70 of f 0.50 a 0.70 per kilogram, 47 nuchtere idem f 4.75 a 14.800 vette Schapen f 20 a 31.of f 0.50 a 0.60 per kilogram, 236 weide dito f 14.a 22.478 Lammeren f 8. a f 12.—, 36 magere Varkens f 13 a 32, 172 Biggen f 4.50 a 14.Veulens f a Paarden f a 92 Kalf- en Melkkoeien f 120 a 255. GELDERSCH VENEN DAAL, 30 Juni. De bekende beste Klomperwolmarkt werd heden gehouden. De aanvoer bestond geheel uit Zandwol, waarvoor men 80 a 99 c. per kilogram besteedde. NIJMEGEN, 1 Juli. Uiterwaardsch Hooi geldt thans f 17 a 20 en Binnenveldsch f 15 a 16 per 500 kilogram. VRIJHOEVEN-CAPEL, 30 Juni. De prijs van het jarig leverantie-Hooi is in de laatste dagen merkelijk gestegen. Voor de persen besteedt men thans f 16 a 17 per 500 kilogram. Van het nieuwe gewas kan eerst tegen het najaar in de persen ge bruik gemaakt worden, en daar de voorraad van het jarige Hooi zeer klein wordt, moet de oorzaak der rijzing hoofdzakelijk daarin gezocht worden. MASTENBROEK, 1 Juli. De prijzen van het Hooi waren per 500 kilogram als volgt: Kamper-eilandsch f 16.a 17.50, Mastcnbroeker en Genemuider lste kwal. f 14 a 16 en 2de kwal. f 12 a 14. ZWOLLE, 2 Juli. Ter markt waren: 645 en op de stallen 340 stuks Vee. Neurende en verschgekalfde Koeien 1130 a f 245, dito Schotten en Vaarzen f 120 a 200, spoeling Koeien voor de vetweidc f 110 a 140, dito Vaarzen f 85 a 125, win ter- kalvende Koeien f 130 a 175, Ossen voor de vetweide f 115 a f 150, jarige Springstieren f 75 a 115, Vaarspinken 1 75 all5, Fok-kalveren f 50 a 70, nuchtere Kalveren f 4 a 10, vette Koeien en Ossen aan bouten 56 a 62 c., dito Stieren 45 a 50 c., dito Kalveren 65 a 72 c. en dito Schapen 50 a 56 c. per kilogr., Lammeren f 10 a 16. Op 75 wagens 365 Biggen, 6weeksche f6.a 7.50, lOweeksche 1'9.a 12.drachtige Varkens f a f magere f 20 a 36, vette Varkens (levend gewogen) 37 a 41 c. en Varkens voor Londen 34 a 38 c. per kilogram. DEVENTER, 2 Juli. Hooi f 28 a 35 per 1000 kilogram. KAMPEN, 30 Juni. De Hooioogst in deze streken is thans in vollen gang, waarvoor het weêr buitengewoon gunstig is. Was in het vorige jaar de opbrengst zeer naar wensch, dit jaar komt er veel meer binnen, althans van de eerste snede. Nieuw Hooi werd er tot dusverre niet verhandeld, terwijl het gewas 1885 bijna geheel is opgekocht. ASSEN, 1 Juli. Wol 60 a 70 cents per kilogram. MEPPEL, 1 Juli. Ter markt werden aangevoerd 1500 kilo Drentsche Wol. De handel was traag; houders konden den vorigen prijs van 60 ceuts per kilogram nauwelijks bedingen. Aangezien de werkzaamheden stilte vereischen, is het Théfitre geplaatst op het HatTen pi n te Nleuwediep. Geen Horoskoop, Planeet of Waarzeggerij, neen, niets van dat al. door Prof. MULLENS en zijne Dochter, die de eer hebben gehad voor Koning, Prinsen en Graven van Nederland wqrkzaam te >:ijn geweest, waarvan de bewijzen voor een ieder ter inzage liggen. NB. De Somnambule ziet alle voorwerpen in haren slaap en schetst het menschelijk karakter, ja zelfs noemt zij den mensch bij naam. Verscheidene dagbladen geven hunne recensie als volgt: En wie wil zijn eigen karakter niet eens gaan verkennen; daartoe bestaat de beste gelegenheid bij den gedeco reerden Prof. MULLENS en zijn Dochter; niemand zal hen onvoldaan verlaten, maar verbaasd staan over het Somnam bulisme, dat daar te aanschouwen is. van een belangrijke hoogte uit den mast op dek neêr, waarbij hij zulke zware verwondingen bekwam, dat hij aan de gevolgen daarvan binnen eenige oogenblikken onder hevige pijnen bezweek. Op a. s. Maandag zal de kermis alhier aanvangen. Behalve de overige gelegenheden tot ontspanning, meenen we te moeten wijzen op de reeks tooneelvoorstellingen, die gedurende het volksfeest door de tooneelgezelschappen Le Gras en Haspels en Van Lier zullen gegeven worden. Beide genoemde directiën hebben zich beijverd om ieder voor zich ccn uitstekend repertoire samen te stellen, zoodat we een aantal goede stukken kunnen ten tooneele zien voeren. De heeren Le Gras en Haspels openen a. s. Maandag avond reeds de deuren tot het geven der eerste voorstelling. „In den Gemeenteraad" is de titel van 't dien avond te geven blijspel. Wellicht schenkt de opvoering van dat tooneel stuk nog meer genoegen dan 't bijwonen eener zitting van een gemeenteraad. Men kan er de proef van nemen Reeds kondigden we in een vorig nommer dc op a. 8. Zondag reeds aanvangende reeks concerten aan in Musis Sacrum; nu kunnen we nog wijzen op het wederom optreden van het gezelschap Stroober in Tivoli. Laatstgenoemd gezelschap is geen vreemde alhier. Zoo zullen er op onze kermis meerderen zijn. Aan den Kanaalweg zagen we o. a. als oude bekenden den wafelbakker Boukamp en den zalm-, paling en worstverkooper Dirk Visser van Purmerend, die de Heldersche kermis nimmer overslaan. Nog moeten we belang stellenden attent maken op de aanwezigheid van prof. Mullens met zijne somnambule, standplaats Havenplein. Gisteren hield de heer Hengeveld, veearts te Alkmaar, ten huize van den heer W. Coppee, te Houtrijk en Polanen, de aangekondigde voordracht over het paard. Het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw had hem daartoe uit- genoodigd. Er waren verscheidene paarden ter plaatse aanwezig. De heer H. hield zich vooral bezig met de vereischten van een goed paard voor de fokkery, ook met het oog op de remonte. Niettegenstaande den ongunstigen tijd voor het houden van voor drachten, we zijn in het hartje van den hooibouw, waren toch nog een 70tal landbouwers aanwezig. De Lantaarn vertoont in zijn laatste nommer niet de aan staande zitting der Tweede Kamer, maar wel de zifting van 't zelfde lichaam. Heemskerk heeft de zeef in de hand. Bij het schudden zijn de heeron Schimmelpenninck, Keuchenius en Donner buiten boord geraakt. Lohman wordt door Schnepman weder naar binnen getrokken. Er vliegen nog wat punt- en schuit- hoeden in 't rond. De krachtige adem der vox populi drijft het „non possumus" en de Amsterdamsche kerkzaag, enz. voor zich heen. Men schrijft aan de Leidsche Crt.: „Veertien dagen geleden liet het weêr zich voor den hooibouw slecht aanzienthans vlot het werk zooveel te beter. Het droogt kostelijk, en er wordt veel en lekker hooi gewonnen. Eigenlijk droogt het nu wel weêr een beetje te hard voor het weiland, en als de boer het voor 't zeggen had, zou hij nu eene goede vlaag regen kunnen velen, maar dan moest er vooreerst geen droppel op het hooiland vallen. Later, als de bouw is afgeloopen, dat is wat anders. Want de vrucht neemt en de lucht neemt, redeneert de goede man, cn in deuz' tijd konnen we best iedere week een dag hebben dat het eens ferm regende. Dat zou pas goed doen!" Men schryft uit Venhuizen: „Wie in deze streek van West-Friesland de oogen laat gaan over de velden, staat verwonderd over de pracht cn den rijkdom, die de akkers te aanschouwen geven. De landbouwers ziju dan ook bijzonder tevreden over de vooruitzichten. Vooral de mosterd staat in vollen bloei, wordt alom als een gezond gewas geroemd en belooft veel. Ook van het maanzaad, de beetwortelen, de boonen en vooral van de aardappelen valt over het geheel veel goeds te melden. Het gewas van het karweizaad alleen laat nog al wat te wenschen over. Toen in Augustus des vorigen jaars de plantjes van dit tweejarig zaad te voorschijn kwamen, heeft de invallende najaarskoude tengevolge van het snijden van het mosterdzaad, waartusschcn zij gezaaid waren, vele plantjes doen sierven, en de overige dermate geschaad, dat er nu maar zeer weinigen overgebleven zijn, en daarbij maar weinig, schoon goed, zaad beloven op te leveren. Over den hooibouw, die pas begonnen is, valt nog niets bijzonders te melden." Roelof' Grit, die vermoed werd de dader te zyn van den moord, te Smilde gepleegd, is gisteren weder op vrije voeten gesteld. In weerwil dat de zoogenaamde wonderdokter H. Niemeijer, algemeen bekend onder den naam van „het boertje," door den Hoogen Raad tot f 75 boete veroordeeld is, houdt hij geregeld te Groningen zitting en verleent aan zooveel patiënten hulp, dat de tijd soms te kort schiet. Twee professoren der medische faculteit hebben hem lijders gezonden, ja zelfs wordt met uit stekend gevolg een derde professor van die faculteit door den eenvoudigen man behandeld. Weststraat, L 87.Weststraat, L 88. Specialiteit in en I De ondergeteekenden hebben de eer bij deze den geachten ingezetenen van Helder en Omstreken te berichten, dat van af heden de heer G. LAGERWEIJ, als vertegenwoordiger van onze Courant- en Boekdrukkerij alhier is opgetreden, met machti ging namens de firma te mogen teekenen. Onder beleefde aanbeveling ter plaatsing van Advertentiën en levering van Drukwerk, verblijven wij met hoogachting, UEd. Dw. Dienaren, Gebroeders Muró, Uitgevers der Heldersche Courant. Helder, 1 Juli 1886. De Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, te Helder, zal op WOENSDAG 28 JULI 1886, ilil'.Ë 's avon<*s 8 uur, in het lokaal „Tivoli," aldaar, publiek verkoopen: ten verzoeke van den Makelaar OUDENHOVEN: 1°. Een PAKHUIS en ERF te Nieuwediep, aan de Vijzelstraat, groot 3 aren 96 centiaren. 2°. Een WOONHUIS, staande en gelegen te Nieuwediep, aan de Binnenhaven, tegenover de Commerciesluis, N 130, groot 33 centiaren. 3°. Een WOONHUIS, waarin Koffiehuis, naast het vorige, met ERF aldaar, N 131, groot 1 are 92 centiaren 4°. Een WOONHUIS en ERF aldaar, achter het vorige, N 132, groot 40 centiaren. 5°. Een WOONHUI? en ERF aldaar, naast het vorige, N 133, groot 45 centiaren. 6°. Een WOONHUIS en ERF aldaar, naast het vorige, N 134, groot 46 centiaren. 7°. Een kapitaal WOONHUIS met SOUSTERRAIN, ERF en STEEG, bevattende onderscheidene Kamers, Kantoor, Keuken, en voorts van alle gemakken voorzien, te Nieuwediep aan de Binnenhaven, N 67, groot 1 are. 8°. Een PAKHUIS met afzonderlijke BOVENWONING aldaar, aan de Achterbinnenhaven, N 163b, groot 43centiaren. Breeder bij biljetten en nadere informatiën ten kantoren van den Makelaar OUDENHOVEN en van Notaris HATTINGA RAVEN. GEVESTIGD TE AMSTERDAM. Goedgekeurd bij koninklijk besluit van 1 November 1880, N°. 28. Prospectussen en inlichtingen zijn te bekomen bij de Agenten: Vlsonbertonten. Honderddertig korders en beugers brachten Woensdag 10 tot 100 roggen, 20 tot 200 groote, 40 tot 250 kleine tongen, 17 tarbotten, 1 tot 2 mandjes kleine schol en 1 tot 2 manden scharren ter Vervolg Nieuwstijdingen. Jl. Donderdag werd namens een groot aantal officieren van het korps mariniers, als blijk van hulde cn hoogachting, een steen gelegd op het graf van hun korp9genoot, den heer W. L. G. J. F. Cramer Von Baumgarten, in leven luitenant-kolonel, com mandant van het 2de bataillon mariniers alhier. De kolonel, adjudant de9 Konings in buitengewonen dienst, commandant van het korps, F. A. Van Braam Houckgeest, was o. a. bij die plechtigheid tegenwoordig. Naar men verneemt, wordt in het laatst van September alhier verwacht het Spaansche oorlogsschip Blanca, tot het be zoeken van het Marine-établissement te Willemsoord en de ver dedigingswerken in de stelling Helder. Aau boord van het in de Binnenhaven alhier liggende barkschip Brouwershaven had gisteren middag een treurig ongeluk plaats. Het 13jarig zoontje van den kapitein T., zich vermakende met j'n het want te klauteren, viel nl. op een onbewaakt oogenblik Correspondentie. Twee ingezonden artikelen zullen in 't volgend nummer geplaatst worden. Ondertrouwd: J. F. B. DE WINTER E. WINTER. J 2 Juli 1886. 's Gravenhage, Helder, Eenige en algemeene kennisgeving. Op den 21sten Juni 11. overleed, na een langdurig, doch geduldig lijden, mijne veelgeliefde Echtgenoote en dei- kinderen zorgvolle Moeder, Mejuffrouw GRIETJE LAP, na eene echtvereeniging van circa 50 jaren, in den ouderdom van ruim 69 jaren, diep betreurd door ons allen. Mede namens kinderen, behuwd- eu kleinkinderen, S. KIKKERT. Helder, Juli 1886. (Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst lieden geplaatst.) LEO W. F, J. TAN DER MA&TEN, Deurwaarder, ScAapii. Ontvangen Een reeds gunstig bekende fabriek van Cacaopoeder en Zoete Chocolade voor hare artikelen van nette en gewilde verpakking. Brieven, motto Depot, aan het Advertentie-bureau van C. W. BETCKE, Rotterdam. P. BOUXSLAMP heeft de eer aan zijne geachte begunstigers te berichten, dat hij, even als vorige jaren, met zijne is geplaatst Kanaalweg hoek Molenbrug. NB. Gelieve s. v. p. wel op naam en standplaats der Kraam te letten, daar bij mij in elke Wafel P. B. is gebakken.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3